DCIJ versloeg Haagse dammers en Utrechts Damgenootschap GRATIS FOLDER VESPA Fa. PRUIS Zoon P. Stet door overwinning op P. Zwart sterk favoriet IJmond-heren verloren laatste wedstrijd van Micrometers VESPA Fa. Schuit Zoon Sportkrabbels Terrasvogels boekt moeizame honkbalzege op HCK 2 A anmeldingsfo rmuiier Kort IJmondnieuws Om schaaktitels Mid-Kennemerland Hoe de duiven vlogen Fiets-puzzelrit van ijmondjeugd IJmondverenigingen vandaag en morgen KW 8 „Deining" viste een mijn op IJmuider Courant MAANDAG 25 JUNI 1962 10 Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! G. Torrenvanger won de tweede hengelwedstrijd in Schillingbeker-competitie Hotel ROYAL Dukel demonstreerde in Bergen op Zoom Driejarig meisje uit Velsen verdronken Politie gaat zwemmen in Heerenduinen Geslaagden van het Gymnasium Paulinum STOFZUIGERS VELsntDunrwEG m - telefoon 1402 Inbraakjes en diefstallen in Beverwijk CENTRIFUGES LOENDERSLOOT i DAMESKAPSALON JAN SUYK Poging tot inbraak Melkwagen geschept Dit weekend behaalden de IJmuider dammers twee overwinningen in het zware toernooi om de clubtitel van Nederland. Werd vrijdagavond in Den Haag met 12-8 van de titelhouder 1961 het sterke Resi dentie Damgenootschap gewonnen, zater dagmiddag klopte de DCIJ-ers in hun clublokaal het Utrechts Damgenootschap met 12-8. DCIJ, dat nu reeds drie wedstrij den heeft gespeeld, staat wel met by zonder fraaie bordpunten aan kop. En gezien het geleverde spel in deze drie ontmoetingen maken de IJmuider dammers een uitste kende kans voor de hoogste damtitel van Nederland in 1962. De stand van het toernooi is: DCIJ 3 3 0 0 6 38-22 Gezellig Samenzijn 2 2 0 0 4 27-13 Huissen 2 1 1 0 3 22-18 Groningen 1 1 0 0 2 li- Het Oosten 2 0 111 17-23 Treebeek 10 0 10 6-14 Res. Damgenootschap 2 0 0 0 2 16-34 Utrecht 3 0 0 0 3 23-37 De gedetailleerde uitslagen van de wed strijd RDGDCIJ luiden: C. A. MulderP. Rozenburg 0-2; H. F. J. KinneginH. Laros 1-1; Ph. de HamB. Dukel 1-1 F. C. H. IvensA. Ligthart 1-1; F. L. v. d. VekïeP. v. d. Berg 1-1; J. Tims T. Tielrooy 1-1; W. C. van RooyH. v. Gerrevink 1-1; F. v. RennesH. Swier 0-2; R. v. d. KliftA. W. Beukema 2-0; Ph. v. Oostenir. M. Krijgsman 0-2, totaal 8-12 voor DCIJ. Het is een zenuwslopende wedstrijd ge weest, die de DCIJ-ers in het clublokaal van de titelhouder 1961, het Residentie Damgenootschap, in Den Haag hebben ge speeld. Maar de overwinning is ten slotte bij de beste en sterkste ploeg terecht ge komen. Het eerst was de partij aan bord 3 tussen Ham en Dukel, in een „salon-remise" ge ëindigd. Swier was door fraai spel stuk voor gekomen, Beukema door een licht damzetje, stuk achter. Een va-banque spel werd gespeeld aan het tweede bord tussen Kinnegin en Laros. Het mag een wonder worden genoemd dat deze partij nog in een gelijk spel eindigde. Na een voordelige remise van Theo Tiel rooy was de stand 3-8. Toen kreeg DCIJ 'Advertentie (fe&SL IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25- Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Hoofdagent IJMUIDEN en OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 - IJMUIDEN - TEL. 5780 een ietwat gelukkige voorsprong doordat de tegenstander van ir. M. Krijgsman in een moeilijke klassieke stand „verkeerd sloeg". Fraai won de DCIJ-er een stuk en stond meteen gewonnen. Krijgsman had zich op de ontmoeting tegen RDG goed voorbereid omdat hij vroeger lid van die vereniging was. Met de zeer fraaie winst van H. Swier was het 7-3 voor DCIJ. Een prachtig dam- gevecht werd geleverd aan bord één. Roo- zenburg zocht de moeilijkheden op om kansen te scheppen. En deze kreeg de ex wereldkampioen toen Mulder het slacht offer werd van een geestige wending (3-9 voor DCIJ). Beukema gaf op en ook Ligt hart stond in een nadelig eindspel. Maar in een 6 om 6 eindspel moest Ligthart 3- kwartier bedenktijd nemen om de remise haven te vinden. Toen Gerrevink in een fraai klassiek spel voordeel kreeg bood hij remise aan waardoor DCIJ de overwinning had behaald. Toen speelde alleen P. v. d. Berg nog. Met een eindspel van V. d. Berg 5 tegen V. d. Velde 4 bood V. d. Berg in een kansrijk winstgevend eindspel remise aan waardoor de totale uitslag 12-8 voor DCIJ werd. Een keurige prestatie van de DCIJ- ploeg, omdat de Hagenaars in hun club lokaal de laatste vijf jaar geen wedstrijd hebben verloren. Zaterdagmiddag was het spel in het DCIJ-clublokaal tegen het Utrechts Dam genootschap van heel wat minder gehalte dan de ontmoeting in Den Haag. Er werd tegen Utrecht meer geblunderd en de ware vechtlust ontbrak. De gedetailleerde uit slagen luiden: P. Roozenburg—H. Hessel 2-0; H. LarosB. W. den Hartogh 2-0;V. MorseldM. Vos 1-1; A. Ligthart—W. v. d. Broek 1-1; P. v. d. BergJ. Bontrop 0-2; T. Tielrooy—A. v. d. Vort 2-0; H. v. Gerre vink—C. de Kruiff 0-2; A. W. Beukema— F. Cralebur 1-1; H. SwierG. Huizinga 2-0, J. van Straten—W. Minjor 1-1, totaal 12-8 voor DCIJ. DCIJ had een invaller voor B. Dukel, die zaterdagmiddag een simultaanseance moest spelen in Bergen op Zoom. Voor hem werd J. van Straten opgesteld, die in een uitstekende partij een voordelige remise behaalde. Binnen een uur spelen had DCIJ door toedoen van Tielrooy een kostbare voorsprong. In een opsluitingspartij be sliste hij door een diepe en fraaie slagzet in het DCIJ-voordeel. Jammer dat de toch steeds secuur spelende V. d. Berg in een opsluitingspartij kansloos tenonder ging. Laros had aan Den Hartogh een gewillig slachtoffer. Hij won een stuk en daarna de partij. Een behoorlijke remise-partij van A. Ligthart bracht de stand op 5-3 voor DCIJ. Hessels had tegen de internationale grootmeester P. Roozenburg niets in te brengen. De ex-wereldkampioen gaf de toon aan en won keurig, 7-3 voor DCIJ. Swier speelde dit weekend in grootse vorm. De Utrechtenaar Huizinga kreeg geen schijn van kans. Met de remise van Beukema was het 10-4 voor DCIJ. Door gelijk opgaande remise van Morseld en Van Straten, wat vooral van eerstgenoem de een keurige prestatie was, was DCIJ met 12-6 reeds binnen. Gerrevink verloor in een laat klassieke stand. Maar deze ne derlaag was alleen voor de einduitslag, 12-8 voor DCIJ, van belang. Zaterdagmiddag om drie uur spelen de DCIJ-ers in Groningen. Ook dit belooft een zware wedstrijd te worden vooral nu H. Lares de reis naar Groningen niet kan meemaken. De staartborden van DCIJ kunnen het gemis van Laros echter zeker opvangen. Voor de vijfde ronde moet DCIJ op vrij dagavond 6 juli naar Rotterdam tegen damclub Het Oosten. Daarna staat wegens de vakanties het toernooi in juli en augus tus stop. De twee laatste ronden tegen Huissen thuis en Gezellig Samenzijn wor den in de eerste helft van de maand sep tember gespeeld. Zondag visten 21 leden van de HSV Vel sen voor de tweede wedstrijd in de Schil lingbeker. Er werd gestreden in het Noord- zeeknaal en 115 bovenmaatse vissen wer den verschalkt. Als men rekening houdt met de sterke stroom en zeer krachtige wind was dit zeker geen slecht resultaat, De heer Torrenvanger ving de meeste vis sen, n.l. 17 stuks, en de heer Postma ving tot nog toe de grootste brasem, n.l. een van 36 cm. De uitslagen waren: A-klasse: 1. G. Tor renvanger 17 vissen, 2. P. Postma 15, 3. P. Wennis 11, 4. H. v. Deyck 10, 5. A. E. Jen sen 9, 6. H. v. Roon 9, 7. C. Ooms 8, 8. G Schilling 7, 9. P. Woord 3, 10. Ph. Krab B-klasse: 1. L. Roth 6 vissen, 2. W. A. Stet 5, 3. P. Vlot 3, 4. J. Glas 3, 5. H. Breggeman 2, 6. S. A. Kraak 2, 7. N. G. v. Vliet 1, 8. A, J. Hopman 1. Inzameling. De in Heemskerk gehouden laatste fase van de inzamelingsactie van het fanfarekorps St. Caecilia voor de aan koop van uniformen is volledig geslaagd. Hoewel men op niet meer dan 1200 had gerekend werd het bedrag uiteindelijk 2042,-. Advertentie KENNEMERLAAN IJMUIDEN Sfeer en gezelligheid Twee dingen één begrip Voor uw recepties en partijen. TELEFOON 7452 Het vlotte verloop van de wedstrijden om de Mid-Kennemerland schaaktitels maakt deze wedstrijden dit jaar tot 'n inte ressant geheel. De afgelopen week werd benut om de achterstallige en afgebroken partijen uit te spelen opdat alle spelers met gelijk aantal gespeelde partijen de laatste ronde zullen ingaan. In de hoofd klasse gaat P. Stet van de Beverwijker schaakclub Weenink als de grote favoriet de laatste ronde in. In de agelopen dagen speelde hij zijn belangrijke afgebroken partij met P. Zwart (Pat Mat) uit en deze bracht hem de wel min of meer verwachte overwinning. Hij nam hierdoor opnieuw de leiding in het klassement met een halve punt vooesprong op Zwart. De handbalvereniging IJmond speelde zondagmiddag op het terrein van Jong Her cules de laatste competitiewedstrijd voor de overgangsklasse A tegen Micrometers 1 uit Arnhem. De Velsenaren verloren met 8-11. Zoals reeds was verondersteld zou het IJmond niet gemakkelijk vallen om van de Arnhemmers te kunnen winnen hoewel hiervoor de kansen wel aanwezig waren. Voor beide ploegen stond niets meer op het spel. Al direct had Micrometers succes toen Hoofdagent BEVERWIJK en OMSTREKEN BREESTRAAT 151 - BEVERWIJK - TEL. 3327 De IJmonden Van de postduivenhoud-ersver. De Umonden (zaterdagvliegers) te Umuiden namen 39 duiven deel aan een wedvlucht van Tergnier af (325 km.). Gelost om 9 uur. Eerste duif van Van der Scheer om 13.33 uur, laatste prijsduif 13.39 uur. Mooi weer, snelle vlucht. Van der Scheer klokte 5 van zijn 8 weduwnaars in de prijzen. Uitslag: Van der Scheer 1 4 5 7 8; Surm-ond 2; Knapen 3; Van Slooten 6. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging Umuiden te Umuiden namen duiven deel aan een wed vlucht van Chateauroux af (663 km.). Gelost om 6 uur. Eerste duif van J. de Waard om 16:45 uur, laatste prijsduif 18.22 uut. Uitslag: J. de Waard 1 11; J. Eelsing 2 6; J. v. Opbergen 3 7; G. v. d. struik 4; A. J. Waal 5 8 10; F. Piers 9. Oranje Nassau Van de pos-tduivenhoudersver. Oranje Nassau te IJmuiden namen 49 duiven deel aan een wed vlucht van Chateauroux af (664 km.). Gelost om 6 uur. Eerste duif van A. de Waard om 16.30.43 uur, laatste prijsduif 17.17.33 uur. Uitslag: A. de Waard 1 4 7 10; P. Martens 2; J. v. Sikkelerus 3 5 6; F. Bruisschaart 8; M. R-utte 9 11; A. Broek 12; Schreuder 13. De Snelvlieger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlieger te Umuiden namen 95 duiven deel aan een wed vlucht van Chateauroux af (660 km.). Gelost om 6 uur. Eerste duif van E. Raker om 15.56 uur, laatste prijsduif 17.41 uur. Een slecht verloop van deze vlucht. S. Voet draaide drie van de vijf meegegeven vogels. Uitslag: E. Reker 1; A. v. d. Zee 2; H. J. Broek 3 14; E. de Boer 4 8; S. Voet 5 11 13; Joh. Broek 6; B. Visser 7 9 20; J. Wijker ker 10: gebr. Boender 12; O. Wezelman 16; F. de Boer 16; W. Renmers 17; C. Zwanenburg 18 23; W. Rolvink 19; F. Reker 21; A. Ham 22; R. Jung 24. Bonte Duif Van de postduivenhoudersver. Bonte Duif te Umuiden namen 58 duiven deel aan een wed vlucht van Chateauroux af. (660 km.). Gelost om 6 uur. Eeste duif van P. Verscheuren om 16.34 uur, laatste prijsduif 17.29 uur. Zeer typisch ver loop met veel goede duiven in de achterhoede. Zelfs de heer C. v. Zutphen zag zijn fondvogels naast de prijzen vliegen. Uitslag: P. Verscheuren 1 13; R. Schaper 2 4; Sj. Heis 3 5 12 15; W. Wilms Floet 6; J. Kaldenbach 7 10 14; T. Ulehake 8; R. Middelkoop 9; J. Minneboo 11. Het jeugdbestuur van de handbalvereni ging IJmond had zaterdagmiddag voor zijn jeugdleden een leuke en interessante fiets- puzzeltocht op het programma gezet, waar aan ruim veertig jeugdleden hebben deel genomen. Dit aantal had men groter ver wacht maar het mooie weer, dat zo zelden gelegenheid biedt om het strand te bezoe ken was blijkbaar oorzaak dat het aantal deelnemers beneden de verwachtingen bleef. Niettemin slaagde de puzzeltocht, die door de heer J. de Boer was voorbereid, uitstekend. De start geschiedde bij het sportpaviljoen Watervliet, waarna de deel nemers over een parkoers van elf kilo- m. door Velsen-Noord en Beverwijk ver schillende vragen moesten oplossen en met de verzamelde gegevens op het punt van uitgang trugkeren. Opmerkelijk was, dat na de terugkomst van de jeugdige deelnemers, die zich door deze puzzelrit tevens bekend maakten met de omgeving en voor velen nog onbeken de straatnamen, een van de kleinste deel nemers de minste strafpunten had opge lopen. De heer de Boer kon tenminste na afloop van de geslaagde tocht in het pa viljoen Watervliet de volgende uitslag be kend maken: Welpen: 1. Maureen Hennen 10 strafpunten; 2. Doetje Oosterdijk 11 strafp.; 3. Annie Minneboo 29 strafpunten. Meisjesaspiranten: 1. Rineke Bakker 19 strp.; 2. Marja Blom 20 str.p.; 3. Nelly Martinius 31 str.p. Jongens-aspiranten: 1. Piet Kooiman 27 str.p. 2. Jan Schriemer 57 str.p.; 3. Jan W. Tuinman 66 str.p. Meisjes-junioren; 1. Tineke Wagenaar 17 str.p. 2. Hillie Dijk 29 str. p. Jongens-junioren: 1. Joop Dijkstra 45 str. p.; 2. Dick van den Outenaar 54 strafpun ten. Op uitnodiging van de plaatselijke dam club DOS gaf de IJmuidenaar Dukel za terdagmiddag in het fraai gelegen buiten goed „Vredenrust" te Bergen op Zoom voor dokters, verplegers en patiënten een sumultaan-seance aan 26 borden. De wet houder van Sport bracht de heer Dukel dank voor diens komst naar Bergen op Zoom en reikte de prijzen uit. Dukel ver loor een partij nl. van de vijfvoudige kam pioen van Bergen op Zoom, de heer Suur- land. Zeven partijen eindigden in remise. Dukel won 18 partijen. De seance duurde in totaal twee en een half uur. Er was veel belangstelling voor deze damdag. •»«i mmi» .MC »biifo g<-« jsb ,oza van de afworp af geen IJmonder aan de bal te pas kwam en doeman Stedelaar het nakijken kreeg (0-1). In de volgende mi nuut echter zorgde E. Jonker voor de gelijkmaker en weer vijf minuten later wist B. Minnes IJmond zelfs de leiding te geven (2-1). De gasten bleken aanvallend meer gevaar op te leveren dan de IJrnond- voorhoede, die het te veel in individueel aanvaisspel zocht. Toch wist de IJmond- verdediging, die net als de voorhoede in vallers had, zich tamelijk goed te weren. Toch bereikten de Arnhemmers na 16 mi nuten een 2-4 voorsprong, die achtereen volgens weer te niet werd gedaan door Jonker en H. Huyser (4-4). Nu ging de strijd meer gelijk op. Aan beide kanten kwamen treffers. J. van Schelt scoorde 5-4, maar Micrometers antwoordde direct (5-5). Daarna schoot Huyser IJmond naar 6-5 en weer kwamen de gasten terug (6-6). Vlak voor de rust echter liet Stedelaar zich nog eens passeren (6-7). Het spelbeeld wettigde nu de verwachting, dat IJmond met de stevige wind mee de beste papie ren had. Het verliep anders, aangezien de IJmoiid-aanvallers zich teveel op persoon lijk aanvallen toelegden, terwijl men door combinaties betere resultaten had kun nen bereiken. Minnes en L. Wassenaar waren de enigen van IJmond die het Arn hemse doel vonden, doch Micrometers stel de daar vier doelpunten tegenover, zodat een overwinning met 8-11 naar de Gelder se hoofdstad ging. In het water van de jachthaven Zaad- noordijk in Uitgeest is de driejarige Anne- lies Bom uit Velsen-zuid verdronken. Het meisje werd zaterdagmiddag gevonden; zij had een zwemvestje om. Het toepassen van kunstmatige ademhaling leverde geen resultaat op. De ouders van het meisje hebben een zomerhuisje op het terrein van de jachthaven. De politiesportvereniging Velsen organi seert dinsdagmiddag in het zwembad de Heerenduinen te IJmuiden de zwemkam- pioenschappen van de Nederlandse Politie Sportbond district West. Zulks in het ka der van de viering van het zilveren jubi leum van de P.S.V. De wedstrijden be ginnen om 13 uur. Voor het eindexamen gymnasium A van het Gymnasium Paulinum te Driehuis slaagden: A. P. J. Brants (Dongen), C. J. v. Rave- steijn (Rotterdam), F. W. M. Broers (Til burg), H. H. M. Reimert (Raalte), F. B. Carlier (Rotterdam), F. I. M. v, Rossum (Hilversum), J. A. J. M. Ditters (Eist), A. G. J. Schaminée (Nijmegen), P. T. A. B. Dijkstra (Harlingen), A. F. J. Smit (Heem stede) H. M. G. Michels (Merselo), G. A. Vernooy (Werkhoven), T. J. M. Nieuwen- huizen (Nieuwkoop), L. J. T. v. Vlodorp (Eindhoven), J. A. W. M. v. Osch (Ven- ray), J. J. de Wit (Beverwijk), A. R. M. Pape (Moergestel), J. A. D. Zeinstra (Tjerkwerd); afgewezen: één. De kans op de titel staat voor hem bij zonder gunstig omdat zijn naaste rivaal P. Zwart zijn partij uit de laatste ronde tegen F. J. Walda (Kijk Uit) reeds vooruit speelde en in een afgebroken positie te recht kwam waarbij de kansen aan de IJmuidense kant liggen. Er is dan ook reden om aan te nemen dat Stet aan een remise in zijn laatste partij tegen J. A. Rodenberg (Pat Mat) voldoende heeft om zich kampioen te kunnen noemen. En daaraan zullen dan noch F. J. Walda noch L. van Hoek (Weenink) iets kunnen ver anderen. Beide spelers liggen op een punt achterstand en kunnen slechts profiteren indien Stet zijn laatste partij verrassend zou verliezen. Van Hoek kwam in zijn af gebroken treffen met Rodenberg tot een overwinning terwijl Walda de Santpoort vertegenwoordiger P. Sterk in een sterk gespeelde Konings-Indische partij uit schakelde. Eerder had P. Sterk zich in de kopgroep kunnen handhaven middels een zege Qp Rodenberg in een Ben-Pni welke twee speelavonden vergde. De uitslagen in de Hoofdklasse waren: J. A. RodenbergL. van Hoek 0P. StetP. Zwart 10; J. A. RodenbergP. Sterk 01; P. ZwartF. J. Walda afg.; P. Sterk—F. J. Walda 0—1. De ranglijst in deze groep luidt nu: 1. P. Stet (Weenink) 4 3 0 1 2. P. Zwart (Pat Mat) 4 2 11 3.-4. L. v. Hoek (Weenink) 4 2 0 2 F. J. Walda (Kijk Uit) 4 2 0 2 5. P. Sterk (Santpoort) 4 112 6. J. A. Rodenberg (Pat Mat) 4 10 6 3 2Vz 2 2 l'/z 1 Bij de eerste klassers, waar J. Philipsen (Pat Mat) reeds kampioen is lien de Sant poorter W. Sterk zijn achterstand in. Hij scoorde precies de helft van het aantal te behalen punten en bleef daarmee op een positie in het midden van de ranglijst. De uitslagen waren: W. SterkA. A. Ver- kooijen 10; W. OostendorpW. Sterk 1—0. De ranglijst ziet er hier nu als volgt uit: 1. J. Philipsen (Pat Mat) 4 4 0 0 4 2. T. Alting (Pat Mat) 4 2 1 1 2V2 3.- ■5. A. v. Maanen (K. U.) 4 1 1 2 lVz W. Oostendorp (W.) 4 1 1 2 1V2 W. Sterk (Santpoort) 4 1 1 2 lVz 6. A. A. Verkooijen (K. U.) 4 1 0 3 1 De laatste ronde wordt dinsdagavond bij de schaakclub Weenink in Beverwijk ge speeld. Het programma luidt dan: Hoofdklasse: P. SterkL. van Hoek; P. StetJ. A. Rodenberg, P. ZwartF. J. Walda (reeds vooruitgespeeld en afge broken). Eerste klasse: W. OostendorpA. van Maanen, A. A. VerkooyenT. Alting, J. PhilipsenW. Sterk. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Bolland Electro, Ruton, AEG, Philip» ens. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg MAANDAG 25 JUNI Promenade, Beverwijk, 20 u.: Aquarium vereniging Kennemerland. Opgang, Beverwijk, 19.30 tot 22 uur.: Poppententoonstelling. Opgang, Beverwijk, 20 uur.: uitreiking UNESCO-certificaten. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 19 tot 21.30 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost, 19 tot 21 uur. St. Josefhuis, Velsen-Noord, 19 tot 21 uur. DINSDAG 26 JUNI Opgang, Beverwijk, 14 tot 17 en 19.30 tot 22 uur: Poppententoonstelling. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur. Fi liaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21 uur. Duinpan, Santpoort-Zuid, 16 tot 18, 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost, 10 tot 12 uur. P. J. Troelstraweg 20, IJmuiden-Oost, 9.30 tot 12 uur spreekuur st. huish. en ge zinsvoorlichting, tel. 7166. De KW 8 „Deining", schipper Arie Taal, heeft een mijn opgevist. Onmiddellijk werd Scheveningen-radio gewaarschuwd, maar na overleg met de Nederlandse marine-autoriteiten werd besloten de „Dei ning" naar de Britse marine te verwijzen, daar de trawllogger zich dichter bij de Engelse kust bevond. Op advies van de Britse instanties moest de „Deining" die zich in de buurt van Hartlepool bevond, opstomen naar een be paalde plaats voor de haven van Blythe. Daar verliet de bemanning, met uitzon dering van de schipper en de eerste machi nist, het schip. Een demontageploeg van de Britse marine kwam aan boord om de mijn onschadelijk te maken. Daarna werd •de „Deining" de haven binnengeloodst, waarop de mijn van boord werd gehaald. In Beverwijk hebben de afgelopen da gen nogal wat inbraakjes en diefstallen plaatsgevonden. Zo werd uit een- kleed kamer van het Sportpark Adrichem een horloge gestolen, en kwamen mensen aan gifte doen van verschillende gestolen plas tic voorwerpen. In de R.K. Brugschool op De Brink werd ingebroken, maar er werd nietj vermist. Ook werd een jongeman ge arresteerd, die er van wordt verdacht een bestelauto te hebben gestolen. Advertentie Miele. AEG. Edy. Bico. DRU. Erres Scharpf. Electrolux Seraa, Principal Hoover, Zanker. Reeds vanaf f 149.5(1 met garantie. Gem betaling en 100 °/o service. i- 1' - - 1 Lange Nieuwstraat 433 435 Dertig betalende bezoekers zaten in de zon te soezen, en keken zo'n beetje naar de in oranje en blauw-wit gestoken man nen, die op de grasmat van Sportpark Adrichem in Beverwijk de edele rugby- sport demonstreerden als sluitstuk van de sportweek. In de auto voor de geluidsin stallatie zat ook iemand. Hij had een poc ketboek en hij las vol spanning. „Commen taar gevenIk weet van niets," verklaar de de man, die dus ook geen verstand van rugby had. Wachtend op het moment, dat hij een gezellig plaatje kon opzetten boog hij zich weer over zijn boek. En over de luidspreker klonk niet de beloofde uiteenzetting van de rugbysport, zomin als men de vorige dag de oud-Amsterdamvoet ballers had voorgesteld. Dertig kijkers en één lezer dus. Maar er lag ook nog iemand. Zij genoot van de zon en keek niet eens naar het rugby- spel. Maar zij was dan ook een gerouti neerde rugby-kijkster, die blijkens hevige omhelzingen na de wedstrijd er tedere ban den met één der spelers op na houdt. Flor Koopmans heette ze. „Flor met één oor" zei de dame, die op de foto nog op één oor ligt, schalks. „Ik kijk niet meer, want het is veel te mak vandaag." „Wie zijn nu eigenlijk de Engelsen" waagde uw sportkrabbelaar te vragen, toen ze overeind gekomen was. Ten slotte had dat in het programma van de Sport week gestaan. „Engelsen? Die oranje spe lers zijn uit Amsterdam, en die blauw- witten ook bijna allemaal," zei Flor, die al anderhalf jaar meedraait als support ster. „Maar dat zegt niets, hoor! Laatst hadden we een demonstratiematch tegen een Zuidafrikaans team, maar die lui kwa men niet op. Toen heeft men gewoon de donkerste spelers in de ene ploeg gezet en een brabbeltaaltje laten praten." Toen begreep uw sportkrabbelaar het en sceptisch luisterde hij naar het Engels, dat de spelers zo ijverig bezigden. Vooral de scheidsrechter was er erg goed in. „Ga maar door, Amsterdammer," dacht hij, „mij neem je niet." Na afloop vroeg hij hem even de uitslag, maar de scheids rechter verstond hem niet. „Kunt u geen Engels praten?" vroeg hij. Dus toch één Engelsman, maar uiteindelijk bleek het een Ier te zijn, mr. O'Reilly, die verklaarde dat er ook een Engelsman had meege daan. Terry Gauden heette hij en het was een goede. Al vond uw sportkrabbelaar Flor (met één oor) ook niet gek. Beslist niet. In een sfeerloze wedstrijd heeft een to taal ongeconcentreerde Terrasvogelsploeg een moeizame 1713 overwinning op het Haarlemse HCK 2 behaald. Wedstrijden van de bovenste tegen de onderste van de ranglijst worden in de regel te licht opge nomen en dat was ook nu het geval, zodat de HCK-ers in de 1ste innings reeds een 60 voorsprong konden nemen. Deels door de drie honkslagen in die slagbeurt, maar voornamelijk door een aantal veldfouten. Wel kwam Terrasvogels in de gelijkmaken de innings tot 2 tegenpunten, maar erg overtuigend was het niet, daar zij door fouten ontstonden. In de tweede en derde innings kwam HCK niet tot scoren. De vogels daarentegen kwamen zowel in de 2e als in de 3e innings tot 3 punten en wel door een mooie honk- stootslag van Herkemij een prachtige twee- honkslag van Nico Disselköter en een honkslag van Rijke. De stand was hier mede dus op 86 gekomen en de strijd daarmee weer volkomen open. In de 4e innings scoorde HCK 3 runs door twee honkslagen en een paar misgrepen van de Terrasvogels invaller-catcher. Twee pun ten werden er tegenover gezet in de gelijk makende beurt door honkslagen van Kolk man en weer N. Disselköter, die prima aan slag was met 3 uit 4 (gem. 0.750!). De 5e en de 6e innings leverden HCK samen 2 pun- ten op, door twee honkslagen en een door- geschoten bal catcher. De vogels maakten er vier door 2 x 4 wijd, 2 x fout 6 en een tweehonkslag door Thoolen. In de 8e in nings werd het erg benauwd voor Terras vogels, want toen HCK drie honkslagen achter elkaar produceerde en daarmee twee punten scoorde was de stand 14—13 geworden. De laatste slagbeurt gaf de de finitieve beslissing, want nadat De Boer (4 w). en N. Disselköter (honkslag) op de Ondergetekende: Naam: Straat: Plaat»; wenst zich met Ingang van te abonneren op S f 7.65 per kwartaal of 0.59 per week*) Doorhalen wat niet verlangd wordt Handtekening: Zij die zich met Ingang van 1 Iuli 1962 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tol en met 30 Juni 1962 gratis Dit eeldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus Tiet vnor omzetting van wepk 'n kwartaalabonnementen. honken waren gekomen gaf Herkemij een keiharde honkslag die bovendien nog door de indoelder gemist werd, zodat dit trio de thuisplaat kon toucheren en de stand op 1713 bracht. De laatste innings is pitcher N. Disselköter meestal op zijn sterkst en zo ook nu want de drie HCK hitters werden alle drie door hem uitge schakeld resp. met 2 keer 13=0 en 1 keer 3 slag. De pitchers wierpen: Terrasvogels 4-4-11, HCK 3-9-10. Het scoreverloop: Terrasvogels 2-3-3-2-4-0-0-3 17. HCK 6-0-0-3-1-1-0-2-0 13. Doordat TYBB verrassend van TIW won en OG ook min of meer onverwacht van Spartaan verloor, is Terrasvogels op zijn naaste concurrent O.G. verder uitgelopen tot 4 verliespunten minder, terwijl TYBB nu met 3 verliespunten meer dan de vogel' op de tweede plaats is gekomen. De wed strijden in het komende weekend SoartaaP TYBB en OGTerrasvogels zijn hier door bijzonder interessant. Deze laatste wedstrijd is op zondag 1 juli om half drie op het OG-terrein aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne NATUURPERMANENT gehad 7 Of indien u geen permanent wilt, neemt u dan eens een TEENAGER-WAVE. Wijkerstraatweg 259 - Velsen-N. - Tel. 3585 Twee 17-jarige jongens, die waren ont vlucht uit een inrichting in Gorssel, heb ben in de afgelopen nacht om halfvier een poging tot inbraak gedaan bij een strand paviljoen in IJmuiden. De Velsense poli tie rukte onmiddellijk na de waarschuwing uit en slaagde erin, de twee knapen aan te houden. Zij werden overgebracht naar het hoofdbureau van politie in IJmuiden- Oost. Zij hadden pakjes sigaretten, snoep goed en inbrekerswerktuigen bij zich. Op het Stratingplantsoen in Velsen-Noord werd vrijdagmorgen om tien uur een drie- woelige melkwagen bij het linksafslaan geschept door een achteropkomende per sonenauto. De melkhandelaar en zijn bij rijder vielen en werden gewond aan hun benen. Een arts verleende eerste hulp en liet hen voor onderzoek door de ongeval- lendienst overbrengen naar het Rode Kruis ziekenhuis in Beverwijk. De door het kan telen van de melkwagen ontstane ravage van gebroken melkflessen en eieren, ge vallen pakjes boter en wegstromende melk werd deels door familie van de melkhan delaar, deels door de gemeentereiniging opgeruimd.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 10