Battistini ging naar huis... Rudi Altig bezorgde Rik van Looy een nederlaag voor eigen publiek Slechts Feijenoord won voor de intertoto 9 x x Piet van Est, Geldermans en Stolker in voorste linie RONDE VAN FRANKRIJK BEGONNEN Tour in cijfers Twee gegadigden voor topprijs in toto Hongaren waren stugge verdedigers in Amsterdam Nederlandse clubs uitgeschakeld X X X X X X X X X Transferlij st Kans voor keepers Müller overwon in Ronde Oostenrijk MAANDAG 25 JUNI 1962 11 r Strijdlust beloond DWARS DOOR BELGIË HERENTALS Van Looy roert zich Zaterdag meer bekend in kwestie Feijenoord Jorge Toro (Chili) naar Sampdoria Feijenoord onderscheidde scheidsrechter Horn Feijenoord PSV Blauw Wit bv te leggen. Kampioenschap van de geselecteerde jeugd 1 l 3 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Rudi Altig, de Westduitse renner die zondag overwon in de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk. Een feit dat vooral de aandacht trok, omdat het sinds 1938 niet meer voorgekomen was dat een Duitse renner een etappe zege op zijn naam schreef. De equipe van Bernardo Pavesi is de 49ste Tour de France ingegaan met ne gen inpiaats van tien renners. Graziano Battistini, de ontdekking van de Tour 1960, verscheen namelijk zondagmorgen in Nancy niet aan de start. Hoewel hij lit jaar de Ronde van Italië scheen te gaan winnen, maar enkele ritten voor het einde zijn leiderstrui aan Franco Balmanion moest afstaan, voelde de Italiaan zich niet fit. Een beslissing over het al dan niet deelnemen van Battistini aan deze Tour werd dan ook zo lang mogelijk uitgesteld doch zaterdagavond werd in een medisch communigué meegedeeld dat Graziano van de partij zou zijn. De Italiaan had echter geen vertrouwen in de mening van Tour-arts Dumas en een in allerijl geconsulteerde specialist. Hij voelde zich helemaal niet in staat z'n kan sen naar behoren te verdedigen en de monstreerde dit door zondagmorgen niet op het appel te verschijnen. Enkele van zijn landgenoten vertelden dat Battistini zaterdagavond uit Nancy vertrokken was op weg naar huis. Was hij wel van plan geweest om te starten? Het feit dat hij in zijn privé-wagen naar de startplaats was gekomen geeft te denken. In ieder geval heeft Battistini door zijn onverwachte vertrek zijn ploegmakkers in ernstige mate gedupeerd. Feitelijk telt het team van Pavesi slechts één potentiele topman, in de persoon van Massignan de bergkoning van de Tour 1961. Voor Massig nan is dit ongetwijfeld prettig, maar het is de vraag of zijn overgebleven ploegge noten, merendeels debutanten, hem de no dige steun zullen kunfien geven. Het is de vraag of Battistini zich wel gerealiseerd heeft wat de eventuele gevolgen van zijn vlucht zouden kunnen zijn. Nauwelijks aan nemelijk is in ieder geval, dat de Tour organisatie dit alles zonder meer zullen accepteren. Mocht het tot een klacht bij de UCI komen, dan behoort een schorsing van de coureur geenszins tot de onmoge lijkheden. Tour-baas Goddet geeft het vertrek sein voor de Tour de France. Rik van Looy heeft duizenden Belgi sche wielersportsupporters teleurgesteld op de Avenue Reine Astrid in de bad plaats Spa achtergelaten. De „roar" van zijn landgenoten, die hem in de laatste kilometers naar de victorie in de eerste etappe v^n de Tour de France wilden dragen moest het afleggen tegen de formidabele eindsprint van de- Duitser Rudi Altig, terwijl ook André Darrigade's gevreesde spurt nog vrijwel niets aan snelheid bleek te hebben ingeboet. Rik van Looy moest zich tevreden stellen met de derde plaaats. 1 Wielrennen Wie had dat gedacht? Wie had kunnen vermoeden, dat Jacques Anquetil de gele trui, die hij als winnaar van de vorige tour 's ochtends in Nancy om de schouders had gekregen, aan zijn ploeggenoot zou willen afstaan. Want behalve de nederlaag van Van Looy was ook het (eit, dat Rudi Altig in de slotfase werd aangewezen om de Belg van het ere-schavot te houden een van de sensaties van de eerste dag. Na de ronde van Spanje, die door Altig was gewonnen, was er in de ploeg van de vroe gere zwarte adelaar Raphael Geminiani onenigheid ontstaan. Anquetil had onder meer Ab Geldermans verweten, dat deze in de „Veulta" tenslotte zijn krachten niet aan Anquetil maar aan Altig had gewijd. Nog vlak voor de start van de Tour had Altig zich terug willen trekken omdat hij zogenaamd nog niet rijp zou zijn voor dit zware werk. Maar in feite betekende het een weigering om in dienst van Jacques Anquetil te staan. De moeilijkheden waren in Nancy weliswaar uit de weg geruimd, maar op zulk een edelmoedige houding van Anquetil tegen over de Duitse ex-we reldkampioen der achtervolgers had toch niemand gerekend. De zege van Altig be tekende dat een periode van 24 jaar waar in geen Duitser erin was geslaagd een etappe zege in de ronde van Frankrijk te behalen, is geëindigd. Het was namelijk voor het laatst in 1938, dat de „knecht" Oberbeck volkomen bij' verrassing even eens de eerste etappe van de Tour won. Maar nauwelijks had Jacques Goddet het veld zijn toestemming gegeven om er de gang in te zetten of er dienden zich lief hebbers voor de vrije ruimte aan, toen blijkbaar 't gedrang in de 149 renners tel-> lende karavaan de Italiaan Battistini was zaterdagavond uit Nancy gedeser teerd al beu waren. Ook hier gold drie maal is scheepsrecht. Want de derde po ging zou lange tijd tot gesprekstof in de volgerskaravaan dienen. Drie Fransen van drie verschillende ploegen togen als amateurs op pad: de krachtige Novak, de tot nu toe onbekende Gelic en de slanke Rostollan, een van de Vazallen van Jacques Anquetil. Hun poging werd niet ernstig opgeno men en mede daardoor konden zij in de Het kleine groepje Nederlanders, dat de ze Tour-in-nieuwe-stijl volgt, had nog een tijd lang, eigenlijk tegen beter weten in, op een Nederlandse etappe gehoopt. Want in de kopgroep van 23 man bevonden zich drie Nederlandse jongens, van wie Piet van Est met een zevende plaats in dit bijzon der sterke gezelschap zijn goede vorm van de laatste tijd onderstreepte. Ab Gelder mans en Michel Stolker werden resp. 20ste en 22ste. Zowel Geldermans als Stolker waren toch bijzonder tevreden. Vooral de Beverwijker had erg tegen deze 253 kilo meter lange etappe opgezien, omdat hij de laatste tijd geen grote ritten meer had ge reden. En daarom was Geldermans bijzon der in zijn nopjes, dat hij de zware rit zij aan zij met de grote mannen had kunnen volbrengen. In die grote kopgroep ontbraken slechts enkele van de topfiguren, nl. Raymond Mastrotto, Frederico Bahamontes, Ray mond Poulidor en de Italiaan Pambianco van wie vooral de beide Fransen in de voorbeschouwingen als zeer gevaarlijke concurrenten voor het kampioensduo An quetil-Van Looy waren genoemd. Zij leden een nederlaag, die wel eens beslissend zou kunnen zijn. Want om na de eerste dag met een achterstand van acht minuten op Anquetil, Van Looy, Altig, Carlesi, Junker- mann, Nencini, Baldini, Planckaert, An glade en Massignan nog op een Tourzege te hopen moet men wel een onverbeterlijke optimist zijn. Pambianco, eens winnaar van de Giro, verging het nog veel slechter dan de andere drie. Hij raakte dertien mi nuten achter. In de achterhoede streden ook de drie andere Nederlanders Bas Ma liepaard, Dick Enthoven en Huub Zilver berg. Van dit drietal kampt Enthoven nog steeds met een lichte verkoudheid, die hij in zijn bagage mee naar Nancy had ge bracht. Na de gebruikelijke ceremonieën in Nancy werd in het bierdorp Champignoles het feitelijke startsein gegeven. De ver wachting was, dat de meute het voorlopig wel kalm aan zou doen. Want weliswaar had de grote hitte van de laatste dagen iets moeten wijken door een fris windje maar de zon prikte toch nog steeds ge ducht op de gekromde rennersruggen en bovendien is het onder beroepsrenners niet gebruikelijk om de strijd in een zo lange etappe al vroeg in te zetten. 147 km plus Hjdrilvan23km 0 Maastricht NEDERLAND Halen "1 AlkerrV. Wellen Tonqeren 65 km Luik j Brussel 28 km M.del'Invasion20km'^^ llStdft Cote 0n.-Theux9kmZi! a"r^d en n e"n eerste 52 kilometer tot Wiltz hun voor sprong opvoeren tot vier en halve minuut. Toen liet Rostollan, die eigenlijk niet ver der durfde gaan, ploegleider Geminiani roepen en kreeg van deze de opdracht de vlucht te staken. Bij een cafeetje fn de buitenwijken van de stad Luxemburg gaf Rostollan er de brui aan, vatte een Verkoe lende dronk en wachtte rustig de komst van het grote peloton af. Selic wilde al spoedig zijn voorbeeld volgen, stopte ook af maar bedacht zich weer en reed ver der. Zelfs toen daarna Novak hem in de steek liet, wist Selic van geen ophouden. Op de top van de Col d'Ettelbruck de eers te „bult" meetellend voor de vierde cate gorie van de grote bergprijs, gaf hij zich gewonnen. Selic had toen bijna 140 kilome ter op kop gereden en werd daarvoor be loond met de prijs voor de strijdlustigste renner. De groten waren tot dan toe alleen maar in het nieuws gekomen door lekke banden, Van Looy en Anglade, en als leiders van de grote groep. De vraag was echter wan neer Van Looy de grote aanval, die door een ieder werd verwacht, zou inzetten en of de Belg er in zou slagen met behulp van zijn keurtroepen de andere cracks van zich af te schudden. De slag werd ingezet bij de tweede ravi taillering in Wiltz (166 km) in een afda ling. Rik van Looy zelf leidde het ge vecht in, maar zijn streven om Anquetil van zijn wiel te rijden mislukte. Alleen Mastrotto, Poulidor, Bahamontes en Pam bianco misten de aansluiting met de kop groep van 34 man die hier ontstond. De beslissing was gevallen. Achter de leidende meute viel het peloton in een aantal groe pen uiteen, die steeds verder achter raak ten. Nog voordat de karavaan na 200 km de Belgische grens bereikte raakte Van Looy even in moeilijkheden door een stuk opgebroken weg, waar hij door volgauto's werd gehinderd. Maar de wereldkampioen op de weg overwon deze geringe tegenslag spoedig mede door de steun van Piet van Est. Toen werd het duidelijk dat zijn sprintkwaliteiten in de slotfase zouden gaan tellen. 'A TJE> TO- VT* Het eiridschot van de Belg werd ge vreesd, dat was duidcljjk. Want enkele ma len probeerden de vijandelijke formaties sterke delegaties uit te sturen om het niet op een spurt van Van Looy te laten aan komen. Daarbij was eenmaal ook Michel Stolker betrokken in het gezelschap van ondernemer Rudi Altig. Maar al deze po gingen strandden op het sterke verzet van Van Looy en zijn ploegmakkers, die er vast op rekenden dat hij in Spa de gele trui zou veroveren. Hoe bedrogen kwamen zij echter uit De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk, van Nancy naar Spa over 253 km. luidt: 1. Altig (W.Ddl., ploeg Geminiani) 6.36.33 met bonificatie 6.35.33; 2. Darrigade (Fr.- Louviot) 6.36.33 met bonificatie 6.36.03; 3. Van Looy (Belg-Driessens) 6.36.33; 4. Hoevenaers (Belg-Sardi) z.t.; 5. Car lesi (Italië-Sardi) z.t.; 6. Gilbert Des met 1 (België-Keteleer) z.t.; 7. Piet van Est (Ned.-Driessens r.t.; 8. Otano (Spanje-Remy) z.t.; 9. Simpson (G.B.- Louviot) z.t.; 10. Junkermann (W.Dld.- De Kimpe) z.t.; 11. Daems (Belg-Sar- di) z.t.; 12. Anquetil (Fr.-Geminiani) z. t.; 13. Ronchini (Italië-Pezzi) z.t.; 14. Nencini (Italië-Proietti) z.t.; 15. Baldi ni (Italië-Proietti) z.t.; 16. Planckaert (Belg-Driessens) z.t.; 17. Anglade (Fr.- Gauthier) z.t.; 18. Massignan (Italië- Pavesi) z.t.; 19. Defilippis (Italië-Kete- leer) z.t.; 20. Ab Geldermans (Ned.- Geminiani) z.t.; 22. Michel Stolker (Ned.-Geminiani) z.t.; 97 Dick Enttoren (Ned.-De Muer) 6.49.53; 24. Van Aerde (België-Keteleer) 6.38.21 op 8 min. 39 sec., 27. Gaul (Lux-Villa) z.t.; 36. Ba hamontes (Spanje-Remy) 6.44.15 op 8.41; 39. Bas Maliepaard (Ned.-Louviot) 6.44.44 op 9 min. 11 sec. 50. Huub Zil verberg (Ned.- Driessens) z.t. Voor het bergklassement telden in de eerste etappe twee bergen van de 4de categorie, namelijk die van Ettelbruck en La Grande Vevque. Na de eerste etappe is de stand: 1. ex aequo Selic en Carlesi beiden 3 pnt.; 3. ex aequo Van Schil en Simpson beiden 2 pnt., 5. ex aequo Van Looy en Desmet bei den 1 pnt. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Ploeg Geminiani (Altig-An- quetil-Geldermans) 19.48.39, 2. ex aequo Driessens (Van Looy-Van Est-Planc- kaert) 19.49.39, Sardi (Hoevenaars, Car- lesi-Maems) z.t.; 3. Keteleer (G. Des- met-Defilippis-Vam Aerde) 19.51.27, 5. De Kimpe (Junkermann, Claes, Vannit- sen) 19.53.15; 6. Louviot, (Darrigade. Simpson, Maliepaard) 19.57.20, 7. Pez- zi (Ronchinin, Suarez-Soler) 19.57.50. 8. Proietti (Nencini, Baldini, Bendetti) 20. 02.59. Het puntenklassement ziet er na de eerste etappe als volgt uit: 1. Altig (W.- Dld.) 25 pnt.; 2. Darrigade (FrJ 20 pnt. 3. Van Looy (Belg. 16 pnt., 4. Hoeve- naars (Belg.) 14 pnt., 5. Carlesi (It.) 12 pnt., 7. Piet van Est (Ned.) 9 pnt. De renners Melé (Italië) en Moresi (Zwits.) Staakten de strijd. De prijs voor de strijdlustigste renner was voor de Fransman Selic en die van de on gelukkigste menner voor Melé, die na 62 km. zo ernstig ten val kwam dat hij niet meer kon deelnemen. De commissie van beroep van de KNVB heeft zaterdag in Rotterdam het dagelijk se bestuur van de KNVB gehoord in de zaak Feijenoord. Later is er een gesprek geweest tussen de commissie, het KNVB- bestuur en Feijenoord, waarna het volgen de communiqué werd uitgegeven: Na afsluiting van de mondelinge behan deling van de zaak Feijenoord heeft de commissie van beroep een gesprek met beide partijen gevoerd. De commissie hoopt na 30 juni nadere mededelingen te kunnen doen. De eerste transfer na de wereldkam pioenschappen voetbal in Chili is er. Jor ge Toro, een van de beste voorwaartsen van het Chileense elftal, heeft een contract getekend voor de Italiaanse club Sampdo ria. Het transferbedrag bedroeg 538.000. Jorge Toro ontving zelf ongeveer 175.000. (L« \Jf MM1 T De Rotterdamse eredivisie-club Feije noord hééft zondag na afloop van de in tertoto wedstrij d Feij enoordLanerossi scheidsrechter Leo Horn onderscheiden met een fraai gebrandschilderd raam. Horn ontving de onderscheiding voor zijn pres taties bij het wereldkampioenschap voet bal in Chili. Alsof het al niet bijna eind juni is, zo is er in het weekeinde nog braaf gevoet bald voor de inlertotocompetitie. Met wisselend succes voor wat betreft de Nederlandse verenigingen. Zo verloor Ajax met 2—1 van de Hongaarse club Tatabanya, maar Fijenoord bleef het Ita liaanse Lanerossi de baas (3—0). Blauw Wit en PSV evenwel verloren in uitwed strijden. De Amsterdamse club met 1—0 van Hildesheim en de Eindhovense ver eniging met 3—1 van Rot Weis Oberhau- sen. Alle Nederlandse clubs zijn nu uit geschakeld. Tegen een stug spelend Tatabanya heeft Ajax zondag in \msterdam een onverdien de 1-2 nederlaag geleden, na met 1-0 te hebben voorgestaan. Vooral voor rust wa ren de Amsterdammers beslist veel ster ker dan de Hongaren, die het meer in ver dedigend spel dan in de aanval zochten. Het gevolg was dat Ajax-doelman Hooger- man in de eerste helft slechts twee zeer moeilijke schoten te verwerken kreeg. Zijn collega aan de andere kant, Rapp, die internationaal Grosics verving is, heel wat meer in actie geweest. Het slechte schieten van de Amsterdammers en het stugge en vaak te harde verdedigen van de Tatabanya-achterhoede waren er oor zaak van dat de rust met blanke stand inging. Ook na de hervatting was Ajax de sterk ste. De Amsterdammers hadden eindelijk succes toen de uitstekend spelende Peter sen na zes minuten de bal fraai voorzette en Henk Groot zijn broer Cees een niet te missen kans bood: 1-0. De Amsterdam mers hadden pech toen bij een uitval van Tatabanya de voortreffelijk spelende Ouderland gewond raakte en het veld voor tien minuten moest verlaten. Juist in deze periode scoorde de Hongaarse rechtsbin nen Lahos de gelijkmaker 1-1. Ajax, dat moest winnen om naar de vol gende ronde over te gaan, zette nu alles op de aanval. Zelfs spil Pronk kwam mee naar voren. Hij had echter pech toen zijn vliegend schot de 20.000 toeschou wers telden het doelpunt al de arm van spil Lackzo op zijn weg vond. Scheidsrech ter Van Leeuwen zag er geen strafschop in, waardoor de strijd, die toch al niet in een bijster prettige stemming verliep, nog feller en verbetener werd. Zeven minuten voor tijd wist linksbinnen Beroe bij een snelle uitval de stand op 2-1 voor zijn club te brengen, waardoor de Hongaren zich geplaatst hebben voor de kwartfinales van het toernooi om de intertoto-cup. In deze wedstrijd viel vooral het harde spel van Prins en de Hongaren Szekers en Laczko te betreuren. De 1-0 voorsprong, waarmee Feijenoord de le helft van de ontmoeting tegen La nerossi afsloot, was slechts een flauwe afspiegeling van het veldoverwicht, dat de thuisclub in deze periode ten toon spreid de. De goede momenten, waaronder vrij- le mooi opgezette aanvallen, kwamen vrij wel alle op naam van Feijenoord, wat ook uit de cornerverhouding 7-1 duidelijk bleek. Het enige doelpunt kwam voort uit een mistrap van rechtsachter Bernard, waardoor Moulijn een voorzet kon geven, die door Van der Gijp langs de te vroeg uitgevallen doelman Luison kon worden gekopt. Later zou deze aarzelend begonnen Lui son zich echter goed herstellen en menig fraai staaltje doehnanskunst ten beste ge ven, evenals na de rust zijn plaatsyervan- ger Bazzoni dat deed bij schoten van Berg- holtz en Van Woerden en een kopbal van Van der Gijp. Er waren 28.500 kijkers. De Duitse club Rotweiss Oberhausen, die op eigen terrein nog ongeslagen was, verstevigde zijn leidende positie door een 3-1 zege op PSV De Eindhovenaren wa ren in het veld zeker niet de mindere, maar zij wigten tot drie maal toe geen raad met de acties van de Duitse rechtsachter Bar- wenzik. Deze benutte in de 36ste minuut een penalty wegens een overtreding van doelman Bals tegen Marquandt en bracht, nadat Wolbers in de 52ste minuut voor de gelijkmaker had gezorgd, de Duitse club in de 59ste minuut opnieuw aan de lei ding toen hij van ruim 35 meter afstand ineens keihard inschoot (2-1). Ook in het derde Duitse doelpunt had de rechtsback van Oberhausen een groot aan deel. Hij schoot bij een directe vrije trap zo hard op het doel dat Bals het leder niet onder controle kon krijgen en rechts buiten Marquand een unieke kans kreeg (3-1). Van de Nederlanders maakten spil Wiersma en rechtshalf Van Wissen de bes te indruk. Het Duitse Hildesheim is op een bijzon der gelukkige manier aan zijn eerste over winning in de intertotocompetitie gekO' men. Drie minuten voor het eindsignaal van de Duitse scheidsrechter Sturm trapte rechtsback Petterson bij een verwarde si tuatie. in eigen doel. Daarvoor hadden de 1500 toeschouwers een vrij matte partij voetbal gezien waarin beide partijen slechts tot zeer middelmatige prestaties kwamen. De schotloosheid van beide voor hoedes werd wel zeer duidelijk aangetoond door het feit dat zowel Van Heeswijk, die opnieuw het Blauw Wit-doel verdedigde, als de Duite keeper Gerstle welgeteld ieder een schot kregen te verwerken. De standen in de groepen van de intertoto' competitie, waarin Nederlandse clubs uit komen, zijn: Groep 5: Belgrado 5 3 1 1 7 12— Bayern 5 2 1 2 5 1418 Feijenoord 5 2 0 3 4 12 Lanerossi 5 2 0 3 4 7 Groep 6: Rot Weiss Oberh. 5 3 2 0 8 1410 FC Ryeka 5 3 1 1 7 16—10 FC Basel 5 0 3 2 3 12—17 PSV 5 1 0 4 2 8—13 Bij Ajax-Tatabanya is ferm gekibbeld 1 van de discussies is de Amsterdammei tussen de spelers in het veld. Dat ziet j Co Prins (10). Scheidsrechter Van Leeu men op de foto in beeld. Middelpunt wen (in het zwart) is bezig de ruzn Groep 7: Tatabanya Ajax FC Nancy Kaiserslautern Groep 8: Pees Dozsa Blauw Wit Velez Mostar Hildesheim 0 10 2 5 3 3 4 2 12— 15— 8— 7—19 17— 10—12 7—10 7—12 Feijenoord, PSV, Ajax en Blauw Wit zijn uitgeschakeld voor de kwartfinales. Zondag 1 juli zullen op het terrein van Robur et Velocitas in Apeldoorn de wed strijden om het kampioenschap van Ne derland voor de geselecteerde jeugd wor den gespeeld. De districtskampioenen, die tegen elkaar in het veld komen zijn Ajax, Feijenoord, Enschedese Boys, Emmen, NO AD en Fortuna. Feijerl.-Lanerossi Oberhavsen-P.S.V. Ajax-Tatabanya Hildesheim-BI. Wit Bayern-Belgrad Ryeka-Basel KaisersJaut.-Nancy Pecs-Mostar Youngboys-RacingP. Roter Stern-Venezia Spartak Pr.-Mantua Stade Franc.-Ujpest Padua-Ch. de Fonds De 295.711 deelnemers aan de sporttoto van deze week hebben met hun inleg van 359.404 het totaalbedrag voor de toto van dit seizoen gebracht op ruim.30 mil joen gulden. Voor de eerste prijs van de ze week 71.162) hadden zich zondag avond 2 gegadigden gemeld. De 2e prijs van 47.411 wordt voorlopig door tien poolers" gedeeld. Blijkens de officiële mededelingen van de Kon. Nederlandse Voetbalbond in de .Sportkroniek" ziet de transferlijst per 25 juni er als volgt uit: Op verzoek van de vereniging: AGOVV: W. Bisschop, G. Jansen, J. P. Nijman, W. Onderstal en M. Titaley; Alkmaar: E. M. Blok, C. Heijmans, G. Kesselaar, J. Smidt, H. J. Peggeman en H. v. d. Zon; DOS: J. Brokx, J B. M. Nederhand, L. I. Theu- nissen en K. W. Sulzle; GVAV: A. Alting, P. de Koe, B. Kuiper en J. Groninger; NOAD: J. Brilleman, K. de Bruijn, C. Janssens, J. Lindhout, W. Ondersta] en J. v. d. Velde; PSV: W. H. Heesakkers, W. H. H. J. van Iersel, E. J. Lafaire, R. van Leeu wen, H C. J. Swaneberg, J. Potter en J. Voorjans; Sparta: J. J. Allart, J. Daniels, J. Schenk en A. W. Verhoeven; Wagenin- gen: C. A. Akkermans, G. van Capelleveen, Chr. Geutjes. G. J. van Harm, T. Hommer- son, A. Jansen en H. Vreekamp; Willem II: C. M. A. v. d. Boer, H. J. Buurstede, F. van Dongen, J. A. P. van Helden, H. G. Lam bert, P. van Neer, J. H. Seuntjes, G. Voges en J. van Wees; Zwartemeer: H. de Hoop, F. W. Mijnals, D. Schievink en H. J. Wie- gerink Op eigen verzoek van de speler: AGOVV: W. Bakker H. Kanselaar, J. P. Matze en S. de Vries; DOS: A. van der Linden en P. van der Meent; Enschedese Boys: R. Paauwe; Heerenveen: S. Venema en H. Zoetendal; PSV: M. van Osch en J. Ren ders; Sparta: P. G. de Vries Er is een verandering aangekondigd <n de Engelse voetbal-spelregels - maar het. is niet waarschijnlijk dat deze tot een revolutie in de speltactiek zal lei den. In de toekomst zal het althans in theorie mogelijk zijn voor een doel- verdediger de bal uit zijn strafschop gebied in het vijandelijke doel te gooien en daardoor een doelpunt te scoren. De oude regel luidde „Een doelpunt wordt gemaakt als de gehele bal de doellijn tussen de twee doelpa len en onder de deklat is gepasseerd op voorwaarde dat hij niet is gegooid, gedragen of voortbewogen door hand of arm van een speler van het aanval lende elftal" Hier is thans aan toegevoegd „behal ve wanneer de bal is geworpen door een doelverdediger binnen zijn eigen strafschopgebied". De verandering is door de spelregel-commissie van de Engelse voetbalbond aangebracht. De Oostenrijkse wielrenner Walter Mül ler heeft zaterdag de amateurronde van Oostenrijk 1962 gewonnen. Zijn'landgenoot Adolf Christian en de Oostduitser Gustav Schur besten in het eindklassement de tweede en derde plaats De beste Neder lander in de algemene rangschikking was Bert Solaro. Hij bezette de tiende plaats. Evenals in 1959 heeft Jan Janssen uit Nootdorp zaterdag voor de tweede maal de ronde van Zuid Holland voor amateurs en onafhankelijken op zijn naam gebracht. De Nederlandse amateur wielrenner Wim Dieperink heeft zaterdag in Schweinfurt de wedstrijd om de „Ernst-Sachs-Gedaechtnis preis" gewonnen. Hij legde de 220 km af in 5 uur 59 minuten 26 seconden. In Lierre (Big) is zaterdag een wieler wedstrijd gehouden over 213 km, die ge wonnen werd door de Belg Rik Luyten in 5 uur 5 min voor zijn landgenoot Raymond Vrancken en de Nederlander André Bie- mans. Van de overige Nederlanders be zette Leon Sebregts de achtste. Jaap Ker sten de tiende en Coen Niesten de 35e plaats. De 20-jarige Nederlandse coureur Hans de Hartog heeft zondag in Keulen een weg wedstrijd voor amateurs gewonnen. Na 125 van de 168 af te leggen kilometers ont snapte De Hartog in gezelschap van de Duitser Ertel uit het peloton. In de eind sprint gaf Hartog zijn tegenstander geen kans en zegevierde in 4 uur 26 minuten en 35 seconden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11