Tigran Petrosjan lijkt in het Lustrum wedstrijden van Nereus leverden regen van records op Mon Poulot maakte eigenares twintigduizend gulden rijker in Grote Prijs op Duindigt Nederlandse damesploeg in Olsztyn ruim verslagen kandidaten-schaaktoernooi te gaan overwinnen Blaisse-Veenemans een klasse apart op de Bosbaan Koersen Duindigt Johnson behield wereldtitel MAANDAG 25 JUNI 1962 13 ïtfËmBmt T eleurstellingen Spaarne twee Veldhuizen kampioen van Nederland op de 25 kilometer Recordverbeteringen op 800 m en 400 m Internationaal concours hippique in Aken Oud-internationals wonnen korfbalwedstrijd Engeland won op derde dag de tweede „test" iww^(wwv>>wfiy' Dc twee Njord-supporters hadden zich een hopeloze taak gesteld: in hoog tempo zwemmend gingen zij de zegevierende Leid.se ongestuurde vier achterna. Hun enthousiasme na die even briljante als onverwachte zege kende geen grenzen. Nauwelijks was Njord, na een fout van het favoriete Liibeck, als overwinnaar over de streep gegaan of de opgewonden Leidse supporters sprongen het water in. Na dertig meter moesten ze de .strijd stakendol van vreugde ging de vier door. Er was eenvoudig geen beginnen aan. Maar zelfs de omstandigheid dat ze hun ploeg niet als eerste de hand konden drukken was niet in staat om de vreugde te verminderen. Xe klommen het water uit en begonnen juichend hun rondedans. Het was niet de enige onverwachte vreugde uiting. Een heel oud moedertje, dat waarschijnlijk meer om de zon dan om het roeien naar de Bosbaan was ge trokken, werd door enthousiaste Leide- naar bijna omvergelopen. „Grandioos,, Njord heeft gewonnen", was zijn excuus, het moedertje lachte maar Het was één van de vele hoogtepunten die zege van Njord op de tweedaagse inter nationale lustrumwedstrijden van Nereus, Sedert de Europese kampioenschappen van 1S54 had de Amsterdamse Bosbaan een bezetting als op deze wedstrijden niet meer gekend. Ruim 250 toproeiers uit zes tien landen waren o.m. aanwezig. Het was zoals een Duitse journalist zei, Praag in het klein. Het ging weer net als in 1954 bij de Europese kampioenschappen, in Amster dam. Het ene record sneuvelde na het an dere. Van de zeven herenrecords hadden Roeien de scullers alleen maar respect voor de amper acht dagen oude 7 min 0,1 sec. van de grote Stuart Mackenzie. Alle andere re cordtijden werden verbeterd. Niet met tien den van seconden, doch met vele secon den. Weliswaar hadden de roeiers zondag steun van de vaak krachtige wind in de rug. Die toptijden geheel op rekening van de wind te schuiven zou onrechtvaardig zijn. Temeer daar de roeiers ook herhaal delijk in het nadeel waren door de onver wachte windstoten en het woelige water. Zes records moesten er dus aan gelo ven. Gelukkig hejpbeh .oojc Nederlanders zich in dit gevecht-bm-dé-records kunnen mengen. Blaisse en Veenemans, de bekwa me Nereus twee, en de ongestuurde vier van Njord zorgden ervoor dat ook Neder land zijn deel kreeg van de regen van records. Briljant roeiend heeft de ongestuurde twee van Nereus voor een ovationeel ap plaus van de talrijké toeschouwers gezorgd De Duitse ploegen Nassovia Höchst en Mülheim-Ruhr schenen het gevecht van de tweeën te gaan beheersen. Tot de 100 me ter-lijn lag Nereus zeker een lengte ach ter. Toen ging het tempo omhoog bij de Amsterdammers. Voordat het 1250 merkte ken gepasseerd was, lag de ploeg al dui delijk voor. Op 1500 meter was er zelfs al licht tussen de boten en toen het tradi tionele kanonschot aanduidde dat Nereus de finishlijn gepasseerd was bedroeg het verschil met Höchst bijna drie lengten Tactisch en roei-technisch hadden Blaisse en Veenemans, in Praag goed voor het brons, zich verre hun meerdere getoond van toch uitzonderlijke sterke Duitse ploe gen. Het grote gevecht voor de Nederlanders was met alle respect voor de Nereus twee de strijd van ongestuurde vieren. Liibeck moest gaan winnen. Daaraan be stond, voor de kenners geen twijfel. Tot 250 meter voor de finish scheen de voor spelling volledig bewaarheid te worden. Met een kleine lengte voorsprong op het voortreffelijk roeiende Njord ging Lübeck op de eindstreep aan. Toen deed de ver moeidheid zich gelden, twee snoeken be slisten de strijd. Njbrd liep in, ging onge looflijk hard door en maakte prachtig ge bruik van de enige fout die de sterke Duit se vier maakte. Geen wonder dat die twee enthousiaste supporters zich geen moment bedachten. Naast hoogtepunten hoe kan het an ders waren er ook teleurstellingen. Een grote teleurstelling was zaterdag wel het falen van Nereus bij de ongestuurde vie ren. Lübeck en Mülheim-Ruhr waren de tegenstanders van de Amsterdammers, die tot voor zondag ernstig kandidaat waren voor uitzending naar Luzern, waar in sep tember de eerste wereldkampioenschappen worden gehouden. Als vierde ver achter beide Duitse ploegen en.het Utrechtse Triton gingen Blaisse, Casteleyn, Wartena en Veenemans door de finish. Zo het Roeibond-bestuur zaterdag al pro blemen om de uitzending van de ongestuur de vier naar Luzern heeft gekregen, zijn die zondag door de prestatie van Njord ongetwijfeld in één slag opgelost. En dan was daar natuurlijk het duel Stuart Mackenzie-Rob Groen. Ook zater dag toonde de Australische oud-Europese kampioen zich te sterk voor de Aegirskif- feur, die juist anderhalve lengte tekort kwam. Zondag trok de Australiër zich op het laatste moment terug, zodat Groen zijn kans op een revanche niet meer gekre gen heeft. In een race die heel weinig van een wedstrijd meer had, zegevierde de Groninger nu met grote overmacht. Een straatlengte voor zijn beide tegenstam der ging Groen door de finish. Pas daar na kwamen voor hem de moeilijkheden. Een onvoorzichtige beweging deed de ran ke skif omslaan, zodat nog een tweetal kamprechtersbootjes moesten uitrukken om de Aegirman uit zijn benarde positie te bevrijden. Het duo Terlouw-Nikkels van het Spaar ne deed het als echte amateurs temidden van dit gezelschap lang niet slecht. Zij weerden zich zelfs geducht. Zaterdag werd in het nummer twee zonder stuurman een uitstekende vierde plaats bereikt, na een eindeloos schijnend gevecht met Nassovia Höchst, een van de snelste Duitse ploegen van het ogenblik. Zondag stapten zij in de twee met stuurman en behaalde zowaar een fraaie tweede plaats achter de ploeg van Luik. Bij de dames waren het vooral de bui tenlandse ploegen die de meeste eer voor zich opeisten. Mejuffrouw Luderus van Ne reus blijkt wel duidelijk op haar retour. Zij moest met een derde plaats genoegen nemen achter Karen Wolff de meervoudige Duitse kampioene. De oude dubbel vier en de acht waren overwinningen voor ploegen van een sportacademie uit Warschau. Deze staatsamatrices maakte korte metten met de tegenstand van hun lichter gebouwde roeigenootjes uit het westen. De dames van Een beeld van de strijd bij de achten op het woelige water van de Bosbaan in Amsterdam. de Leidse Vliet wisten bij de dubbel vieren nog wel zeer in de nabijheid van de Poolse geweldenaressen te blijven. Voor de roeiers van Proteus bestond er alleen maar het nakijken. De Nederlandse roeibond heeft deze vereniging naar aan leiding van de vorige week begane onre gelmatigheid namelijk gestraft met één maand schorsing van de wedstrijden. Wan neer de straftijd is verstreken is ook het seizoen voorbij, zodat de straf belangrijk langer is! Een prachtige propaganda voor de roei sport deze tweede wedstrijden van het 75- jarige Nereus. Ongekend hoog was het aan tal toeschouwers en gezien de voortreffe lijk sport zal wel iedereen vol enthousias me naar huis zijn gegaan. De enige die er niets moet hebben aangevonden was een zorgzame eend met zeven jongen. Twee da gen lang deed het diertje moeite om haar kroost voor slagen met de roeiriemen te bewaren. Tot zondagavond lukte het. Uit gerekend de dames acht van de Amstel velde het hulpeloze groepje met een harde slag. Ontmoedigd is het gezin toen maar gevlucht. Mon Poulot is in de voetsporen ge treden van de onvergtelijke Hairos II. De zes jaar oude Belgische hengst eigendom van mevrouw M. d'Haens en gereden door zijn trainer, M. Martens zegevierde zondagmiddag op een in de zon badend Duindigt ten aanschouwe van 10.000 mensen in de negende dra verij om de grote prijs der Lage Landen, welke Hairos II in de handen van Wil lem Geersen drie keer achtereen won. Van de start af heeft Mon Poulot het veld van zestien klassepaarden aangevoerd. In de laatste honderd meter bezorgde hij zjjij eigenares en zijn ryder, alsjnede de genen, die hun vertrouwen en hun gul dens bij de totalisator aan Mon Pou lot hadden geschonken, echter hartkloppin gen, toen hij in de fouten dreigde te val len. Martens had zijn paard echter spoe dig in het gareel en leidde hem in de laat ste meters met een triomfantelijke lach naar de overwinning. Evenals in 1958, toen Icare IV zegevier de, met de Fransman Henri Levesque cp de sulkey. ging de zege dus weer naar het buitenland. De tweede prijs ging naar Frankrijk, als was het een Nederlander, die Okapi II op de tweede plaats bracht, namelijk de in Frankrijk wonende Sierds- ma. Jour de Java, gereden door Martin Vergay. werd derde. Veldhuizen gaat juichend over de finishlijn. Wederom heeft Fons Veldhuizen beslag gelegd op het Nederlands kampioenschap 25 km. hardlopen. Na drie ronden van de race, die over een 5 km. lang stratenpar- koers in de omgeving van het Bossche stadion De Vliert was uitgezet, was het Fons Veldhuizen, die tesamen met Frans Kunen tot dat moment het tempo had aan gegeven, er met een felle tussensprint tus senuit trok. Frans Kunen, wiens conditie te wensen laat, kon hem niet volgen. Met ruim twee minuten voorsprong ging Fons Veldhuizen in het stadion als eerste door de finish. De uitslag was: 1. en kampioen van Ne derland 25 km.: Fons Veldhuizen (pers. lid KNAU-Oirschot) 1 uur 23 min. 36.8 sec. 2. Frans Kunen (Sprint-Breda) 1.26.12, 3. Boelens (GAC-Hilversum) 1.26.55, 4. Van Hoorn (Schaesberg) 1.30.08. 5. Soeverein (Quick, Nijmegen) 1.31, 6. Gunther (Tus sen-Essen W.-Dld.) 1.31.45. De Nederlandse damesatletiekploeg heeft in haar eerste interland van dit sei zoen met 71-46 verloren van Polen. Tij dens de wedstrijden, die in Olsztyn werden gehouden, werden twee Nederlandse re cords verbeterd. Op de 800 meter liet Ger- da Kraan 2 minuten en 6 seconden afdruk ken, waarmee zij haar eigen record dat zij op 26 augustus van het vorig jaar in Boekarest op 2.06.1 had gebracht, met 0.1 seconde verbeterde. Op de 400 meter zorgden Greet Soesbeek (AVG 26) en Til ly van der Zwaard (Sagitta) voor een sensatie door beiden 55.2 seconden te la ten noteren. Zij stelden daarmee het Ne derlandse record, dat met 55.5 sec gedeeld werd door Ine Terlaak-Spijk, Gerda Kraan en Tilly van der Zwaard, 0.3 seconde scherper. Greet Soesbeek werd door de ju ry als eerste geplaatst. A tletiek Op de 800 meter en de 400 meter wer den eveneens 2 nieuwe Poolse record ge vestigd, namelijk op de 800 meter door Nowakowska in 2 min 07.4 sec en op oe 400 meter door Hasse in 56.- sec. Nel Zwier was weer de sterkste hoogspringster en eindigde op de eerste plaats met een sprong van 1.70 meter waarmee zij op een centimeter het Nederlands record van Fanny Blankers-Koen benaderde. Joke Bij- leveld leed haar eerste nederlaag van dit seizoen tegen de vroegere wereldrecord houdster vèrspringen Elsbieta Krezinska, die met 6.29 meter slechts een centimeter (6.28) op onze landgenote voorbleef. Zeer snel bleek de Poolse Sobottowa op de 200 m. in 23.8 sec., terwijl haar land genote Rykowska met 51.68 meter de dis cus het verst wierp Dat de Poolse dames over snelle sprintsters beschikten bleek uit de scherpe tijd op de 4 x 100 meter in 45.3 sec. Met ongekende strijdlust is er zondag op de sintelbaan in Eindhoven gestreden om de Zuidnederlandse atletiektitels. Zo wel bij de heren als bij de dames zege vierde PSV. Voor enkele goede prestaties zorgden Bob "Vos die met tegenwind op de 100 meter tot 10.8 sec. kwam, terwijl de Maastrichtenaar Joep Delnoye tot twee eerste plaatsen kwam en wel op de 800 meter in 1.57,5 en op de 1500 meter in 3.54.9. Bijzonder sterk was ook de 400 meter van Theo Beelen in 49.4. sec. Eef Kamerbeek won de 110 meter horden in 15.- seconden en werd bij het polsstok hoogspringen met een ouderwetse sprong van 3.70 m. 2e achter recordhouder Ser- vee Wijssen, die met een stalen stok sprong, en nu na z'n succes van Aken 4.15 meter bereikte. In Middelburg kwam Rein Verkade op de 3000 meter steeple tot 9 min. 24 sec. en in Gouda sprong Harry van Kleeff naar de top van de Neder landse ranglijst met 1.85 meter. Jan van Heek kwam tot 1.77 meter, terwijl Henny de Brin bij de dames de speer 41.47 meter van zich wierp. In Den Bosch was Kees Koch weer zo constant dat hij met 57.78 meter dicht bij zijn eigen nationale record van 58,05 meter kwam, ook bij kogel won hij met een worp van 15.98 voor Cees van Wees met 15.45. Olofsen was de sterkere speer werper met een goede worp van 63.94 meter voor Frans van der Heijden die nog lang niet zijn oude vorm terug heeft en met 61.96 meter tweede werd. Marius Bos, hersteld van blessures, won de 100 meter ontspannen lopend in 10.8 seconden voor Dekkers van Union in 10.9 en Otten van AAC eveneens in 10.9 sec. Harry Jan sen was de sterkste op de 800 meter in 1.52.9 voor clubgenoot Koppelaar in 1.53 9 Even over de grens in Nicolas (België) won Hans Smit de 100 meter in 11.- sec, en de 200 meter in 22.3 sec. werd Wur ster (AAC) tweede op de 800 meter in 1.56.5, legden Konings en Gras beslag op de eerste en tweede plaats op de 400 me> ter in 51.9 en 52.3 sec. en zegevierde een Nederlandse ploeg op de Olympische esta fette in 3 min 38.- sec. Met negen paarden op 2600 meter, waar van er zelfs enkelen op de grasbaan moes ten, hing bij de start zeer veel af van een gunstige positie. De als nummer acht geplaatste Mon Poulot, die ondanks een record van 1,18,8, gevestigd op 11 juni jl. in de Grote Prijs van Recklinghausen, welke hij eveneens op zijn naam schreef, niet tot de favoriete paarden behoorde, kreeg het geulk aan zijn zijde. In eerste positie vertrok hij en toen Mon PouTot de eerste 'fonde ihging, geVölgd door Kan Pom B, Tabor en Harper Boy, zat Martens ''opfluweel. Aén de binnen kant van de baan leidde hij de hengst aan het hoofd van het veld, waarin fel werd gestreden om zich naar de kopgroep op te werken. Als door een muur echter werden de koplopers afgeschermd van de rest van het veld, waaruit Karanos we gens te veel galopperen al spoedig ver dween. Vergeefs streed achterin de machtige zesjarige Franse vosmerrie Masina, die was vertrokken met een handicap van zes tig meter, een te zware opgave naar al spoedig bleek. Want was het reeds zeer moeilijk zich uit de kluwen los te werken een nog groter probleem, dat nauwelijks oplosbaar scheen, was het om hier voor bij te komen. Bij he< ingaan van de twee de en laatste rorde waren de posities voor aan dan ook nauwelijks gewijzigd. Mon Poulot draafde nog steeds in het voorste gelid met op de volgende plaatsen Kan Pom B, Harper Boy en Tabor, waar bij zich 'inmiddels had gevoegd Okapi 11. Als enige zou Jour de Java er in de be slissende ronde nog in slagen zich naar een ereplaats op te werken. De overige fa vorieten, zoals Morlant D, zaten opgeslo ten en slaagden er niet in zich te bevrij den. Okapi II streefde zijn concurrenten voorbij en alleen Mon Poulot bleef voor hem onbereikbaar. Kan P. Blom B kon zich in de eindfase niet handhaven en finishte tenslotte als zesde, terwijl de favoriete Ta bor naar de vierde plaats werd verwezen. De (letterlijk en figuurlijk) grote Masina, winnares van de Prix d'Amérique in 1961 en dit jaar tweede, die voor zijn eigenaar Levesque meer dan een miljoen gulden won, eindigde, ontdaan van «alle luister, als veertiende.Met Karanos werd Rij- keboer (wegens onregelmatig draven) ge diskwalificeerd. De uitslag van deze internationale dra verij luidt verder: 2. Okapi II (berijder R. Sierdsma, Nederland) 3.32,5 1.20,5; 3. Jour de Java M. Vergay, Ned.) 3.33,1 1.20,7; 4. Tabor (J. van Dooyeweerd. Ned) 3.33,1 1.22,0; 5. Harper Boy G. Nordin, Zweden) 3.33,2 1.22,0; 6. Kan Pom B (J. Oosting, Ned) 3.33,7 1.22,2; 7. Typhoon (P. A. Strooper, Ned) 3.34,7 1.21.9; 8. Kerr- De Amerikaan William Steinkraus heeft de zondag tijdens het internationale con cours hippique in Aken gehouden eerste wedstrijd voor de „Grote prijs van Euro pa" gewonnen na Barrage met zes ander combinaties. Steinkraus bleef in de barrage foutloos en kwam tot een tijd van 42.3 sec. Ook de tweede plaats was voor Amerika namelijk voor Chapot met Night Owl met 0 strafpunten en 47.Ï sec. Met 0M851.1 werd de Duitser Hans Buenther Winkler met Romanus derde, terwijl Chapot met San Lucas zich met 4 strafpunten en 41.4 sec. eveneens van de vierde plaats verze kerde. Er namen 26 combinaties aan de springconcours, dat 14 hindernissen (17 sprongen) telde met een maximale hoog te van 1.60 meter, deel. Hiervan kwamen reeds dadelijk in de fouten de Brziliaan Pessoa op Gran Geste, Schockemoehle c p Ferdl, Steinkraus op Ksar d'Esperit, Wink Ier op Feuerdorn en Schridde op Ilona Dinsdag volgt het tweede springconcours voor de „grote prijs van Europa'' waar na woensdag de finale- wordt gehouden met de vijftien hoogste geklasseerde com binaties. „Tijger" Tigran Petrosjan lijkt het Cu- racaose kandidatentoernooi te gaan win nen. „Eeuwige Tweede" Paul Keres daar entegen zal zeer waanschijnlijk ook nu weer op de tweede plaats eindigen. Pe trosjan, die zijn bijnaam de „Tijger" te danken heeft aan de plotselinge manier waarop hij in een ogenschijnlijk rustige stelling zijn tegenstander figuurlijk ge sproken althans naar de keel vliegt, maakte namelijk zonder al te veel moeite remise tegen Fischer, terwijl de vermoei- Schaken de Keres tegen Pal Benkoe, de felste vech ter van het toernooi, met de rug tegen de muur kwam te staan en met moeite de tijdcontrole haalde. Voeg daarbij, dat Pe trosjan in de laatste ronde, die dinsdag ge speeld wordt, uitkomt tegen nummer acht dr Filip en Keres moet aantreden tegen Bobby Fischer, die tenminste een half punt nodig heeft om de vierde plaats voor zich op te eisen, en het is duidelijk, dat de kansen van de slimme Armeniër veel hoger worden aangeslagen, dan die van de 46-jarige grootmeester uit Estland. Meer dan 400 bezoekers beleefden za terdagavond een ongelooflijk spannende voorlaatste ronde. Weliswaar werd Fijcher- Petrosjen, van zwarts zijde, regelrecht tot remise gevoerd, maar Keres kwam met zwart spelend tegen Benkoe in grote ge varen. De Russische grootmeester had uit de ontmoetingen met de ex-Hongaar al drie volle punten overgehouden en diende om zijn kans op de eindzege'te behouden ook een vierde winstpunt te behalen. De Est koos daaróm een omstreden variant van het oud-Indische in de hoop, dat Ben koe niet op de hoogte zou zijn van alle mogelijkheden. Maar daarin vergiste hij 'zich. Vanaf de 15de zet moest de Rus de ene dwangzet na de andere uitvoeren en kwam in feitje met de rug tegen de muur te staan. Hoewel de Amerikaan in de ge bruikelijke tijdnood kwam, hield hij het voordeel vast en loodste de partij tot voor bij de 40ste zet. Inmiddels had Fischer in de hoop Petrosjan tot wat meer strijd te kunnen dwingen een eerste remise-aanbod af geslagen en op complicaties aangestuurd. Als de tijger echter niet op gladde wegen wil wandelen, is het onvoorstelbaar moei lijk hem er heen te dwingen. En zo moest Fischer toen de dames waren geruild alsnog het halve punt aanvaarden. Mis schien stond zwart op dat ogenblik zelfs beter. Drama's speelden zich af bij de ontmoe ting Filip-Kortsnoj. De Tsjechische groot meester, die een langdurige inzinking te boven schijnt, speelde als vanouds onder nemend en combinatie-rijk. Kortsnoj raak te na origineel openingsspel (misschien kan men van koningsindisch in de voorhand spreken) in moeilijkheden en Filip kon twee stukken voor een toren winnen. Maar hij wilde meer. Er ontstond een scherpe aanvalsstelling, met een wit paard op f7, gedekt door een rossinant op d6. Een be slissing scheen echter niet voorhanden. De kwaliteit, die wit voor het voorzetten van de aanval had moeten offeren, bleef in zwarts handen en naarmate meer materi aal verdween, woog die achterstand zwaarder. Een kwartier voor het afbre ken capituleerde Filip, waardoor Kortsnoj, die thans is uitgespeeld, op fortuinlijke wijze een punt rijker werd. De uitslagen waren: Filip (Tsj.Slow) Kortsnoj (Rusl.) 01, Fischer (VS)Pe trosjan (Rusl) V2lh, Benkoe (VS) Keres (Rusl) afgebr, Gelier (Rusl) was vrij. De stand luidt met nog één ronde te spelen: 1. Petrosjan 17 pt (26), 2. Keres 16)4 pt (26,) en 1 afg partij (26), 3 Geiler 16 pnt (26), 4. Fischer 13»/2 pnt (26), 5. Kortsnoj 13V2 pnt (27), 6. Benkoe 11 pnt en 1 afg partij (26), 7. Tal 7 j»nt (21) 8. Filip 6V2 pnt (26). Mon Poulot (rechts vooraan) snelt zijn overwinning tegemoet. Naast hem de Schimmel Tabor, die op de vierde plaats eindigde, en Jour de Java (derde). williams II (W. H Geersen, Ned) 3.34,7 1.21,9; 9. L'Espor B (E. de Visser, Ned) 3.34,8 1.22,0; 10 Vrijdag (J. Wagenaar jr Ned) 3.35,2 1.22,1. De toto-cijfers waren:-Winnend 17,90 plaatsen f 6.80, 12,60, (4,00, Koppel 13,60, Covercall 24,80. Mon Poulot verdiende met zijn eerste plaats 20.000 van de 35.000, die net totale prijzenbedrag uitmaakte. Er gin gen 16 paarden van start. Koersen op Duindigt De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen en rennen op Duindigt luiden: Jupiterprijs (2520 m.): 1. X Messidor 1.28.-; 2. Zingora; 3 Zanella. Winn, f 12,60; pl. 3.60, 2.60, 4.20; gek. 6.70; cov. 6.70. Junoprijs (2000 m.): 1. Allegonda's Juweel 1.26.6. 2. Axkit Holland ia; 3. Annemieke Hollandia. Winn. 2 70; pl. 1.40, 1.30, 4.00; gek. 5.00; cov. 3.50 Minervaprijs (1300 fin.): 1. Bento Kitty 1.31.8; 2. Bay Scotsch; 3 Buziau Norton. Winn. 2.00; pl. 1.40, 1.90, 2.30; gek. 5.50; cov t 6.60. Amateurkampioenschapsprijs 3 (2020 m.) voor amateurrijders: 1. Yostra 1.26.5; 2. Zombro Plu to; 3. Xanthos Narciso. Winn. 2.10; pl. 1.20, 1.30, 2.20; gek. 4.00; cov. 3.50. Grote prijs der Lage Landen (2600 m.): 1. Mon Poulot 1.21.7. 2. Okapi II; 3. Jour de Java Winn 17.90; pl 6.80, 12.60 4.00; gek. 13.60; cov. 24 80. Dianaprijs (2100 m); 1. Zilver Vos 1.24 7; 2, Zalkestis van E; 3. Zuleika. Winn. f 1.90; pl. 1.20, 1.80: gek. 2.80; cov. 3.20 Venusprijs (2100 m.); 1. Theo Messidor 1.214: 2. Victrix V; 3. Radbout. Winn. f 5.10; pl. 2 00, 2.10. 3.40: gek. 4 20; cov 5 20. Marsprijs (2500 m.): 1. Walter Hollandia 1.23 4; 2. Washington; 3. Xuthus T. Winn. 6.00; pl 2.80, 2.10; gek 8.10; cov. 4.20. Het Van Brienen's Memoriaal (1000 m.): 1. Lo vely Surprise II 1.03.5; 2. Aphrodite; 3. Kohinoor Winn. 1 3.40; pl. 1.10, 1.10; gek. 7.70; cov. 3.10 Generaal G. J. A. A. Baron Van Heemstrabeker (2100 m): 1. Sambo 2.18.-; 2. Happy Time; 3. Pa- turion II. Winn. 1.30; pl. 1.10, 1.10; gek. 1.70: cov 1.50. Totalisator-omzet: 319.988,50. Korfbal Ter gelegenheid Van de sluiting van met kolfbalseizoen is zaterdagavond de tra ditionele wedstrijd tussen de oudkorfbal- internationals en de ploeg van het Amster damse Allen Weerbaar gespeeld. De oud internationals wonnen deze 12de wedstrijd met 95, nadat de rust met een 44 ge lijke stand was ingegaan. De doelpunten werden gescoord door Corrie Bol te, 10, Van Zwaansdijk 11, Van der Weerd 21 en 31, Visser 43, Annie Zwaanswijk 4f, 57, Kruit 58 en Van Zwaanswijk 5—9. Boksen De Amerikaan Harold Johnson heeft za terdagavond in Berlijn met succes zijn we reldtitel in het halfzwaargewicht verde digd tegen de Duitser Gustav Scholz. De Amerikaan zegevierde op punten in een partij over 15 ronden. Het eerste gevecht om een wereldtitel dat ooit op Duitse bodem werd gebokst, heeft de rond 40.000 toeschouwers, onder wie grootheden als de oud-wereldkampioen Max Schmeling en negen oud-Europese kampioenen, een geweldige desillusie be zorgd. Noch de 33-jarige Johnson, noch de 32-jarige Scholz. die 0,7 kg. lichter bleek dan zijn tegenstander, waren genegen ri sico te nemen en het duurde tot de laatste ronden voordat er enig leven in de strijd kwam. Pas in de dertiende ronde kon de Duit ser, die tot dan toe steeds op een afstand werd gehouden door de accurate linkse van Johnson, de aanval overnemen. Zijn tegenstander opjagend, trachtte hij despe raat een k.o. te forceren. De titelhouder slipte echter steeds op tijd weg en kwam in de laatste ronde sterk terug, toen hij de linker wenkbrauw van de uitdager open scheurde. De Philippijnse bokser Gabriel „Flash" Elorde heeft zaterdag met succes zijn. ti tel als junior lichtgewicht wereldkampioen verdedigd tegen Auburb Copeland (V.S.), die hij in vijftien ronden op punten ver sloeg. De scheidsrechter op één van de juryleden gaven hun stem aan Elorde, het andere jurylid was voor een „onbe slist". Cricket Engeland heeft zaterdag de tweede test match tegen Pakistan op Lords gewonnen met negen wickets. Er restten nog twee speeldagen. Doordat Javed Burki en Na- sim-ul-Ghani een vijfde wicketstand van 197 opbouwden, leek het er op of de gas ten zich nog niet gewonnen wilden ge ven. Maar het liep anders uit en toen de Britten voor de tweede maal aan bat kwamen, hadden zij nog slechts 86 runs nodig voor de overwinning. Dat aantal scoorden zij in 63 minuten voor het verlies van één wicket. Scores: Engeland 370 en 86 voor één, Pakistan 100 en 355.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13