Beverwijkse sportweek trok ook laatste dagen maar weinig belangstelling Wijker voetballers niet op dreef tegen Amsterdam IN DE VISHAL+EN OP ZEE Irissenavond in Beverwijk trok veel belangstelling IEDERE STAND KOLEN CONTANT SIMON DE WIT's SUPERMARKT Nog geen beslissing over vergadering VSV Havenberichten Voor onze binnenkort te openen te Haarlem (Gentrum) en Beverwijk vragen wij voor de MAANDAG 25 JUNI 1962 6 fiiiiil Politie Beverwijk neemt joy-riders in arrest G. Meijer vijftig jaar koster DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL V erkeersongevallen in Velsen Afd. Kassa's Afd. Kruidenierswaren: Afd. Groente en Fruit: Afd. Fijne Vleeswaren en Kaas: Afd. Vers Vlees: Administratie: Afd. Bezorgdienst: Koffiekamer: enige caissières (17tot 23jaar) Ervaring wordt niet verlangd aangezien het bedrijf een speciale opleiding verzorgt. verkoopsters O7 tot 22 iaar) leerling-verkoopsters 05 tot 17 jaar) verkopers O7 tot 25 jaar) leerling-bedienden 04 tot 17 jaar) Enige ervaring strekt tot aanbeveling doch wordt niet verlangd, wij leiden zelf op. verkoopsters O7 tot 22 jaar) leerling-verkoopsters 05 tot 17 jaar) verkopers O7 tot 25 jaar) leerling-bedienden O4 tot 17 jaar) Voor deze functie is enige ervaring in de verkoop van groente en fruit gewenst. Ie verkoopsters (2o tot 25 jaar) verkoopsters O7 tot 20 jaar) leerling-verkoopsters 05 tot 17 jaar) ervaren slagers (22 tot 40 jaar) Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid om te worden ongeleid tot chef van een afdeling Vers Vlees. leerling-slagers O7 tot 22 jaar) een adviseuze (tot 35 jaar) om onze klanten, indien gewenst, te adviseren bij aankoop van vers vlees en fijne vleeswaren. vrouwelijke hulpkrachten (tot 40 jaar) voor het verpakken van vleeswaren gedurende enige hele of halve dagen per week. een administrateur (22 tot 25 jaar) met Handelsschool- of Mulo-opleiding en enige kantoorervaring. een bezorger O7 tot 25 jaar) een juffrouw voor de koffiekamer (tot 35 jaar) voor de verzorging van onze medewerkers en medewerksters tijdens de koffie-, thee- en lunchpauzes. Persoonlijk aanmelden op dinsdag 26 juni a.s. 's avonds van 7 tot 8 uur en op woensdag 27 juni a.s. 's middags van 2 tot 5 uur in Café-Rest. ,,Brinkmann", Grote Markt te Haarlem. Eventuele schriftelijke sollicitaties te richten aan SIMON DE WIT N.V., afdeling Personeelszaken, Postbus 2 te Zaandam V: v':y- Tijdens het week-end zijn er nog ver- schilllende sportevenementen geweest in het kader van de Sportweek. In het alge meen mag worden gezegd dat de belang stelling weinig te betekenen had. Bij de aiuto- en motorpuzzel tocht is van enig medeleven van het organiserend sport weekcomité helemaal geen sprake ge weest. Zaterdagmiddag werd op het sport- seworden!!! de Harmoni veld aan de Harmonielaan een gymnas- tiekdemonstratie gegeven door de drie plaatselijke turnverenigingen SSS, Her cules en Tumlust. Er waren heel wat ouders gekomen om de verrichtingen te kunnen zien, maar erg veel lijn zat er niet in het programma. De verschillende jeugdnummers waren goed verzorgd, ook een gezamenlijk optre den deed het wel. Een vereniging uit Apel doorn verzorgde een nummer trampoline springen. Een vermakelijk incident deed zich nog voor toen een der medewerkers zich via een muurtje naar de Harmonielaan wil de begeven. De man sprong over de muur in de moddersloot die hier achter lag en wat hij schijnbaar niet wist, de Rugby in Beverwijk. Het ging alle maal erg vriendschappelijk, hetgeen bij deze sport normaal is, maar toch werd er een speler geblesseerd. Op de schouders van twee kameraden ver liet hij het veld: „Niet fotograferen" riep een medespeler en sprong er voor. Zodat hij er nu ook opstaat. Maar misschien ging het daar wel om. prachtige witte turnpantalon was zwart ar' Voetbal Enige honderden belangstellenden wa ren zaterdagavond getuigen van twee wed-, strijden op Adrichem. Eerst kwam het Beverwijkse jeugdelftal tegen een Velsens jeugdelftal in het veld. Het werd een aardige ontmoeting waarbij Velsen voor rust door Bol de leiding nam. In de tweede helft kón Tegel de partijen weer op gelijke voet brengen. Het Beverwijkse amateur-elftal kwam 'n het veld tegen een elftal van oud-Amster dammers, dat als volgt was samen ge- gesteld: Wüstenhof (Zeeburgia), van der Klink en Mesman (Baluw Wit), Van der Hoeve (Ajax), Kil (DWS) en Wiertz (DWS), Sluick (50 jaar!) (Blauw Wit), Wester (De Spartaan), Koekebakker (Blauw Wit), Strieker (Zeeburgia), Tolmeijer (Blauw Wit). De al niet meer zo jonge Amster- Aanvoer van maandag Voor de eerste beurt waren er 43 sche pen aan de markt, voor de tweede beurt eveneens. De aanvoer bestond uit 1650 kisten schel vis, 915 wijting, 245 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 315 haring en toers, 1260 makreel, 1215 schol, 150 tarbot, 600 diversen, 2100 stuks kabeljauw, 47000 kilo tong. Prijzen van maandag Per kilo: zalm 85.50, heilbot 3.402.70, tarbot 2.902.60, grote tong 3.903.50, grootmiddel tong 32.60, kleinmiddel tong 2.302.04, tong I 21.60, tong II 1.521.14. Per 125 kilo: grote kabeljauw 11694, middel 11292, grote en grootmiddel kool- vis 124104, leng 81. Per 50 kilo: grote gul 4034, middel 38 32, kleine gul 3019, kleine haring 3611, grove makreel 6039, makreel 349.60, schar 21—13, poon 14—4.60, grote en groot middel schol 4035, zetschol 3624, schol I 34—27, schol II 40—23, schol III 21—10, grote schelvis 3121, grootmiddel schel vis 3025, kleinmiddel schelvis 2615, schelvis I 26—15, schelvis II 22—13, wijting 17—10, mul 72, poon 268, tarbot II 142 120, tarbot III 118—108, tarbot IV 78—55, griet 5246, tongschar 7146. Per regel: grote kabeljauw 9451, kleine De politie van Beverwijk heeft twee jon- gedieden aangehouden, die in 'n auto slin gerend over de Zeestraat reden. Toen de betrokkenen de surveillance-auto van de politie zagen naderen stopten ze. Het bleek toen echter, dat ze de wagen had den gestolen en er al een trip naar Den Haag mee achter de rug hadden. Het ble ken de 18-jarige P en de 16-jarige K. te zijn. De Beverwijkse politie heeft een man bekeurd, die een klein meisje op de Romer kerkweg heeft aangereden. Hij raakte het meisje tegen een been, toen hij zijn vracht auto achteruitreed. De man bleek geen rij bewijs te hebben. kabeljauw 5123; een kreeft bracht 19 gul den op. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was van morgen 300 schelvis, 300 wijting, 150 gul en kabeljauw, 50 haring, 50 makreel, 150 ttoers, 200 schol, 100 varia, 70 stuks kabel jauw, 6000 kilo tong, 1500 kantjes maatjes haring. Mooie haring Vanmorgen heeft de IJM 33 „Thorina" voor een prachtige partij haring gezorgd. Er waren 99 kisten, waarvan er 96 57 op brachten en drie 60. De kwaliteit was bijzonder goed. Op zee De IJM 37 „Delft" heeft onder de En gelse kust bij Hartlepool liggen steken. Aan boord had men er achteraf spijt van dat men niet zoals de andere schepen een Engelse havan is binnengevaren. Het weer was er namelijk slecht en te vangen viel er toch niets Het staat nog steeds niet vast, wanneer de vergadering van VSV zal worden gehou den, waarin opnieuw over de fusie zal wor den gesproken. Wel is een verzoek tot het VSV-bestuur gericht, maar dit bestuur zal vanavond pas beslissen, of men op dit ver zoek in zal gaan. Zo niet, dan kunnen de le den vier weken na de aanvraag zelf een vergadering beleggen. Naar verluidt, zou de propaganda-com- missie onder leiding van heer H. A. Ter voort dan overwegen de vergadering op 2 juli in het Hervormd Jeugdgebouw te houden. Het is overigens nog lang niet zeker, of een vergadering er iets toe zal doen. Want er bestaat nog geen zekerheid of het wel mogelijk is opnieuw een stemming te hou den over fusie of niet. Het bestuur zal eerst moeten bekijken of zo'n tweede stem ming in kort tijdsbestek reglementair mogelijk is, nu er bij de eerste stemming geen onregelmatigheden zijn geweest. dammers gaven soms prachtige staaltjes van samenspel te zien waardoor zij voor rust uitliepen tot een 04 voorsprong. Al le doelpunten, waaronder een strafschop, waren van Tolmeijer. Na rust was het Beverwijkse elftal even beter op dreef, maar vele malen werden de geboden kansen te niet gedaan door treu zelen of door ingrijpen van doelman Wüs- tinghof. Maar na 15 minuten spelen stomp te hij een keihard schot van Jonker m eigen doel (14). Kleef bracht de stand op 24, maar toen kon Koekebakker met een uitgekookt bal letje over De Blok heen er 25 van maken. Konden Kleef en De Boer de stand op 45 brengen, de gelijkmaker bleef uit. In de pauze waren er athletieknummers, waarvan de uitslagen luiden: 80 m meisjes B 1. T. Blok Suomi 10.9 Sec., 2. T. van Geijlswijk Atmodes 11. sec. 3. H. Plug- boer Atmodes 11 sec; 100 m dames, 1. T. Potma DEM 12,9 sec., 2. A. Belien Dem 13 sec. 3. R. Penats Atmodes 13.1 sec. 100 m. heten 1. H. Vlam, HAV 11,1 sec., 2. L. van der Wulp, Lycurgus 11,3 sec., 3. H. Witvoet, Suomi 11,5 sec.; 600 m jon gens B: 1. K. van de Oord, Suomi 1 min. 33 sec., 2. T. List, Zaanland 1 min. 34,5 sec., 3. T. Winkel DEM 1 min. 35,8 sec.; 800 m dames: 1. R. de Winter de Batafen 2 min. 18,6 sec. 2. J. de Jong, Zaanland 2 min. 24 sec., 3. T. oman, de Batafen 2 min. 26,7 sec. De organisatie van de auto- en motor- puzzelrit was in handen van de KMAC die een heel aardig parcours had uitgezet. Eigenlijk waren er vijf verschillende toch ten, die alle in de driehoek Heemskerk Assendelft Beverwijk verreden werden. Er kwamen 9 bromfietsen, 16 motoren en 60 auo's aan de start. Om zes uur kon de uitslag door voor zitter J. Esser bekend worden gemaakt. Deze luidde als volgt: Bromfietsen 1. H. Verhoef, Beverwijk 88 stafpunten, 2. O. Kuiper, Beverwijk 143 st. p. 3. W. Milikan Heemskerk 319 st. p. Motoren: 1. H. Konsz, Beverwijk 65 st.p. 2. H. Muischer, A'dam 107 st.p. 3. J. van Kruistum. Velsen (N) 109 st.p 4. E. van der Zeijden A'dam 110 st.p. Auto's: 1. B. van Gelder A'dam 3(!ü!) st.p. 2. F. Kiek, Velsen (N) 16 st.p. 3. W. Smits, Haarlem 17 st.p., 4. L. van der Rest, Haarlem 21 st.p., 5. H. van Olffen A'dam, 22 st.p. 6. J. van Buggenum IJmui- den 23 st.p.. 7. P. Hoogenboom Haarlem 28 st.p. 8. W. Rolvink IJmuiden 29. ST.P. 9. H. Jansen Haarlem 59 st.p. 10. J. Swier IJmuiden 64 st.p. De koster van de Lutherse kerk in Be verwijk de heer G. Meijer, vierde zondag het feit dat hij 50 jaar het kosterschap van deze kerk aan de Koningstraat be kleedt. Na de zondagmorgen gehouden kerk dienst werd hij door ds. A. J. Roskam toegesproken, die er op wees dat de fami lie Meijer op voorbeeldige wijze dit werk heeft gedaan onder verschillende predikan ten. „De trouw die koster Meijer heeft ge had voor zijn kerk hadden wij als ge meenten moeten hebben want het element trouw ontbreekt heden ten dage bij velen" aldus ds. Roskam. In de consistoriekamer werd het echtpaar Meijer door velen ge- complimenteert, waarbij ds. Roskam na mens de gemeente een radiotoestel aan bood. 's Middags was er een druk be zochte receptie tijdens welke vele kennis sen en vrienden het echtpaar Meijer de hand kwamen drukken. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hodur van Lulea: Adi, Odense, laden Binnenhaven IJmui den; Janova, Heysham; Magrit Gorthon, Lulea, erts lossen Buitenenhaven IJmuiden; Yewmount, Londen, laden Binnenhaven IJmuiden; Leonard T., Londen, laden Haringhaven IJmuiden; Brahe- holm, Rotterdam; Hinde, Londen; Helena, Ham burg; Touan, Calais; Julia Mary, Londen; Rutha Dan, Rochester; Aldebaran, Kotka, cellulose los sen papierfabriek Velsen; Wolanda, Londen; Ma deleine, Riga; Wilpo, Vaestervik, hout lossen Oude Haven Zaandam; Olna Forth, Hull; Rindo, Vaes- teras; Joseph Frering, Monrovia, erts lossen Bui tenhaven IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Disa van Antwerpen; Zaanstroom, Hull; Borculo, Newport mon, bijlegger IJmuiden; Yewforest, Swansea; Osiris, Antwerpen; Moni, Luvia; Texel, Ipswich, laden Staalhaven IJmuiden; Lippe, Dordrecht, bijlegger IJmuiden; Rijnstroom, Londen; Flott- bek, Antwerpen; Noordwijk, Monrovia, erts los sen Buitenhaven IJmuiden: Ciudad de Bucara- manga, Bremen; Neth. Coast, Newcastle on Tyne; Grangefield, Par; Dicky? Newport Mon, lossen Binnenhaven IJmuiden; Grebbestroom, Hull; Abisco, Lulea, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Barbara, Swansea; Midas, Kopenhagen; Ank Win- semius, Köping; Roepat, Hamburg; Harrogate, Goole; Flevo, Aarhus. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Holwierde naar Par, ledig van Zaandam; Clemens Sartori, Leith; Jenny, Odessa; Basse Indre, Basse Indre, walsmateriaal geladen IJmuiden; Enugu Palm, Hamburg; Goote, Manchester; Bertha Beck, Ham burg, walsmateriaal geladen IJmuiden; Jans. Londen; Roozenburgh. Stockholm; Garpet, Mar seille; Ommenkerk, Bremen; Jean E., Londen; Eemstroom. Leith; Ostrobotnia, Rotterdam; Pa- tria. Gothenburg; Jersbek, Antwerpen; Mynias, Kopenhagen; Berkelstroom, Liverpool; Patria (Fin), Helsinki; Poseidon, Funchall; Ahrenshoop, Stettin, walsmateriaal geladen IJmuiden: Yew- mount, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Hodur, Narvik. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hontestroom naar Hull; Borculo, Lvsekill, bijlegger IJmuiden: Salvada, Rotterdam; Lingestroom, Londen; Delft, Willemstad; Vogtland, Bremen; Stad Haarlem, Antwerpen, ledig van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Bally van Greeny Barry; Herioth, Grangemouth; Ebani, Duinkerken; Vliestroom, Liverpool; Menapie. Swansea; Skagern, Karlstad. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Zelden zal een Irissenavond in de tuin bouw studieclub zoveel belangstelling «n inzendingen hebben gehad, als die welke vrijdagavond gehouden werd. Bijna hon derd vazen irssien en ruim honderd be langstellenden waren aanwezig. De jury bestond uit de heren J. W. Seignette uit Limmen, C. Passchier uit Noordwijk en G. Hommes uit Heilp. Het was uiterst moeilijk de juiste prijs winnaaars aan te wijzen. Deze luiden als volgt: grote groepen van meer dan 5 soor ten 1. Gebr. Winter, Heemskerk 22,5 p., 2. Gebr. Pletting, Beverwijk 21,5 p., 3. Frans Hommes, Beverwijk 21 p. Kleine groepn van 2 tot en met 4 soorten: 1. D. van Buggenum Hillegom, 26 p., 2. A Priester jr. Beverwijk 24,5 p., 3. Gebr. Geldermans, Beverwijk 23,5 p. De mooiste vaas irssen was van de ge br. Winter, het was de soort Sunny Guern- Op de splitsing Stationsweg Kanaal dijk in Velsen kwamen zaterdagavond om zeven uur twee wielrijdsters, moeder en dochter, met elkaar in aanrijding. Zij re den naast elkaar waarbij hun fietsen el kaar raakten. De moeder, een 53-jarige IJmuidense, viel en liep een schaafwond aan haar linkerslaap op. Ook klaagde zij over duizeligheid. Zij werd voor behande ling naar het Antoniusziekenhuis overge bracht en kon vandaar naar huis gaan. Een vader met zijn dochter achterop de scooter slipte zaterdagmiddag om kwart voor twee op het verkeersplein Noord bij de Velser tunnel. De dochter had hoofd pijnklachten en pijn in haar linkerheup. Zij werd thuis, in Velsen-Noord, door een arts behandeld. Haar vader werd licht ge wond. sey. Dat er met irissen ook prachtig bind werk is te bereiken toonde de heer H. Daalhuizen. Met verschillende stukken kreeg hij met 25 p. en de extra prijs voor het mooiste stuk bindwerk. De heer G. van der Wel kreeg met 23,5 p. de tweede prijs. De voorzitter reikte de Tuinbouw Studieclub-wisselbeker aan de gebr. Winter uit die ook de wisselbeker van de gemeen te Beverwijk kregen voor de mooiste vaas irssen. De voorzitter van de bloemenvei ling het Centrum reikte de wisselbeker van de veiling uit aan de he^r D. van Bug genum. In de streek Kennemerland zijn 45 ha met irissen. Dit vertelde de heer B. Ha gen, die een korte inleiding hield over het werk van de keuringsdienst. Deze dienst id uit de kwekers is voortgekomen doet veel goed werk ten nutte van de irssenteelt, die voor deze streek altijd nog een vrij belangrijke teelt is. Zo staan in Bever wijk, Heemskerk en Castricum 31714 Rijn landse Roe, dat is 45 ha. Een de belangrijkste bij de irssente-?lt is wel de selectiekeuring. Via een monster trekking kan men aan de weet komen of de partij zuiver is. In deze streek voelt men hier weinig voor. Er werdennvorig jaar in totaal 757 monsters getrokken, er waren er slechts 25 bij uit Kennemerland. De heer Hagen besloot zijn praatje met er op te wijzen dat men in Kennemerland zeer goede irssen teelt. Tot besluit werd er een forum gehouden waaraan behalve de inleider ook de jury leden deelnamen. Het was een leerzaam slot van een prachtige avond, die de Tuin- bouwstudieclub weer een aantal nieuwe le den opleverde. Bospeen. De eerste speciale veiling van bospeen die op zaterdag in Beverwijk werd gehouden gaf een grote aanvoer en beste prijzen te zien. Er waren een 800 kisten die beter prijzen opbrachten dan de dag te voren, toen zij niet hoger dan 47 cent per bos kwam. Zaterdag btaalde men van 54 tot 58 cent per bos. v.fyn Bfl ffH 39o-ib rf blurfDR eb SI MO N IS 1U1 T

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6