Sfeervol openluchtfestival in zomers park Velserbeek h SPORT IN DE IJMOND Radio-amateurs zorgden voor zeldzame medicijn Prinses en presidentsvrouw Band Schulpen-Meerweiden behaalt brons in Uitgeest f W eekover zicht )ure geneeskundige zorg treft „kleine man1' Betaling abonnementsgeld per giro Hoe de duiven vlogen \sos Vermiste Beverwijker is teruggevonden Havenberichten Aanmeldingsformulier IJmuider Courant AÜdei? Halfweg DINSDAG 26 JUNI 1962 7 Oproep tot steun aan Anjerfonds r Voorzitter VMZ Wasmachines - Centrifuges Meisje redt negenjarige van verstikkingsdood Kerkelijk nieuws I Slapeloos Prinses Beatrixschool- leerlingen slaagden Het openluchtfestival, georganiseerd door de sectie muziek van de Stichting Velser Gemeenschap en zaterdag gehouden in het park Velserbeek is een sfeervolle en mu zikaal zeker verantwoorde gebeurtenis ge worden in een ideale omgeving en op een ideale avond. Het was de bedoeling zoals elk jaar de toehoorders te laten weten wat door amateurs na vele uren van stu die op muzikaal gebied kan worden bereikt. Dat dat niet gering is toonden de zts Velsense harmonie- en fanfarekorpsen die aan het festival deelnamen. Het was jammer dat er slechts zo weinig belangstellenden waren hoewel de op komst vergeleken met vorige jaren goed was. Onder anderen woonden Velsens bur gemeester mr. J. C. Bührmann en zijn echtgenote het festival bij. Allen konden rustig genieten van de muziek. Wat opviel was de goede keuze van wer ken die men op het repetertoire had ge zet. Elk korps speelde eerst een mars en daarna een veel zwaarder groot werk dat zonder uitzondering goed werd gebracht, zij het dat de klank hier en daar wat hard was. Dit kwam doordat men ge wend is te spelen in afgesloten ruimten, waarin de partijen nauwkeurig tegen el kaar kunnen worden afgewogen. Dat <s in de buitenlucht veel moeilijker, mm denkt gauw te zacht te spelen, daar het geluid zo snel vervaagt. Bij een enkele vereniging was voorts een kleine oneffen heid in de stemming te bespeuren. Ook daarvan was de koude buitenlucht de schuld. De prestaties van de korpsen werden beoordeeld door de heer Jos de Klerk uit Haarlem, die vrijdag in Antwerpen exa mens afnam en zaterdag speciaal voor het openluchtfestival naar Velsen kwam. Zon dag moest hij naar Ginneken.de korp sen krijgen zijn kritisch verslag zoals ge bruikelijk binnenkort toegezonden. Na loting kwam het fanfarekorps „Wil- hêlmina" uit Santpoort als eerste in de tent. Het speelde als groot werk onder zijn dirigent J. Groot „The harp of Wales" van G. Boedijn. Dirigent J. Schaap liet Velsen-Noord „Zemire et Azor Suite" van Grétry-Moerenhout spelen. Daarna was de beurt aan de IJmuider Harmonie die on der leiding van J. Groot „Prelude, Dialogue et variations" van M. Boekei ten gehore bracht. Als vierde kwam de harmonie „Soli Deo Gloria" uit Driehuis op het po dium onder leiding van J. Heeremans. „Soli" speelde de „Salzburgsuite" van D. Wright. De R.K. Harmonie „Sint Caecilia" uit Velsen-Noord had „Beelden uit de Vo gezen" van M. Boekei op het programma staan. De dirigent van dit korps, de heer Th. A. Bruystens, werd door de voorzit ter van de vereniging toegesproken omdat het de laatste keer was dat hij „Sint Caecilia" dirigeerde. Het was een goed besluit Als laatste speelde de Chr. Mu ziekvereniging „Wilhelmina" uit IJmuiden onder directie van A. Toorenspits de tri omfmars uit „Aida" van Verdi. De sectie muziek van de Velser Ge meenschap kan met dit openluchtfestival terugzien op een geslaagd evenement. Op 22 september worden op het Stratingplant- soen in Velsen-Noord marswedstrijden ge houden, waaraan alle Velsense korpsen deelnemen. Burgemeester J.G.S. Bruinsma van Be verwijk doet aan de Beverwijkse burgerij de volgende oproep tot steun van het An jerfonds: „Wanneer ik u langs deze weg oproep om deze week in het bijzonder blijk te geven van uw belangstelling en vrijgevigheid ten opzichte van het Anjer fonds, dan doe ik dit in de overtuiging dat ook dit jaar de Beverwijkse burgerij de verwachtingen van het Anjerdagcomité niet zal beschamen. U allen kent de doelstelling van het Prins Bernhardfonds en de daarbij aange sloten Anjerfondsen: behartiging van de culturele vorming van ons volk in gewest en gemeente. Het gaat dus ook om uw belang. Laat dit dan een aansporing zijn om een steentje bij te dragen tot, de bloei van het plaatselijke culturele werk. J. G. S. Bruinsma burgemeester van Beverwijk. Drieduizend kisten schelvis zijn er de afgelopen week in de vishallen verhandeld Reeds maandag was daarvan de grootste helft aangevoerd en verkocht. De prijzen vah de schelvis zijn daarom niet bepaald hoog te noemen geweest, want maandag kon men voor een goede 15.al een kist prima braadschelvis kopen, terwijl de grovere soorten te koop waren voor enige guldens beneden de 20,De grootste soorten, die in hoofdzaak door de expor teurs werden gekocht, konden maar net aan of nog net niet 30,halen. De vol gende dagen is de prijs wel iets opgelopen. De tongen, die niet in zo'n grote mate aangevoerd zijn als men de laatste tijd ge woon was, zijn maandag, hoewel iets lager dan de vorige vrijdag, toch nog hoog be gonnen. Maar, nadat de afslag maandag om half tien voor de tweede maal begonnen was, zijn de prijzen steeds meer gezakt, de kleinste soorten zelfs meer dan een gulden per kg. Schol is er de gehele week in alle soor ten en kwaliteiten geweest, deze was dan ook voor alle prijzen te koop. De dagvis sers van de kust, die iedere dag prachtige levende schol in de markt zetten, kregen voor deze visjes een hoge prijs. Donderdag werd zelfs 35,of meer betaald voor de schol II, de z.g. Il-en stegen zelfs tot boven 40, Met de overige vissoorten is het zeer zuinig geweest, gul en kabeljauw waren matig vertegenwoordigd, koolvis schitter de meerdere malen door afwezigheid. Met de haring blijft het ook treurig ge steld. De vissérs op de vloot klagen steen en been, als er een haring gevangen wordt, gaat dit gepaard met veel schade aan de netten. Deze schraalte dwingt deze mensen n.l. om in de stenen te gaan vissen. Deze visgronden worden de meeste tijd bevist door de vleetschepen, die trouwens al evenmin over de vangsten tevreden zijn Bovendien hepft het Productschap in overleg met de betrokken reders toege. staan, dat er nu door de trawlers 175 kant jes gezouten haring voor de consumptie binnengebracht mogen worden. Pas boven dit aantal gaat de verse/zoute-regeling van kracht worden. Dat hierdoor de verse ha ring-handel in de knoei komt, laat zich begrijpen. Met veel moeite hebben sommige schepen de eerder toegestane 100 kantjes vol gekregen, en daarnaast enkele kantjes verse meegenomen. De visserij, die eerder minder is dan voor veertien dagen, laat zeker niet toe, dat na de 175 kantjes ook nog gevist wordt om enige kisten haring vers in de macht te krijgen. De prijzen van de verse haring, die in kleine partijtjes aangevoerd werd, zijn tot een fantastische hoogte gestegen, meerdere malen brachten deze beestjes de afgelopen week 55,op. De allerminste waarvan er verscheidene erg beschadigd waren, brachten het toch nog tot 28, Ook met de makreel is het een zeer zui nige bedoening. Dit visje laat zich even min verschalken. De prijzen, die de laatste weken al zeer hoog waren zijn jongstle den vrijdag wel tot een maximum gsko men, toen ér door de diverse rokerijen 60,— voor makreel werd neergeteld. S 'vï' i y.? Deze kapitale oorbellen van fraai be werkt zuiver bladgoud hebben zo'n achthonderd jaar geleden een aanzien lijke Columbiaanse schone tot sieraad gediend. Zij zijn onlangs, met nog andere Zuidamerikaanse schatten die destijds aan de roofzucht dc. Spaanse conquistadores ontsnapt zijn, door het Rautenstrach-Joest-museum in Keulen verworven, dat thans met de nieuwe aanwinsten een exquise tentoonstel ling heeft ingericht. Vele van deze stukken zijn nog nooit eerder in Europa te zien geweest. De voorzitter van de federatie van door verzekerden en medewerkers bestuurde ziekenfondsen (V.M.Z.), de heer H. A. J. J. M. Speleers, heeft tijdens de jaarver gadering van deze federatie de aandacht gevestigd op de nog stijgende uitgaven voor de geneeskundige verzorging. Het feit, dat de kostenstijging voor de gezond heidszorg groter is dan de kostenstijging in het algemeen, draagt, naar de mening van de heer Speleers, gevaren in zich van inflationistische aard, waardoor speciaal de kleine man wordt getroffen in zijn aan deel bij de voortreffelijke sociale voorzie ningen. Van de, blijkens verschillende geruchten door de minister van sociale zaken en volksgezondheid bij incidentele wijziging van het ziekenfondsbesluit overwogen in trekking van het zogenaamde bevriezings besluit inzake de werkgebieden ver wacht de heer Speleers grote gevaren voor het ziekenfondswezen. Hierdoor zal, naar zijn mening, een jarenlang succesvol streven naar betere efficiëncy door concentratie en samenwerking, nage noeg zeker worden gefrustreerd. Met betrekking tot de sinds enige tijd gerealiseerde opneming van de verpleging in een verpleegtehuis als verstrekking in de hoofdverzekering, zei de heer Speleers, dat hier moeilijkheden dreigen te ontstaan tengevolge van het ontbreken van een dui delijke afscheiding tussen ziekenhuis en verpleeghuis. Bepaalde verpleeghuizen gaan namelijk voor wat betreft de tech nische en personele voorzieningen de zie kenhuizen benaderen. Behalve tot een ho gere verpleegprijs dan aanvankelijk was vermoed, kan dit, naar zijn mening, leiden tot het weren uit de verpleeghuizen van chronische zieken die alleen overwegend verpleging nodig hebben. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN I U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postrekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daaimee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees 8.i5. U kunt het o s gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven 'dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor -oldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE DEN HAAG De elfjarige Rita van der Haar, uit Den Haag, heeft gisteren haar onder het zand bedolven vriendje Maaike Jansen (9) het leven gered. Maai ke was in een duinpan in Scheveningen in een zandkuil gaan zitten. Plotseling stortte de kuil in en de jongen werd on der een grote hoeveelheid zand bedolven. Rita wachtte niet op hulp van anderen maar begon onmiddellijk te graven. Zij zag kans het gezicht van Maaike vrij te maken, zodat hij weer adem kon halen. Volwassenen hebben daarop de jongen verder bevrijd. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Katwijk aan Zee (7de pred. pi.) J. H. Cirkel te Huizen (N.H.). Bedankt voor Eemnes-Buiten L. Doppenberg te Wil- sum (O.). Geref. Kerken Aangenomen naar Leeuwarden G. Hen geveld te Schoonebeek, die bedankte voor s-Gravenhage-West (wijkgemeente). Beroepen te Noordwijk aan Zee (vac. Th. Ferwerda) H. A. van Bottenburg te Schoondijke te Franeker (vac. dr. A. Kruyswijk) D. Kloppenburg te Broek on der Akkerwoude. Schaken I De altijd moedige loper Wim Kok pro beerde het nu weer eens op de 800 meter- De IJmond-schaakclubs zijn er niet in loop c-klasse. De kopgroep ging voor Kok geslaagd cFoor te dringen tot de finale om I te fel van start, waardoor hij al direct de N.H.S.B.-leeuw, de afvalwedstrijden moest loslaten, echter niet zodanig, dat zijn voor viertallen. Nadat Driehuis, Kijk Uit achterstand te groot werd. Zijn moedige en Santpoort reeds snel van het 64 velden strijd leverde hem toch nog de zesde plaats tellende tapijt waren verdwenen hielden op in 2 min. 16,4 seconden. Pat Mat en Weenink nog lange tijd de eer De pas gepromoveerde A-klasser op van de IJmond-schakers hoog. hoogspringen, Arend Koet, wist met een Pat Mat bracht het tot de kwartfinale sprong van 1,745 meter een fraaie tweede waar het moest optomen tegen Het Oosten plaats te bereiken. 2 uit Haarlem. De Haarlemmers kwamen Op de 100 meter demonstreerde Ane met een team, dat geheel uit spelers van Langendoen ook nog tot de sprinters van het eerste tiental bestond, dat in de bonds- Suomi te behoren met een tweede plaats in competitie deel uitmaakt van de 2e klasse de serie van 11,8 sec. om in de eindstrijd der K.N.S.B. van deze tijd 0,4 seconde af te knabbelen Tegen deze geroutineerde krachten en met de voor deze atleet uitstekende moesten Suiker c.s. het afleggen na een prestatie van 11,4 sec. de vijfde plaats in strijd waarin overigens lange tijd een ge- totaal te bezetten, lijk spel in de lucht hing. Op het beslis sende moment echter lieten de bewoners van het Statenhuis enkele steken vallen waardoor hun rol was uitgespeeld. Uitslag 1—3 Voetbal De voetbalvereniging De Kennemers zal op dinsdag 10 juli, de jaarvergadering hou- Weenink bleef boven de verwachtingen den. Deze wordt ook nu weer in het Ken- ook in de kwartfinale overeind. Uit Andijk nemer Theater gehouden waren de schakers van Schaaklust op be- j zoek. Deze, gewoonlijk felle, spelers von- o Zeer spannend was de f»s^avond m den Stet en zijn mannen op hun hoede. Een Beverwijk gespeelde voetbalwedstrnd voor uiterst spannende strijd ontbrandde welke het eltum-voetbaltoernoo, tussen de B resulteerde in een verdienstelijke Vh1 X elftallen van het "?n rÜStode werd tegen Het Oos- Nadat de speeltijdjl verstreken was ten 2 geloot, hetzelfde team dat Pat Mat bleek de stand nog 0-0 te zijln. 1Men ging de das had omgedaan. Het was te voorzien 'weemaal 5 minuten verlengen dat de Beverwijkers voor een krachttoer werd er met gescoord Men moest toen wei stonden welke moeilijk zou zijn te ver- strafschoppen ^an nemen om een winnaar wezelijken. Het Oosten 2 toonde zijn kracht aan te wijzen. Dit lukte het Noorden (2 1). duidelijk aan en zegevierde met Va—3)4. U En daarmee was de laatste IJmond-vèr- trymnasrieri <„h,Tenm tegenwoordiger van het toneel verdwenen. In verband met haar !l+i«bir?»renioine De finale is een aangelegenheid gewor- zal de Heemskerkse gymnastiekvere g g den tussen Het Oosten 2 en Oppositie „Odin yolgend^aar^omstreeks^mei^of (Heiloo). De ontmoeting eindigde in een ge. de bondswandelmarsen organiseren die in de Kennemer Turnkring gehouden worden lijkspel (2J2) en zal worden overgespeeld. De Haarlémmers, die hun partijen aan de oneven borden tot winst brachten, kwamen in het strijdperk met de spelers: 1. H. C. Honsbeek, 2. J. Wolff, 3. R. Faase, 4. C. Koster. Oppositie stelde hier tegenover 1. A. Leusink, 2. C. P. Wouterse, 3. P. Holtes, 4. A. Burgert. Atletiek Bij de atletiekwedstrijden, die zondag I De slapeloosheid van Rotterdamse radio- door de atletiekvereniging Zaanland te amateurs, het snelle optreden van inspec- Zaandam zijn gehouden, hebben enige teur j Blaauw van de Rotterdamse ge- deelnemende leden van de Kennemer- meentepolitle en de rijk gesorteerde apo staten Atletiekvereniging Suomi goede wiiti«imina- prestaties weten te behalen. Zij hebben er 'heek van het fel en fanatiek om gestreden, gasthuis hebben dit weekeinde waarschijn- Het zat Suomi's eerste sprinter Henk jyjj j,et leven gered van een jonge Ame- Witvoet op de 100 meter B niet mee. Hij rikaanse mllitair. Deze lag levensgevaar- moest in zijn clubgenoot Klaas Lieuwen s„ zijn meerdere erkennen. Deze haalde in de 'uk door radio-actieve finale de knappe tijd van 11,4 seconde en ziekenhuis in Grenoble. Men beschikte daarmede de derde plaats. Witvoet kon het jaar niet over het enige middel, dat hem niet verder brengen dan de zesde plaats in kon redden; de zeldzame medicijn „de- 11,5 seconde. Het Atoom Van de postduivenhoiidersver. Het Atoom te Velsen-Noord namen 46 duiven deel aan een wedvlucht van Chateauroux (Frankrijk) af (665 kim.). Gelost tijdens windstilte om 6 uur. Eerste duif van F. Berghuis om 16.24.06 uur, laatste prijsduif 17.20.57 uur. Tijdens deze vlucht wist de prijswinnende duif ondanks het lossen dij windstil weer slechts een gemiddelde uursnel heid van iets meer dan 63 kilometer te bereiken. De in ons land en vermoedelijk ook veel zuld®" 1 ijker heersende straffe zuidwestenwind bracht de vogels eerst naar het binnenland, waarna zij hun weg pas naar de kust zochten. Dit moet de oorzaak zijn, dat een outsider-liefhebber^dei eer ste prijs behaalde en van de overige hun bekende vliegers eerst veel later op het hos arriveerden. Daarom ook komen de namen van eerdere prijswinnaars niet in de uitslagenlijst voor, Overigens wist P. Schoone met drie mee gegeven vogels er twee op heel goede plaatsen te krijgen., Uitslag: F. Berghuis 1; Ph. F. Mar- tinlus 2; P. Schoone 3 5; J. Asjes 4; H. Wmkel 6 7; B Schoo 8; A. F. de Koos 9. De Reisduif Van de postduivenhoudersver. De Reisduif te Beverwijk namen 118 duiven deel aan een wed vlucht van Chateauroux af (666 km.). Gelost om 6 uur. Eerste duif van C. Smit om 16.22 uur, laatste prijsduif 17.17 uur. Uitslag: C. Smit 1 13 14 15: G. v. d. Winden 2 8 9; D. Phihppi 3 17; H. Beentjes 4 7 24; E. Verschuren 5; C. Westrate 6 19; L. Kneppers 10 18 23; G. Grapendaal U; S. Teeling 12; P v. d. Outenaar 16; W. Tuyn 20 22, A. Six 21. Qns Qenoeg.en Van de postduivenhoudersver. Ons Genoegen te Beverwijk namen 39 duiven deel aain een wed vlucht van Chateauroux af (666 km.). Gelost om 6 uur. Eerste duif van G. Weel om 16.31 uur, laatste prijsduif 17.04 uur. Uitslag; G. Weel 1 3, J. Soheffers 2 4 6; A. Goderie 5; A^Beriee 8.^ Van de postduivenhoudersver. De Vredesduif te Heemskerk namen 72 duiven deel aan een wedvlucht van Tergnier af (331 km.). Gelost om 6 uur Eerste duif van A. Nielen om 9.34 uur, laatste prijsduif 9.45 uur. Uitslag: A. Nielen 18 9- A. Cassee 2 3 5 7: R de Kruif 4; J. Knap 6, A Bruins 10: J. Peekei 11; G. Lotterman 12; H. Tromp 13; G. Veldhuis 14. v De Vredesduif Van de postduivenhoudersver. De Vredesduif te Heemskerk namen 39 duiven deel aan een wedvlucht van Chateauroux af (669 km.). Gelost om 6 uur. Eerste duif van A. Bruins om 16.23 uur, laatste prijsduif 17.35 uur. Uitslag: A. Brums 1 8; J Winter 2: P. Lotterman 3; H. Tromp 4, R. de Kruif 5; Ch. Bey 6; A. Nielen 7 9; E. Ote- man 10. gralon". Tientallen radio-amateurs, politieman- I nen en artsen zijn zaterdagnacht in de weer geweest om ampullen met deze kost bare stof, gericht tegen leukemie, op te sporen in één der Westeuropese ziekenhui zen. Duitsland had ze niet, evenmin als Frankrijk, ook België, Engeland en het Amerikaanse, militaire, hospitaal ia. .West- Berlijii haddèmde ampullen niet in voor raad. Zo werd uiteindelijk de Rotterdam mer H. Slink (57) het middelpunt van het internationale radioverkeer op de voor amateurs gereserveerde 80-meterband. De ze veteraan onder de zendliefhebbers hij begon ai in 1919 kwam ten slotte in de vroege ochtenduren met het verlossende bericht, dat Amsterdam nog enkele am pullen beschikbaar had. Inspecteur Blaauw, die al urenlang tele fonisch contact had gehad met Amerikaan se bases in Frankrijk en Duitsland, zorgde er toen voor, dat de medicijn in record- I tijd naar Grenoble werd overgebracht. Een I radiowagen van de Amsterdamse politie haalde de ampullen op en bracht ze naar Schiphol. Daar stond een K.L.M.-toestel met bestemming Parijs gereed. Zondag morgen om tien over negen werd op Le Bourget geland. Door inschakeling van een helicopter van het Amerikaanse leger was de medicijn 's middags al in Grenoble. Grenoble. Meer dan de tweede prijs met 90,5 pun- tres ging de eerste prijs met 30,5 punten ten op zichzelf al een prachtige pres tatie was de aan de Drumband Schul pen-Meerweiden uit Velsen-N. toegeken de bronzen eremedaille van de gemeente Uitgeest een bijzonder hoge onderschei ding voor 't hoogste aantal behaalde pun ten in de jeugdafdeling van de zaterdag te Uitgeest gehouden nationale marswed strijden voor drumbands. De band van Schulpen-Meerweiden leg de bovendien nog beslag op een derde prijs in totaal aangezien de kleine, maar pittige Adri Schepers als kundige tamboermaitre met 29,5 punten van de maitres tot 17 jaar een tweede prijs veroverde. Van Beverwijk nam aan dit concours ook deel de drumband van de Speeltuin centrale, die een tweede prijs verwierf met 87 punten en ook een tweede maitre-prijs kreeg met 27 punten. Van de jeugdige mai- naar de Goudse Padvindsters uit Gouda, die in de eerste afdeling 95 punten en een tweede prijs veroverden. De overige resultaten waren: le afde ling: Oranje Nassau, Amsterdam 96,5 p. eerste prijs; Zosno, Uitgeest 98,5, eerste prijs; Benvenuoto, Voorschoten, 102 p. eer ste prijs en Arti et Religioni, Haarlem 106,5 p., eerste prijs. In de afdeling uit muntendheid werden door de deelnemende drumbands alle eerste prijzen behaald. Het hoogste aantal punten kwam terecht bij het korps van Albert Heyn, Zaandam, met 108,5 punten, dat daarmee tevens de zil veren eremedaille van de gemeente Uit geest voor het hoogste aantal punten in de ze afdeling kreeg. D.I.O. uit Koog aan de Zaan kreeg 106,5 punten en de band van de Hoogoven Harmonie was laagste met 104 punten. De echtgenote van de Mexicaanse pre sident, mevrouw Lopez Mateos, ver trok na een bezoek te hebben gebracht aan Nederland, zondag van Schiphol. Zij werd uitgeleide gedaan door prinses Irene. De internationale oproep ging zaterdag- I nacht kort na twaalven uit, van de arts dr Louis Colonne in Grenoble. Hij had vertwijfeld de hulp ingeroepen van één zijner vrienden, een zendamateur. De S.O.S -kreet werd opgevangen in België en doorgeseind naar Engeland. Maar ook daar zag men geen enkele mogelijkheid de medicijn te pakken te krijgen. Duits land werd ingeschakeld, en vooral een zender in Wilhelmshaven is in de volgende I uren bijzonder verdienstelijk geweest door onophoudelijk contact te zoeken met in dustrieën, ziekenhuizen in West-Berlijn en het Roergebied. De heer Slink kwam bij toeval om twee I uur in de nacht temidden van de caca fonie van gesprekken. Hij kon niet insla pen en ging toen maar weer eens, als zo vaak, aan zijn toestel draaien. Het was hem vrij snel duidelijk, dat het heen en weer gepraat van zijn collega's, geen ef fect zou hebben, want overal vandaan kwamen negatieve antwoorden. Daarom lichtte hij dan ook de meldkamer van de Rotterdamse politie in, waar het speur- I werk gedeeltelijk werd overgenomen. Telefoongesprekken gingen uit naar po- litie-instanties en ziekenhuizen in de om liggende landen, ook naar verschillende bases, waarmee irvjpecteur Blaauw vrij nauwe relaties heeft. Maar wat men vér zocht, bleek dichtbij beschikbaar te zijn. Na enkele uren kwam de tip, dat het Wilhelminagasthuis in Amsterdam enkele ampullen wilde afstaan. En toen ook kwam als extra verrassing de melding, dat een onbekend gebleven zendamateur in Halfweg, die op zijn eigen houtje had gewerkt, nauwelijks enkele minuten tevo ren de medicijn al bij het Amsterdamse ziekenhuis had aangevraagd. De heer Slink is al eerder middelpunt van hulp acties via de eter geweest, o.a. bij de watersnoodramp van 1953. Enkele jaren geleden zorgde hij er voor dat medicijnen naar Egypte werden gezonden. Zaterdagavond heeft de hoofdinspecteur van de Beverwijkse politie via de radio opsporing verzocht van een bejaarde Be verwijker, die bij een uitstapje voor ouden van dagen in Amsterdam zoek was ge raakt. In de nacht van zaterdag op zon- dagis de man teruggevonden: hij meldde zich op een Amsterdams politiebureau. De Beverwijker werd vermist, toen het gezelschap zich bij het Havengebouw be vond. De betrokkene was wel eens wat afwezig, en men was er dan ook bang voor dat hij op een trein was gestapt in het in de nabijheid gelegen Centraal Sta tion. Achteraf is die vrees dus niet be waarheid. Na een lange zwerftocht door Amsterdam kwam de verdwaalde Bever wijker bij een politiebureau, vanwaar hij naar zijn stad werd teruggebracht. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Nore van Stockholm; Ootmarsum, Casablanca; Ida Jacoba, Klaipeda: Rote, Vastervik; Ganymedes, Perno; Borbrix. Londen; Vechtstroom, Poole; Waver- stroom, Poole: Ariel, Helsinki; Titan, Norrsundet, hout voor Zaandam; Corona, Rotterdam; Methan, Narvik; Lappland, Iulea, erts voor IJmuiden; Gydnaes, Swansea ;Thomabay, New Orleans, ge sleept door Gele Zee, Argus, Schouwenbank en Marinia; Bomma, Halden; Surfolk Coast, Rotter dam: Warwich Brook, Rotterdam; AnkT., Rauma, hout voor Zaandam. Dinsdag kwamen In IJmuiden aan; Moray Firth 4 van Hull; Labotas, Rotterdam; Corsica, IJssel- monde; Bartenstein, Antwerpen; Bloemgracht, Mantvluoto, hout voor Zaandam; Clangula, Li verpool; Harlêriff, Vlissingen; Ivoorkust, Dakar; H. E. Fritzen, Gefle, erts voor IJmuiden; Gies- senkerk, Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Margrit Gorthon naar Benisaf, ledig van IJmuiden; Muh- ledeich, Hernösand, buizen van IJmuiden; Texel, Gerat Yarmouth, kunstmest van Umuiden; Alk, Aarhus: Leopard, Esbjerg; Robox, Rotterdam; Skagern, Huil; Thomas M„ Poole; Brakeholm, Bremerhaven; Madeleine, Rouaan; Corvus, Ber gen; Marie W„ Rotterdam; Wiebold Böhmer, Hamburg: Nore, Rotterdam; Leonard T., Sarps- borg, zout van IJmuiden; Olna Firth, Ipswich. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden; Neth. Coast naar Rot.teda.rn; Basbek, Terneuzen; Axel, Delf zijl; Mendoza, Dakar; Noordwijk, Monrovia, le dig naar IJmuiden; Menapi, Swansea. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Voor de eerste maal deden leerlingen van de Frinses Beatrixschool toelatings examen voor het V.H.M.O. Alle kandidaten van deze Chr. Opleidingsschool te Driehuis Velsen zijn geslaagd. Tot de Prins Bern- hard H.B.S. werden toegelaten: Rob Kuyk, Frides Lamérus, Jaap van Tuyl, Roosje I Vrolijk, Christa Wal thuis en Jaap de Wit. Voor het Gymnasium Felisenum slaagden: Bertien Bührmann en Eddy Timmers; en voor de Gem. M.M.S. Marjan Huisman. Voor het personeel van deze nieuwe I school aan de Jacob Catslaan is dit een verblijdend succes. Alsnog geslaagd. Voor het eindexamen B. van het Gymnasium Felisenum te Vel sen is alsnog geslaagd de heer F T. E. Ensink te Driehuis. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats; wenst rich met ingang van te abonneren op i f 7.65 per kwartaal of 1 0.59 per week*) Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zil die zich met ingang van 1 Juli 1962 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1962 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus tiet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7