E. J. M. Kolfschoten onthulde „De Tuinder" in Meerestein Vacantie-kinderfeesten Schaker P. Stet vrijwel zeker van Mid-Kennemerlandtitel Sport in de IJmond Postwagentje voor A. Roodnat Olietanks naar Rotterdam vuiBori is n a 1% n 11 Havenberichten T. Kort IJmondnieuws 1% 11 11 u DONDERDAG 28 JUNI 1962 11 Kerkelijk nieuws Goede prijzen voor kool, sla doorgedraaid Auto tegen lichtmast Bromfietsers botsten Vingerkootje afgeknipt Eerste aardbeienveiling Maandag onthulling van Plantage-beelden Concert van St. Cecilia in Velsen-Noord Fietsen gestolen De heer E. J. M. Kolfschoten, dioce saan voorzitter van de R.K. Land- en Tuinbouwbond, burgemeester van Al kemade en lid van de Tweede Kamer heeft woensdagmiddag aan de Plesman- weg, hoek Blériotlaan in Meerestein te Beverwijk het beeld „De Tuinder", ver vaardigd door mevrouw A M. Leenders- Kusters te Maastricht in opdracht van het Beverwijkse gemeentebestuur, ont huld. De heer Kolfschoten verklaarde, als afgevaardigde van de drie Hollandse landbouworganisaties die zich het lot van de tuinder zeer aantrekken, de geste van het gemeentebestuur, het plaatsen van het beeld, zeer te waarderen. Vooral omdat hieruit blijkt dat men in een zich zo dynamisch ontwikkelende stad als Beverwijk toch de herinnering aan het verleden levend wil houden. Hij sprak de hoop uit dat dit beeld, dat de vasthoudendheid, werkkracht, godsver trouwen en liefde voor het vak van de tuinder tot uiting brengt, inspirerend zal werken. De tuinder begrijpt dat meedogen loze besluiten nodig zijn, aldus de heer Kolfschoten, maar in samenwerking met de betrokken gemeenten is het voor hem mogelijk aan de moeilijkheden het hoofd te bieden. Spreker vond vooral de plaats waar het beeld is geplaatst zeer symbo lisch. Blériot en Plesman konden zonder grondpersoneel ook weinig beginnen, zo zei hij, de tuinders met het grondpersoneel vergelijkend. Onder tromgeroffel, voortgebracht door de speeltuindrumband, die voor aanvang van de plechtigheid een rondgang door Meerestein maakte, stak hij met een spade een draad stuk, waarop het doek viel en het stoere beeld onthulde. „De Tuinder" werd met een hartelijk applaus door de aanwezigen begroet. Dit zal mevrouw Leenders-Kusters, die bij de onthulling aanwezig was, ongetwijfeld veel genoegen hebben geschonken. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk noemde het beeld een be toon van eer aan de tuinders, die op de plaats waar thans huizen staan hun prach tige tuinen onderhielden en die door de industrie verdreven werden. En we willen hier niet alleen scholen en huizen hebben, aldus de burgemeester, maar ook plant soenen en beelden om de stad tot een aan trekkelijk woonoord te maken. Het deed hem veel genoegen dat het beeld temid den van de jeugd van Meerestein werd ont huld. Nadat de heer Kolfschoten had ge sproken en het doek van het beeld had doen glijden droeg de heer Bruinsma het beeld aan de jeugd van Meerestein over. Hij beval „De Tuinder" in de bijzondere zorg van de jeugd aan. Elke school in Meerestein heeft enkele jongens en meis jes aangewezen, die extra zullen toezien op het beeld en zijn omgeving opdat het zal worden behandeld zoals dat een kunst werk betaamt. De heer Bruinsma zei ver der dat er een wedstrijd onder de school jeugd zal worden uitgeschreven van teke ningen en boetseerwerk, geïnspireerd op „De Tuinder". Dit werk zal op de Be verwijkse bouwdag, op 24 september, wor den tentoongesteld in het verenigingsge bouw aan de Plesmanweg. De burgemeester droeg het beeld, dat hij als een middel punt zag voor de uit alle delen van het land afkomstige kinderen in Meerestein, namens het gemeentebestuur over aan de jeugd. alleen vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en van tuinbouworganisa ties maar ook de beide modellen voor het beeld, de heren Geldermans en De Bruin, acte de présence gaven, ging gepaard met feestprogramma, uitgevoerd door de Mee- resteinse schooljeugd. Gecostumeerde kleuters dansten, lagere-schoolleerlingen hielden een samenspraak met het beeld, er werden zoden gelegd om de voet van „De Tuinder" en bomen geplant. Dr. J. G. Zeylmans, voorzitter van het wijkcomité Meerestein sprak het slotwoord uit. Daar na weerklonk het volkslied. Ten slotte mar cheerde de drumband af met leerlingen, die aardbeien zouden aanbieden aan be jaarden. Burgemeester Bruinsma, mevrouw Leenders-Kusters en de heer Kolf schoten (van links naar rechts) bij het beeld. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Aeneas van Rotterdam; Berwick Delfzijl; Nautilus, Ar changel, hout lossen Zaandam; Greifswald, Ter- neuzen; St. Anidree, Duinkerken; Keizersveer, Fowey; Lebu, Aarhus; Adolf Flint, Colchester; Lu ja, Sundsvall; H.K.S. De Hoop, Noordzee, bij legger Vissershaven IJmuiden; Christel, Hamina; Havelland, Antwerpen; Jans, Londen; Phoenix, Dagenham; Gouwestroom, Poole. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Oranje- fontein, Antwerpen; Atlas, Rotterdam; Talvera, Antwerpen; Sute, Rotterdam; Bilma, Rotterdam; Milo, Antwerpen; Martha Ahrens, Hamburg; Geestdijk, Great Yarmouth, laden Hoogovens. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Tuskar naar Grangemouth, walsmateriaal geladen IJmui den; Ubbergen, Klaipeda; Dicky, Karlstad, zout geladen IJmuiden; Corona, St. Helieu; Hertha Engelina Fritzen, Kirkenes, ledig van IJmuiden; Harleriff, Nyköping; Imperial, Rotterdam; Rote, Stockholm; Jannie, Karlstad, zout geladen IJmui den; Suffolk Coast, Londen; Moray Firth 4, Aber deen; Deo Gratias, Kenitra; Congokust, Bremen; Fritz Raabe, Kemi; Olivier van Noort, Gloucester; Vechtstroom, Plymouth; Vliestroom, Liverpool; Peregrine, Londen; Ida Jacoba, Rotterdam; Trito, Rotterdam.; Flevo, Rotterdam; Deo Duce, Stettin, ledig van Zaandam; Havprins, Aruiba. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Hoewel het programma voor de door de Velser Gemeenschap te organiseren beide vakantiebestedingsweken, te weten 13 tot 18 en 20 tot 25 augustus nog met een waas van geheimzinnigheid wordt om geven, kan wel gezegd worden, dat reeds vele mensen in Velsen aan het werk zijn om de honderden kinderen een paar we ken feest te bezorgen. De wijkcommissies hebben de zaak weer opgepakt. Er zijn twee nieuwe wijkcom missies bijgekomen, die met de hulp van de andere al even enthousiast aan het plannen maken zijn. De hoofdleiders wer ken aan hun programma's: zwemmen, fiet sen, wandelen, spelen gezamenlijke meldt zich en de gemeente probeert ieder een zo goed mogelijk te helpen. Nog twee vragen: Bij de tenten is straks dringend behoefte aan hout (afval) om de kinderen hun eigen hutten te la ten bouwen. Dus, bent u van plan uw De onthullingsplechtigheid, waarbij niet kippenhok op te ruimen, doe het nu. Door zijn laatste party in de strijd om de Mid-Kennemerland schaaktitel snel remise te maken heeft de Beverwijkse schaker P. Stet (Weenink) zich vrijwel verzekerd van het kampioenschap. Kenneiyk uitgaande van de stelregel „veiligheid voor alles" nam hy tegen de veel lager geplaatste J. A. Rodenberg (Pat Mat) geen enkel risico en greep direkt de gelegenheid aan remise door eeuwig schaak af te dwingen toen Rodenberg hem hiertoe de gelegenheid gaf. Stet offerde hiertoe een stuk en beëindigde het duel in 17 zetten. Het gevolg van dit resultaat is nu dat Stet met een punt voorsprong leidt op P. Zwart (Pat Mat) die zijn partij uit de laat ste ronde met F. J. Walda (Kijk Uit) reeds eerder had afgebroken. De situatie is ech ter zodanig dat Zwart nog slechts tot winst zal kunnen komen wanneer Walda on nodige gevaren zoekt. Het afgebroken duel is bovendien nog van belang voor de bezetting van de twee de plaats welke wellicht ook nog een kans biedt om deel te nemen aan de Noordhol landse kampioenschappen. Het is nog niet bekend wanneer de partij zal worden uit gespeeld. De Santpoort-speler P. Sterk speelde zich nog juist bij de prijswinnaars door zijn treffen met L. van Hoek (Weenink) met winst af te ronden. Van het begin af aan gaf Sterk de toon aan. Zonder veel omhaal speelde hij zijn rivaal volkomen vast. Deze ging dan ook kansloos ten onder. De uitslagen in de hoofdklasse waren: P. StetJ. A. Rodenberg remise; P. Sterk L. van Hoek 10; P. ZwartF. J. Walda afg. De spelers staan als volgt geklasseerd: 1. P. Stet (Weenink) 5 3 11 31/a 2. P. Zwart (1) (Pat Mat) 4 2 11 2Va 3. P. Sterk (Santpoort) 5 2 1 2 2Va 4. F. J. Walda (1) (Kijk Uit) 4 2 0 2 2 5. L. van Hoek (Weenink) 5 2 0 3 2 6. J. A. Hoek (Pat Mat) 5 113 l'/a (1) is een afgebroken partij. Bij de eerste klassers werd nog bijzonder fel gestreden. Het merkwaardige was daar bij dat de spelers A. A. Verkooijen en A v. Maanen (beiden Kijk Uit), die een goede winstkans maakten, toch nog verloren Vooral het verlies van Verkooijen was dramatisch. Tegen nummer twee van de rangschikikng, T. Alting (Pat Mat), bouw de hij door sterk spel een fraaie stelling op. Op het moment dat hij met enkele krachtige zetten de vruchten van zijn sterke optreden kon plukken, vercombi- neerde hij zich. In plaats van kwaliteitswinst verloor hy een pion. Verkooyen, volkomen overdon derd door zyn misgreep, gaf op, omdat hy meende een toren by deze manoeuvre te hebben ingeboet. Tegen W. Oostendorp scheen A. van Maanen wel een kans te zullen maken zich alsnog bij de prijswinnaars te voegen. De Weenink-speler speelde weliswaar aktief terug maar de stelling van de IJmuidenaar viel toch te prefereren. De Kijk Uiter kon binnendringen op de gewoonlijk beslissen de voorlaatste lijn, maar deed dit iets te vroeg. Een eenvoudig „vorkje" kostte hem toen een toren, de partij, de derde plaats en de derde prijs waarmee nu de fortuin lijke Beverwij ker zich moest tooien. Kampioen J. Philipsen (Pat Mat) onder vond van W. Sterk (Santpoort) felle tegen stand. Ongetwijfeld was Sterk in dit toer nooi de beste tegenspeler van Philipsen hetgeen nochtans geen invloed uitoefende op het eindresultaat. Philipsen won name lijk opnieuw maar moest er dit keer toch echt wel zijn kundig arsenaal bijhalen. De uitslagen: A. A. VerkooijenT. Al ting 01; W. OostendorpA. van Maanen 10; J. PhilipsenW. Sterk 10. De eindstand werd in de eerste klasse: 1. J. Philipsen (Pat Mat) 5 5 0 0 5 2. T. Alting (Pat Mat) 5 3 11 3Va 3. W. Oostendorp (Weenink) 5 2 1 2 2'A 4-5. A. van Maanen (Kijk Uit) 5 113 l'A W. Sterk (Santpoort) 5 1 1 3 IVj 6. A.A.Verkooijen (Kijk Uit) 5 10 4 1 Heeft u een nieuwe vloer nodig, geef de oude planken aan het vakantiebestedings- werk. Denkt bij alles wat u opruimt, eerst even aan het vakantiefeest en meent u, dat het te gebruiken is, meldt dit dan aan het bureau van de V.J.C. Moerberg- plantsoen 22 IJmuiden, telef. 02550-5743, of aan mevrouw J. v.d. Hart, Dolfijn- straat 216 IJmuiden. De tweede vraag: Er is nog plaats voor wat hulpleiding, al hebben zich al heel wat enthousiaste jongens en meisjes aangemeld. Geef een of twee weken van die lange vakantie voor dit fijne werk- Kom hejpe en laét niet het grootste deel van de leidin van buiten de stad moeten komen. Ook hiervoor kan men zich melden bij de twee bovenvermelde adressen. VOLKSMUZIEKSCHOOL De eerste theoretische voorbereidings cursus voor korpsmuzikanten aan de Volksmuziekschool heeft resultaten opgele verd. De leerlingen, die deze cursus heo ben gevolgd, moesten aan het slot een test afleggen om te kunnen worden toe gelaten tot de instrumentale lessen. Het grootste deel van de 29 cursisten kon worden toegelaten. Zes leerlingen, die hun werk niet voldoende hadden gemaakt, wer den voorwaardelijk toegelaten onder de verplichting om door middel van 'n herha lingscursus de stof van de voorbereidings cursus nogmaals te bestuderen. Voorts is zeker vermeldendwaard, dat nu reeds zoveel leerlingen voor een nieuwe voor bereidingscursus beschikbaar zijn, dat in september opnieuw een cursus kan be ginnen. Wandelsport Op de tweede dag van de Avondvier daagse, die woensdagavond jeugdige wan delaars naar IJmuiden en Driehuis voerde en de senioren nog even liet doortrekken naar Santpoort's dreven, kwamen 5 van de ruim zeshonderd deelnemers niet aan de start. De jeugdige deelnemers, waaronder de jeugdgroepen van scholen en verenigingen kwamen al om tien over vijf door de con trole aan de IJmuidense Maasstraat. Deze deelnemers waren begonnen tegen kwart voor zeven, toen de laatste senioren aan hun vijftien kilometer begonnen. Het parkoers leidde over prachtige wegen en lanen met de Driehuizerkerkweg, Water landweg en Meervlietstraat voor de jon geren en Waterloolaan, Wulverderlaan, Middenduinerweg en Duin- en Kruidber gerweg voor de ouderen. Om negen uur gisteravond meldden zich de laatsten van de senioren, van wie er enigen waren, die zich door de altijd trou we R. Kruis-helpers(sters) lieten behan delen voor een enkele blaar. Maar blaren of geen blaren, vanavond zijn ook zij weer van de partij om van Velsen-Noord af te wandelen naar Beverwijk's Spoorsingel en vandaar een deel van Merenstein te ronden of rond het centrum van Heemskerk +e wandelen. Via de Marquettelaan, Rijks straatweg en Gladiolenlaan zullen de wan delaars in Velsen-Noord aankomen. Voetbal In het speeltuinvoetbaltoernooi is de spanning wel ten top gestegen. Er wordt uitgehaald wat er in zit De finale bracht woensdagavond nog geen beslissing in de A-klasse. Hier bon den de elftallen van Munnikenweide en Kindervreugd de strijd aan zonder tot een resultaat te komen. Hedenavond wordt de wedstrijd overgespeeld. In de B-klasse viel wel de beslissing. Het was het pittige elftal van het Noorden, dat kans zag om de kamoioen 1961, K;n- dervreugd, te verslaan en zich kampioen te noemen. Kandidaat Van Es kan om studieredenen nog geen beroep in overweging nemen. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Hilversum-Oost A. Hil- bers te Leeuwarden. ft» Geref. Gemeenten Tweetal te Zaandam C. Harinck, kand. te Goes en W. Suyker, kand. te Bergambacht. Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk-Pen drecht-Lombardijen W. Suyker, kand. te Bergambacht. Ook woensdag draaiden in Beverwijk nog enige duizenden kisten sla door. Ter wijl de aanvoer van deze zomerprodukten ongestoord verder gaat, kwamen woensdag al weer de eerste winterprodukten aan de markt. Voor de groene kool was heel wat meer belangstelling dan voor de sla, want de kool bracht 28 cent per kilo op. Maar in de winter geven wij toch ook veel meer voor de sla dan voor de kool De prijzen waren: aardbeien 34-78 doos je en 420-640 slof; sla 3,5-5; spinazie 12-37; postelein 12-27; waspeen 23-55; bospeen 34- 49; bloemkool 18-48; groene kool 23-29; sperziebonen 190-250; rabarber 18-24. ,Ze hadden dit jaren geleden moeten uitvinden", zegt postbode A. Roodnat uit IJmuiden. En hij kan het weten want hij is al drie en dertig jaar werkzaam bij de PTT. Al die jaren als besteller. De 54- jarige heer Roodnad is de eerste Velsense postbode die een van de lichte wagentjes zoals die al in verscheidene plaatsen wor den gebruikt, ter beschikking krijgt. Het is voorlopig het enige wagentje voor de PTT in Velgen. Als het goed blijkt te vol doen zullen er ongetwijfeld meerdere vol gen. Postbode Roodnat vertrok woensdagmor gen voor het eerst van het postkantoor aan de Kanaalstraat in Oud-IJmuiden voorzien van een wagentje, dat beladen was met een grote vracht post. „Dit vrachtje had ik gewoon nooit in een keer kunnen mee nemen", zegt hij. „Ik kan nu in een keer mijn „wijkje" lopen. Het bevalt me goed. Het gaat veel sneller. En daarbij komt nog dat van de dokter niet mag sjouwen. Een longoperatie gehad, ziet u". De heer Roodnat en zijn wagentje met post in nog smetteloze donkerblauwe tas sen, hadden die eerste ochtend veel be kijks van de Oud-IJmuidenaren. In de Weckebachstraat in Velsen-Noord reed woensdagmorgen om zes uur een per sonenauto tegen een lichtmast. De bestuur der werd gewond aan zijn rechterknie en behandeld in de verbandkamer van Hoog ovens. Hij verklaarde door een voor hem onduidelijke oorzaak in de wegberm te zijn geraakt, „juist daar, waar de lichtmast stond". Op de splitsing Lantge Nieuwstraat— Plein 1945 in IJmuiden-oost kwamen woensdagmiddag om vier uur twee brom fietsers met elkaar in aanrijding doordat een van hen geen voorrang verleende. De beide duopassagiers werden de dupe. Van de een werden de kousen vernield, de andere liep schaafwonden op. Een 16-jarige Santpoortse jongen, die dinsdagmorgen bezig was de heg te knip pen, wilde kleine kinderen bang maken door met een tuinschaar op hen toe te komen. Hij knipte daarbij het bovenste kootje van de rech termiddel vinger van een 5-jarig jongetje af. Het ventje wordt thans in het Antoniusziekenhuis behandeld. .v.v.v: Na het telegram van de secretaris-gene raal der Verenigde Naties aan de Indone sische regering is de onzekerheid omtrent het Nederlandse standpunt jegens het plan-Bunker andermaal vergroot. De NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT gispt de Tweede Kamer omdat zij donder dagmiddag tijdens het vragenuurtje de ge legenheid heeft verzuimd de regering op heldering te vragen. Het blad voegt er echter aan toe: „Evenwel, gesteld eens dat een Kamerlid in het besef van zijn parlementaire plichten de begrijpelijke be hoefte had gevoeld om zulke vragen te stellen, wie had ze moeten beantwoorden? Twee bewindslieden zouden er het meeste voor in aanmerking zijn gekomen: de mi nister-president en de minister van buiten landse zaken. Welnu, de minister-president is ergens in Nederland met vakantie; de minister van buitenlandse zaken is te gast bij de Kieler Woche. Nederland is in sommige opzichten een raar land. Het is van ouds een burcht van volksvrijheden, maar de democratie laat men er te vaak een armetierig leven tje leiden. Er is een brandende kwestie, blijkbaar in volle evolutie. Strijdkrachten opereren, tot het uiterste bereid. En dan beleven we aan het Binnenhof een donderdagmiddag van zwijgen over dat alles.'' Het is overigens niet het enige waarover gezwegen wordt. VRIJ NEDERLAND merkt op dat bij de hervatting van de Amerikaanse kernproeven nagenoeg geen Nederlandse protesten worden gehoord: „Eind vorig jaar werden bij de Russische bom marsen ondernomen, zelfs twee mi nuten stilte betracht, maar nu blijft dat uit. Uit de Verenigde Staten komt het pro test van 700 geleerden, in Engeland rich ten meer dan honderd atoombomdemon stranten aan de oever van de Thames een gruwelijk spektakel aan, toen zij urenlang voor dood op de grond bleven liggen. Maar Nederland houdt zich stil. Misschien is het de vakantie die meer aan zon dan aan neerslag, welke dan ook, doet denken." Vakantie is dan ook een der onderwer pen waarmee de HAAGSE POST zich deze week bezighoudt. In het kader van dat ar tikel geeft een A.N.V.V.-vertegenwoordiger een omschrijving van „de goede Duitser: „Voortdurende Nederlandse propaganda in Duitsland blijft nodig om te zorgen dat de goede Duitser de man met het geld niet van Nederland wordt weggezogen". ELSEVIERS WEEKBLAD heeft ook Duitsers ontmoet, maar dan meer als vak' lui, namelijk bij de NAVO-schietoefenin- gen boven de Waddenzee, door reporter Pierre Huyskens beschreven als „Een groots, verschrikkelijk en noodzakelijk spel": „De Duitsers zelf hebben geen on derscheidingen. Wat dat betreft heeft de Luftwaffe om tactische redenen geen haast. Zij is voorlopig tevreden met het Malthezer Kruis op de Sabres. En de vlie gers lachen wat onhandig als ouwe rotten, die destijds voor de Geallieerden vlogen, het vakmanschap van Hitiers piloten ko men prijzen in een joviaal gesprek. De Luftwaffe-van-nu geeft geen draad nee, ook niet bij deze benadering. „De beste jachtvliegers ter wereld kwamen aanvan kelijk uit Duitsland en Frankrijk" zegt iemand. Nog reageren de „Germans" niet, ook niet als de loftuiting op de Duitse jachtvliegerij verder gaat. Dan vertelt een Brit mij „Have a British beer. No? dat in een NATO-mess een voormalige Geallieerde vlieger maar wat vaak tegen de Duitse jachtpiloot oploopt, die hem „damals" heeft neergeschoten. Dan ont spint zich vaak een gesprek over hoe het kwam, de gemaakt vliegfout, het slechte schieten van de een, het goede salvo van de ander. „Dan hoor je vaklui onder me kaar" zegt de Engelsman!!" Twee enorme, dertien ton wegende, rood bruin gemeniede olietanks zijn woensdag morgen aan de reis van Velsen-Noord naar Rotterdam begonnen. De gevaartes, ver. vaardigd bij de fa. K. J. C. Post en Zn Staalconstructiebedrijf in Velsen-Noord en bestemd voor de sodafabriek in de Maas stad, zijn negen meter hoog en zij hebben een doorsnede van zes meter. Er kan hon derd ton olie in elk. Het transportbedrijf Winders uit Limme nam het eerste stukje van de route voor zijn rekening. De tanks werden een voor een op een trailer met oplegger gezet en naar het Noordzeekanaal vervoerd. Daar werden zij door een bok op een schuit ge tild. Het transport geschiedt verder ge heel over water, door het Noordzeekanaal naar Amsterdam, dan via Schiphol, Oude Wetering, de Brasem, Alphen aan de Rijn en Gouda naar Rotterdam. Daar hoopt men vrijdag de tanks met behulp van een drijvende bok aan wal te zetten. Officieus gaat het aardbeienseizoen Beverwijk vrijdagmiddag beginnen, maar officieel zal het maandag 2 juli worden, Men kan vrijdag na afloop van de groen, tenveiling aardbeien veilen. Maandag om drie uur wordt dan de eer ste aardbeienveiling gehouden. Deze vei lingen zijn verder de gehele week om drie uur, met uitzondering van zaterdag want dan begint de veiling 's morgens om 11 uur. Brandweer. Ten overstaan van de examencommissie van de Rijksbrand weer slaagden voor brandwacht tweede klasse de volgende leden van de Heems- kerkse vrijwillige brandweer: J. Beentjes, Bekker, P. v.d. Aar, H. Dam, J. Koe dijk, J. Heesterbeek, J. Knaap, A. Visser, A. Beentjes, P. Groot, F. Bekker, C. Dam, Duin, B. Duin, P. Ras, J. Stubenitsky en P. Koopman. Zwemmen. Sinds enige tijd wordt het Velserbad" regelmatig bezocht door de eerw. Zusters van de Voorzienigheid uit Driehuis, die daar zwemlessen ontvangen. Deze zusters behoren tot de meest ge trouwe bezoeksters der inrichting en het vermeldenswaard dat als eerste van deze groep Zuster Rudolpha het zwemdi ploma A heeft behaald. Geslaagd. Voor het P.B.N.A.-examen zijn geslaagd: als tekenaar-constructeur, deel II: C. Hilgers te IJmuiden; tekenaar-constructeur (machinebouw) dhr. B. van der Nulft te IJmuiden en F. C. Vleugel te IJmuiden; machineconstructeur: dhr. A. J. Wagen dorp te IJmuiden. Geslaagd II. Bij de op 25 juni 1962 in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk gehouden examens voor de aantekening kraamverpleging slaagden de zusters: A. Been, J. A. Gomes, M. Hensen, C. G. Jagtman, H. Kort, C. Winkel en M. van Zalinge. Rijksgedelegeerde was dr. H. L. Hoekstra te Alkmaar. Maandagavond 2 juli zullen de vier beel den, die op de Plantage staan, worden onthuld. Deze onthulling zal geschieden door de leerlingen van de uloschool aan de Plan tage. De Beverwijkse Harmoniekapel zal medewerking verlenen. Indien enigszins mogelijk zal er een taptoe worden gege ven. Ook de Plantagewinkeliers zullen de nodige medewerking aan de onthulling dèr beelden geven. In het kader van de zomeravondconcer ten van de sectie Muziek van de Velser Gemeenschap heeft de r.k. harmonie ,St. Caecilia" uit Velsen-Noord op woensdag avond het eerste concert op eigen bodem gegeven in de tent, welke was geplaatst op de hoek van Melklaan en Geelvinck- straat. St. Caecilia, dat vorig jaar concerteer de in het Van Saelenplantsoen en toen ?1 enigszins uit het centrum voor een weinig talrijk publiek speelde, had ook gister avond evenzeer als trouwens vorig jaar wegens de zeer koude en gure wind maar een minimale belangstelling op de plek, die opnieuw niet erg best gekozen leek, al was de omgeving een rustige. Bovendien deed de wielerronde rond hot Meerweiden-plantsoen, die een groter pu bliek had, mede afbreuk aan de belang stelling voor de uitvoering van de muzi kanten. Zij moesten het tevens stellen met een flink ingekrompen bezetting, aangezien zeker een achttal muzikanten ontbrak. Hierdoor leed de bezetting vooral in hout en het lichte koper. Voor de eerste maal fungeerde de heer C. Schrijvershof, lid van de Amsterdamse Politiekapel, als dirigent van het korps, dat in zijn uitvoering toch ook wel last had van de koude ondanks de beschutting van het tentzeil. Niettemin kwam de mars van Ubel „Jubelklange" fris en fleurig uit de instrumenten. Minder geslaagd was de vierdelige balletsuite „Zemire et Azor" van Gretry. Het was best te merken, dat de bezetting was gedecimeerd. „Beelden uit de Vogezen" van Meindert Boekei leek het gezelschap iets makkelijker te liggen. De mars „Stad Amersfoort" van Jac. J. Reijnhoudt sloot het eerste programma- deel Na een pauze, die de muzikanten wat op verhaal deed komen van de koude, die op haar beurt weer aanleiding voor een aantal belangstellenden was zich geruis loos terug te trekken, was het program ma meer afgestemd op moderne muziek De 46-jarige fietsendief, die in het begin van deze week door de Velsense politie werd ingesloten, heeft bekend in Velsen nag een dames- en een herenfiets te heb ben gestolen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11