Zelfde inrichtings-eisen voor openbare en bijzondere school KVP bereid tot compromis over humanisme op school EEN HOOR NIETS atkuntuzüN! Personeel KLM Nog slechts korte tijd! Loonsverhogingen ook dit keer te laat gekomen Kamuk en Tipak twee Eskimojongetjes Kort en bondig Polle Pelli ee Pimöo AGENDA Verdien 24 ct op elk dubbelgroot pak. 4 SG Welvaart" lang niet overal Zaak Sprang-Cappelle terug verwezen Koud en bewolkt Ideaal-Persil verzorgt Uw was ideaal Carel van der Wal DONDERDAG 28 JUNI 1962 2 ELKE DAG 3 MAANDEN LANG Oi DIT ZIJN DE WINNAARS VAN DE ELFDE WEEK STAAT U HIER DE YOLGENDE WEEK BIJ? Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Speciale DRS. ROEMERS OP N.V.V,-CONGRES: Koningstr. 46, Haarlem - Tel. 20719 ZUNDAPP - N.S.U. BROMFIETSEN drink gezond lekker! .sS *c Cl 27. „Kijk eens", zeggen twee vriendjes tegen elkaar, „daar komt Polle aan gelopen, die moeten we beslist heel vriendelijk groeten!" „Hij holt ons tegemoet, zo blij is hij om ons te begroeten, nu diep onze hoeden af!" „Dag Polle, waar zijn Pelli, Pingo en Zeerob....?" Polle, die met een vaart haasje over springt, heeft geen tijd te antwoorden...I De twee kijken verbaasd achterom en zeggen: „Zo, ja.... hij is al weg.... dan maar weer onze hoeden rustig opzetten, dan kunnen we hem weer afnemen als hij weer langs komt!" (Van onze parlementaire redacteur) De anti-revolutionaire fractie in de Twee de Kamer is er niet in geslaagd het ontwerp-mammoetwet zodanig te verande ren dat de regels voor de inrichting van het openbaar onderwijs worden geschei den van die voor het bijzonder onder wijs. Prof. Versteeg had een serie amen dementen voorgesteld, die de wetgever regels doet stellen voor de inrichting van het openbaar onderwijs, maar zich bij de bijzondere school beperkt tot het stellen van strikt noodzakelijke subsidievoorwaar den. De mammoetwet ging uit van een groep inrichtingsvoorschriften voor alle scholen. Het wetsontwerp blijft onveran derd, want A.R.P., C.H.U. en S.G.P. von den gisteren niemand aan hun zijde, dan de K.V.P.-er dr. Lucas. Volgens de prot. -christelijke partijen moet de overheid zoveel mogelijk de han den af houden van de bijzondere school. Advertentie FIETS (t/m 30 juni'62) heeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kans die fiets (plus toebehoren) cadeau te krijgen ZATERDAG 9 JUNI de heer L. J. den Drijver Diedenweg 53', Wageningen DINSDAG 12 JUNI de heer J. A. Bokhorst Burgem. laan 15, Driebergen WOENSDAG 13 JUNI mej. F. Gorter Wouwseweg 104, Roosendaal DONDERDAG 14 JUNI de heer C. J. Hof v. Everdingenstraat 2, Alkmaar VRIJDAG 15 JUNI mevr. H. L. Haks-Kraussen El. Wolffstraat 8hs, Amsterdam (vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen) Ook bij subsidiëring zouden daarom bij voorbeeld geen voorwaarden mogen wor den gesteld over kwesties als het maximum aantal te volgen lessen, splitsing van klassen en het samenvallen van leerjaren. Mejuffrouw Nolte (K.V.P.) zei, dat in haar kring zeker begrip bestond voor de protestantse opvattingen, daarmee ver wijzend naar de schoolstrijd. Zij voelde er echter niet voor het wetsontwerp wat betreft de algemene inrichtingsregels uit elkaar te rukken. De socialist Kleijwegt had begrip voor de vrijheid van onderwijs, maar vestig de tevens de aandacht op het grondwets artikel dat spreekt van het onderwijs als „voorwerp van aanhoudende zorg der re gering". Invloed van de overheid is dus geboden. Minister Cals, die tegen de voorstellen- Versteeg overwegend bezwaar had, wees op de minimumeisen van deugdelijkheid die volgens de grondwet aan het onderwijs als geheel moeten worden gesteld. Het wetsont werp tast evenwel de vrijheid niet aan. Humanisme op school Een diepgaand debat ontspon zich 's avonds in de Kamer over de relatie tussen kerkgenootschappen en genootschap pen op humanistische grondslag. Dit vraag stuk heeft al verscheidene malen in de Kamer en daarbuiten een roi gespeeld, bijvoorbeeld wanneer de geestelijke verzor ging in het leger of in de gevangenis sen ter sprake kwam. Gisteravond was het te doen om de vraag, of op de openba re school leerlingen niet alleen in de ge legenheid kunnen worden gesteld gods dienstonderwijs te volgen, maar ook of hier „vormingsonderwijs" kan worden ge geven op humanistische grondslag. Het wetsontwerp spreekt alleen over godsdienstonderwijs, maar de heer Kleij wegt (P.v.d.A.) en mevrouw Van Some ren (V.V.D.) hadden een voorstel ingediend om ook mogelijkheden voor de andere ca tegorie te openen. Hun amendement stuit te op bezwaar bij alle confessionele frac- teis in de Kamer. Deze beschikken teza men over een (kleine) meerderheid zodat verwerping niet uitgesloten is, tenzij de heer Kleijwegt en mevrouw Van Someren verandering in de tekst aanbrengen. Daar werd gisteravond druk over gepraat. De K.V.P.'er dr. Albering ging nl. in beginsel wel akkoord met de gedachte van het amendement, maar de tekst kwam vol gens hem neer op gelijkschakeling van kerken en humanistische organisaties. Hier kon geen sprake van zijn. Dr. Albe- ring wilde de heer Kleijwegt de hand toe steken door hem uit te nodigen het amen dement in een voor de K.V.P. aanvaardba re zin te wijzigen. Vast zou moeten staan dat een verzoek om buitenkerkelijk v.or c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam, m.m.v. Jean Louis Stuurop, viool. Minervatheater, vandaag en vrijdag 20.15 u.: Variété-programma met Willy Walden, Piet Muyselaar, Corry Brokken e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u. „Wilde haren", 14 j. Van vrijdag af 14, 18 en 21.15 u.: „Rear Window" (De stille ge tuige). 18 j. Frans Hals. Vandaag 19 en 21.15 u.: „Moord in trein 16.50". 14 j. van vrijdag af 14, 19, 21.15 u.: „Liefdesavontuur in Ro me". 18 j. Lido. vandaag 20 u.: „El Cid", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De rimboevechters van Birma", 14 j. Luxor. vandaag 19 en 21.15 u.: „Spion nen" 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Sappho, de Venus van het bos", 18 j. Rembrandt, vandaag 19 en 21.15 u.: „Een echte Parissienne". 18 j. Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Return to Pey ton Place", 14 j. Roxy. vandaag 18 en 21.15 u.: „Ban dieten van Minnesota", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Uit de, sloppen van Liverpool". 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Het meedogenloze oog", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lola", 18 j. „Muziek-express", a.l. Vrijdag en zaterdag 14.30 u.: „De zingende hertog", a.l., 19 en 21.30 u.: „So lacht und küst man in Tirol", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Frans Halstentoonstelling: 10-17 u„ zondag 13-17 u., woensdag ook 20-22 u. Tot 30 sept. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van Italiaanse tekeningen, 10-17, zondag 13-17 u. Tot 22 juli. Vishal. (Grote Markt)Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.: zondag 13-17 u. Tot 29 juli. Museum „Het huis van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 sept. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw-Heilig- land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner, 9-17 u„ tot 22 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand juni expositie van grafiek van J. Mensinga, 10-22 uur. DIVERSEN Muziektent. (Zandvoort): vandaag 20.15 u. Concert door Harmonie „St. Michaël". Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond geopend vanaf 8 u. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 u. af café-chantant. Raadhuis Heemstede, 20.00 u.: Gemeen teraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 22 juni). DONDERDAG 28 JUNI City-theater, 20 u.: „Als de dauw hangt komt er regen". Rex-theater, 20 u.: „Satan lokt met liefde". VRIJDAG 29 JUNI City-theater, 20 u.: „Blue Hawaii". Rex-theater, 20 u.: „Maciste, de sterkste man ter wereld". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. DONDERDAG 28 JUNI Opgang, 19.3022 u.: Poppententoon- stelling. VRIJDAG 29 JUNI Opgang, 14—17 en 19.30—22 uu.: Poppen- tentoonstelling. Park Scheijbeeck, 20 u.: Operaconcert Zang en Vriendschap met Christelijk Man nenkoor. mingsonderwijs zou moeten uitgaan van de ouders der betrokken leerlingen. Minister Cals ondersteunde deze opvat ting. Goed, zei de heer Kleijwegt, maar dan zal ook in de wetsbepaling over het godsdienstonderwijs moeten staan dat de ouders dit onderwijs voor hun kinderen be geren. Ik vraag geen gelijkstelling, maar wel gelijke behandeling. De heren werden het er gisteren nog niet over eens, zodat het gesprek vandaag zou worden voortge zet. Fel afwijzend tegen het amendement wa ren de heren Roosjen (A.R.), Tilanus (C.H.) en Van Dis (S.G.). Hoewel zij allen ver klaarden de geestelijke vrijheid geen ge weld te willen aandoen, meenden zij dat het humanistische vormingsonderwijs nog te veel onzekerheden bevatte. Waaruit zal dit onderwijs bestaan en wie zullen met het geven van dit onderricht worden be last? Ir. Van Dis vatte zijn bezwaren het scherpst samen: de overheid als dienares se Gods mag op de openbare school geen leerlingen toelaten die God van de troon afstoten. A mendementen Van de rest van het mammoetdebat van gisteren vermelden wij nog dat mevrouw Van Someren (V.V.D.) een aantal kanslo ze amendementen introk. Zij had scherpe re eisen willen stellen aan de benoembaar heid van rectoren en directeuren van scho len en aan de bevoegdheid der leerkrach ten in het eerste jaar van v.w.o. en h.a.v.o. De heer Kleijwegt (P.v.d.A.) had succes met een voorstel om bij de opsomming van de diverse akten van bekwaamheid ook de akte voor staatsinrichting in te voe gen. Mr. Roosjen (A.R.) kreeg gedaan dat schoolbesturen hoger beroep kunnen aan tekenen tegen bepaalde beslissingen van de inspectie. A.R.P. en S.G.P. stemden tegen het wetsartikel waarin een principiële basis wordt gegeven aan het openbaar onder wijs (het onderwijs wordt „Onder het aan leren van gepaste en nuttige kundigheden dienstbaar gemaakt aan de ontwikkeling van de verstandelijke vermogens der leer lingen, aan hun lichamelijke oefening en aan hun opleiding tot alle christelijke en maatschappelijke deugden"). Mr. Roosjen vond deze oude, uit 1806 daterende for mule, in de tegenwoordige tijd min of meer belachelijk en ir. Van Dis sprak in navolging van wijlen Groen van Prin sterer over „een onzedelijk woordenspel". (Vervolg van pag. 1) Gezien de moeilijke situatie is besloten tot een voorlopige stabilisatie van de pro- duktie op het niveau van vorig jaar, 1e weten op circa 800 miljoen ton-kilometer. Bij de algemene ontwikkeling van het we- reldluchtverkeer zal de KLM echter niet achterblijven, „zeker niet in kwalitatief opzicht". De komende financiering /.al, juist dienen tot modernisering van de vloot, onder andere door aankoop van nieuwe straalvliegtuigen. Naast deze stabilisatie der produktie gaat de K.L.M. bezuinigen. Van april 1961 tot eind 1962 zal daarmee op de jaar kosten 45 miljoen worden bezuinigd, 13 percent van de totale beïnvloedbare kos ten. De totale kosten worden echter niet met 13 percent verminderd, omdat de be zuiniging reeds grotendeels is opgesou peerd door inmiddels doorgevoerde loon en prijsstijgingen. Tot slot deed de president-directeur een beroep op zijn personeel zich tot het uiter ste in te spannen om het bedrijf er weer bovenop te brengen. „Er is thans een krachtige verkooporganisatie nodig. We zijn met een kwaliteitsactie begonnen die zich uitstrekt over alle sectoren van het bedrijf. Wel staan wij voor een ernstige si tuatie, maar stellig zijn er ook hoopgeven de factoren. De luchtvaart is nog steeds in stormachtige opkomst, een ontwikkeling waarvan het einde niet is te zien. Er is geen enkele reden waarom de K.L.M. daarin geen aandeel zou kunnen blijven houden in overeenstemming met haar in rii'm veertig jaar verworven naam en po sitie". Advertentie HAAS! II! dubbelgroot groot pak Ondanks deze reductie op elk pak tóch de kostbare spaaremmertjes voor prachtige gratis geschenken of artikelen met enorme korting, zoals luxe reis- wekker, transistor radio, pedaalemmer en rolschaatsen. Vraag een 'spaar kaart bij Uw winkelier of vereniging. ft In de Rivièrahal te Rotterdam is giste ren het driejaarlijkse congres van het Nederlands Verbond vati Vakverenigin gen geopend door de bondsvoorzitter, de heer D. Roemers. Hij begon met te stellen, dat de vakbeweging een moei lijke periode beleeft, maar wees er tege lijkertijd op, dat het ledental van het NVV tot boven de 510.000 is gestegen. Veel aandacht gaf de bondsvoorzitter in zijn rede aan de loonpolitiek. Hij wees erop, dat de lonen meer zijn gestegen dan het indexcijfer voor de prijzen van het gezinsverbruik. Toch, zo meent hij, betekent de gestegen koopkracht van de lonen niet, dat het woord „welvaart" in vele gezinnen geen bittere reacties te weeg zou brengen. Met een 45-urige werkweek loopt Neder land wat de werktijd betreft in de rij van de industrieeel ontwikkelde landen niet voorop, aldus de heer Roemers. „Ik geloof, dat de vrije zaterdag, nu die eenmaal is verkregen, meer wordt gewaardeerd dan sommigen veronderstellen. De negenurige arbeidsdag vind ik echter te lang. Daarom stelde ik, dat een verdere werktijdverkor ting op de sociale agenda moet worden geplaatst". Spreker merkte op aangaande de loon politiek van de regering dat Nederland geen economisch eiland is. Met de groei van de gemeenschappelijke markt wordt ons isolement steeds meer doorbroken. Wij moeten dus rekening houden met de loon- en prijsontwikkeling in andere landen. Als buiten onze grenzen de lonen en daar door de prijzen omhoog gaan kunnen wij die ontwikkeling niet verwaarlozen. Te laat „Ik vrees dat wij in deze hoogconjunc tuur hetzelfde beleven als in de vorige hoogconjunctuur. De lonen zijn te laat ver hoogd. Daardoor zijn de winsten overma- Advertentie Het gerechtshof in Den Bosch heeft in de zaak tegen de 27-jarige M. van der S. uit Sprang-Capelle, die op 18 juni in ho ger beroep terecht stond onder beschuldi ging van moord op de gebroeders Van Zeist te Sprang-Capelle, een Interlocutoir arrest gewezen. Het hof heeft de zaak te rug verwezen naar de rechter-commis- saris met de opdracht een psychiatrisch onderzoek te doen instellen. 1617. Zullen we op de schots gaan en legden ze omgekeerd op het ijs. wat rondkijken? stelde Kamuk voor. Goed, dan trekken we de kajaks op de kant! zei Tipak. Zo deden ze. Voorzichtig stapten ze uit hun bootjes, trokken die uit het water en Toen pakten ze hun harpoensperen; want Eskimo's zijn jagers, van jong tot oud. En zo stapten ze over de ijsschots voort. tig gestegen, de investeringen scherp om hoog gegaan en grote spanningen op de arbeidsmarkt opgetreden. Dit heeft geleid tot omvangrijke zwarte loonvorming. Als deze zwarte lonen econmisch verantwoord zijn behoren zij niet „zwart" te zijn; an ders leiden zij ons in het verderf". De heer Roemers zei, dat indien het enigs zins mogelijk is, over een loonsysteem over eenstemming in het georganiseerde bedrijfs leven moet worden verkregen. De preven tieve controle van het college van rijksbe middelaars moet verdwijnen. De Stichting van de Arbeid en de centrale organisaties van werkgevers en werknemers zullen zorg moeten dragen voor coördinatie in de loonpolitiek. Stakingsrecht Bondsvoorzitter Roefners merkte ;.op, dat de spanning op de arbeidsmarkt de onderhandelingspositieVan de vakbeweging heeft versterkt. Dit zal niet altijd zo blij ven en dan wordt het stakingsrecht weer belangrijker. Thans is de vakbewegng af hankelijk van het inzicht van de rechter die in een kort geding de al of niet recht' matigheid van een staking kan bepalen Dit verlamt actiemogelijkheden. De vak beweging heeft er recht op te weten waar zij aan toe is. Hier ligt een taak voor de wetgever. Hij toonde zich voorstander van waarde vastheid van bedrijfspensioenen. Het be zwaar als zou waardevastheid van pensioe nen inflatie in de hand werken verwierp spreker door te zeggen er weinig voor te voelen de strijd tegen inflatie te voeren ten koste van sociaal zwakkere groepen Europese samenwerking Door het werk in de Europese Econo mische Gemeenschap is het karakter van vele activiteiten gewijzigd. Op den duur leidt dit tot een gemeenschappelijk sociaal economisch beleid. De nationale souve- reiniteti wordt aangetast, ook van de na tionale vakbeweging. Ook het vakbewe- gingsbeleid zal voor een deel in Brussel bepaald worden in de toekomst. De vak centrales van de „zes" zijn hier echter naar de mening van de heer Roemers nog niet mentaal aan toe. Samenwerken. Sprekende over de verhouding tussen lei ders en leden van de vakorganisatie merk te spreker op dat de vakbondsleiding een eigen verantwoordelijkheid heeft. Nu de maatschappij gecompliceerder wordt en sommige beslissingen zelfs op internatio- ternationaal niveau worden genomen moet vertrouwen een grotere rol gaan spelen. De heer Roemers besloot zijn rede met te zeggen: „In mijn rede heeft de kritiek overwogen. Wij leven echter in een demo cratisch land en naast de kritiek op het regeringsbeleid moeten wij rekening houden met het feit dat de parlementaire demo cratie dit beleid tot uitkomst heeft. Wij zouden ons uit tal van organen kunnen te rugtrekken, maar dan ontnemen wij ons zelf de mogelijkheid de belangen van onze leden te behartigen. Wij leven in een Ne derlandse samenleving en zullen daarin met anderen moeten samenwerken. „Utrecht" vaart thuis. Hr. Ms. jager Utrecht" is maandag vanuit Nederlands Nieuw-Guinea op thuisreis naar Nederland, welke reis via het Panama-kanaal zal worden gemaakt. Daarbij zullen de haven plaatsen Guam, Midway, Pearl Harbor, San Diego, Balbao, Christobal en Willemstad (Curagao) worden aangedaan. Hr. Ms. Utrecht" wordt op 10 augustus a.s. in Den Helder terugverwacht. De luchtpostsluitin gen voor opvarenden van de „Utrecht" zijn als volgt vastgesteld: 2 juli ten 10.30 uur, 10 juli ten 10.30 uur, 24 juli ten 13.00 uur, 26 juli ten 13.00 uur en 1 augustus ten 13.00 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn: p/a Amsterdam-C.S.-Marine. Eindje opschuiven. Voor de nieuw bouw van het marine-etablissement in Amsterdam is de eerste paal geheid. De bouw is noodzakelijk door de aanleg van de IJ-tunnel. Eind 1964 zullen slopers enige bestaande gebouwen van het marine-eta blissement gaan afbreken. Peelpioniers. In de Vredepeel is het gemeenschapshuis, dat voor de hier wonen de ontginningspioniers is gebouwd, offici eel geopend door de burgemeester van Ven- ray. De 800 hectaren grote Vredepeel werd na de oorlog als project voor aanvullende werkgelegenheid ontgonnen. Het gebied is nu bevolkt door 50 agrarische gezinnen en heeft een eigen school en noodkerk gekre gen. Hoon. Wegens desertie heeft de krijgs raad in Den Haag een 22-jarige Schiedam mer veroordeeld tot twee maanden deten tie. De jongeman had de mislukking van zijn opleiding tot commando in Roosendaal en de hoon die hij daarvoor ondervond niet kunnen verwerken. Hij week uit naar Duitsland om in Hamburg te proberen een schip te krijgen. Dat lukte niet en hij keer de liftend terug. Vreemde mensen. Een 20-jarige sol daat die in zijn kazerne in Harderwijk een zender in elkaar had geknutseld waajmee hij grammofoonmuziek uitzond, is door de krijgsraad,veroordeeld tot drie weken voor waardelijk. „Het zijn vreemde mensen, die radio-amateurs", zei de president hoofd schuddend. „Ik heb waardering voor de technische prestatie, maar volgens de tele foon- en telegraafwet van 1904 is hij schul dig". Advertentie Het K.N.M.I. deelt mede: Ten zuidwesten van Ierland handhaaft zich nog steeds een gebied van hoge luchtdruk. Kleine storingen circuleren er om heen en volgen in het algemeen een koers, die van de zuidpunt van Groen land langs IJsland naar de Noordzee en Denemarken leidt. Een van deze storin gen bereikte de afgelopen nacht, langzaam in diepte toenemend het Skagerak. Als gevolg hiervan wakkerde de noordweste lijke wind aan de kust weer iets aan. De storing wordt gevolgd door een zwak ke rug van hoge druk, die morgen zijn invloed tot over onze omgeving zal uit breiden. De regenkansen zijn daarom niet groot. Wel zullen van zee uit uitgestrekte wolkenvelden binnendrijven, zodat maar weinig opklaringen te verwachten zijn. De temperatuur blijft ver beneden normaal. WEERRAPFORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 34 uur. a 6 2 SE <u aS «•a - x o\-,v>. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven regen nw zwaar bew. w zwaar bew. w regen w geheel bew. w motregen w geheel bew. zw 14 14 14 13 14 15 14 0,1 1 0 3 1 0,3 1 0,2 8 1 0,1 16 0,2 0 1 0,3 0 0 0 0 0 0,3 0 0 0 0 0 0 3 6 0 0 0 5 0 0 Zon op 4.22 uur, onder 21.04 uur. Maan op 2.49 uur onder 18.18 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 28 juni Hoog water 0.09 en 12.48 uur. Laag water 8.04 en 20.44 uur. Vrijdag 29 juni Hoog water 1.15 en 13.50 uur. Laag water 9.05 en 21.47 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Zd-Limburg geheel bew. wzw 15 Helsinki regen ono 17 Stockholm zwaar bew. ozo 18 Oslo regen n 19 Kopenhagen regenbui wzw 17 Aberdeen regenbui nnw 15 Londen zwaar bew w 18 Amsterdam regenbui wnw 14 Brussel geheel bew. wzw 14 Luxemburg zwaar bew. zw 14 Parijs onbewolkt w 18 Bordeaux onbewolkt windst. 24 Grenoble onbewolkt windst. 22 Nice onbewolkt n 26 Berlijn regen wzw 17 Frankfort zwaar bew. zw 16 München zwaar bew zw 16 Zürich onbewolkt windst. 17 Genève onbewolkt windst. 21 Locamo onbewolkt windst. 27 Wenen onbewolkt wnw 19 Innsbruck onbewolkt windst. 15 Belgrado zwaar bew. w 21 Athene onbewolkt windst. 30 Rome onbewolkt windst. 29 Ajaccio onbewolkt no 26 Madrid onbewolkt windst. 31 Mallorca zwaar bew. n 30 Lissabon geheel bew. zw 25 Vrijdag 29 juni

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2