éénvoudig d-voudig beter! Husqvarna I El -sterren,. ♦°vl\ Alphenaar Fa. B. ENGELENBERG HSU in flHT V Rembrandt geveild voor f 1.900.000 Schrijfster Maria Dermoüt overleden ENGEL Inktfles tegen tekening van Leonardo gegooid „DOKTOR FAUST" van Busoni ACHTER NEDERLANDSE INZENDING STAAT GEEN OVERTUIGING DONDERDAG 28 JUNI 1962 4 Dolf Welling 1 Teleurstellende wereldpremière van Bartok's VIJF LIEDEREN" OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Eén naaimachine kan maar de handigste zijn Schilderijendiefstal Fran<?oise Sagan bevallen van een zoon Programmawijziging Hybridisch werkstuk in fraai aangeklede voorstelling A. O Sas Bunge De radio geeft vrijdag '1 etevisieprogramma De Biënnale in Venetië NEDERLAND „SPEELDE* voor de huidige Biennale op Tajiri en Corneille. oor alle zekerheid omvat onze inzending ook enkele werken van Drayer, W agemaker en Westerik. Onze commissaris, de Haagse schilder Jan van Heel, heeft van deze zeer gevarieerde collectie met veel smaak een tentoonstelling gemaakt. Tijdens de dagen van voorbezichtiging was voortdurend iemand aanwezig om gewenste inlichtingen te verstrekken en catalogussen uit te reiken. In dat opzicht is de Nederlandse zaak beter behartigd dan die van vele andere landen, wier commissarissen het pavil joen dikwijls toevertrouwden aan de landerige zorgen van een Italiaanse suppoost die, en dan nog alleen in het Italiaans, van niets weet. HET WORDT ECH TER wel tijd dat wij het voorbeeld volgen van die naties, die zich in hun keuze beperken tot één schilder en één beeld houwer. En ook, dat wij met onze keus niet al te wereldwijs trachten te zijn. Een overtuiging achter de presentatie werkt meer uit dan een tactiek. De eclectische samen stelling van de Neder landse inzending wijst niet op een overtuiging, maar op een poging om niet de aansluiting te verspelen bij elke stro ming die zich maar kan aftekenen. Dat geen van de uitgeloofde prijzen naar Nederland is ge gaan zegt nog niet veel van de kwaliteit van wat wij in Venetië laten zien. Maar een duidelijk „gezicht" van onze expo sitie als geheel zou stel lig meer gedaan hebben bij critiek en publiek. Wij doelen daarbij niet op de landaard of de woonplaats van onze als prominenten voorge stelde exposanten. Er is veel voor te zeggen, dat een klein land als het onze Tajiri inlijft al is lij een Amerikaans sprekende Japanner in Nederland. Wij moeten zeker Corneille niet prijs geven, al geldt hij voor de wereld als een schil der van de derde garnituur van de Parijse school. (Dat is nog altijd niet gering, een indeling bij de internationaal gerenom- meerden namelijk, na de „monstres sacrés" als Picasso en vlak na de „sterren" als Poliakoff). DOOR DE TOEVOEGINGEN echter hebben wij de indruk verzwakt. Wat Cor neille betreft is bovendien de nadruk te zeer op zijn recente werk gelegd. Een bloemlezing uit zijn in 1961 in Den Haag en Eindhoven gehouden overzichtsexposi tie had meer voor hem gedaan. Voor Tajiri was er nog bijna een eer volle vermelding uit gekomen. Een ver gadering in Venetië van de Internationale Associatie van Kunstcritici vormde geen pqorum voor de toekenning van cri.ti.ek- prijzen. Toen is een poging gedaan om al thans met eervolle vermeldingen de offi ciële, door beleidsoverwegingen gekleurde bekroningen te corrigeren. De morele be tekenis van zo'n onderscheiding zou niet gering zijn geweest. De opkomst bleek ech ter niet internationaal genoeg om tot een uitspraak op zuiver critische gronden te komen. ZO KONDEN bijvoorbeeld maar drie Nederlandse stemmen uitgebracht wor den. De Nederlandse kunstcritiek was in Venetië kwantitatief nog minder ver tegenwoordigd dan bijvoorbeeld die uit het verre Japan. Ook zulke dingen zeggen wel iets over het culturele leven in de diverse landen! Op de vergadering, waar de Ita lianen verre in de meerderheid waren, maakte de Italiaan Argan als voorzitter Advertentie Een portret van St. Bartholomeus door Rembrandt is te Londen bij de kunstvei ling Sotheby verkocht voor 190.000 pond (1.900.000 gulden). Het werk heeft in Down- ton Castle in Shropshire gehangen en werd ter verkoop aangeboden door majoor W. M. P. Kincaid Lenno. D koper was de kunsthandel Thomas Agnew and Sons. De hoogste prijs die ooit voor een schil derij is betaald was 8.214.000 gulden. Dit gebeurde vorig jaar november in New York. Het betrof hier ook een Rembrandt „Aristoteles kijkend naar een borstbeeld van Homerus". Het thans verkochte schilderij toont St. Bartholomeus op halve lengte, zittend en en face. Zijn kin rust op zijn linkerhand en in zijn rechterhand heeft hij een kort mes, het symbool van zijn martelaarschap. Het doek is gesigneerd „Rembrandt-f 1661" De afmetingen zijn 88 bij 75 cm. Het doek is anderhalve eeuw bezit van de familie Kincaid Lennox geweest. Britse deskundigen beschouwden het doek als een van de belangrijkste Rembrandts in parti culiere handen. Westkant van het Scandinavisch paviljoen van de Noorse architect Sverre Fehn. het grote gebaar, de reeds uitgebrachte stembriefjes te verscheuren. Op de vol gende Biennale wil men tot een echte critiekprijs komen. VOOR ONZE expositie was een goede keus gemaakt uit het werk van Jaap Wagemaker, die echter met de herinne ring aan Tapiès en de indringende aan wezigheid in het Duitse paviljoen van Schumacher het eenvoudig niet halen kón, al was er beslist wel waardering voor zijn schilderijen. Corneille had in die da gen vóór de prijstoekenning grif zaken kunnen doen als hij dat had gewild; voor alsnog overtreft de vraag naar zijn werk het aanbod. De combinatie van Drayer en Corneille in één ruimte is ook bij de voortreffe lijke inrichting waar Van Heel voor had gezorgd niet gelukkig. Het werk van Drayer hebben wij leren zien op zijn expositie in Pulchri Studio. Niets moet er van afleiden, anders lijkt dat wat zijn kracht is al spoedig dorheid en magerte. Men zet bij zo'n gelegenheid alles op Drayer of men laat hem weg. De hoogst eigenaardige visie die spreekt uit de schilderijen van Westerik blijkt de Biennale-bezoekers te boeien. Men kan dus zeggen dat het nuttig is dat iets van hem wordt getoond. Aanmerkelijk veel beter was het echter geweest, als men hem onomwonden heel het paviljoen had kun nen geven voor zijn schilderijen en zijn grafiek. DEZE MANIFESTATIE keert om de twee jaar terug. Voor jonge kunstenaars is er bovendien de Parijse Biennale. een andere kans biedt Sao Paulo en tenslotte is er nog de Dokumenta in Kassei. Ook als wij dus steeds één schilder, één beeld houwer en één graficus kiezen, kan in de loop der jaren alles wat wij aan werk van de eerste orde te tonen denken te hebben aan bod komen. Kleingelovigen, die niet alles op één kaart durven zetten, halen het nooit. De beeldhouwer Tajiri De schrijfster Maria Dermoüt-Inger- man is na een kortstondige ziekte op 74- jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Den Haag. Zij werd in 1888 bij de suikerfabriek Tirto in Pekalongan (Java) geboren. Van haar zesde tot haar elfde jaar woonde zij bij de suikerfabriek Redjosari in het Madioense (Midden-Java, de streek waar ook „Nog pas Gisteren" werd gesitueerd). Van haar elfde tot haar zeventiende jaar was zij in Haarlem op de Meisjes-hbs en op het Gymnasium. Daarna keerde zij terug naar Indonesië, waar zij op haar achttiende jaar is getrouwd en vervolgens (met twee Nederlandse verloven ertussen) met haar echtgenoot 27 jaar doorbracht (op Java, Celebes en ook vele jaren de Molukken). Maria Dermoüt stamt uit een familie die van vaderszijde reeds enige genera ties binding met Indonesië heeft gehad, te beginnen met haar betovergrootvader die stuurman bij de Oostindische Compagnie was. In 1951 schreef zij de korte roman „Nog pas Gisteren". Verder schreef zij „Spel van de tifa-gongs" (1954) „De tienduizend Dingen" (1955), „De juwelen Haarkam", (1956) en „De Kist" (1959). Maria Dermoüt werd in 1958 bekroond met de Tollensprijs, in 1956 met de Cultu rele prijs van Arnhem. DE HONGAARSE componist Bela Bar- tók, die in 1945 overleed, is er zelf nimmer toe gekomen om de ,,Vjjf Liederen" voor zang en piano, die hy in 1916 ais opus 15 voltooide, te publiceren, ondanks de her haalde verzoeken van een geïnteresseerde uitgever. Men kan zich afvragen, welke overwegingen Bartók heeft laten gelden om deze liederen slechts als manuscript te bewaren. Was het de hevige erotiek van de tekst die de voornaamste hinderpaal voor het uitgeven vormde? Of was er b(j Bartók twijfel gerezen voor wat de kunstzinnige waarde van deze liederen betrof? DE ERFGENAMEN hebben zich over de redenen voor Bartóks terughoudendheid ten aanzien van deze liederen geen zorgen gemaakt, want in 1959 droegen zij de pu blikatie daarvan op aan een uitgever in Engeland. Zoltan Kodaly bezorgde in 1961 de instrumentatie van de begeleiding voor orkest en in deze vorm werden de liederen op het festival-concert, dat woensdagavond in de Kurzaal te Scheveningen werd gege ven, in „wereld-première" uitgevoerd. In het programma-boekje stond slechts de inhoud van de Hongaarse gedichten in het Nederlands afgedrukt. Een reflex van de hevige gevoelsuitdrukking van althans de Nederlandse woorden was de muziek zeker niet! En bovendien was de voor- drachtstrant van de mezzo-sopraan Helga Pilarczyk er niet op ge richt die gevoelens op haar auditorium over te dragen. Neen, een eve nement was deze we reld-première niet, noch door de instrumentatie, noch door de muzikale inhoud, noch door de voordracht. WEL HEEFT MEN met voldoening kunnen constateren, dat Helga Pilarczyk een fraaie stem bezit van dramatisch karakter en dat zij deze stem technisch voortreffelijk kan beheersen. De dirigent Antal Dorati bege leidde met het Residentie-orkest de zange res nauwgezet, maar een overtuigende in druk kon daarmede begrijpelijk niet ge maakt worden. Het concert was prachtig begonnen met V Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM PROVINCIAAL LANDJUWEEL ZUID-HOLLAND. Vrijdag 29 juni zal in de Stadsdoelen te Delft de uitslag worden bekend gemaakt van de voorronde om het Nationaal Land juweel in de provincie Zuid-Holland. De prijs wordt door mevrouw mr. C. A. de RuyterDe Zeeuw, waarnemend Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, aan de z egevierende toneelvereniging uitge reikt. Na de pauze van deze bijeenkomst wordt nag door de acteur Steye van Bran denberg een causerie gehouden over het onderwerp „Het toneel als vak". een uitnemende uitvoering van „Ibéria" uit de „Image pour orchestre" van Clau de Debussy. Deze vertolking van het im pressionistisch in klankfantasieën uitge beelde Spanje kon niet overtroffen wórden door de uitvoering van de volledige ballet muziek voor „L'oiseau de feu" van Igor Strawinsky, hoe goed zij ook werd gespeeld. Want deze balletmuziek kon zich te weinig als onafhankelijke zelfstandigheid laten gelden. Er kwam bij deze uitvoering onver mijdelijk een tekort, dat er niet geweest was, wanneer men de beknopte Vuurvogel suite had gekozen. Thans werd de ballet muziekuitvoering een onvolledigheid, waaraan zelfs de meester-dirigent Dorati weinig kon veranderen. P. Zwmnswijk Advertentie Doclstraat J9 - Haarlem - Tel. 1J2I2 „SPEEDY" VERFSPUIT, compleet 335.- De poëzie van Maria Dermoüts proza schuilt niet alleen in de schroomvolle taal, maar vooral in haar thema: in „de din gen" ligt de ruimte van een menselijke leefwijze ter herkenning. De werkelijkheid van dat, wat voorbij de actualiteit van het menselijk verkeer is, toont zij ons. Zij laat ons „de dingen" zien, de onbe wegelijke dingen die het wezen van een volk bewaren. Zij hebben alle hun ver haal. In de regel uit „De Kist": „Maar er is een verhaal" is het wezen van de vertelkunst vervat, vooral in het woordje „maar". Dat betekent bij haar het mys terie dat aan, in zich neutrale, dingen, leven geeft. Dat mysterie maakt zij voel baar en daarom is zij een groot schrijf- Advertentie SWEDEN SINDS 1S8S Want: de draad kan nooit vastlopen; U kunt er alles mee doen tot knopen aanzetten toe; deze Zweedse kwaliteitsma chine is de simpelheid zelve. 6 Typen vanaf f 285.-. De machines worden graag voor U gedemonstreerd; het verplicht U tot niets. GROTE HOUTSTRAAT 181 HAARLEM - TEL. 14444 Maniak in National Gallery LONDEN In de National Gallery in Londen heeft een man woensdag een not inkt gesmeten tegen Engelands beroemd ste kunstwerk, Leonardo da Vinci's krijt tekening „Madonna met Kind en andere figuren", welke daar is tentoongesteld om het geld bijeen te brengen, waardoor d't werk voor Engeland kan worden behou den. Er ontstond een barst in het plastic schild dat de tekening beschermt en het onderste deel van de tekening zelf werd licht beschadigd. Zij vertoonde krassen van ruim 7 cm. Later werd verklaard dat de schade vol komen onbetekenend is. De man wilde een tweede inktpot uit zijn zak halen, toen hij door suppoosten overmeesterd werd. Een hunner blies op een fluitje, waarop onmidellijk alle uitgangen werden ver sperd, terwijl de deur van de zaal, waarin de Leonardo zich bevindt, werd afgeslo ten. De politie verscheen spoedig en heeft de man, een 56-jarige in Londen wonende Duitser, die zich schilder noemt, gearres teerd. Vandaag zal hij voor de politierechter verschijnen. De kans dat dergelijke inci denten zich voqrdoen is altijd een nacht merrie voor museumdirecties. De Royal Academy tracht, zoals men weet, voor 31 juli a.s. 8 miljoen gulden bijeen te krijgen voor de Leonardo. Indien dit niet lukt .al het meer dan vier eeuwen oude werk wor den geveild en dan zo goed als zeker naar de V.S. verhuizen. Begin van deze week bedroeg het Leonardo-fonds ruim 3 5 miljoen. Inbrekers hebben zondag te Monaco uit de villa van de Zwitserse industrieel Brug- ger schilderijen van Caravaggio en Breug hel de Jonge ontvreemd. De politie heeft dit woensdag te Saint Jean-Cap Ferrat meegedeeld. De 27-jarige Franse schrijfster Frangoise Sagan, gehuwd met de Amerikaanse pot tenbakker Robert Westhoff, heeft woens dag haar eerste kind, een zoon gekregen Het optreden van Boy's Big Band, dat hedenavond in het Openluchttheater zou plaats hebben, is uitgesteld tot zaterdag 21 juli. Het Nationale Ballet zal niet vrijdag aanstaande, 29 juni, in het Openlucht theater dansen, maar op zondag 1 juli. ster. Het menselijke, dat zij uit de voor werpen tevoorschijn schrijft, overtreft dat van de situatiemens. Zij laat ons, zoals zij boven haar bijdrage aan onze rubriek „Signalen" schreef: „Meekijken in het An dere", méér mens worden. Zij heeft wei nig „verzonnen", maar haar rangschik king en herschepping van de oude Indische overlevering stonden in een toonaard die door de tijden héénklinkt zonder de aan sluiting met onze uren te missen. Ton Neelissen FERRUCCIO BUSONI (1866—1924) was een van de grootste pianisten van zijn tijd. Deze Italiaan die beroemd was om zijn vertolkingen van Liszt en van Bach van wie hij een aantal orgelwerken voor piano bewerkte op een wijze die ons thans eigenzinnig en stijlloos aandoet leefde van zijn dertigste jaar tot zijn dood in Duitsland. Hier componeerde hij een aantal werken die nu vergeten zijn, waar onder een pianoconcert met 6-stemmig mannenkoor in de finale, en drie opera's. Ook schreef hij een „Entwurf zu einer neuen Aesthetik der Tonkunst" waarin hij op nogal dweperig-idealistische toon zijn gedachten weergaf over de crisis der toen maals moderne muziek. MOGELIJKERWIJS is het vooral een gevoel van eigen ontoereikendheid ge weest dat hem dit manifest in de pen gaf. Wie gisteren in de Stadsschouwburg te Amsterdam de voorstelling van zijn laat ste werk, de opera „Doktor Faust", door de Wuppentaler Bühnen bijgewoond heeft, moet wel tot de conclusie komen dat Busoni een componist was wiens ideeën te groot waren voor zijn scheppend ver mogen. En met ideeën schrijft men nu eenmaal geen muziek. Hoewel de voorstelling positieve kwaliteiten bezat, kon dit niet maskeren dat het uitgangspunt, de partituur zoals die door Busoni is nagelaten en door zijn leerling Phi- lipp Jarnach voltooid, te zwak was om de onder neming te rechtvaardi gen. De directie van het festival heeft mijns inziens geen gelukkige keus gedaan door voor één enkele avond een zo kostbare voorstelling met koor, solisten, decors uit het Ruhrgebied te im porteren. Busoni's muziek is de uiting van een man die zoekt maar niet weet te vin den. Ze ontbeert één noodzakelijk eigen schap, en daarmee is eigenlijk alles ge zegd: stijl. DE VOCALE PARTIJEN bewegen zich in een extatisch recitatief dat direct van Wagner is overgenomen, ongeacht of het nu gaat om Faust, om zijn tegenspeler Mefisto of de beide andere hoofdfiguren, de Hertog én de Hertogin van Parma. Het is verwonderlijk hoe deze Italiaan blijk baar geheel vervreemd is geraakt van zijn nationaal erfdeel, de lyrische gloed van het bel canto. Wie van hem een rijke be handeling van het koor verwacht op grond van zijn bewondering voor en omgang met Bach, komt bedrogen uit. De koorgedeel ten zijn zelfs tamelijk vlak en missen dra matische slagvaardigheid. Busoni's gevoel voor theater moet bepaald niet sterk ge weest zijn. Het door hem zelf vervaar digde libretto is af-en-toe geheel statisch en niet veel meer dan een symbolisch af treksel van Goethe en het middeleeuwse poppenspel. Wat er dan nog overblijft is de behan deling van het orkest. Het dient gezegd dat Busoni er soms in slaagt scènes een muzikale binding te geven door middel van een motorische stuwkracht, in de vorm van een toccata of tarantella maar na een pakkende climax breekt dan dik wijls de draad opeens af en wordt aan het gebeuren op het toneel iedere muzikale bodem ontnomen. HET BESTE DEEL van dit hybridische werkstuk was wel het derde tafereel, en het leek of de componist hier op dreef raakte omdat de handeling Faust ver toont zijn magische en verleidingskun sten hem het vuur na aan de schenen legde. De scène waarin de Hertogin ten slotte geheel in de ban raakt van Faust, Armand Reynaerts in de titelrol van „Doktor Faust" van Busoni. is zelfs het enige fragment dat mij muzi kaal overtuigend voorkwam. Tot deze in druk droeg ook bij de vertolking van de rol van de Hertogin door Ingeborg Mous- sa-Felderer die vocaal en dramatisch bo ven de anderen uitstak. De vertolkers van de Faust- en Mefisto-rol (Armand Reyn aerts en Eduard Wollitz) hadden tot taak om aan het lege pathos van hun partijen een schijn van hevigheid, respectievelijk cynisme te verlenen. Zij volbrachten die taak goed. Het orkest van de Wuppertaler Bühnen vervulde zijn aandeel, onder directie van Hans Georg Ratjen, degelijk zonder dat van een opvallende prestatie gesproken kan worden. Wèl opvallend waren regie en decors (Georg Reinhardt en Heinrich Wendel) die van een stijl en fantasie ge tuigden die een betere zaak waardig was geweest. A A flKQf1D/G//i G£ff BESCHOUW/ftG Eh HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 10.30 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 NATIONAAL PROGRAMMA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). 8.00 Nieuws en socialistisch strijd lied. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Belgische orkestmuziek. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte grammofoonmuziek. AVRO: 10.30 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Klassieke muziek (gr.). 11.45 In het voet spoor der wetenschap, klankbeeld. 12.00 Latijns-Amerikaans orkest en zangsolisten. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen ten be hoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten, 13.30 Tirools orkest met zangsolisten. 14.00 Meisjeskoor. 14.20 Boekbespreking. 14.40 Fluit en clavecimbel: Oude muziek. 15.05 Zing met ons mee. 15.30 Melange: actueel allerlei. VARA: 16.00 Muziek uit de Barok (gr.). 16.30 Voor de zieken. 17.00 Roe meens orkest. 17.25 Dansorkest met zang solisten. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Uitzending van de Partij van de Ar beid. 18.25 Amateursprogramma. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Mo derne muziek (gr.). 19.50 Daarom lezing. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Radiophil- harmonisch orkest en solist: Klassieke en moderne muziek. 21.15 Zij maakten Neder land groot, klankbeeld over de ongeëven aarde opbloei van de natuurwetenschap pen in het Nederland van de 17e eeuw. 22.10 Negro spirituals. 22.30 Nieuws. 22.40 Pianorecital: Moderne muziek. 23.00 Wat de klok slaat in Goedereede, klankbeeld. 23.15 Kamerorkest en solist: Klassieke muziek. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Kinderkoor. 8.50 Marsmuziek (gr.) 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Harpspel (gr.) 10.15 Morgen dienst. 10.45 Pianorecital. 11.15 In 't zil ver, programma voor oudere luisteraars. 12.00 Amusementsmuziek rond de dertiger jaren. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte muziek. 12.53 Grammofoonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Volksmuziek. 13.45 Napoli- taanse liederen (gr.) 14.05 Schoolradio. 14.25 Pianospel (gr.) 14.30 Residentie-or kest en solist; moderne muziek. 15.50 Volksmuziek uit Centraal-Europa. 16.15 Bloemen en planten, lezing. 16.30 Kamer muziek. 17.00 Declamatie. 17.20 Jazzmu ziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Jazzmu ziek (gr.) 17.50 Jeugdconcert. 18.20 Volks liederen uit Wales. 18.50 Regeringsuitzen ding: De tijdelijke bijstandregeling voor minder-validen, door P. Versteeg, van het Ministerie van Maatschappelijk Werk. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Muzi kale quiz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram mofoonmuziek. NATIONAAL PROGRAM MA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Metropoleorkest en solisten: amusements muziek. 20.40 De Prins in oorlogstijd, voordracht. 21.00 Zigeunerorkest en zang. 21.30 Knip me maar, een serie kiekjes van Holland, cabaretprogramma. 22.00 The Dutch Swing College Band. 22.15 Europa, werkelijkheid en taak, toespraak. 22.30 Nieuws. 22.40 Koninklijke Luchtmachtka pel (gr.) 22.50 Zigeunerorkest. 23.15 Gram mofoonplaten van Nederlandse Musici. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Ameri kaanse muziek. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Orgel en zang. 14.00 Lichte orkestmuziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Lichte grammofoon muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte piano muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Gezelle- liederen. 18.20 Voor de soldaten. 18.45 Commentaar bij Tour de France. 19.00 Nieuws. 19.40 Operettemuziek. 20.00 Om roep symfonieorkest en solist. (In de pau ze: De zeven kunsten). 21.30 Liederen. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Me mo. 20.30 Filmbespreking. 20.55 Hard te gen hart blijspel. 22.30 Dagsluiting. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 Eindexamen Toneelschool Amsterdam. 21.45 Spiegel der Kunsten. Japanse grafiek. De ambassadeur van Japan de heer Akira Miyazaki zal op woensdag 4 juli in het Goois Museum in Hilversum een tentoonstelling van Japanse grafiek openen, samengesteld uit de collec tie van de heer W. H. de Roos, oud-consul generaal der Nederlanden in Japan. De tentoonstelling is te zien tot 27 augustus.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4