Vakbonden gaan praten willen „keihard" met VMF-directie Aanvoer van rondvis in maand april zeer teleurstellend Therapie Voor bad-, strand en vakantiekleding Wil mi Hoef JONGEJANS PERSONEEL BEIJNES VERGADERDE „Er is geld genoeg en het personeel zal daar zijn portie van krijgen van Praag Extra voordeelprijzen In de vishal en op zee VRIJDAG 29 JUNI 1962 13 Aanrijding in tunnel ARISTO GORDIJNSTOFFEN HALVE PRIJS van 6.25 p.m. nu 3.13 p.m. Woninginrichting BORST Bromfietser botste tegen ambulance Ondeugdelijke auto in beslag genomen Sloper valt van muur Sport in de IJmond Hotel in Oostenrijk GEZELLIG EETHOEKJE WONINGINR. A. J. BRASSER Bart L. Joris TENTENSHOW De Jump 9.95 10 gulden voordeel op wollen damesvesten wollen damespullovers glansgaren damespullovers wollen twin-sets19.95 Plein 1945 - Telef. 6018 „We zullen keihard onderhandelen met de directie van de VMF. Deze directie heeft tot op dit moment weinig sociaal gevoel getoond. Maar geld is er bij de VMF en u zult uw portie daarvan krijgen". Dat hebben de districtsbestuurders van de metaalbonden in de IJmond gisteren gezegd tot de werknemers van Beijnes, die binnenkort naar ander werk moeten uitzien wegens de sluiting van de Beijnesfabrieken. De heer J. H. Abbenhues van de ANMB heeft het volgende programma voorgelezen, dat de vakbonden willen verwezenlijken: Garantie van het inkomen dat op het ogenblik genoten wordt tot aan het mo ment dat de formele dienstbetrekking met Beijnes eindigt. Betaald verlof bij sollicitatie. Uitbetaling van het gereserveerde desl van de winstuitkering. Een overbruggings regeling voor hen die in een niet gelijk waardige functie worden geplaatst. Een bijzondere regeling voor hen, die boven 50 jaar zijn, die inhoudt een aan vulling tot het normale inkomen tot de vijfenzestigjarige leeftijd. Een en ander in verhouding, rekening houdend met de duur van het dienstverband bij Beijnes. Voor hen, die lichamelijk niet in staat zijn om in een ander bedrijf nog een reële functie te verrichten, een garantie van bet tot nu toe genoten inkomen. Voor het officieel uit dienst gaan een overzicht van rechten aan pensioen, de aanwezige reserve zal een bestemming moeten krijgen. „Tenslotte menen wij," aldus de heer Abbenhues, „dat het verantwoord is om voor u allen te bewerkstelligen dat afhan kelijk van de duur van het dienstverband een bedrag wordt uitgekeerd uit de bij Beijnes NV bestaande reserve van 1,4 miljoen". Hij kondigde aan, dat dit nog niet de volledige lijst is. Over andere punten gaat men zich nog beraden. Maandag zal er een vergadering wor den gehouden, waarop de hoofddirectie van de VMF met de vakbondsbestuurders zal praten. Vanavond vergaderen de r.-k. beambten in Bellevue, aanvang 8 uur. De zaal van het KSA-gebouw was geheel gevuld met Beverwijkse en Haarlemse werknemers van Beijnes, toen de districts bestuurders P. Zijm (St. Eloy), J. H. Ab benhues (ANMB) en A. J. Molendijk (CMB) de samenkomst openden. Al eerder problemen De heer Zijm zei, dat men in de afge lopen periode van 125 jaar moeilijke perio den bij Beijnes heeft meegemaakt. „In de crisistijd was het een kwestie van aan name en ontslag. Maar na de oorlog werd de produktie continu. In 1958 kwam de be stedingsbeperking. Export-orders vielen weg, Amsterdam trok zijn order voor 15 gelede trams in. De directie wilde het per soneel van 700 tot 200 man inkrimpen. De vakbonden hebben toen de gemeente Am sterdam zo ver gekregen, dat de trams toch werden besteld, waardoor weer een jaar werkgelegenheid werd geschapen. In 1959 werd Beijnes door de VMF over genomen. De toenmalige directeur zei, dat de positie van het bedrijf was versterkt. „Beijnes blijft bestaan" verklaarde hij. In het personeelsorgaan van 1962 ver scheen een nieuwjaarsboodschap: „Wij als directie hebben vertrouwen in de toe komstvan het bedrijf.Er is een investerings programma voor lange termijn. Nieuwe machines zijn besteld, er is werk genoeg voor 1962. De toekomst zal afhangen van wat wij er in onderlinge samenwerking van maken". De heer Zijm zei, dat de directie van Beijnes maandag heeft gezegd, dat van Advertentie OP VAKANTIE: 0f<j0EN MEê! 7ZJgT3&> plastic jassen v.a. 6.®° Kennemerlaan 100-106 Plein 1945 no. 48 Tel. 5501 Tel. 7349 In de oostbuis van de Velser tunnel deed zich om twaalf uur donderdagmid dag een aanrijding voor, waarbij twee personenauto's, een vrachtauto en een be stelwagen waren betrokken. De twee per sonenauto's en de vrachtwagen maakten deel uit van een file auto's, waarmee bejaarden uit 'sGravezande een tochtje maakten. Een der bestuurders van de be trokken personenauto's raakte bij het af remmen met zijn wagen de trottoirband. Toen de auto daardoor leek te gaan slip pen week de bestuurder van de er achter rijdende wagen naar links uit. De auto werd daarop van achteren aangereden door de bestelauto, die vervolgens ook nog de vrachtauto raakte. De bestuurder van de bestelauto liep snijwonden aan zijn voor hoofd op, zijn echtgenote een gekneus de rechtervoet en een bloeduitstorting in rechterarm. Zij werden in het Rode- Kruisziekenhuis behandeld. De auto's wer den zwaar beschadigd. De Velsense po litie liet de bestelwagen door een kraan- uito naar het hoofdbureau slepen voor een technisch onderzoek. de zijde van het personeel in toenemende mate begrip en medewerking is ondervon den. Mededeling achteraf „Maandagmiddag 2 uur kwam de me dedeling dat Beijnes zou worden opgehe ven. Terrein en gebouwen zouden door de Hoogovens worden overgenomen. De me dedeling kwam op het moment, dat de be slissing al was gevallen. We zijn er niet van overtuigd, dat het voortbestaan van de arbeidsgemeenschap voor de directie voldoende heeft meegeteld. Het perspectief voor de produktie was immers niet somber, de belangstelling in het buitenland voor de gelede trams groeide (Brussel en Ant werpen). Verder lag er de mogelijkheid voor an dere produktie, zoals de medewerking voor de metro Rotterdam en een nieuwe mij nenveeghamer, die in serie zou kunnen worden vervaardigd. Voor de Waterland kruisers, waarvan er 30 op stapel staan, bestaat grote belangstelling". Volgens de heer Zijm is het besluit zui ver op financieel-economische gronden ge nomen. Beijnes heeft jaren gewerkt aan de versterking van de arbeidsgemeen schap. „Er was een typische Beijnes-men- taliteit ontstaan. De overgang naar een economisch sterker verband is voor de ar beidsgemeenschap echter van geen enkel nut geweest". W ontrouwen De heer Zijm was van mening, dat het gevolg van de gang van zaken een ver strekt wantrouwen van de zijde der werk nemers zal zijn. Niet alleen bij die werk nemers, die naar de VMF overgaan, maar bij alle Nederlandse werknemers. De ge meenschapsgedachte in de onderneming heeft een flinke knauw gekregen. „Ik acht het haast onbegrijpelijk, dat een Beijnes-bedrijf, dat haast niet weg te denken was uit Kennemerland, toch binnenkort zijn poorten zal sluiten. Hier schuilt een diep-menselijke tra giek in". De heer Abbenhues gaf daarna zijn m- zichten weer. Hij vertelde hoe bij een be spreking over de werkclassificatie de heer Lambrechtsen, directeur, begrip gevraagd gehad voor de moeilijke positie van Beij nes, dat met verlies werkte. Hij wees er toen op, dat de werknemers onder betere voorwaarden werkten dan bij Werkspoor, zodat men met de eisen een beetje voor zichtig moest zijn. „Maar er is" aldus de heer Abbenhues, „onder de nieuwe door de VMF benoemde directie veel gebeurd, wat tot verbetering van de verstandhoudingen heeft bijgedra gen. Verbeteringen aan de cantine en ds verlichting onder meer. Op het gebied van werkclassificatie en tarieven heeft men op tal van punten over eenstemming kunnen bereiken en er kwam toch ook een wat betere winstdelingrege- ling. Op 9 mei zei de heer Lambrechtsen vol gens de heer Abbenhues dat de directie van de VMF de winstuitkering voor de eerstkomende jaren garandeerde, gezien het voor Beijnes te verwachten verlies. Vorige week is hierop de goedkeuring van de Rijksbemiddelaars nog ontvangen. Arbeidsmoraal „In ons land is veel gepraat over de noodzaak van overleg in de industrie, over arbeidsmoraal. Maar de president van de VMF huldigt blijkbaar de mening, dat het overleg begint en eindigt met een mede deling aan de werknemers". Op vrijdag is enkele vakbondsvertegen woordigers wat verteld, maar zij-mochten er nog met geen woord over reppen. De directie kan nu wel vertellen, dat er ge praat is met de hoofdbestuurders, maar zij heeft verzuimd te zeggen, dat er alleen sprake is geweest van een mededeling zon der meer en dan nog pas vrijdag. Wij stellen de hoofddirectie van de VMF aansprakelijk. Wij willen niet praten met de directie van Beijnes, want deze heeft de beslissing niet genomen en kan ook niet beslissen". De spreker zette uiteen dat met de di rectie van de Hoogovens al over de toe komst is gesproken. Bij de besprekingen, die de kandidaten met Hoogoven-beamb ten voeren, zullen vertegenwoordigers van ondernemingsraad en contactcommissies aanwezig kunnen zijn, indien gewenst. De commissies van Beijnes en Hoogovens hebben al contact opgenomen De grootste moeilijkheden zitten bij de ouderen, minder validen en mannen met een niet typische metaalfunctie. De direc tie van Hoogovens heeft zich bereid ver klaard werknemers van deze categorieën in dienst te nemen en er dezelfde zorg aan te besteden als aan de Hoogoven mensen uit dezelfde categorie. „Wat oe VMF gaat doen, weten we nog niet". T elefoontjes De heer Abbenhues zette uiteen, dat men op het Gewestelijk Arbeidsbureau al overstroomd wordt door telefoontjes van werkgevers die mannen willen aantrek ken. „Vreemd is het dan ook dat de directie van Beijnes een brief aan tal van bedrij ven heeft gezonden met het verzoek geen personeel aan te trekken zonder overleg of dit bjj Beijnes al wel gemist kan wor den." Toen de zaal hierop verontwaardigd rea geerde, merkte de spreker op „Misschien geschiedde dit om te voorkomen dat de werkgevers gebruik maken van de ver warring, maar het kan ook zijn dat men er prijs op stelt de orders vlot af te wer ken". De heer Abbenhues meende, dat men zich momenteel „als hyena's op het ka daver van Beijnes stort". Hij was ook van mening, dat de belan gen van het Beijnes-personeel met over haaste beslissingen niet zijn gediend. Men moet eerst zeker weten of de ande re bedrijven de verworven rechten net zo garanderen als Hoogovens dat wil doen. „Er zal eerst in alle rust voorlichting moeten worden gegeven". Tijdens het stel len van vragen door de aanwezigen kwam wel naar voren dat de lust om bij de VMF te werken zeer klein is. Verschillen den keken uit naar andere bedrijven. Advertentie PROFITEER ERVAN. kleurecht - krimpvrij licht- en donker goudkleur Planetenweg 38 - 42 - Tel. 5991 Een 46-jarige schilder uit IJmuiden kwam donderdagavond om kwart voor ze ven op het kruispunt J. P. Coenstraat- Evertsenstraat in IJmuiden-oost in aanrij ding met een ambulance-auto van de Vel sense ongevallendienst, die hij geen voor rang gaf. Door de kracht van de botsing werd hij enkele meters weggeslingerd. Hij liep een gecompliceerde onderbeenfractuur en 'n hoofdwond op. De ambulance bracht hem naar het Antoniusziekenhuis. De Beverijkse politie heeft donderdag een personenauto in beslag genomen, die geen deugdelijke voetrem, richting an wij zers en stoplichten had. Voorts was de be- lastingkaart van het voertuig verlopen. De bestuurder werd ook nog bekeurd omdat hij reed zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Bij sloopwerkzaamheden aan de IJmui der vishallen viel een 54-jarige arbeider uit IJmuiden-oost donderdagmorgen om tien uur van een voortijdig afbrokkelende muur. Met een hoofdwond werd hij door de ongevallendienst naar het Antoniuszie kenhuis vervoerd en vandaar na behande ling naar zijn huis. De grote strijd in het Beverwijkse speel tuin-voetbaltoernooi is gestreden. Het elf tal van Munnikenweide heeft wederom met de kleinst mogelijke overwinning op Kindervreugd het toernooi gewonnen en de wisselbeker in bezit gekregen. Het is een spannende wedstrijd gewor den die door een heel groot aantal belang stellenden werd bijgewoond; menige club zou jaloers op zo'n aantal toeschouwers zijn geweest. Het is weer een spannende ontmoeting geworden, want na de rust was de stand nog 00. Het zag er dan ook naar uit dat men net als de eerste avond niet tot een resultaat zou komen. Maar met nog vijf minuten te spelen gelukte het aan Munni kenweide het enige maar tevens winnende doelpunt te scoren. Dolgelukkig verlieten de jongens na afloop het veld. Kinder vreugd had weer van zijn oude rivaal ver loren, het was nu de zevende maal dat Munnikenweide, Kindervreugd in de finale klopte. Op 6 juli zullen de prijzen worden uitgereikt tijdens een feestelijke bijeen komst. De aanvoer van rondvis heeft, vergeleken met maart een teleurstellend beeld opgeleverd. Het aanbod van makreel was vrij ruim. De grote tongaanvoeren hielden aan. Voor verse haring werden hoge prijzen betaald. Op het IJsselmeer bestond de overigens geringe aanvoer uit paling en spiering. De aanvoer en verzending van mosselen werd beëindigd. De produktie van oesters was, voor de tijd van. het jaar, hoog. De aanvoer van gezouten haring was met ingang van 14 april niet meer toegestaan. In de periode tot 14 april werden slechts 157 kantjes steurharing aangebracht, afkomstig van de trawlvisserij. De export van gezouten haring vertoonde gen normaal beeld. Deze bedroeg 1210 ton voor een waarde van 956.000 tegen 1217 ton voor een waarde van 870.000 in april 1961. Verzonden werd onder meer naar België (495 ton), West-Duitsland (525 ton) en Noorwegen (70 -ton). De haringvisserij was alleen in de eerste helft van april nog van betekenis. Van de totale aanvoer van verse haring was ongeveer 80°/» afkomstig van genoemde tak van visserij. Dit is het Mooserboden-hotel, het modernste hotel van Oostenrijk, dat op 23 juni door de Oostenrijkse bonds president dr. Adolf Scharf is geopend. Het is gebouwd aan het Mooserboden- stuwmeer en beschikt over honderd bedden. De keuken heeft een capaci teit, berekend op tweeduizend gasten per dag. De stuwdam van Kaprun, die het stuwmeer afsluit, is de voornaam ste toeristische attractie van de om geving. Op de achtergrond het Grossglockner-massief. Advertentie Aanv. Afgek. Verk. Doorgedr. 1140 5 80 8" 10 1312 5 Plaats IJmuiden 1150 Scheveningen 80 Harlingen 82 Overige 10 Totaal 1322 5 Ongeveer 80°/» van de aanvoer van verse haring werd uitgevoerd. De uitvoer be droeg namelijk 1006 ton voor een waarde van 430.000 tegen 584 ton voor een waar de van 222.000 in april 1961. Afnemers waren onder andere België (124 ton) en West-Duitsland (810 ton). De uitvoer van bokking bereikte met een to taal van 339 ton voor een waarde van 394.000 een bevredigend niveau. Grieken land was met 265 ton de grootste afnemer, gevolgd door West-Duitsland met 47 ton en België met 20 ton. In april 1961 bedroeg de export van bokking 264 ton vooar een waarde van 262.000. De aanvoer van zowel rond- als platvis vertoonde in april/een aanzienlijk minder gunstig beeld dan in maart. Het aanbod van rondvis liep namelijk terug van 3.587 ton, gemiddelde prijs 0.46 per kilo, tot 2.144 ton, gemiddelde prijs 0.60 per kilo, niettegenstaande er wederom enkele vaar tuigen aan de markt kwamen, welke de visserij in de omgeving van IJsland had den uitgeoefend. De besommingen van Advertentie in teak uitvoering 159.75 Ruime keus in BEDDEN, LEDIKANTEN en SPREIEN. Koningsplein 8 - Telefoon 4540 Ik moet soms wel eens denken: waar maakt de overheid zich zo bezorgd over. Steeds weer lezen we rapporten waarin wordt gewezen op alle ondeugden, die we alle maal zouden kunnen uithalen. We mogen niet diten we moeten meer datanders gaan we met zijn allen naar de blikskaterse drommel. Ik woon vier-hoog en ik zie op een heel blok perceeltjes uit. Allemaal mensen die door de volksmenners zo gaarne behoed worden. Maar als ik zo om me heen zie, dan denk ik vaak: nou het valt wel mee. Ster ker nog: waar maakt men zich eigenlijk druk over. Want al die man- nekes staan zo nijver in hun vrije tijd te werken, aan de tuin, in en aan het huis, of gaan zo lief met vrouw en kroost aan de wandel, dat ik me wel eens afvraag: wat zullen ze morgenochtend moe zijn als ze weer voor hun baas aan de slag moeten. En wat ik niet zie, namelijk de buren in de eigen flat, hóór ik wel. Er wordt geboord, getimmerd en gezaagd, dat het een (eigenlijk soms niet zo'n) lieve lust is. Och ja, er belandt wel eens een spijker in de belendende waterlei ding met het bekende fontein-effect, maar al leen al de eerlijke po ging is een juichkreet waard, t Zelfs op avonden dat er in vele huiskamers een blauwig licht brandt, van één of andere TV- zuil die vergetelheid uit straalt, zie ik toch veel mensen een boek lezen. Vrouwen vooral. Die kunnen dus blijkbaar het kastje het kastje la ten, om zich te vergeten in de pillen van de be faamde Noorse triologie- en. Waar maken we ons zorgen over. De enige die zich zorgen maakt, is mijn vrouw. Want u be grijpt: dit observeren van de goegemeenschap doe ik zittend af. Mijn enige tijdpassering is het uit het raam staren naar anderen, die zo vreselijk bezig zijn en het hele departement van mejuffrouw Klompé overbodig staan te ma ken. Als mijn gade de boor van de onderburen hoort, voegt ze mij toe: meneer van Tuttem doet zo lekker veel voor zijn vrouw. Het is gewoon een lieve lust Nu kan men zich af vragen wat beter is: een lieve lust of een lustig lief, maar ik behoed mij er wel voor dit na negen jaar maritaal smeed werk ter discussie voor te leggen. Ik zeg dus iets heel anders. Ik zeg bij voorbeeld: ja, maar hij heeft mooi gereedschap. Hij heeft nog onlangs een fraaie elektrische boor van zijn vrouw ge kregen. Kunst, als ie outillage je in staat stelt met enig succes hande lend op te treden. Ja zegt het wijfje dan: jij maakt voor jouw ver jaardagen nooit eens een goede verlanglijst. Het gevolg is altijd dat nie mand ooit weet wat ze je moeten geven. Het worden dus altijd weer de doosjes sigaren, de stropdas en de flessen geestrijk vocht die je ai- leen een kwartje statie geld opleveren als nlij- vende herinnering. Waarom maak je nu sl niet een lijstje van ge reedschap dat je nodig hebt. U begrijpt dat ik di rect uit de fauteuil ben opgeveerd om mij aan de uitbreiding van het instrumentarium te wij den. Boren, beite's, za gen, hamers, schroeven draaiers, kortom een klein timmermanswerk plaatsje. Als ik heel eer lijk was geweest had ik er ook nog 12 reserve- duimen bij moeten vra gen, maar ja, waarom zal ik de sufferd spelen, als mijn wijfje in deze gans een bollebofse uil ziet. Nu heb ik het ongeluk gehad om dezer dagen jarig te zijn geweest. Ik heb er eerlijk gezegd sterk naar uitgezien, waarmee de door mijn echtgenote gealarmeerde bezoekersschare zou ko men aansjassen. Welaan, het aanbod heeft mijn stoutste verwachtingen overtroffen: ik ben ze ventien vijlen rijker ge worden. Ongelogen: ze ventien! Vijlen liggen blijkbaar in een redelij ke prijsklasse en zijn handzaam mee te sjou wen. Maar het is wel rót uitpakken, moet ik zeg gen, vooral als je uit de verte al ziet, dat het er wéér een is. Overigens zie ik voor mij geen andere thera pie dan Enfin als bij u een dezer dagen de spijlen zijn doorgevijld. weet u wie het gedaan kan hebben. deze schepen waren in het algemeen niet onbevredigend De aanvoer van platvis daalde eveneens sterk. Zij het in mindere mate dan van rondvis, namelijk van 3506 ton gemiddelde prijs 1.70 per kilo tot 2.447 ton, gemid delde prijs 2.13 per kilo. De aanvoer van makreel begon in april goed op gang te komen. In totaal kwamen er 2600 ton aan de markt, waaarvan 1896 ton te IJmuiden werd afgeslagen en 657 ton te Scheveningen. In beide plaatsen werden vooral in de eerste helft van de maand hoge prijzen betaald. Een hoeveel heid van 57 ton werd afgevoerd naar de vismeelindustrie, hiervan had 38 ton de minimumaanvoerprijs van 0.18 per kilo niet opgebracht. 251 ton werd uitgevoerd. Het aanbod van schelvis lag met 367 ton nagenoeg op hetzelfde niveau als in maart. De gemiddelde prijs steeg evenwel van 0.66 tot 0.76 per kilo. De uitvoer van schelvis bedroeg 122 ton. Ingevoerd werd 219 ton. De aanvoer van kabeljauw liep, vergele ken met maart, beduidend terug, namelijk van 954 ton, gemiddelde prijs f 0.68 pgr kilo tot 503 ton, gemiddelde prijs 0.93 per kilo. Zowel te IJmuiden als Scheve ningen bestond het aanbod van kabeljauw voornamelijk uit de grotere soorten. Ruim 250 ton kabeljauw werd geëxporteerd, in gevoerd werd 1323 ton. Er was 893 ton schol aan de markt, waarvoor gemiddeld 0.58 per kilo werd betaald. Het aanbod lag bijna 800 ton lager dan in maart, de prijzen waren slechts weinig hoger. De uitvoer bereikte een to> taal van 391 ton. De grote tongvangsten hielden aan, ter wijl de afslagprijzen zich eveneens op een hoog peil bleven bewegen. In totaal werd er namelijk 1301 ton tong aangevoerd, welke een gemiddelde prijs opbracht van 3.37 per kilo. Nagenoeg de gehele aan voer werd geëxporteerd. Voor de vissoorten waarvoor een mini- mumaanvoer is vastgesteld, ziet de lijst over april 1962 er als volgt uit: Vissoorten Schelvis Wijting Schol 3 Schar Totaal Aanvoer 26.499 785.333 453.001 79.180 1.344.013 Verk. Doorgedr. 26.499 757.839 448.076 79.010 1.311.424 27.494 4.925 170 32.589 Uitvoer en invoer Door de teleurstellende aanvoer van zeevis lag de uitvoer op een lager niveau dan in de laatste maanden het geval was. Uitgevoerd werd in april 2451 ton voor een waarde van 6,4 miljoen tegen 1940 ton voor een waarde van 4 miljoen in april 1961. Geleverd werd onder andere naar België (663 ton), Frankrijk (855 ton), Italië (177 ton), West-Duitsland (325 ton), Groot- Brittannië (179 ton) en Zwitserland (72 ton). De invoer van verse en bevroren zeevis bereikte in april 1692 het totaal van 941 ton voor een waarde van 1,5 miljoen tegen 1002 ton voor een waarde van 1,2 miljoen in april 1961. Geïmporteerd werd onder meer uit België (73 ton), West-Duits land (329 ton), Denemarken (174 ton) en IJsland (342 ton). Advertentie SPORTHUIS Breestraat 158 - Tel. 02510 - 3854 Beverwijk DAGELIJKS In de promotie-degradatiewedstrijden van „De Jump" hebben Mains-Amsing in lijn a een zege behaald. De uitslag was 1. Mains-Amsing 63.10 percent, 2. Mulder- Wonink 61.90, 3. echtpaar De Groot 61.34 4. echtpaar Hannema 52-38, 5. R. Kra mer jr.-Boender 43.45, 6. Bakkum-Schade 41.07, 7. Arbman-Wey 39.20, 8. dms. Ouwer- kerk-Kramer 37.50. De twee laatste paren degraderen en worden vervangen door de echtparen Van der Steen en Hoeting. Zo was het donderdag De aanvoer was donderdag 4330 kisten waarvan 525 tong en tarbot, 8 heilbot, 6 tongschar en schartong, 447 schol, 15 schar, 30 bot, 222 haring, 1900 makreel, 430 schel vis, 331 wijting, 328 kabeljauw en gul, 10 wolf, 25 poon, 25 koolvis, 27 diversen. De prijzen waren als volgt: Per kilo: heilbot 3,50-2,50; grote tong 4,60 -4; grootmiddel 4-3,30; kleinmiddel 4-2,80; kleine 1 3,90-2,90; kleine 2 2,90-1,96; tarbot 1 4,30-3,30. Per 50 kilo: tongschar 80-72; schartong 20 kleinmiddel schol 41; kleine 1 40; kleine 2 44-23; schar 41-19; bot 17-8; verse haring 48-16; makreel 19-9; grote schelvis 56; grootmiddel 62-51; kleinmiddel 57-47; klei ne 1 59-38; kleine 2 36-27; wijting 40-20; grote gul 49-30; middel 46-34; kleine 40-23; kleine leng 33; kleine wolf 42; poontjes 13- 4; pieterman 77; kleine koolvis zwart 50-37; kleine rode poon 2 27. Per 125 kilo: grote kabeljauw 360-88; gro te koolvis zwart 112-100; grote leng 92-80; grote wolf 87. Besommingen in guldens: KW 99 9.060; KW 39 21.280; KW 146 9.160; KW 49 1.260; KW 61 340; KW 109 900; KW 119 1.520; IJM 7 7.550. Aanvoer van vrijdag De aanvoer in IJmuiden werd vrijdag verzorgd door 41 vaartuigen. Er waren 5895 kisten, waarvan 600 schelvis, 470 wij ting, 325 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 175 haring, 3000 makreel, 420 schol, 15 tarbot, 250 varia, 730 stuks kabeljauw, 27.500 kilo tong. De UK 2 had 22 kisten schelvis. Prijzen van vrijdag Per kilo: Heilbot 3.502.30, tarbot 4.20 3.60, grote tong 4.604.10, grootmiddel tong 43.60, kleinmiddel 3.50—2.60, tong 1 3.50—2, tong 2 2.70—1.46. Per 125 kilo: Grote kabeljauw 10488, middel 11296, grote koolvis en groot middel 112108, leng 8476. Per 50 kilo: Grote gul 5236, middel 37 —32, kleine 2618, toters 1211.40, haring 4438, grove makreel 2220, overige 13.409.60, radio 1210, schar 3220, ham 126120, bot 97, grote en grootmiddel schol 4538, zetschol 4835, schol 1 51 36, schol 2 4834, schol 3 3111, grove schelvis 2832, grootmiddel 3428, klein middel 4522, schelvis 1 3620, braad- schelvis 3220, wijting gestript 3515, wijting dicht 1710, rode poon 3117, tarbot 15058. tongschar 76—70. Per regel:. Grote kabeljauw 11486, kleine kabeljauw 4536. Een levende kreeft bracht 11 op. Scheveningen De aanvoer was 250 kisten schelvis, 200 wijting, 150 gul en kabeljauw, 8 koolvis, 80 haring, 500 makreel, 500 schol, 200 stuks kabeljauw, 12.000 kilo tong, 800 kantjes gezouten haring. Op zee Van de kotters deed gisteren de „Stern" na de middag een trek van een mand tong en twee manden vis. De „Astr?" ving in deze periode 1 tong en 3 manden vis. De een moet wat meer, de ander met wat m'nder genoegen nemen. Veel hinder werd ondervonden van de harde noordwestelijke wind. Verscheidene kotters werden aange spoord door de hoge prijzen en mede ge zien de harde wind verkozen zij de vrij dagmarkt. De HD 74 „Michiel", die tussen 57 en 58 graden noorderbreedte vist, ving een goede 70 manden makreel, 50 schelvis en 20 man den gul en kabeljauw. Veel hinder werd ondervonden van beschadigingen aan de netten. Er werden zelfs grote stenen op gehaald, die veel schade aan de netten hadden veroorzaakt. De IJm 35 „Postboy", die in de nabijheid van de „Michiel" viste, haalde vanmorgen een trekje van 30 man den makreel en 20 manden negotie scheep. Over de hele linie hebben de haring jagers spokjes haring gevangen. Alles was zeer wisselvallig. Maar de dagvangst kwam bij de allerbeste toch niet hoger dan 70 kantjes. Besommingen van vrijdag KW 107 9490, KW 30 11700, KW 38 7450. KW 148 8400, KW 183 f 6910, KW 124 5460. KW 195 f 8670, KW 137 3140, IJM 61 3450.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13