Belg Emile Daems het snelst op sintels van St. Malo a De Tour in cijfers wmM: Ook Ram Krishnan valt weg uit de rij concurrenten van Australiër Rod Laver Onbekende renners beginnen maandag in Bordeaux aan hun eigen Tour-avontuur Jefke Janssen in Ronde van de Toekomst met alleen onafhankelijken aan de start 3 ^TSTfrr-- Geldermans lonkte naar gele trui in vijfde etappe Tour de France Darlene Hard maakte korte metten met Eva De Jong VRIJDAG 29 JUNI 1962 19 DWARS DOOR BRETAGNE %TCHINSON --DINARD beroemde blauwe micronite filter Strijd Executie rr Onafhankelijken U« et 15juli, raten IOI EN Gw«Tlïi(m.V. i'i T=PM Vtffen rnm Iets lichter V riendin 29juni -6e etappe -235 km. „Daar ga je dan Ab", was de gedachte die Geldermans had toen hij 23 kilo meter voor het pittoreske havenstadje St. Malo aan de Kanaalkust tezamen met negen anderen, onder wie Michel Stolker, uit het voortjagende peloton in de vijfde etappe van de Tour was gede marreerd. Geldermans vertelde later in het knusse stadionnetje, dat hij gehoopt had de gele trui te kunnen veroveren. Maar hij realiseerde zich pas daarna hoe dat door zijn ploegmakkers opge vat zou zijn. De dreigende moeilijk heden in de ploeg van Jacques Anquetil zouden er alleen nog maar door ver groot zijn. De verwachtingen van Geldermans wer den echter verstoord door een man in de hoofdmacht, die tot een reus uitgroeide, Rudi Altig, dat was de reus, was geens zins van plan geweest het gouden kleed uit handen te geven. Hij was tijdens de etappe zelfs een keer in de aanval ge gaan om te pogen zijn positie aan het hoofd van de ranglijst te versterken. Dat was mislukt door het ingrijpen van Rik van Looy, waarvoor Jacques Anquetil zijn grootste concurrent bijzonder dank baar was. Hoezeer Altig er op gesteld is om dagelijks in het geel de ereronde te rijden bleek in de laatste 20 km, waarin de een na de ander een aanslag op de leiderspositie probeerde te doen. Toen moest Altig vechten om zich te handha- De Belg Emile Daems van de ploeg Sardi heeft de vijfde etappe van de Ronde van Frankrijk, van Pont-l'Evèque naar St. tylalo over een afstand van 215 km. gewonnen. De uitslag was: 1. Daems (Belg, ploeg Sardi) 5 uur 21 min. 48 sec. (met bonificatie 5.20.48); 2. Graczyk (Fr., Geminiani) 5.21.50 (met bonif. 5.21.20); 3. Benedetti (It., Proietti); 4. De Cabooter (Belg, Gauthier); 5. Van Aerde (Belg, Kete leer); o. Van Looy (Belg, Driessens); 7. Gain- che (Fr., Magne); 8. Maliepaard (Ned., Lou- viot); 9. Velly (Fr., Remy); 10. Altig (Did., Geminiani); 11. Manzoni (It., Pavesi); 12. Ru- bagotti (It., Pavesi); 13. Zorzi (It., Proietti); 14. Claes (Belg, De Kimpej15. Darigade (Fr., Louviot); 16. Nencini (It., ProieUi); 17. J. Groussard (Fr., De Muer); 18. Viot (Fr., Plaud); 19. Zilverberg (Ned. Driessens): 20. Adorni (It., Sardi); 25. Geldermans (Ned., Geminiani); 27. Enthoven (Ned., De Muer); 46. Van Est (Ned., Driessens); 47. Baldini (It., Proietti); 86. Stolker (Ned., Geminiani); 93. Anquetil (Fr., Geminiani); 110 Gaul (Lux., Villa), allen in dezelfde tijd als Graczyk. Het bergklassement luidt: 1. Wolfshohl (Did., Louviot) 9 punten: 2. Soler (Sp., Pezzi) 7 punten; 3. ex aequo Selic (Fr., Gauthier), Carlesi (It., Sardi), Cerami (Belg, Plaud) en Bahamontes (Sp., Remy), allen 3 punten; 7. ex aequo Van Schil (Belg, Magne), Simpson (G.B., Louviot), Planckaert (Belg, Driessens), J. Groussard (Fr., de Muer) en Van den Ber- ghen (Belg, Magne), allen 2 punten. Na de vijfde etappe ziet het algemeen klas sement er als volgt uit: 1. Altig (Did., Gemi niani) 26.32.35 2. Darrigade (Fr., Louviot) 26.33.10 op 35 sec.: 3. Daems (Belg, Sardi) 26.33.56 op 1 min. 21 sec.; 4. ex a equo Van Looy (Belg, Driessens) en Planckaert (Belg, Driessens), beiden 26.34.04 op 1.29; 6. Simpson (GiB., Louviot) 26.34.29 op 1.54; 7. ex aequo Anquetil (F., Geminiani), Geldermans (Ned., Geminiani) en Stolker (Ned., Geminiani), al len 26.34.35 op 2.00; 10 Junkermann (Did., De Kimpe) 26.34.38 op 2.03; 11. ex aequo Ronchi- ni (It., Pezzi) en Suarez (Sp., Pezzi), beiden 26.34.46 op 2.11; 13. Piet van Est (Ned., Dries sens) 26.34.56 op 2.21; 14. Hoevenaes i Belg, Sardi) 26.34.58 op 2.23; 15. Baldini (It., Proiet ti) 26.35.05 op 2.30: 16. Carlesi (It., Sardi) 26.35.09 op 2.34; 17. Otano (Sp., Remy) 26.35.23 op 2.48; 18. G. Desmet 1 (Belg, Keteleer) 26.35.37 op 3.02; 19. Anglade (Fr., Gauthier) 26.35.50 op 3.15; 20. Stablinski (Fr., Geminia ni) 26.35.23 op 3.48; 29. Gaul (Lux., Villa) 26.39.05 op 6.30; 38. Maliepaard (Ned., Lou viot) 26.42.51 op 10.16; 54 Zilverberg (Ned., Driessens) 26.45.37 op 13.02; 103. Enthoven Ned., De Muer) 27.04.10 op 31.35. De ploegenrangschikking van de 5e etappe luidt: 1. Sardi (Daems, Adorni, Hoevenaers) 16.04.28; 2. Geminiani (Graczyk, Altig. Gel dermans) 16.05.00 3. ex aequo o.a. Driessens (Van Looy, Zilverberg, Sorgeloos), Louviot (Maliepaard, Darrigade. Forestier), De Muer (Mahé, Enthoven, Rambsbottom), allen 16.05.30. Na de vijfde etappe ziet het algemene ploegenklassement er als volgt uit: 1. Gemi niani 2 overwinningen; 2. ex aequo Louviot en Sardi, beide 1 overwinning en 1 tweede plaats; 4. Driessens 1 overwinning. Het puntenklassement na de vijfde rit: 1. Altig (Did., Geminiani) 66 pnt.; 2. Darrigade (Fr, Louviot) 60 pnt.; 3. Van Looy (Belg. Driessens) 49 pnt.; 4. Daems (Belg. Sardi) 42 pnt.; 5 Graczyk (Fr., Geminiani) 40 pnt. De Spanjaard Soler en de Fransman Duez staakten de strijd. Soler, die ondanks een knieblessure ruim 100 km. had getracht nog mee te komen, kreeg de premie van de groot ste pechvogel toegewezen. De prijs voor de strijdlustigste renner ging naar de Fransman Beuffeuil. Jacques Anquetil met zijn helpers Ab Geldermans (links) en Michel Stolker. ven en hjj deed dat op een fantastische wijze, geheel alleen. Het resultaat was dat voor de vierde maal in vijf dagen de zege betwist werd door een reusachti ge kopgroep, die nu meer dan 130 renners telde. Vlak voor het stadion van St. Malo viel de beslissing. Toen demarreerde Emile Daems voor de laatste maal en kwam als eerste de baan oprijden. Het was voor de snelle Belg een klein kunstje om ook in de slotronde over de sintels de anderen voor te blijven. Twee seconden na hem veroverde Jean Graczijk een halve mi nuut bonificatie vóór Benedetti, De Ca booter, Van Aerde, Van Looy, Gainche en Bas Maliepaard. De Nederlandse kampioen was weer eens teleurgesteld. „De laatste kilometer had ik aan het wiel van Daems gezeten, maar vlak voor de ingang van het sta dion werd ik door Graczyk gesneden en verspeelde zo mijn kans op de overwin ning". Uit het feit dat vrijwel het gehele veld in een langgerekte sliert in St. Malo bin nenkwam zou men kunnen opmaken dat het een saaie dag was geweest. Maar dat was beslist niet het geval. De rit langs de Normanidsche invasiekust was in tegendeel een groots en hard gevecht van begin tot eind. Nauwelijks 25 kilometer na het ver trek uit de kaasstad Pont-Levèque werd de karavaan opgeschrikt door een stout moedige poging van- Nencini om het re gime van Van Looy en de groep Anquetil ondersteboven te gooien. De Italiaan had het moment afgewacht, dat Van Looy rust zocht na een aantal kleine schermutselin gen. Aan het wiel van de Tourwinnaar 1960 ging een tiental renners mee: zijn landgenoten Benedetti, Minieri en Cogliat- ti, de Belgen Armand Desmet en Demul- der, de Spanjaard Alomar en de Fransen Rostollan, Annaert, Foucher en Ferrer. In het historische Caen (43 km) had het 11- tal een voorsprong van 45 seconden ver overd. De tegenactie liet echter niet lang op zich wachten en onder leiding van Van Looy, Anquetil, Geldermans, Piet van Est, Stolker, Zilverberg, Darrigade, Jun kermann, Altig, Simpson, Mahé en Mas- signan, dus wel een duur gezelschap vorm de zich een jachtgroep van 30 man, die na 61 km. de capitulatie van Nencini af dwong. De aansluiting werd door Benedetti, Tonucci, Minieri, Rostollan, Glaes en Piet van Est benut om een nieuw avontuur op touw te zetten. Het zestal liep uit tot 1 min 45 sec na 80 kilometer en noopte tenslotte Van Looy weer zelf in te grij pen. In het gezelschap van onder meer Bahamontes, Junkermann, Simpson, Pou- lidor, Hoevenaers en Wolfshohl joeg de wereldkampioen achter de vluchters aan, die na 91 km. werden ingehaald. Het peloton was intussen in rep en roer geraakt omdat Van Looy weg was, en dus kwamen er nieuwe tegenzetten. Rudi Altig leidde de eerste achtervolgers-groep, Baldini de tweede en het eind van het liedje was dat na 103 km. bij Viré een kopgroep van ruim 60 man ontstond, waar uit Bahamontes demarreerde om op de Cote du Bois de la Haye zijn eerste pun ten voor het bergklassement binnen te halen. Hierna volgde een algemene her groepering, maar het spel zette zich da delijk weer voort. Beuffeuil, Pauwels, Busto, Ramsbottom en Minieri ontsnapten, maar werden inge lopen. Hetzelfde gebeurde met Anglade en later met een groepje, waarbij zich Rudi Altig had aangesloten. De vlucht van de drager van de gele trui was een symptoon van de moeilijkheden die er in de ploeg van Anquetil mogelijk op komst zijn. Anquetil namelijk heeft in een inter view verklaard, dat hij zich ondergeschikt aan Altig zal maken als de Duitser erin slaagt hem op een kwartier te zetten. Welnu, Altig had dat goed jn zijn oren geknoopt en waagde meteen al een po ging. Die mislukte door het toedoen van Rik van Looy, Massignan en enkele an deren, echter niet door dat van Anquetil. Plancoe* LambaJIe Cor lay 98km. R.Trevezel 370 nw arhaixPlU3km. Igot 164lcm. Sizon 194 km. Ftavircmlenng A Berg FRANKRIJK RTrevezel 370 m De Fransman profiteerde van de algeme ne hergroepering na 130 kilometer. De verwachting dat het nu wel tot de ravitaillering in Avranches (147 kilome ter) rustig zou blijven, werd niet be waarheid. Na 135 km gooiden Hoevenaars, Demulder, Beuffeuil, Vannitsen, Foucher, Schroeders en Miele opnieuw de knuppel in het hoeriderhok en toen de etenszakjes werden uitgereikt lagen zij bijna een mi nuut voor. Weer moest Rik van Looy op de pedalen gaan staan om de onruststo kers na 185 km. tot de orde te roepen. Nog was de strijdlust niet gedoofd. Eerst ontstond een groep met Geldermans, Stol ker, Massignan, Forestier en Ongenae en toen ook die weer was teruggehaald ging de Beverwiiker nog eens met Bailetti en Busto aan de haal. Maar de hoge heren lieten zich hierdoor niet verontrusten en speelden op een massale eindsprint, die aan Daems de zege bracht. De Belg maakte door de minuut bonificatie een sprong van de dertiende naar de derde plaats in het algemeen klassement. Advertentie NEW YORK P. LORILLARD Iedere dag een sensatie. Dat lijkt het recept te zijn van „Glorious Wimbledon 1962". De opwinding werd ditmaal ver oorzaakt door de sterke Indiër Ram Krihnan, de als nummer vier geplaat ste, die bij een achterstand van 5—2 te gen Neale's geleerde broer dr. John Fraser de umpire kwam meedelen, dat hij er de brui aan gaf. De zwaar gebouwde Krishnan bad woensdag in bet dubbelspel, waarin hij met Howe van Fletcher en Newcombe won, een pijnlijke enkelblessure opgelopen en hij voelde zich niet meer in staat de strijd tegen John Fraser voort te zetten. Daarmee is de titelhouder Rod Laver de enige overgebleven halve finalist van het vorig jaar. Chuck McKinley en de querulant Mike Sangster door de En gelse tennisschrijvers na zijn onhebbe lijk optreden in de partij tegen Sirola als een kwajongen op zijn nummer gezet waren reeds uitgeschakeld. Overigens zal het voor Laver niet zo heel veel uitmaken, welke concurrenten er afvallen en welke zich handhaven. Het spel van de gedrongen maar uiterst soe pele Australiër was ook tegen de Ame rikaanse reus Whitney Reed (6-4 6-1 6-4 binnen het uur) zo enorm sterk, dat men alle risico van gewaagde prognoses over boord kan gooien en zonder meer mag voorspellen dat de roodharige Queens- lander de finale tegen wie-dan-ook eerder in drie dan in vijf sets zal winnen. Erg veel koffiedik had men donderdag voor deze waarzeggerij niet nodig, want allen die tot de belagers van de kam pioen Laver behoren, hadden het opval lend moeilijk. Neale Fraser bijvoorbeeld was tegen de nimmer versagende Engelse bulldog Billy Knight een soms beklagens waardige figuur. Wel won de oud-kam pioen het verre van fraaie gevecht tussen twee linkshandige spelèrs, maar niet dan na een slopend marathonservice duel van twee uur en een kwartier waarin acht envijftig games werden verspeeld 6-4 16- 14 10-8. Fraser streed tegen alles. Tegen de na genoeg onbespeelbare naar binnen draaien de service van Knight, tegen het voor elk puntje dat Knight won applaudisseren de publiek, tegen de lijnrechter, die hem driemaal benadeelde (o.a. bij 6-5 en deuce in de tweede set.en ook tegen zich zelf. Van 4-1 werd het 6-4 en daarna duurde het tot 15-14 voor de lange Austra liër, die aan het net te weinig afmaak te, door de harde curvebal van Knight kon heenbreken. Weer werd het 4-1 in de derde set, maar de Engelse meubelhandelaar bleef vechten en kwam weer terug, zijn rivaal opnieuw voor de taak stellend een door braak te forceren. Dit gebeurde pas bij 9-8. Emerson imponeerde tegen Stolle on danks de straight sets 6-4 6-4 6-0 even min, Santana verloor een set van de toch heus niet zo sterke Fransman Re- nevand (6-3 4-6 6-4 6-1) en de Italiaan Nicola Pietrangeli werd zelfs als tweede na de nederlaag van McKinley uit de galerij der geplaatsten gestoten. De taaie Brit Alan Mills versloeg hem met 6-4 2-6, 4-6, 7-5, 6-1. In de enorme drukte rond de banen men schatte het aantal bezoekers op deze interessante middag op ruim 50.000 was het voor de Nederlanders lastig om bij de van tribunes verstoken baan vier te komen, waar mevrouw Eva de Jong voor het absoluut onoplosbare pro bleem Darlene Hard kwam te staan. Het werd een complete executie, waarbij mevr. De Jong alleen maar blij kon zijn dat die terechtstelling niet voor de grote massa op de hoofdbanen ten uitvoer werd gebracht. Gelukkig maakte Darlene het kort: 6-0 6-0 in 18 minuten. TA Hl j? O in QC rt 11 v t T Wl r ft nf-ll -.m, au Over vijf dagen, wanneer hun „grote broers" er reeds een week op hebben zitten, starten in Bordeaux 128 amateurs en onafhankelijken voor hun Tour de France, de Ronde van de Toekomst. Op dit moment is er nog een groot aantal vraagtekens wat betreft deze tweede ronde. Onzekerheid heerst er vooral over het rennersveld. Weliswaar is de samenstelling van vrijwel alle equipes thans bekend, maar men vindt onder de coureurs een aantal namen, die een Nederlander volkomen vreemd in de oren klinken. Dat kan ook moeilijk anders, wanneer men weet dat onge veer 90 van de 128 renners in de ronde debuteren. Op het punt van debutanten hebben Bel gië en Italië het meeste risico genomen. Geen van de coureurs die verleden jaar deze landen vertegenwoordigden, is ge- handhaaft. Daarentegen heeft bjj voorbeeld Por tugal het team slechts op drie plaatsen gewijzigd. Al met al vertrekt er uit Bor deaux een karavaan met vele onbekenden en zal het pas na twee of drie etappes mogelijk zijn zich een oordeel te vormen over de krachtsverhoudingen. Dat was ook vorig jaar het geval in de eerste Tour de l'Avenir. De tot dan toe onbekende Spanjaard Gabica trad toen in eens op de voorgrond en er was slechts één man die hem van de eindzege kon afhouden, nl. de Italiaan Guido de Rosso. Deze laatste is inmiddels overgegaan naar de professionals, zodat hij ditmaal niet van de partij zal zijn. Toch zullen er maandag uit Bordeaux dus nog altijd bijna 40 routiniers vertrek ken, dat wil zeggen, renners die voor de tweede maal aan dit evenement deelne men. De Spanjaard Gomenarelo is er zo een, evenals de Zwitsers Binggeli en Jais- li en dan niet te vergeten onze landge noten Jan Janssen, Jan Hugens en Miel Verstraete. Met deze laatste drie zijn we dan meteen bij de Nederlanders aangeland. Op papier is de formatie, die ook dit jaar weer on der leiding staat van Jefke Janssen, zeer sterk, maar in de praktijk zal bewezen moe ten worden dat oranje inderdaad meetelt. In elk geval hebben de andere landen over het algemeen vrees voor de capaciteiten van de wereldkampioen achtervolging dei- amateurs Henk Nijdam, niet het minst door diens prestaties in Berlijn-Praag-War- schau, waar hij de enige was die zich met de oppermachtige Russen kon meten. Voorts hebben Jan Janssen en Jan Hu gens een reputatie opgebouwd door priina prestaties in het buitenland. Eerstgenoem de viel bovendien op in de eerste Tour de l'Avenir door een zege in de voorlaatste Totaal Wetappes Leng te van de Ronde 2120 km Aankomst I5juli NEVERS 12e et 13 150 ten 0WIA-ltS-BAINS UOUKüWJJ-nC .-Lirt 2360m. Start 2kj li lie etappe 2e etappe 3juli,l84kmÈ 6eet.7juii| Éftt9juü.185ten 135ton MONTPEU1ER Al BES Draguignanr 5eet6juii BAYÖN 3e,4juü,l55 Osquich start viïvyj'ggS&ygE. T/rssdSt.GI RONS Leet Sjuli, 06 kmf-5 n?T?P«)fresJ563m. J- Roufe ^Tijdrit '^•^Geneutraliseerd trqjekt Berg ptaotsP" etappe en een negende plaats in het eind klassement. Jan Hugens, die verleden jaar Parijs niel, haalde, lijkt aanmerkelijk sterker te zijn geworden. Vooral in de tijdrit moet hij als een der favorieten worden beschouwd. Voorts is hij in staat tijdens de berg-etap- pes behoorlijk mee te draaien. De overige Nederlanders, evenals de eerste drie allen onafhankelijken, hebben hun keuze even eens kunnen rechtvaardigen. Lex v. Kreu ningen reed als amateur een prima ere lijst bij elkaar, moest vorig seizoen rust nemen wegens tal van blessures, maar schijnt dit jaar de vorm weer te pakken te hebben. Cees de Jong, de sterke man uit West- graftdijk. heeft veel ervaring op kunnen doen doordat hij een contract had gekre gen van een der Franse merkenploegen. Leo Knops behaalde in de voor een on afhankelijke zware yonde van Spanje een alleszins verdienstelijke 37ste plaats en Raf Gysel, een in België wonende Nederlan der, mag dan misschien niet zo op de voor grond zijn getreden, in elk geval gaven zijn prestaties reden tot vertrouwen. Maar nogmaals, de praktijk zal moeten uitwij zen wat de Nederlanders in dit selecte ge zelschap werkelijk waard zijn. Het parkoers van de Ronde van de Toe komst lijkt, vergeleken bij dat van het vorig jaar, iets lichter. Om te beginnen is de gemiddelde afstand van de etappes bijna 20 km korter geworden (147,5 km te gen 165 km in 1961) terwijl vooral de berg ritten theoretisch althans minder moeilijkheden bieden. Verder zijn de eer ste twee ritten betrekkelijk vlak, hetgeen in 1961 bepaald niet het geval was. Slechts éénmaal moet aanmerkelijk meer dan 200 km per dag worden afgelegd, nl. in de voorlaatste etappe van Lyon naar Nevers (232 km). Het aantal ritten is gelijk ge bleven en ook nu staat er geen rustdag op het programma. Tenslotte is het aan tal malen dat niet wordt gestart in de plaats waar de vorige etappe is geëin digd met één verminderd (6 tegen 7 in 1961). Het in grote trekken volgen van de route van de grote Tour houdt in, dat ook de amateurs en onafhankelijken eerst de Py reneeën passeren en daarna de Alpen. De Pyreneeënritten zijn niet al te zwaar, de Tourmalet en de Aubisque bij voorbeeld zijn niet in het parkoers opgenomen en van de cols die dat wel zijn behoort alleen oe Peyresourde tot de eerste categorie. Het zwaartepunt valt in de Alpen-etappes. Tus sen Le Saurze-Barcelonnette en Briangon gaan de renners over de Vars en de Izoard welke laatste met 2360 meter de hoogste col van de ronde is. De dag daarop, tijdens de elfde rit, volgen de Col de Porte, de Col du Cucheron en de Col du Granier, met als hoogste passages respectievelijk 1325, 1140 en 1134 meter. De tijdrit, die op de vijfde dag valt, wordt gereden cp een parkoers rondom St. Girons over een lengte van 45,2 km. Samenvattend kan worden gezegd, dat de organisatoren hun best hebben gedaan zoveel mogelijk aan de wensen van alle landen tegemoet te komen. Volgens velen was de Tour de l'Avenir 1961 door het grote aantal cols te zwaar voor de renners en hoofdzakelijk daarom heeft men Je ronde op dit punt minder moeilijk ge maakt. Makkelijk zal het echter toch niet worden, daar staat de strijdlust van de amateurs en onafhankelijken borg voor. De Nederlandse ploeg voor de ronde ziet er als volgt uit: Kees de Jongh, Raf Gysel Jan Hugens, Jan Janssen, Leo Knops, Lex van Kreuningen, Henk Nijdam, Miel Ver straete. Rod Laver, de Autralische crack die een beste kans maakt op dc titel in het heren enkelspel. De Nederlandse verstarde in haar spel- onder deze overmacht van puur manlijk tennis, roet flitsende nauwelijks, opkomen de services, met topspin backhanddrives en volleys naar alle hoeken en met een onweerstaanbare netpressie. Het was een partij zonder verhaal, waarin mevrouw De Jong maar heel weinig punten scoor de (zij kreeg niet één van Darlene's services over het net), maar waarbij zij zich kan troosten met de gedachte dat zij is uitgeschakeld door de speelster, die meer dan alle anderen aanspraak maakt op de titel. Meer dan Angela Mortimer, die niette min met 6-1 6-1 van de Nieuwzeelandse Davidson won, meer ook dan Maria Es ther Bueno, die tegen de stoere Russische Anna Dmitrieva de eerste set moest prijs geven: 3-6 6-1 6-1. Lesley Turner won met tamelijk veel moeite van Engelands lieveling Chris tine Truman (7-5 6-4), Karen Susman de vroegere Karen Hantze, had tegen de Britse Diana Starkie twee longsets nodig en Renee Schuurman, die na Bueno als vierde is geplaatst, moest tegen de jon ge zeer talentvolle Amerikaanse Jean Bricka de eerste set met 2-6 afstaan voor zij met haar grotere routine de over macht kon nemen. Iets duidelijker kwam de kracht van Ann Haydon naar voren. De forse Brit se tafeltennis- en lawntennisster ver sloeg de slanke Zuidafrikaanse Sandra Price-Reynolds met 6-4 6-4. En dan heeft ook Billy Jean Moffitt het hem weer geleverd. Met haar prach tige, frisse, bijna juichende tennis, ser verend als een grote vent, haarscherp pas serend langs de lijnen, smashend en vol lerend na goed getimed oplopen, versloeg zij haar beste vriendin en stadgenote van het Californische Longbeach, Carol Cold- well, met 7-5 6-3. Het deed de achttien jarige Billy Jean bijna pijn de lieve Ca rol (19), met wie zij bij het wisselen de handdoek zusterlijk deelde, te moeten verslaan, maar Carol heeft haar de ver diende zege ten volle gegund. Er zullen er meer volgen. De belangrijkste uitslagen van donderdag luiden: Dames-enkelspel, 3e ronde: Darlene Hard (V.S.) versl. mevr. Eva de Jong- Duldig (Ned.) 64 60; Maria Esther Bueno (Braz.) versl. A. Dmitrievu (Rusl.) 36 61 61; Ann Haydon (G.B.) versl. L. E. G. Price (Z.-Afr.) 6—4 6—4, Lesley Turner (Austr.) versl. Christine Truman (G.B.) 7—5 6—4; Billy Jean Moffitt (V.S.) Carol Coldwell (V.S.) 75, 63; Renee Schuurman (Z.A.)Jean Bricks (V.S.) 26 61, 64; Angela Mortimer (G.B.)mej. J. Davidson (N.Z.) 61 61. Heren enkelspel, 3e ronde: Rod Laver (Austr.) versl. W. Reed (V.S.) 64 61 6 4: John Fraser (Austr.) wint van Krishnan (India), die in de eerste set, bij de stand 25, wegens een blessure de strijd staak te; Kuhnke (Did) versl. Mukerjea (India) 97 64 75; Howe (Austr.) versl. Lall (India) 57 46 64 63 63; Neale Fraser (Austr.)Knight (G.B.) 64 16 14 108; Santana (Sp.)Renevand (Fr.) 63 46 64 61; Emerson (Austr.) Stol le (Austr.) 64 6—4 6—0; Sirola (It.)— Palafóx (Mex.) 6—3 1—6 6—2 6—1; Flet cher (Austr.)Hann (G.B.) 63 63 61. Mills (G.B.)Pietrangeli (It.) 6-4, 2-6, 4-6, 6-4, 6-1; Taylor (G.B.)Crookenden (N. Zeel.) 6-3, 4-6, 9-7, 6-4; Fröhling (VS)— Davidson (Austr.) 8-6, 7-5, 6-8. 6-4; Hewitt (Austr.)Wilson (G.B.) 2-6, 8-6, 2-6, 6-4, 7-5.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19