1 V Concert van de Nederlandse Bachvereniging in Gouda UITGAAN IN HAARLEM I! 1 Ideale vertolking van Rossini's „Barbier" De negen muzen Vroeg-christelijke Kunst te Maastricht HandelDallapiccola en Strawinsky vertolkt met de eenvoud van het ware «5 RMil En ÜJL3L SEÜ# VRIJDAG 29 JUNI 1962 .Ov-A Concertgebouworkest onder Hans Rosbaud Sama treedt op 1 juli in werking o P. Zwaanswijk MUZIEK BALLET DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN Haarlems Orgelconcours in Spiegel der Kunsten De radio geeft zaterdag elevisieprogramma I - v <a f< DONDERDAGAVOND kreeg Den Haag nog eens de gelegenheid in de Koninklijke Schouwburg zijn geestdrift te luchten voor de prestaties van de Holland Festival Opera, die onder lei ding van Carlo Maria Giulini met de „Barbier" van Rossini een overrompe lende manifestatie van het genre opera- buffa te bieden heeft. Nu volgt alleen op zondag aanstaande een opvoering in de Amsterdamse Stadsschouwburg, en dan valt deze ideale bezetting, bijeen gebracht om het sprankelend werk tot een triomf van vocaliteit en acteurskunst te maken, weer uit elkaar. HET ZAL ZELDEN voorkomen dat voor de vijf belangrijke rollen: Rosina, Alma viva, Figaro, Bartolo en Basilio, een stel in terpreten tezamen op de planken verschij nen die zo aan elkaar gewaagd zijn en el kaar in evenwicht houden, als met dit team het geval is. Het is altijd riskant met steiAen een ensemble te Normen: maar dit keer gebeurde het dan toch met succes, dankzij een muzikale leiding, die geen routinewerk duldde in een werk dat zo vaak op routine drijft. En te vens bleek voortdurend de sterke binding die Maurice Sarrazin met zijn regie tot stand bracht. Met dat al re geerde de buffo-geest oppermachtig en krioelde de voorstelling van originele grapjes, die nu eenmaal bij de „Barbier" thuis horen en die met hun geïmproviseerde veranderlijkheid het meesterwerk van Rossini mee jong houden. Een element van betekenis vormden ook de decors en de costumering van wijlen André Derain, beschikbaar gesteld door het Fes tival van Aix-en-Provence. MAAR WAT DAN gezegd van het vo cale materiaal dat met deze bezetting aan bod komt! Daar is dan vooreerst Teresa Berganza, die de Rosina-partij het sum mum van haar keelvaardigheid en stern- kwaliteit vermag uit te buiten. De Cheru- bin-rol in „Le Nozze di Figaro", die zij ver leden jaar in de Festival-opera zong, gaf haar lang die kans niet. Maar deze Rossini- interpretatie is een zeldzaam hoogtepunt van opera-zangkunst. Hetzelfde kan gezegd worden van de lyrische tenor Luigi Alva, een stem met een uiterste souplesse, die het mezza-voce op een sublieme wijze beheerst. Renato Capecchi, de Figaro, is zijn even- pool in het baritonale, één bonk tempera ment en een imponerende figuur, die zijn entree met de Cavatine al direct tot een laaiend succes maakte. Dan Fernando Co- rena, een bas-buffo van de bovenste plank, die een onvergetelijke Dokter Bartolo weet te creëren. En vervolgens Ugo Trama, die met zijn markante bas de fameuze laster- aria tot een griezelmoment maakt en ver der als levend spook met sonoor geluid voor de vermoorde onnozelheid speelt. IN DIT EMINENT gezelschap van top figuren, maakte het optreden van Marilyn Tyler van de Nederlandse Opera, in de rol van de huishoudster een zeer behoorlijke indruk. Jos Borelli en Gé Genemans com pleteerden verdienstelijk met hun neven partijen de bezetting. Voeg daarbij het ver sterkt herenkoor van Het Nederlands Ka merkoor alsmede het Residentie-orkest die zich punctueel onder de directie van Giu lini van hun taak kweten, dan kan de slot som niet anders luiden dan: een ideale ver tolking. Jos. de Klerk Staatsexamen danskunst. Geslaagd voor het examen pedagoog op het gebied van de danskunst: Silvia Maria Ott (Nij megen), Cornelia Pieternella Davidse (Domburg), Maria Leentvaar en Astrid Herminia Salazar (Rotterdam), Teuntje van Breda en Ivonne Geertruida Eschwei- ler (Amsterdam). Geslaagd voor het examen toneeldanser: Theresia Maria Bouma (Amstelveen). Ge slaagd voor het examen toneeldanser met aantekening voor de vakken anatomie en improvisatie: Jacoba Geertruida Besier en Zigrida Eglite (Amsterdam). Afgewezen werden 13 kandidaten. Teresa Berganza als Rosina en Renato Capecchi als Figaro in „l Barbiere di Siviglia van Rossini". TER GELEGENHEID van de zevenjaar- lijkse Heiligdomsvaart wordt deze zomer, van 7 juli tot 30 september, in het Bonne- re tentoonstelling van oud-christelijke en fantenmuseum te Maastricht een bijzonde re tentoonstelling van oud-christelijke en vroeg-middeleeuwse kerkelijke kunst ge organiseerd onder de titel „Lente van de Christelijke Kunst". DE SAMENSTELLERS van deze ten toonstelling zijn uitgegaan van de overwe ging, dat de Maastrichtse patroonheilige Sint Servatius die in 384 stierf, nog tot de vroeg-christelijke periode valt te rekenen, terwijl anderzijds de twaalfde-eeuwse re liekschrijn van Sint Servatius, een kunst werk van middeleeuwse edelsmeedkunst, door haar restauratie dit jaar in het mid delpunt van de belangstelling van de kunst historici is komen te staan. Daarom zal de gehouden tentoonstelling zich tussen de ze beide polen van de vierde en de twaalf de eeuw bewegen. MEN IS ERIN geslaagd voor deze ten toonstelling de medewerking te krijgen van de beroemdste verzameling van oud christelijke kunst in Europa, namelijk die van het Vaticaanse „Museo Sacro" te Ro me. De kostbare collectie is onlangs uit Rome in Maastricht gearriveerd: het is voor de eerste maal, dat deze kunstschat ten buiten Italië komen. Daarnaast wordt aan de tentoonstelling deelgenomen door het Rijksmuseum van Oudheden te Lei den, het Aartsbisschoppelijk Museum re Utrecht, alsmede door musea te Trier, Keulen, Aken, München-Gladbach, Luik, Tongeren en Luxemburg en door een aan tal particuliere verzamelaars in binnen- en buitenland. Ook het museum van de Ca- tacombenstichting te Valkenburg zond een aantal originelen, uit de Romeinse cata comben afkomstig. DE TENTOONSTELLING zal dus om vatten beelden en voorwerpen in terracot ta, marmer en brons, ivoorsnijwerken, re liëf- en edelsmeedwerk vanaf de Romeinse periode tot aan de tijd van de doodkist van Sint Servatius (twaalfde eeuw). Zij zullen een rijke keuze te zien geven, van wat de christelijke kunst in haar eerste fasen aan schoons en zinvols te bieden heeft. HET TWEEDE CONCERT dat het Concertgebouworkest aan het Holland Festival bijdroeg, werd geleid door de Oostenrijkse dirigent Hans Rosbaud. Een sterk analytisch vermogen, een hoog ontwikkelde tastzin voor de structuur van de orkestklank, en gevoel voor continuïteit zijn de kwaliteiten van deze dirigent. Onder zijn handen - zijn gebaar is even sierlijk als exact herkrijgt de muziek oude privileges: een mysterie op wiskundige grondslag. Iedere lijn wordt doorgetrokken tot een concrete aanwezigheid, naar een totaalbeeld groeiend dat in zijn abstractie alle speelruimte aan de fantasie laat. Rosbaud is de Paul Klee onder de dirigenten. -vV<, OMDAT DEZE INSTELLING zo ver want is aarf h^t wezenlijke kenmerk van de muziek als mogelijkheid tot kunst, kan iedere stijl, iedere uiting door hem begre pen en vertolkt worden. De term „muzi kale intelligentie" krijgt door hem h^ar volle betekenis. De meeste dirigenten zoe ken het bij een uitvoering van Strawins- ky's „Petroesjka", dat op deze avond de tweede helft van het programma vormde, in het schilderachtige, in een uitbuiten van originele instrumentatie-effecten en de shockwerking van de a-symmetrische rit miek. Dat alles is er bij Rosbaud ook, maar be langrijker is zijn aan dacht voor de relaties tussen de samenstellen de delen. Daardoor ver groot hij het spannings veld van de muziek aan merkelijk en wordt het symfonische karakter van deze vier „burleske scènes" onthuld. In zulk een benadering had men als toehoorder niet het gevoel de gedanste actie op het toneel te missen hetgeen heel zelden voorkomt bij concertuitvoeringen van balletmuziek. De muziek was in zichzelf rond, en ver plaatste die actie als vanzelf naar het innerlijke voorstellingsvermogen, waar de beelden werden opgewekt die men ditmaal niet als noodhulp behoefde toe te voegen. Het was een uiterlijk discrete, in wezen grootse uitvoering die een zeer groot suc ces behaalde, waarin Rosbaud ook de pia nist Luctor Ponse liet delen aan wiens instrument de obligaatpartij van het hou ten Petertje is toevertrouwd. NA HANDEL's eerste Concerto Grosso uit opus 6, hoorde men (eindelijk eens een zinrijke combinatie van oud en mo dern op één programma) de Variazoni per orchestra uit 1952/54 van Luigi Dallapic cola, dezelfde componist van wie tijdens dit festival de opera „II Prigioniero" wordt gegeven. De Variazoni zijn studies in de contrapuntische verwerking van een twaalftoonreeks, in een zeer subtiel kader van timbres geplaatst. Naar klanksfeer zijn ze verwant aan Webern's Fünf Stücke opus 10, maar naar geaardheid minder radicaal e naar mijn mening daar door minder sterk werkzaam. Dallapiccola's gedachte om aan het seriële principe een lyrische noot te doen ontvonken vindt in zijn vocale oeuvre overtuigender vorm. STRAWINSKY was op dit programma tweemaal vertegenwoordigd. Als afsluitend werk vóór de pauze hoorde men zijn Ca priccio voor piano en orkest uit 1929, met Monique Haas als soliste. Zij maakte hier van precies wat het zijn moest: een veer krachtig jongleren met syncopen, fioritu- ren en passagewerkjes. Zoals vaker, be trekt Strawinsky zijn materiaal uit oude pakhuizen. Maar wat hij ermee vertoont is onverwisselbaar en onnavolgbaar. Met Willem van Otterloo. De dirigent van het Haagse Residentie Orkest, Willem van Otterloo, is voor een tournee van zes we ken door Australië van Schiphol vertrok ken. Op uitnodiging van de Australian Broadcasting Corporation zal de heer Van Otterloo 27 concerten dirigeren in diverse Australische steden. Hij zal plaatselijke symphonie-orkesten leiden. Alle 27 con certen worden door de radio uitgezonden. neme enige stukken van Weber (zonder n!) die men tot op het bot ontvleest, late ze pruttelen in twee etudes van Czerny die op kookhitte gebracht zijn, voeg halver wege wat aroma Bellini toe. Dan nog een sauce Scarlatti en enkele snufjes jazz om het geheel op smaak te brengen. Het re sultaat heet dan ook „Capriccio", de kok verdient vijf sterren in de muzikale Miche- lin. Sas Bunge Op één juli a.s. zal de Sama (stichting Arbeidsbemiddeling voor Musici en Arties ten), die gevestigd is te Hilversum, in wer king treden. Reeds in 1958 werd de stich ting opgericht, op 5 december 1960 kreeg zij officieel de concessie om arbeidsbe middeling te gaan verlenen. Het doel is het verlenen van arbeidsbe middeling aan amusementskunstenaars en het tot stand brengen van een sanering in deze arbeidsbemiddeling. Deze sanering wordt door de overheid bijzonder urgent geacht, meer speciaal om aan de activi teit van individuele „zwarte" bemiddelaars en theaterbureaus een einde te maken. Om deze redenen werd aan de stichting een berrtiddelingsconeessie verleend. De stichting, waarin zes werkgevers- en vier werknemersorganisaties vertegen woordigd zijn moet niet gezien worden als concurrent van de arbeidsbureaus, maar als een instituut, dat de plaats zal gaan innemen van de tientallen concessieloze be- middelaars. Het arbeidsterrein zal omvat ten het bemiddelen van orkesten en klein- kunstartiesten. In de toekomst zal het ver zorgen van gehele amusementsprogramma's eveneens ter hand worden genomen. Uit wisseling met het buitenland zal een van de belangrijkste activiteiten van de sticn- ting zijn. Als bemiddelaar in dienst van de stichting zijn aangesteld de heren H. O. Feitsma en Lou van Rees. Advertentie 4 n Spypos Skouras, de 69-jarige president directeur van de Amerikaanse filmmaat schappij 20th Century Fox, zal zich om „gezondheidsredenen" uit de leiding van het bedrijf terugtrekken. Dit is woensdag door de leiding van de filmmaatschappij bekendgemaakt. Het ontslag gaat op 30 september in. Spyros Skouras is 20 jaar leider van de 20th Century Fox geweest. Wie zijn opvolger zal zijn is nog niet be kendgemaakt. WOLFGANG AMADEUS Mozart werd geboren op een tijdstip, waarop de moderne muziek van de 18e eeuw tot volle ontwikkeling kwam. Later zou de nieuwe stijlrichting het muzikale karakter van zijn composities gaan bepalen. Maar een gelukkig contact met de polyfone kunst van Johann Sebastiaan Bach, wiens muziek al heel spoedig na zijn overlijden in 1750 in de brede kringen der modernen niet meer in tel was, heeft Mozart er toe gebracht de contrapuntische ver eniging van zelfstandige stemmen in enige van zijn zo talrijke werken als een oud beproefd stijlelement op te nemen. Aan Mozarts grote belangstelling voor de polyfone muziek danken wij bijvoorbeeld het ontstaan van het Adagio en Fuga voor strijk orkest (K.V. 546) en de niet voltooide Mis in c (K.V. 427) voor solisten, gemengd koor en orkest. Beide werken kwamen tot uit voering op het concert, dat donderdagavond in de St. Janskerk te Gouda door de Nederlandse Bachvereniging gegeven werd. Dit - concert was opgenomen in het programma van het Holland Festival. Dit concert was opgenomen in het programma van het Holland Festival. HET NOBELE Adagio en fuga werdkunnen genieten van de vertolking door de strijkers van het Radiokameror- kest onder leiding van de dirigent Anthon van der Horst bijzonder mooi gespeeld, waarbij het expressieve klankkarakter van de strijkinstrumenten opviel. Ruim zestig jaar geleden heeft de componist Aloys Schmitt Mozarts onvoltooide Mis „Nach Mozartschen Vorlagen vervollstaen- digt". Ondanks alle goede bedoelingen werd de zo gecompleteerde Mis toch geen inte graal werk van Mozart. Het was daarom goed gezien om op het concert in Gouda alleen die misgedeelten uit te voeren, waarvan de authenticiteit was vastge steld. Dit waren dan het Kyrie, het Gloria en van het Credo alleen het „Incarnatus est". Het koor van de Nederlandse Bach vereniging heeft zijn aandeel in deze Mis- muziek met voorname uitdrukkingskracht en fraai van klank vertolkt. VAN DE SOLISTEN kon de sopraan Sophia van Santé in veel opzichten vol doening geven, een te scherpe vorming van de hoge tonen daargelaten. De tenor Gerard Honig vervulde zijn bescheiden taak naar behoren. Maar de sopraan Er na Spóorenberg spande met prachtige, gave zang tóch de kroon, vooral met haar voor dracht van „Incarnatus est", die een su blieme prestatie werd. De zangeres werd daarbij voortreffelijk ten zijde gestaan door de dirigent en het orkest, in het bijzonder door de uitnemen de fagot-, hobo- en fluitsolisten. Op deze avond hebben de vele toehoorders nog het veeleisende, tien-stemmige „Stabat Mater" van Domenico Scarlatti, een werk, dat een merkwaardige, haast romantische gebondenheid van de muziek aan het woord bezit. Anthon van der Horst liet het koor door gaan met gevoelige, lichte klank en sub tiele dynamiek zingen, met uitzondering van het heftige „Infammatus". dat door de plotselinge klankexpansie niet meer beheerst klonk en deed denken aan een opgelegde extase. Het viel uit de toon bij de overigens zo geslaagde uitvoering, waarvan de vertolkingssouplesse echter hier en daar groter had kunnen zijn. Veel steun had het koor aan de orga nist Albert de Klerk, aan wie zowel de orgelpartij in dit „Stabat Maler" als in Mozarts Mis was toevertrouwd. Luchtvaartbeperking. In plaats van twee retourvluchten per week met DC-7c gaat de KLM één wekelijkse retourvlucht op haar route naar Zuid-Amerika uitvoe ren, maar nu met de snellere DC-8. In Bra zilië zal de KLM alleen nog landen in Rio de Janeir-> en niet meer zoals vroeger in Recife en Sao °aulo, want de SAS en Swissair hebben soortgelijke beperkingen in hun verbindingen met Zuid-Amerika moeten accepteren. Advertentie B883H bSBB betrouwbare adviezen Jrerez verantwoorde prijzen I erZlSCllC tapijtcil Haarlem, Nieuwe Groenmarkt hoek Zijlstraat tel.: 19405 Vrjjdag 29 juni, Huis met de Sleutels, Bron- steeweg 76, Heemstede, 20.15 u.: liede ren-recital door Meta Bourgonjen, mez zosopraan, Max van Egmond, bas-bari ton en aan de vleugel Tom Bollen; onder auspiciën van „Vrienden van het Lied". Zaterdag 30 juni, Grote of St. Bavokerk, 20.00 u.: concert door leden van de res tauratie-commissie van het orgel in de Bavo: dr. H. I. Oussoren, Willem Hüls- mann en Adriaan Engels met werken van Lebègue, Fr. Couperin, De Grigny, Sweelinck, Buxtehude, Böhm en J. S. Bach. Zondag 1 juli, Teylers Museum, 15.00 u.: bespeling van de 12 toons-speeltafel van het 31-toonsorgel doo,r Frans van Doorn en Anton de Beer met o.a. werken van Sweelinck, Van Noordt, Zipoli, Seeger, Alwoode en Tomas de Santa Maria. Voorts, op de 31 toons-speeltafel, een werk van Henk Badings. Toelichting dóór Anton de Beer. Maandag 2 juli, Grote of St. Bavokerk, 20.00 u.: concert door deelnemers aan de improvisatiewedstrijd met werken naar eigen keuze, in het kader van het 12e Internationaal Orgel Improvisatie Con cours (tot 19 juli). Dinsdag 3 juli, Grote of St. Bavokerk, 20.00 u.: Improvisatiewedstrijd door deelne mers aan orgelconcours uit Duitsland, Engeland, Frankrijk en Nederland. Woensdag 4 juli, Grote of St. Bavokerk, 20.00.: Concert door de juryleden van het orgelconcours. Donderdag 5 juli, Grote of St. Bavokerk, 14.00 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Werken van Böhm, Pachelbel, Hessenberg en Franck. Vrijdag 6 juli, Grote of St. Bavokerk, 20 u.: Sweelinckconcert. Aan het orgel Dr. Anthon van der Horst, koor: NCRV. Vo caal Ensemble. Zondag 1 juli, Openluchttheater Bloemen- daal, 20.15 u.: Optreden door Het Natio nale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Vrijdag 29 juni, Minerva Theater, Heem stede, 20.15 u-: laatste dag Repé Slees- wijk Revue. Vrjjdag 29 juni, Stadsschouwburg, 20.00 u.: Het Coornhertlyceum met „Caroline". Vrijdag 29 juni, Concertgebouw (Grote Zaal) 20.00 u.: Openbare einduitvoering door leerlingen Muziekschool Toonkunst en het Toonkunstorkest o.l.v. Marinus Adam. V/erken van Mozart, Grieg, Brit ten e.a. worden uitgevoerd. Vrijdag 29 juni, Muziektent, Raadhuisplein (Zandvoort) 20.15 u.: concert door de Zandvoortse Muziekkapel met medewer king van het tamboerkorps. Besloten met taptoe. Zaterdag 30 juni, Concertgebouw (Tuin- zaal), 20.00 u.: Het Marionettentheater „La Condola" met een openbare voor stelling. Zaterdag 30 juni, Stadsschouwburg, 20.00 u.: Muziekschool Hoogèrwerf met „De schat in de heksengrot". Woensdag 4 juli, Concertgebouw, 10.30 13.00 u.: besloten schooluitvoering Rudolf Steinerschool. Donderdag 5 juli: Muziektent Raadhuis plein (Zandvoort), 20.15 u.: Concert door de Zandvoortse Muziekkapel. Waag-Taverne, hoek Damstraat/Spaarne; 20.00. u.: iedere avond optredeh Cobi Schreyer met folkloristische liederen en intermezzo van het poppentheater Baart- mans. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest 5, èo.OO u.: Iedere avond cabaret. „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Iedere avond van 21.00 tot 22.00 u. klas siek grammofoonplatenconcert. Dagelijks open van 10 tot 18 en 2'0 tot 24 u. Stadhuis, Grote Markt: Dagelijks te be zichtigen van 9.00 tot 12.30 u., daarna melden bij portier. Zaterdag gesloten. Grote of Sint Bavokerk, ingang Oude Groenmarkt 23: Te bezichtigen op werk dagen van 9.00 tot 17.00 u. Gratis te be luisteren concerten op het Müllerorgel elke dinrdag van 20 tot 21 u. en elke donderdag van 16 tot 17 u. het Frans Halsmuseum, Eeuwfeest van museum met portretten, groepsportretten en genrestukken van Frans Hals uit in ternationaal en particulier bezit. Dage lijks geopend van 1017 uur, zondag van 1317 uur, woensdag van 2022 uur. Tot 30 september. Vishal, Grote Markt: Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks geopend van 1017 uur; zondag van 1317 uur Tot 29 juli. Teylers Museum, Spaarne 16: Tentoonstel ling van Italiaanse tekeningen in Neder lands bezit. Dagelijks geopend van 1017 uur; zondag van 13—17 uur. Tot 22 juli. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Expositie van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner. Dagelijks van 9-17 uur. Tijdens concerten op maan dag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 21 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Expositie van grafiek van J. Mensinga. De hele maand juni, dage lijks geopend van 1022 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 1417 uur, behalve maandag van 1012.30 en 13.30—17 uur. Gallerie „Uittenhout", tentoonstelling gou aches en aquarellen van Theo Michels Dagelijks geopend van 10.3017 uur, zondags van 1417 uur en vrijdags te vens van 2022 uur. Tot 10 juli. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Overveen: Tentoonstelling van voorwer pen op het gebied van de Nederlandse taal (opstellen), handenarbeid, hand werken, tekenen, vervaardigd door leer lingen van lagere scholen gem. Bloemen- daal in 1961-1962. Dagelijks geopend van 1012 en 1417 uur; zondag van 1417 uur. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10—17 u., zondag van 13—17 u. Tot 30 september. In de „Spiegel der Kunsten" van heden 29 juni (21.45 uur) wordt aandacht gewijd aan het Orgelconcours dat in de week van 2-7 juli a.s. in de Sint Bavo-kerk te Haar lem door de gemeente Haarlem werd geor ganiseerd. Het accent zal in deze VARA- uitzending vallen op de improvisatiewed strijden. In een interview zal de organist Piet Kee iets vertellen over improvisatie techniek. A A NKOND/G/NGEN en BESCHOUWINGEN HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s 7.00 VARA. 10.00 VPRO 10.20. VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws, post- duivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.19 Muzikale ochtendpost (gr.). 8.50 Weg wijzer, tips voor vakantie en snipperda gen. 9.00 ochtendgymn. voor de vrouw. 9.10 Pianoconcert (gr.): klassieke muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Amateur Harmo nie-orkest. VPRO: 10.00 Samen thuis, praat je. 10.05 Verder dan de wereld, lezing. VARA: 10.20 Instrumentaal kwintet: Lich te muziek. 10.45 Man in de stad, cabaret fantasie. 11.10 Draaiorgelmuziek (gram.). 11.20 Sportnieuws. 11.45 Hammondorgel- spel met zang. 12.15 Van de wieg tot het graf, vragenbeantwoording. 12.30 Medede lingen ten behoeve van land- en tuinbouw en postduivenberichten. 12.31 Jazzband. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Voor de jeugd. 14.10 Voor de jeugd 14.45 Bui tenlands weekoverzicht. 15.00 Opera-con cert (grj 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws, en commentaar. 18.20 Lichte grammofoon- muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO; 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Gram- mofoonmuziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole or kest en accordeontrio. 20.55 Nederlandse cabaretliedjes (gram.). 21.10 Socialistisch commentaar. 21.25 Melodieën-Expres. 21.55 Muziek-Mémoires. 22.20 Laatste sportn. van de week. 22.30 Nieuws. 22.40 Ballroom- orkest. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Tips voor het weekeinde. 8.20 Gitaarspel (gr.) 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Plechtige Hoogmis. 9.45 Liederen (gr.) 9.55 Voor de kleuters. 10.10 TT-Races te Assen. 10.25 Klassieke •grammofoonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klassieke kamermuziek (gr.) 12.00 Middagklok-Noodklok. 12.04 Grammofoon muziek. 12.20 TT-Races te Assen. 12.40 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.43 Grammofoonmuziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 TT-Races te Assen. 13.30 Amateursprogramma. 13.50 Muziek uit nieuwe films. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 TT-Races te Assen. 15.45 Klassieke grammofoonmuziek. 16.25 TT-Races te Assen. 16.40 Lichte muziek en zangsolisten. 17 00 grammofoonmuziek. 17.10 Instrumentaal Octet. 17.30 Boekbe spreking. 17.40 Lichte orkestmuziek (gr.). 17.50 Nabeschouwing TT-Races te Assen. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Strijkorkest. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Viool en piano (gr.) 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Holland Festival '62: Concertgebouworkest en soliste. 21.00 Vragenbeantwoording. 21.10 De Platenkoffer. 22.00 Lichte gram mofoonmuziek. 22.20 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij lui den de zondag in: Gewijde muziek en ,e- zing. 23 00 Metropole-orkest er. zangsolist. 23.35 The Adam Singers (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Populaire muzieTc. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de jeugd. 14.00 Filmkroniek. 14.30 De Academie der Dis- cofielen. 15.40 Verzoekprogramma. 16.00 Amusementsmuziek. 16.20 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en litur gisch bericht. 17.20 Vrolijke muziek. 17.45 Engelse les 18.00 Kerkorgelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 18.45 Commentaar bij Tour de France. 19.00 Nieuws 20.00 BBC Light Music Festival 1962. 20.40 Franse muziek. 21.00 BBC Light Music Festival (2). 22.00 Nieuws. 22.15 Chansons. 23.00 Nieuws. 23.05 Amusementsorkest. 23.35 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 Eindexamen Toneelschool Amsterdam. 21.45 Spiegel der Kunsten. VOOR ZATERDAG KRO: 15.00 Anno. 15.25 Film over een Zuidfranse havenplaats. 16.00 Verkeer verkeerd. 16.15 Mensen van de rivier, een Joegoslavische filmimpressie. 16.35 De laatste der Mohikanen, TV-film 17.00 Voor de jeugd NTS: 17.35 Eurovisie Concours Hippique te Aken. KRO: 19.30 De avontu ren van Ivanhoe, TV-film. NTS 20.00 Jour naal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Magazine de Paris. 21.00 Zaterdagavond-akkoorden. 21.50 Sport 22.15 Detective-film. 22.35 Epiloog NTS: 22.45-23.05 TT-Races te Assen. X

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4