Zes Papoea's gaan zich in Indonesië oriënteren Kamuk en Tipak twee Eskimojongetjes i bondig V AGENDA ontharing? depilan Pol lie en Regering weigert financiële steun Studentenfederatie zamelt geld in Onderzoek naar val van jonge vlieger K-N i FUW-ClJfN E AN' NIEUW-GUINEA o NIEUW-GUINEA WÈmmm r? x WmÈm A-N 1 F. U W-CU 1 N F A Z30010 ANWB helpt elke drie minuten lid uit nood Bromfietsverbod in Valkenburg KASSIER MAAKTE DURE REIZEN Vier maanden voor A'damse fabrikant Veel bewolking jé! c ZATERDAG 30 JUNI 1962 2 ZEKER VAN INDONESISCH BESTUUR Morele plicht ENGEL Regering betaalt niets Overdracht duidelijk Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk RAAD VAN DE LUCHTVAART MEDAILLE VOOR DAPPERE AGENT Twijfel geuit aan verband tussen tyfus en fout bij gemeentebedrijf Vrouw van 74 bij sprong op rijdende tram verongelukt "TTT j n O X ttff W mm ui N O Z Z q Tot één jaar en negen maanden veroordeeld Televisie-verzekeraar die mensen dupeerde krijgt boete van 2000 29. „Kom", denkt Zilvertje, die voor zijn wagen met hooi zit uit te rusten, „ik moet weer verder, ik heb moeder beloofd met het eten thuis te zijnl" Hij trekt zijn hooivracht weer voort en zegt; „Ik ben nog steeds moe en heb erge dorst, ik wou dat er iemand langs kwam die water bij zich had!" En boven op het hooi denkt Polle; „Als ik niet beter wist, zou ik zeggen dat het hooi zich beweegt, maar ik weet zeker dat dat niet kan!" 3 g Zes in ons land wonende Papoea's heb ben besloten maandag 9 juli naar Indone sië te vertrekken voor een oriëntatiereis van ongeveer drie weken. Het geld voor de reis (f 30.000) hopen zij voor die tijd door een actie onder de Nederlandse be volking bij elkaar te krijgen. Zij verwach ten geen gebruik te hoeven maken van het Indonesische aanbod de reis te beta len. In Indonesië zullen zij de gast zijn van de regering. De reis is voorbereid via de Indonesische ambassade in Bonn. Dit is gisteravond bekend gemaakt op een persconferentie in Amsterdam van de Nederlandse Staatkundige Studenten Fede ratie (N.S.S.F.), die de actie om het geld bij elkaar te krijgen zal leiden. Op de persconferentie verklaarde de leider der Papoea's, de student Frits Kirihio, die reeds een bezoek aan Indonesië heeft ge bracht, dat de ambassade in Bonn heeft toegezegd dat de groep Papoea's in Indo nesië een gesprek zal hebben met presi dent Soekarno. Het gezelschap zal bestaan uit: domi nee Koiboer, Indey (belastingambtenaar), Hanasbei (leerling CIOS), Somisu (belas tingambtenaar), Jelman (leerling analit- tenschool) en Wanma (leerling filmakade- mie). De groep heeft het voornemen na de oriëntatiereis naar Nederland terug te ke ren. De Papoea's die de reis zullen onder nemen verklaarden dat de heer Jouwe bij zijn bezoek aan Nederland had gezegd, dat de Nieuw-Guinearaad geen bezwaar heeft tegen de voorgenomen reis. De president van de N.S.S.F., de heer J. N. Schol ten, verklaarde, dat nu de Ne derlandse regering, hoewel zij geen be zwaar heeft tegen de reis geen geld be- Advertentie Grote Houtstraat 181 HAARLEM schikbaar zal stellen, de federatie het als een morele plicht van Nederland ziet de Papoea's in hun wensen zich te oriënteren tegemoet te komen. Twee leden van het gezelschap dat naar Indonesië gaat zijn lid van de Parna, de anderen zijn partijloos. Zowel de heer Scholten als de heer Kirihio zei, dat men is uitgegaan van de toekomstige over dracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië. Aanvankelijk was de groep die de reis wil maken groter, maar om financiële rede nen heeft men besloten het aantal te be perken. Zowel de Papoea's als de N.S.S.F. zijn ervan overtuigd dat het benodigde geld voor 9 juli bij elkaar gebracht is. Een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft verklaard: „De Nederlandse regering zal geen enkele Pa poea ook meer het geringste in de weg leggen als hij zich in Indonesië of waar ook elders in de wereld wil oriënteren. Het is echter niet juist te veronderstellen, dat de Nederlandse regering de kosten van dergelijke oriëntatiereizen zal betalen. Slechts indien een representatieve groep Papoea's, aangewezen b.v. door een in stantie als de Nieuw-Guinearaad, zich wil oriënteren in Indonesië of elders, dan is het mogelijk dat Nederland daartoe de fondsen beschikbaar stelt." Deze verklaring werd afgelegd naar aan leiding van berichten en geruchten over een „gebrek aan medewerking van Neder landse zijde om te voldoen aan wat in de troonrede is gezegd". In de troonrede werd n.l. gesproken van de gelegenheid voor de Papoea's om zich naar alle richtingen te oriënteren. De heer Kirihio zei op de persconferen tie: „Er zijn nu honderd jonge Papoea's in Nederland, die een ruimere kijk op de internationale politiek hebben gekregen. Daar komt de behoefte uit voort zich ver der te oriënteren. Wij hebben altijd gehoopt Nieuw-Guinea alleen met Nederland te kunnen opbouwen. Maar nu uit de politieke ontwikkeling blijkt dat dit niet gaat en nu overdracht aan Indonesië duidelijk is, moeten wij ons zo goed mogelijk oriënte ren. Als wij terugkomen in Nieuw-Guinea zullen wij als jongeren het land zo goed mogelijk moeten kunnen leiden", aldus de heer Kirihio. (Het N.S.S.F. deelt mee dat bijdragen voor de oriëntatiereis kunnen worden ge stort op girorekening 528434, ten name van mej. Hermans, Steenschuur 7, Leiden, met de vermelding „Papoea"). c Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door de leden van de restauratiecommissie. Teylermuseum, zondag 15 u.: Bespeling van het 31 toonsorgel door Frans van Doorn en Anton de Beer. Openluchttheater (Bloemendaal), zon dag 20.15 u.: Nationaal Ballet, o.l.v. Sonia Gaskell. Grote Kerk, maandag 20 u.: Opening 12e Internationaal Orgel Improvisatie Concours met concert door de deelnemers. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Rear Window", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Liefdesavontuur in Rome", 18 j. Lido, 14 ,19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „De rimboevechters van Birma", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De Vampier", 18 j. Zon dag 11 u.> „Avontuur per ballon", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Sappho, de Venus van Lesbos", 18 j. Van maandag af: „On the Waterfront", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „De drie musketiers", 14 j. Vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Met mu ziek meer mans", a.l. Maandag 20.15 u.: „Es war eine rauschende Ballnacht", 18 j. Rembrandt 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Return to Peyton Place", 14 j. Zondag 11 u.: „Canada, het land der zwarte beren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Uit de sloppen van Liverpool", 14 j. Van maandag af: „De schrik der Oceanen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Lola", 18 j. Zondag 11 u.: „Faja Lobbi", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 14.30 u.: „De zingende hertog", a.l. Vandaag en zondag 19 en 21.30 u.: „So lacht und küsst man in Tirol", 14 j. Maandag 14.30 u.: „De zingende hertog", a.l. Maan dag en dinsdag 19 en 21.30 u.: „Misdaad en strip-tease", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Frans Halstentoonstelling: 10-17 u., zondag 13-17 u., woensdag ook 20-22 u. Tot 30 sept. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van Italiaanse tekeningen, 10-17, zondag 13-17 u. Tot 22 juli. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.: zondag 13-17 u. Tot 29 juli. Museum „Het huis van Looy" (Kleine Houtweg)Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 sept. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw-Heilig- land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner, 9-17 u., tot 22 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein)Gedurende de maand juni expositie van grafiek van J. Mensinga, 10-22 uur. DIVERSEN Brinkmann (Hildebrandzaal), zondag 12.30 en 15.15 u.: Haarlems Kleinkunstthe- ater voor personen boven de zestig. Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond geopend vanaf 8 u. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 u. af café-chantant. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 29 juni). „Blue ZATERDAG 30 JUNI City-theater, N 19 en 21.15 u.: Hawaii". Rex-theater, 20 u.: „Maciste, de sterkste man ter wereld". ZONDAG 1 JULI City-theater, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blue Hawaii". Rex-theater, 15 u.: „Het lokaas van Fort Bellow"; 20 u.: „Maciste, de sterkste man ter wereld". v MAANDAG 2 JULI City-theater, 20 u.: „Anna Karenina". Rex-theater, 20 u.: „Maciste, de sterkste man ter wereld". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. ZATERDAG 30 JUNI Luxor, 19 en 21.15 u.: „Terreur van de straat". Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlubber"; 23.30 u.: „Onteerde meisjes". W.B. Theater, 20 u.: „De prairieduivel met het lidteken". ZONDAG 1 JULI Luxor, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Terreur van de straat", 14.30 u.: „Vlammen over Kan sas". Kennemer Theater, 19, en 21.15 u.: „Mr. Vlubber", 14.30 u.: „Pantermeisje". W. B. Theater, 20 u.: „Botsende jeugd", 14.30 u.: „Fortuinjagers in de Gele Bergen". Advertentie Maar dan modern, veilig, snel en Mild met de prettig geparfumeerde 'n Hamol produkt uit Zwitserland tube 1.50 en 2.95 Wat op 12 maart van dit jaar een plezierige oefentocht voor negen jonge sportvliegers uit Delft had moeten wor den, eindigde droevig met de dood één hunner. Het toestel van de 22-jarige Bauke ten Wolde sloeg bij Melissand in een zware sneeuwbui op een droogge vallen slik te pletter, waarbij de vlieger om het leven kwam. De raad voor de luchtvaart heeft gistermiddag een onder zoek naar de toedracht van dit ongeluk ingesteld, waarbij drie jeugdige vliegers, vrienden van de omgekomene werden gehoord. Een instructeur van de nationale lucht- vaartschool had op uitnodiging van een sportvliegersclub van Delftse studenten een navigatietocht uitgestippeld, in de loop waarvan de deelnemers enkele opdrachten moesten vervullen. Het weer leek gunstig, maar een uur na de start ontmoette het groepje vliegers boven Zeeland een zware sneeuwbui. Ze keerden naar de luchthaven Rotterdam terug, met uitzondering van Ten Wolde, die de bui binnenvloog. Hij vloog bijzonder laag en zijn motor maakte een onregelmatig geluid. Men hoorde een klap en toen na de bui het zicht iets ver beterde, zag men het vliegtuigje op de slikken liggen. De directeur van de Rijksluchtvaart dienst verweet de deelnemers, dat zij 's- middags na 2 uur zijn gestart met geen recenter weerbericht dan dat van 's och tends 9 uur. Verder achtte hij de opgaven voor deze onervaren vliegers te zwaar. Voor het behalen van een eenvoudig sportbrevet krijgt men geen instructie in het blindvliegen, zoals zich dat in een zware sneeuwbui voordoet. In de wacht van het politiebureau Ar- chimedesstraat in Den Haag heeft de Haag se hoofdcommissaris gisteren de bronzen medaille van het Carnegie Heldenfonds uit gereikt aan agent F. Voogd die in septem ber na halsbrekende toeren een bijna drie jaar oud kind heeft gered. Het jongetje hing op de vierde etage tot zijn middel uit het raam, terwijl een angstige menig te op straat toekeek en niet wist hoe hulp te bieden daar de ouders van het kind niet thuis waren. Agent Voogd werd ge waarschuwd. Hij begon zonder zich lang te bedenken langs de balkons omhoog te klimmen. Telkens kon hij het hekwerk van een hoger gelegen balkon grijpen en zich daaraan optrekken. Op de vierde etage ge komen sloeg hij met de greep van zijn pistool een ruit in en ging door het huis naar de kamer waar het kind lag. Als door een wonder was het jongetje op het raamkozijn in evenwicht gebleven. Het was op een voor het open raam staande stoel geklommen en toen in zijn benarde positie op de vensterbank geraakt. De directeur van de afdeling rioleringen van publieke werken in Amsterdam, ir. A. C. J. Koot, heeft verklaard het in twijfel te trekken of er samenhang be staat tussen de verkeerde aansluiting bij de rioolzuiveringsinstallatie-west en het optreden van tyfus. „Volgens onze bedrijfs resultaten en volgens berekeningen is er hooguit 1 tot 2 kubieke meter gezuiverd rioolwater in de waterleiding gekomen", zei ir. Koot tijdens een persexcursie naar de rioolzuiveringsinstallatie bij de Sloter- plas. Hij noemde het min of meer onver klaarbaar dat zo'n kleine fout echter daardoor niet minder erg zulke ernstige gevolgen heelt kunnen hebben. In Den Haag is de 74-jarige mevrouw C. C. TaalOuderdorp uit Monster, bij een poging op een rijdende tram van lijn 11 te springen overreden. Zij overleed ter plaatse. rrvr- H 1 Z f A R I' 3 1 M ACU LA'! US 1 r vv: A OS K. - UUTAX CUMMUNbs HOITHUI* t ■- A l f «W'S:4 itim iS, ik hANf IUKUS VERSlCri»>Ril.ATlV; Q Ui t 'wk '&N&A v V' v.*\ - Z MACRO 11 R ACH)U,M I AR 1A H l: w r—.. lïfi Rond tevreden over resultaat proeven met maximumsnelheid In zijn openingsrede tot de vanmiddag in Scheveningen gehouden jaarvergadering van de ANWB herdacht de waarnemend voorzitter van de Koninklijke Toeristenbond de heer P. F. Zimmerman, het feit dat de stichter, promotor en eerste voorzitter van de Bond, wijlen Edo Bergsma, op 6 juni honderd jaar geleden geboren werd. Hij herdacht verder het verlies van we genwacht Jacob van Milligen uit Otterlo, die enige weken geleden slachtoffer van zijn plicht werd. Gevoelvolle woorden wijd de de heer Zimmerman ook aan de plot seling overleden voorzitter van de ANWB, mr. W. A. Offerhaus. In zijn toespraak ha merde de heer Zimmerman opnieuw op de noodzaak van vakantiespreiding. Voorts keerde hij zich weer tegen verontreiniging met papier en andere materialen van strand, bos, heide en wegen. Ook de ver ontreiniging van de binnenwateren baart steeds weer zorgen. Te veel gemeenten en industrieën lozen afvalwater op wate ren, die eens de trots van ons land vorm den, zoals de Utrechtse Vecht en de Regge. Zij staan thans in de kwalijke geur van open riolen. In een overzicht van de ANWB-dien- sten zei spreker, dat de Bond iedere twee driekwart minuut een lid uit de nood helpt. Daarbij zijn de 40.000 autotechnische ad viezen nog buiten beschouwing gelaten. Hij deelde voorts mee, dat met vele ge meenten besprekingen gaande zijn voor het plaatsen van verlichte wegwijzers op door gaande routes. Na Curagao en Suriname heeft Aruba thans ook om wegwijzers ge vraagd. In de Flevopolder staat nu de eerste wegwijzer. De 240 moderne richting borden langs rijksweg 12, Den HaagEl- ten, beslaan 1500 vierkante meter. De ANWB is verheugd over het wel slagen van de proeven met maximum snelheden tijdens de pinksterdagen (100 km op rijksweg 12, 80 km op de Zuider zeestraatweg). De Bond blijft pleiten voor differentiatie bij een volgende proef. De gunstige uitkomsten bij het verkeersplein Ouderijn met een zinvol stelsel v^n da lende maximumsnelheden wettigt snelle invoering van dit systeem ook op andere rotondes of aansluitingen van wegen. Ver heugd is de Bond ook over het toene mende gebruik van veiligheidsgordels en de erkenning van schade-assuradeuren, dat de W.A.-dekking voor motorrijtuigen in sociaal en financieel opzicht te laag is. Ook over de aangekondigde maatre gelen voor bromfietsers is de Bond con tent. Het aangekondigde vijftienjarenplan voor 1200 kilometer autowegen wordt thans door de bond gezien de snelle toe neming van het verkeer, te beperkt ge acht. Opnieuw wees de heer Zimmerman op de noodzaak van een autonoom we genfonds. 2021. Kamuk en Tipak lieten zich voor zichtig op het ijs zakken. Ze wilden pro beren, het dier sluipend te naderen; en dat moesten ze heel omzichtig doen, want die dieren zijn gauw gewaarschuwd voor gevaar Langzaam, stukje voor stukje, kropen de twee op hun buik over het ijs, in de richting van de zeehond. Pas op zachtjes aan, hoor.' waar schuwden ze elkaar. De vier bijzondere frankeerzegels van Nederlands Nieuw-Guinea, die op 17 september zullen uitkomen. De gege vens van deze schaaldieren-serie zijn gisteren op pagina 1 van ons blad gepubliceerd. „De cowboys van de technische eeuw Het centrum van de toeristenplaats Val kenburg zal in de toekomst taboe zijn voor bromfietsers. Tot dit kloeke besluit zijn B. en W. gekomen. „Als het alleen de bonafide bromfietsers betrof, zouden we van deze maatregel heb ben afgezien", zei burgemeester Breekpot. „Maar het gaat vooral om de bromfietsers die van de binnenstad een soort Nürnburg- ring maken". De burgemeester noemde hen „de cowboy van de technische eeuw „In plaats van een paard, berijden zij ?en brommer en in plaats van het laten knal len van pistolen rijden ze met een open knalpot en monteren er soms zelfs een megafoon aan". De rechtbank te Amsterdam heeft van ochtend de 31-jarige voormalige kassier T. C. van Autopon te Amsterdam wegens verduistering veroordeeld tot een gevange nisstraf van een jaar en negen maanden met aftrek. Deze kassier moet in de loop van 1961 en 1962 zijn werkgever hebben nadeeld voor in totaal 56.000. Hem was een verduistering van 33.000 ten laste gelegd. De officier van justitie had een gevangenisstraf van 2'A jaar met aftrek geëist. De kassier kreeg het geld in handen door bedrijfsontvangsten niet te boeken, dit kon zolang onopgemerkt blijven door dat er een achterstand was in de boekhou ding. Van het geld was niets overgebleven. De kassier had het geld opgemaakt tijdens enkele dure buitenlandse reizen. Het Haagse gerechtshof heeft een 40- jarige Hagenaar, ex-directeur van de tele visie-schade- en reparatieverzekerings maatschappij „Internationale", wegens overtredingen van de wet op de assurantie bemiddeling drie geldboetes, een van 1000 en twee van 500 opgelegd. De man hield zich bezig met het ver zekeren van tv-toestellen en beeldbuizen. Hij had daarvoor vijftig agenten in het gehele land in dienst, die circa duizend tv-verzekeringen afsloten. Deze agenten waren echter niet als zodanig ingeschre ven. Ook de boekhouding was niet op de voorgeschreven wijze gevoerd. Na de aanhouding van de directeur op beschuldiging van oplichting in een an dere zaak ging het mis met het verze keringsbedrijfje. De zaak werd overgeno men door een Leidse maatschappij. Vele verzekerden zijn toen gedupeerd doordat zij hogere premies moesten gaan betalen. De rechtbank te Amsterdam heeft de 34-jarige fabrikant J. G. M. uit de hoofd stad veroordeeld tot vier maanden onvoor waardelijk en ontzegging van de rijbevoegd heid voor drie jaar wegens het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel de dood ten gevolge hebbend. De officier van jus titie had een gevangenisstraf van zes maan den onvoorwaardelijk en de maximale ont zegging van de rijbevoegdheid, namelijk voor de tijd van vijf jaar geëist. Nieuw raadhuis. De gemeente Alme lo heeft aan dr. J. J. P. Oud te Was senaar opdracht gegeven, tot het ontwer pen van een raadhuis, passend in het nieuwe stadscentrum dat het komende jaar zal worden gebouwd. NAVO-taptoe. Amsterdam krijgt de primeur van de NAVO-taptoe, die, naar een vijfjarige traditie wil, 's zomers in Arnhem wordt gehouden. Het kleurrijke festijn, dat in verband met het lustrum feest extra opgedoft zal worden, zal zich op 7 juli in het Olympisch Stadion afspelen, alvorens van 9 tot en met 14 juli het optreden in Arnhem plaatsheeft. Hoogleraar in Delft. Dr. ir. C. van den Berg, directeur van het instituut voor cul tuurtechnisch en waterhuishouding in Wa- geningen, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool in Delft voor de afdeling van weg- en water bouwkunde. Gast uit Moskou. Ter gelegenheid van de jaarlijkse bijeenkomst van het curato rium van het Nederland-USSR-Instituut is een diner gehouden in Den Haag, waar bij als gast o.a. aanwezig was de erevoor zitter en oprichter van het instituut, mr. K. P. van der Mandele. Uit Moskou was overgekomen de heer M. V. Nesterov, pre sident van de Kamer van Koophandel van de Sovjet-Unie. Overspannen. In Amsterdam heeft een 54-jarige vrouw in haar huis een brandje gesticht door een plastic emmertje met petroleum aan te steken. Op het poli tiebureau kwam zij in overspannen toe stand vertellen dat zij haar woning in brand had gestoken. De brandweer heeft het vuur geblust; een achterkamer was uit gebrand. De vrouw is in bewaring gesteld. Is dat rechtvaardig? Het Tweede Ka merlid Kleijwegt (P.v.d.A.) heeft aan de minister van O., K. en W. schriftelijk ge vraagd of het waar is, dat aan de techni sche hogeschool in Twente, althans in het eerste en tweede studiejaar, slechts stu denten zullen worden toegelaten, die op het terrein van de hogeschool in de zo genaamde campus woonachtig zullen zijn. Als dit zo is, acht de minister dan deze voorwaarde aanvaardbaar, en zo ja, op grond van welk wettelijk voorschrift, vraagt de heer Kleijwegt. Timmeren aan de weg. In 53 interna tionale werkkampen, uitgaande van de Wereldraad van Kerken, in alle delen van de wereld, zullen ook deze zomer ongeveer 1300 jonge christenen met schop, houweel en hamer getuigen van hun geloof door dienstbetoon en oecumenische gemeen schap. Twee van deze kampen komen er op de Veluwe. De jongeren zullen betrok ken worden in herstelwerk in en om de ziekenhuizen, en verder in de gelegenheid zijn meer van nabij kennis te nemen van het leven ii} ons land, vooral ook het ker kelijk leven. Het K.N.M.I. deelt mee: Nabij Ierland handhaaft zich een hoge- drukgebied. Rondom dit maximum is een hoeveelheid vochtiger en wat minder kou de lucht gestroomd, die vanmiddag Schot land bereikte. Het ziet er naar uit dat het warmtefront, dat de voorste begrenzing ervan vormt, morgen Nederland in een langzaam tempo voorbij zal trekken, ge volgd door de vochtiger lucht. Er zal daarom over het algemeen veel bewolking zijn, waar it in hoofdzaak in de kustprovincies plaatselijk wat motregen kan vallen. De wind blijft noordwest, ter wijl de temperatuur dezelfde zal zijn als vandaag of iets hoger. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen C binnen- en buitenland. "ö3 a B Neerslag: laatste 24 uur. 5 o V 3 cR Den Helder geheel bew. nnw 15 0.2 Ypenburg regenbui nnw 14 0.1 Vlissingen zwaar bew. nw 15 0 Eelde geheel bew. wnw 13 0.6 De Bilt zwaar bew. nw 14 0 Twen'te regenbui nw 14 0.1 Eindhoven zwaar bew. w 16 0 Zd-Limburg zwaar bew. wnw 16 0 Helsinki zwaar bew. nnw 18 0 Stockholm zwaar bew nnw 14 29 Oslo licht bew. ono 21 0 Kopenhagen zwaar bew. wnw 18 0 Aberdeen regen windst. 2 Londen onbewolkt windst. 19 1 Amsterdam zwaar bew. wnw 16 0 Brussel zwaar bew. n 17 0 Luxemburg zwaar bew. n 16 0 Parijs onbewolkt n 18 0 Bordeaux onbewolkt windst. 26 0 Grenoble licht bew. nw 25 0 Nice licht bew. n 24 0 Berlijn zwaar bew. w 15 0 Frankfort half bew. wnw 17 0 München regen windst. 16 0.1 Zürich zwaar bew. windst. 20 2 Genève zwaar bew. ono 22 0 Locarno onbewolkt windst. 25 0 Wenen zwaar bew. nw 19 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 17 4 Athene onbewolkt windst. 33 0 Rome onbewolkt windst. 27 0 Ajaccio onbewolkt no 25 0 Madrid onbewolkt n 32 0 Mallorca half bew. windst. 27 0 Lissabon geheel bew. wnw 24 0 Zondag 1 juli Zon op 4.23 uur, onder 21.03 uur. Maan op 4.08 uur, onder 20.27 uur. Maandag 2 juli Zon op 4.24 uur, onder 21.03 uur. Maan op 4.59 uur, onder 21.19 uur. Maanstanden 2 juli 0.53 uur nieuwe maan. 10 juli 0.40 uur eerste kwartier. 17 juli 12.41 uur volle maan. 24 juli 5.19 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 30 juni Hoog water 2.09 en 14.39 uur. Laag water 10.07 en 22.43 uur. Zondag 1 juli Hoog water 2.56 en 15.26 uur. Laag water 11.01 en 23.26 uur. Maandag 2 juli Hoog water 3.41 en 16.11 uur. Laag water 11.47 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2