DE HAARLEMSE ORGELMAAND BEGONNEN vermaat Voorzitter Lefebvre: Het boek is meer dan industrieel produkt -lik Weners spelen het oude Wenen 1 m m i ■Rs 1 i Pieter d'Hont wint kleinplastiekprij s Von Hofmannsthal's Der Schwierige' Exposities in Amsterdamse kunstzalen Drie brieven van Van Gogh geveild voor ruim 12.000 vermaat beter brood voor hetzelfde geld ■HL" MÊL M DINSDAG 3 JULI 1962 7 .O CONCERT DOOR DE VIER CONCOURSDEELNEMERS Op Curasao Geschil over précensuur leidt tot breuk tussen t.v.-station en regering i Madurodam tien jaar Harold Turner overleden Vereeniging voor de Boekhandel vergadert Graficus Jaap Pander ten grave gedragen Bob Buys Gestolen schilderij van Renoir teruggevonden 7 eleviste programma 1 i De radio geeft woensdag DE VIER DEELNEMERS aan de Improvisatiewedstrijd hebben maandag avond de manifestaties van de Haar lemse orgelmaand met een concert op het Müller-orgel in de St. Bavo ingeluid. De Zwitser Konrad Philipp Schuba, de Engelsman Peter Hurford, de Ne derlander Bernard Bar- telink prijswinnaar van verleden jaar en de Fransman Yves De- vemav, die hedenavond eikaars concur renten zijn om de zozeer begeerde wis- selprijs te veroveren, wat hun een wereldreputatie als improvisator kan be zorgen, zij concerteerden op deze voor avond kunstbroederlijk naast elkaar, ieder naar eigen aanleg en inzicht. Uiteraard was dit optreden voor hen een nuttige kennismaking met de capacitei ten van het orgel en zijn akoestische werking in de ruimte. Uit hun er varingen kunnen zij hedenavond lering trekken. SCHUBA, DE ORGANIST van de basi liek te Konstanz aan de Bodensee, opende het concert. Hij had ter vertolking geko zen Preludium en Tripelfuga in Es van Bach, kapitale opgave om niet alleen met registratiemogeliikheden, maar tevens met een geraffineerde articulatie de giganti sche bouw van het werk tot klaarheid te brengen. Ongetwijfeld zal hij zijn positief voordeel Weten te doen uit de min of meer negatieve resultaten van deze confrontatie. HURFORD, de organist van de St. AI- banskakathedraal, is geen vreemde in de Haarlemse St. Bavo; hij heeft al eerder aan de imDrovisatiewedstrijd deelgeno men. Wellicht heeft hij van ervaringen op akoestisch gebied kunnen profiteren. Met een Toccata van John Blow bereikte hij een evenwichtige climax naar een plenum, waarin echter de bazuin 32' naar mijn smaak toch eventjes te vroeg kwam. Met variaties op „More Palatino" van Swee- linck maakte hij een mooie beurt; zijn staccato in hoog fluitregister was opmer kelijk van effect. Hurford besloot met een duidelijk gedétailleerde verklanking van Preludium en Fuga in C. van Bach. BERNARD BARTELINK profiteerde van het voordeel der ervaring, ook wat de jongste mogelijkheden van het orgel betreft. Dit was te merken aan de regis tratie van de Sweelinck-composities Pre ludium in F en Variaties op het koraal „Wo Gott der Herr nicht bei uns halt" en vooral aan de rustige en duidelijke te kening in karakteristieke tinten, waarmee hij de onderscheidene fasen van de Ricer- care van Albert de Klerk fijnzinnig af lijnde. DEVERNAIJ, die organist is van de St. Pierre te Douai openbaarde zich ten slotte als een smaakvol interpreet die het begrip intiem concerteren verstaat. In een lichte klavecimbelachtige registratie mocht de tekening van het hoofddeel der Triosonate in C. van Bach misschien nog iets tekort gekomen zijn in geraffineerde détaillering, het Largo in a werd echter een juweeltje van distincte driestemmig heid en ook in de Finale was het even wicht in lijn in kleur opvallend. Met een magistrale vertolking van Litanies van Jo- han Alain geweldig contrast met de intieme musiceergeest van Bach's vijfde Sonate besloot de organist het concert. ER WAS verblijdend veel belangstelling voor deze kennismaking met de deelne mers aan het muzikale toernooi dat he denavond staat te gebeuren. Laten wij ons niet verliezen in enige prognose. Het lijdt geen twijfel dat Barteïinck zich geducht zal weren om de verleden jaar verwor ven titel te behouden. Maar improviseren is niet alleen een „kunde" maar ook een faculteit die afhankelijk is van de genade van het ogenblik. En er zijn vier kansen! Jos. de Klerk Advertentie HAARLEM 25 jaar broodbakker De regeringsvoorlichtingsdienst van de Nederlandse Antillen zal de zakelijke re latie met het televisiestation op Cura- gao verbreken De R.V.D. verzorgt twee maal per week een uitzending van een kwartier en nog een maandelijks program ma. „Telecuragao" wordt beschuldigd van contractbreuk daar 't station heeft gewei gerd medewerking te verlenen aan een voorgenomen uitzending, waarin twee Su rinaamse bezoekers zouden worden geïn terviewd. „Telecuragao" stelde zich op het standpunt voor dit interview met niet- ingezetenen toestemming nodig te hebben van het hoofd van de politie, zoals in de bepalingen van de concessie is vermeld. De regering is evenwel van mening, dat dit voor een regeringsuitzending niet nodig is. Het miniatuurstadje Madurodam bestond gisteren tien jaar. Het programma waar mee deze gebeurtenis werd gevierd betrof grotendeels de beeldhouwkunst. De heer G. G. Jungerius, directeur van Madurodam, bood een bronzen beeldengroepje aan, voorstellend een pijper met twee dansen de meisjes, vervaardigd door mevrouw J van Riemsdijk, namens de dagelijkse medewerkers aan het bestuur van Maduro dam. Een bas-reliëf werd, ter herinnering aan de in 1959 overleden bouwmeester van het stadje, de heer S. J. Bouma, door diens drie-jarige kleinzoon onthuld. Des middags werd de openluchttentoon- stelling van kleinplastiek geopend door mr. H. J. Reinink, directeur-generaal voor de kunsten en voor buitenlandse culturele betrekkingen. De Madurodam-kleinpïas- tiekprijs van 1500.— werd toegekend aan de beeldhouwer Pieter d'Hont voor zijn inzending „Het Gesprek", door een iury, bestaande uit de heren K. E. Schuurman, C. Hund, G. G. Jungerius, H. Noorlander en H. Zweerus. Tot slot werd door de 9-jarige Jacque line Westenberg een beeldje van Marian Gobius onthuld, dat een meisje voorstelt, dat in verrukking naar het stadje kijkt. Het bestuur van de stichting tot bijstand van het Nederlands Studenten Sanatorium miniatuurstad „Madurodam'maakte op deze dag bekend, dat besloten is een een malige gift van 100.000 gulden te doen aan de Stichting Leidse Jeugdcentra, voor de bouw van een clubhuis. Harold Turner, een bekende Britse bal letdanser uit de jaren dertig, is na een repetitie in Covent Garden voor zijn kleed kamer op 52-jarige leeftijd overleden. De meest bekende rol van Turner was die van de blauwe jongen in „Les Pa- tineurs", een rol die speciaal voor hem gecreëerd werd door Frederick Ashton. Zijn laatste grote rol was die van de koet sier in „Petroesjka", die hij danste op zijn vijftigste verjaardag in Covent Gar den. Snip en Snap Revue. René Sleeswijks 25ste Snip en Snap Revue „Harten Troef" zal vrijdag 6 juli in het Grand Thé&tre Gooiland te Hilversum in première gaan In zijn openingsrede op de vandaag te aan het mededenken heeft gezet en tot Utrecht gehouden ledenvergadering van de handelen heeft aangespoord. Zijn boeken, Vereeniging voor de boekhandel, heeft de j die op een uitvoerige informatie en doel voorzitter, de heer E. Lefebvre, onder 1 meer gewezen op het grote belang dat het publiek de schoolboeken tijdig, dat wil zeggen in ieder geval voor 1 augustus, bij de boekhandel bestelt. Doet men dit treffende bibliografie berusten, zijn wars van alle loutere boekengeleerdheid en brengen de lezer in contact met de concrete maatschappelijke werkelijkheid", zo ont- lenen wij aan het rapport van de jury, niet, dan loopt men grote kans deze niet die bestond uit de heren Prof- dr- J* <j*. voor het begin van de schooltijd in zijnBomhoff, dr. L. M. van Dis, drs. D. de bezit te hebben, hetgeen voor een goed functioneren van het onderwijs schadelijk Sprekende over de kartelbepalingen van de E.E.G.. zei de voorzitter: „Wij heb ben hier te maken met een stuk bijzon der stringente supranationale wetgeving. Een rationalisering van prQduktie en dis tributie met verschijnselen als massapro- duktie en normalisatie wordt hier duide lijk beoogd of zal het directe gevolg zijn. In zijn verschijning is het boek weliswaar een produkt van de industrie maar het moet duidelijk zijn dat voor die andere, hogere waarden van het boek de toepas sing van de geschetste economische stel regels desastreuze gevolgen zou hebben. De functie van boekhandel en uitgeverij als middelaars tussen de uitingen van de men selijke geest in al zijn verscheidenheid en de lezer, rechtvaardigt het hanteren van andere economische maatstaven dan voor het industriële produkt zonder meer. Zo werd dan ook in mei van dit jaar in Bar celona door afgevaardigden van zevenen twintig landen op het internationale uitge verscongres een resolutie aangenomen, waarbij een beroep werd gedaan op na tionale en supranationale overheden, aan het boek een eigen plaats te geven in economische regelingen. Van de nationale ministers voor culturele zaken werd de medewerking ingeroepen om een dreigen de cultuurverarming af te wenden. Een onbelemmerde cultuurverspreiding moet één van de meest wezenlijke elementen worden genoemd voor een waarlijk gees telijke integratie van de volkeren", aldus de heer Lefebvre. De D. A. Thiemeprijs, een der oudste Nederlandse prijzen werd uitgereikt aan prof. dr. W. Banning voor zijn geschriften welke uitmunten op het gebied van onder wijs in de ruime zin, namelijk van bij dragen tot vorming van de Nederlandse geest. „Sinds 1926 toen „Om de groei der Gemeenschap" verscheen, is het een on stuitbare stroom van boeken geweest, waarmede prof. Banning zijn landgenoten Lange, E. Lefebvre en mr. C. Vrij. Gisteren is op de Noorderbegraafplaats in Haarlem het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de Haarlemse schilder- graficus J. Pander, die woensdag 27 juni te Haarlem op 50-jarige leeftijd is overle den. Hy laat vrouw en tien kinderen achter. Velen woonden de begrafenis by, vooral uit kerkelijke en culturele kringen. Aan de groeve werd gesproken door ds. H. W. Wierda, gereformeerd predikant, en jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk, directeur van de Grafische Inrichting Joh. Ensche dé en Zonen. Jaap Pander werd in Garijp in Friesland geboren als zoon van een schipper. Een dertigtal jaren geleden kwam hij in dienst bij de firma Enschedé, waar hij met en kele anderen de grondlegger werd van óe ontwerpafdeling voor commercieel drux- werk. Na vier jaar vestigde hij zich als zelfstandig ontwerper, waarbij hij nauwe banden onderhield met de firma Ensche dé. De laatste jaren ontwierp hij ook voor de PTT. Hij heeft de ontwerpen gemaakt voor de bloemen- en vogelserie van de Nederlandse Antillen, voor de Zeehelden serie en zojuist had hij de ontwerpen vol tooid voor de nog te verschijnen Nieuw- Guineaserie, die zal worden uitgegeven ter gelegenheid van de South Pacific Con ference te Pago Pago. Voor een Ameri kaanse uitgever heeft hij een reis door Israel gemaakt, waaruit zijn Bijbelillus- traties resulteerden Ook heeft hij Bij belprenten voor het onderwijs gemaakt. De begrafenis werd namens Kunst 7;j Ons Doel bijgewoond door Josef Santen en namens „De Groep" door Poppe Damave. i '.♦S* Robert Lindner als Hans Karl Bühl en Adrienne Gessner als zijn zuster Crescence in Der Schwierige" van Von Hofmannsthal. Als men het Wiener Burgtheater naar Nederland laat komen om in het Holland Festival iets van het meest eigene te tonen, welke keuze uit zijn repertoire zou dan geschikter zijn dan het gis teren in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag gegeven blijspel van Hugo von Hofmannsthal, „Der Schwierige". Hoe wel net stuk omstreeks 1920 speelt ademt het nog volkomen de fin de siècle-sfeer, die volgens de weemoedige herinnering van velen het tijdperk van het „ware Wenen" geweest moet zijn. Schitterend wordt vooral in het tweede bedrijf van dit blijspel de ietwat holle society-sfeer getekend met alle decadentie, die daar eigen aan was, vermengd met melancholie om het voor goed voorbij zijn van de bloeitijd van dit keizerlijke Wenen. Maar het stuk is toch in de eerste plaats een karakter-komedie al is dat karakter moeilijk uit die omgeving en dat tijdperk weg te denken. GRAAF HANS KARL BÜ.HL is „de moeilijke man" die zozeer het voor en te gen van alle dingen ziet, dat het hem oneindige moeite kost tot een besluit te komen. Toch zijn het juist die verfijnde twijfelzucht en aristocratische charme, die hem bij diverse adellijke dames veel suc ces bezorgen. Pas na lange, vermakelij ke aarzelingen kunnen wij er gerust op zijn, dat de enige niet-oppervlakkige vrouw uit zijn omgeving, de beeldschone en zo begrijpende Hélène Altenwyl, hem defini tief van zijn twijfelmoedigheid zal gene zen. Behalve dit met grote finesse getekende tweetal, waarvan de karakters in psycho logisch prachtig ontledende gesprekken zich langzaamaan onthullen, lopen er in de handeling nog een aantal alleraardigste typeringen rond: de goed bedoelende maar niets begrijpende zuster, haar geen twij fel kennende zoon Stani, de sentimentele Antoinette, maar ook heel fijn getekende derde plans rolletjes als de licht geraakte secretaris, de perfecte gentleman-bedien- de en verscheidene anderen. HET IS VOORNAMELIJK om deze on vergankelijke portretten-galerij, meer nog dan om de op zichzelf niet belangrijke in trige, de vaak niet eens zo heel geestige grappen, of de weemoedige sfeer van ver gane glorie, dat Von Hofmannsthal ons nog zo sterk kan boeien. Menigeen zal voortreffelijke herinnerin gen bewaren aan de zo perfect verzorgde voorstelling, die de Nederlandse Comedie in 1953 onder regie van Ludwig Berger van ditzelfde stuk heeft gegeven. Het is zeker, dat de opvoering in geen enkel op- KUNSTHANDEL SANTEE LANDWEER exposeert tot 7 juli nagelaten tekeningen van Bob Hanf. Hanf was erudiet en bohémien. Hij heeft chemie en later bouwkunde gestudeerd. Hij heeft compositielessen van Cornelis Dopper en vioolles van Scager en Zimmermann gehad. Wij ontmoetten op deze expositie nog een portretje van de jonge Scager, nu cellist in het Concertgebouworkest. Hij moet een stijlvol litterator geweest zijn, vertelt ons de beeldhouwer L. P. J. Braat in de uitnodiging tot deze expositie. Als beeldend kunstenaar vond hij aansluiting bij de Duitse expressionisten. Werk van hem bevond zich in een Duitse collectie. Het werd later door onze buren ontaard genoemd en vernietigd. Een compositie van hem was daarvoor in Duitsland aanvaard, maar werd nadien om zijn Jood-zijn teruggestuurd. In 1944 lukte de Nhzi's het hem te pakken te krijgen. In Auswitsch kwam hij om. HANF HEB IK VELE malen mogen ont- Kring", waar deze mens grote bewonde- moeten in de kunstenaarssociëteit „De ring en genegenheid mocht genieten. Door anderen wisten velen wel van zijn werk, maar door Hanfs bescheidenheid had men daar alleen kennis mee kunnen maken, als men er naar gevraagd had. Het Haagse Gemeentemuseum bezit van hem een klei ne collectie grafiek, waarvan ons een ten toonstelling beloofd wordt. Het bij Santee Landweer aanwezige werk behoort naar mijn smaak in de prentenkabinetten van die musea, welke het enigszins gegeven is naar volledigheid te streven. Het vertegen woordigt een belangrijke periode. Het zal naast tekeningen van een Kruyder blijven voldoen. Het is eenvoudig en zo oprecht. Het mag niet vergeten worden! IN DE KUNSTZAAL Magdalena Son- nann exposeert tot 10 juli de jonge Jacques Jutte tekeningen, grafiek en beel den. Men voelt achter Jutte's resultaten een grote werklust en drift bij het werken. Maar ik ben beducht voor de haast en de zichtbare handigheid van deze wel ge talenteerde figuur, die ik het meeste waar deerde in beeldjes, waaraan lessen op de lijksakademie niet vreemd lijken te zijn. Kop van Jutte zicht onderdeed voor wat wij gisteren van de Weners te zien kregen. Hier en daar was de uitbeelding van speciaal de bijfiguren in mijn herinnering nog wel iets subtieler in de Amsterdamse voorstelling. Hier werd er lustig op los getypeerd, waardoor met name de figuur van baron Neuhoff iets zo onverdraaglijk pedants meekreeg, dat men zich niet kon voorstellen, waarom de hoogstaande Hé lène zich ook maar één ogenblik met hem inliet. DE HOOFDROLLEN zelf waren in voor treffelijke handen: Robert Lindner, die wij vorig jaar een wat stijve Anatole zagen spelen in het gelijknamige stuk van Schnitzler, gaf de over-verfijnde wankel moedige Bühl heel duidelijk gestalte, al viel ook dit keer naast zijn prachtige understatement zijn weinig fraaie bewe gen op. Aglaja Schmid speelde gevoelig en innemend de vrouwelijke hoofdrol, al maakte haar spel zoals de hele voorstel ling, een ietwat veruiterlijkte indruk, als of men knap ingestudeerde actie zag van spelers, die ondertussen met hun ge dachten elders warenHet sappige Weens, heel wat aangenamer in de oren klinkend dan accentloos Duits, maakte de verstaan baarheid overigens niet gemakkelijker. MEN SPEELDE in fraaie ietwat conven tionele decors van Otto Niedermoser en in een ingehouden nergens naar opvallende effecten strevende regie van Ernst Lothar. Men kon vrede hebben met de vertolking van de meeste bijrollen, al was de figu ratie wat erg summier en al had ook de souffleur een werkzaam aandeel in het spel. Het sterkste punt van deze Weense voor stelling was in ieder geval dat speciaal in de (mooi geregisseerde) soirée-gesprekken de door Von Hofmannsthal bedoelde zwaar moedige atmosfeer bijna tastbaar op het toneel aanwezig was, zodat het publiek zeer ingenomen bleek te zijn met de voor stelling, zonder dat er overigens veel om dit „Lustspiel" is gelachen. Hans van den Bergh Een schilderij van Renoir ter waarde van naar schatting 100.000 gulden, dat op 11 mei was gestolen van een tentoonstel ling in de Japanse stad Kawasaki, is maan dag onbeschadigd teruggevonden in een auto die bij het station van Tokio stond geparkeerd. Het schilderij is eigendom van Aiitsjiro Foedjijama, die juist zijn ontslag heeft ingediend als directeur van het bureau voor economische plannen. VOOR DINSDAG NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd OO' litieke partijen: Uitzending van de Par tij van de Arbeid. 20.30 Documentaire film. 20.5522.20 Speelfilm. VOOR WOENSDAG NTS: 15.30 Eurovisie: Internationaal tennistoernooi te Wimbledon. VARA: 17.00 Voor de jeugd. NTS: 17.35-17.45 Interna tionaal jeugdjournaal. 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Pas geperst. 21.00 Rondom het eindexa men, documentaire. 21.35 Roemeense mu ziek. NTS: 22.10 TV-fim. NCRV: 22.35 Dagsluiting. Bij een veiling in Londen zijn maandag drie brieven welke Vincent van Gogh aan zijn huisbaas heeft geschreven voor 1.200 pond (ruim 12.000 gulden) in andere han den overgegaan. Een notitieboekje met 53, voor het me rendeel nooit gepubliceerde verzen van de 19-de eeuwse Engelse dichter Shelley werd verkocht voor ruim 100.000 gulden. A A tl KON DIG 111 GEM em BESCHOUW!flGEh HILVERSUM I 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). 8.00 Nieuws. 8.18 Citherklanken uit Oostenrijk (gr.). 8.30 Verkeerswenken. 8.35 Muzikale och tendpost (gr.). 8.55 Kookpraatje. 9.00 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne or kestmuziek (9.359.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Boekbespreking. VARA: 10.20 Jazzmuziek. 10.40 Melodieën-Expres. 11.10 Klassieke gewijde muziek (gr.). 12.10 Lich te muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgelspel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Walsorkest. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Kamermuziek. 14.45 Volks liedjes en -dansen. 15.00 Na de vakanties vakanties, vraaggesprek. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Wegwijzer, tips voor vakan tie en lichte muziek 17.50 Regeringsuit zending: Nieuw-Guinea, door drs. C. S. I. J. Lagerberg. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Radio- Volksuniversiteit: Het klassieke drama, door drs. G. J. de Voogd. VARA: 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Joods program ma: Moses Hess, portret van een profeet VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole-orkest. 20.35 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.45 Het meisje en de soldaten, hoorspel. 21.50 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Sranang Tori, Surinaams programma. 20.20 Sport berichten. 22.30 Nieuws. 22.40 Met een knipoog naar de muzen.muziek en voordr. 23.00 Klavecimbel-recital, 23.30 Mallorcaanse volksmuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 1007 kc/s 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek (gr.). 7.30 Lichte grammofoonmu ziek. 7.50 Het brood des levens, medida- tie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen. II.15 Pianorecital: klassiekemuziek. 11.55 Muziek voor de lunch (gr.). 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Moderne muziek (gr.). 15.15 Triptiek, een programma voor mensen die vrij willen zijn. 15.30 Vocaal ensemble. 15.50 Licht pianospel (gr.). 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Licht ensemble. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht ensemble. 18.05 Koorzang. 18.30 Het spectrum, le zingen. 18.45 Mandolineklanken (gr.). 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Leger des Heilsmuziek (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammfoonmuziek. 20.00 Holland Festival 1962: Haarlemse orgelmaand 1962. 21.10 De priorij van addellijke maagden in Weerselo, klankbeeld. 21.35 Instrumen taal septet: lichte muziek. 21.55 Metro- pole Orkest. 22.30 Nieuws en S.O.S.-be- richten. 22.40 Avondoverdenking. 22.5 Ka merkoor: Oude muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerberichten. 12.35 Lich te gramomfoonmuz. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Oude kamermuziek. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 15.00 Stu dentenfanfare. 15.25 Dit klinkt Frans. 16.00 Beursberichten. (Tussen 16.00 en 17.30 Re portage van de Ronde van Frankrijk). 16.06 Dit klinkt Frans (verv.). 17.00 Nieuws. Boekbespreking. 18.00 Mannenkoor: klas sieke liederen. 18.10 Lekenmoraal en -filo sofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.45 Com mentaar over de Ronde van Frankrijk. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek (gr). 20.00 Liedjes (gr.). 20.30 Lichte muziek. 21.30 Frans-Canadese volksliederen. 22.00 Nieuws. 22.15 Muziek is troef. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Nieuws.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7