Het verdwenen manuscript Lechtgastvrouweii zijn voor een kleintje vervaard! „GENEESMIDDEL TEGEN KANKER SLECHTS KWESTIE VAN TIJD" TANTE PATENT EN DE SOF PANDA EN DE PECHVOGEL Gepantserde huid voor militairen? Alia Pavlova en de rode gordijnen Ons vervolgverhaal DINSDAG 3 JULI 1962 8 door H. Wolfram Geizsler 20.000 VLIEGENDE BABIES Rode loper - ,Beauty-care' NOBELPRIJSWINNAAR pilllllllllllllllllllllllllli 20) Zijn hart verdraagt dat niet. We zul- len hem een paar dagen in observa- tie houden en zo nodig, een beetje S bijspijkeren. GevaarNee, dat geloof ik niet. Dit keer tenminste nog niet. Maar natuurlijk Deze ontwikkeling vereenvoudigde H de zaak aanmerkelijk! Waarschijnlijk §j zou Fox dus gespaard blijven voor j= een reis naar Bretagne. Hij moest j§ thans vooral niet overhaasten. Hij B liet zich naar het centrum van de stad terugrijden, haalde zijn verzuim- de middagmaaltijd in en wandelde vervolgens langs d'e oevers van de Sei- ne naar het lie de la Cité, niet om de Notre Dame te gaan bekijken, Ej doch om op het hoofdbureau van po ll litie zijn oude vriend te bezoeken, s met wie hij des morgens reeds had getelfoneerd. In 't algemeen vermeed hij het al ls tijd zo lang mogelijk de hulp van de 3 politie in te roepen, aangezien de er- B varing hem had geleerd, dat hij rustig voor zichzelf werkend snel- Ier zonder de politie vooruitkwam. H In dit geval leek het hem echter be ll ter zich eventueel te laten begeleiden 5 door een rechercheur in burger. j= Het weerzien met zijn oude vriend B was allerhartelijkst en nam veel tijd H in beslag. Tengevolge hiervan was 3 het al tegen zessen, toen hij, in gezel- 3 schap van een kleinburgerlijk uit- ziend mannetje, bij Madame Duval, 5 in de rue du Paradis no. 2, voor de deur stond. Madame Duval toonde zich weinig enthousiast over dit be- 5 zoek. Nee, meneer Dariotis was niet 5 thuis Sinds vanmiddag was hij in 3 het ziekenhuis St. Louis §j Ze scheen aanstalten te maken de 3 deur voor de beide mannen dicht te B gooien, maar schrok zichtbaar, toen H het kleine mannetje zich als een poli- 3 tie-rechercheur kenbaar maakte. Ze B liet de beide mannen binnenkomen en merkte zuchtend op: „Lieve hemel, ook dèit nog! Zodra die Dariots weer terugkomt, smijt ik hem eruit. Ver- huur ik op normale wijze kamers, of is 't hier een soort duiventil?" De arme vrouw Het was van- daag zeker de vijfde of zesde maal, dat de rust van haar woning door 3 vreemden werd verstoord. Eerst had 1 de concierge een vreemde binnen ge- i laten, van wie niemand wist, wat hij eigenlijk wilde. De dokter was 't ken- I nelijk niet geweest, want dr. Aubert kwam een kwartiertje later. Voorts 's middags die juffrouw en toen die §j ziekenzuster en nu i „Welke juffrouw?" i „Ik kende haar niet", antwoordde i Madame Duval op bittere toon. B „Daarom poeierde ik haar door een 3 kier van de deur af, ook al beweerde ze zijn zuster te zijn. Ik heb haar naar het ziekenhuis verwezen. Een 5 uur later kwam een non van het hos- I pitaal St. Louis om schoon goed voor hem te halen." 1 „Het spijt ons zeer. u nogmaals te moeten storen", zei Fox beleefd en 1 begon haar langzaam uit de kamer van Dariotis te dringen. „Wat denkt u ervan?" vroeg hij aan de rechercheur, terwijl er een I allesbehalve vergenoegde uitdrukking op zijn gezicht was. „Dit ontpopt zich als een geschiedenis, waarin de dui- vel zijn vingers gestoken heeft!" I Een half uur later waren ze op weg naar het ziekenhuis, waar ze te horen kregen, dat er geen non naar de Rue du Paradis was gestuurd om schoon 5 goed voor de patiënt te halen. I „Natuurlijk niet!" bromde Fox, toen ze weer buiten stonden. „Maar I er is iets gehaald, en stellig geen schoon ondergoed! Het telegram, dat vanmorgen nog op tafel lag, is boven- 5 dien ook verdwenen! „Kan ik u mo il menteel verder nog van dienst zijn?" vroeg de rechercheur. 1 „Nee, dank u", zei Fox en enigs- i zins grimmig voegde hij er aan toe, I dat de moeilijkheden nu pas schenen 1 te beginnen. Zijn optimisme had hem weer eens parten gespeeld I De lucht was intussen donker ge- worden en 't begon te motregenen, i „Ook dat nog", mompelde Fox boos, I terwijl hij zich naar zijn hotel begaf. Hij ging op zijn kamer aan het raam zitten, maar de vlijtige, mooie meis- 1 jes waren allang uit de ateliers ver- I dwenen en naar huis gegaan. Hij zag niets dan donkere ramen en vuile mu ren, aan de overkant nat-glanzende daken en daarboven een hemel, waarvan de kleur ook aan vuil deed denken. Ik krijg precies wat ik ver dien, peinsde hij. En 't gaat zoals 't altijd gaat: wanneer een mens té overmoedig wordt en al te zeer o, zijn geluk vertrouwt, krijgt hij een domper. Het mag niet al te goed gaan, want een mens moet er op een zeker ogenblik aan herinnerd worden, hoe hulpeloos en dom hij eigenlijk is Hij resumeerde in gedachten nog eens de gebeurtenissen van die dag kwam weer bij hem boven. Opeens begon hij zachtjes te fluiten en scheen zich een betere stemming van hem j| meester te maken. Dit telegram had weliswaar een heel onschuldige inhoud gehad, maar 3 om de een of andere reden scheen het 3 toch van veel betekenis te zijn, want voor Dariotis, die volgens de concier- ge volkomen nuchter was thuis geko- 3 men, was het klaarblijkelijk de aan- leiding geweest om zich zo'n noodlot- 3 tige roes op de hals te halen En 3 nu was het telegram verdwenen! Fox dacht ook aan de merkwaardi- ge non die alle gelegenheid had ge- 3 had om in de kamer rond te snuffe- len Deze geheimzinnige figuur hield 3 hem meer bezig dan die zogenaamde S zuster van de Griek, die een uur eer- §j der was verschenen en aan de deur werd afgepoeierd. Natuurlijk was 't 3 niet uitgesloten, dat 't hier om een en b dezelfde persoon ging, maar dat was b een vraag van de tweede orde. Op de voorgrond stond thans het feit, dat 3 Dariotis die papieren had gehad en dat ze nu niet meer bij hem te vinden waren. En dat is eigenlijk een stap 3 vooruit, peinsde Fox. Tenslotte had 1 deze dag dus wel degelijk iets opge- leverd. Bovendien bleek dat telegram uit Brignogan bij de Griek een hevige 3 opwinding teweeg gebracht te heb- i ben. Waarom wekte het vooruitzicht, meneer Denis te zullen ontmoeten, 3 zulk een emotie? Wat voor aanwijzing 3 zat hierin? Om wat afleiding te vin- den, ging Fox uit. Aan de portier 3 deelde hij mee, dat hij tot "zijn spijt 3 de volgende morgen al moest ver- 3 trekken. Hij verzocht om zes uur ge- wekt te worden. De lichten van de stad weerspiegel- 3 den zich in de natte straten. Het re- gende steeds harder. Fox liep in de richting van Montmartre, waar de 3 felle lichtreclames van de amuse- 3 mentslokalen aan en uit flitsten. De 3 aanblik van al dit .vertier deed hem s- goed, te meer daar hij zich bedacht 3 dat hij morgen in de eenzaamheid 5 van Bretagne zou zijn, waar boven- b dien het weer, volgens de krantenbe- richten, nog veel slechter was. 3 Toch leek hem deze reis een nood- 3 zakelijke volgende stap. Hij had im- mers geen zin in Parijs naar die pa- pieren te blijven zoeken; dat zou een 3 hopeloze onderneming zijn. Vermoe- 3 delijk bestond er een zeker verband |j tussen die documenten en het bezoek van de heer Denis, en het feit dat 3 deze niet naar Parijs am, doch in 3 een verafgelegen uithoek van Bretag- s ne blijkbaar op de komst van Dario- 3 tis bleef wachten, zou de reis naar 3 Brignogan misschien de moeite waard 3 maken. Toen de wekker de volgende mor- gen met de nodige nadruk afliep 3 het was een apparaat, dat in de por- 3 tiersloge werd bediend en hoog aan b de muur was bevestigd scheen een 3 grauw morgenlicht Fox' kamer bin- 3 nen. Opstaande zag hij dat het nog 3 steeds regende. Donkere wolken joe- gen langs de hemel. 3 De regen kan me eigenlijk niets 1 schelen, dacht Fox, toen hij in de trein zat en Parijs uitreed. Hij nes- 3 telde zich met een zeker welbehagen 3 in een hoekje van de coupé en keek b naar de dikke regendruppels op de 3 ruiten. Er waren weinig mensen in 3 de trein en er zat niemand bij hem p in het compartiment. Hij glimlachte; thans was hij dus op 3 weg naar Bretagne. Eeigenlijk 3 vreemd, dat hij daar nooit eerder was geweest. Want als prof. Helfering ge- 3 lijk had met zijn dolende ridder-idee- 3 en over hem, dan behoorde hij thuis in deze streek, waar al die oude sagen zich afspeelden, waarvan niemand 3 precies wist, hoe ze waren ontstaan. 3 Wordt vervolgd) 3 ONDER DE PASSAGIERS die de bur gerluchtvaartmaatschappijen te vervoeren krijgen zijn, uiteraard, vogels van veler lei pluimage. Exotisch geklede hoogwaar digheidsbekleders uit de nieuwe „zwarte" staten zogoed als straatarme emigranten die op een schoen en een slof naar hun nieuwe vaderland vliegen. En natuurlijk kinderen van alle leeftijden, soorten en variëteiten. Voor al die passagiers, rijk of arm, blank of gekleurd, gezond of ziek is er een prima verzorging aan boord, maar het meest in de watten gelegd wor den natuurlijk de kleintjes, en met na me de baby's onder de luchtreizigers. Hun mag het helemaal aan niets ontbreken en dus zijn met name de stewardessen grondig geïnstrueerd in alle wisselvallig heden en kwade kansen van de „baby- care", zoals dat in het vakjargon heet. En denk daar niet gering over, want een maatschappij als b.v. onze K.L.M. krijgt tegenwoordig per jaar zo'n 20.000 vlie gende baby's te „verwerken". Sabbelen de, brabbelende, kirrende, krijsende, sla pende, zuigende en vooral, natte baby's, die, hoe dan ook, echte handenbinder- tjes zijn. Maar de stewardessen zijn des ondanks vrijwel unaniem in hun oordeel: baby's zijn onze liefste passagiers! Dat neemt niet weg, dat zij er voor te zorgen heeft, dat de luchtdoop van die 20.000 ondermaatse passagiers zo pret tig mogelijk voor de betrokkenen (en hun ouders) verloopt. Met klantenbinding kan men niet vroeg genoeg beginnen, zo rede neert men blijkbaar in burgerluchtvaart kringen. En daar de klant nog steeds koning is, krijgt Koning Baby de rode loper helemaal uitgerold. Passagiers, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt, betalen slechts 10 percent van het normale tarief. Voor die 10 pet kan baby zijn reiswieg, luiers, dekentjes en ander noodzakelijk gerief gander extra kosten, in het vliegtuig mee nemen. En als mama hierom tevoren heeft verzocht, stelt de maatschappij bo vendien nog gratis een hangwieg ter be schikking, zodat junior, hangende boven de hoofden van zijn mede-passagiers, on gestoord zijn dutje kan doen. Over het algemeen hebben baby's wei nig belangstelling voor de met zorg toe bereide maaltijden, die een vliegreis zo plezierig maken. Melk en wonderlijk uit ziende papjes liggen meer in hun lijn en die kunnen ze dan ook krijgen. In de boordkeuken van het vliegtuig is op hen gerekend en als de stewardess ingelicht is hoé laat wat gereserveerd moet worden, krijgen de peuters precies op tijd hun natje en droogje, zoals ze thuis gewend zijn. De stew. rdess weet dat een baby ge steld is op een verzorgde huid. Daarom zijn er z.g. „baby-boxes" aan boord, do zen met olie, zalf, poeder, babyzeep en wat dies meer zij. Ook voor gesteriliseerd water is gezorgd, terwijl de (te voren bestelde) formulevoeding in de pantry koel bewaard en wanneer het moment daar is opgewarmd wordt. Moeders, hoe bedreven ook, willen wel eens hulp hebben wanneer een bepaalde handeling met of aan de baby verricht moet wor den. Uiteraard is de stewardess ook voor deze taak berekend. Bovendien is ze ge wapend met een handige brochure, waar in nauwkeurig beschreven- staat hoe er met baby-voeding moet worden omge sprongen. Het komt dikwijls voor dat baby's en kinderen, om welke reden dan ook, op reis moeten zonder moeder, vader of an der vertrouwd familielid. In die gevallen kan men dan een daartoe geselecteerde vrouwelijke employée als begeleidster meesturen. Een enkele reis voor kind en begeleidster kost 75 pet van het normale tarief. In de „Inlichtingen en Instructies voor Begeleidsters van Kinderen" vinden de dames (van te voren) alles wat een begeleidster van kinderen wil, mag en moet weten. Eén goede tip, bijv. is wat tc doen bij het landen en opstijgen. Zelfs in vliegtuigen met drukcabines, is het nor maal dat men dan een lichte druk in de oren voelt. Mensen met verstand en jaren slikken wat, of kauwen en daarmee is de kous af. Babies hebben noch ver stand, noch jaren en zetten het dan op een huilen. Watjes in de oren helpen niet; het probate middel is het kind te drinken geven, waardoor ze slikken moe ten en zo de druk automatisch opheffen. Tijdens start en landing mag de baby natuurlijk niet in de wieg liggen, maar moet in de armen worden gehouden. Het was tijdens ruw weer, dat een K.L.M. DC-3 gezagvoerder bij de lan ding een klagelijk mama-geroep uit vele kelen hoorde. Blijkbaar heerste er grote ontevredenheid in de cabine over het schokken en stampen van het vliegtuig. De gezagvoerder, hoewel zelf vader van drie kleuters, trok zich daar niets van aan. Hij wist immerst dat er zich behalve de bemanning, geen levend wezen aan boord bevond. Het angstaanjagend ge-ma ma was n.l. afkomstig van een lading poppen, die bij elke forse beweging van de machine juist dat deden wat van hen verwacht werd. Vliegende baby's, in tegenstelling tot vliegende poppen, hebben het zo slecht nog niet. De duizenden po's, luiers, ram- ïelaars, slabbetjes, spenen, zuigflessen en reiswiegen die per jaar door Schiphol wor den verstrekt, de zorg die ook in dit opzicht aan de opleiding van de stewar dessen wordt besteed, de baby-handboe ken en instructies, dat alles is er om te vreden baby's te maken. En niet alleen in de lucht, ook op de grond staat het luchtvaartbedrijf volledig achter Zijne Majesteit de baby. Op Schiphol is een goed geoutilleerde babykamer, terwijl vrouwe lijke passage-erpplpyés graag af en toe als babysit willen optreden. Medici van het Amerikaanse leger menen chemische stoffen op het spoor te zijn die onze huid immuun zullen maken voor ziek- tenverwekkende insekten en zonnebrand. De onderzoekingen zijn vooral van be lang voor militaire operaties i tropische gebieden. De geleerden van het leger heb ben het nieuwe middel 'de naam „idiophy- laxis" gegeven, hetgeen, zo ongeveer, zelf bescherming betekent. Dr. Marion B. Sulzberger van het medisch laboratorium van het leger zei dat nagegaan wordt welke speciale substanties in de huid doordringen nadat deze be schermende middelen ingenomen of inge smeerd zijn. Deze stoffen zouden de oppervlakte van de huid en haar afscheiding afstotelijk voor insekten, vliegen, muggen en teken maken, de voornaamste ziektenverwek- kers waarmee men bij militaire operaties in warme landen te kampen heeft. „Wij kennen de precieze chemische samenstelling van enige der stoffen die de grootste aantrekkingskracht on insekten uitoefenen. We hopen daarom dat wij er nu ook enige zullen kunnen vinden welke afstotend zullen werken." Dr. Sulzberger zei dat het uitgangspunt bij deze studie was het verschil in samen stelling van de huid en van het huidvocht van mensen die insekten aantrekken en van hen die ze afstoten. Voor afdoende bescherming tegen zonne brand wordt gezocht naar een chemische stof welke in de huid wordt opgenomen en die daar de brandende stralen neutrali seert. Dr. Sulzberger wees er op dat bij het gebruik van zulke stoffen ook de trans piratie tegengegaan wordt. De 21-jarige Alia Pavlova, klerk op een kantoor van de spoorwegen te Zhmerinka in de Oekraïnsche Sovjet-republiek, danste op een feest met haar man de charleston. Een functionaris van de plaatselijke afde ling der communistische partij zag dit enige tijd met misnoegen aan, waarna hij zich naar het geestdriftig dansende paar begaf en dit beduidde het dansen te staken. Later kreeg Alia Pavlova een oproep om voor het bestur van de plaatselijke afde ling van de Bond van jonge communisten te verschijnen, waar zij te 1 uren kreeg dat zij kans maakte wegens wangedrag uit de partij te worden gestoten. Als verzwarende omstandigheid voor haar gedrag gold dat zij rode gordijnen in plaats van witte voor de ramen van haar vertrek had hangen. „U hebt tijdens een danspartij op uit dagende wijze met uw benen geslingerd", aldus werd haar toegevoegd. Alia diende prompt een klacht in bij de redactie van de „Komsomolskaja Pravda", het dagblad van de Bond van jonge com munisten. Deze belde de voorzitter van de bond in Zhmerinka op en vroeg hem om commentaar. „Wel, dit is een vreemde vrouw", aldus de functionaris. „Zij heeft geen bed in haar kamer staan, want zij vindt dat die anders te vol wordt. En bovendien heeft zij rode gordijnen in haar kamer hangen, terwijl iedereen tegenwoordig toch witte heeft". Commentaar van de „Komsomolskaja Pravda": „Het is lang geleden dat wij zo iets dwaas hebben gehoord. Zijn er dan nog steeds leiders die voor alles bepalingen willen hebben en toepassen, vanaf de leng te van een danspas tot het aantal meubels in een kamer Dit zou een grappig voorval zijn, wanneer er niet zo'n droevige geest uit sprak", aldus het dagblad van de Bond van Russische jonge communisten. NOBELPRIJSWINNAAR prof. Gerhard Domagk, wiens ontdekking van de antibio tica duizenden mensenlevens heeft gered, heeft verklaard, er zeker van te zijn dat er een geneesmiddel tegen kanker zai worden ontdekt. „Ik twijfel er absoluut niet aan dat er een geneesmiddel tegen kanker zal wor den gevonden, maar ik durf niet te voor spellen wanneer dat zal gebeuren mis schien over vjjf of tien jaar," verklaarde de Duitse patholoog in een interview. „Eerst dienen wij een grondiger inzicht t' krijgen in de kankercel. Wanneer dat is bereikt, zal ook het juiste chemische preparaat dat de kankercellen bestrijdt, worden gevonden". IN 1939 ontving prof. Domagk de Nobel prijs voor medicijnen voor zijn ontdekking van prontosil, het eerste moderne middel tegen infecties. In 1932 ontdekte hij de genezende werking van de sulfonamiden en ongeveer vijftien jaar geleden ontwik kelde hij een medicijn, dat nu op grote schaal wordt gebruikt bij tuberculose. Domagk deed zijn uitspraak op een con ferentie van Nobelprijswinnaars in Lindau. Hij verklaarde dat er tekenen zijn die er op wijzen dat sommige geneesmiddelen reeds van nut zijn bij de behandeling van zekere kankerachtige woekeringen, doch noemde geen namen. Hij zei dat deze ge neesmiddelen zijn gebruikt voor zichtbare gezwellen. Deze tumoren verdwenen. „Wat er nu echter nodig is, is een mid del dat niet alleen de gezwellen vernietigt, maar ook de kankercellen aantast, die wellicht reeds door het gehele lichaam zijn uitgezaaid", aldus prof: Domagk. Geen roofbouw op „wondermiddelen" ,Op dezelfde manier als wij de strijd tegen vele infectieziekten hebben gewon nen, zullen wij ook in de oorlog tegen de kanker zegevieren", verklaarde de Nobel prijswinnaar, die overigens verheugd zei- de te zijn over het feit dat de artsen, met name in de V.S. de zogenaamde „wonder middelen" thans spaarzamer toepassen dan enkele jaren geleden. „Antibiotica moeten alleen worden gebruikt wanneer een mensenleven in gevaar is en niet bij iedere verkoudheid. Vele doktoren die an tibiotica zelfs bij kleine infecties gebruik ten, keren terug tot de sulfapreparaten en reserveren de antibiotica voor kwesties van leven of dood." De 66-jarige hoogleraar zei, zich niet meer met actief vorsingswerk bezig te houden. „Als hoogleraar in de algemene pathologie aan de universiteit van Mini ster doceer ik nog wel, maar ik ben van mening dat men het onderzoekingswerk aan jongere mensen met frisse, nieuwe ideeën moet overlaten." „Hele wereld ziek" Tijdens het Hitlerbewind ondervond Do magk grote moeilijkheden wegens zijn houding ten opzichte van de nazi's. Hij zei nu een groot deel van zijn tijd te be steden „aan het denken over de toekomst van de mensheid." „Er zijn meer ziekten dan kanker. Feitelijk is de hele wereld ziek en ik geloof dat wij, oudere geleerden, onze tijd moeten wijden aan het denken over dit probleem en het zoeken naar een uitweg, anders vernietigt de mens heid zich zelf. Wij zullen het materia lisme en het communisme niet met nieuwe verschrikkelijke wapens over winnen, maar met nieuwe gedachten. „Het is hoog tijd dat de wetenschap haar energie meer gaat wijden aan het zoeken naar een weg om orde en vrijheid in de wereld te vestigen zonder het ge bruik van wapens voor massale vernieti ging", aldus prof. Domagk, wiens toe spraak een bijzonder warme bijval kreeg van zijn collegae-Nobelprijswinnaars. LOK waarschuwt De Landelijke Oranisatie voor de Kan kerbestrijding (L.O.K.), deelt mede dat haar wetenschappelijke raad dezer dagen een symposion heeft gehouden over de toepassing van chemische stoffen (chemo- therapeutica) bij de kankerbestrijding. „Uit vier voordrachten kwam vast te staan dat tot nu toe met chemische mid delen in enkele gevallen inderdaad resul taten zijn bereikt. Uitdrukkelijk werd ech ter aangetekend dat de toediening van deze middelen in feite nog in het experi mentele stadium verkeert en dat hier al leen sprake is van een hulpmiddel in dienst van de kankerbestrijding en zeker niet van een algemeen en alleszins bevre digend geneesmidde 1," aldus de L.O.K. Een oorspronkelijk stripverhaal door Annie M. G. Schmidt en Fiep Westendorp copTRicar bwan mro*M btvdtcat* 50. Met een wilde strijdkreet gooide de Batavier de keurige mevrouw de Vries over haar eigen schutting in haar eigen border. Zij kwam tussen haar eigen lupinen terecht. „Njef njef kreet de Bar baar nog eens en een minuut later onderging me vrouw Nopjes hetzelfde lot. Haar schutting was aan de andere kant van tantes tuin. Met een geweldige armzwaai slingerde hij haar er overheen en ze kwam terecht op haar eigen keurig onderhouden gazon. Toen veegde hij zijn handen luchtigjes af aan zijn vacht en ging naar binnen. Daar keek hij door het venstertje van de voordeur en zag weer een andere dame. Het was mevrouw Vierus, de vrouw van de dokter. Ze wilde tante Patent dringend spreken over een inbraak die bij haar was gepleegd en waarbij een pot snij- en witte bonen was ontvreemd. 52. „Halt!" riep een agent, het dak van het bank gebouw op stormend, „deze onwettige geldsmijterij moet dadelijk ophouden!" „Grutjes, ik wist niet, dat ik iets onwettigs deed," zei meneer Pech verschrikt „Waarom is het onwettig?!" riep Panda opstandig, „meneer Pech mag toch zeker wel met zijn eigen geld doen wat hij wil?!" „Hij verstoort de openbare orde," antwoordde de agent grimmig, „en dat mag niet. Zelfs niet met geld!" Daar was niets tegen in te brengen. „De agent heeft gelijk," zei Panda bedrukt, „kijk maar eens naar beneden in de straat, meneer Pech. Zij zijn er aan hot vechten om het geld, dat U hebt wegge smeten en ze rijden met hun auto's tegen elkaar." „Juist," zei de agent, „daar moet drastisch een eind aan worden gemaakt, zowel aan geldsmijterij als op- raperij!" Nu, dat gebeurde zeker drastisch! Daar be neden kwam een hele politiemacht in actie. De agenten verzamelden de ronddwarrelende bankbiljetten en gre pen iedere burger, die gesnapt werd bij het oprapen van geld. Die overtreders moesten dan alles inleveren wat zij bij zich hadden. „Maar mijn eigen geld is er ook bij!" riep zo'n ongelukkige, die werd uitgeschud. „Dat kan niet meer worden nagegaan," antwoordde de agent. „Wie gesnapt wordt, moet ALLES inleveren. Dat is de order!"

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 8