EEG-regeling oorzaak van Belgische invoerbeperking Premie-spaarregeling voor iedereen tot f 250.- per jaar DE BEURS - Groot-Brittannië wil tot Euratom toetreden Wellicht in strijd met de Benelux-af spraken Hoge ultimo uitzetting werd goed opgevangen Buitentarief voor koffie en cacao met 40 pet omlaag Netto winst Zwitsal is gedaald Duurder reizen naar Australië Grote vraag naar financiële zekerheid EEG-faillissementsrecht in Brussel besproken Belgische mijnen worden te traag gesloten Binnenkort merkeieren in de winkels SCHEEPVAARTBERICHTEN Reëel inkomen in V.S. steeg met 30 11 DE WEEKSTAAT SER BRENGT ADVIES UIT WOENSDAG 4 JULI 1962 Lakverf Walvisvaartcommissie weer bijeen Sovjet-olie dumping is scherp wapen mYi ïndola Het uitstel van de datum van ingang der E.E.G.-verordeningen voor een aantal landbouwprodukten van 1 juli tot 30 juli kan beschouwd worden als de reden voor liet Belgische besluit, dat voor de invoer van beschuit, biscuit, koekjes en dergelijke een invoervergunning nodig is. Deze invoervergunningen hebben de Belgische autori teiten nodig om de invoer te kunnen controleren van die produkten waarop, hetzjj ingevolge de E.E.G.-produktenverordeningen, hetzij ingevolge artikel 235 van het E.E.G.-verdrag, heffingen kunnen worden gelegd; pas door deze controle kunnen zjj de heffingsregelingen uitvoeren. Voor sommige der betrokken produkten, :oals bijvoorbeeld ontbijtkoek, waren al nvoerdocumenten nodig. Biscuit, beschuit ;n koekjes echter waren in het Benelux- verkeer geheel documentvrij. De bedoeling was dat de nieuwe invoer vergunningen nodig zouden worden op de lag waarop de heffingsverordeningen zou- len ingaan, volgens de oorspronkelijke be- loeling dus 1 juli. Nu die heffingsverorde- ïingen pas een maand later van kracht vorden is het echter niet mogelijk geble- :en, de aanvangsdatum van de nieuwe re- leling voor de invoervergunningen mede e verschuiven. Aldus vernemen wij van het ministerie 'an landbouw in Den Haag, dat eraan toe voegt dat een en ander niet zo erg zou ,ijn geweest, als de nieuwe regeling maar evoren was aangekondigd, zodat de Bel- lische importeurs van Nederlandse pro- lukten tijdig invoervergunningen hadden :unnen aanvragen. (Zoals bekend zijn er, ïadat de maatregel in de Belgische staats- ourant van zaterdag was gepubliceerd, leze week vrachtauto's met Nederlandse >rodukten bij de grens teruggestuurd). De Advertentie GEMBO N.V. - Winschoten - Amsterdam De juni-ultimo is, blijkens de weekstaat ran de Nederlandsche Bank per 2 juli, ge paard gegaan met grote opvragingen van pankbiljetten. De chartale circulatie blijkt net 205 miljoen te zijn toegenomen tot het •ecordbedrag aller tijden van 5432 mil joen. De banken konden deze zware ader- ating behooriyk opvangen, doordat van Je staat veel geld in de markt kwam, ter wijl zijzelf deviezen aan de Nederlandsche Jank hebben overgedragen. De schatkist heeft in de afgelopen week 108 miljoen niét verhandelbare renteloze schuldbewijzen van het „International VTonetary Fund" overgenomen, in verband net de trekking door Argentinië en Ca- lada op het fonds. De financiering van leze overneming vond plaats door over- iracht van een gelijk bedrag aan schat- ristpapier aan de Nederlandsche Bank. Deze heeft dit papier opgenomen onder ie post „wissels etc. door de bank ge tocht", die tot 347 miljoen steeg. De schatkist moest 115 miljoen betalen wegens rente op en aflossing van gevestig- ie schuld, met daarnaast een aanzienlijk jedrag aan vlottende schuld. Van deze be iragen kwam circa 26 miljoen terecht op ie rekening „andere ingezetenen", die steeg tot ƒ211 miljoen. Uiteindelijk daalde iet saldo van de schatkist met 139 mil- oen tot 298 miljoen. De goud- en deviezenvoorraad vermin- ierde met 17 milioen tot 6343 miljoen, waarvan onveranderd f 5698 miljoen aan joud. De banken handhaafden vrijwel hun .egoed van de vorige week bij de centrale >ank. De geldmarkt is de afgelopen week iets 'emakkelijker geweest. De daggeldrente ileef ongewijzigd twee percent. Geldkrin- ;en verwachten voor de komende dagen ;en iets ruimere geldmarkt. In een welkomstwoord tot de afgevaar- ligden naar de veertiende jaarvergadering van de Internationale Commissie voor de Valvisvangst in Londen heeft de parle- nentair secretaris van het Britse ministe- •ie van Landbouw, W. M. F. Vane, ver jaard dat dë onlangs gesloten vijflanden- ivereenkomst een eind zal maken aan de wedloop om het vangen van zoveel moge' ijk walvissen in de Zuidelijke IJszee voor- lat de totale limiet is bereikt. De landen die de overeenkomst hebben jesloten zijn Japan, Nederland, Noorwe- ;en, de Sovjet-Unie en Engeland. In de svereenkomst zijn voor elk land percenta ges van de totale vangst van walvissen vastgesteld. De heer Vane wees erop dat le commissie bevoegd is om de grootte van de totale vangst vast te stellen maar liet het aandeel van elk land. De nieuwe ivereenkomst zal elk land ten goede ko nen door rationalisatie van de operaties nogelijk te maken. Verwacht wordt dat gesproken zal wor- len over de totale omvang van de vangst lie de walvisstand in gebieden als de Zui- ielijke IJszee kan doorstaan en over het wetenschappelijke onderzoek van walvis sen, hun aantallen en gewoonten. Voor een subcommissie van de Ameri kaanse Senaat heeft Samuel Nakasian, een Vewyorkse advocaat die zich in de buiten landse handel en investeringen speciali seert, verklaard dat het voornaamste wa pen van het Sovjet economische offensief nlie is. „Over één of twee decennia zal de olieuitvoer de Sovjet-Unie een indus triële capaciteit gegeven hebben die in Europa en Japan vazallen zou kunnen maken.en welke de veiligheid van de V.S. zou kunnen ondermijnen". zaak is nog des te onaangenamer doordat er juist van de artikelen waarvan de Ne derlandse export naar België nu wordt ge troffen: biscuit, koekjes, beschuit, een zeer behoorlijke Belgische export naar Nederland bestaat, waarvoor geen enkel Nederlands document nodig is. De ministeries van Landbouw en Visse rij en van Economische Zaken in Den Haag gaan na, of de Belgische maatregel wel strookt met Benelux-afspraken. Voor zover bekend heeft België die maatregel in geen enkele Benelux-bespreking aangekon digd. BRUSSEL (AP) De E.E.G. heeft be sloten het buitentarief voor koffie en ca cao met 40 percent te verlagen. Het be sluit werd genomen op een vergadering ter voorbereiding van de conferentie met de vertegenwoordigers van de 16 geasso cieerde Afrikaanse gebieden en twee ver tegenwoordigers van Suriname, dat als be kend spoedig met de E.E.G. zal worden geassocieerd. De ministers hebben ook overeenstem ming bereikt over een investeringsfonds van 781 miljoen dollar voor de 16 landen, Suriname, Nieuw-Guinea en enige Franse gebiedsdelen. Op de tweedaagse conferen tie met de vertegenwoordigers van de ge associeerde gebieden, die vandaag begint, wordt de verdeling van dit bedrag bespro ken. DE R.P.S. IN JUNI Bij de Rijkspostspaarbank werd in juni 1962 ingelegd 87 min gulden en opgenomen 72 min gulden, hetgeen een positief spaar- verschil opleverde van 15 min gulden. (Vorige maand 33 min en in juni vorig jaar 11 min). In totaal werd in het eerste half jaar 1962 ingelegd 531 min gulden en opgeno men 397 min gulden, zodat het spaarver- schil 134 min gulden bedroeg tegen 112 min gulden in het eerste halfjaar van 1961 Het inleggerstegoed bedroeg aan het eind van juni 1962 3030 min gulden. Het bruto-saldo der exploitatie-rekening over 1961 van de Verenigde Pharmaceu- tische Fabrieken n.v. (Zwitsal) is, blijkens de verlies- en winstrekening, gedaald tot 4,91 min (v.j. 5,56 min). Het saldo diverse baten en lasten bedroeg 65.000 149.000). De algemene bedrjjfsonkosten vergden 3,03 min (f 3,32 min), de rente obligatielening f 125.000 (nihil). Na afschrijvingen ad 760.000 966.000) en een dotatie aan de reserve van 250.000 185.000), resteert een nettowinst van 814.000 f 1,24 min), waarvan voor be lastingen en diverse belangen werd ge reserveerd f 600.000 1 min), zodat een te verdelen nettowinst overblijft van 214.000 237.000). Voorgesteld wordt een dividend van tien percent over het in 1961 uit agioreserve vergrote aandelenkapitaal (tien percent, plus vijf percent jubileum bonus in aandelen ten laste van de agio reserve). De omzetontwikkeling gedurende de eerste maanden van 1962 is niet ten achter gebleven bij die van 1961. De uitkomsten der Zwitsalfabrieken hebben de stijgende lijn voortgezet. Als steeds draagt deze afdeling b-1angrijk bij tot de totale resultaten. Nu de investe ringsplannen grotendeels zijn verwezen lijkt en de gewenste efficiency in de pro- duktie is bereikt, moet naar consolidatie worden gestreefd. De verkoop van de bulkprodukten zal nu en in de toekomst extra inspanning vergen, opdat de goede resultaten van de laatste jaren, ook bij lagere prijzen, kunnen worden bestendigd. Tengevolge van de alom steeds voort gaande kostenstijging in vrijwel alle tak ken van het scheepvaart-passagebedrijf hebben de leden van de Australian and New Sealand Passenger Conference zich genoodzaakt gezien de tarieven van het vervoer van passagiers naar Australië en Nieuw Zeeland v.v. met ingang van 2 juli te verhogen. Als leden van deze conferentie zullen ook de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, de Stoomvaart Maatschappij „Ne derland" en de door deze maatschappijen vertegenwoordigde rederij „Trans Oceaan" hun passagetarieven naar en van Australië en Nieuw Zeeland met ingang van 2 juli verhogen. Zoals wij In een deel van onze edities reeds meldden zal de Sociaal Economische Baad vrijdag zijn definitieve advies vaststellen inzake de algemene premiespaar regeling. Blijkens het concept-advies wil de S.E.R. maar gaan tot maximaal 250 per persoon per jaar. De staatssecretaris voor bezitsvorming, drs. W. K. N. Schmelzer, die de raad in februari om advies had gevraagd, had gedacht aan een maximum van 400 per jaar voor de werknemers tussen 25 en 60 jaar met een jaarinkomen beneden f 15.000. Wie zijn spaargeld vijf jaar onaangetast zou laten, zou een belastingvrije premie van twintig percent ontvangen. Over de inkomensgrens is de S.E.R. ver deeld: sommigen willen maar tot 12.000 gulden gaan, anderen willen geen limiet. Ook zou men, naar het oordeel van de raad, met een bedrag gelijktijdig aan meer dan één spaarregeling moeten kunnen meedoen. Dit zou premies opleveren van de algemene èn de bedrijfsspaarregeling. Voor de premiespaarregeling, waarover de S.E.R. zal adviseren aldus het ont- werp-advies komen als toegelaten spaarvormen in aanmerking: 1. Het sparen op een bijzondere spaar rekening bij de traditionele spaarinstel- lingen. 2. Het sparen in effecten. 3. Betaling van levensverzekeringspre mies, die aan bepaalde voorwaarden vol doen. 4. Schuldaflossing op leningen, aange gaan onder hypothecair verband. Bij al deze spaarvormen kan als regel gelden, dat de spaarpremie eerst wordt toegekend als vijf jaren zijn verlopen, na dat de besparing is tot stand gekomen. Het ligt in de bedoeling, de uitvoering van de regeling in het bijzonder voor wat betreft de toekenning van de spaarpremie voor een belangrijk deel toe te vertrouwen aan de daartoe aan te wijzen instellingen, die zich tot medewerking bereid zullen verklaren. Er wordt naar gestreefd een zo groot mo gelijke eenvormigheid ten aanzien van deze uitvoering te bereiken, ongeacht of deze nu ligt in handen van (spaar)banken, verzeke ringsinstellingen of hypotheekbanken. Dit kan vooral administratief belangrijke voordelen bieden met betrekking tot deel nemers, die door middel van meer dan één spaarvorm aan de gepremieerde spaarrege ling zouden willen meedoen. Het ligt voorts in de bedoeling de uit te keren premies vrij te stellen van fiscale en sociale lasten. Wat men dus spaart be hoeft niet in aanmerking te worden ge nomen bij de berekening van het inkomen waarover inkomstenbelasting, respectieve lijk sociale lasten (met name A.O.W.-pre mie) verschuldigd zijn. Onder inkomen zou moeten verstaan het fiscaal (zuiver) inkomen over het jaar, waarin de besparing in het kader van deze premieregeling tot stand is gekomen. Het ligt in de bedoeling het concept-advies te behandelen in de vergadering van de S.E.R. van vrijdag 6 juli a.s. De nog steeeds toenemende belangstel ling van het publiek voor fianciële zeker heid heeft in de eerste drie maanden van dit jaar tot een verdere uitbreiding van zaken bij het levensverzekeringbedrijf ge leid. Volgens voorlopige cijfers, vermeld in „De Telstrook" van het levensverze keringbedrijf werd in het eerste kwartaal ruim f 351 miljoen in de vorm van pre mies en koopsommen aan de levensver zekeringmaatschappij toevertrouwd, circa twintig percent meer dan in het eerste kwartaal van 1961. De risicodragende functie van de levens verzekering komt vooral tot uitdrukking in het feit, dat ruim twee miljoen gulden werd uitgekeerd wegens overlijden van verzekerden binnen twee jaar na hst tot stand komen der verzekering. Door een ongeval kwamen in het eerste kwartaal 248 verzekerden om het leven. Als gevolg hiervan moest ruim f 1 miljoen ineens worden uitbetaald en werden perio dieke uitkeringen verschuldigd tot een contante waarde van eveneens ruim 1 miljoen. De belegging van de spaarpre- mies der verzekerden onderging eveneens uitbreiding. Het totaal van de beleggingen der gezamenlijke maatschappijen kwam per 1 maart op ruim 9,3 miljard. On derhandse leningen aan overheid, bedrijfs leven en diverse instellingen vormen de helft van deze beleggingen, t Advertentie BLOKKEN, BLOKKEN, BLOKKEN.... tot in de late avond Zulk gezwoeg moet worden beloond en, eerlijk gezegd het mooiste is als waardering voor deze ijver nog niet goed genoeg. Maar toch zult u zeker iets aparts vinden in onze collecties „speciaal voor jongere stu denten". Een goed HORLOGE, b.v. een Indus - Prisma Remova - Union en Junghans. Een speciale collectie op dit gebied vindt u bij GROTE HOUTSTRAAT 49 Het huis met het carillon (Van onze correspondent) BRUSSEL Sir Edward Heath, de lei der van de Britse delegatie die te Brussil onderling met de vertegenwoordigers van de „zes" voert over het toetreden van Groot-Brittannië tot de E.E.G., heeft gis teren officieel aan de raad van ministers meegedeeld, dat Engeland wil deelnemen in Euratom. Na afloop heeft hij aan de pers meegedeeld, dat de ministerraad zijn verklaring met instemming heeft ontvan gen en dat hij niet verwacht dat er on overkomelijke moeilijkheden zullen zijn. Evenals Engeland dat heeft gedaan toen het verklaarde te willen toetreden tot de E.E.G. heeft de heer Heath ook thans ge zegd, dat Engeland alleen vraagt het ver drag van Euratom te wijzigen c.q. aan te passen in zoverre dat zulks nvermijdelijk zal zijn, als gevolg van Engelands bijzon dere positie. Eigenlijk zijn er slechts drie Britse problemen in dat opzicht en het passen in zoverre dat zulks onvermijdelijk ke moeilijkheden met zich zullen brengen. In de eerste plaats wenst de Britse re gering, dat het Britse toetreden tot Eura tom geen beletsel zijn dat Engeland de samenwerking op atoomgebied met andere landen, die geen lid zijn van Euratom, voortzet. Vervolgens verzoekt Engeland het ontwerpen van een procedure, die het te zijner tijd mogelijk zal maken, dat de on derzoekprogramma's, die afzonderlijk wor den uitgevoerd door de „zes" en door En geland, zullen worden geïntegreerd. Ten derde vraagt Engeland, dat hst Britse nucleaire programma, voorzover het betrekking heeft op de landsverdedi ging, buiten de competentie van Euratom zal blijven. In tegenstelling met bijvoor beeld in Frankrijk, zijn n.l. in Engeland de civiele en militaire programma's enigs zins met elkander verweven. Daar Euratom het recht van controle heeft op het vreedzaam gebruik van de grondstoffen die binnen het kader van zijn BRUSSEL (ANP) Het comité van deskundigen op het gebied van het faillisse- mentsrecht uit E.E.G.-landen heeft n juni het overleg voortgezet over het eerste ontwerp van een uniforme overeenkomst betreffende het faillissementsrecht voor de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.). Er werd vooral aandacht ge wijd aan het toepassingsgebied van de overeenkomst en de internationale compe tentie in faillissementszaken. Overeenkomstig het beginsel van de uni versaliteit van het faillissement dienen in het kader van de onderhavige overeen komst de internationale bevoegdheden in faillissementszaken uniform te worden vastgesteld, terwijl voorts maatregelen ge troffen moeten worden om te voorkomen, dat in de afzonderlijke lid-staten verschei dene faillissementsprocedures naast elkaar kunnen plaatsvinden. De regeringsdeskun digen zullen gedurende de tweede helft van dit jaar hun werkzaamheden voort zetten. medewerking ter beschikking worden ge steld, zal dit Britse verzoek wellicht tot moeilijkheden aanleiding kunnen geven. Minister Heath heeft uitvoerig over deze kwestie gesproken en men had de indruk, dat hij daarbij vooral ook de wind uit ae zeilen heeft willen nemen van de Britse op positie, die bevreesd is voor het op deze wijze mogelijk uitlekken van geheimen, de Britse defensie betreffende. ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bank papier vandaag geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond T0,0710,17, Ameri kaanse dollar 3,573,61, Canadese dollar 3,28V23,33V2, Franse frank (100) 73,15 73,65, Belgische frank (100) 7,197,24, Duit se mark (100) 89,7090,20, Zweedse kroon (100) 69,5070,50, Zwitserse frank (100) 83,20—83,70 Italiaanse lire (10.000) 57,25— 59,25, Deense kroon (100) 51,8052,80, Noorse kroon (100) 50,10—51.10, Oostenrijk se schilling (100) 13.9514,05, Portugese escudo (100) 12,55—12,70, Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5,97V26.12V2. De Hoge Autoriteit van de EGKS heeft de Belgische regering medegedeeld dat zij het Belgische program voor sluiting van onrendabele mijnen voor dit jaar onvol doende acht. De Belgische plannen voor zien in het opheffen van een jaarlijks pro- duktievermogen van ruim 400.000 ton. De Hoge Autoriteit wijst er evenwel op dat de Belgische regering zich heeft verplicht tot de sluiting van mijnen met een totale jaarproduktie van 2,5 miljoen ton tegen eind 1963. Overigens meent men in Luxemburg dat de handelspositie van de Belgische mijnen de laatste maanden aanzienlijk is verbe terd en dat er wel een einde kan worden gemaakt aan de isolering van de Belgische kolenmarkt. De voorraden bij de Belgi sche mijnen zijn tot circa anderhalf mil joen ton gedaald en zij bestaan uit kwa liteiten waarvoor op de gemeenschappe lijke markt geen afnemers zijn. Voorts be staat er in de Belgische mijnen geen werk loosheid meer en kan men verwachten dat door de stijging van de prijzen der Ruhr- kolen de Belgische kolenindustrie de con currentie van een werkelijk gemeenschap pelijke markt weer het hoofd zal kunnen bieden. INTERNATIONALS WEDEROM VAST De internationals hebben gisteren direct bij de opening wederom een vaste tenden tie te zien gegeven. Door elkaar was de handel in de hoofdfondsen tamelijk ruim. Philips opende op 162,50 159,30). Uni lever verbeterde tot 138,60 136,20). Kon. Olie avanceerde tot 130,20 128,50). Hoogovens passeerde met het grootste ge mak de zesmaal pari koers tot 606 V2, na een opening op 603 (594 Vi). AKU bij ope ning bijna 5 punten hoger op 353, gesteund door eerste halfjaarcijfers van de Ame rikaanse dochter van het AKU-concem de „American Enka" gepubliceerd. Na een kalme opening groeide de belangstelling voor de rayon-aandelen, terwijl de koers niet onbelangrijk toenam. Het werd zelfs zeer levendig in deze hoek. De koers steeg tot 360 (348)4)- Gedurende de verdere beursduur kwam er in de koers van de overige hoofdfonsen weinig verandering meer. De markt sloot op vrijwel het hoog ste punt van de dag. Op de scheepvaart markt werd in vele fondsen gehandeld. De koerswinsten beliepen twee tot zes pun ten. Van de leidende cultures lag Amster dam Rubber en Delimij goed in de markt. De staatsfondsenhoek icon de vaste stem ming van gisteren handhaven. Boeke Huidekoper van 224 op 229; Spaarnestad van 705 op 710. Over enige tijd zullen in de Nederland se winkels merkeieren met volledige ga rantie voor versheid en goede constante kwaliteit worden aangeboden. Dat gebeurt in navolging van de verkoop van andere levensmiddelen onder merk, welke .ver koop de laatste jaren een grote vlucht ge nomen heeft. Dit wordt vernomen van de heer Hilferink, directeur van de n.v. Hol land-Ringen. Tot enkele jaren geleden werden eieren in Nederlahd veelal los verkocht, maar de laatste tijd neemt de verkoop in de zoge naamde kleinverpakking van 6, 10 en 12 stuks steeds meer toe Deze bedraagt op het ogenblik ongeveer 25 pet. van het to taal. Op de kwaliteit van de eieren heeft de kleinverpakking evenwel geen invloed; het zijn dezelfde als die welke los worden verkocht. Reeds enige jaren zijn enkele organisa ties, die worden aangeduid als „ringen bezig met voorbereidingen voor de ver koop van eieren onder merk. Binnen een dergelijke „ring" moeten pluimveehou ders, pluimveefokbedrijf, veevoederfabriek pakkerij en winkelbedrijven nauw samen werken om een absolute garantie te kun nen geven voor kwaliteit en versheid, wat niet alleen van belang is voor de Neder landse consument doordat een waar borg wordt gegeven voor de gekochte eieren maar ook voor de Nederlandse pluimveehouderij omdat naar kwali- teitsprodukten een goede vraag zal blij ven bestaan in binnen- en buitenland. Aagtedijk 3 naar Port Said Achiles 4 van Antwerpen naar Rotterdam Acila 3 van Trinidad naar Lavera Acteon 3 te Wellington Agamermnon 2 van Paramaribo naar Montreal Alamak 4 van New York naar Marseille Albirieo 3 van Quessant naar Rotterdam A lea 3' te Sa n tos Alchiba 3 van Karachi naar Suez Al'gorab 3 van Rotterdam naar Bremen Alkaid 3 van Monteal naar Italië Alkes 3 te Masa el Bega Alkmaar 2 van Cardon nara Montevideo Alnitak 3 rede te Santos Alpherat 3 van Kaapstad naar Dakar Ameland 3 te Curacao Ammon 3 te Carupano Amstelkroon 3 van Rastarvura naar Durban Amstelsluis 3 van Rotterdam naar Delsul Annenkerk 4 te Amsterdam Area 3 van Rotterdam naar Curacao Archimedes van Curacao naar Le Havre Amedljk 4 van Antwerpen naar Houston Axeldijk 3 van Galveston naar Tampa Baarn 4 te Sto Domingo Bali 3 te Bremerhaven Barendrecht 4 te Miranda Batavia 4 te Singapore Batu 3 van Kopenhagen naar Tsingtao Blitar 3 te Kaaupstad Bonita 3 van Laceiba naar Charleston Caltex Amsterdam 3 van Bahzein n. Vlissingen Caltex Delft 4 van Bahrein naar Suez Caltex Eindhoven 4 te Sidon Caltex Leiden 3 van Canvey naar Abandan Caltex Naples 4 van Suez naar Bahrein Caltex The Hague 3 van Suez naa Bahrein Caltex Utrecht 3 van Abadan naar Mombasa Camitia 3 van Lissabon naar Curacou Casamance 2 van Antwerpen naar Duinkerken Castor 3 van Rotterdam naar Amsterdam Ceres 2 van Balboa naar Guiayakuil Charis 3 van Bolivar naar Moengo Cinulia 2 van Barton naar Curacao Cities Service Valley Forge v. Estacad n. N.York Congokust 3 van Antwerpen naar Rotterdam Cradly of Liberty 2 van Santos naar Maracaibo Dahomeykust 4 te Monrovia Dalerdijk 2 van Los Angeles naar Christobal Delft 3 van Amsterdam naar Curacao Dorestad 2 van Curacao naar Casablanca Doris 3 te Halifax Elizabeth Broere 3 te Baycnne verwacht Eum-aeus 3 van Suez naar Aden Esso Amsterdam 3 van Umsaid naar Suez Esso Nederland 2 van Balboa naar Yokohama Esso Rotterdam 3 van Rotterdam naar Port Said Forest Hill 3 naar Marghera Foest Lake 3 te Port Said Forest Town 3 van Port Said naar Lindsend Friesland 3 te Swansea Gaasterdijk 3 van Azoren naar Everglades Gaasterkerk 3 van Swansea naar Amsterdam Gabonkust 3 te Dakar Geertje Buisman 3 te Bayorme Geeststar 3 van Preston naar Cobh Giessenkerk 2 van Finisterre naar Las Palmas Graveland 4 van Fernando naar Recife Groote Beer 3 van New York naar Rotterdam Gulf Hansa 3 van Mena naar Thameshaven Gulf Italian 3 van Mena naar Gibraltar Gulf Swede 3 Van Rotterda mnara Port Said Guineekust 3 te Amsterdam Hathor 3 van Port of Spain naar Laguiaira Hector 2 van Willemstad naar Rotterdam Hilversum 3 van Charles naar Baton Rouge Hoogkerk van Bremen naar Hamburg Jacob Verolme 3 te Cartagen Jagersfontein 2 van Port Elizabeth n. Kaapstad Johannes Frans 3 van Bilboa naar Quintero Kaap Hoorn 3 van Gordon naar Baltimore Karirmm 3 van Bangkok naar Mani Katelsya 3 van Philadelphia naar Curacao Katsedijk 2 van Miami naar Vera Cruz Kreon te Beekhuizen Kylix 3 van Savanah naar Miranda Langkoeas 3 naar Shanihai Leiderkerk 3 van Bremen naar Amsterdam Lombok 3 te Kaapstad Kermia 3 van Mianda naar Landsend Lelykerk 3 van Port Said naar Rotterdam Liberty Bell 3 van News naar Ceuta Liberiakust 3 van Lobito naar Luanda Limburg 3 van Charleston naar Philadelphia Lombok 3 te Kaapstad Maaslloyd 4 te Djibouti verwacht Maron 3 van Brighton naar Madeira Merwede 3 van Freetown naar Rotterdam Molen kerk 3 van Antwerpen naar Rotterdam Montferland 3 van Pernambuco n, Montevideo Muiderkerk 3 van Calcutta naar Rangoon Merwede 3 van Freetown naar Rotterdam Mohamed Reza Shaw 3 van Suez naar Landsend Munttoren 4 te Rotterdam Mylady 3 van Livorno naar Clarcke City Naess Commandeur 3 te Fawley Naess Lion van IJmuiden naar Bmden Naess Tiger 3 van New York na raAmuabay Nanusa 4 van Antwerpen naar Amsterdam Neder Waal 3 van Singapore naar Penang Nieuw Amsterdam 4 te Le Havre OnobQ 3 van Mena naar Gibraltar Oranje Nassau 4 van Madeira naar Barbados Ouwerkerk 3 van Hamburg naar Bremen Parthenon 3 van Philadelphia naar New York Peperkust 3 van Tokaradi naar Freetown Philidora 3 van PanteLlaria naar Rotterdam Phi line 3 van Suez nara Fawley Prins dre Nederlanden 4 te Barbados Prins Casimir 3 van Montreal naar Londen Prins Frederik Hendrik v Quebec naar Montreal Prins Frederik Willem 3 v, Zeebrugge n. Quebec Prins Maurits 4 te Muskegon Prins Willem III 3 van Cleveland naar Hamilton Prinses Irene 2 van Le Havre naar Montreal Raki 5 te Christobal verwacht Ridderkerk 3 te Khorramshar Riouw 3 van Suez naar Aden Rijndam 3 van Landsend naar Southampton Rondo 3 van Amsterdam naar Rotterdam Saloun 3 te Dakar Sarangan 4 te Malta Sarpedon 3 te Port au Prince Scheldelloyd 3 te Biak Schiekerk 4 te Marseille Senegalkust 3 van Las Palmas naar Rotterdam Sepia 3 van Banias naar Rotterdam Seven Seas 3 van Rotterdam naar Zeebrugge Siberoet 4 te Singapore Silindoeng 3 van Venetië naar Triest Simonskerk 3 van Singapore naar Manila Sinon 4 te Curacao Sliedrecht 3 te Priolo Sloterdijk 3 te Philadelphia Soestdijk 4 van Bremen naar Roterdam Stad Den Haag 2 van Rotterdam naar Norfolk Stad Gouda 3 van Rotterdam naar Hampton Stad Leiden van Rotterdam naar Savanah Steenwijk 3 van Portnaws naar Rotterdam Stentor 3 te Alexandria Straat Bali 3 van Nagoya naar Osaka Straat Clarence 2 van Devomport naar Adelaide Straat van Diemen 2 van Santos naar Kaapstad Taharna 3 te Montreal Tjiimenteng 3 van Yokohama naar Hong Kong Tjitjalengka 3 te Yokohama Ulysses 4 te Barranquilla Van der Hagen 3 van Beira naar Durban Van Linschoten 3 van Singapore naar Kaapstad Vasum 3 van La Curz naar Rotterdam Vitrea 3 van Vincent naar Montreal Waibalong 3 te Muscat Waingapoe 3 te Muscat Weltevreden 3 van Port Said naar Rotterdam Westertoren 3 te Hamburg Witmarsum 3 van Abaco naar Houston Woltersum 3 te Antwerpen Wonogiri 3 van Mombasa naar Djibouti Wonosari 3 van Port Said naar Genua Zaankerk 3 van Zanzibar naar Mombasa Zaria 3 van Strata Gibraltar naar La Skhirr«, Volgens Wall Street Journal is in de afgelopen tien jaar ondanks de gestegen prijzen het zuivere inkomen (na belasting aftrek) per hoofd van de Amerikaanse bevolking met dertig percent gestegen. VERHANDELDE FONDSEN 3 juli 2 juli Totaal 425 411 Hoger 312(73,3°/») 223(54,2°/») Lager 53(12,4%) 120(29,2®/») Gelijk 60(14,3%) 68(16,6%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U360—362'/j 362% Kon. Olie130 gb-131,50 131,50 Philips f 163-166,50 gl 166,50 Unilever 138,80—143 143,00 Hoogovens 610612 612 VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tljdv. 2de tijdv. A.K.U362—363% 362% Kon. Olie131,40—131,80 131,70 Philips 166,30—167,60 ƒ168,00 Unilever f 143,50—144,60 ƒ144,80 Hoogovens 6174522 gl 621 Vorige slotkoer» A'dam Rubber 103% H.V.A A.K.U 359% ƒ133,— Hoogovens 607% Philips Gem. Bez. 162,75 Unilever 139,— Dordtsche Petr. 602 K. Ned. Petr. Mij. 130,45 Holl. Am. Lijn. 121% K.L.M 50,10 K.N.S.M 144% Ned. Stoomv. Mij. 129 Ommeren, Phs. v. 251 Scheepv. Un. Ned. 127% f 173,— 199, 465,— Ver. Bezit v. 1894 f 122,- Amsterd. Bank 379 Ned. Handel Mij. 329 Vi Rotterd. Bank 348 Twentsche Bank. 305 Albert Heijn Exd. Amstel Brouwerij 455 Berkel's Patent 250 Bols 757 Bührmann Papier 665 427 Ford 790 Gelder Kon Pap. 298 Gist Spir.f. Kon 350 Van der Heem 294 Heineken's Bier 428 Hoogenbosch Sch 258'/i 435 Kon. Zout-Ketjen 810 MiP'er Nat. Bezit 345 Ned. Kabelfabr. 527 Philips Pref ƒ60,10 Sikkens Groep 735 Stokvis 223 Thomassen Dr. 649% Ver. Machinefabr 217% Wessanen 350 Wilton Fijenoord 284 Zwanenberg-Org. 885 Billiton Mij. II 425 Aluminium Ltd. 22 American Motors 14l5/i« Anaconda 43% Beth'ehem Steel. 34% Cities Service 49% General Motors. 48%, Kennecott Copper 71 Republic Steel 42% Shell Oil 31% Ex U.S. Steel 46% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) NEW YORK: Hoger aan het slot De aandelen liepen gisteren in New York aanmerkelijk op en sloten hoger. De han del was redelijk actief. De markt werd wel bepaald door het feit, dat Wall Street van daag gesloten blijft wegens Independence Day. Kort voor het slot kwam er echter een koopgolf, misschien ontstaan door dek- kingsvraag op korte termijn. Goede be drijf sberich ten over American Telephone en Corning Glass brachten hernieuwde be langstelling. Totdat de late aankopen inzet ten, waren de koersen verdeeld bij trage handel. De winsten liepen van fracties tot 1 dollar per aandeel. Sommige uitzonderin gen waren Dupont 3)4 hoger. Polaroid 3% en American Telephone 1%. De omzet was 3.920.000 stukken (3.450.000). Het industriegemiddelde was 5,73 hoger op 579,48; dat van spoorwegen 1,83 op 122,12 en dat van openbare nutsbedrijven 1,43 op 111,35. Er werden 1.273 fondsen verhandeld, waarvan 823 hoger en 246 lager waren. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11