Vannitsen won „wandeletappe naar voorportaal Pyreneeën De Tour in cijfers Spanjaard Janssen in t. Momene ontfutselde Bayonne de gele trui Maar het ploegenklassement was weer voor Nederland Vera Sukova hield Darlene Hard uit de halve finale van Wimbledon Engelsen willen meer voetbalsuccessen Vermoeide karavaan rustte eens een keertje uit Chileense trainer voor Benfica Fusie in Zwolle? André tekent voor Alkmaar Autocoureur in V.S. verongelukt WOENSDAG JULI 1962 13 55 „Wandeletappe" OP DE HELFT VAN DE RONDE AYOMME Vosibel VW kocht spelers Herstel Nijdam Van kop af In achterhoede Frans Rutten gaat naar Fortuna V ariatie A nalyse Halve punt voor schakers tegen Rusland Waar blijven zij, de geroutineerde Tourrijders? Op de smalle betonnen wie- Ierpiste in de stad Bayonne won Willy Vannitsen dinsdagmiddag de tiende etappe in de spurt van bijna het gehele peloton en daarmee had voor de zesde maal in tien dagen een debutant beslag gelegd op de ritzege. Alleen André Darrigade, Robert Gazala, de Italiaan Mineri, de Belg Daems en Jacques Anquetil hebben in dit eerste ge deelte van de Tour voor de bergen over winningen kunnen behalen. Er is nu een situatie geschapen, die in vorige jaren on bestaanbaar was. Zij zijn er nog wel, de ritwinnaars van 1961. Om er een paar te noemen Planckaert, Stablinski, Forestier, Carlesi en Pauwels, maar hun rijk is ge ëindigd met de komst van de merkenploe gen, die tal van goede weg- en baansprin- ters hebben meegebracht. Willy Schroeders, leider in het alge meen klassement. De resultaten van de afgelopen tien da gen spreken voor zichzelf. Hetzelfde geldt trouwens in nog sterker mate ten aanzien van de dragers van de gele trui. Alleen André Darrigade heeft drie van de tien dagen het gouden maillot om de schouders gehad, maar voor het overige was dit be' geerde kledingstuk in handen van nieuw komers. Altig en Schroeders, en van Ab Geldermans, die, ook al is dit dan zijn derde Tour, met zijn 26 jaar zeker nog niet tot de routiniers gerekend mag wor den. De jeugd heeft in een stormachtige aanval de grote namen van het nabije ver leden opzij gedrongen. De wielersport en in het bijzonder de Tour de France kan dit alleen maar ten goede komen. De Duitser Rudi Altig leek op de 500 meter lange piste in Bayonne zijn derde etappezege te gaan behalen. Hij was in De Belg Willy Vannitsen zegevierde in de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk in 4.54.02 van Bordeaux naar Bayonne over 144.5 kilometer vóór de Italaam Benedetti en de Duitser Altig. De uitslag luide: 1. Vannitsen (België—De Kimipe) 4.54.02 met bonificatie 4.53.02:2. Benedetti (ItaliëProietti) 4.54.02 met bonificatie 4.58.32 3. Altig (Duitsland Gemdniani) z.t.; 4. Viot (FrankrijkPlaud) z.t.; 5. Graezyk (FrankrijkGemeniani) z.t.; 5. Gentina (Italië—Keteleer) z.t.; 7. Van Looy (België—Driessens) 4.54.02; 8. Van Aerde (BelgiëKeteleer) z.t.; 9. G. Desanet (België— De Kirrupe) z.t.; 10. De Cabooter (België Gauthier) z.t.; 11. Manzoni (Itaië-Pavesi) z.t.; 12. Cestari (ItaliëVilla) z.t.; 13. Bailetti ItaliëKeteleer) z.t.; 14. Gainche (Frankrijk- Magne) z.t.; 15. Van Tongerloo (België— Driessens z.t.; 16. Cazala (Frankrijk-Magne) z.t.; 17. Darrigade (FrankrijkLouviot) z.t.; 18. Doom (BelgiëDe Kimpe) z.t. 19. Thomin (FrankrijkRemy) z.t.; 20. Van Schil (Bel gië— Magne) z.t.; 24. Maliepaard (Nederland) 4.54.02; 42. Otano (Spanje) z.t.; 51. Anquetil (Frankrijk) 'z.t.; 64. Zilverberg (Nederland) z.t., 66. Geldermans (Nederland) z.t.; 67. Sim- son (Groot-Brittannië) z.t.; 68. Enthoven (Nederland) z.t.; 73. Stolker (Nederland) z.t. Het algemeen klassement ziet er als volgt jit: 1. Schroeders (België—Driessens) 51.27 43; 2. Darrigade (FrankrijkLouviot) 51.28.23 op 45 sec.; 3. Sirmpson (Groot-BrittanniëLou viot) 51.29.19 op 1 min. 36 sec.; 4. Gelder- mans (NederlandGemeniani) 51.29.49 op 2.06; 5. G. Desmet (België—Keteleer) 51.30.27 Dp 2.44; 6. Aagtode (Frankrijk Gauthier) ail.30.28op 2.45: 7. Otano (Spanje—Remy) 51.30.44 op 3.01; 8. Altig (DuitslandGeme niani) 51.31.48 op 4.05; 9. Stablinsky (Fran krijkGeminiani)) 51.31.49 op 4.06; 10. Planc- saert (BelgiëDriessens) 51.32.02 op 4.21; 11. Anquetil (FrankrijkGeminiani) 51.32 39 op 4.56; 12. Hoeven-aars (België—Sardi) 51.32.51 >p 5.08; 13. Zilverberg (NederlandDriessens) 51.33.57 op 5.54; 14. Baldini (Italië—Proietti) 51.33.46 op 6 03; 15. Piet van Est (Nederland Driessens) 51.34.01 op 6.18; 16. Van Aerde (België—Keteleer) 51.34.06 op 6.25; 17. Doom (België—De Kimpe) 51.34.31 op 6.48; 18. Jun- kermann (DuitslandDe Kimpe) 51.34.33 op 6.50; 19. Suarez (SpanjePezzi) 51.34,45 op 7.23; 20. Ronchini (ItaliëPezzi) 51.35.15 op 7.32; 22. Van Looy (België) 51.35.36; 24. Mas- signan (Italië) 51.36.47; 26. Nencini (Italië) 51.37.«13; 28. Maliepaard (Nederland) 51.38.01; 32. Vannitsen (België) 51.39.27 37. Gaul (Lu xemburg) 51.40.57; 39. Stolker (Nederland) 51.41.06:86. Ent/hoven (Nederland) 52.19.39. Het bergklassement in de tiende etappe was voor Rolf Wolfshohl met 3 punten en Baha- montes 2 punten, terwijl Massignan met 1 punt derde werd. Het algemeen bergklasse ment luidt: 1. Wolfshohl (West-Duitsland— Louviot) 15 pnt.; 2. Soler (Spanje—Pezzi) 7 pnt.; 3. Bahamontes (SpanjeRely) 6 pnt.: 4. Ignolin (Frankrijk—Louviot) 4 pnt.; 5. ex .aequo Selic (FrankrijkGauthie), Calesi (Ita lië—Sadi), Cerarni (BelgiëPlaud), Zanca- naro (Italië Sardi) en Mahé (Frankrijk- De Muer) allen 3 pnt. Etappe-ploegenklassement: 1. De Kimpe (Vannitsen, Desmet, Doom) 14.41.26; 2. Proi etti (Benedetti, Pambianco, Baldini) 14.41.36; 3. Magne (Gainche, Cazala, Van Schil) 14.4il.06; 4. Geminiani (Altig, Graezyk, An- naert) z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. ex aequo Geminiani en Driessens, met 3 overwinnin gen, een tweede plaats en tweemaal een der de plaats; 3. Louviot 1 overwinning, tweemaal een tweede plaats en tweemaal een derde plaats; 4. ex aequo Magne en De Kimpe met 1 overwinning, eenmaal een tweede en een maal een derde plaats; 6. Sardd, eenmaal een overwinning, eenmaal een tweede plaats. Puntenklassement: 1. Altig (West-Duits land) 98 pnt.; 2. Graezyk (Frankrijk) 88 pnt.; 3 Darrigade (Frankrijk) 76 pnt 4 Benedetti (Italië) 60 pnt 5. Vannitsen (België) 58 pnt.; 8. Maliepaard (Nederland) 52 pnt.; 9. Zilver berg (Nederland) 45 pnt. Miles! was de strijdlustigste renner in de 10e etappe en de prijs voor de ongelukkigste was voor Marcaletti. derde positie de baan opgekomen, spurtte verwoed, maar hij was te vroeg begon nen. Bovendien kon de Duitser niet goed uit de voeten met de fiets van Pierre Everaart, die zijn rijwiel een paar kilo meter voor de eindstreep aan de Duitser had afgestaan, toen in diens achterwiel een spaak brak. Rik van Looy, die aan het wiel van de wereldkampioen achtervolging was meegegaan in de hoop nu eindelijk eens zijn faam met een overwinning te kunnen onderstrepen, had op het verkeer de paard gegokt. Want buitenom kwamen de Italiaan Benedetti en de Belg Vannit sen, van .welk tweetal Vannitsen het scherpst geslepen eindschot bleek te heb ben. Altig eindigde op de derde plaats en had daarmee toch bereikt, dat zijn po sitie in het puntenklassement zelfs nog werd versterkt. Want nu Darrigade het eens zonder de steun van Bas Maliepaard moest doen, kwam hij niet verder dan een 16de plaats. En juist op baantjes als in Bayonne, in het voorportaal van de Pyre neeën, heeft Dédé in het verleden zovele overwinningen behaald. De reactie op de drie voorgaande dagen, waarin het tempo tot ongekende hoogten was gestegen is niet uitgebleven. De etap pe van Bordeaux naar Bayonne over de haast eindeloze rechte wegen door Les Landes, werd door de renners tot de rust dag verklaard, waarnaar de vermoeide ka ravaan dagenlang heeft uigezien. Einde lijk namen de renners het er van en kon den de volgers ongestoord een dagje luie ren, soms ver vooruit rijdend om rustig te gaan lunchen, want men voelde het wel: vandaag zou er niet veel gebeuren. Met de bergen in het vooruitzicht had het veld een adempauze ingelast, die, ondanks de hitte, de gehele karavaan goed heeft ge daan. Pas na 15 km kwam er weer enig le- 4juli-11e etappe-155 km. OIoron123 k Mauleon Start Barcus 400m Osquich Camb Sl.Jean R SPANJE ABerg Ravitaillering Osquich 507m. Barcus 400m. ven in het veld. Een twaalftal renners o.w. Frangois Mahé, Bruni, Van den Berg- hen en de waakzame drager van de gele trui, Willy Schroeders, trachten aan de aandacht van de anderen te ontsnappen maar kregen geen kans. Er was geen ont komen aan, ook niet voor Cazala, Milesi en dé Italiaan Barale in de laatste tien kilometer op de smalle bochtige wegen naar Bayonne. Schroeders was zo gecharmeerd van de gele trui, dat hij, met behulp van Van Looy, geen enkele vlucht toestond, bijna het volledige peleton, waarin zich ook al le Nederlanders bevonden, kwam op de baan in Bayonne aan en dus kwam er bijna geen enkele wijziging in het algemeen klassement. Benfica, de tweevoudige winnaar van het toernooi om de Europese beker, heeft een nieuwe trainer aangetrokken. Het is de Chileen Fernando Riera, vorig seizoen trai ner van het nationale Chileense elftal, die de komende maanden de spelers van de Portugese club onder zijn hoede zal nemen. De besturen van de Zwolse betaalde voetbalclubs PEC en de Zwolsche Boys zijn in principe overeen gekomen te fu seren. Zij achten dit de enige mogelijkheid voor de Zwolse clubs om nog een rol te spelen in het betaalde voetbal. Vrijdag avond zal in een buitengewone ledenver gadering van de beide clubs het voorstel tot fusie aan de orde worden gesteld. De besprekingen over deze fusie zijn ge houden met een zogenaamde commissie van goede diensten, waarvan de burge meester van Zwolle, de secretaris van de Kamer vanKoophandel en de voorzitter van de Zwolse sportraad deel uitmaken Voorts nam aan de besprekingen deel de heer H. van Dalen, oud-voorzitter van de Sportclub Enschede, namens de KNVB. De VSV-middenvoor André heeft een contract getekend bij de vereniging Alk maar. Het is echter niet zeker of André werkelijk in het komend seizoen voor Alk' maar zal uitkomen Toen VSV de amateur André een con tract wilde aanbieden heeft men op ver zoek van de KNVB gewacht tot na de trip van het Nederlands amateurelftal naar Saarland. Toen wilde André niet meer. Bij VSV meent men nu dat men moreel recht heeft op André. Het bestuur van de Venlose eerste divi sie-voetbalclub VVV heeft dezer dagen twee spelers van PSV gecontracteerd. Het zijn de 24-jarige Willy Heesakker, die meestal op de rechtsbinnenplaats opereert, en de 21-jarige rechtsbuiten Evert Lafaire José Campo Momene De tactiek van de Nederlandse equipe in de Ronde van de Toekomst slaagt tot dusverre voortreffelijk. „Gok ken op het ploegenklassement". was het devies van Jefke Janssen. Welnu, in Bayonne reed na de aankomst van de tweede rit voor de tweede maal in suc cessie het oranjeteam een ererondje als winnaar van de dagploegenprijs. Met twee overwinningen is de eerste plaats dus momenteel stevig in handen van Nederland. Dat Jan Janssen zijn in Bordeaux ver overde gele trui af moest staan aan de Spanjaard José Momene Campo, kort weg Momene genaamd, was voor de Nootdorper persoonlijk natuurlijk niet zo leuk, maar een ramp betekende het allerminst. In de kopgroep van veertien renners, die met een aanzienlijke voor sprong finishten, bevonden zich namelijk niet minder dan drie Nederlanders on der wie Henk Nijdam en Jan Hugens, die in het algemeen klassement na twee dagen minder dan twee minuten achter stand hebben op de nieuwe leider. De etappe van dinsdag heeft in het teken gestaan van een groot aantal ontsnap pingen. Van rust was geen sprake. Zodra een groepje was teruggehaald, namen een aantal anderen het offensief over. De Nederlandse formatie heeft niet de bedoeling gehad de trui van Janssen met hand en tand te verdedigen. Hugens, Nij dam en Van Kreuningen, eveneens goed geklasseerd, zouden om beurten mee in de aanval gaan als zij daar de kans toe kregen en in de praktijk lukte dit plan uitstekend. Nijdam was waakzaam toen na nauwe lijks tien kilometer een groep met o.a, Gomez del Moral en Petterson het peloton achter zich liet, Van Kreuningen maakte deel uit van een uit 19 renners bestaand leidend peloton, dat zich na 36 km. af scheidde en in de grote slag, welke na ruim 60 km. ontbrandde, bleken na het optrekken van de kruitdamp welgèteld vier Nederlanders van de partij te zijn De gang van zaken scheen aanvankelijk voor Nederland niet zo gunstig. Twaalf man, onder wie de Fransen Bazire en Arze, de Belg Vastiau en de Fin Hou- telahti, namen de leiding en zes anderen bij wie Jaisli, de actieve Gomez del Moral en Carton, een van de Franse troeven, volgden spoedig. De oranjeploeg was echter snel van de schrik bekomen. Een tegenoffensief werd ngezet, waarbij eerst een groep met De Jongh, Hugens en Verstraete aansluiting kreeg en even later ook Van Kreuningen in gezelschap van vijf andere coureurs hun succesvolle sprong naar de kop maak ten. Toen tenslotte de balans kon worden opgemaakt, bleek dat de kopgroep uit on geveer 50 renners bestond en met dit grote aantal was het niet verwonderlijk dat het peloton weldra de rust kon her stellen. Bij de ravitaillering in Castets (na 113,5 km) kwam de hergroepering tot stand, waarna men dacht wel even rustig te kun nen gaan eten. Het kwam er nauwelijks van. Op het moment dat het peloton de staart van de kopgroep bereikte, werd er voorin opnieuw fel gedemarreerd. Lex van Kreuningen en Kees de Jongh be hoorden tot de rustverstoorders, alsmede Miel Verstrate. De eerste twee vielen te rug, maar hun vervangers stonden klaar. Henk Nijdam toonde de volgers zijn klas se door uit het peloton gekomen in een ruk door te stomen naar voren en zich na een felle jacht bij de kopgroep te voe gen. Jan Hugens volgde, tezamen met een Fransman even later zijn voorbeeld. Het plan van Jefke Jansen was volledig ge slaagd. Drie Nederlanders voorin tegen twee Fransen, terwijl de overige landen slechts door een man waren vertegenwoor digd, dat de Spanjaard Momene en de Italiaan Partesotti daar nog bij kwamen, was voor het ploegenklassement van wei nig belang. Indien de vlucht zou slagen was de eerste plaats zeker voor Neder land. De Spanjaard Momene heeft dus de tweede etappe van de Ronde van de Toekomst gewonnen. De uitslag luidde: 1. Momene (Sp.) 4 uur 26 min. 30 sec. (met bonificatie 4.25.30), 2. Poggiali (It.) z.t. (met bonificatie 4.26.-), 3. Gomez Moral (Sp.), 4. Nijdam (Ned.), 5. Heeb (Zwits.), 6. Carton (Fr.), 7. Vyncke (Belg.), 8. Kosela (Polen), 9. Bradley (G.B.), 10. Bazire (Fr.), 12. Hugens (Ned.), 13. Verstraete (Ned.), 16. Knops (Ned.) 4.30.48, 19. Janssen (Ned.) 4.30.56, 22. De Jongh (Ned.) z.t., 54. Lex van Kreuningen 4.34.11, 118. Raf Gysel 4.46.18. Het algemeen klassement na de twee de etappe: 1. Momene (Sp.) 7 uur 58 min. 20 sec.; 2. Carton (Fr.) 8.00.02, op 1,42; 3. ex aequo: Nijdam en Hugens (beiden Ned.), Bazire (Fr.) en Gomez Moral (Sp.), allen 8.00,06 op 1.46; 7. Poggiali (It.) 8.01.11 op 2.51; 8. Heeb (Zwits.) 8.01.17 ov 2.57; 9. Partesotti (It.) 8.01.22 op 3.02; 10. Ko sela (Polen) 8.01.29 op 3.09; 11. ex aequo: Verstraete (Ned.), Bradley (G.B.), Vyncke (Belg.) en Hautalahti (Finl., in ternat. ploeg), allen 8.01.41, op 3.21; 15. Janssen (Ned.) 8.02.46 op 3.26. Het liep allemaal voortreffelijk. Steeds groter werd het verschil met de hoofd macht en reeds ver voor Bayonne was het duidelijk dat de veertien koplopers niet meer achterhaald zouden worden. De winst werd nog uitgebreid tijdens de be klimming van de Cote Cours, ruim 20 ki lometers voor de finish. Op de smalle bochtige wegen konden de vluchters beter uit de voeten dan de grote hoofdmacht en op de top, waar Gomez del Moral als eerste doorkwam gevolgd door Heeb en Carton, bedroeg de winst reeds ongeveer drie minuten. Daar kwam nog meer dan een minuut bij in de laatste fase van de strijd, toen enkele malen een renner alleen trachtte weg te komen. Gezamenlijk arriveerden de veertien op de wielerbaan in Bayonne, de Spanjaard Momene nam de leiding, Henk Nijdam kwam in een gunstige derde positie de eerste ronde uit. De man uit Eelderwolde die bij een etappezege de gele trui zou hebben veroverd, indien althans Momene geen bonificatie zou krijgen had echter niet voldoende reserves meer voor een eindsprint. Heel verwonderlijk was dit niet, aan gezien het zware werk in de kopgroep hoofdzakelijk door de Nederlanders was opgeknapt. Tot verrassing van velen en ook van zich zelf zegevierde Momene van kop af zodat hij ook tevens leider werd in de algemene rangschikking. Na hem flitsten in volgorde de Italiaan Pogiali, Go mez del Moral en Henk Nijdam over de eindstreep. De overige Nederlanders zaten in het ruim vier minuten later binnenkomende eerste peloton met uitzondering van Lex van Kreuningen en Raf Gysel. Van Kreunin gen, die steeds voorin te vinden was ge weest, had te veel van zijn krachten ge> vergd. Hij bevond zich in het tweede pelO' ton, maar was toch niet de laatste Oranje man. Vele minuten later arriveerde name lijk pas Raf Gysel. De in België woon achtige Nederlander maakte een zeer ver moeide indruk, maar op een vraag of hij gelost was, had hij toch nog een spits antwoord klaar: „gelost, welnee, ik heb de laatste 40 kilometer alleen gereden" De Geleense eredivisieclub Fortuna heeft dinsdag Frans Rutten, de midvoor van het onlangs naar de eerste divisie ge degradeerde Rapid gecontracteerd. Na de verrassende zege van de niet geplaatste Tsjechische tennisatlete Vera Sukova op de titelhoudster Angela Mor timer, waren alle experts op Wimbledon het er over eens geweest: „Tegen de steeds aanvallende, hardslaande stro blonde Amerikaanse Darlene Hard zou deze continentale speelster geen schijn van kans hebben". Op de gure novem- jerachtige dinsdagmiddag bleek deze verwachting echter in drieërlei opzicht niet bewaarheid te worden. In de eerste plaats verscheen Darlene tot verrassing van vooral het vrouwelijke deel van het centrecourt publiek met een donkere haartooi op de baan, ten tweede bleef de gevreesde netaanval vrijwel uit en in de derde plaats werd de als num mer twee geplaatste favoriete kansloos door de ijskoude Sukova verslagen in twee straight sets: 6-4, 6-3. Van 'n halve eindstrijd Hard-Bueno, die bijvoorbaat werd beschouwd als de finale, zal dus niets komen. De, Braziliaanse won van de Australische Leslie Turner na met 2-6 en 0-2 te hebben achtergestaan: 2-6, 6-4 6-2. De andere halve finale zal gaan tussen de Britse Ann Haydon, die zonder moeite van Billy Jean Moffit won (6-3, 6-1) en T tnnis het 19-jarige Californische mevrouwtje Karen Susman, die in een bekeken partij de Zuidafrikaanse René Schuurman met 6-4, 6-4 versloeg. Daarmee zijn in de halve finale in het damesenkelspel vier landen vertegenwoor digd en tot grote vreugde van het Engelse tennispubliek behoort ook Groot-Brittannië daarbij. Het is de derde maal, dat de stoere Ann Haydon zover is geko men en de kans is groot, dat zij het dit keer verder zal brengen dan in 1958, toen zijn in de halve eindstrijd door Althéa Gibson werd uitgeschakeld en in 1960 toen Sandra Reynolds haar versloeg. Billy Jean Moffit, die precies een week tevoren mighty Moffitt werd gedoopt, om dat zij de grote favoriete Margaret Smith in de- eerste ronde versloeg, liep er nu als een zielig hoopje mens bij. Zij had enkele dagen geleden een spierblessure in het rechterbeen opgelopen en bij een moei lijke smash in de eerste set kreeg zij er nu opnieuw last van. Ann Haydon komt de eer toe juist in die eerste set de basis voor haar zege te hebben gelegd en het zou onbillijk tegenover de Engelse zijn om te beweren, dat de blessure van Moffitt van doorslaggevende betekenis is geweest, maar jammer was het wel. se tweemaal haar service, in de tweede game van de tweede set zelfs na 400. De illusies van de jeugdige machinisten- dochter uit Long Beach, waren in 43 mi nuten vervlogen Er zou nóg een Amerikaans drama vol gen. Darlene Hard begon de partij tegen Vera Sukova wel met drie dubbele fou ten, maar zij bereikte toch met ogenschijn lijk weinig moeite een 30 voorsprong. De servicefouten waren de tol die betaald moest worden voor de bijzonder riskante service, waarvan de tweede bal zo hard is dat hij vaak als ace langs de tegen partij schiet. De zodoende verloren punten werden echter goed gemaakt door de schit terende backhandslagen, waar Darlene Hard zowel in drives als in volleys heel haar kracht achter zet. De linkshandige speelster uit Birming ham wist dat zij- het tegen de felle 18-ja rige Amerikaanse beslist niet met vaart moest proberen. Zij bleef na de twee eer ste games te hebben verloren rustig plaat' sen met weinig risico en met grote va riatie in lengte, loerend op de kansen zon der deze te forceren. Het was de beste strategie en de kleine Billy Jean had te weinig routine om er een tegenzet voor te vinden. Haar volleys misten op de trage drives en de lobs werden zonder maatgevoel ge slagen. In beide sets verloor de Amerikaan De 24-jarige Amerikaanse coureur Hugh Randell is op de baan van Langhome (Pennsylvania) verongelukt (zie foto) toen hij deelnam aan een wedstrijd over 100 mijl. Randell vond de dood op dezelfde plaats waar in 1960 Jimmy Bryan het le\^n liet. Maar evenals Haydon de zwakke pun ten van Moffitt had bestudeerd, had Su kova kennelijk een gedegen analyse van het spel van Hard gemaakt. Het resultaat ervan was, dat de Tsjechische na die eer ste drie games, waarin zonder twijfel ook de beruchte centrecourt-zenuwen een rol speelden, rustig en zo vaak als maar mo gelijk was, de forehand van haar rivale ging bestoken. Het werd 33 en toen Hard de zevende game op service door haar vijfde dubbele fout naar de overkant zag gaan, had ztf in de eerste set meer games verloren dan in haar vorige drie partjjen tezamen. Ook Sukova verloor haar service en al les was weer mogelijk, maar de dubbele fouten verknoeiden de derde servicegame en even later had Sukova de set. Darlene Hard. die haar linkerpols had bezeerd bij een val, begon te mopperen, terwijl Su kova log, sjokkend over de baan gaand, maar sneller dan ogenschijnlijk leek, de laconieke beheersing zelve bleef. Ook de Tsjechische speelster begon servicefouten te maken, maar het slordige, ongeïngespi- reerde spel van de Amerikaanse kon geen basis voor herstel zijn, al kwam zij bij 1-4 met beter volleren even terug tot 3-4 en zelfs op 40-15. Toen zakte de weerstand voor goed ineen en Darlene Hard eindigde zoals zij begon, met een dubbele fout. Maria Esther Bueno begon tegen Leslie Turner al eveneens met een zwakke ser vice en in de eerste set verloor de Bra ziliaanse al haar servicegames. Ook nog de eerste van de tweede set, maar toen was het ritme hervonden en beheerste de tweevoudige kampioene verder de partij. De uitslagen van Wimbledon luidden: damesenkelspel kwartfinales: Ann Haydon (G.B.) versloge Billy ean Moffit (V.S.) (63, 61). aKren Susman (V.S. versloeg Rene Schuurman (Z.-Afr.) 6—4, 6—4. Vera Su kova (Tsjech.) versloeg Darlene Hard (V.S.) 64, 63. Maria Bueno (Braz.)Leslie Turner (V.S.) 2—6, 6—4, 6—2. Gemengd dubbelspel: derde ronde: Ral ston (V.S.) en A. Haydon (G.B.)—Davidson en Schacht (Austr.) 60, 62. Pares (Austr.) en Alvarez (V.S.)Crump en An derson (G.B.) 62, 1311. Fernandez (Braz.) en Hellyer (Austr.)Barrett en Woodgate (G.B.) 3—6, 6—3 en 6—4. Knight en Knight (G.B.)Moe en Palden (Noor wegen) 63, 63. Vierde ronde: Neale Fraser (Austr) en Dupont (V.S.)Susman en Susman (V.S.) 7—5, 9—7. Herendubbelspel: kwartfinale: John Fraser en Rod Laver (Austr)Osuna en Palafox (Mex.) 2—6, 6—3, 6—3 en 6-4. De Nederlandse ploeg voor de „schaak olympiade", die in september en oktober in Belgrado wordt gehouden heeft maan dag in Den Haag gespeeld tegen een groep Russische grootmeesters. De uitslagen lui den: Petrosjan (Rusl.)Donner (Ned.) 10; Keres (Rusl.)Bouwmeester (Ned.) remi se; Geiler (Rusl.)Langeweg (Ned.) 10; Kortsnoj (Rusl.)Prins (Ned.) 10; Tal (Rusl.)Kramer (Ned.) 10; Averbach (Rusl.)Van de Berg (Ned.) afg. Vandaag wordt de tweede ronde ge speeld. De Nederlandse schakers hebben dan aan de oneven borden wit. •v. .v.v.'X'Xv.'. De Engelse Voetbalbond heeft een reso lutie aangenomen waarin om een grote reorganisatie wordt gevraagd in verband met de wereldkampioenschappen 1966, die in Engeland worden gehouden. De bond heeft de keuze-commissie en manager Walter Winterbottom drie maanden de tijd gelaten om een plan op te stellen dat j betere prestaties van het Engelse natio nale voetbalelftal aannemelijk maakt. De bond meent, dat de club- en persoon lijke belangen op de tweede plaats moeten komen. Het moet zo worden dat het land voor de club gaat. De critiek op de Engelse ploeg in Chili hield in, dat variatie ontbrak in het spel, de ploeg niet langer rond één man, zoals captain Johnny Hay nes, moet worden op gebouwd, elke speler elke sekonde moet vechten of anders niet meedoen, en de clubs hun spelers gereder moeten afstaan voor de nationale ploeg. De Daily Mail schrijft: „Dit is de be langrijkste beslissing die de bond in de 99 jaar van zijn bestaan heeft genomen en wij zijn blij dat het gezonde verstand nog voor het eeuwfeest gekomen is".

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13