De Gaulle en Adenauer minder eigenmachtig m isiii# mm Met een laaiende geestdrift verwelkomde het onafhankelijke Algerije Ben Kheddal de de triomftocht der ministers ontbrak „vader der revolutie": Ben Bella WERELDNIEUWS MllllllllllllllllllllllllUlllllll F In Europese topconferentie verwacht om spijkers met koppen te slaan Sovjet-Unie vraagt Britse steun mmm y\ „Afterm ELLE'S iheebuiltjes. Actie in Argentinië tegen antisemitische groepen VLAGGEN, GEJUICH EN TRANEN Londen overweegt actie tegen de Britse nazi's Auro Andrade nieuwe premier van Brazilië ^Praatótocl In de herfst gesprek Noorwegen en EEG WmmmmË mmmm ftïit Twee nieuwe troeven Discipline Berusting Uit de pas Wk Op cle 3 Socialistisch ultimatum Eieren entomaten EEN BED VAN 30 MILJOEN DOLLAR? df Zuid-Vietnam 'Wm Op de inhoud komt 9t aan! f 98 Sir Winston Churchill kan zijn gewonde been bewegen Misbruik van het vrije woord is onduldbaar Rechterlijke uitspraak over de Sachertaart Cri Stellweg uw HAAR CORRECT IN MODEL H AARCRÈME WOUlNSiJAÜ JULI 1962 (Van onze correspondent) PARIJS Nadat Algerjje gisteren door middel van de benoeming van oud-minis ter Jeanneney tot ambassadeur in Algiers door de Franse regering als probleem en voorwerp van zorgen officieel van de bin nenlandse naar de buitenlandse poli tiek was overgeheveld, ontving pre sident De Gaulle, nauwelijks een kwar tier later de Westduitse bondskanse lier voor een eerste ontmoeting. Ook op het parlementaire plan werden trouwens al de consequenties getrokken uit de nieu we betrekkingen, die tussen Frankrijk en Algerije geschapen zijn. De ongeveer hon derd parlementsleden, die Algerije, dat tot zondag officieel deel uitmaakte van het moederland, in het parlement vertegen woordigden, zijn gisteren van hun man daat vervallen verklaard. De operatie heeft zich overigens niet zonder pijn vol trokken en van vele zijden werd de grond wettelijkheid van het besluit krachtig be streden. De onttroonde leden van Kamer en Senaat zullen, als balsem op de wonde, hun tractementen echter tot het einde van de normale zittingsperiode van de Natio nale Vergadering blijven genieten. Aan die versnelde opvolging der gebeur tenissen wenst generaal De Gaulle inmid dels zeker ook een symbolische zin te zien gehecht, om duidelijk te demonstreren dat hij, bevrijd van de Algerijnse hypotheek, onverwijld al zijn tijd en aandacht aan de buitenlandse politiek in het algemeen en aan Europa in het bijzonder wijden wil. Voor zover er over het beraad tussen Adenauer en De Gaulle, dat vandaag werd voortgezet, gisteren iets is uitgelekt, schijnt men wel te mogen aannemen dat de beide staatslieden hebben afgezien van pogingen op het Europa van morgen een al te persoonlijke stempel te drukken. Het wantrouwen, waarmee hun beraad slagingen gevolgd worden, is, zowel in West-Duitsland als in Frankrijk om van de andere landen maar niet eens te spre ken dan ook bijzonder groot en zo von den de heren gisteren weer een gemeen schappelijk communiqué van de Franse en de Westduitse socialistische partijen op hun tafel, dat haast als een ultimatum te gen het „Europa der vaderlanden" mocht worden omschreven. Met de constructie van een Europa in de vorm van de driehoek Parijs-Bonn-Ro- me zouden De Gaulle en Adenauer giste ren hun tijd dan ook niet langer hebben verspild, zo gelooft men wel algemeen, in tegendeel moeten ze nu het toetreden van Groot-Brittannië tot de Europese Econo mische Gemeenschap van de „zes" als een onvermijdelijkheid, zoniet als een wense lijkheid hebben erkend. Er is in het Ely- sée ook uitvoerig over de weerstanden van Nederland en van België tegen De Gaulle's oorspronkelijke plartrteti 'gespro ken en om te trachten in het vervolg geit en kool te sparen zon nu het streven gericht zijn op een soepele constructie, waarbij ook Groot-Brittannië kan worden opgenomen en waarmee men in de toe komst verschillende kanten zou kunnen uit gaan. In elk geval zijn beide staatslieden het er onderling roerend over eens dat Europa niet langer pas op de plaats mag blijven maken en men verwacht dan ook, dat Parijs en Bonn binnen zeer korte tijd de overige hoofdsteden zullen uitnodigen deel te nemen aan een nieuwe Europese topconferentie, die dan in Rome zou wor den gehouden. Zowel over de resultaten van dit eer ste gesprek met De Gaulle als over de ontvangst die hem in Frankrijk tot nu toe bereid werd, heeft de bondskanselier zich gisteren in geestdriftige termen uitgela ten, alvorens onder de zeer deskundige leiding van de minister voor cultuur, An- dré Malraux, het Louvre-museum te gaan Advertentie Volgens kranteberichten zou men in Amerika 30.000.000 dollar voor een Cleopatra hebben betaald! Dat is gewoonweg ongelooflijk! Geschrok ken belden, wij dan ook de Auping Fabrieken in Deventer, waar men ons echter gerust kon stellen: „Hier in Nederland kan men zich al voor 55.- een Cleopatra aan schaffen". Dat is toch ook wel een ongelooflijke prijs, als we even denken aan dat sierlijke, moderne model, aan die frisse, heldere kleuren of aan dat nobele, donkere afroteak. En dan begrijp je meteen hoe het komt dat Cleopatra Nederlands meest ver kochte divanbed is. Dan neem je je voor om beslist eens te gaan kijken naar deze prachtige Auping-creatie. 1 bezoeken. Die ontvangst in Parijs is in tussen eerder koel dan hartelijk geweest, al hebben zich op straat de incidenten tot dusver beperkt tot enkele eieren en toma ten, die op Adenauers auto uiteenspatten. (Reuter) In een toespraak ter ge legenheid van het banket, dat hij Aden auer in het Elysée heeft aangeboden, ver klaarde president De Gaulle: „Frankrijk en Duitsland erkennen dat hun eenheid een Europese organisatie mogelijk maakt, die de gebieden van politiek, economie, landsverdediging en cultuur bestrijkt. Zij zullen hierbij Italië, Nederland, België, en Luxemburg aan hun zijde vinden, terwijl andere landen, en met name Groot-Brit tannië, op zekere dag gaarne het besluit zullen nemen hun lot aan het onze te ver binden". De Gaulle vervolgde: „Een dergelijke organisatie zou een aanzienlijke verster king betekenen van de vrije wereld en de Noordatlantische Verdragsorganisatie. Zij zou uitgebreide hulp kunnen verlenen aan de onderontwikkelde gebieden en er zou den zelfs vooruitzichten komen voor even wicht en samenwerking op het gehele Europese vasteland, wanneer een geest van afgenomen spanning en vrede uit eindelijk ook aan gene zijde van het ijze ren gordijn zou zegevieren". MOSKOU (AP) De Sovjet-Unie heeft de Britse regering gevraagd zich aan te sluiten bij haar verzoek aan de V.S. om alle troepen uit Zuid-Vietnam terug te trekken. Het verzoek werd gedaan in een nota aan de Britse ambassade, waarin een vroegere Britse nota van de hand gewe zen werd. Deze nota vestigde de aan dacht van Moskou op de interventie van Noord-Vietnam in Zuid-Vietnam. Advertentie V.VXVM 'Z/iï/y/Ay. Met één theebuiltje zet u een flinke pot heer lijke krachtige thee voor heel de familie! doos van 20 stuks BUENOS AIRES (Reuter,ANP) De anti-Joodse organisaties in Argentinië zul len worden ontbonden en hun centra ge sloten om activiteit die „in strijd is met de normen van onze beschaving" te voor komen, zo heeft de Argentijnse minister van binnenlandse zaken, dr. Carlos Adro- gue, in een televisietoespraak meege deeld naar aanleiding van de antisemi tische daden na de terechtstelling van Eichmann in Israël. Dr. Nahum Goldman, president van het Joodse Wereldcongres, gaf in Genève een verklaring uit waarin hij de antisemi tische activiteit in Argentinië veroordeelt en onmiddellijke en doeltreffende maat regelen van de politie eist. Georganiseer de benden hebben Joodse studenten ont voerd, gemarteld en verminkt. Er zijn bomaanslagen op synagogen gepleegd en er is brand gesticht in Joodse winkels, restaurants, enzovoort, aldus dr. Goldman. LONDEN (AP) Het Middlesex-zieken- huis in Londen heeft in een bulletin mee gedeeld: „Sir Winston Churchill is enigs zins aangesterkt en is nu in staat zijn ge wonde been te bewegen. Er hebben zich tot dusverre geen complicaties voorge daan". Ben Khedda en Belkacim Krim, staan de in een open auto, hebebn gisteren hun triomfale intocht gehouden in Algiers, de hoofdstad van het onaf hankelijke Algerije. (Telefoto) (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) ALGIERS, 4 juli. - Met laaiende geestdrift heeft het onafhankelijke Al gerije gisteren de leiders van zijn revo lutie binnengehaald. Staande in een jeep réden premier Ben Khedda en minister Belkacem Krim van het vliegveld van Algiers naar de prefectuur van de stad. De triomftocht van twintig kilometer duurde bijna drie uur. Stapvoets kroop de jeep voort tussen hagen van honderd duizenden Algerijnen, mannen, witge- sluierde vrouwen, kinderen in groen witte pakjes, die spreekkoren aanhieven, klapten, juichten en soms zelfs huilden van emotie. Voor de prefectuur van .Al giers namen officieren van het nationale bevrijdingsleger Ben Khedda op de schouders en droegen hem naar de me nigte. Het smalle, doorgaans onbewogen gezicht van de voormalige student in de farmacie lachte en was tegelijkertijd bleek van aandoening. De zegetocht werd vandaag voortgezet met een bezoek aan de Kasba, dat Ben Khedda even duidelijk aangreep. Want in de oude mohammedaanse wijk leidde hij vijf jaar gelden de verzetsbeweging, onder het pseudoniem „Monsieur Georges". Nu liep hij door diezelfde kronkelstraatjes als premier van een onafhankelijke republiek. De revolutie had gezegevierd, de leiders van het eerste uur waren na jaren bloe dige strijd in hun land terug. Er was één bittere kant aan die terug keer: twee mannen van het eerste uur, leiders van het „Revolutionaire comité van eensgezinde actie", dat op 1 novem ber 1954 de opstand begon, waren op deze triomfdag niet aanwezig. Ben Bella en zijn vriend Khider bleven weg. ondanks alle laatste pogingen van het G.P.R.A. om hen te overreden mee te komen. Vice-premier Ben Bella, die zich als „de vader van de revolutie" erkend wil zien, gaat een de zer dagen naar zijn geboorteplaats Marnia vlak bij de Marokkaanse grens. En achter die grens liggen de detachementen van het A.L.N., het nationale bevrijdingsleger, die, evenals de A.L.N.-eenheden in Tune sië, voorlopig met het G.P.R.A. gebroken hebben In de strijd om de maeht heeft Ben Khedda's collegium toch twee nieuwe troe ven in handen gekregen. Door de bliksem snelle overdracht der soevereiniteit heeft Frankrijk de werkelijke macht in handen van Ben Khedda's regering gelegd. En de aankomst van het G.P.R.A. heeft een ja renlang opgekropt verlangen van de Alge rijnen bevredigd: de mannen die gisteren aankwamen zijn een tastbaar bezit en een symbool van de onafhankelijkheid gewor den. Sneller dan verwacht werd, deed Frank rijk gisteren afstand van een soevereini teit, die 132 jaar geduurd heeft. In het re geringscentrum Rocher Noir overhandigde de Franse Hoge Commissaris, Christian Fouchet, gisteravond het daartoe strek kend document aan de president van de voorlopige executieve, Farès. En om twaalf uur in de middag ging in Rocher Noir de groenwitte vlag met rode ster en halve maan van het F.L.N, in top: Alge rije was onafhankelijk geworden. Die vlag wapperde gisteren onder de blauwe hemel, op ieder huis en op iedere auto in de nieu we republiek. Tot in de kleinste „dbuar" de stoffige dorpjes van Algerije, werd ge lachen en feestgevierd. Op de weg tussen Rocher Noir en Maison Blanche, het vlieg veld van Algiers, reden trucks, volgeladen met zingende mensen en de vreugde was zo royaal, dat er geen lelijk woord, zelfs geen vijandige blik voor een Europeaan op over schoot. Op Maison Blanche streek om vier uur de Caravelle neer, die het G.P.R.A. uit Tunis naar huis bracht. Ben Khedda in specteerde een erewacht van het A.L.N. en hield sen rede, waarin hij de Euro peanen in Algerije nogmaals geruststel de. Hij zei verder, dat het belangrijkste werk van de revolutie, de economische en sociale verheffing van de Algerijnen, nog moet beginnen. Met nadruk zei hij, dat de eerste taak de vestiging van de staat moet zijn. En voor zover de illoyale militairen van het A.L.N. het nog niet begrepen mochten hebben, waarschuwde hij tegen „avonturiers, persoonlijke am bities. militaire dictaturen en fascisten". Hij verklaarde dat de Algerijnse repu bliek niet alleen een sociale, maar ook een vrije democratie moet worden. Na die rede begon de zegetocht, die, ondanks een onbeschrijflijke geestdrift, in perfecte orde verliep. Het gejuich was oorverdovend, maar de discipline bleef door de geïmproviseerde ordedienst van het F.L.N. gehandhaafd onder de hon derdduizenden, die van heinde en verre waren gekomen, soms per auto, meestal te voet. Ben Khedda en Belkacem Krim kregen lamme armen van het wuiven. Zij hadden doodvermoeidende en span nende dagen achter de rug. Maar iede re vlag, iedere lach, iedere juichkreet was voor hen een strelende beloning. Zo zij er ooit aan getwijfeld mochten hebben of het Algerijnse volk achter de revolu tie stond, dan is die twijfel nu wegge nomen door de onophoudelijke, unanieme vreugdkreet die op hun trommelvliezen beukte Evep gedisciplineerd als de vreugde der Algerijnen was de berusting, waarmee de Franse troepen uit hun kazernes naar de optocht keken. Zij hebben zeven jaar ge probeerd het F.L.N. te vernietigen. Hun officieren hadden hun voorgehouden, dat het F.L.N. slechts uit een „handvol agita tors" bestond. De vulkanische vreugde uitbarsting, die zich voor hun ogen vol trok, leerde hun anders. De groenwitte vlag, die zij tot in de uithoeken der grim mige bergen, hadden vervolgd, sprong nu uit ieder raam, uit iedere auto te voorschijn. En zoals de menigte onophoudelijk riep „Glorie aan onze martelaren", zo moeten de Franse soldaten ook aan hun gevallen kameraden hebben gedacht. Moeilijker nog dan voor de soldaten was het voor de Fran se burgers van Algerije, die vanachter de half gesloten luiken van hun huizen naar de optocht keken. Zij lieten de straten van daag aan de mohammedanen. Ze zijn on voorstelbaar opgelucht door het uitblijven van incidenten. Maar het feit dat het niet, zoals zij geloofden, vandaag de keel is af gesneden, neemt niet weg dat zij beseffen dat er een andere en moeilijke tijd begint Wat na het Franse verleden de Alge rijnse toekomst zal worden, kon men gis teren in de prefectuur zien. Detachemen ten van het A.L.N. marcheerden voorbij Zij liepen zonder uitzondering uit de pas, droegen verschillende uniformen en ver schillende wapens en zouden een wat lach wekkende indruk hebben gemaakt, ware het niet, dat deze guerrilla's door een Frans leger van een half miljoen man niet verslagen konden worden. Algerijnse jeugdorganisaties kwamen hun opwachting maken, de jongens in smetteloos witte overhemden en met de naïeve errist van alle jonge staten, de meisjes in blauwe overhemden, ook al stram uit de pas marcherend. Het zag er allemaal al geducht uit naar de één-partij- staat die Algerije wel zal worden, een meng sel van Nassers Egypte en Castro's Cuba. Maar meisjes in blauwe overhemden zijn in de Arabische wereld al een hele voor uitgang op gesluierde vrouwen. Er er was geen fanatisme, maar wel de openharige, haast goedmoedige vreugde van een echt feest. Plus de begrijpelijke trots van een volk, dat zijn onafhankelijkheid niet in een loterij, maar in een hardnekkige revolutie heeft verworven. LONDEN De Britse minister van Bin nenlandse Zaken Butler heeft de Britse na zi's gewaarschuwd. Er is grote kans, Jat de Britse regering een strafvervolging te gen hen zal instellen. De teksten van de toespraken, die zondag op Trafalgar Square zijn gehouden en die door de re cherche zijn genoteerd, worden door de autoriteiten bestudeerd. Butler, die dit in het Lagerhuis meedeel de, zei dat de regering niet lichtvaardig wenst om te springen met de vrijheid van het woord, maar het provoceren van wan ordelijkheden mag niet worden geduld Butler zei verder, dat hij de ordeversto ringen ten zeerste betreurt, zelfs meer nog de aanstootgevende doctrines, die worden verkondigd. De nationaal-socialistische be weging, zo zei Butler, heeft minder dan honderd leden. Toen de betoging begon waren er tweeduizend personen aanwezig, een aantal dat tot vijfduizend aangroeide. Twee soortgelijke bijeenkomsten, in 1960 en 1961, waren volgens Butler zonder n- cidenten verlopen, zodat de politie er toen geen bezwaar tegen had gemaakt. Maar voortaan zal er rekening worden gehou den met wat er zondag is gebeurd. Dit betekent zo goed als zeker, dat dit handje vol lieden uit de politieke onderwereld geen kans meer zal krijgen het Trafalgar Square voor zijn doeleinden te gebruiken WENEN (APA) De reeds van jaren her daterende rechtsstrijd over de kwes tie wie in Wenen de echte Sachtertaart verkoopt, zoals die nog uit de eigen keu ken van vorst Metternich stamt, is door een uitspraak van het Opperste Gerechts hof in Wenen beslecht. De tot nog toe in deze zaak gedane uitspraken worden hiermede bevestigd en dat komt hierop neer dat hotel Sacher zijn taartprodukt als de originele Sachertaart mag aandie nen. Verliezer in deze kwestie is hiermee de Weense Konditorei Demel. die een gebak volgens een ietwat afwijkend recept ook als Sachertaart in de handel had gebracht. RIO DE JANEIRO (Reuter) Het Bra ziliaanse congres heeft de benoeming van Auro Moura Andrade tot premier met 222 tegen 51 stemmen goedgekeurd. De 46-jarige Andrade is voorzitter van de Senaat en lid van de sociaal-democratische meerderheidspartij. Verwacht wordt dat hij vandaag de leden van zijn kabinet zal benoemen. De voormalige premier, Neves, trad op 26 juni af. De daarna door president Gou- lart aan de afgevaardigden voorgestelde Santiago Dantas werd niet aanvaard. Andrade verklaarde in het Huis van Afgevaardigden dat zijn regering zich allereerst zal bezighouden met de strijd tegen de dreigende inflatie. Hij pleitte verder voor hervormingen op gebied van de landbouw, de belastingen en het bank wezen. Surplus Jan en Mien zijn zeventien jaar ge trouwd en dat is te zien. Het vat vol verrassingen, ongekende mogelijkheden, de potentiële geluksbron dat de een eens voor de ander betekende, is uitgeput. Ze zijn nu echt- genoten en ze zien elkaar zelfs met wijdopen ogen eigenlijk niet meer. Zij draagt als vanzelfsprekend zijn naam en hij haar boodschappentas en daarmee uit. Toch is dat beslist niet fees om over te huilen; er is alleen dat éne kleine moeilijkheidje dat Mien ondanks alles toch nog altijd een vrouw is. Jan gaat fijn, Jan heeft zijn werk en geleidelijk vordert hij op de weg die naar de, voor hem hoogst-bereikbare, top leidt. Jan heeft zijn visgerei en zijn auto mobiel waarvan de ontstekinkjes, de worm en het carter zijn voortdurende warme belangstelling vragen en krijgen. Jan heeft verder nog het kind dat Mien hem schonk. Jan is een man en hij heeft zijn genegenheden en ambities tijdig ver legd en verdeeld. Maar Mien. Wat heeft zij? Hoe is 't met Mien? Zij is, zoals gezegd, nog steeds vrouw en zij zit met haar handen vol teder heid, vol goede, kleine, onzinnige en te gelijk zinvolle gebaren en weet niet waar ze ermee naar toe moet. Het kind is geen kind meer, maar een steeds zelf standiger wordend mensje dat zich op een gezonde en resolute manier losmaakt van zijn ouders, van zijn Vader maar vooral van zijn Moeder. Haar spulletjes, haar bezittinkjes, och ja, Mien is als elke vrouw een kapitalistje pur sang en ze verheugt zich in die dingen, maar de koekoeksklok en het buffet-van-thuis heb ben voor haar toch niet de betekenis die een kloppende cylinder voor Jan heeft. Een kat? Een vogeltje? U onderschat haar: ze heeft ze beide allang maar ze vragen, precies als de rest, slechts een kleinigheid van het grote reservoir aan zorgzame tederheidjes, waar Mien mee zit. Het huis dus iets, de beesten iets, Jan iets, het kind iets, maar het surplus? De grote ongerepte voorraad? Nee, er lijkt iets radicaal mis wanneer we de balans opmaken van Mien's gevoelsleven. We zien haar lopen door de tuin, mei doorn plukkend, de takken in haar ar men houdend, we zien haar kijken naar de filmscène waarin Spartacus zijn ge liefde aan de machtige tors drukt, toe zien haar roeren in de witte ragout of foldertjes bekijken van een reisbureau, zittend naast de bonte liguster op haar eigen stille terrasje, we zien het en we houden ons hart vast, want vergissen we ons niet dan is er iets onheilspellends in al haar kijken en bewegen. Het on heilspellende van een onvoldane vrouw die langzaam beseft dat er na zeventien jaar weinig meer te beginnen valt. En het enige dat we kunnen doen is hopen dat er tijdig iemand komt opdagen met een tehuis voor verwaarloosde kindertjes, een veelomvattende functie in een vrou wenvereniging, een beroep op haar haast ingeslapen talenten als padvindsterleidster, iets, in ieder geval, waar ze haar liefde en zqrg. aan kwijt kan,, iemand die alle warme gebaren cfië' nli hüast zichtbaar in de vingers van haar handen liggen te verkommeren, eruit zal laten stromen, ze aanvaarden zal.want anders? An ders houden we ons hart vast voor Mien. Dan wordt het misschien ook voor haar: het vervolgverhaal in het damesblad en een onuitgesproken, malle affectie voor de vrouwenspecialist of de tennisleraar van haar zoon. Advertentie Tempels. De regering van Thailand zal zich, zij het onder protest neerleggen bij de uitspraak van het internationaal gerechtshof inzake de tempelkwestie. H *t hof wees de omstreden tempelruimte toe aan Cambodja. In regeringskringen te Bangkok wordt echter gezegd dat Thai land zich zijn recht op het land rondom de ruine voorbehoudt, evenals het recht de kwestie opnieuw te berde te bren gen als er een instelling kan worden ge vonden waarbij het in beroep kan gaan. Slot. De bekende gevangenis van Alca- traz, die op een rots in de baai van San Francisco ligt, zal worden gesloten omcfet zij te oud en duur in onderhoud wordt. Er zitten thans 269 gevangenen die het komend jaar naar andere gevan genissen zullen worden overgebracht. Bomalarm. De Amerikaanse federale re cherche (FBI) heeft in de afgelopen <es jaar 1.868 maal tevergeefs een onderzoek ingesteld naar aanleiding van meldin gen, dat er een bom in een vliegtuig verstopt zou zijn. Dit heeft de Ameri kaanse associatie voor luchttransport meegedeeld. BRUSSEL (AP) In oktober zullen onderhandelingen worden gevoerd ov toetreding van Noorwegen tot de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.). Dit is bekendgemaakt aan het einde van een gisteren gehouden zitting van de raid van ministers van de E.E.G Aardschok. In Baden-Württemberg is ee.i matig sterke aardbeving van de sterkte vijf geregistreerd, waarvan het centrum zich bij Onstmettingen in het district Balingen moet hebben bevonden. Om trent schade is nog niets bekend. Kritiek. Het Franse ministerie van bin nenlandse zaken heeft de verkoop in Frankrijk verboden van een editie van het Westduitse geïllustreerde weekblad „Der Stern". Het gelastte voorts de confiscatie van alle nummers" van ait weekblad, omdat dit een artikel bevat, waarin een kritische beschrijving van de Franse politieke en sociale toestand wordt gegeven, aldus de uitgevers. Akkoord. Werkgevers en vakbonden zijn het eens geworden over een loonsverho ging van drie percent voor de drie mil joen Britse metaalarbeiders. De eis van de bonden tot verkorting van de werk week van 42 tot 40 uur is niet inge willigd. Geschenken. Dr. Adenauer heeft president De Gaulle een waardevol beeldje uit 1480, Maria Magdalena voorstellend, ten geschenke gegeven. Mevrouw De Gaulle kreeg een theeservies uit 1750 en de stad Parijs een houten beeld van een jonge koning, daterend uit de Middel eeuwen. President De Gaulle heeft de bondskanselier versierselen van groot kruis in het Legioen van Eer overhan digd. Systeem. Dezer dagen is het voltooide Decca-systeem voor beveiliging van de scheepvaart in de Botnische Golf in ge bruik genomen zodat dit systeem zich thans van hier Ut Zuid W est-Spanie u;"- strekt. Het Botnische net omvat vijf posten in Zweden en een in Finland. Met dit systeem, dat het eerst bij de invasie in Normandië werd toegepast, kan een schip zijn positie tot op tien meter nauwkeurig bepalen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3