Spakenburg maakt wandelpier van zijn havenhoofd X Zeer voordelige aanbieding in zonnige zomerjaponnen en f f f 1950 2350 2750 EXAMEN Eerste groep eindelijk compleet bij schaakclub „Kijk Uit" Nationale dressuurwed- strijden in Santpoort Hoe de duiven vlogen Hoogoventoernooi met achttien topspelers P. Vrenegoor veertig jaar bij Van Gelder IJmondverenigingen vandaag en morgen Eis van twee maanden tegen zeemilicien uit Beverwijk Weinig aardbeien I Havenberichten Ook in trevira en linnen diverse voordelige aanbiedingen Loodgieters- en Electriciteitswerkzaamheden WISKER WOENSDAG 4 JULI 1962 Ma atkonfektie JOH. MEIJER Zoon PLEIN 1945 In café in Heemskerk alles kort en klein geslagen Wasmachines - Centrifuges Lamababy in de Haarlemmerhout OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Openluchtconcerten door IJmuider Harmonie STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Kerkelijk nieuws In Spakenburg is men nu van plan het havenhoofd zodanig te veranderen, dat hij als wandelpier dienst kan doen. Men wil de schuine randen verwijderen en de pier een horizontaal breed vlak geven met enkele uitstulpingen. Voor de toeristen er komen er in Spakenburg steeds meer zal het een attractie worden dat is wel zeker. Vanaf de kop van de pier zal men dan de Zuiderzee werken kunnen bekijken en ook genieten van het schouwspel der vele jachten, die de haven van Spakenburg in- en uitvaren. Spakenburg trekt steeds meer toeristen en dat wordt niet alleen veroorzaakt door het folkloristische element. Dit is natuur lijk wel sterk aanwezig. Velen trekken naar Spakenburg om er kleurenfilms vol te schieten met kleurrijke opnamen van inwoners van Spakenburg en het even zui delijker gelegen Bunschoten. Ze toeven graag op de intieme markt, waar men verse paling kan eten en ze wandelen graag langs de haven, waar oude botters op het water deinen, en waar langs de kant fuiken te drogen hangen. Maar een sterk element is toch steeds meer de Zuiderzee zelf geworden, al heet zij dan nu ook IJselmeer. De IJselmeer- visserij vanuit Spakenburg verliest lang zaam aan betekenis en vele botters zijn dan ook al in andere handen overgegaan. Vaak Duitsers, die hun botter laten op knappen en soms ombouwen en er dan mee gaan spelevaren op het steeds kleiner wordende IJselmeer. Die verkleining van Nederlands grote binnenzee is voor de recreatie overigens alleen maar een voordeel. De groei van nieuw land in zee trekt drommen toe schouwers en de strandmeren, die over blijven, vormen een heel wat veiliger ge legenheid om te spelevaren dan het oor spronkelijke IJselmeer, dat bij slecht weer veel gevaarlijker was dan men mees tal aannam. De praktijk wijst het ook wel uit. In Har derwijk is al een flinke vermaaksindustrie gegroeid en ook op andere plaatsen langs de IJselmeerkust koestert men plannen in die richting. Zo in de gemeente Bunscho ten, waaronder ook Spakenburg valt. Men Advertentie 5 Orig. Engelse en Italiaanse stoffen..M'odernö dessins. Voor elk figuur elk gewenst model vanaf 230.- Desgewenst coupeursbezoek aan huis. Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 - TELEF. 4453 Op 4 augustus zal .de JHarddr.a verij ver eniging in Santpoort voor de vierde maal een Concours Hippique houden, waaraan ditmaal eveneens de Nederlandse dres- suurkampioenschappen zijn verbonden. Gewoontegetrouw heeft dit paardenfes- tijn plaats op een sportveld langs de Wüstelaan in Santpoort. Verschillende at tractienummers verzorgd door onder meer muziekkorpsen uit de omgeving luisteren dit concours op. Het is de eerste maal dat de Hippische sportbond de or ganisatie van de nationale dressuurkam- pioenschappen aan Santpoort heeft toege wezen. Het Atoom Van de Postduivenhoudersver- eniging ,,Het Atoom'' te Velsen Noord namen dit weekeinde 107 jonge duiven deel aan een wed vlucht van Roosendaal af over een afstand van 104 kilometer. De lossing van de duiven geschied de tijdens noordwesten wind om 9.15 uur. Een duif van P. van der Wiele bereikte als eerste het hok om 14,13,40 uur; de laatste prijsduif 11.26.01 uur. Met deze vlucht hebben de jonge duiven in de gure noordwesten tegenwind wel de vuur proef gehad in de eerste wedstrijdvlucht Opmer kelijk was, dat de vogels vrijwel bij elkaar zijn gebleven, want tussen de eerste en laatste prijs duif lag een verschil van iets meer dan twaalf minuten. Voorts was de heer Veldt hierbij de ge lukkige „vlieger'' met van de elf zes vogels in de prijzen. De heer Berghuis was relatief met 3 meegegeven duiven en twee dieren in de prijzen nog iets beter. De uitslag was als volgt; 1. P. van der Wiele 1; P. Schoone 2; H. Winkel 3—5; L. Veldt 4-6—7-8—14—18; D. van der Linde 9—11; Ph. F. Martinius 10; M. van 't Hof 12; K Tim mer 13; F. Berghuis 1517; A. de Bot jr. 16; B Schoo 19, J. Asjes 20; D. Stapper 21. De Vredesduif Van de Postduivenhouders- verenigtng „De Vredesduif" te Heemskerk namen dit weekeinde 337 duiven deel aan een wedvlucht van Breda af over een afstand van 104 kilometer. De lossing vain de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van H. Gooyer bereikte als eerste het hok om 9.24,39 u.; de laatste prijsduif om 10.37,10 uur. De uitslag was als volgt; H Gooyer 142 58; J. Winter 2—8—16-28-47; G. de Boer 3—63; A. J. Bruins 420—2156 5964; E. Oteman 5 19—67; P. Lotterman 6-34—36—39 -45 - 50; J. v. Vlaanderen 79384154 62; A. v. d Kolk 10—27-52; G. Duin 11-37-44; Ch. Bey 13-35— 46—55; A. Nielen 14-24—25-26; B. v. 't Hoof 15— 29; C. Schelekes 173365; W. Boerebach 18; J Unkel 22; G. Veldhuis 23—32; M. de Kruif 30—51; P. den Kolk 31; Th. Halff 40; N. Timmer 43 - 60; J. Knap 46; H. Tromp 48—53; J. Beentjes 49; J. Koper 57. De Vredesduif Van de Postduivenhouders- vereniging „De Vredesduif' te Heemskerk namen dit weekeinde 55 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 461 kilo meter. De lossing geschiedde om 8 uur Een duif van A. Bruins bereikte als eerste het hok om 15.06,56 uur; de laatste prijsduif om 16 12,36 uur. De uitslag was als volgt:'A. Bruins 1—56; M de Kruif 24—10; A. Nielen 8—12—13; J. Winter 9; J. Peekei 11; E. Oteman 14. De Reisduif Van de Postduivenhoudersver- eniging „De Reisduif' te Beverwijk namen dit weekeinde 313 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 106 kilo meter. De lossing van de duiven geschiedde om 9.15 uur. Een duif van D Stiemer bereikte als eerste het hok om 11,10 uur; de laatste prijsduif om 11,25 uur. De uitslag was als volgt: D. Stie mer 1-5—12—13—31-57; S. V. d. Kolk 2-14—19— 41 47—56; c Castricum 329-48; G. Grapen- daal 4—8—23—50—53; R. Westrate 6 7 - 36—37; H. Zillig 9—16—27—46: C. Smit 10-15—17—22- 28— 30— 33; P. Luyt U; H Beentjes 18; H. V. d Kom mer 20; G. v. d. Winden 21: C. Westrate 25 —38 45; W Tuyn 2640; J. Schipper 32; Th. de Wir- ber 3437: J. Kunz 35; L. Kneppers 424951 54; A. Sioe 43—62; D. Philippi 44—61; P. v. d. Outenaar 52; A. Snijders 58. Ons Genoegen Van de Postduivenhouders- verentging „Ons Genoegen" te Beverwijk namen dit weekeinde 125 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 105 km De lossing van de duiven geschiedde om 9.15 uur Een duif van J. Seheffers bereikte als eerste het hok om 11,06 ur; de laatste prijsduif om 11.35 uur. De uitslag was als volgt: J. Steffers 135 10; G. Weel 2-12; W. van Wijk 4—11; A. v. Leeuwen 6—15; G. Haver 716—17; A Goderie 8; Gebr. Vergonet 924; J Kramers 13; S. Ber- lee 1421; F Blommaerts 18; R. Zoontjes 19; A de Kraker 202223; J. Wilhelm 25. wil veel meer dan alleen een wandelpier, Want vlak voor die pier ontstaat een fraai sportpark met zes velden, waar de in IJ muiden bekende verenigingen Spakenburg en IJselmeervogels een onderkomen zul len vinden. Men heeft langs de havenkant eerst een nieuwe beschoeiing aangebracht maar nu is men ook al bezig met een deel van de fundering van het terrein daar vlak achter. Want men mag nog zo'n mooi sportter rein opspuiten, men zal het toch ook be reikbaar moeten maken. Vandaar de bouw van een flinke parkeerruimte met toe gangsweg, waardoor dus ook de bezoe kers van de pier geholpen zijn. Voor de badgasten, waarvan Spakenburg er elk jaar meer begint te tellen, zal dit geheel van werkzaamheden dan ook een aanmerkelijke verbetering zijn. Dat Spakenburg nu op recreatiegebied al belangrijk is, blijkt wei hieruit, dat men een rondvaartbedrijf rijk is. Trekt dit bedrijf veel toeristen, veel gaan er ook mee met de botters. Een grote trekpleis ter is vooral het meevaren met een pa- lingbotter. De Utrechtse VVV verzorgt de ze trips, waarbij men vrijdagsavonds de zee opgaat en dan zaterdagsmorgens weer terugkeert. Het beeld van de havens van Spaken burg is door deze ontwikkeling sterk ver anderd. Veel van de schepen, die er lig gen, worden in werkelijkheid niet meer voor de visserij gebruikt. Achter „De Kor poraal" het prachtige etablissement, dat geheel in stijl is gehouden en dan ook drommen bezoekers trekt, ligt Spakenburg's enige scheepshelling, „De oude helling". De nieuwe helling" is ter ziele maar die was overigens ouder dan de „oude". De hellingen in Spakenburg hadden namelijk de naam van de haven, waaraan ze la gen. Men hoopt bij het gemeentebestuur van Bunschoten, dat Spakenburg beide havens zal kunnen behouden, maar enige zekerheid op dit punt bestaat er nog niet. Wel is het zeker, dat Spakenburg niet van plan is een dood dorp te worden. Men stelt zich open voor de toekomst, maar men tracht het oude te behouden. Een streven dat alle waardering verdient. Reeds nu staat vast dat het 25e Hoog ovenschaaktoernooi een bijzonder interes sant gebeuren zal worden. Men wil bij het zilveren jubileum groots voor de dag ko men en daartoe heeft men besloten dit jaar een invitaLiegroep te formeren welke uit 18 spelers zal bestaan. De gebruikelijke 10-kamp is dus van de baan en daarmee is Ook de tijdsduur van het toernooi, voor wat betreft de invitatiegroep, gewijzigd. De overige groepen blijven uit 10-kam- pen bestaan. Het toernooi zal nu beginnen op 8 janu ari 1963 en voortduren tot 27 januari. Het ligt in het voornemen het merendeel van de winnaars uit vorige toernooien tezamen te brengen terwijl jeugdwereldkampioen Parma (Joego-Slavië) en Gereben (Israël) als winnaars van de meestergroepen 1962 van dit evenement kunnen profiteren daar ook zij uitgenodigd worden. Kandidaat-wereldkampioen Petrosjan (Rusland) zal ook worden uitgenodigd als één der vroegere winnaars, hoewel men vrijwel zeker aanneemt dat hij zo vlak voor zijn tweekamp met Botwinnik zich niet aan een dergelijk toernooi zal wagen. In dat geval hoopt men hem te vervan gen door Keres die reeds dit jaar van de partij zou zijn geweest wanneer de „kwes tie Uhlmann" geen roet in het Hoogoven- menue had gegooid. Men zal de Russische schakers dezer dagen tijdens hun verblijf hier te lande benaderen. De heer P. Vrenegoor, Grote Houtweg 236 te Beverwijk, heeft dinsdag zijn veer tigjarig jubileum bij de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen gevierd. De jubilaris kreeg 's mor gens thuis burgemeester J. G. S. Bruins- ma van Beverwijk op bezoek, die verge zeld was van de heer J. de Vries, pro- duktiechef der afdeling papierfabriek. Burgemeester Bruinsma reikte de jubila ris de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit. Het was voor de burgemeester moeilijk de heer Vrenegoor uiteen te zetten dat de onder scheiding wegens langdurige trouw was ge schonken omdat de jubilaris door een ern stige ziekte vorig jaar zijn gehoor heeft verloren en thans bezig is zich in liplezen te bekwamen. Mevrouw Vrenegoor kon een en ander echter aan haar man over dragen. In het directiekantoor werden de heer Vrenegoor en de zijnen ontvangen door de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfs directeur, die in aanwezigheid van de heer De Vries en met medewerking van de le raar van de heer Vrenegoor de jubilaris toesprak. Hij herinnerde aan de moeilijk heid in de eerste jaren van zijn dienst verband bij de papierfabriek. Aanvanke lijk was de jubilaris al twee jaar eerder aan het bedrijf werkzaam geweest, waar na hij in juli 1922 verschillende functies in de toenmalige cellulosefabrieken ging bekleden Toen in 1958 de C.F. werd ge liquideerd ging de heer Vrenegoor over naar de papierfabriek als papieroplosser bij papiermachine 5. Zij ziekte noopte hem opnieuw een an dere werkkring te vinden. Hij kreeg die in de lichtdrukkerij van de centrale te kenkamer, waar de jubilaris zich nu best op zijn plaats voelt. Namens de directie kreeg de heer Vre negoor een enveloppe met inhoud, de draagmedaflle van het pas verworven ko ninklijke metaal, en wegens langdurige trouw het vererend getuigschrift met bij behorende grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Voorts werden bijgevoegd de schrif telijke gelukwensen van de hoofddirectie. Terwijl de familie van de jubilaris een korte excursie door het bedrijf maakte, on derging de heer Vrenegoor nog een hul diging in de lichtdrukkerij, waar men zich evenmin onbetuigd liet. Voor het overige bracht de jubilaris zijn feestdag door in huiselijke kring, waar echter nog vele vrienden kwamen gelukwensen en dit ge paard lieten gaan van geschenken en bloe men, waaronder een fleurig stuk van de directie. WOENSDAG 4 JULI Spil, 19 u.: Fietsenrally. Concordia, Velsen-noord, 20 u.: Diploma uitreiking vakschool Van Geider Openbare leeszaal, Plein 1945, Umuid- n- oost, 19 21.30 u. Filiaal Wijkers'./uatvvcg no. 77, Velsen-noord, tot 17 u. R.K. leeszaal, Willemsbe'kweg rjo 96, IJmuiden-oost, tot 17.30 u. Petruszaal Venusstraat, IJmuiden, 13 30 ;9 3o u Jozefhuis, Velsen-noord, tot 7 u. DONDERDAG 5 JULI P. J. Troelstraweg 20, IJmuiden, 9 30—12 u.: Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting, telefoon 7166. Raadhuis Velsen, 9.3012 Spreekuur wethouder van Openbare Werken. De Spil, 19 u.: Speurtocht. Advertentie a leuke imprimé's in coton-satin prachtige streepdessins in pasteltinten In drie series m Advertentie Pr n p p KENNEMERLAAN 9 t I* fc t TEL. 5271 Gas- en Waterfitter - Installateur P.E.N. Een 21-jarige zeemilicien uit Beverwijk is in de nacht van 11 op 12 november te keer gegaan in een café in Heemskerk, waar hij door het stukslaan van een ruit was binnengedrongen. De hele inventaris en een jukebox, een elektrische naaima chine en een vaste wastafel had hij stuk geslagen of zwaar beschadigd. De schade bedroeg 6500.-. De zeekrijgsraad had hem hiervoor en voor het wegnemen van sigaretten, sigaren en chocolade uit hetzelfde café veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. De jon geman ging in beroep bij het Hoogmili- tair Gerechtshof in Den Haag, dat thans deze zaak behandelde. De zeemilicien wist nog wel, dat hij zeer veel had gedron ken, maar verder was alles uit zijn her innering verdwenen. Er was echter geen opzet in het spel geweest, zei hij. De advocaat-fiscaal wilde aannemen dat bij de diefstallen geen opzet aanwezig was. Maar voor de vernieling achtte hij een veroordeling onvermijdelijk. Hij vroeg wegens opzettelijke vernieling een gevan genisstraf van twee maanden. De verdediger voerde aan, dat de jon geman zo dronken was, dat hij niet meer wist wat hij deed. In het psychiatrisch rapport wordt gesproken van zware al cohol-intoxicatie. De verdediger was van mening, dat er sprake is geweest van een pathologische roes, die aanmerkelijk ver schilt van gewone dronkenschap. De ken merken zijn; plotselinge zinloze woede, verlies van herinnering en van het ver mogen tot plaatsbepaling. Hij vroeg dan ook voor de zeemilicien een voorwaarde lijke straf, opdat hij in staat zal zijn de schuld van 6500.- zo snel mogelijk af te betalen. Het hof zal op 24 juli uitspraak doen. Het was dinsdag nu niet beDaald hoop gevend voor de Beverwij kse aardbsienvei- ling. De aanvoer was minder dan de dag tevoren, terwijl ook de prij :en niet veel hoop gaven. Een lichtpunt was weer dat de firma Duijn voor export, nu met bestem ming België, kocht. Er zullen hoogop 1000 manden zijn ge weest, waarvan de „ééneudan groten deels voor de export weggingen, voor een prijs die tussen de f 3,40 en 4,20 pe*- mand lag. Een heel enkel partijtje kwam hier net nog even boven uit. Er waren ook nog doosjes aan de markt, hiervoor werd tot ten hoogs-e 53 cent pei ttqk betaald Over het algemeen klaagt men er over dat de aardbeien te rauw zijn, maar de kweker wil wel plukken. ,.Want", zo zegt men, „als men net nu niet doet, wanneer dan wel?" Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor met el. rem 100 service en garantie. Betaling ook tn overleg. Marktplein - Tel. (262 Haarlem Aan het christelijk lyceum „Marnix van St. Aldegonde" te Haarlem zijn geslaagd voor 't eindexamen gymnasium A: mej. A. van Aspéren, Haar lem; W. N. Broekhuysen, Santpoort; R. van Giffen, Bloemendaal; J. W. H. Halsema, Driehuis; H. Henkels, Heemstede; mej. M. Kuijper, Haarlem; F. P. Mantel, Overveen; mej. E. J. W. /an Nood, Velsen-noord; H. Veltman, Velsen-noord; R. H. R. A. Ver schoor, Santpoort; J. A. Wiarda, Haarlem. Voor het eindexamen gymnasium B: W. de Boer, Bloemendaal; J. P. de Groot, Be verwijk; C. A. van Nood, Velsen-noord; J. M. Sepers, Haarlem; A. Soeteman, Haar lem; mej. A A. van der Valk, IJmuiden; J. F. Verhoog, Velsen; D. W. van Vliet, Haarlem; B. J. C. Wetr.ema, Santpoort en H. Wierda, Haarlem. Afgewezen: geen. Haarlem Aan het r.-k lyceum voor meisjes „Sancta Maria" te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen: Twee de groep: de dames Marleen Andriesma, Marina Badoux, Charlotte Brunsmann, Anneke van Buytenen, Patricia Dümpel, Jeannine Geluk, Marieke Gussenhoven, Hanneke Klein, Julia Knape, Marion Koe- lemij, Agnes Leene, Willy Ligtvoet, Claar- tje Litjens, Annemiek Maas, Leontien Nee lissen, Mineke Vandalon, Yvonne van der Vossen, Corry van der Werf, Maria Wolff. Afgewezen twee kandidaten. Arnhem Geslaagd voor de examens assistent-bedrijfstechnicus (tweede gedeel te): P. W. M. Sanders te Haarlem; bedrijfs- technicus (tweede gedeelte); P. Middelkoop te Heemstede; voor het examen werk plaatstechniek: G. J. Valentijn, A. van Berk, F. G. H. Simonetti en G. Holsappel, allen te Haarlem; voor kandidaatsexamen technisch chemicus: B. B. Mastenbroek en J. N. van Dijk; voor technisch chemicus (organische chemie): J. Teunissen; tech nisch chemicus (chemische bedrijfschef): H. W Septer en voor toegepaste bedrijfs organisatie: J. Postma, allen te Haarlem. Haarlem. Voor het mulo-examen zijn op 2 juli geslaagd, voor het diploma a: de dames P. J. M. Brouwer, Bloemendaal, *Th. Philippo, K. van Nieuwkoop en *M. Ydo.Sassenheim, *B. Z. Schaap, Zandvoort, *A. M. D. E. Davidson, Beverwijk, *E. J. v. Dijk, Heemstede, *H. Boer, Zwanenburg, A. L. Koolhaas en M. Schalk, Abbenes en de heren: R. J. Plevier en R. H. J. de Haan, Haarlem, K. M. Bonnes, Bloemen daal, P. A. Schrader en *P. J. A. Steen, Zandvoort, *M. J. Boelsma, Haarlem, H. Werk, Velsen en *A. van Dijk, Noordwij- lcerhout. Voor het diploma-b slaagden: de heren W. J. D. Gootjes, Zwanenburg, M. A. Ar- pad, Velsen, P. L. Straatman, Haarlem, *L. P. van der Zwaard, Hoofddorp, C. J. Borst en L. van Klink, IJmuiden, J. Ka mersman en G. A. Klaassen, Hoofddorp, J. H. Selderbeek en C. M. Honig, Beverwijk. Voor het diploma a en b werden tezamen 7 kandidaten afgewezen. De kandidaten bij wier namen een staat, behaalden tevens het middenstandsdiploma. Rotterdam. Geslaagd voor het kan didaatsexamen economie C. J. Jansen, Santpoort. Amsterdam. Geslaagd voor het kan didaatsexamen rechten A Th Hoekstra, Haarlem. In de hertenkamp van de Haarlem merhout dartelt een pas geboren lama baby rond. Het diertje is bijzonder fraai getekend. Moeder Willy heeft alle reden om trots te kijken. Advertentie KONINGSPLEIN 12 TELEFOON (986 De „IJmuider Harmonie" geeft open luchtconcerten op donderdag 5 juli 1962 in de muziektent in het park Velserbeek, op donderdag 12 juli 1962 in de verplaatsbare muziektent in het Burgemeester Rijkens- park te Santpoort en op donderdag 19 juli 1962 op het gemeentelijk sportterrein aan de Van Hogendorplaan te Velsen in de ver plaatsbare muziektent. Aanvang der con certen 20.00 uur. Het programma luidt luidt als volgt: 1. Mars der Medici, Joh. Wichers; 2. L'Ita- liani in Algeri, Rossini-Boedijn; 3. A. For- ster ouverture, Ger. Boudijn; 4. Prelude, kust, Freetown; Westerdok, Hull; Castor, 5. Kozakken Patrouille, L. Knipper-P. Mo lenaar; 6. Granada, A. Lara-J. Molenaar; 7 La Housarde, Ganne-Jakma; 8. Them Basses, G. H. Huffine. Eindelijk is dan bekend geworden welke spelers de komende wintercompetitie bij de schaakclub Kijk Uit deel zullen gaan uitmaken van de eerste groep. Voor het zover was is er heel wat strijd geleverd. Deze heeft langer geduurd dan voorgaande jaren. Dit is het gevolg van het feit dat op de helft van de competitie de groepen aan een herindeling ten prooi vielen waarna de strijd opnieuw moest beginnen. De bedoe ling hiervan was om de grootte van de groepen in het komend seizoen te beper ken. De opzet hiervan is wel geslaagd maar door regelmatige afwezigheid van enkele spelers heeft de competitie meer tijd ge vergd dan was voorzien. En nog zijn niet alle partijen gespeeld hoewel vrijwel geen van belang zijnde duels meer op het pro gramma staan. Het merendeel zal dan ook wel regelmatig worden afgedaan. Behalve de acht spelers uit de kam pioensgroep (K. Steijn, F. J. Walda, J. Wolters, T. A La ïgedijk, Tj. de Jong, J Blok, A. B. Kistemaker, H van Nieuwen- huizen) zullen ook J. L. Wijdoogen en P. Lanser weer in de eerste groep uitkomen. Zij zijn op de hoogste plaatsen in de eerste promotiegroep geëindigd met gering ver schil op een peloton dat dus het komend seizoen in de tweede groep zal spelen. De (eind-)stand in de zeer spannende eerste promotiegrope: J. L. Wijdoogen 7 5 11 5Vj P. Lanser 8 4 3 1 5Vi drs. W. Doornenbal 8 3 3 2 4'/a Th. Hölscher 8 3 3 2 4'/a M. J. Warnez 8 3 3 2 4'A C. J. Gordijn (1) 7 3 2 2 4 W. Huiser 6 0 4 2 2 G. L. de Haas 7 10 6 1 J. van Pelt (1) 5 0 14 1/a De nieuwe tweede groep zal worden aan gevuld met de sterkste spelers uit de twee de promotiegroep. P. Heidenreich en P. Kramer jr. zijn daarbij, terwijl A. van Maanen en H. Aarst nog in het onzekere verkeren. Opvallend is in de derde promotiegroep het resultaat van de blinde schaker J. B. Cleeren, die tezamen met A. J. van Nie- kerken een fraaie eerste plaats inneemt. Hij bleef verscheidene geroutineerde Advertentie Excelsior. Holland Electro. Ruton AEG Electrolux. Philips. Erres Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange Nleuwstraat 433 435 schakers (v. d. Berg, Gravemaker en Ab- spoel) voor. Een prachtig succes. In de vierde promotiegroep heeft C. Bak ker gedomineerd. Toch heeft hij steeds op zijn hoede moeten zijn voor de opdringen de jeugd (R. van Zwieten en Fr. van Maa nen) die hem op korte afstand is blijven volgen. Ook H. Robben kan hier op een goed resultaat, een vierde plaats, terug zien. Geref. Kerken Beroepen te Opperdoes J. F. ter Hart, kand. te Woerden. Bedankt voor Groningen-Noord (vac. A. Broek) G. Meijster te Ede. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Vlaardingen F. Bakker te Driebergen en P. van Zonneveld te Benne- kom. Beroepen te Leeuwarden (2de pred. pl.) A. W. Drechsler te Vlissingen. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Bergum (Fr.) P. E. van Sta veren, kand. te Hilversum. Geref. Gemeenten Beroepen te Sint Annaland C. Harinck, kand. te Goes te Zaandam W. Suyker, kand. te Bergambacht. Dinsdag kwamen in Imuiden aan: Basse Indre van Antwerpen, ledig IJmui den: Jaranda, Rotterdam; Anholt, Rotter dam; Embla, Halstavik; Yewforest, Lon den, ledig IJmuiden; Ubbergen, Klaipeda; Streefkerk, Bremershaven; Congokust, Antwerpen; Vrede, Rotterdam; Guinee- kust, Freetwon; Westerdok, Hull; Castor, Rotterdam; Mellrose, Rotterdam, ledig IJmuiden; Markab, Londen; Annenkerk, Hamburg; Roozenburg, Koping. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Mailand, Rotterdam; Rondo, Rotterdam; Hada 2, Swansea; Emanuel 2, Kotka. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: River Afton naa - Pepel, ledig IJmuiden; Hochmeister, Aarhus; Southern Clipper, Rotterdam; Stad Vlaardingen, Norfolk, ledig IJmuiden; Maine, Duinkerken; Basse Indre, walsmateriaal ïaar Basse Indre; Aegir, Pepel; Fleethorn, Stettin; Belgia, Antwerpen; Heriot, Leith; Hinde, Londen; Havelland, Antwerpen; Ganja, Gdynia; Pygmalion, Hamburg; Julia Mary, Londen; Helicon, Fort de France; Grebbestroom, walsmateriaal Hull van IJmuiden; Janova, Hamburg; Rijnstroom. Londen; Wexford, Boston, stijfsel van Koog a. d. Zaan. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Harrogate, Goble, walsmateriaal van IJmuiden; Klippan. Rotterdam. (Indien achter de scheepsnamen en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4