Tour de France voor Van Looy na valpartij teneinde Record-inschrijving voor de Europese voetbaltoernooien Tweede plaats en gele trui voor Nij dam na grootse achtervolging op circuit De Tour in cijfers Ritzege Pauwels schrale troost voor Belgen Uas Wim Bleyenberg naar Go Ahead Amsterdam boekte succes in stedenwedstrijd Nederlander Gijsel stapte af in derde etappe Tour de 1' Avenir tra Ronde Toekomst Veel roeiploegen naar Essen Wereldrecord voor Karin Beyer W aterpoloploeg tegen Duitsers DONDERDAG 5 JULI 1962 19 Nierbloeding Onderuit Strijd gestaakt Kopgroep Sf.GAUDENS Pyreneeën AlpenUSB Rik van Looy, op wie de Belgen al hun hoop hadden gevestigd om nu ein delijk na 1939 weer eens een Tourwin naar te kunnen bejubelen, heeft in liet voorportaal van de Pyreneeën door de onervarenheid van een motorrijder zijn eerste en misschien ook wel zijn laatste Ronde van Frankrijk in het ziekenhuis van Pau beëindigd. Er is een schok door de karavaan gegaan toen het bericht van Van Looy's opgeven door de Tourradio bekend werd gemaakt. Want dat be tekende meer dan alleen het uitvallen van de man die als de enige werkelijke concurrent van Jacques Anquetil kon worden beschouwd. Het verdwijnen van Van Looy heeft na melijk de Ronde van 1962, die tot nu toe gekenmerkt werd door een bijzonder gro te strijdlust, ontketend door de Belg, gede gradeerd tot het peil, waarop de Tour in de laatste jaren was beland. Zelfs als men in aanmerking neemt, dat Van Looy door zijn nederlaag in de tijdrit naar La Ro- chelle mentaal misschien tezeer geknakt was om zelf nog de Tour te winnen, dan is zijn verdwijnen toch een groot verlies. Want Rik van Looy had nog een belang rijke rol kunnen spelen in het spel om een van zijn ploegmakkers naar voren te schuiven, bijvoorbeeld Sjef Planekaert, die nu wel als opvolger van de wereldkam pioen zal worden uitverkoren. Het gebeurde op de smalle bochtige weg even voor het charmante dorp Bidarray ,35 km). Een motorrijder van een Franse krant, een nieuweling in dit zeer moeilijke vak, raakte in het peloton verzeild en werd door de renners opzij gedrongen. De man raakte het hoofd kwijt, kwam met zijn stuur in aanraking met een muur en viel midden tussen de renners. Een twintigtal coureurs, o.w. Dick Enthoven buitelden DE PYRENEEËN!!! 5 juli—12e etapper-207km. PAU •sLoundes SI. Marie [luz I ^^^Aspin1489m. Tourmalel 2113 ra Peyresourde TJLudym m.' SPANJE ST.GAUDENS Arreau Ï28km. 190 km. A Berg <D Ravitaillering Tourmalet 2113 m. Aspin Peyresourde 1489m A 1563m De Tour de France is voor Rik van Looy afgelopen. over elkaar heen. Slechts een bleef er even liggen, Rik van Looy. De consternatie in de karavaan was groot. Volgauto's stopten pardoes midden op de weg en er dreigde een chaos te ont staan. Maar aanvankelijk leek het niet ernstig. Van Looy stapte na enkele ogen blikken weer op de fiets en ging tesamen met een aantal van zijn ploegmakkers, die op hun kopman waren blijven wachten, op pad en het duurde niet lang of het groepje had de hoofdmacht bereikt. Er was echter iets niet in orde met de wereldkampioen op de weg. Hij raakte bloed kwijt en toen werd de Tourdokter Dumas geroepen. De ze raadde Van Looy aan niet verder te rijden, maar voorlopig wilde de Belg nog niet van opgeven weten. Bijna een uur la ter was het echter zover. Opnieuw was dokter Dumas met gierende sirene door de volgerskaravaan geworsteld en ditmaal werd zijn advies niet door Van Looy in de wind geslagen. De Belg stapte af, nam plaats in de ambulance en werd korte tijd later door de begeleidende helicopter van het Rode Kruis naar het ziekenhuis in Pau gevlogen. Zeer waarschijnlijk heeft Van Looy op nieuw een nierbloeding opgelopen. Op nieuw, want ook deze winter terugkomend van West Berlijn was Van Looy op de autobaan in de Oostduitse zone betrokken bij een auto-ongeluk. Toen kreeg hij ook een nierbloeding en er werd zelfs over ge sproken dat de wereldkampioen zijn wie- Iercarrière zou moeten beëindigen. Het zou bijzonder triest zijn als Van Looy nu door zijn ongeluk in de Tour de France werkelijk aan het einde van zijn loopbaan zou zijn gekomen. Hij had al nooit veel zin gehad in het grote avontuur een slechts onder de aandrang van zijn fabrieksbaas was Van Looy ditmaal bezweken. De Belgen in de karavaan waren niet te troosten. Zelfs niet door de ritzege van hun landgenoot Eddy Pauwels, die even als het vorig jaar op het autocircuit van Pau de ereronde deed. Met een voorsprong van meer dan vier minuten was Pauwels in zijn eentje over de eindstreep gegaan maar zijn overwinning kon geen vreugde brengen in het Belgische kamp. Men treur de over het verlies van Rik van Looy. De ploeg van Van Looy werd vandaag wel zwaar geteisterd. Want na de leider behoorde Huub Zilverberg met Planekaert en Armand Desmet tot de voornaamste troeven van de Faema's. Maar in de rit van Bayonne naar Pau werd Zilverberg te ruggeslagen. In de afdaling van de Cote Debarcus, de tweede col in deze etappe, was Zilverberg op jacht gegaan achter de Duitser. Het werd een droevig avontuur voor de Nederlander, die in een bocht glipte en onderuit ging. Hij werd bloedend gewond aan de linkerarm en het linkerbeen en voordat hij weer op de fiets zat was het peloton voorbij gesneld. Wel bleef Roger Baens op de onfortuinlijke Brabander wachten en kwamen zij in het gezelschap van Dick Enthoven, door pech achterge raakt, Elena en Manzoni, maar Zilverberg en zijn makkers verloren meer dan vijf minuten op de grote mannen. Het kostte de Nederlander vijftien plaatsen in het al gemeen klassement waarin hij nu een achterstand van 11 min. 4 sec. op gele truidrager Willy Schroeders heeft. De andere Nederlanders eindigden allen in het grote peloton, dat tenslotte een winst van 4 min. en 26 sec. aan Pauwels liet. Reslefond2802m Vars 2111 m, Izoard2360m. Aspin1489m. Laularel2058m. Peyresourde 15 63 m. SuperbagnVes^lSOOm. Tourmalel 2113m Ares796m. AspeH070m. I l Ffcilhès Pél-af* i Oraguignan 0squjch507m Tholenef Barcus 19e elappe 12 juli 18e elappe 11 juli 12e elappe 13e et 5 juli 6juli Luifel 1235m. Porle1325m I Cucheron1140m. 1 ,Sraniertl34m. i Echarmeaux Voor de beide toernooien om de Euro pese beker voor nationale kampioenen en voor nationale bekerwinnaars is bij de UEFA (Europese Voetbalunie) een re cord-inschrijving binnengekomen. Voor het toernooi van landskampioenen hebben zich dertig ploegen gemeld uit 29 landen, ter wijl 26 clubs uit 25 landen hadden inge schreven voor het toernooi van bekerwin naars. In het toernooi voor landskampioenen mag Portugal met twee clubs uitkomen, t.w. bekerhouder Benfica en de nieuwe ti- teldrager, Sporting Lisboa. De overige deelnemers zijn: Partisani Tirana (Alba nië), Anderlecht (België), CDNA Sofia (Bulgarije), Esbjerg (Denemarken), Ips wich Town (Engeland), HIFK Helsinki (Finland), Stade Reims (Frankrijk), Pana- thinaikos Athinai (Griekenland), Feijen- oord (Nederland), Shelbourne Dublin (Ier land), AC Milano (Italië), Union Luxem burg, Floriana, La Valetta (Malta), Lin- field (Noord-Ierland), Austria Wien (Oos tenrijk), Vorwarts Oost-Berlijn (Oost- Duitsland), Dundee (Schotland), Norr- köping (Zweden), Servette Genève (Zwit serland), Real Madrid (Spanje), Dukla Praha (Tsjechoslowakije), Galata Serai Istanbul (Turkije), Vasas Boedapest (Hon garije), IFC Köln (West-Duitsland), Parti- zan Beograd (Joegoslavië). De kampioenen van Noorwegen, Roe menië en Polen, die eveneens aan het toer nooi zullen deelnemen zijn nog niet be kend. Van de Europese voetbalbonden ont breken alleen vertegenwoordigende clubs van Rusland, dat aanvankelijk zijn deelne ming had toegezegd, IJsland en Wales, dat geen eigen competitie heeft. In de competitie voor nationale beker winnaars ontbreken de bekerhouders van Oostenrijk, Portugal en Noord-Ierland, daar deze clubs ook het landskampioen schap behaalden en het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioe nen lieten prevaleren. Geen meldingen voor dit toernooi zijn binnengekomen van Al banië, België, Finland, IJsland, Zweden Rusland en Turkije. De deelnemers aan dit toernooi zijn: Odense 1909 (Denemar ken), Tottenham Hotspur (Engeland), St. Etienne (Frankrijk), Olympiakos Athinai (Griekenland), Sparta (Nederland), Sham rock Rovers (Ierland), Napoli (Italië), OFK Beograd (Joegoslavië), Alliance Duedelin gen (Luxemburg), Hibernians la Valetta (Malta), Portadown (Noord-Ierland), Gra zer SK (Oostenrijk), Chemie Halle (Oost- Duitsland), Setubal (Portugal), Glasgow Rangers (Schotland), Lausanne Sports (Zwitserland), Dozsa Uspest (Hongarije) en Bangor City (Wales). De vertegenwoordigende clubs van Bulgarije, Noorwegen, Polen, Roemenië, Spanje, Tsjechoslowakije en West-Duits land zijn nog niet bekend. Bovendien komt hier nog bij de winnaar van de fi nale om de Europese beker 1962 tussen Fiorentina en Atletico Madrid, welke nog moet worden gespeeld. VOETBAL. Het bestuur van Tubarv tia heeft zijn contractspelers Haghuis, Ol- deriekerink, Roters, Snip en Vreelink op de transferlij st geplaatst. Doelman Baas is op eigen verzoek aan de transferlijst toe gevoegd. BASKETBAL. Het Russische basketbal team Dynamo (Tiflis) is winnaar geworden van het toernooi om de Europese beker. In de eindstrijd, die in Genève werd gespeeld, versloegen de Russen hun mede-finalisten Real-Madrid met 90-83. Bij de rust hadden zij een 38-36 voorsprong. Middenvoor Wim Bleyenberg heeft woens dagavond een contract getekend voor Go Ahead. Bleyenberg speelde achtereenvol gens voor Rigtersbleek, Ajax, Blauw Wit en nu voor Go Ahead. Atletiek De Amsterdamse dames en heren atle- tiekploeg heeft de jaarlijkse driesteden- wedstrijd tegen Rotterdam en Den Haag, die woensdagavond op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam werd ge houden met ruim verschil gewonnen. Door het ontbreken van prominente atle ten als Joke Bijleveld, Peter Nederhand, Harry van Kleeff en Aad Steylen had de wedstrijd veel van zijn aantrekkelijkheid verloren. Ondanks de slechte weersomstandighe den het regende af en toe en er stond vrij veel wind werden er toch nog enkele voortreffelijke prestaties geleverd. Kees Koch kwam na een serie constante worpen rond 56 meter tot 57.23 meter, bij het kogelstoten was hij met 16.09 meter eveneens de beste. De Hagenaar Van Wel bracht Neder lands beste sprinter Jaap Noordenbos dit jaar in eigen land zijn eerste nederlaag toe op de 200 meter. Van Wel die een voortreffelijke 21.5 sec. liet noteren liet Noordenbos 0,4 sec. achter zich. Op de 100 m. was Jaap Noordenbos met 10,8 sec. veel te sterk voor al zijn concurren ten. De Amsterdammer Goedhals benader de hem met 11 sec. precies nog het dichtst. Joop Kant stelde opnieuw zijn kandidatuur voor de nationale ploeg door het vèrsprin- gen te winnen met 7.01 meter, waarbij hij 19 centimeter voor bleef op de Amster damse junior Leo de Winter. De beste prestatie op de langere loop nummers werd geleverd door Harry Jan sen, die de 1500 meter na een solo won in 3.53 sec. Bij de dames kwam alleen het Haagse sprinstertje Truus Cruiming met 12.1 sec. boven de middelmaat ter wijl ook de 1.60 meter die Nel Zwier bij het hoogspringen bereikte gezien mocht worden. RONDE VAN DE TOEKOMST 4eET -5JULI - 126km BAGNERES- DE- BIGORRE Een grootse twee kilometer langé Achter volging op het autocircuit van Pau leverde Henk Nijdam woensdag in de derde etap pe van de Tour de l'Avenir behalve een tweede plaats in het dagklassement ook de gele trui op. Bij de eerste doorkomst voor de tribunes was er nog niets, dat daarop wees. De Fransman Pierre Matignon en de Luxemburger Hentges, in de straten van Pau ontvlucht, passeerden toen met een geringe voorsprong op het vele ren ners tellende eerste peloton, waaruit een oranjetrui zich juist losmaakte. Lex van Kreuningen ging achter het tweetal aan. In één flits werd de Utrechter evenwel ge passeerd door een van zijn eigen ploegge noten: Henk Nijdam. Van Kreuningen zag in dat de wereldkampioen achtervolging bij de amateurs meer kansen zou hebben dan hij en daarom bepaalde hij zich er toe de overige coureurs zo veel mogelijk af te stoppen. In een angstwekkend hoog tempo liep Nijdam op de leiders in. Toch zou zijn Het etappeklassement van de 11de etappe van Bayonne naar Pau over een afstand van 155.5 km ziet er als volgt uit: 1. Pauwels (Belg-De Kimpe) 3.54.36; met bonif. 3.53.36; 2. De Cabooter (Belg- Gauthier) 3.58.56 met bonif. 3.58.36; 3. Mienieri (Italië Pezzi) 3.58.58; 4. Van Schil (Belg. Magne) 3.59; 5. Dames (Beig-Sardi) 3.59.02; 6. Graczyk (Frankr. Geminiani) z.t.; 7. Ongenae (Belg.-Dries- sens) 3.59.02;. 8. Viot (Frankr.-Plaud) z.t.; 9. Groussard (Frankr.-De Muer) z.t.; 10. Benedetti (It.-Proietti) z.t.; 12 Baffi (It.-Pezzi) z.t.; 12. Doom (Belg-De Kim pe) z.t.; 13. Gentina (Italië-Keteleer) z.t.; 14. Cestari (Italië-Villa) z.t.; 15. Darri- gade (Frankr.-Louviot) z.t.; 16. Marti- nato (Luxemburg-Villa) z.t.; 17. Picot (Frankr.-Plaud) z.t.; 18. Van Gerde (Belg-Keteleer) z.t.; 19. Catala (Frankr.- Magne) z.t.; 20. Melckenbeek (Belg- Magne) z.t.; 32. Piet van Est (Ned.) z.t.; 47. Gelderjnans (Ned.) z.t.; 51. Anquetil (Fr.) z.t.; 55. Planekaert (Belg.) z.t.; 61. Stolker (Ned.) 3.59.02; 69. Maliepaard (Ned.) z.t.; 79. Simpson (G.B.) z.t.; 86. Gaul (Lux.) z.t.; 116. Zilverberg (Ned.) 4.04.12; 117. Enthoven (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na de 11de etappe ziet 'er als volgt uit: 1. Schroeders (Belg-Driessens) 55.26.45; 2. Darrigade (Frankr.-Louviot) 55.27.30 op 45 sec.; 3. Simpson (G.B.- Louviot) 55.28.21 op 1.36; 4. Gelder mans (Ned.-Geminiani) 55.28.51 op 2.06; 5. G. Desmet (Belg.-Keteleer) 55.29.30 op 2.44; 6. Anglade (Frankr.-Gauthier) 55.29.30 op 2.45;'-7. Otano (Spanje- Remy) 55.29.46 op 3.01; 8. Altig (W. Dld.- Geminiani) 55.30.51 op 4.06; 9. Sta- blinski (Fr.-Geminiani) 55.30.51 op 4.06; 10 Planekaert (Belg.-Driessens) 55.31.06 op 4.21; 11. Anquetil (Frankr.- Geminiani) 55.31.41 op 4.56; 12. Hoeve- raers (Belg.-Sardi) 55.31.53 op 5.08; 13. Baldini (Italië-Proietti) 55.32.48 op 6.03; 14. Piet van Est (Ned.) 55.33.03; op 6.18; 15. Van Aerde (Belg.-Keteleer) 55.33.08 op 6.23; 16. Doom (Belg.-De Kimpe) 55.33.33 op 6.48; 17. Junkermann (Dld.- De Kimpe) 55.33.35 op 6.50; 18. Suarez (Spanje-Pezzi) 55.33.47 op 7.02; 19. Ron- chini (Italië-Pezzi) 55.34.17 op 7.32; 20. Carlesi (Italië-Sardi) 55.34.26 op 7.41; 25. Maliepaard 55.37.03. op 10.18; 28. Zilverberg 55.37.49 op 11.04; 29. Stolker 55.40.08 op 13.23; 88. Enthoven 56.23.51 op 37.06. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Kimpe (Pauwels-Doom-Puschel) 11.51.40; 2 Gauthier (De Cabooter-De Boever-Delberghe) 11.56.30; 3. Pezzi (Minieri, Baffi, Magnani) 11.57.02; 4. Magne (Van Schil-Cazala-Melkenbeeck) 11.57.04. De overige ploegen zijn vijfde ex aequo geplaatst. Het algemeen ploegenklassement: 1. ex aequo Geminiani en Driessens beiden 3 overwinningen een tweede en twee derde plaatsen. 3. De Kimpe 2 overwinningen, 1 tweede en 1 derde plaats. 4. Louviot 1 overwinning, twee twee de en 2 derde plaatsen. 5. ex aequo Magne en Sardi met ieder 1 overwinning en 1 tweede plaats. Het bergklassement ziet er als volgt uiti 1. Wolfshohl (W. Did.-Louviot) 16 p.; 2. Bahamontes (Spanje-Remy) 9 pnt.; 3. ex aequo Soler (Spanje-Pezzi), Pau wels (Belg.-De Kimpe), Rohrbach (Frankr.-Plaud) allen 7 pnt. Het puntenklassement ziet er als volgt uit: 1. ex aequo Altig (W. Dld-Geminiani) en Graczyk (Frankr.-Geminiani) bei den 98 punten; 2. Darrigade (Frankr.- Louviot) 77 pnt.; 4. Benedetti (Italië- Proietti (66 pnt.); 5. Vannitsen (Belg.- De Kimpe) 58 pnt.; 8. Maliepaard (Ned.- Louviot) 52 pnt.; 10. Zilverberg (Ned.- Driessens) 45 pnt. Eddy Pauwels werd door de journa listen als de strijdlustigste renner aan gewezen. De prijs voor de ongelukkig ste renner was voor Rik van Looy. poging mislukt zijn als'niet Hentges kort voor de finish een lekke band had gekre gen. Nu was de tweede plaats voor de 26- jarige coureur uit Eelderwolde, want Ma tignon was niet meer te bereiken. De der tig seconden bonificatie waren niettemin voldoende om de gele trui over te ne men van de Spanjaard Momene, aange zien deze zich in het tweede peloton be vond, dat vrij veel terrein had verloren. Jan Hugens, die evenals trouwens alle overige Nederlanders in het peloton zat dat vier seconden na Nijdam over de streep raasde, klom bovendien op naar de derde plaats in de algemene rangschikking achter Nijdam en de Fransman Carton. De Belgen waren de grote animators ge weest in deze rit. Reeds na 15 km. gingen twee van hen, Leenaerts en Vestiau, op avontuur uit, vergezeld door de Spanjaard Luis Mayroal en de Fransman Christian Paillier. Mayoral deed geen kop, om de gele trui van zijn co-equipier Momene zo min mogelijk in gevaar te brengen, maar desondanks groeide de voorsprong snel. Na 51 km. lag het kwartet twee minu ten voor op een tweede groep met o.a. Jan Janssen, de Fin Ahutalathi (opnieuw zeer strijdlustig) en de Spanjaard Garcia. Het peloton vplgde op 4 V» minuut. Voor de Nederlanders had Tour^-radio- mmiddels het minder prettige bericht omgeroepen, dat Raf Gysel de strijd had gestaakt. Gy- sel, een coureur met opvallend weinig wilskracht en incasseringsvermogen, was dinsdag reeds als een der laatsten binnen gekomen. Toen hij voor de start van de derde etappe verklaarde naar huis te zul len gaan als het woensdag niet beter ging, was het niet moeilijk meer om te voor spellen dat hij Pau niet zou halen. Nederland ging dus van dat moment af verder met zeven coureurs, doch verschil maakte dan nauwelijks. Op de top van de Osquich, een col van de derde categorie, bleek namelijk reeds dat de overige oran jemannen zich duchtig waren gaan roeren. Mayoral passeerde als eerste, op vijf seconden gevolgd door Leenaerts en Vas- tiau, terwijl Paillier 25 seconden had moe ten prijsgeven. Uit de tweede groep had den zich de opvallend goed klimmende Spanjaard Garcia en de Portugees Simoes losgemaakt. Zij kregen tijdens de afdaling Paillier te pakken, waarna het drietal ge- zamelijk de jacht voortzette. De ravitail lering in Mauleonsoule (91,5 km.) kon de strijd geen moment doen afnemen. Inte gendeel, steeds meer renners lieten het peloton met de gele truidrager achter zich en van hen rukten vooral Leo Knops, Jan Hugens en de Spanjaard Velez in snel tempo op. Het leidende drietal handhaafde zich toch nog tot na de top van de Cote de Barcus (56 km. voor de finish), hoewel de zeer goed draaiende Leo Knops reeds tot op één minuut was genaderd. Hij had vijf seconden voorsprong op een groepje met Janssen, Velez, Garcia en Simoes. Nijdam en De Jong begonnen met zes anderen 1 min. 45 sec. na de leiders aan de af daling. Nijdam, gestoken in het gele eretricot, wordt vertroeteld door een schone uit Pau in de klederdracht van de streek. (Telefoto) Alvorens een hergroepering tot stand kwam, vormde zich nog een kopgroep van negen renners met Leo Knops, die zich louter bepaalde tot meerijden omdat de Belgen met drie man naar de zin van Ne derland veel te sterk waren vertegenwoor digd. Successievelijk kwamen alle groep jes bijeen totdat tenslotte een groot veld was ontstaan waarin zich alle Nederland- ders bevonden. Verstraete en Van Kreunin gen waren namelijk met succes „overge wipt" uit het peloton, dat meer dan 2 min achterstand had. De Jong had kort tevo ren in gezelschap van een aantal anderen de sprong gemaakt. Toen was het nog slechts de vraag wie de trui van Momene zou overnemen. De Fransman Carton was de troonpretendent met de meeste kansen. Hij stond tweede in het klassement met vier seconden voor sprong op Nijdam, Hugens, Bazire en Go mez del Marol. De krachtsexplosie van Nijdam was er echter de oorzaak van dat voor de tweede maal in drie dagen een Nederlander het leiderstricot veroverde. Voor Frankrijk was er een troost in de vorm van de ritzege en de eerste plaats in het dagploegenklassement. De vreugde in de ploeg van Jefke Kanssen was er nau welijks minder om. startY Capvem Loures108km Arreau47km BagnèresdeL.79km Peyresourde I563m S PANUE A Berg «P Ravi hail I eri ng Peyresourde 1563m De uitslag van de derde etappe van de Ronde van de Toekomst, van Bay onne naar Pau over 155,5 km, luiddde: 1. Matignon (Fr.) 4 uur. 6 min., 4 sec. (met bon. 4.05.04); 2. Nijdam (Ned.) 4.06.17 (met bon. 4.05.47); 3. Heeb (Zwits.) z.t.; 4. Janssen (Ned.) 4.06.21; 5. Van den Bossche (Belg.) z.t.; 6. Ba- chelot (Fr.) z.t.; 7. Velez (Spanje) z.t.; 8. Verstraete (Ned.) z.t.; 9. Bingelli (Zwits.) z.t.; 10. Maino (It.) z.t.; 17. De Jong (Ned.) z.t.; 19. Van Kreuningen (Ned.) z.t.; 26. Hugens (Ned.) 4.06.21 (zelfde tijd als Janssen); 35. Knops (Ned.) z.t. Na de derde etappe ziet het algemene klassement er als volgt uit: 1. Nijdam (Ned.) 12.05.53; 2. Carton (Fr.) 12.06.23 op 30 sec.; 3. ex aequo Hugens (Ned.) en Gomez Moral (Spanje), beiden 12.06.27 op 34 sec.; 5. Heeb (Zwits.) 12.07.34 op 1 min. 41 sec.; 6. fartesotti (It.) 12.07.43 op 1.50; 7. ex aequo Verstraete (Ned.), Bradley (G.B.) en Vyncke (Belg.), allen 12.08.02 op 2.09; 10. Hautalahti (Fin., in tern. ploeg) 12.08.14 op 2.21; 11. Janssen (Ned.) 12.09.7 op 3.14; 13. Momene (Spanje) 12.10.30 op 4.37; 16. ex aequo Knops (Ned.), Maino (It.) en Simoes (lPort.0 allen 12.12.20 op 6.27; 19. ex aequo De Jong (Ned.) 12.12.28 op 6.35; 39. Van Kreuningen (Ned.) 12.14.08 op 8.15. Het ploegenklassement van de derde rit luidt: 1. Frankrijk (Matignon, Ba- chelot, Carton) 12.17.46; 2. Nederland (Nijdam, Janssen, Verstraete) 12.18.29; 3. Zwitserland (Heeb, Bingelli, Jaisli); 4. ex aequo België, Spanje, Italië. Lu xemburg, Portugal en Groot Brittannië allen 12.19.03. Na de derde etappe leidt Nederland in de algemene ploegenrangschikking met twee overwinningen. Frankrijk staat met één zege op de tweede plaats. Nederland zal tijdens de internationale roei wedstrijden in Essen, zaterdag 7 en zondag 8 juli, door een zeer groot aantal ploegen vertegenwoordigd zijn. Zo hebben Triton en Aegir met respectievelijk 15 en 14 teams ingeschreven. Negen Argoploe- gen zullen aan de start verschijnen, ter wijl Laga er acht heeft afgevaardigd. Voorts zullen De Amstel op vier, Nautilus en De Hunze elk op twee en Willem 3 en de Dordtsche elk op 1 nummer uitkomen. Ook damesploegen van DDS en Nereus zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Zwemmen In het zwemstadion van Leipzig, waar van 18 tot en met 25 augustus de Europese zwemkampioenschappen zullen worden gehouden, verbeterde de Oostduitse Karin Beyer het wereldrecord over 110 yards schoolslag met een tijd van 1 min 19.2 sec. Het oude record stond met 1 min. 19,5 sec. op naam van haar landgenote Barbara Göbel Het ,is het tweede wereldrecord voor de Oostduitse zwemster. Reeds eerder ver beterde zij een jaar geleden met een tijd van 2 min. 48 sec. precies het wereldre cord op de 200 meter schoolslag. De waterpolo-ploeg, die zaterdag 7 juli in Rhenen de officiële en de zondag erop een officieuze wedstrijd speelt te gen West-Duitsland, is als volgt samenge steld: Rolf Wagenaar (AZPC), Henk Herm- sen (De Robben), Wim van Spingelen (HZ PC), Fred van der Zwan (DZV), Gerrit Wormgoor (UZSC), Fred van Dorp (AZPC), Hans Aalberts (DZV), Bram Leenards (ZIAN1, Simon Ouwerkerk (LZC), Hans van Ommen (PSV) en Wim Walewijn (HZPC).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19