Brit Simpson in de leiderstrui, Geldermans op tweede plaats Nereus weer ronde verder met vier zonder stuurman Jan Janssen schreef tweede etappezege in Tour de 1' Avenir op zijn naam Gele trui ging om Xa De Tour in cijfers Bahamontes weer klasse apart in Tour-rit door de bergen Russische twee verslagen •1 de schouders van de Spanjaard Gomez del Moral Ronde Toekomst Zwemploeg in trainingskamp Libregts voor ton naar Feijenoord Fa. B. J. VAN LIEMT VRIJDAG 6 JULI 1962 15 Zilverberg Aa-Be PLAIDS Zaalberg Ernzer gewond HENLEY REGATTA Drie Blauw Wit-spelers gaan naar RCH SI.GIRONS 11 OOéH) In peloton Op jacht Trui-dragers De klimspecialisten in de Tour hebben in de eerste echte bergetappe, de zware rit over de Tourmalet, de Aspin en de Pevresourde, een aantal voltreffers ge plaatst, waarvan enkele lieden die tot nu toe vooraanstaande posities in de klas sering innamen, het slachtoffer zijn ge worden. De Tourwinnaar van 1960, Gas- tone Nencini, de oud-wereldkampioen op de weg, Ercole Baldini, de winnaar van de Ronde van Spanje, Rudi Altig, de Italiaanse troef, Ronchini, gele-truidager Schroeders, André Darrigade en alle Nederlanders, behalve Ab Geldermans, liepen in de etappe van Pau naar St. Gaudens een achterstand van vele mi nuten op. De dreun is waarschijnlijk het hardst aangekomen voor de Italianen, die in de hoop hadden geleefd het in de bergen in de voorste linies te kunnen klaren. Maar Nencini en Ronchini wer den op 6Yt minuut gereden en Baldini raakte zelfs bijna 9 minuten achter. Italië telt nu alleen nog mee met Guido Carlesi en Imerio Massignan, van wie de laatste echter alleen op de bergprijs mikt. De klap kwam ook hard aan voor Willy Schroeders en André Darrigade, van wie echter wel bekend is dat zij in de bergen moeilijk uit de voeten kunnen komen. Schroeders moest zijn geliefde gele trui afstaan aan de 24-jarige Engelsman Tom my Simpson, de eerste Brit, die in de geschiedenis van de Tour de France de gele trui om de schouders heeft gekre gen. Simpson kreeg de trui overigens op het dak van de Pyreneeën op een scho teltje aangeboden. Want toen Schroeders en Darrigade moeizaam zwoegend uit de voorste gelederen verdwenen, behoefde Simpson er alleen voor te zorgen, dat Ab Geldermans niet zou ontsnappen. De Be- verwijker was de enige, die hem zou kun nen bedreigen maar Geldermans is gebon den aan zijn kopman Anquetil en zolang Simpson er maar voor zorgde in diens buurt te blijven was zijn triomf zeker. Daarvoor moest de Engelsman echter mee- klimmen met de allersterksten en kweet zich voortreffelijk van deze opdracht. Het werd hem niet zo bijzonder moei lijk gemaakt want zowel op de Tourmalet, de Aspin als de Peyresourde bleef het ge zelschap in vrijwel gesloten formatie rij den terwijl alleen Bahamontes, Massignan en Wolfshohl er voor de toppen steeds op uit trokken om de nodige punten voor het bergklassement binnen te slepen. Het resultaat was een spurt van de achttien sterksten uit het veld op het circuit de Comminges in St Gaudins waar duizen den Basken hun streekgenoot Robert Ca- zala zijn tweede etappe zege zagen be halen voor Duido Carlesi. Ab Geldermans, die zich prachtig van zijn dienende taak jegens Anquetil had gekweten, werd acht ste en schoof in het algemeen klassement op naar de tweede plaats, die hij in neemt met een achterstand van 30 secon den op Simpson. Belangrijk is echter dat Simpson (Groot Brittannië) van de ploeg van Anquetil alle anderen nu op grote achterstand staan. Mocht er dus iets met de Franse kopman gebeuren dan is het vanzelfsprekend dat diens taak aan Geldermans wordt opgedragen. Heel lang hebben wij op Huub Zilver berg staan wachten. De andere Nederlan ders waren al ruimschoots binnen toen in de verte de bezemwagen in een traag tempo kwam aanrijden. De tijdcontrole was zeker een kwartier gesloten maar de een zame coureur, die als laatste voor de wa gen uitreed, trapte moeizaam verder. Het was Huub Zilverberg. De Brabander, die veel last had ondervonden van de dag te voren opgelopen blessures had het lot te gen zich gehad. Tot vier maal toe moest Zilverberg in deze rit van de fiets om zelf een lekke band te repareren. De helpers wagens van zijn ploeg zaten achter de grote mannen in de voorhoede. Tenslotte was Zilverberg vlak voor de bezemwagen terecht gekomen maar hij wilde niet van opgeven weten. Tientallen kilometers heeft de winnaar van de etappe naar St. Nazairc gehoopt nog binnen de tijdslimiet in St. Gaudens aan te komen. Urenlang heeft Zilverberg gevochten tegen de verleiding om in de wagen te stappen en op een heel wat comfortabeler wijze naar de Py- reneeënstad te rijden. Zijn moeite en in spanning zijn vergeefs geweest. Zilverberg voelde het toen hij over de eindstreep reed, toegejuicht door de dui zenden die een dergelijke stunt wel kun nen waarderen. Hij was eruit. Nors duw de de lange coureur de journalisten opzij die hem naar zijn belevenissen wilden vragen. Hij reed strak voor zich uitkij kend door. In zijn achterzakken vormden vier lege banden het bewijs van zijn tegen slag. Nog geen week geleden was Zilver berg in St. Nazaire bejubeld, nu verdween hij stilletjes van het toneel. Bahamontes ging op de Tourmolet als eerste over de top, op 1.45 gevolgd door Campillo op 2.05 door Massignan op 2.25 door Charly Gaul, Junkermann en Pauli- dor en op 2.30 door het peloton. Carlesi had 25 seconden op de hoofdmacht ver loren, Baldini reed op 4'A min. en de ge le trui verscheen pas 5 min na Bahamon tes op de top. Schroeders was 't winstgevende kleding stuk in feite toen al kwijt. Het gebeurde zoals vroeger. In de afdaling dwars door wolkenflarden- heen bleef Bahamontes op zijn concurrenten wachten maar toen een twintigtal kilometers verder de Aspin op doemde begon het spelletje opnieuw en weer streek Bahamontes op de top de meeste punten voor 't bergklassement op. „Driemaal is scheepsrecht" dacht Baha montes voor de laatste klim naar de Peyre sourde. Maar ditmaal lieten Wolfshohl en Mas signan hem niet alleen gaan en gedrieën namen zij een voorsprong van 1 min op de groep van Anquetil en Geldermans, die zich niet in de strijd om het bergklasse ment mengden. Na de dichte wolken op de Tourmalet, mistvlagen in de afdaling van de Aspin speelden de Pyreneeën nu hun laatste troef uit. Het regende op de Peyre sourde. Natuurlijk ging Bahamontes weer het eerste onder het spandoek door, ge volgd door Wolfshohl en Massignan, de groep Anquetil-Geldermans volgde op 1.25 Nencini op 2.15, de gele trui in gezelschap van Stolker, Van Est, Baldini en enkele anderen op 6 min, Darrigade, ondanks het feit dat hij letterlijk door het Franse pu bliek omhoog werd gedragen, op bijna Advertentie 195x 145 100 B/o WOL 41.75 Grote Hontatraet (2 en 67 - Tel. 10657 - 12839 acht minuten, Bas Maliepaard op elf mi nuten, Enthoven, die al in de eerste kilo meters van de klim naar de Tourmalet was achtergeraakt en Zilverberg waren in geen velden of wegen meer te bespeuren. Dit maal bleef Bahamontes niet wachten. Hij ging door aan het wiel van Wolfshohl en Massignan voor de laatste 50 kilometers naar St. Gaudens eigenlijk een lange af daling. Achter hen joeg de hoofdmacht, die de afdaling had gehergroepeerd en nu de vluchters achtervolgde. Als eerste moest Bahamontes de tegenstand staken, niet omdat hij niet kon maar omdat zijn ach terband leegliep. Massignan en Wolfshohl streden verwoed door en werden tenslotte pas vlak voor St. Gaudens tot overgave gedwongen. Wolfshohl zelfs als laatste nog geen twee km voor de verlossende eind streep, waar winnaar Robert Cazala een gemiddelde van 34,636 km liet uitrekenen, uitzonderlijk hoog voor een bergetappe. Het wachten was nu nog op de andere Nederlanders. Piet van Est kwam in een groep binnen met Darrigade, Schroeders, Pambianco, Stolker en Baldini met een achterstand van 8.45. Bas Maliepaard was meer dan een kwartier na de eerste in St. Gaudens, Dick Enthoven volgde op bij na 34 min. Maar hij was nog gered. Zil verberg niet meer. Onder de negen renners die donderdag uit de strijd verdwenen, was een goede oude bekende van de Nederlanders, de Luxemburger Marcel Enzer. Tien kilome ter voorbij de top van de Peyresourde in een scherpe haarspeldbocht, kon Ernzer, die een der onzen werd in de voormalige Nelux ploegen, zijn stuur niet meer hou den. Schreeuwend van angst vloog de knecht van Charley Gaul door een heg en verdween uit het zicht. Ernzer had geluk bij zijn ongeluk. Want hij kwam terecht op een zacht glooiende helling terwijl er net zo goed achter het hakhout een diep ravijn had kunnen zijn. Met ernstige hoofdwonden bleef Ernzer enkele tiental len meters lager liggen. Dat bosje had ge lukkig nog zijn val gestuit. Later is de Luxemburger door de helicopter naar het ziekenhuis in Toulouse gevlogen. Pas na de finish hoorde Charley Gaul van het ongeluk van zijn trouwe helper, het be richt vergalde voor Gaul de vreugde van deze voor hem zo voorspoedige dag. De vier zonder stuurman van Nereus is donderdag in de strijd om de Stewards Cup bij de jaarlijkse Henley Regatta weer een ronde verder gekomen. De Amsterdam mers versloegen de ploeg van het St. Thomas's hospital uit Londen in de twee de ronde in een tijd van 7 min 25 sec. Het verschil aan de finish bedroeg 1,75 bootlengte. Ook de vier zonder stuurman van Njord bereikte de derde ronde door een gemakkelijke overwinning het ver schil bedroeg twee lengten op de vier van het Britse Barn Cottage. De tijd van Njord was 7 min. 18 sec. In de strijd om de diamond sculls ver sloeg de Australiër Stuart Mackenzie zon der enige moeite de Zwitser Kottman met bijna twee bootlengten in de tijd van 8 TIJDRIT 6 juli -13e etappe -18km. Sr. Gdudens o Srart Superbagneres 18 km LUCHON Luchon min 21 sec. Nadat Mackenzie zich een voorsprong van vijf lengten had verschaft, geloofde hij het verder wel, waardoor Kottman nog een deel van zijn achter stand kon wegwerken. De Pool Kubiak o' erwon de Rus Oleg Tjurin in een tijd van 8 min 55 sec. Na 1500 meter had Kubiak een voorsprong van vijf lengten, die tenslotte aan de finish 3lengte bedroeg. De grote verrassing was de nederlaag, die de Russische Olympische kampioenen Roeien in de twee zonder stuurman, Boreyko en Golovanov, leden tegen de Duitsers Neus en Jordan in de strijd om de Silver Go blets. De Duitsers zegevierden met een voorsprong van vier lengten in 8 min 12 sec. Bij de achten, die strijden om de Grand Challenge Cup, won de ploeg van Moto Guzzi met twee lengten voorsprong in 6 min. 35 sec. over de ploeg van de Ame rikaanse Yale universiteit, terwijl de hou ders van de beker, de acht van de Russi sche marine, met anderhalve lengte won nen van de Londense universiteit in de zelfde tijd als Moto Guzzi. De Italianen komen in de halve finales tegen de acht van de universiteit van Pennsylvania, die met 2V2 lengte in 6 min. 44 sec. de ploeg van de Thames Rowing Club versloeg. Bij de ongestuurde vieren tenslotte ver loor de ploeg van Canottieri Flack Dongo, die bij de Olympische Spelen 1960 zilver won, van de Russische yier van de Trub Club uit Leningrad. De Russen wonnen met een voorsprong van 2V2 lengte in 7 min 17 sec. Zoals gemeld gaat de RCH-speler Kruy- er het volgende voetbalseizoen voor Blauw wit uitkomen. Intussen zijn drie Blauw witters uit het tweede elftal door RCH ge contracteerd. Het zijn Eeuwes, Van der Berg en Meijer. RONDE VAN DE TOEKOMST 5e ET - 6JULI- T'JDRIT 45 km St. Gaudens O 5alies0 nüt ywdinqc De uitslag van de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk, PauSt. Gau dens (207,5 km), luidt: 1. Cazala (Fr., Magne) 5 uur 59 min. 27 sec. (met bon. 5.58.27); 2. Carlesi (It., Sardi), z.t. (met bon. 5.58.57); 3. Gilbert Desmet (Belg. Keteleer); 4. Anquetil (Fr. Geminiani); 5. Pauwels (Belg, De Kimpe); 6. Armand Desmet (Belg., Driessens); 7. Massignan (It., Pavesi); 8. Bahamontes (Sp., Remy); 9. Gelder mans (Ned., Geminiani); 10. Van Schil (Belg., Magne); 11. Junkermann (Did., De Kimpe); 12. Planckaert (Belg., Dries sens); 13. Hoevenaers (Belg., Sardi); 14. Gaul (Lux., Villa); 15. Poulidor (Fr., Magne); 18. Simpson (GB, Louviot), allen dezelfde tijd als Cazala 5.59.27.; 27. Nencini (It., Proietti) 6.06.09-, 42. Piet van Est (Ned., Driessens), 6.08.12; 45. Stolker (Ned.. Geminiani) z.t.; 66. Ma liepaard (Ned., Louviot) 6.14.39; 112. Enthoven (Ned., de Muer) 6.33.06; 120. Zilverberg (Ned. Driessens) 6.45.50. Zilverberg is buiten de toegestane tijdlimiet de eindstreep gepasseerd. Met hem kwamen eveneens te laat binnen binnen de Fransen Ruby en Rohrbach en de Belg Melcken'oeeck. In de twaalf de etappe hebben de Fransen Carrara (Gauthier) en Bouvet (Remy), de Ita lianen Cervellini en Galvanin (beiden van de ploeg Pavesi) en de Luxembur ger Ernzer (Villa) de strijd gestaakt. In de afdaling van de Peyresourde kwam Ernzer ten val en met ernstige hoofd wonden er werd zelfs gesproken over een schedelbasisfractuur is hij naar het ziekenhuis in Toulouse overge bracht. Het algemeen klassement na de 12e etappe: 1. Simpson (GB, Louviot) 61 uur 27 min. 48 sec.; 2. Geldermans (Ned., Ge miniani) 61.28.18 op 30 sec.; 3. Gilbert Desmet (Belg,, Keteleer) 61.28 56 op 1 min. 8 sec.; 4. Otano (Sp., Remy) 61.29. 13 op 1.25; 5. Planckaert (Belg., Dries sens) 61.30.33 op 2.45; 6. Anquetil (Fr., Geminiani) 61.31.08 op 3.20; 7. Hoeve naers (Belg., Sardi) 61.31.20 op 3.32; 8. Junkermann (Did., De Kimpe) 61.33.02 op 514; 9. Carlesi (It., Sardi) 61.33.23 op 5.35; 10. Suarez (Sp., Pezzi) 61.33.24 op 5.36; 11. Schroeders (Belg., Driessens) 61.34.57 op 7.09; 12. Massignan (It., Pa vesi) 61.35.16 op 7.28; 13. Darrigade (Fr., Louviot) 61.35.52 op 7.54; 14. Lebaube (Fr., Louviot) 61.36.06 op 8.18; 15. Pau wels (Belg., De Kimpe) 61.37.37 op 9 49; 18/19 Gaul (Lux., Villa) en Armand Desmet (Belg,, Driessens) beiden 61.39. 26 op 11.38; 24. Piet van Est (Ned., Driessens) 61.41.15 op 13.27; 26. Nencini (It., Proietti) 61.42.24; 29. Bahamontes (Sp., Remy) 61.44.12; 33. Stolker (Ned., Geminiani) 61.48.20 op 20.32; 37. Malie paard (Ned., Louviot) 61.51.42 op 23.54; 74. Zilverberg (Ned., Driessens) 62.23.39 op 55.51; 97. Enthoven (Ned., De Muer) 62.57.27 op 1 uur 29 min. 39 sec. Het puntenklassement na de twaalfde etappe: 1/2. Altig (Did., Geminiani) en Gra- czyk (Fr., Geminiani), beiden 98 punten; 3. Darrigade (Fr., Louviot) 67 pnt.; 4. Benedetti (It., Proietti), 66 pnt.; 5. Van- nitsen (Belg., De Kimpe) 58 pnt.; 6/7. Van den Berghen (Belg., Magne) en Daems (Belg., Sardi) beiden 54 pnt.; 8. Maliepaard (Ned., Louviot) 52 pnt.; 9/10 De Cabooter (Belg., Gautier) en Cazala (Fr., Magne) beiden 50 pnt. Ploegenklassement van de twaalfde etappe: 1. Ploeg Magne (Cazala, Van Schil, Poulidor), 17.57.21; 2. De Kimpe, 17.58.21; 3. Louviot 17.58.42: 4. Sardi 18.04.22; 5. Remy, 18.04.53; 6/7. Driessens en Gemi niani, beiden 18.07.06. Algemeen ploegenklassement na de I2e etappe: 1/2. Driessens en Geminiani, beiden 3 overw., 1 tweede plaats en 2 derde plaatsen; 3. De Kimpe, 2 overw., 2 twee de plaatsen en 1 derde plaats; 4. Mag ne, 2 overw,, 1 tweede plaats; 5. Lou viot, 1 overw., 2 tweede plaatsen en 3 derde plaatsen; 6. Sardi, 1 overw., 1 tweede plaats. Het klassement voor de grote berg prijs na de 12e etappe, waarin opgeno men de Tourmalet (le cat.), Aspin (3e cat) en Peyressourde (2e cat.) luidt: 1. Bahamontes (Sp., Remy) 39 pnt.; 2. Wolfshohl (Did., Louviot) 26 pnt.; 3. Massignan (It., Pavesi) 23 pnt.; 4. Cam pillo (Sp., Remy) 12 pnt.; 5/6. Gaul (Lux., Villa) en Poulidor (Fr., Magne) beiden 10 pnt.; 7. Planckaert (Belg., Driessens) 8 pnt.; 8. ex aequo: Soler (Sp., Pezzi), Pauwels (Belg., De Kimpe) en Rohrbach (Fr. Plaud), allen 7 pnt.; 11/12. Junkermann (Did., De Kimpe) en Mastrotto (Fr., Louviot), beiden 6 pnt. In een pakkende eindsprint behaalde heel prettig voelen, terwijl ook de Zwit- Jan Janssen donderdagavond in de vier- sers uitstekend meekomen. De Italianen de etappe van de Tour de l'Avenir zijn bleven beide malen onder de verwachtin- tweede ritzege. Slechts luttele centimeters gen. - voor de in de Zwitserse ploeg rijdende Der traditie getrouw ontbrandde de strijd Liechtensteiner Adolf Heeb drukte de in de vierde etappe opnieuw zeer vroeg. Nootdorper zijn voorwiel over de eind- De Belgen Vastiau en Vyncke, de Span- streep. Maar ook centimeters tellen. jaard Garcia, de Zwitserse tijdrace-specia- De reeks van Nederlandse successen in list Jaisli en de Portugees Castro lieten deze nog zo jonge Ronde van de Toe- reeds na 20 km het peloton achter zich. komst is daarmee dus voortgezet. Welis- Antonio Gomez del Moral maakte al en- waar moest Henk Nijdam zijn eerste plaats kele kilometers verder duidelijk een se in het algemeen klassement afstaan aan rieuze aanval op de gele trui te willen de Spanjaard Gomez del Moral, maar Jan doen door zich tesamen met o.a. de Ita- Hugens, die zich evenals Janssen in de liaan Maino, de Zwitsers Lutz en Williger kopgroep bevond, staat wat zijn tijd be- en de sterke Zweed Petterson bij de leiders treft op gelijke hoogte met de nieuwe lei- te voegen, waardoor de kopgroep tot tien der. Met de tijdrit van vrijdag in het ver- man werd uitgebreid, schiet is de kans zeer groot dat Hugens, die momenteel louter door slechtere klas seringen in de dagklassementen tweede staat, als derde landgenoot de mallot jau- ne zal dragen. De Limburger was er zelf van overtuigd: „Ais ik geen pech krjjg. Portugees Silva en weer 15 sec. later een groepje met Hugens, die uitstekend was meegekomen. Ook Jansen (1 min 25 sec achterstand op de leiders) mocht te vreden zijn, te meer daar in de afdaling een hergroepering tot stand zou komen. Het feit dat zich voorin geen enkele Ne derlanders bevond, scheen vooral Jan pak ik de trui morgen", beloofde hij. De Janssen en Jan Hugens te verontrusten. Zij traditie dat het leiderstricot dagelijks van gingen weldra op jacht naar de leiders en eigenaar verwisselt, zal daarmee worden kregen sterke coureurs als de Italiaan voortgezet. Tot dusver zijn de gele trui- Partesotti, de Belg Bracke, Adolf Heeb dragers namelijk allen „eendagsvliegen" en de Spanjaard Momene mee geweest. Voordat aan de 17,5 km. lange beklim ming van de Peyresourde, het enige ob- De Pyreneeën hebben geen antwoord stakel van formaat in deze rit, werd be- kunnen verschaffen op de vraag wie in gonnen, kwam de aansluiting tot stand, deze karavaan met vele onbekende namen Heeb ging zo snel naar boven dat hij op nu eigenlijk de ware klimmers zijn. Daar- de top wegteteld een minuut voor lag op voor boden de beide ritten te weinig Gomez del Moral. Op 10 sec. volgde de moeilijkheden. Zelfs de ruim 1500 meter hoge Peyresourde kon donderdag de strijd In een mals zonnetje trapt Jan Jans- nauwelijks beïnvloeden. Wel bleek dat sen de kilometers van de Ronde van vooral de Spanjaarden zich in de bergen de Toekomst onder zijn wielen weg. V* '.v J£Vv ".AV. m Ook in het peloton, dat op de top bijna 3 minuten later doorkwam dan Heeb, wa ren de onderlinge verschillen vrij gering gebleven. Van de Nederlanders was alleen Miel Verstraete het contact kwijt geraakt doch in de afdaling kwam ook de Zeeuw we<_r bij, zodat men op dat moment reeds met een gerust geweten kon zeggen dat oranje ongeschonden de Pyreneeën was doorgekomen. Raf Gysel buiten beschou wing gelaten. Toen de afdaling van de Peyresourde achter de rug was, had zich een lei- derspelotonnetje van 17 renners gevormd, waarbij zich later nog de achtergeraakte Petterson en de uit het peloton naar voren gekomen Spanjaard Velez voegden. Span je stond er met vier renners voorin het beste voor, maar ook Zwitserland en Bel gië konden best tevreden zijn met drie coureurs in de frontlinies. Tot St Gaudens deden zich geen ingrij pende wijzigingen meer voor. Zestien man de Portugees Castro, de Zwitser Lutz en de Spanjaard Garcia waren iets ach ter geraakt maakten zich gereed voor de eindsprint, waarbij het reeds zeker was dal Hugens of Antonio Gomez del Moral de gele trui van Henk Nijdam zou over nemen. In de laatste kilometers moest er nog behoorlijk worden gestegen, zodat de pure sprinters niet bij voorbaat favo riet waren. Adolf Heeb, die klimcapaci- teiten paart aan een rappe spurt, kwam als eerste in zicht, onmiddellijk gevolgd door Jan Janssen. De Nootdorper werkte zich op het laatste rechte stuk naast Heeb en op de eindstreep was er nauwe lijks enig verschil. Enkele minuten van martelende onzekerheid volgden. Toen werd Heeb tot overwinnaar uitgeroepen.De vreugde van de Liechtensteiner duurde echter niet lang, want even later werd door de microfoon bekend gemaakt dat niet Heeb maar Janssen de vierde rit op zijn naam had gebracht. „Als ik het niet zeker weet, steek ik mijn hand maar op, dat is altijd safe", was het nuchtere com mentaar van de Nederlander. Zwitserland kon zich ondanks de ver loren zege toch nog verheugen door de overwinning in het ploegenklassement, die aanvankelijk (ook al per abuis) aan Ne derland werd toegewezen. Nog geen drie minuten na de winnaar arriveerde het peloton, waarvan Lex van Kreuningen overtuigd de sprint won. De gele trui, die in vier dagen viermaal van eigenaar verwisselde, is tot op heden louter in handen geweest van Nederlan ders en Spanjaarden. Zij wisselden elkaar daarbij broederlijk af. Na Jan Janssen volgde Momene, deze werd onttroond door Nijdam, welke laatste het tricot op zijn beurt weer moest afstaan aan Gomez del Moral. Het is nu de taak van Jan Hu gens en eventueel ook van Henk Nijdam, die eveneens een goede tijdrit kan rijden, om Gomez del Moral weer van de troon te stoten. De uitslag van de vierde etappe van de Ronde van de Toekomst (Gagneres de BigorreSt. Gaudens, 126 km) luidt: 1. Janssen (Ned.) 3.21.53 (met bon. 3.20.53), 2. Heeb (Zwits.) z. Heeb (Zwits.) z.t. (met bon. 3.21.23), 3. Vyncke (Belg.) z.t., 4. Momene (Spanje) z.t., 5. Gomez del Moral (Spanje) z.t., 6. Bennett (G.B.) z.t., 7. Bradley (G.B.) z.t., 8. Par tesotti (It.) z.t., 9. Jaisli (Zwits.) z.t., 10. Vastiau (Belg.) z.t,, 11. Velez (Spanje) z.t., 12. Da Silva (Port.) z. t., 13. Pet terson (Zweden, int. ploeg) z.t, 14. Hu gens (Ned.) z.t., 15 Bracke (Belg.) z. t., 20. van Kreuningen (Ned.) 3.24.32, 25. Henk Nijdam (Ned.) 3.24.35, 33. Kees de Jong (Ned.) z.t., 39. Leo Knops (Ned.) z.t., 48. Miel Verstraete (Ned.) z.t. Na de vierde etappe luidt het alge mene klassement: 1. Gomez Del Moral (Sp.) 15 28.20, 2. Jan Hugens (Ned.) z. t„ 3. Heeb (Zwi.) 15.28.57 op 37 sec, 4. Partesotti (It.) 15.29.36 op 1.16, 5./6. Bradley (G.B.) en Vyncke (Belg.) beiden 15.29.55 op 1.35, 7. Jan Janssen (Ned.) 15.30.00 op 1.40, 8. Henk Nijdam (Ned.) 15.30.28 op 2.08, 9. Carton (Fr.) 15.30.58 op 2.38, 10. Momene (Sp.) 15.32.23 op 4.03, 11. Miel Verstraete (Ned.) 15.32.37 op 4.17, 19. Lex van Kreuningen (Ned,) 15.35.25 op 7.05. 20. Ferretti (It.) 15.35.28 op 7.08, 21. Leo Knops 15.36.14 op 7.54, 24. ex aequo Kees de Jongh 15.37.03 op 8.45. Het algemeen bergklassement luidt: 1. Heeb (Zwi.) 19 pnt, 2. Gomez del Mo ral (Sp17 pnt, 3. Vastiau (Belg.) 15 pnt, 4/5 Mayoral (Sp.) en Silvia (Port.) beiden 10 pnt., 8. Hugens (Ned.) 6 pnt,, 12. Janssen (Ned. 2 pnt. Het dagploegenklassement van de 4e etappe van de ronde van de toekomst: 1. Zwitserland (Heeb, Jaisli, Lutz) 10 uur 5 min. 25 sec., 2. Spanje, 10.05.39, 29 pnt, 3. België, 10.05.39, 28 pnt. 4. Ne derland (Janssens, Hugens, Van Kreu ningen) 10.07.18, 5. ex aequo: Italië en Groot-Brittannië, beide 10.08.21; 7. Por tugal 10.08.33. Het algemeen ploegenklassement: 1. Nederland, 2 overw., 2. Frankrijk, 1 overw. en 1 tweede plaats, 3. Zwitser land, 1 overw. en 1 derde plaats. De Nederlandse zwem- en schoonspring- ploeg, zoals die na de nationale kam pioenschappen in Soest wordt samenge steld, zal als laatste voorbereiding voor de Europese kampioenschappen in Leipzig een drietal dagen doorbrengen in een trai ningskamp in het Overijsselse plaatsje Borne. Dit trainingskamp, dat onder leiding Forbes Carlile, zal worden gehouden van 12 t/m 14 augustus. Daarna vertrekt de ploeg in zijn geheel naar Leipzig. Voetbal Thijs Libregts, de linksbinnen van het Rottei damse Excelsior en Jong Oranje, zal volgend seizoen de kleuren van Feijenoord verdedigen. Gistermiddag zijn de besturen van beide verenigingen het eens gewor den over de transfersom, die 100.000 is Feijenoord heeft de afgelopen week ook een deel van zijn „eigen kweek" een con tract aangeboden. Jacobs, Vrauwdeunt (de zoon van de vooroorlogse voetbalcrack Manus Vrauwdeunt), Katteszaart, Warnas en Fase zullen in het nieuwe seizoen ..be taald" spelen. Een jeugdcontract kwam voor Van der Vall uit de bus, die in het A-elftal van de stadionclub speelde.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15