Amsterdams havenplannen van belang voor mens in de IJmond Recreatiegebieden bedreigd Vakantiereizen per vliegtuig komen steeds meer in trek IJM 82 onderbrak reis twee keer Circus Bas klaar voor de start r R. Haak naar Amerika Gevonden Opbrengst Anjeractie Slotavond Jaarverslag Veiser Gemeenschap Scheep sag ent uren begonnen hun werk in Den Helder VRIJDAG 6 JULI 19 62 5 V Zangavond Oecumenische dienst In het jaarverslag van de Velser Gemeenschap schrijft de voorzitter, de heer J. van Os van den Abeelen, dat de aandacht van allen, die zich bezighouden met het welzijn van de mens in de IJmond, in sterke mate is getrokken door de dis cussies over de zogenaamde Amsterdamse havenplannen. „Deze discussies vinden terecht plaats in de bestuurslichamen en bewegen zich eveneens terecht in de politieke sfeer. Het is dan ook in deze organen en in deze sfeer, dat te zijner tijd beslissingen zullen vallen over de thans in discussie zijnde expansie van de Amsterdamse havens en handelsinrichtingen, die belangrijke gevolgen voor de bevolking van Velsen zal kunnen hebben", aldus de schrijver. „De Velser Gemeenschap is zich intus sen bewust, dat een uitbreiding van de Amsterdamse havens tot aan Velsen en de totstandkoming van een nieuwe indus- triestrook langs de gehele noordzijde van het Noordzeekanaal, naar alle waarschijn lijkheid zou moeten leiden tot een wijzi ging van onze inzichten over het stadium, waarin zich de opbouw van Velsen be vindt. Baseerden wij ons tot dusverre op zeer beperkte uitbreidingsmogelijkheden van het Velsense inwonertal, welke slechts ruimte zouden laten voor een afronding van de voorzieningen in de culturele en maatschappelijke sectoren, thans moet worden gesproken van onzekerheden daar omtrent, die ons werk niet gemakkelijker zullen maken. Er bestaat immers gegeven de be- volkingssituatie in de Randstad Holland en de prognoses, die reeds, voordat er spra ke was van bevolking-aantrekkende nieu we industrie- en havenplannen, voor de IJmondnoord waren gemaakt een zeer reële kans, dat er een aanzienlijke druk zal ontstaan op de recreatiegebieden in Zuid-Kennemerland, die zoals bekend voor een groot deel in de gemeente Velsen ge legen zijn. Zoals reeds jarenlang in de IJmond-Noord een rationele planning van culturele en sociale voorzieningen wordt be moeilijkt door het uitblijven van beslissin gen over de bestuurlijke structuur van dat gebied, zo zal wellicht in de komende ja ren ons werk in Velsen-Zuid verzwaard worden door onzekerheden m.b.t. de groot te, samenstelling en lokale situering der toekomstige bevolking. Eén en ander kwam reeds ter sprake bij de installatie van de onlangs ingestel de Contact-Commissie Santpoort, die zich o.m. zal bezighouden met de zalen-situa tie in dit gemeentedeel, doch zich daar naast zal bezinnen op de positie van de Santpoortse bevolking in het Velsense ge heel. De Contact-Commissie Velsen-Noord kwam in het verslagjaar tot een inventa risering van de wensen van het organisa tieleven m.b.t. de verenigings- en sportac- BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: P. J. Klepper-Kraaijenoord, z., Warmenhovenstraat 90, IJmuiden; M. J. Otto-van Breemen, d. van Wassenaer- straat 63, IJmuiden-Oost; C. E. A. Wolken- Jansen, z., Rijksweg 320, Haarlem; W. A. M. Schoonhoff-Verhoeven, z., Aagtevonk- laan 6, Driehuis; E. Boon-Stickel, d., Laz. Mullerlaan 3, Santpoort; G. van der Burg- Visser, z., Burg. Rambonnetlaan 8, IJmui den; M. J. IJff-Boender, d., Spaamdam- merweg 16, Spaarndammerpolder; T. Rins- ma-Kooistra, d., van Galenstraat 20, IJ muiden-Oost; M. van den Heuvel-van Breugel, d., Stationsweg 30, Velsen-Zuid; M. A. J. Westerhuis-van Gestel, d., van Loostraat 9, Haarlem; A. de Boer-Kraaijen- oord, d., Le Mairestraat 16, IJmuiden-Oost; J. M. C. de Rooij-van Wissen, d., Wüste- laan 75, Santpoort-Zuid. OVERLEDEN: J. Wortel, 72 j., e. van C. Kluijt, Heerenduinweg 67, IJmuiden; K. J. Schoorl, 3 w., Reggestraat 68, IJmuiden; T. van Diggelen, 85 j., wed. van M. A. Wol zak, Wijkerstraatweg 311, Velsen-Noord; A. Krijger, 91 j., wed. van C. Spits, van Leeuwenstraat 2, IJmuiden; H. Vooren, 81 j., Broekbergenlaan 24, Santpoort. commodatie. Wij brachten het resultaat hiervan ter kennis van Burgemeester en Wethouders van Velsen, die inmiddels hun dank betuigden voor deze arbeid. Wij ho pen, dat deze gegevens het gemeentebe stuur van nut zullen kunnen zijn bij zijn pogingen om deze vrijwel afgeronde wijk een geheel van voorzieningen te verschaf fen, dat in overeenstemming is met de be tekenis en de specifieke plaats van Velsen- Noord in het geheel van de IJmond", al dus de heer Van Os van den Abeelen. „In ons vorige jaarverslag moesten van bezorgdheid getuigende passages over de Velser Kunstkring en over de Volksmu ziekschool Velsen worden olgenomen. Het stemt tot voldoening, dat onze eerste doch terorganisatie als de voortekenen niet bedriegen in de toekomst haar avonden weer zal kunnen organiseren in een goede zaal in de gemeente Velsen. Wij zijn dank baar voor de trouw die de abonnees van de Kunstkring hebben getoond, gedurende de moeilijke jaren dat zij gastvrijheid geno ten in Haarlem. De voorstellingen in het komende seizoen zullen waarschijnlijk voor het laatst in Haarlem worden gege ven". Na intensief overleg heeft men de me dewerking van het gemeentebestuur ver kregen, die de Volksmuziekschool in staat zal moeten stellen haar werk op een ver antwoorde wijze uit te bouwen. In het jaar 1961 is er een goed contact tot stand gekomen met de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad (B.S.C.R.). De besturen der organisaties hebben op openhartige wijze van gedachten gewisseld over een aantal gemeenschappelijke pro blemen en zullen dit blijven doen. „Wij wil len onze waardering uitspreken voor een zojuist door de B.S.C.R. uitgegeven nota, waarin verschillende aspecten van het op bouwwerk worden belicht en de moeilijkhe den, van de inschakeling van de bevol king en van de uit haar voortgekomen or ganisaties bij de opbouw van een verander de samenleving", schrijft de voorzitter. Een belangrijke bestuursmutatie was in 1961 het bedanken van de heer H. Voor zanger, lid van het dagelijks bestuur, als voorzitter van de sociale sectie en als voorzitter van de contactcommissie Vel sen Noord. In de loop van 1961 bracht men ver schillende adviezen uit aan het gemeente bestuur, onder andere betreffende de her bouw van een muziektent in het Burgemees ter Rijkenspark, het beschikbaar stellen van een domonstratletuin voor de Tuin bouw Studieclub en een rapport over de situatie in Velsen-Noord inzake diverse noodzakelijke voorzieningen. Als nieuwe leden zijn toegetreden het jeugdkoor IJmuiden-west, het ANJO (Al gemene Jeugd Onthouders), Volkstuinver eniging IJmond en Gereformeerd Ge mengd Koor. Afgevoerd werd de Christe lijke Filmactie Cefa. De aanwijzing van de n.v. Verenigde Scheepsagenturen tot IATA-agent, zoals wij dat in Velsens Zakennieuws meldden, is voor de IJmondbewoners een aan trekkelijk gebeuren. Want het betekent, dat men nu voor het eerst in de IJmond onmiddellijk zal kunnen boeken voor vliegreizen. Niet alleen het kantoor aan de Kanaalstraat biedt daartoe gelegenheid, maar ook op het VVV-kantoor aan het Marktplein te IJmuiden kan men terecht. Nu het vliegen een steeds grotere vlucht neemt is het voor Velsen wel belangrijk dat men ook hiervoor niet meer uit de stad hoeft. Feitelijk bestaan de scheepsagenturen al heel lang. Al vroeg in de negentiende eeuw kon men in Den Helder de naam Halverhout tegenkomen. Toen kwamen de schepen voor Amster'dam daar binnen, om dcgor het Noordhollands Kanaal naar de hoofdstad te varen. Toen in 1876 de sluizen van IJmuiden in werking traden, vestigden de Scheeps agenturen zich natuurlijk hier Men ke.rde de N.V. Zurmühlen en de N.V Halverh >ut en Zwart. In 19201921 besloot men sa men zaken te doen en toen ontstonden de Verenigde Scheepsagenturen, zoals wij die nu nog kennen. Voor K.L.M. In die tijd dacht men natuurlijk nog niet aan vliegen, maar toch zou het niet lang meer duren. In 1931 werd men al agent voor de KLM, en dat ging zo door rot de oorlog. Na de bevrijding was de situatie heel anders. IJmuiden had geen industrie en geen huis, de KLM had geen machines, zodat er geen reder was om de agentuur te handhaven. Men hield zich maar weer bij de schepen, maar lang duurde dit niet. Het vakantiereizen nam al snel na de oorlog hand over hand toe. Reisbureau's kregen een belangrijke taak en de scheeps- swtó>: De Rotterdam IJM. 82, die dinsdag middag afmeerde aan de Tegeltjesmarkt heeft de reis twee keer moeten onderbre ken. Donderdag 21 juni liet de oliedruk installatie het afweten toen het schip op 59.50 graden n.b. viste. Om het euvel te verhelpen moest men naar binnen. Aan gezien Aberdeen de dichtstbijzijnde haven was, besloot de schipper de koers daarheen te richten hoewel de afstand honderd zee mijlen was. In Aberdeen werd de olie drukinstallatie provisorisch hersteld, waar op de Rotterdam zaterdag rond het mid daguur weer naar zee vertrok. De schipper liet, direct nadat men de territoriale wateren had verlaten, de net ten uitzetten om de winch te proberen. Al gauw werd geconstateerd dat de zaak nog niet in orde was en keerde men te rug naar Aberdeen. Via de zender werd contact opgenomen met de rederij in IJmui den, die op haar beurt direct een techni cus met de benodigde onderdelen naar Aberdeen zond. De technicus was zondag avond ter plaatse en maandag kon de IJM 82 opnieuw naar zee gaan. De in stallatie werkte toen voortreffelijk. Gis termorgen werd de verse waar in de vishallen gelost en meteen daarna hees een kraan ruim 400 balen aan boord ge maakte vismeel in Haringhaven aan wal. De foto geeft hiervan een beeld agenturen volgden de ontwikkeling. Men ging bus- en treinreizen verzorgen, tot zelfs dagtochten, en natuurlijk bleef het verzorgen van reizen per schip een speci fiek deel van het bedrijf. Vliegtoerisme De laatste jaren kwam het vliegtoerisme meer naar voren. Bij de Verenigde Scheeps agenturen plaatste men drie personeels leden een tijdlang bij de KLM. Een oplei ding van vijf weken bezorgde hun de nodige vakkenis en zo kan men nu met een gerust hart starten. Zodat een IJmui- denaar nu even een vliegkaartje kan ko pen, iets, dat past in de ontwikkeling van deze tijd. Het vliegtoerisme neemt een geweldige vlucht, dat staat wel vast. Steeds meer mensen ontdekken, dat het toch wel wat scheelt in de vakantieduur. Als men naar Majorca met de trein zou gaan, zou men eerst 10 uur in de trein zitten naar Parijs, dan 14 uur in de trein naar Barcelona, dan een hele avond moeten wachten en dan laat in de avond met de boot naar Majorca moeten oversteken. Met de bus duurt het drie dagen. Maar een vliegtuig kan het doen in 150 minuten. Nachtvluchten De Engelsen doen dergelijke reizen bij voorkeur 's nachts. Als een vliegtuig om tien uur in de avond in Londen arriveert staat het daar ongebruikt tot de volgende morgen. „Wacht even", zeggen Britten in zulke gevallen en ze vliegen met de machine even op en neer naar Majorca. Zo zjjn er nu ook goedkone nachtvluchten van Londen naar Schotland, goedkoper zelfs dan de treinreizen. Het gevolg is, dat Majorca-gangers ver baasd zien, hoe hun Engelse vakantiege noten op de gekste tijden vertrekken, up weg naar een vliegtuig, dat dan meestal in het holst van de nacht op een eenzaam vliegveld landt. Dat de Engelsen het zo doen, zit natuur lijk in de kosten, want vliegen is duurder dan treinreizen. Maar uit de ontwikkeling blijkt toch wel, dat steeds meer mensen de verkorting van de reisduur belangrijk gaan vinden en bovendien ontdekt hebben, dat een vliegvakantie naar verhouding niet zo gek in de prijs ligt. Vooral Majorca is momenteel in trek, maar hetzelfde geldt voor de Spaanse Middellandse-Zee-kust. 's Winters is er nog al wat vraag naar de Canarische Eilanden en Egypte, Griekenland is ook zo'n land waar men meestal naar toe vliegt. Opko mend is ook duidelijk het toerisme naar Joego-Slavië en Bulgarije, twee landen, O e veel toeristische propaganda maken en tal van hotels bouwen. Sardinië blijkt nog niet zo te trekken en Jersey heeft nog geen vat op de Neder lander. Men blijkt het klimaat niet zo te vertrouwen en kiest dus maar liever het zekere voor het onzekere: de zon tegemoet. Dat is trouwens het kenmerk van vrijwel alle vliegvakanties. Een positieve factor daarbij is voor ve len gebleken, dat het in Spanje en Italië „er omheen" zo goedkoop is. Behalve na tuurlijk voor degenen die met twee kof fers weggaan en er met drie terugkomen, omdat alles daar zo goedkoop is. Want over het algemeen maken de nood zakelijk geachte souvenirs een vakantie reis duur, in elk geval veel duurder dan men eerst had verwacht. Maar dat moet toch in elk geval ieder voor zichzelf uitmaken. Of het weer goed zal zijn, helaas niet. Een reden te meer, waarom er zo veel naar de zon toereizen. Wie zou ze onge lijk willen geven? „Zaterdag 21 juli spelen we in ieder geval. Al moet de onderste steen boven ko men". Over twee weken geeft het Santpoortse kinder circus Bas de eerste voor stelling van dit seizoen. Dat heeft de leider, de 22-jarige Jan Bas, zich vast in het hoofd gezet. En dan gebeurt net ook. Hoewel hij zelf het woord „twijfelachtig" in de mond neemt. „Er moet nog hard worden gewerkt", zegt hij. „We hebben nog veel materiaal nodig, vooral hout en board." Jan Bas is met de gemeente Velsen in bespre king over een nieuwe stand plaats voor het circus, aan de Bloemendaalsestraatweg achter de PEN-garages. Voor heen stond het circus achter huize Bas aan de Wüstelaan. „Maar daar is het nu een troep en het is zo afgelegen. Bovendien hebben ze dat oude huis afgebroken, zodat we geen kleedlokaal hebben. Daar aan de Bloemendaalse straatweg loop je tenminste goed in de gaten". Het Circus Bas wil zich tot in de wijde omtrek door middel van zwart met gele affiches bekendheid geven. Tot in Zandvoort toe. „Ik verwacht daardoor vooral ook buitenlanders", zegt Jan Bas. „Als het slecht weer is bunnen ze met hun kinderen in de auto stappen en naar ons komen. Trouwens er ko men door de Bloemendaalse straatweg ook veel buiten landers, die zien het circus dan wel staan. Alleen met het drukken van de affiches zit ik nog. Het mag natuurlijk niet teveel kosten". Cirpus Bas gaat ook dit sei zoen weer optreden voor een .iefdadig doel. Naar welke organisatie of instelling de baten dit jaar gaan, weet Jan Bas nog niet. Het programma ziet er dit jaar weer heel anders uit. De band is nu uitgebreid tot een drummer die een nieuw orumstel krijgt, twee gita risten, waarvan een met een elektrische gitaar, een accor deonist en een trompettist Lr is een trapezenummer, Iwee clownsnummers en het koorddansnummer is uitge breid en omgeschakeld van een Chinees naar een In diaans nummer. Het verdere programma is nog vaag. Jan Bas is erin geslaagd de 18- jarige Peter Hensse uit Heemstede aan te trekken als spreekstalmeester. ,Die is lid van de club van circusvrien- Jan Bas, bij de nieuwe kassa. den en weet een hoop van het circus af", zegt hij. „Het wordt al met al een aardig programma. Artiesten heb ben we genoeg, zij het dat er een gebrek aan meisjes is. We hebben, afgezien van het hulppersoneel, 18 tot 19 jongensartiesten en niet meer dan drie meisjes. Ik zou ook nog graag twee meisjes wil len hebben voor de program maverkoop, maar die krijg ik nog wel". Er zijn bij de repetities nogal wat moeilijkheden ge weest met jongens die exa men moesten doen en zich daardoor genoodzaakt zagen verstek te laten gaan. „Deze week, op zaterdag en zondag, moet ik de tent opzetten", zegt Jan Bas „Door de week moet ik wer ken". Hij werkt in het schil dersbedrijf van zijn vader. In zijn vrije uren timmert hij ijverig aan de nieuwe kassa voor het circus, een van 1.80 bij 2 meter. „De moeilijkheid is, dat we nog geen kleedtent hebben. Die moet minstens vijf meter lang zijn. En huren is bij die dingen even duur als kopen". Het kindercircus heeft al verscheidene aanbiedingen om op te treden moeten af slaan in verband met de examens. „We hebben nog gespeeld op Koninginnedag en ter gelegenheid van de koperen bruiloft van een Haarlemse dominee", zegt Jan Bas. „En ik zal je zeg gen dat het een heel gesjouw is We moeten het materiaal vervoeren op één bakfiets. Nog een huren is te duur". De tent van het circus krijgt een grotere capaciteit. De piste wordt vergroot van 3.50 tot 4 meter middellijn en er komen 25 zitplaatsen bij. Er is plaats voor 250 kinderen of 150 volwassenen. Voorts zal de tent vaster komen te staan door het ge bruik van kabels en (dure) zelfspanners. Zoals gebrui kelijk is er een middag- en een avondvoorstelling. Tij dens de laatste geeft een der artiesten een imitatie Toon Hermans-show. Toegangs prijzen zijn nog niet vastge steld. Jan Bas en nog enkele van zijn artiesten slapen het hele seizoen door in de tent. In het kader van „The Ex periment in International Living", een organisatie die zich sinds 1932 ten doel stelt jonge mensen kennis te laten maken met het Amerikaanse levenspatroon, is de 29-jarige Heemskerkse journalist Ruud Haak met het Italiaanse pas sagiersschip „Aurelia" uit Le Havre vertrokken naar de Verenigde Staten. De deel nemers aan het „Experi ment" moeten als het ware ambassadeurs van hun land zijn. Er wordt van hun ver wacht dat zij, door middel van lezingen of door persoon lijke gesprekken, vertellen over hun eigen land. De heer Haak heeft hiertoe materiaal meegekregen van hoogovens, van de gemeente Beverwijk en van Bureau Wijsmuller in IJmuiden. De deelnemers worden op kosten van de or ganisatie, die financieel wordt gesteund door de Amerikaanse Rotary-club, gehuisvest bij Amerikaanse gezinnen. De heer Haak wordt voorlopig opgenomen in een gezin, dat woont in Gary aan het Michiganmeer en niet ver van Chicago. Voor Nederland is de orga nisatie in handen van het te Amsterdam gevestigde Ne- derland-Amerika Instituut. Sollicitanten worden via de pers opgeroepen. Dezen ko men dan voor een selectie - commissie. Dit jaar waren er 27 kandidaten, waarvan er 17 werden uitgekozen. De ge kozenen hoeven slechts hun reis te betalen en dan voor het sterk gereduceerde tarief van 1.400. Het „Experiment" ver strekt 50 dollar zakgeld. En zijn individuele en groeps reizen. De meesten kiezen een individuele reis, zo ook de heer Haak, die ongeveer drie maanden aan de over zijde var, de Atlantische Oceaan blijft. Wij hopen u in deze rubriek op de hoogte te kunnen houden van zijn be levenissen in de Nieuwe Wereld. Hij schreeef ons: Met het 16000 ton metende m.s. „Aurelia" van de Genu- ese Cogedar Lines zijn vanuit Le Havre onlangs 950 men sen naar de Verenigde Sta len vertrokken, studenten, padvinders, jonge mensen die aan een of ander „inter national program" deelne men. De „Aurelia" was op 17 juni in Le Havre aangeko men met een kleine duizend Amerikanen die Europa gaan „doen". De gehuurde auto's stonden al gereed. Het schip vaart de hele zomer op en neer tussen Amerika en Europa goodwill halen en brengen. Het aantal internationale uitzendings- en uitwisselings programma's is vrij groot. Vooral de Amerikanen zijn op dit gebied zeer actief. Een al dertig jaar bestaand pro gramma is het „Experiment in International Living" waaraan jaarlijks tientallen Europeanen deelnemen. Aan boord bevonden zich 130 „Experimenters" en twee keer zoveel deelnemers aan het „International Camp Counselors Program". Uit ons land waren er negen Ruud Haak „Experimenters" en twintig „Counselors" op de „Aure lia". Tijdens de negen dagen durende overtocht die, gezien het ruwe weer menig passa gier van zijn stuk heeft ge bracht is niets nagelaten om de Amerika-gangers in tensief te informeren over het land van bestemming. Betaalde studenten vormden het informatiebureau. In hun bewonderenswaardige ijver om in te lichten gingen de dames en heren soms zover, dat het onmogelijk bleek één plekje aan boord van het toch al niet grote schip te vrnden, waar geen meeting of lezing werd gehouden. Om toch wat te kunnen mijmeren diende de enkele rustzoeker zijn regenjas aan te schieten en zich naar het sloependek te begeven, waar hem kou en een natte ligstoel wacht ten. Elke dag verscheen een gestencild krantje met tal van wetenswaardigheden over passagiers en schip. Een redactielid ving op de voor plecht met een draagbaar radiotoestellejte de nieuwsbe richten op, die hij dan pu bliceerde. De redactietouw tjes waren in handen van de Lloemendaalse mrs. Barba ra Rose, wier man in Am sterdam hoofdassistent is aan de universiteit. De teke naars, hoedjesknippers en ty pistes werden gerecruteerd uit het hoofdzakelijk jeug dige internationale gezel schap. Naast discussiebijeen komsten, lezingen en instruc tieve filmvoorstellingen wer den ook tal van festiviteiten georganiseerd, zoals een ge maskerd bal, twistavonden en volksdansen. De bemanning heeft zich ook niet onbetuigd gelaten én zorgde voor een ware feestvreugde. Gezeten in een roeibootje, dat met een ka bel langzaam over de dans vloer werd getrokken, zong de barkeeper Napolitaanse liederen in een prachtige om geving van honderden vlag getjes, aan- en uitfloepende lichtjes en een gele maan achter een visnet. Het koor zong zo enthousiast en warm dat geen passagier er ijskoud onder kon blijven. De sloepenrol leek meer op een zwemfestival. Drie dagen na het vertrek rinkelde de alarmschei en begaf ieder zich gehuld in zijn oranje zwemvest naar de grote lounge voor het in ontvangst nemen van nadere instruc ties. Er werden slechts 30 van de 950 passagiers naar hun reddingboot geleid. De overigen bleven achter in de zaal, zwijgend en sigaret ten rokend. Na tien minuten wachten werd omgeroepen dat allen hartelijk werden bedankt en nu hun vesten wel konden wegbergen, ledereen begon hierna het favoriete Halleluja-lied te zingen en een Amerikaanse zei mij dat ze nu zo blij was dat zij wist in welke boot zij rnoest stappen in geval de „Aurelia" op een ijsberg zou lopen. En tot slot: een non in een zwemvest is een prachtig gezicht! In de gemeente Velsen werden van 22 tot 29 juni de volgende voorwerpen gevon den: basketbalschoenen, kin derfietsje, sleutels, trui, herenportemonnaie, zijden sjaal, aktentas, weekendtas, wollen sjaal, kinderschepnet je, verscheurd paspoort, kin derbroekje, lederen porte feuille, jongensfiets, plastic kinderschoenen, damesporte- monnaie, jongensondergoed, bos sleutels, herensportfiets, briefkaarten en postzegels, ring, bal, plastic portemon- naie, transistorbatterijen, jongens jack, sportrijwiel, damesrijwiel, herenrijwiel, aktentas, sluitpen voor vrachtauto, kinderpaplepel, herenportemonnaie, pullover, parapluie, zwembroek, arm band, autoped, muntbiljet, regenbroek, halsketting, por- temonnaie, autoped, arm bandje, foudraal voor para pluie, koperen gewicht, rol tijdschriften, damestasje, plastic bal, damesrijwiel, le deren handschoenen, huis sleutel. Inlichtingen over deze voorwerpen kan men dage lijks krijgen bij het hoofd bureau van politie in IJmui den-Oost. De daar ged po neerde voorwerpen kan men terughalen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. In Beverwijk heeft de Anjeractie een nettobedrag van 1.750 opgebracht. De poppententoonstelling in De Opgang trok driehonderd be zoekers. De naam van de pop die men daar kon raden was Laura, naar het Neder landse meisje, dat als UNES- CO-meisje naar Amerika ging. Aangezien er gelijk tijdig in De Opgang een UNESCO-ten toonstelling De Stichting Zonnebloem- Klimop, Beverwijk-Velsen, houdt zaterdag 7 juli in „De Rank" aan de Wilhelmina- kade in IJmuiden de slot avond van het cursusjaar 1961-1962. Van acht uur tot nngeveer half tien verzorgen de leerlingen een bont pro gramma, van tien uur tot cwart voor twaalf is er dan sen op muziek van „The Blue Stars" uit Haarlem. werd gehouden, had men Laura een geschikte naam voor de pop gevonden. Het raadspelletje bracht 27 gul den op, voor entree werd 73 gulden betaald. In de Hervormde kerk te Wijk aan Zee vindt dinsdag 10 juli een zangavond plaats. Medewerking verlenen Jo hanna Uijtenbogaard, so praan, Margje Roelofs—Aries mezzo sopraan en de organist G. J. Moed. Gezongen wor den solo's en duetten van Bach, Vivaldi en Mendels sohn. Zondagavond 8 juli vindt in de Hervormde Kerk te Wijk aan Zee een Oecumeni sche dienst plaats. Voorgan ger is ds. P. Wikinga, doops gezind predikant en de litur gie wordt verzorgd door ds. J. Borghardt.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5