Absolute meerderheid voor de CDU in Düsseldorf verloren Socialisten winnen 9 zetels, liberalen verliezen 1 zetel neem geen Albanië op vredescongres in Moskou aanwezig Communistische voorzitter van Britse vakbond ETU geroyeerd WERELDNIEUWS Twee grensbewakers uit Oost-Berlijn gevlucht Derde kandidaat-premier in Brazilië Tsjechische president Novotny in ongenade? Thailand schikt zich in uitspraak van Haags Hof rolt beter, plakt beter, brandt beter Ook critiek op Sovjet-Unie verwacht Deputatie uit Europese Beweging bij Franco DC-8 van de Al Italia verongelukt: 94 doden Tyfoon Joan nadert Japan China waarschuwt opnieuw India Laos conferentie uit het slop <~Praatótoel Studenten muitten in Birma: 15 doden 0p de MAANDAG 9 JULI 1962 Breuk in coalitie Messerschmitt-straaljager vloog 20 jaar geleden Phindering nabij Rio Wrak pas zaterdagavond in dicht oerwoud gevonden Vertrouwen voor Turkse coalitieregering Sir Winston Churchill heeft aderontsteking Sporry Universiteit van Rangoon door regering gesloten O O O O O O O O 3 0 O O O O O O 0 1 O O O O O O O O O O O O O O O O O (Van onze correspondent) BONN De Westduitse socialistische partij heeft gisteren bij de verkiezingen in Noord-rijnland-Westfalen een grote ver kiezingsoverwinning geboekt. De S.P.D. kreeg 3.495.637 stemmen, 43,3 percent van alle uitgebracht stemmen, 4,1 percent meer dan bij de laatste deelstaatverkiezingen in 1958. Daarmee veroverde de S.P.D. in to taal negentig van de tweehonderd zetels in het deelstaatparlement, negen meer dan in 1958. Adenauers Christen-Democratische Unie kreeg 3.751.920 stemmen, 46,4 percent van totaal en 4,1 percent minder dan in 1958, waarmee de C.D.U. 96 zetels veroverde, acht minder dan in 1958. Voor de Liberale Freie Demokratische Partei waren de cijfers: 553.000 stemmen, 6,9 percent, 0,2 minder dan in 1958, veer tien zetels, één minder dan in 1958. 73,5 percent van de kiezers kwam naar de stembussen. De christen-democraten verloren hierme de absolute meerderheid, die zij sinds 1958 bezaten, ook al bleven zij de grootste partij. Zij zijn nu echter, evenals in Bonn, na de landelijke verkiezingen van septem ber vorig jaar, aangewezen op een coalitie met de S.P.D. of de F.D.P. Deze beide partijen hebben gisteravond, na het be kend worden van de verkiezingsuitslag, beide hun aanbod herhaald, met de C.D.U. een regering te willen vormen. Volgens velen ligt voor de hand dat men in Düsseldorf, de hoofdstad van Noord- rijnland-Westfalen, de formule uit Bonn C.D.U.-F.D.P. zal toepassen, waardoor een nieuwe regering over 110 zetels in het parlement zou beschikken. Aan de andere kant is de uitslag wel BERLIJN (Reuter en AP) Zaterdag zijn twee Oostduitse grenswachters, die aan de Amerikaanse sectorgrens op wacht ston den, naar West-Berlijn gevlucht. Ongeveer driehonderd andere grensbewakers waren bezig de hindernissen voor het vluchten langs de grens in het noordwestelijke ge deelte van de stad te versterken en bleven ondanks de zware regen, die bjj tussen pozen viel, aan het werk. Het Westduitse ministerie voor de Vluch telingen heeft bekendgemaakt dat in het eerste halfjaar van 1962 nog geen tien duizend Oostduitsers hebben verzocht als vluchteling te worden aangemerkt. Het vorige jaar, voor de bouw van de muur, was het aantal vijftig maal zo groot. Franz Thedieck, staatssecretaris voor zaken geheel Duitsland betreffende, heeft voor de radio verklaard dat het aantal poli tieke gevangenen in Oost-Duitsland is ge stegen tot 15.000. Hij zei dat dit een stijging van 6.000 betekent sedert 24 mei. Generaal Lucius Clay, de voormalige bij zondere vertegenwoordiger van president Kennedy in Berlijn, meent dat er nog geen oplossing van de Berlijnse kwestie in zicht is. Hij zei dit in antwoord op vragen bij zijn vertrek per vliegtuig naar de Ver enigde Staten, na het bezoek van drie dagen dat hij volgens belofte aan West- Berlijn heeft gebracht. Hij zei Amerikaanse firma's te zullen vragen meer investeringen in West-Berlijn te doen. BRASILIA (AP) President Joao Goulart van Brazilië heeft aan de Ka mer van Afgevaardigden de naam van zijn derde kandidaat voor het ambt van minister-president ter goedkeuring voor gelegd Francisco Brochado da Rocha, een sociaal-democraat. Verwacht wordt, dat de Kamer, waarin de conservatieven in de meerderheid zijn, zich niet met de kandidatuur var de 51 jaar oude Brochado da Rocha zelf een afgevaardigde en naaste medewerker van gouverneur Leonel Brizola van de staat Rio Grande Do Sul zal verenigen. Brochado da Rocha, die dikwijl critiek iutoefent op de Amerikaanse politiek, wordt door velen te links geacht. De afgevaardigden zijn met het oog op de kandidatuur in buitengewone zitting bijeengekomen. Verwacht wordt, dat zij vandaag zullen stemmen. Goularts eerste keus werd afgewezen omdat hij te libe raal geacht werd. De tweede, een con servatief, kreeg een meerderheid, maar moest aftreden omdat hij er niet in slaagde een kabinet te vormen. een duidelijk votum van de kiezers tégen de liberale F.D.P., die weliswaar slechts 0,2 percent achteruitging sinds de vorige deelstaatverkiezingen in 1958, maar die ver geleken bij de Bondsdagverkiezingen van 1961 4,2 percent naar beneden tuimelde. Een malaise, waarin de C.D.U. een beetje deelde, want ook deze partij ging, verge leken bij de verkiezingen van 1961, 1,7 percent terug. Voor een deel is deze achteruitgang van beide partijen wel terug te voeren op de geringe opkomst der kiezers, van wie een groot deel het stralende zondagsweer be langrijker vond dan de stembus. Maar voor een ander deel komt in de teruggang tot uiting, dat steeds meer kiezers de afge lopen jaren terugkomen van de C.D.U. en, afgezien van de opflikkering in septem ber 1961, ook van de F.D.P. In Bonn gonsde het gisteravond van de speculaties over de consequenties, die de uitslag in de volkrijkste deelstaat van de bondsrepubliek zal hebben voor de po litieke toestand in Bonn. Tenslotte blijkt uit de uitslag, dat vele kiezers (en giste ren stemde bijna een derde van het totale aantal Westduitse stemgerechtigden) wei nig op hebben met de twee partijen, die in Bonn samen de dienst uitmaken. Dat zou een reden kunnen zijn om ook in Bonn andere wegen te gaan bewandelen en de huidige coalitie te verbreken. Deze kwestie is actueel, omdat christen democraten en liberalen woensdag sa men zullen komen, om het voortbestaan van de coalitie te bespreken. De liberale AUGSBURG (AP) De Messerschmitt- fabrieken te Augsburg herdenken deze maand de twintigste verjaardag van de eerste vlucht van de ME 262 's werelds eerste straaljager (Düsenjager). In juli 1942 werden de eerste proefvluchten met de ME 262 gemaakt. Dit toestel bereikte toen een snelheid van 900 kilometer per uur. Het kwam pas in 1944 gereed. Het werd in de laatste maanden van de oorlog door de Luftwaffe gebruikt. Van deze ME 262 wa ren ongeveer 1.200 stuks door Messer- schmitt gebouwd toen Duitsland in 1945 ineenstortte. Messerschmitt vervaardigt thans voor namelijk zijn scootmobiel, terwijl met an dere Westduitse ondernemingen samenge werkt wordt voor de bouw van Ameri kaanse straaljagers in West-Duitsland. LONDEN (AFP) Volgens de Britse Sunday Times zou spoedig een officiële bekendmaking te verwachten zijn waaruit blijkt, dat president Novotny van Tsjecho- slowakije in ongenade is gevallen. Het blad schrijft, dat „de crisis in de boezem van de Tsjechoslowaakse commu nistische partij" haar hoogtepunt bereikt heeft. Voorts zou Jesph Barak, voormalig vice-premier en politiek tegenstander van Novotny, die onlangs tot vijftien jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld, door tus senkomst van premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie op vrije voeten gesteld zijn. i De Sunday Times meent ook te weten, dat een in het buitenland weinig bekend hoge functionaris, een zekere G. Hendrych, Novtny zal opvolgen. partijvoorzitter Mende zei afgelopen vrij dag zelfs in bijna grove bewoordingen, dat een dergelijke bespreking tijd werd, omdat de sfeer in de coalitie ondraaglijk was geworden. Een argument, dat echter spreekt tegen een verbreking van de coalitie C.D.U F.D.P. in Bonn, luidt, dat Adenauer be lang heeft bij het voortbestaan ervan. De 86-jarige kanselier zou grote kans lopen bij een komende kabinetscrisis niet meer op de troon terug te keren. Maar het is wel de vraag of Adenauer zijn partij nog steeds zozeer naar zijn hand weet te zetten, dat zijn partij vrienden in Düsseldorf het voorbeeld van Bonn zullen volgen. Wel licht dat in deze deelstaat, waar de goede samenwerking tussen regering en opposi tie toch al een begrip was, een coalitie tussen C.D.U. en S.P.D. zal worden ge vormd, waarmee Düsseldorf een soort oefenterrein voor de nationale politiek zou Worden. BANGKOK (Thailand) (AP) Thailand heeft officieel ter kennis van de UNO ge bracht dat het zich onderwerpt aan de uit spraak van het Internationale Gerechtshof te 's-Gravenhage, dat de betwiste tempel aan de grens met Cambodja aan laatstge noemd land heeft toegewezen. Er is geen datum vastgesteld voor de overdracht van de achthonderd jaar oude tempel aan de Cambodjaanse autoriteiten. Advertentie 27S2 MOSKOU (Reuter/AFP) In het Krem- bezwaren van voorstellen die worden ge- lin is vanmorgen het „wereldcongres voor algemene ontwapening en vrede" geopend, in tegenwoordigheid van 2.200 afgevaar digden uit 120 landen. Ook Albanië, waar mee de Sovjet-Unie sinds geruime tijd in een ideologisch conflict is gewikkeld en geen diplomatieke betrekkingen meer on derhoudt, is met een delegatie vertegen woordigd. De bijeenkomst die zes dagen zal duren, is georganiseerd door de com munistisch georiënteerde wereldraad voor de vrede. Vanmiddag sprak premier Kroesj- stjev een rede uit. Niet-communistische afgevaardigden naar het congres verwachten dat niet al leen critiek op de politiek van het wes ten, maar ook op die van de Sovjet-Unie zal worden geuit. De hoofdredacteur van het Britse -linkse tijdschrift „New Statesman" Martin, heeft gezegd dat velen die geen eommunist of meeloper van de communisten zijn, naar Moskou zijn gegaan om de Russische proeven met kernwapens te veroordelen. Dit congres zal anders verlopen dan de voorgaande vredescongressen die de com munisten op touw hebben gezet, aldus Martins oordeel. Twee Amerikaanse voorstanders voor „een gezond kernbeleid", Jack en Fromm, zullen een verklaring indienen waarin de kernpolitiek van beide „atoomblokken" aan de kaak zal worden gesteld. In een boodschap aan het congres heeft Lord Russell een ontwapeningsplan voor gesteld, dat zou moeten worden opgesteld door neutrale mogendheden. Ook de inspec tie zou in neutrale handen moeten berus ten. In een op de band opgenomen toespraak heeft de negentigjarige pacifist ondermeer gezegd: „overwegingen van prestige en wantrouwen ten aanzien van uiteindelijke bedoelingen zouden het aanvaarden van een dergelijk plan niet in de weg staan. De (Van onze correspondent) LONDEN De zuivering in de vroeger door communisten beheerste invloedrijke Britse elektriciteitsbond (ETU) bevindt zich in het laatste stadium. Zondag is de 65-jarige Frank Foulkes, de geschorste communistische president van de bond, na jarenlang geharrewar officieel van zijn functie ontheven en geroyeerd als lid van de bond. Het bestuur verwierp zijn verweer dat hij geen schuld zou dragen aan de commu- Duizenden mensen hebben in de Bra ziliaanse plaats Caxias geprotesteerd tegen een staking van het transport wezen, waardoor ernstige voedsel tekorten ontstonden. De ongeregeld heden tijdens deze protest bijeenkom sten ontaardden in plunderpartijen, waarbij winkelruiten werden vernield. De regering heeft troepen naar Caxias gezonden om de rust te herstellen. nistische samenspanning in de bond en de vervalsing van de uitslagen van de bonds- verkiezingen ten gunste van communisti sche kandidaten. In 1959 heeft het gerechts hof Foulkes hieraan schuldig bevonden. Hij werd met zeven tegen vier stemmen afgezet, een beslissing welke later nog aan schriftelijke stemming van de leden worden onderworpen. Het royement was nodig geworden om dat Foulkes had geweigerd om met ver vroegd volledig pensioen te gaan. Hij zal thans zijn pensioen ontvangen waartoe hij binnenkort gerechtigd zou zijn en zal, zo als van bestuurszijde werd medegedeeld, royaal worden behandeld. Foulkes was zeventien jaar voorzitter van de bond en hij is het tiende lid van het oude regime, dat van de macht is ontheven. Een compli catie is nog dat Foulkes voorzitter is van een aantal organisaties voor industrieel overleg. Een aannemingsbedrijf wil hem als personeelschef aanstellen. Franco, heeft gisteren in het Prado- paleis een afvaardiging van de „Europe se beweging" ontvangen die de avond te voren in Madrid was aangekomen. De afvaardiging, die bestaat uit Pierre Wig- ny, Etienne Hirsch, John Hind en de al gemene secretaris Robert van Schendel, kwam het standpunt van de beweging uiteenzetten ten aanzien van de maatre gelen die de Spaanse autoriteten na het kortgeleden in München gehouden congres van de beweging tegen leden van de oppo sitie hebben genomen. In Londen heeft een deputatie onder leiding van Labourleider Hugh Gaitskell, een onderhoud gehad met de Spaanse ambassadeur, de markies De Santa Cruz. Er werd geen verklaring over uitgegeven maar men meent dat het gesprek ging over het gevangen zetten van oppositie leiders in Spanje. daan „door de anderen" zouden hierdoor worden weggenomen. Lord Russell's bood schap is naar Moskou gebracht door Chris topher Farley, secretaris van het comité van Honderd, de Britse tegenstanders van kernwapens, waarvan Lord Russell voor zitter is. BOMBAY (India) (Reuter, AFP) Tot nu toe zijn 48 lijken gevonden bij het wrak van de Italiaanse DC8, die op de top van een heuvel op ongeveer 300 kilometer ten noordoosten van Bombay is neergestort. In het toestel zaten 94 mensen. De red dingsploegen moesten grote moeilijkheden overwinnen om bij het wrak te komen. Bomen moesten omgehakt worden en men moest zich een weg banen door dichtbe groeide ravijnen. Bovendien is het ter rein door zware regenval veranderd in een moeras. Aan het bergingswerk nemen ruim 200 politieagenten en anderen deel. Men moet zeer op zijn hoede zijn voor panters en wilde zwjjnen. Het wrak werd zaterdagmiddag pas ge vonden óp aanwijzing van twee herders jongens, die in een veld buitenlands geld hadden gevonden en dit aan de politie hadden overhandigd. Men neemt aan dat de 85 passagiers en negen bemanningsle den om het leven zijn gekomen. Het vliegtuig was het laatst in gebruik genomen en had nog slechts 950 vlieg uren. De bemanning was geheel Italiaans. De piloot van een opsporingsvliegtuig had eerst het wrak waargenomen van- een Indische Canbérra-bommenwerper waar van de vermissing gemeld was op een vlucht van Poona naar Bhopal. Dit toe stel had een bemanning van twee koppen. TOKIO (AP) Bij de overstromingen die door zware regens tijdens het week einde veroorzaakt werden in Zuid-Japan, kwamen 51 mensen om het leven, wor den er 21 vermist en werden er 58 ge wond, aldus werd vandaag meegedeeld. Het weerbureau waarschuwt voor verdere verwoestingen aangezien de tyfoon Joan het land nadert. Op het eiland Kyoesjoe, het gebied dat het zwaarste getroffen werd, werden 308 huizen verwoest waarvan de meesten bedolven onder aardverschuivingen en kwamen 40.000 andere onder water te staan, aldus mededelingen van de politie. Vanmorgen had de regen opgehouden, maar het weerbureau waarschuwt er voor dat de tyfoon Joan morgen of woensdag nieuwe verwoestingen kan aanrichten. TOKIO (AP) Communistisch China heeft India vandaag gewaarschuwd, dat het een grote blunder zou maken als het meent, dat de Chinese grenseenheden geen gebruik van hun hun recht van zelfver dediging zouden maken indien zij aange vallen werden. Het officiële Volksdagblad te Peking legde deze verklaring af in een commen taar op het Chinese protest van 8 juli over „een recente nieuwe inval van In dische troepen in China's Sinkiang-gebied". ANKARA (Reuter) De Turkse Natio nale Vergadering heeft met 259 tegen 134 stemmen bij drie onthoudingen, haar ver trouwen uitgesproken in de coalitierege ring onder leiding van Ismet Inönu. Aan dit kabinet werken drie partijen mee. GENEVE (Reuter) De Geneefse con ferentie over Laos is gisteravond uit het slop gekomen waarin zij enkele dagen tevo ren was geraakt, aldus is van welinge lichte zijde te Genève vernomen. Het westen gaat thans akkoord met het ontwerp van de neutraliteitsverklaring die de nieu we Laotiaanse regering zal indienen ter on- derschrijving van de internationale akkoor den, die men te Genève heeft bereikt. Westelijke diplomaten waren in het be gin teleurgesteld over het ontwerp omdat er niet in wordt gezegd dat de strijdkrach ten van de drie politieke richtingen in Laos zullen worden ontbonden. Verwacht wordt dat thans, nu men de conferentie weer op gang heeft gebracht, spoedig, misschien vandaag nog, een vol tallige bijeenkomst van de veertien-landen conferentie zal worden gehouden. (Van onze correspondent) LONDEN Gedurende het afgelopen weekeinde werd bekend dat Sir Winston Churchill lijdt aan een aderontsteking (phlebitis) in het geopereerde been. Hoe wel dit op zichzelf niet gevaarlijk is, kan hierdoor trombose ontstaan, welke tot ge vaarlijke complicaties kan leiden. De dok ters beschouwen het echter als een ge lukkige omstandigheid, dat de ontsteking in het eerste stadium is ontdekt. De pa tiënt kreeg injecties met een bloedver- dunnende substantie. Zondag bleek dat de ontsteking zich niet heeft uitgebreid. Sir Winston heeft goed geslapen en voelde zich uitstekend. Sir Winston heeft een rustige nacht ge had, aldus heeft het Middlesex-ziekenhuis meegedeeld. Hij- zal later op de dag onderzocht wor den voorafgaand aan het uitgeven van een medisch bulletin in de loop van de middag. Aanvullinkjes Met ogen vol verwachting zit ik uit te kijken naar onze onderwijsvernieuwing, maar helaas, zo nu en dan krijg ik wel heel sterk de indruk dat men het er nog niet helemaal over eens is hoe die ver nieuwing er wel precies uit moet zien. In tussen ben ik me vlijtig aan het oefenen in het uit het hoofd leren van al die nieu we schoolsoorten waar we mee te maken krijgen. Toegegeven, het i s moeilijk maar toch heus niet onmogelijk. BAVO. CAVO. DAVO. F AVO. GAVO. HAVO. JAVO Ziet u wel dat het bést gaat! U zult het wel met me eens zijn dat wij Nederlanders een schoolopleiding ontvan gen die haast door geen enkele andere geëvenaard wordt? De diepere betekenis sen van Salustianus, de fijnere trekjes van Epigiodauros, de diepdenkerij van Jardin de Beausauvage, het is alles kinderspel voor ons. De cosinussenboussole en de Dortmunder driekwartsbollen vervullen onze jeugddromen en van gonio-, trigono- en kubusometrie hangt ons jonge leventje aan elkaar. We spreken ons buitenlands als geen buitenlander en wat onze kennis van de kunst betreft, we kunnen zelfs een Appel van een ei onderscheiden. Maar aangezien er niets volmaakt is op deze aarde zou ik graag nog een paar aan vullingen geven voor de toekomstige pro gramma's, die reeds zo overvol zijn dat er best nog wat bij kan. En 't zijn dan vooral aanvullingen van praktische aard, want daaraan wil het hier en daar bij de ver nieuwing nog wel eens mangelen. Ik zou graag enige lesuren gewijd zien aan: Het repareren van een defecte stekker en het aanbrengen van een simpel stop contact. Het maken van een reis zonder ver gissingen aan de hand van een spoorboekje en een dienstregeling van een of andere v liegtuigmaatschappij Het invullen van een van de eenvou diger belastingbiljetten. Het dito van een giroformulier en een postwissel. Het schrijven van een GOEDE brief in iedere denkbare categorie. Het bereiden van een goed spiegelei, het zetten van drinkbare koffie en het klaarmaken van (werkelijk allemaal bruine) gebakken aardappeltjes. Het aanzetten van afgevallen knopen. Het rimpelloos opmaken van een bed. Het tandenpoetsen in verticale richting. Het zijn maar een paar suggesties. Maar ik geloof wel dat ze een heleboel geharre war, later, zullen kunnen voorkomen. RANGOON (Birma) (Reuter) Mili tairen hebben zaterdag het vuur geopend op vernielende en brandstichtende studen ten in Rangoon, waardoor vijftien studen ten werden gedood en 27 ernstig gewond. Ongeveer tweeduizend studenten begon nen op de terreinen van de universiteit van Rangoon auto's in brand te steken en eigendommen van de universiteit te ver nielen. De politie, die de orde niet kon herstellen riep de hulp van militairen in. De studenten protesteerden tegen nieuwe kosthuisreglementen en de arrestaties van vier hunner leiders. De regering heeft de universiteit geslo ten. Militairen hebben het gebouw, waar de studentenvereniging gevestigd was, ge sloopt. Van officiële zijde is meegedeeld, dat de schietpartij uitgelokt is door poli tieke agitators. De communistische onder grondse had het verenigingsgebouw ge bruikt om het contact met pro-communis tische studenten te handhaven. Premier Ne Win heeft voor de radio verklaard, dat zijn regering vastbesloten is om aan de ongeregeldheden in het land een einde te maken. Protest. In Griekenland hebben zaterdag meer dan 10.000 dokters vier uur lang gestaakt uit protest tegen aanvallen van familieleden van niet-genezen patiënten. Twee maanden geleden werd een voor aanstaand chirurg door de man van een vrouw die in een operatie was bezweken doodgeschoten. Artsen. De 13.700 Oostenrijkse artsen zul len vandaag in staking gaan als gevolg van het geschil met de onder overheids toezicht staande ziekenfondsen over een verhoging van hun honoraria. Alleen noodploegen zuljen aan het werk blij ven tijdens de 24 uur die de staking zal duren. De artsen eisen een verho ging van de honoraria van 65 percent. Spionage. De inlichtingendienst van de Verenigde Arabische Republiek heeft be kend gemaakt, dat in Egypte een spio- nage-organisatie is opgerold, die voor Israel werkte. Er zijn vijf arrestaties verricht. Een der arrestanten is een Ita liaan, aldus de bekendmaking. Fascisten. Een zestienjarig Paraguees meis je, Soledad Barret, is vrijdagavond in Montevideo, (Uruguay) toen zij van haar werk kwam, door jonge fascisten in een auto getrokken en meegenomen. Toen zij weigerde „weg met Fidel Castro" en „leve Hitier" en „leve de OAS" te roepen, sneden zij met messen swasti ka's in haar benen en lieten haar toen gaan. Soledad Barret is de dochter van Rafel Barret, fel tegenstander van pre sident Stroessner van Paraguay. Barret is een jaar geleden als politieke vluchte ling in Montevideo komen wonen. Hij is lid van het linkse „verenigd nationaal bevrijdingsfront", dat ip het buitenland tegen Stroessner opereert. Borghese. Gravin Fabrizia Citterio en prins Alessandro Borghese zijn in de kathedraal van Monaco in het huwelijk getreden. Gisteren heeft het burgerlijk huwelijk plaatsgevonden. Prinses Gracia van Monaco en ex-koning Umberto van Italië waren getuigen in de kathedraal. Othello. Shakespeare's Othello is geschrapt van het programma van de middelbare school voor kleurlingen te Kaapstad, om dat Othello en Desdemona de „wet op de gemengde huwelijken overtreden heb ben", aldus heeft een leraar uit Kaap stad te Port Elisabeth verklaard. Alarm. De politie te Osaka (Japan) stelt draagbare alarminstallaties beschikbaar voor vrouwen die in dq nacht alleen over straat moeten. Nachtjager. Een beroepsjager uit de Por tugese Afrikaanse bezitting Angola, An tonio Lucao, heeft in één maand 471 kro kodillen doodgeschoten, waarvan 60 in één nacht, zo meldt het Portugese pers bureau ANI. Chaplin VIII. De echtgenote van filmac teur en regisseur Charlie Chaplin, Oona Chaplin, heeft in de Montchoisi-kliniek in Lausanne het leven geschonken aan een jongen van 3.300 gram. Het is het achtste kind van het echtpaar Chaplin, dat nu vijf meisjes en drie jongens heeft. Schok. Zaterdagmorgen zijn de Pakistaan se districten Rawalpindi en Pesjawar door een aardbeving getroffen. De schok was zo hevig dat veel mensen uit bed geschud werden. Er zijn geen slachtof fers gemeld. Zebrezel In de dierentuin van Manilla is een „Zebrezel" geboren, als telg van een mannetjesezel en een zebravrouw tje. De zebra weigert haar baby te ver zorgen, zodat het diertje, dat gestreepte poten heeft en het lijf en de orer) van een ezel, met melk in het leven moet worden gehouden. Het verkeert in uit stekende gezondheid. Zusters. In Miami worden 100 „jonge he ren met ridderlijkheid" gezocht om de 100 schonen, die aan de vandaag begin nende „miss universe"-week zullen deel nemen, te begeleiden. De chaperonnes van de meisjes vinden dit goed. onder strikte voorwaarden. „Zij moeten de meisjes als een zuster willen behandelen", zo zeggen zij. Relletjes. Bij relletjes voor een vakbonds kantoor in Turijn zijn 35 mensen ge- arersteerd. 70 politiemannen liepen ver wondingen op. Zoals bekend hebben de vakbonden een staking van drie dagen uitgeroepen voor de arbeiders in de metaalindustrie. Zij willen een nieuw ar beidscontract. Zaterdagavond verzamel de zich een menigte voor het vakbonds kantoor, omdat men vernomen had dat de vakbond erin had toegestemd om met de Fiatfabrieken afzonderlijke on derhandelingen te voeren.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3