Indonesië gaat rubber en kopracultures verjongen Bescherming burgerbevolking is bijzonder belangrijk Hillegomse Bloembollenbeurs werd 10 jaar geleden gesticht DCIJ alleen aan de kop in damkampioenschap De be^rs Tekort van DM 2.2 miljard op betalingsbalans Dean Rusk bepleit Noordatlantische solidariteit Stijgend aantal trekkingen op het IMF Argentinië kondigt Vaderlandse lening" aan een Forse stijging Russische handel met Joegoslavië American Enka gaat een nieuwe fabriek bouwen Reductie op KGS-lening Toeslag botcrexoort naar Engeland verhoogd Produktie Ngorabezi op lager niveau Tilburgsche Waterleiding geeft weer 10 percent Havenwerken staat er goed voor SCHEEPVAARTBERÏCHTEN Bezuiniging van Amerikaanse Defensie MAANDAG 9 JULI 1962 Premier Djoeanda verwacht stijging van tinexport West-Duitsland De Nederlandse uitvoer van fondant, biscuits naar W.-Duitsland Matiging van eisen tot kernproeven-inspectie ar x K Sentimental journey RODE KRUIS VERGADERDE TE HAARLEM Kort nieuws DJAKARTA (Reuter) Indonesië hoopt, dat het merendeel van zjjn uitvoer dit jaar zal toenemen, zo heeft de Indonesische premier, dr. Djoeanda, in het parlement meegedeeld Volgens hem wordt verwacht, dat er dit jaar voor uitvoer 230.000 ton plantagerubber zal worden geproduceerd tegen 228.000 ton het vorige jaar. De ex- portprodukt.ie van bevolkingsrubber zal echter van 440.000 tot 400.000 ton dalen. De exportproduktie van palmolie zal waarschijnlijk van 145.000 tot 147.0000 ton toenemen, die van kopra van 876.000 tot 900.000 ton, die van plantagetabak van 6.400 tot 7.600 ton en de exportproduktie van bevolkinig'Stabak van 73.000 tot 75.000 ton, aldus Djoeanda. Hij verklaarde, dat een begin is gemaakt met de uitvoering van een plan voor ver jonging van belangrijke handelsprodukten, vooral rubber en kopra. Het verjongings programma voor rubber omvat nieuwe aanplant over een oppervlakte van meer dan 270.000 hectare. De nieuwe aanplant zal in acht jaar worden uitgevoerd. Het verjongingsprogramma voor kokosnoten betreft een gebied van 800.000 hectare over een periode van zeven jaar, zo deelde de eerste minister mee. Voorts hoopt Indonesië dit jaar 22.000 ton tegen 18.000 ton tin voor export te pro duceren; 550.000 ton (tegen bijna 420.000 ton) bauxiet en 20.000 ton (tegen 12.400 ton) nikkel. FRANKFORT (DPA) De betalings balans van de Duitse Bondsrepubliek over 1961 sluit met een tekort van DM 2,2 miljard vergeleken met een overschot van DM 6,2 miljard over het voorgaande jaar, zo heeft de Deutsche Bundesbank bekend gemaakt. Zij legt er de nadruk op dat het tekort voor een groot deel het ge volg is van bijzondere transacties in het kapitaalverkeer. De lopende rekening sloot met een voor delig saldo van DM 3 miljard vergele ken met een overschot van DM 4,5 miljard over 1960 .Daarentegen toonde de kapitaalbalans een tekort van DM 5,2 miljard tegenover een overschot van DM 1,7 miljard over 1960. Volgens de Bundesbank waren de ver vroegde aflossingen op schulden uit hoof de van de economische hulp van de Ver enigde Staten ten bedrage van DM 2,3 miljard en Groot-Brittannië tot een be drag van DM 760 miljoen beslissend voor de ommekeer. Bovendien verstrekte West- Duitsland het Internationale Monetaire Fonds (I.M.F.) DM 1,3 miljard en gaf het dé Wereldbank een krediet van DM 880 miljoen. De commissie van de Europese Eco nomische Gemeenschap heeft besloten aan de Bondsrepubliek Duitsland machtiging te verlenen om een compenserende hef fing te leggen respectievelijk op de in voer van brood uit Nederland, fondant uit Nederland, België en Frankrijk en biscuits en wafels uit Nederland. De eerste beschikking houdt een ver- leninging in tot 30 september 1962 van de beschikking van de commissie van 22 december 1961, tenzij voor de eerst genoemde datum een beschikking in wer king treedt op grond van de krachtens artikel 235 van het verdrag door de raad aanvaarde regeling betreffende de toepas sing van heffing bij invoer in een lid staat, van bepaalde produkten verkregen uit de verwerking van landbouwprodukten. De tweede beschikking houdt eveneens een verlenging in van de door de com missie op 27 juni 1960 en 28 juni 1961 getroffen maatregelen. Met ingang van 1 juli 1962 dienen sommige elementen voor de berekening van de heffing ech ter te worden gewijzigd, ten einde ener zijds rekening te houden met de verla ging van het intracommunautaire douane recht op fondant, dat namelijk van 21 tot 17,5 percent werd verlaagd en ander zijds met de heffing op het veredelings- verkeer, die van 35 pet van het gemeen schappelijk buitentarief is gebracht voor suiker afkomstig uit derde landen en ver werkt in de uitvoerende lid-staat, c.q. in Nederland. De derde beschikking die tot 4 april 1963 van toepassing is, machtigt de Abbekerk 7 1000 m. w.n.w Fremantle n. Aden. Acmaea 8 v. Stanlow n. Rotterdam, bondsrepubliek Duitsland een compense- Adonis 8 v Willemstad n New Orleans. c m r- 1 1 v\ D^,i non A n (tri no n Anrmna Volgens Djoeanda zal de produktie van olie en olieprodukten waarschijnlijk stijgen van 21,3 miljoen ton in 1961 tot 22 miljoen ton in 1962. Verwacht wordt, dat het bin nenlands verbruik van 3,5 miljoen tot 4 miljoen zal toenemen, zo voegde hij er aan toe. WASHINGTON (Reuter/DPA). De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk heef zondag in Washing ton voor de televisie verklaard, dat het aan Europa is om de volgende stap te doen naar een nauwer bondgenootschap tussen de Verenigde Staten en Europa. Volgens hem ontwikkelt de geschiedenis zich in de richting van een Noordatlanti sche solidariteit. Rusk zei, dat het commu niqué dat Adenauer en De Gaulle na hun besprekingen hebben uitgegeven, aantoont dat beide mannen een „sterk Europa" willen. Inzake het overleg tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie over de kwestie- Berlijn merkte de minister op, dat er, althans over de kernproblemen geen be vredigend vooruitgang is geboekt. Rusk noemde de aanwezigheid van de westelijke troepen in Berlijn een „fundamenteel punt" en verklaarde dat een gesprek over de vermindering van deze troepen de zaak niet verder zou brengen. De minister merk te voorts op, dat het een „groot winstpunt" zou zijn als de Verenigde Staten en Groot- Brittannië hun eisen voor inspectie bij de onderhandelingen over het staken van de kernproeven zouden kunnen verzachten. De mogelijkheid hiertoe zou aanwezig zijn. Amerikaanse functionarissen hebben namelijk verklaard, dat men bij de jong ste ondergrondse kernproeven gegevens heeft verkregen, die de beide landen mis schien in staal zullen stellen hun eisen voor inspectie ter plaatse te matigen. WASHINGTON (ANP) Het Interna tionale Monetaire Fonds (I.M.F.) is in de eerste helft van dit jaar een levendige fi nanciële rol blijven spelen, zo wordt in een memorandum van het fonds opge merkt. Het gebruik van de middelen van het fonds door de leden is in de over zichtsperiode groter geweest dan in de eer ste zes maanden van 1961. De trekkingen van de leden op het fonds bedroegen 475 miljoen dollar en de nieuwe standby-re- gelingen betroffen een bedrag van 570 mil joen dollar. In dezelfde periode van het vorige jaar was dit resp. 418 miljoen dol lar en 385 miljoen dollar. Het totale bedrag van de trekkingen sinds het I.M.F. in 1947 met zijn werk zaamheden begon is thans tot meer dan 6,6 miljard dollar gestegen, waarvan op het ogenblik nog ongeveer 2,2 miljard dol lar uitstaat. Het niet opgenomen saldo on der de standby-regelingen bedraagt onge veer 2 miljard dollar, aldus het memo randum van het I.M.F. BUENOS AIRES (AP) In een poging om een deel van de grote sommen gelds, die door wanbetalers van belasting vast gehouden worden los te maken, heeft de Argentijnse regering een „vaderlandse lening" van 45 miljoen dollar aangekondigd. In een verklaring van het ministerie van economische zaken wordt gezegd, dat de eerste serie obligaties begin volgende maand op de markt zal komen. Hiermee is ongeveer 5 miljard pesos (45 miljoen dol lar) gemoeid. Sommige economen schatten dat voor ongeveer 1 miljard dollar aan „zwart" geld in het land is. Met deze lening zal Argen tinië het bankdisconto verhogen. Het hui dige bankdisconto zal van 10 op 15 percent gebracht worden en de rente op spaar gelden van 5 op 8 percent. Deze renten worden van kracht op 10 juli. ■v Premier Fidel Castro van Cuba heeft een bezoek gebracht aan de Sierra Maestro in de provincie Oriente, het berglandschap waar hij zijn revolutie begon tegen de dictator Batista. De premier droeg zijn gebruikelijke tro- penuitrusting tijdens zijn „sentimental journey". In de zaterdag te Haarlem gehouden jaarvergadering van het Nederlandse Ro de Kruis heeft de afgevaardigde van de afdeling Krommenie gevraagd wat het Nederlandse Rode Kruis van plan is te doen als na behandeling van het plan-Bun ker de overdracht zal geschieden van Nieuw-Guinea. Namens het hoofdbestuur deelde de directeur-generaal, de heer A, van Emden, mee, dat een half jaar ge leden een gedelegeerde van het Nederland se Rode Kruis naar Nieuw-Guinea is ver trokken. Zijn taak is de huidige werkzaam heden van het Rode Kruis aldaar te stimu leren en hij bereidt een overgang van het Nieuwguinese Rode Kruis naar het In donesische Rode Kruis voor. Een van de leden, dr. Beekhuis, vroeg of het Nederlandse Rode Kruis zijn hou ding heeft bepaald over de huidige ont wikkeling van het atoomvraagstuk en wat daarmee samenhangt. De voorzitter, mr. F. de Graaff, was dankbaar dat het probleem ter sprake komt, omdat het er een is dat van bij zonder belang is voor de toekomst. In de hierna volgende causerie over het interna tionale rode kruis wijdde de heer Van Embden onder meer aandacht aan het vraagstuk. In een conventie in 1949 heeft men reeds een besluit genomen over de bescherming van de burgers in vredestijd. Het was toen kort na de oorlog en de ge dachten gingen uit naar deportaties, ge dwongen arbeid enzovoort, die in toekom stige oorlogen voorkomen dienden te wor- MOSKOU (Reuter) Een Joegosla vische handelsdelegatie onder leiding van vice-president Todorovic is zaterdag uit Moskou naar haar land teruggekeerd. De Russische onderminister van buitenland se handel Koezmin zei dat o.a. is ge sproken over de levering van zestien tank- boten en drie vrachtschepen aan de Sov jet-Unie. Met de uintvoering van deze orders zouden de Joegoslavische werven „lange tijd" werk hebben. Hij meende dat de Russisch-Joegoslavische handel dit jaar meer dan 120 miljoen dollar zal beiopen, hetgeen zou neerkomen op een stijging van dertig percent In Vergelijking met 1961. American Enka Corporation, de Ameri kaanse dochteronderneming van AKU heeft de bouw aangekondigd van een nieu we fabriek voor nylon- en polyestergarens. De vestigingsplaats van deze fabriek, waar 500 tot 600 personen werkzaam zullen zijn is nog niet vastgesteld. De huidige capa citeit op het gebied van synthetische ga rens zal hierdoor met rond 40 pet. worden vergroot. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen -oor buitenlands bank papier geldend in Amsterdam op de vol gende werkdag luiden: Engelse pond 10.07 10.17, Amerikaanse dollar 3.573.61, Canadese dollar 3.28—3.33, Franse frank (100) 73.20—73.70, Belgische frank (100) 7.19—7.24, Duitse mark (100) 89.95—90.35, Zweedse kroon (100) 69.5070.50, Zwitserse frank (100) 83.2083.70, Italiaanse lire (10.000) 57.25—59.25, Deense kroon (100) 51.85—52.85, Noorse kroon (100) 50.20— 51.20, Oostenrijkse schilling (100) 13.95 14.05, Portugese escudo (100) 12.5512.70; Spaanse peseta (100 gr. coup) 6.006.15. Op de 474 percent Nederlandse guldens lening, groot 25 miljoen, ten laste van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, a 99, is tot een zodanig bedrag inge schreven, dat bij de toewijzing enige reductie moet worden toegepast. Op 8 juli was het 10 jaar geleden dat de Hillegomse Bloembollenbeurs officieel werd geopend, maar dat het veel voeten in de aarde had voordat het zover was, is algemeen bekend. Zelfs de laatste jaren is het omtrent de Bloembollenbeurs weer touwtrekken geweest tussen de gemeenten Ilillegom en Haarlem en de voor- en te genstanders van deze plannen. Het is ech ter in de loop van de tijd bewezen dat de beurs in Hillegom geen overbodige luxe is. Direct na de oorlog werd het plan reeds geopperd, door de in 1946 overleden heer Bernard Rynveld, om in Hillegom een mo derne en grote Bloembollenbeurs te bou wen en tevens de zetel van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur hier heen te verplaatsen. Doordat het Krelage- huis na de oorlog niet direct vrij kwam en nogal zwaar gehavend was, kregen de heren Rynveld, D. van Egmond en A Staats een kans hun plannen voor te leg gen. De gemeente Hillegom verleende in deze volledige medewerking. Men bood de buitenplaats Treslong aan met de bijbe horende terreinen plus een bedrag van 100.000. Op een vergadering van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur in 1946 werd het vporstel, ondanks veel verzet, met 177 tegen 114 stemmen en 6 onthoudingen aan genomen. Men was er echter nog lang niet. Het getij keerde weer en in een volgende ver gadering besloot men tot uitstel, hetgeen grote verontwaardiging wekte in Hillegom en bij de promotors van het plan, waar van de heer Rynveld intussen was over leden. Uiteindelijk besloot men tot restauratie van het Krelagehuis maar om de voor standers van een beurs in Hillegom goed gunstig te stemmen, beloofde men mede- Het Produktschap voor Zuivel heeft de toeslag op de boterexport naar Engeland, met terugwerkende kracht tot 2 juli, ver hoogd van 50 tot 58 cent per kilogram. De Cultuurmaatschappij „Ngombezi" deelt mee, dat de sisalproduktie- van haar in Oost-Afrika gelegen ondernemingen heeft bedragen gedurende de maand juni 1962: 380 ton(v.j. 503 ton). De produktie ge durende de maanden januari t./m, juni 1962 heeft bedragen 2.318 ton; voor de overeenkomstige periode van 1961 was dit cijfer 2.550 ton. werking tot de bouw van een beurs in Hillegom. Algemeen was men van me ning dat de zaak nu wel afgedaan zou zijn en wel dood zou bloeden. Het bleek echter heel anders te verlopen. Met me dewerking van de gemeente Hillegom en de beurscommissie, die gezamenlijk met een werkelijk grandioos aanbod kwamen, kwam men tot de stichting van de Hil legomse Bloembollenbeurs. In 1950 ging de eerste paal de grond in en de eerste steen werd gelegd door de zoon van de over leden heer Rynveld. Op 8 juli 1952 werd het gebouw, gepaard met grote feestelijk heden, officieel geopend. In de tien jaar van zijn bestaan is overduidelijk bewezen dat deze beurs haar bestaansrecht heeft verworven en nog steeds in belangrijkheid toeneemt. den. De techniek is inmiddels zeer vooruit gegaan en er zijn dreigingen voor een nieuwe oorlog. Tijdens een internationale conferentie van het Rode Kruis in 1957 in New Delhi is in een met algemene stem men aangenomen resolutie de aandacht gevraagd voor het gebruik van brandbom men, chemische stoffen e.d., maar men kon het niet eens worden over de vraag hoe de gevaar lopende burgerbevolking be schermd moest worden. Volgens spreker is het Rode Kruis volledig bevoegd zich over voorzorgsmaatregelen uit te laten. Gemakkelijk bleek het echter niet bepa lingen te maken. Toch zal het noodzake lijk zijn iets te doen voor een betere be scherming van de niet bij de oorlog be trokken burgervolking. Moge het Inter nationale Comité van het internationale Rode Kruis gegeven zijn op dit gebied belangrijke stappen te doen in de zo snel in technisch opzicht ontwikkelende wereld, aldus de heer van Emden. De vergadering nam afscheid van een der directeuren, jhr. G. M. Verspyck, die op 11 augustus 65 jaar wordt en op 1 sep tember zijn taak zal neerleggen. De voor zitter, mr. De Graaff, schetste de ver diensten van de scheidende directeur, die op 29 augustus 1939 in dienst is getreden van het hoofdbestuur. Aanvankelijk was hij adjunct-secretaris, daarna secretaris en hoofd van de afdeling binnenland en sinds 18 januari 1946 directeur. Speciaal was hij belast met de taak contact te on derhouden met de afdelingen. De voorzit ter deelde mee, dat het bestuur later af scheid zal nemen. De heer W. P. Bolle uit Haarlemmermeer sprak namens alle af delingen en mr. F. W. B. baron van Lyn- den uit Rotterdam, speciaal namens de afdelingen Amsterdam, Den Haag en Rot terdam. Beiden boden een aantal boeken op kunsthistorisch gebied aan. De vergadering werd o.a. bijgewoond door de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prin sen, de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers en de hoofdcommis saris van politie, de heer A. L. de Boer. Na een koffiemaaltijd volgde in de mid dag een autobustocht door Kennemerland. De ontvangsten over 1961 van de n.v. Tilburgsche Waterleiding hebben, blijkens de verlies- en winstrekening, 1,46 (v.j. 1,43) miljoen bedragen. Na kosten, af schrijvingen en reserveringen, resteert een winstsaldo van 201.900 206.800), waar uit een onveranderd dividend van tien percent kan worden uitgekeerd, benevens 234 (onv.) per oprichtersaandeel. ift T In de vijfde ronde van het damkam pioenschap van Nederland is het DCIJ in het afgelopen weekeinde te Rotterdam ge lukt de damclub „Het Oosten" in haar eigen clublokaal een zware 137 nederlaag te bezorgen De DCIJ-ers hebben nu fraai de leiding in de strijd om de landtitel. Met nog twee wedstrijden in het vooruitzicht (thuis tegen Huissen en uit tegen Gezellig Samenzjjn) heeft men een goede kans de landstitel te veroveren. De stand van het toernooi: 1. DCIJ 2. Gez. Samenz. 3. Huissen 4. R.D.G. 5. Het Oosten 6. Groningen 7. Utrecht 8. Treebeek 10 8 6 4 3 2 1 0 62—38 49—31 43—37 43—37 38—42 38—42 33—47 27—53 Voor de aanvang van de wedstrijd bracht voorzitter K de Jong de internationale grootmeester Piet Roozenburg hulde voor de op vrijdag 6 juli voltooide doctorale studie in de economie, welke hulde door spelers en toeschouwers met een krachtig applaus werd aangevuld. Het was dan ook de ex-wereldkampioen niet kwalijk te nemen dat hij met Bakhuy- zen een „salon-remise" speelde en na één uur de zaal met een 11 stand kon ver laten. Met het bekende zetje van Lochtenberg was Tommy Postma een stuk voor geko men en na anderhalf uur spelen was de stand 31 in het voordeel van DCIJ. In een gelijkwaardige acht om acht-stand had Dukel met zwart tegen v. d. Velde niets bereikt. Listig speelde de DCIJ-er in de volgen de cijferstand op een damzetje: zwart 3, 6, 7, 11, 18, 19, 24, 35; wit 45, 41, 39, 38, 36. rende heffing te leggen op de invoer van biscuits en wafels, tenzij het koninkrijk der Nederlanden deze heffing op de uit voer toepast. Indien de heffing door Ne derland wordt opgelegd bedraagt deze 6,74. per 100 kg biscuits en wafels. Wordt het bedrag door Duitsland geïnd dan bedraagt dit DM 8.75 per 100 kg, inclusief douanerechten, zolang Nederland voor de prijs van de verwerkte suiker DM 38 per 100 kg aanhoudt. Het bestuur van de Koninklijke Neder- landscbe Maatschappij voor Havenwerken meent dat in de eerste maand van 1963 de zeewerken in Mersin (Turkije) vol tooid zullen zijn. Zelfs hoopt men op af werking voor het einde van dit jaar, zo werd in de jaarvergadering medegedeeld. Over de betalingen maakt men zich geen zorgen. Ten aanzien van de pier in Zandvoort werd meegedeeld dat de kosten van dit project circa 10^-12. miljoen gulden be dragen. Men heeft aan een accountants kantoor een studie opgedragen over de eco- Aegis 7 in Baai van Antique n Antiqua. A'ar.ak 7 v New York n. Philadelphia Alkmaar 7 90 m. z. Recife n Montevideo. Alphard 7 te Chicago verwacht. Alpherat 8 te Dakar. Aludra 7 ten anker Santos. Ameland 7 50 m. n.w. Saba n. Rotterdam. Amerskerk 9 v. Chalna n. Rangoon. Ammon 8 te Miami verwacht. Amstelland 7 te Amsterdam. Andijk 7 te Rotterdam. Angolakust 7 v. Amsterdam n. Bremen. Appingedijk 7 v. Antwerpen n. Bremen. Arendskerk 7 v. Leagspi n. Manilla. Ares 7 v Curagao n. Cartagena. Argos 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Artemis 7 10 Om. n.w. Pt. Au Prince n. Kingston. Attis 8 v. Rotterdam n. IJmuiden. Atys 9 te Curagao verwacht. Axeldijk 6 v. Tampa n. Le Havre. Bali 8 te Amsterdam. Banda 7 v. Abadan te Basra verwacht. Banggai 9 rede Callao. Batavia 9 te Phnompenh. Batu 9 te Djibouti verwacht v. Kopenhagen. Bengkalis 8 te Port Swettenham. Beninkust 8 te Abidjan. Blitar 7 te Port Elisabeth verwacht. Bonita 7 v. Charleston n. New York. Borneo 9 te Gothenburg verw. v. Amsterdam. Breda 7 v. Antofagasta n. Carrizalbajo. Calamares 8 te Rotterdam. Caltex Arnhem 8 v. Port Said n Vlissingen. Calt. Leiden 7 40 m. z. Ras Al Hadd n. Rastanura. Calt. Madrid 7 300 m. w.n.w. Alexandrië n. P. Said. Caltex Naples 7 55 m. o. Aden n. Rastanura. Calt. Rotterdam 7 33 m. n. K. Villano n. P. Said. Caltex Utrecht 9 v. Mombasa n. Dar Es Salaam. Cartago 7 te Tela. Celebes 7 80 m. n. Lissabon n. Amsterdam. Cradle of Liberty 8 v. Aruba n. Santos. Dalerdijk 8 te Balboa. Daphnis 7 v. Jacksonville n. Santo Domingo. Dinteldijk 7 v. Bermuda n. Cristobal. nomische aspecten van de pier. De onder handelingen over een belangrijk werk in ii viv-xina r - f t-,„4irt umteioijK i v. tsermuaa n. u Egypte zijn nog niet afgesloten. Ernstig Dongedijk 8 te San Francisco, overwogen wordt de creatie van onder- j Dorestad 7 500 m z.w. Madeira n. Casablanca aandelen. Twee aandeelhouders spraken Dons 7 v Hamilton n. Barbados, zich uit tegen een voorstel uitkering van "w een interimdividend. De positie van het E'.izaebth Broere pass. 7 Lissabon n Port Said bedrijf is nu gunstig. I Esso Amsterdam 77 40 m. z.o. Mukalla n. Suez Esso Nederl. 7 350 m. w. Midway n. Yokohama Eumaeus 7 v. Aden n. Singapore. Fina Nederl. 7 340 m. z. Mozambique n Abadan. Forest Town 7 70 m. z. Lissabon n. Wilhelmshav. Friesland KRL 7 120 m. z. Salina Cruz n. Balboa. Garóet 8 v. Suez n. Penang. Geeststar 8 v. Cobh n Barbados. Grebbedijk 7 te Rotterdam. Gulf Italian 7 170 m. n.w. Socotra n. Gibraltar. Hathor 7 v. Oranjestad n. Cartagena. Hilversum 9 te Savannah verwacht. Holendrecht 7 45 m. n.n.o. Algiers n. Newark. Isis 7 te Amsterdam. Jacob Verolme 6 v. Balboa n. Callao. Jagersfontein 7 v Kaapstad n. Tenerife. Jason 9 te Antwerpen v, Amsterdam. Johan v. Oldenbarnevelt 7 v. Genua n. Pt. Said. Kabylia 7 tt Teesport. Kalydon 8 te Port Said. Kara 7 v. Bonny n Fernandopo. Karachi 7 v. Colombo n. Djibouti. Katelysia 9 v. Curasao n. Punta Cardon. Kelletia 8 te Curagao. Khasiella 9 v. Thameshaven n. Rotterdam. Kieldrecht 7 te Genua verwacht v. Marseille Kinderdijk 8 v. Rotteradm n. Antwerpen. Konmgswaard 8 te Punta Cardon. Korendijk 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Korenia 7 215 m. n.n.w. Perim n. Suez. Krebsia 7 115 m. o n.o. Bonaire n. Dakar Kreeft 7 te Rotterdam. Kryptos 7 V. Puerto Miranda n. Curagao. Kyli x8 v. Punta Cardon n. New York. Laarderkerk 7 48 0m. z.o. Bandar Abbas (best.). Ladon 7 te Georgetown verwacht v. Paramaribo. Langkoeas 7 100 m. n.o. Singapore n. Shanghai. La wak 8 te Vancouver. Lekhaven 8 te Rotterdam. Lelykerk 8 te Rotterdam. Liberty Bell 9 te Port Said. Limburg 7 te New York verw. v. Philadelphia Lombok 7 te Port Elisabeth verwacht. Loosdrecht 7 te Aden. Maasdam 7 te New York. Maashaven 7 te Antwerpen v. Rotterdam. Maaslloyd 9 te Suez verwacht. Maureen 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Medon 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Meerdrecht 7 185 m. w. Brest n. Golf v Mexico. Memnon 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Modjokerto 9 te Seattle verwacht. Wilhelmshaven. Moordrecht 7 te Port Said Mijdrecht 9 ten anker in Amuay Bay. Naess Lion 7 te Eastham, Naess Tiger 9 te Amuay Bay. Narrnsa pass. 7 Kp. Gris Nez n. Bordeaux. Nashira 7 570 m. z.o. Jacksonville n. Jacksonville. Neder-Elbe 8 te Bombay. Neder-Waal 7 10 0 m. z.w. Ceylqn n. Aden. Neder-Weser 7 te Port Said. Nestor 8 te Genua. Nias 7 v. Amsterdam, 8 te Hamburg. Ommenkerk 7 v. Bremen n. Antwerpen. Oranjefontein 7 te Hamburg verwacht. Oranjestad 7 v. Amsterdam, 8 te Hamburg Ossendrecht 7 v. New York n. Baton Rouge. Ouwerkerk 8 te Hamburg Overijsel 7 80 m. z.w. Minicoy n Aden. Palamedes 7 v. Anto Fagasta n. Picco. Parkhaven 7 ten anker voor Santos. Pericles 8 v. Cristobal n. Curagao. P. G. Thulin 9 te Quintero. Philint 7 te Fawley. Prins Willem van Oranje 8 v. Rotterdam. Provenierssingel 7 te New Orleans. Pygmalion 7 te Bremen v Hamburg. Raki 6 v. Balboa n Los Angeles Randfontein 7 te Kaapstad verwacht Rossum 7 186 m. n.o Aruba n Aruba. Rijnkerk 7 170 m. o. Aden n. Mombasa. Salatiga 7 v. Gibraltar n, Montreal. Sarangan 7 te Beyrouth. Sarpedon 7 te Maracaibo verw. v. Pt Au Prince. Scherpendrecht 8 v. Kopenhagen n. Coryton. Schiedijk 8 te Antwerpen. Schouten 8 te Bangkok. Sepia 7 5 Om n.n w. Villano n. Rotterdam. Servaaskerk 7 30 m. z.z.w. Kobe n. Hongkong Silindoeng 7 v. Triëst n. Beyrouth. Simonskerk 9 te Hongkong verwacht. Slamat 7 te New Plymouth verwacht. Soestdijk pass. 7 Vlissingen n. New York. Solon 6 20 Om. z. Hatteras n. Baltimore. Stad Alkmaar 7 40 m w. Wight n. La Spezia Stad Delft 6 v. Vitoria n. Vlaardingen. Stad Den Haag 6 v. Norfolk n. IJpruiden. Stad Haarlem 7 70 m. n.n.w. Bougie n. Napels Stad Kampen 8 te Vitoria. Stad Leiden 7 45 m. n.o. Palma de Majorca naar La Spezia Stad Vlaardingen 7 600 m. n. Az. n. Hamptroads. Statue of Lib. 7 45 m. z.w. Ouess. n. Rastanura. Steenkerk 7 v. Lourenco Marques n. Durban. Steenwijk 8 v Rotterdam n Duluth. Stentor 9 te Tunis. Straat Chatha m7 v Abidjan n. Monrovia. Straat Clarence 7 v Adelaide n. Fremantle. Straat Cook 7 dwars Britian n. Brisbane. Straat van Diemen 9 te Kaapstad. Straat Madura 8 te Fremantle. Straat Magelhaen 7 350 m. o. Lourenco Marques. Sumatra 7 220 m. o. Saigon n. Manilla. Tacana 11 te Corpus Christi verwacht. Talita 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Tero 7 te Antwerpen verwacht v. Rotterdam, Thuredrecht 7 550 m. z w. Dakar n. Rio de Jan. Tjinegara 19 te Bombay verwacht. Triton 7 v. Port of Spain n. Moengo. Tweelingen 8 te Rotterdam. Ulysses 9 te Santo Domingo verwacht. Vivipara 7 v. Rotterdam n Mena. Waibalong 7 250 m z.w. Mogadiscio!bestemm.). Waingapoe 9 te Das eiland v. Abudhabi. W. Alton Jones 7 v. Rastanura n. Philadelphia. Waterland 7 v. Recife n. Amsterdam. Waterman 8 te Balboa.' Weltevreden 7 94 m z. Sardinië n. Rotterdam. Westerdam 9 te Rotterdam. Willemstad 7 te Paramaribo. Woltersum pass. 7 Vlissingen n. Houston. Wonogiri 7 v. Assab n. Suez. Wonorato 8 te Singapore verw. v. Manilla Wonosobo 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Zafra 7 25 m. w. Lissabon n. Rotterdam. Zaria 8 te L'Avera. Zeeland 8 v. Amsterdam n. IJmuiden. Zuiderkerk 8 v. Alexandrië n. Genua, £onnekerk 7 te Lourenco Marques. KLEINE VAART Ank T. v. Karskaer n. Norrsundet. Ardeas .7 40 m. w. Galitas n. Antwerpen. Bab T. 6 v. IJmuiden te Karskaer. Bonafide 7 dwars eil. Muil n. Westonpoint. Elsa 6 v. Amsterdam te Delfzijl. Fiducia-2 7 te Oostende n. Maassluis. Helvetia S. 7 10 m. n. Outergabbert n. Huil Jupiter pass. 7 Goeree n. Bayonne. Kaap Falga 5 v. Gefle te Rundvik. Leliegracht 7 te Westkapelle n. Antwerpen. Leonidas 7 dwars Rome n. Napels. Lifana 7 te Kp. Sagres n. Rotterdam. Looiersgracht pass. 7 Texel n. Turku, Marianne 6 20 m. z.w. Texel n. Bristol. Midas 7 20 m. n.o. Kp Palos n. Barcelona. Mohamed Reza Shah 7 140 m. o.n.o. Algieu nuar 33, 32, 28. Zwart speelde 18—23, wit ant woordde 18—22'? en Duke'l won door 24—29 33x13. 3—8 13x12, 11—16 2x11, 6x46. DCIJ had zo een kostbare 51 voorsprong. Deze werd door een uitstekende Tielrooy met een geestige slagwending vergroot tot 71. Daarna hebben de overige zes borden met zo n kostbare voorsprong in de rug het wat rustiger aangedaan. Ligthart en Laros gaven in betere stellingen remise. Morseld en Beukema waren iets in het nadeel. Ten slotte kwamen v. d. Berg en Gerrevink remise overeen waarna de eindstand een fraaie 137 overwinning voor DCIJ ople verde. De DCIJ-ers waren over het algemeen sterker en geen enkele partij ging voor IJmuiden verloren. De volgende resultaten zijn door de spe lers behaald: Roozenburg staat aan de top met 7 punten uit 4 wedstrijden. Daarna Dukel en Laros 6 (uit 4), Ligthart 6 (uit 5), Morseld 5 (uit 4), Tielrooy, v. d. Berg en Gerrevink 5 (uit 5), Beukema 4 (uit 4), ter wijl Tommy Postma met twee overwin ningen uit twee wedstrijden wel bijzonder produktief is. Van de overige spelers won de heer Krijgsman als invaller een partij en Swier won en verloor een partij. L. Vooys, K. de Jong en J. van Straten speelden remise. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Defensie McNamara heeft order gegeven tot een „kritische her ziening" van de Amerikaanse orders voor militaire aankopen in het buitenland om de druk op de dollar te helpen verlichten. Nagegaan moet worden of er orders terug- geheveld kunnen worden naar de V.S. De Amerikaanse militaire en daarmee verwante uitgaven overzee bedragen op het ogenblik ongeveer drie miljard dollar per jaar. McNamara wil zo mogelijk dit bedrag met tenminste een-derde beknotten. Slang. In Krimpen aan de Lek is tussen een stapel oud hout een dobbelsteen slang aangetroffen, een niet giftige slang, die voorkomt in Spanje en Zuid-Frank rijk. De slang is vermoedelijk enige weken geleden met een schip meegekomen, dat hout heeft gelost bij een houthandel in Krimpen aan de Lek. Het reptiel geniet nu gastvrijheid in de diergaarde blijdorp in Rotterdam. Bezwaren. De Christelijke Vrouwen bond in Arnhem heeft in een brief aan het college van B. en W. laten weten dat deze bond het niet eens is met het aanbrengen van Walt Disney-figuren in de nieuwe toren van de Eusebiuskerk. Ook de her vormde predikant ds. G. C. Foeken heeft zijn afkeuring uitgesproken. Hij sprak van een „infantiel gebaar". VOORBEURS VAN HEDEN AKU. lste tijdv 353 gb—355'A Kon. Olie129,50 Philips Unilever Hoogovens f 159.70161 f 144 gb-144 600 Slot 'Me tijdv 353'/i f 129,60 159,50 143,80

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9