Herstelbank heet voortaan Nationale Investeringsbank Chefarine ..4 TL Parkei Prijzen verlaagd! Tientallen gewonden bij relletjes in Turijn - DE BEURS - 4-voudige werking... extea geneeskracht! Begin kapitaal Sidemar bedraagt 90 min dollar Kredietmarge op effecten verruimd Belgische kernreactor wacht op lading Nederland mag 900 walvissen gaan vangen Belgische expansie niet groot genoeg vulpenhouders en ballpoints thans zonder weeldebelasting Vrijdag arrest Europese Hof Emba weer 10 pet Heftige polemiek tussen de rechtse en linkse bladen over de aanstokers Kredietbank voor supermarkets Philips en Siemens gaan samenwerken SCHEEPVAARTBERICHTEN Omzet Palembang bleef stabiel Fierlinger ontkent dat Novotny zou aftreden DINSDAG 10 JULI 1962 11 Tegen Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Minister Spinoy V ervoerstarieven Handgemeen In grammofoonplaten Een buitengewone algemene vergade ring van aandeelhouders van de Herstel bank (Maatschappij tot financiering van nationaal herstel n.v.) heeft de voorge stelde wijziging van de statuten met al gemene stemmen aangenomen. De voor naamste punten daarin zijn: voortzetting van de vennootschap ook na 1970, naams wijziging in de Nationale Investeringsbank ruimere doelomschrijving en een lening van de staat van 100 min. in verband met de terugbetaling op aandelen. Aan de stemming ging een uitvoerige discussie vooraf, waarin ir. H. Vos (lid van de Eerste Kamer voor de P.v.d.d.A.) zeide de bespreking door aandeelhouders wat prematuur te vinden, omdat de ver gadering niet op de hoogte is van de in houd van het wetsontwerp dat betrekking heeft op de statutenwijziging van de Her stelbank. Tijdens de behandeling in de Ka mer kunnen immers nog wijzigingen wor den aangebracht. Daarom had ir. Vos ge lijktijdige behandeling door vergadering en parlement geprefereerd. Hierop antwoordde president-directeur drs. G. J. H. de Graaff dat hierover met de minister overleg is gepleegd. De Ka mer kan zich op het standpunt hebben gesteld, eerst het oordeel van aandeelhou ders te willen vernemen. Drs. De Graaff meende geen schokkende of proncipiële wij zigingen in het wetsontwerp te kunnen ver wachten. In verband met de terugbetaling op aan delen zal de bank over enige jaren de no dige voorzieningen moeten treffen. Het be stuur is hierover bepaald niet in alarm toestand. De bank zal dan een zekere in krimping moeten brengen in haar actieve uitzettingspolitiek, maar de terugbetaling zal de bank, zo gelooft het bestuur, zeker niet in een dwangpositie brengen. In Vos sprak zich uit tegen het voorstel in de statutenwijziging om het instituut van werknemerscommissaris te laten ver vallen. Hij zou het betreuren als op grond van dit artikel een tegenstand zou ont staan, die niet op de andere punten van de statutenwijziging betrekking heeft. Van bestuurszijde werd geantwoord dat onder Advertentie Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te makenI BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 BRUSSEL (Reuter) In Brussel zijn bijzonderheden bekendgemaakt over de financiering van het staalbedrijf Sidemar, dat de Belgische Société Générale, de Franse Schneider-groep en de Luxem burgse Arbed bij Gent zullen bouwen. Het beginkapitaal van Sidemar zal 90 miljoen dollar bedragen, terwijl de produktiecapa- citeit aanvankelijk meer dan 1 miljoen ton staal in ingots per jaar groot zal zjjn. Van het gezamenlijke kapitaal zal 40 miljoen dollar worden verstrekt door Ar bed en haar dochteronderneming Salen. Twee staalmaatschappijen van de Société Générale Cockerill-Ougrée en de Forges de la Providence zullen respectievelijk 20 miljoen en 14 miljoen dollar fourneren, terwijl de Société Général zelf1 2,8 miljoen dollar zal bijdragen. Van de Schneider- groep zal Schneider et Cie 1,6 miljoen dollaar verstrekken, de Société Metallur- gique de Knutange 2 miljoen dollar en de Société de Droitaumont-Bruville 1,4 milioen dollar. De bijdrage van de overige deelne mers in het project zal voor de Compagnie Beige de Participations Paribas (Copeba) 6,8 miljoen dollar bedragen en voor de Compagnie Financière et industrielle (Co- finindus) 1,4 miljoen dollar. Uit de mededeling bleek verder dat naar verwachting over ongeveer 3V5{ jaar met de produktie in de nieuwe fabriek zal kunnen worden begonnen. Voor die tijd zal het kapitaal van Sidemar worden vergroot tot 130 miljoen dollar. WASHINGTON (AP) De Federal Re serve Board heeft het percentage, dat bij de aankoop van effecten contant moet worden gestort verlaagd van 70 pet. tot 50 pet. Volgens een communiqué heeft de Board hierbij rekening gehouden met de scherp gedaalde aankopen van effecten op kre diet. De Board hoopt kennelijk, dat de maatregel stimulerend zal werken op de koersen. Het nieuws van de verruiming'van de kredietmarge, dat na het slot van Wall Street bekend werd, werd algemeen toe gejuicht. Verscheidene beursmakelaars ver wachten dat dit het sein zal zijn voor een verder herstel. Op de effectenbeurzen aan de westkust van de Verenigde Staten, die het nieuws nog tijdens de handel vernamen, nam de activiteit belangrijk toe. De koersen gin gen hier in stijgende lijn. het relatief kleine personeel (110 perso nen) het instituut van personeelscommis saris niet leeft. Hêt contact tussen direc tie en personeel is zodanig, dat een spe cifieke werknemerscommissaris geen zin heeft. Op zichzelf is het bestuur niet tegen dit instituut, maar onder het personeel is er geen grote behoefte aan. Bovendien bevat ten de statuten geen taakomschrijving van de personeelscommissaris. Nadat het bestuur nog eens verklaard had het te zullen betreuren als dit "in de structuur van de statutenwijziging onder geschikte punt belangrijker zou worden in de discussie dan de eigenlijke verandering in de vennootschap, verklaarde ir. Vos zich akkoord met de wijziging. Desgevraagd deelde het bestuur nog mee, dat de bank in haar nieuwe vorm over de grenzen contacten moet hebben om op de hoogte te zijn van hetgeen zich in andere landen op economisch gebied afspeelt, met name in de E.E.G. alsmede in onderontwikkelde gebieden. Dit laatste wil echter niet zeggen dat de vennoot schap een overzeebank zal worden. Het bestuur denkt er niet aan zich te bege ven in het passieve bankbedrijf door het aantrekken van middelen van derden. Dit zou tegen de opzet zijn en is de taak van de kredietbanken. Aan deposito's heeft de vennootschap geen behoefte. BRUSSEL (ANP) De nieuwe Bel gische reactor BR 3, de eerste nucleaire proefcentrale in het kerncentrum te Mol, wacht reeds een half jaar op het inbren gen van de lading. De leverancier van de kernbrandstof, de Amerikaanse „Wes tinghouse Electric", geeft hiervoor geen toestemming vóór bij de wet de verze kering volledig is geregeld. Door een ju ridisch misverstand is het wetsontwerp dat deze verzekering moest regelen in de bevoegde Kamercommissie blijven han gen, nadat het reeds door de Senaat was goedgekeurd. Men hoopt echter dat de Kamer het ontwerp nog voor de zomer vakantie zal goedkeuren. Dan kan in augus tus met het laden van de reactor wor den begonnen en de centrale als ver der geen nieuwe vertragingen ontstaan nog voor het eind van het jaar de eerste elektriciteit, opgewekt door middel van kernenergie, aan het distributienet van de Belgische elektriciteitscentrales bijdragen. LONDEN (AP) In de Internationale Commissie voor de Walvisvaart is overeen gekomen voor het seizoen 1962-1963 het vangstcontingent vast te stellen op 15.000 blauwe walviseenheden. Het contingent wordt als volgt verdeeld: Noorwegen 32 percent, Japan 33 percent, Rusland 20 percent, Groot-Brittannië negen percent en Nederland 6 percent of wel 900 stuks. Het jaarlijkse vangstcontingent werd reeds in I960 tot 15.000 eenheden per jaar beperkt. De beperking werd later opge heven nadat de aangesloten landen be zwaren hadden gemaakt. BRUSSEL (ANP) De Belgische mi nister van economische zaken Spinoy heeft verklaard dat de gewestelijke economische instellingen in België ontoereikend zijn. Daarom zal binnen afzienbarq tijd een wetsontwerp worden ingediend voor op richting van gewestelijke maatschappijen voor economische ontwikkeling, die zelf initiatieveh kunnen nemen. Spinoy verklaarde verder dat de Bel gische economie een gunstige conjunctuur doormaakt, maar dat het Belgische ex- pansiecijfer geringer is dan in andere landen. Volgens hem moet een poging wor den gedaan om de Belgische uitvoer te verhogen. Advertentie LUXEMBUR G(AFP) Het hof van justitie van de Europese gemeenschappen zal op 31 juli arrest wijzen in het con flict tussen de hoge autoriteit en de Ne derlandse regering met betrekking tot de publicatie van de vervoerstarleven voor kolen en staal. Deze uitspraak kan belangrijke repercus sies hebben voor het vervoersbeleid in de Europese gemeenschappen. Als het gerechts hof zich aansluit bij de conclusies van de advocaat-generaal zal het de Nederlandse regering veroordelen en de door de Hoge Autoriteit in maart 1961 aan de zes rege ringen van de K.S.G.-landen gedane aanbe veling, waarin wordt verzocht hun ver- voerstarieven te publiceren conform het verdrag verklaren. De n.v. Emballagefabrieken en Houthan del in Rotterdam (EMBA) stelt voor het dividend over het boekjaar, eindigende op 30 april 1962, onveranderd te bepalen op tien percent. (Van onze correspondent) ROME Er is in Italië een heftige polemiek gaande tussen de verschillende persorganen over de relletjes te Turijn, waarbij 79 agenten en een nog veel groter aantal, voor het merendeel zeer jonge, be togers werden gewond. Volgens de rechtse pers hebben communistische en socialis tische stakers een aanval ondernomen op de zetel van de sociaal-democratische vakbond, omdat deze tot een vergelijk is gekomen met de directie van de Fiat-fa brieken en de staking, die reeds enkele dagen heeft geduurd, zou willen saboteren. Volgens de linkse bladen, en ook volgens die van de christen-democraten, heeft men daarentegen te doen met provocateurs. Van de ruim drieduizend personen, die werden gearresteerd, is er niet één inge schreven bij een vakbond van arbeiders in de metaalindustrie. De toestand is een beetje moeilijk te begrijpen. Men dient er rekening mee te houden, dat in de Fiat-fabrieken, naast de gewone in heel Italië erkende vakbonden, een bijzondere bond bestaat, de SIDA. Vol gens de arbeiders en ook volgens de lei ders van de andere vakbonden heeft men hier te maken met een syndicaat dat in werkelijkheid in handen is van de werk gevers en dus niet de naam van vakbond verdient. Dat neemt niet weg dat in de Fiat-fabrieken waar ruim honderddui zend arbeiders werkzaam zijn de SIDA een grote aanhang heeft. Maar het is een feit dat de arbeiders bij Fiat een hoog loon ontvangen ongeveer dertig percent hoger dan het nationale arbeiderscontract voorschrijft en dat de sociale voorzieningen vrij goed zijn. Dit heeft dan ook gemaakt dat er sedert tien jaren in Turijn geen stakingen zijn ge weest. Doch ditmaal staken ook de arbei ders bij Fiat. Het gaat niet om looneisen, maar om meer invloed van de vakbonden op de besprekingen die binnenkort zullen beginnen over het nieuwe nationale ar beidscontract voorschrijft en dat de so ciale voorzieningen vrij goed zijn. Dit heeft dan ook gemaakt dat er sedert tien jaren in Turijn geen stakingen zijn geweest. Doch ditmaal staken ook de arbeiders bij Fiat. Het gaat niet om looneisen, maar om meer invloed van de vakbonden op de besprekingen die binnenkort zullen begin nen over het nieuwe nationale arbeidscon tract voor de metaalindustrie. De staking is de eerste dagen vrij rustig verlopen, maar zaterdag werd het onrus tig in de stad, juist omdat de SIDA en de sociaal-democratische vakbond zich bereid hadden verklaard de staking te beëindi gen en tot een vergelijk te komen met de directie van de fabriek. Een menigte van duizenden arbeiders heeft toen de ingan gen van verschillende fabriekscomplexen afgezet, zodat de werkwilligen de poort niet konden binnengaan. In de late namid dag hebben zich vele duizenden arbeiders naar het grote Grondwetplein begeven een van de allergrootste pleinen van Euro pa waar de zetel van de sociaal-demo cratische vakbond is gevestigd. Daar werd betoogd tegen die vakbond, maar ook dat verliep vrij rustig, totdat 's avonds tegen een uur of elf inplaats van de arbeiders veel jongere elementen verschenen, die de politie begonnen te be kogelen met straatstenen, waarvoor het gehele plein met koevoeten werd opgebro ken. De straatstenen in Turijn zijn wel wat anders dan in Nederland. Het plavei sel bestaat uit flinke stukken graniet. Van daar dat er heel wat gewonden zijn ge vallen. De politie heeft tot 's morgens vijf uur toe aan een stuk tegen deze lieden moeten vechten met gummiknuppels en traangas, tot eindelijk de rust kon worden hersteld. Maar, zoals gezegd, van hen die gearresteerd werden allen zeer jonge elementen was er niet één ingeschre ven bij een syndicaat van metaalarbei ders en er waren zeventien personen bij, die wegens verschillende misdaden gevan genisstraffen hadden ondergaan. Vandaar dat in de linkse pers wordt ge zegd dat het hier gaat om provocateurs, die door de Fiat-directie zouden zijn ge stuurd om in troebel water te vissen, of ook wel dat het fascistische jongelui zijn geweest, die dit relletje hebben verwekt met het doel de positie van de huidige regering moeilijker te maken. De rechtse kranten daarentegen bewe ren. dat het socialisten en communisten zijn geweest en schrijven alles toe aan de zwakheid van de tegenwoordige regering. Het dispuut dat daarover in de pers ont staan is gaat vrij hoog, maar zal wel weer spoedig ophouden, want ook in de kranten wereld zijn opnieuw stakingen uitgebroken en de eerstvolgende dagen zullen in Italië geen kranten verschijnen van morgen af niet voor vrijdag. (AP) Een miljoen metaalbewerkers zijn vandaag, na een staking van drie da gen weer aan het werk gegaan. Ook de arbeiders bij Fiat hebben het werk hervat. (AFP) Te Modena is het maandag tot botsingen gekomen tussen stakende Internationals flauw Het Damrak zette gisteren de nieuwe beursweek niet bepaald opgewekt in. De stemming voor de internationale waarden was bij de opening beslist flauw te noemen. Voor de Philips- en Unileverwaarden met koersverliezen van respectievelijk ruim zeven gulden en 3,60. Kon. Olie op 129,90 min 1,50. Ook Hoogovens lagen flauw in de markt. Dit fonds bleef met een opening op 595 liefst 23 punten beneden de slotkoers van vrijdag. A.K.U. hield zich in dit flauwe milieu heel goed en verloor op 356 slechts drie punten. De flauwe stem ming ging gepaard met zeer weinig zaken voor alle internationale waarden. Het wa ren hoofdzakelijk de angstige houders, die nog op winst zaten en deze winst incas seerden door hun stukken te verkopen. Voor Philips werd het laagst 159,20, Uni lever 143,60 en voor Kon. Olie 129,20 genoteerd. De opening van de officiële beurs stelde zich boven genoemde koersen doch dit verhinderde niet, dat de koers dalingen, ten opzichte van het vorige slot- niveau, aan de ruime kant waren. Het Damrak ondervond geen enkele steun. De overige Europese beurzen waren in mi neur. In het laatste beurshalfuur brokkel den de koersen nog iets af waardoor de internationale waarden op vrijwel het laag ste punt van de dag de markt verlieten. De handel bleef tot het einde toe zeer kalm. Figée van 242 op 243; Spaarnestad van 725 op 730 b. In Zürich is opgericht „Intershop Hol ding A.G. Zürich", die zich zal toeleggen op het verstrekken van krediet op lange en korte termijn voor bedrijfspanden in West-Europa. Een zevental banken en fi nanciële instellingen, waaronder de Ne derlandse Overzee Bank in Amsterdam, nemen deel in deze onderneming. Het ge storte kapitaal bedraagt 18 min. Zwitser se francs. „Intershop Holding" zal langs directe of indirecte weg in bijna alle West- europese landen de bouw van bedrijfspan den, in het bijzonder supermarkets en an ders winkelbedrijven, kunnen financieren. Philips en Siemens en Halske A.G. heb ben beslist, om tot samenwerking te ko men op grammofoonplatengebied. Om dit te realiseren, zal philips zich voor 50 percent interesseren in het aandelenkapi taal van de Deutsche Grammophon Ge- sellschaft (D.G.G.), een dochtermaatschap, pij van Siemens, en zal Siemens en Halske zich voor vijftig percent interesseren in Philips Phonografische Industrie (P.P.I.) in Baarn. De P.P.I. en de D.G.G. blijven zelfstan dig werkende maatschappijen, die hun klassieke en populaire repertoire ook in de toekomst in de wereld onder eigen merken zullen opnemen en voeren. Door deze samenwerking hoopt men een onder meer grotere efficiency te bereiken. metaalarbeiders en de politie. Ontevreden landarbeiders hielden te Foggia een beto ging, evenals in plaatsen in de omgeving. Inmiddels is een nieuwe staking afge kondigd. Het personeel van de staatstele. foondienst dat is aangesloten bij het chris tendemocratische vakverbond, zal donder dag een staking van 24 uur houden om kracht bij te zetten aan zijn eis tot loons verhoging en verbetering van bepaalde arbeidsvoorwaarden. WASHINGTON (AP) Een groep lager personeel van de Italiaanse buitenlandse dienst is in staking gegaan. Een woord voerder voor de Italiaanse ambassade te Washington raamt, dat bijna de helft van de in totaal 1.400 lagere ambtenaren, die bij Italiaanse vertegenwoordigingen in alle delen van de wereld gedetacheerd zijn, het werk op bevel van hun vakvereniging te Rome neergelegd heeft. Op de ambassade te Washington staken dertien van de 75 leden. De stakers zijn secretaressen en typisten, portiers en der gelijke. Zij eisen hogere lonen en dezelfde voordelen als de diplomaten genieten. Aagtf'te nn=s Lissabon n. Marseille. Abbekerk 9 1500 m z.o. Ceylon n. Marseille. Acmaea 10 te Rotterdam verwacht (dokken). Adonis 9 45 m n.w. Cuba n. New Orleans. A.ohtba 9 te Suez. Algenib 10 v. Liverpool n. Antwerpen. Alher.a 10 te Buenos Aires verwacht. Alioth 8 v Las Palmas n Antwerpen. Akkrumdijk 10 te Lake Charles v. Houston. Al-pherat 9 240 m n Dakar n. Avonmouth. Am-erskerk 9 v Chalna n Rangoon Amstelhoek 9 800 m. o.n.o Durban n. Singapore. Amstelkroon 9 230 m. n.n.w K. Amber n. Durban Amste'molen 9 200 m. z o. P. Sudan n W.-Europa Amstelsluis 9 120 m. z z.w Recife n. Rio Grande Amstelstad 9 700 m. w. Melbourne n. Karachi. Amste d 9 te Chittagong. Area 15 te Curacao verwacht. Archimedes 10 v Rotterdam n. Antwerpen. Argos 9 te Hamburg verwacht v Rotterdam. Artemis 9 v Kingston n Maracaibo. Attis 8 te IJmiUiden. Atys 9 te Curacao verwacht v. Trinidad. Banggai 9 rede Callao. Bantam 9 65 m o. Kp Guardafui n. Penang Barendrecht 9 140 m z. Bermuda n. Montreal. Batjan 10 te Bugo verwacht. Batu 9 v. Djibouti n China. Beninkust 10 te Takoradi v. Abidjan. Bilüton 9 te Bahrein. Blitar 10 v. East-London n. Durban. Borneo 9 v Gothenburg n Oslo. Bosco 9 v. Dubai n. Muscat. Breda 9 te Carrizalbajo. Burl S Watson 10 te Port Said verwacht. Caltex Amsterd 9 65 m. n.n.o. Finlst. n. Gothen-b. Caltex Delft 9 50 m no. Kuria Muria ell. naar Killlngholme. Caltex Gorinchem 10 te Rotterdam Caltex Leiden 9 v. Bahrein n Rastanura. Caltex Madrid 9 v Suez n. Rastanura. Caltex Napels 9 5 5m. z.w. Masira n. Rastanura. Calt. Rotterd 9 35 m. z.w. K. Da Gata n. P. Said. Caltex Utrecht 9 v. Mombasa n. Dar Es Salaam. Casamance 9 50 m. z.z.w. Finist. n. Pt. Etienne. Castor pass. 9 Burlings n. Piraeus. Celebes 9 te IJmuiden verwacht v. Port Said. Ceres 10 te Arica Cinulia 6 te Curacao. Cities Service Valley Forge 9 v. New York naar Etaeada. Congokust 9 270 m. w.n.w. Casablanca n. Dakar. Cradle of Liberty 8 v Aruba n. Santos. Crania 9 110 m n.w. Landsend n. Curacao. Cumulus 10 te Rotterdam. Dahomeykust 8 v. Monrovia n. Lagos. Dalerdijk 9 v. Cristobal n. Antwerpen. Delft 8 te Curacao. Dorestad 10 te Casablanca v. Curacao. Doris 11 te Barbados verwacht. Echo 9 40 m n. Bone n. Koper. Elizabeth Broere pass. 9 Oran n. Port Said. F,os 9 te Rotterdam. Esso Amsterdam 9 130 m. n n o. Massawa n. Suez. Eumaeus 9 450 m n o. K Guardafui n. Singapore. Fina Nederland 9 110 m. o. Com-orê eil. n. Abadan. Forest Lake 9 180 m n. Kp Guardafui n Mena. Forest Town 9 40 m. z.w. Ouess. n. Wilhelmshav. Gabonkust 9 180 m. w.z.w. St. Vine. n. Le Havre. Garoet 8 v. Suez n. Penang. Geertje Buisman 9 15 m. w. Algiers n. Sfax. Geeststar 9 v Cobh n. Barbados. Giessenkerk 9 350 m. z.z.o. Monrovia n. Kaapst. Gulf Habsa 9 v. Thameshaven n. Perzische Golf. Gulf Italian 9 110 m. o.n.o. Massawa n. Gibraltar. Hector 9 500 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Helena 10 v. Bremen n Antwrepen. Helicon pass. 9 Azoren n. Fort de France. Hersilia 9 600 m w. Azoren n. Amsterdam. Holendrecht 9 70 m. z.w. St. Vincent n. Newark. Houtman 6 te Singapore. Ivoorkust 9 v. Antwerpen n. Amsterdam. Japara 9 40 m. z. Ouessant n. Antwerpen. Jason 9 v. Antwerpen n. Lissabon. Johannes Frans 9 v. Quintero n. Caldera. Kaap Hoorn pass. 9 Kp. Hatteras n. Curagao. Kabylia 10 te Rotterdam. Kalydon 9 v. Suez n. Bandar Mashur. Kara 9 80 m. z.o. Takoradi n. Pernis. Karachi 9 750 m. o.z.o. Sokotra n. Djibouti. Karimata 9 70 m. o.z.o. St. Vincent n. A'dam. Katelysia 9 v. Curagao te Punta Cardon verw. Katendrecht 9 te Bahrein verwacht. Katsedijk 10 v. Vera Cruz n. Coatza Coalcos. Keizerswaard 1 Ote Rotterdam verwacht. Kelletia 10 te Puerto Miranda. Kenia 9 4)10 m .z.w. Fayal n. Curagao. Khas-iella 9 te Rotterdam. Kinderdijk 9 v. Antwerpen n. Bremen. Kloosterdijk 9 220 m. w. Azoren n. Vera Cruz. Koningswaard 9 30 m. w. Will.stad n. Montevideo. Kopionella 9 te Bonny. Koratia verm. 9 v. Stanlow n. Rotterdam. Korenia 10 te Suez verwacht. Kosicia 9 300 m. n. Azoren n. Rotterdam. Krebsia 15 te Dakar verwacht. Kreeft 10 v Rotterdam n. Kirkeness. Kryptos 9 te Cardon. Laga 9 320 m. w.n.w. Landsend n. Newport. Langkoeas 9 470 m. w.z.w. Manilla n. Shanghai. Leiderkerk 10 v. Rotterdam n. Londen. Liberiakust 8 v. Novo Redondo n. Pointe Noire. Liberty Bell 9 te Port Said. Loosdrecht 9 37 m. o. Ras Fartak n. Karachi. Maaskerk 9 v. Bandar Shapour n. Suez. Maaslloyd 9 te Suez verwacht v. Djibouti. Marathon 9 1225 m. n.o. Paramaribo (bestemm.). Mariekerk 9 te Bremen. Marnelloyd 9 70 0m. o. Ceylon n. Colombo. Maron 10 te Amsterdam. Maureen 9 v. Rotterdam n. Londen. Medan 9 20 m. n.n.o. Startpoint n. Curagao. Meerkerk 9 120 m. w. Lissabon n. Duinkerken. Mentor pass. 9 Finisterer n. Tripolis. Merwede 9 260 m. n.n.o. Las Palmas n. R'dam. Mississippilloyd 9 v. Calcutta n. Chalna. Mitra 10 te Trinidad verwacht. Modjokerto 9 te Seattle verwacht v. Moji. Mohamed Reza Shah pass. 9 Kp. St. Vincent naar Wilhelmshaven. Molenkerk pass. 9 Finisterer n. Napels. Musillovd 10 te New York. Mijdrecht 9 ten anker Amuaybay. Naess Command. 9 180 m. w.n.w. Malta n. Mena. Naess Lion 9 v. Eastham n. Tripoli. Naess Tiger 9 v. Amuaybay n. Bay Town. Nashira 8 te Jacksonville. Neder-Waal 9 110 m. w.z.w. Minicoy n. Aden. Nieuwe Tonge 9 v. Seven Islands n. Emden. Oberon 10 te Malaga verwacht. Ommenkerk 9 v. Antwerpen n, Amsterdam. Onoba 10 te Tranmere verwacht. Ootmarsum 9 40 m. n.w. Finisterre n. Dakar. Oranje Nassau 11 te Barbados verwacht. Overijsel 9 1000 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Pacaya .9 200 m. w. Anto Fagasta, 11 te Pisco. Pendrecht 9 720 m. o. Bermuda n. Hamburg. Pericles 10 te Curagao verwacht. P. G. Thulin 9 te Quintero verwacht v Balboa. Philidora 9 v. Tranmere n. Kharg eiland. Philine 9 45 m. z.z.w Ouessant n. Port Said. Philippia 9 180 m. n.w. Alexandrië n. Port Said. Prins Casimir 9 170 m, n.w. Scillys n. Londen. Prins Will. v. Oranje 9 v. eL Havre n. Montreal Prins Willem III 9 v. Montreal n. Londen. Prins Will. IV 9 120 m. o. Belle Isle n. Le Havre. Prins Will. V 9 30 0m. z. K. Farewell n. Montreal Prinses Irene 10 te Montreal verw. v. Le Havre. Prinses Margriet 9 te Hamburg v. Rotterdam. Pygmalion 9 te Rotterdam. Randfontein 9 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Reza Shah the Great 9 v. Band. Mashur n. Suez. Riouw 9 930 m. z.o. Guardafui n. Adelaide. Rondo 8 te Bremen. Rossum 8 te Aruba. Rijndam 9 v. Rotterdam n. Montreal. Salatiga 9 140 m. n.o. Azoren n. Montreal. Saloum 9 v. Dakar n. Duinkerken. Sarangan 9 te Suez. Srapedon 9 v. Maracaibo n. Pto. CabellO. Scheldelloyd 9 te Manokwari. Scherpendrecht 9 7 m. w. K. Skagen n. Coryton. Schiekerk 10 te Rotterdam. Senegalkust 9 te Rotterdam. Sepia 9 te Rotterdam. Servaaskerk 10 te Hongkong verwacht. Simonskerk 9 te Hongkong evrwacht v. Manilla. Sinon 8 te Guanta. Soestdijk pass. 8 Vlissingen n. New York. Stad Alkmaar 9 130 m. n. Finisterre n. La Spezia. Stad Breda 10 v. IJmuiden n. Genua. Stad Haarlem 9 te Napels. Stad Kampen 13 v. Vitoria n. Vlaardingen. Stad Utrecht verm. 12 v. Vitoria n. Rotterdam. Stad Vlaardingen 9 435 m. o.z.o. Kp. Race naar Hamptonroads. Statue of Liberty pass. 10 Gibralt. n. /Rastanura. Steenwijk 9 25 m. z. Scillys n. Montreal. Stentor 9 te Tnuis. Straat Chatham 9 te Freetown. Straat Clarence 10 te Fremantle verwacht. Straat Cook 9 30 m. n. Willies eil. n. Brisbane. Straat Johore 9 80 m. n.o. Sabang n. Colombo. Straat Magelhaen 10 te Durban. Tacana 11 te Corpus Christi verw. v. Cristobal. Tamara 9 130 m, w. Straat Ormoesz n. Aden. Tegelberg 9 v Rio de Janeiro n. Santos. Tero 9 v. Antwerpen n. Hamburg. Thuredrecht 9 290 m. n.o. Fernando Noronha n Rio de Janeiro. Tjibantjet LI te Diego Suarez verwacht. Tjimanuk 9 90 0m. w. Fremantle n. Durban. Tjmegara 10 te Bombay n. Colombo, Tjipondo k9 in Straat Korea n. Hongkong. Togokust 10 v. Port Harcourt n. Calabar Ulysses 9 v, Santo Domingo n. Petit Goavë. Utrecht 9 1200 m, n.o. Guam n. Hongkong. Van Neck 8 v. Hongkong n. Singapore. Van Rlebeeck 9 300 m. z. Ras Hafun n. Mombasa Van Waerwijck 9 v Hongkong n. Shanghai Vasum 9 40 m. z.w. Finisterre n.Staramanga. Videna 9 te Suez. Vltrea 9 35 m z.o. Miguelon n. Montreal. Waterland 9 150 m. n St. Paulsrock n. A'dam. Waterman 9 v. Cristobal n. Rotterdam. Weltevreden pass 9 Gibraltar n Rotterdam. Westertoren 9 136 m. n. Terschelling n. Curasao Woltersum 9 555 m. w. Landsend n. Bermuda Wonogiri 9 325 m. z.o Suez n. Suez. Zaankerk 9 700 m. z. Kp. Guardafui n. Aden. Zaanland 9 rede Santos Zafra 10 te Rotterdam. Zarla 9 v. Lasera n, Mana. Zuiderkerk 8 v. Alexandrië n. Genua. Zwijndrecht 9 v. Singapore n. Shanghai. Kl.BlNE VAART Adine 9 10 m. dw Kp. De La Hague n. Antwerp. Aeneas 9 <t& m. n.o Villano n. Genua. Alcetas 8 v. Gibraltar n. Tunis. Audacla -9 dwars Startpoint n. Fowey. Beekbergen 9 v. Struer te Gdansk. Binnenhaven verm. 10 v Duinkerken n. Rouen. Bloemgracht 8 te Washlot. Borculo 9 op Humber n. Hull. Brouwersgracht 8 v. Antwerpen te Abö. Coccinelle verm. 9 v Rouen n. Casablanca. Driebergen 9 v. Pornaron n. Casablanca. Drie Gebroeders pass. 9 Noordhind. n. ShOreham, Engelina Broere 9 dwars Burlings n. Antwerpen. Flevo 7 te Oporto Frans Böhmer 9 80 m. o. Gibraltar n. Hamburg. Geertej Buisman 9 30 m. w, Algiers n. Sfax. Gramebergen verm. 9 v. Cardiff n. Mantyluoto. Heerengracht 9 te Lofholmen n, Outergabbard. Hoogland pass 9 Borkumrlff n. Rotterdam. Huybergen 9 te Antwerpen v. Gothenburg. Leliegracht 7 v. Rotterdam n. Helsinki. Leonldas 7 v. Livorno te Napels. Leuvehaven 9 20 m. n.n.o. Borkumrif n. Delfzijl Libertas 9 120 m. n.o. Oran n. Lissabon. Lifana 9 60 m. n.o. Villano n. Rotterdam. Lijnbaansgracht 9 v. Helsinki te A'dam verw Markab 9 40 m. n.o. Ouessant n. Santander. Midas 8 te Barcelona v. Sevilla. Mynias 9 70 m. z. Finisterre n. Gibraltar. Nassauhaven 9 v. Rotterdam te Kopenhagen Nero 8 te Cadiz v Alicante. Nusakan 9 rede Casablanca. Phidias 9 60 m. w. Palermo n. Tanger. Rljsbergen verm. 10 v. Bordeaux n. Hamburg Seheldeborg pass. 9 Texel n. Amsterdam. Stella Prima 9 250 m. o.n.o. Belle Isle n Montreal Swift 9 v. Rouen n. Kopenhagen. Twee Gebroeders 7 v. Lissabon n. Amsterdam. IJselhaven verm. 9 v. Agadir n Kenitra. Zevenbergen verm. 10 v. Gdansk n. Gr Yarmouth SLEEPVAART Gele Zee pass 8 Brunsbüttel n. Lulea. Humber 7 te Rotterdam. Ierse Zee 8 v. Hamburg n. New York. VERHANDELDE FONDSEN 9 juli 6 juli Totaal 396 421 Hoger 79(19,9%) 163(38,7%) Lager 254 (64,1%) 183 (43,4%) Gelijk 63(16,0%) 75(17,9%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U354—359 359 Kon. Olie129—131 gl Philips 157,80-163 ƒ146,50 Unilever f 143,50146,50 163,— Hoogovens 608612 612 VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2cfe tijdv. A.K.U359Vj—560 gl 35974 Kon. Olie ƒ131,80132,50 132,50 Philips 166 gb-167,50 gi 167,40 Unilever 148149,50 149, Hoogovens 620624 624 Vorige slotkoers A'd^m Rubber.... 107 H.V A. 118 3547< 135,20 Hoogoven. 59774 Philips Gem. Bez. 158.80 Unilever 143,65 Dordtsche Petr. 601 K Ned. Petr Mij. 129,70 Holl. Am. Lijn.... 12074 K.L.M 50,50 K.N.S.M 136% Ned. Stoomv. Mij. 12874 Ommeren, Phs. v 247 Scheepv. Un. Ned 122 176,- 200,- Unitas 468,— Ver. Bezit v. 1894 f 125,50 Amsterd Bank 375 Ned. Handel Mij 340 Rotterd. Bank 353Vj Twentsche Bank. 306 Albert Heijn 495 Amstel Brouwerij 440 1 Berkel's Patent 245 Bols 764 Bührmann Papier 678 436 Ford 798 Gelder Kon Pap 306 Gl t Spir.f Kon 335 Van der Heem 305Vj Heineken's Bier 480 1 Hnogenbosch Sch 255 Indola 460 Kon. Zout-Ketjen 745 Mü' >r Nat. Bezit 355 Ned. Kabelfabr. 515 Philips Pref ƒ59,10 Sikkens Groep 714 Stokvis 219 Thomassen Dr 658 Ver Machlnefabr 218 Wessanen 365 Wilton Fijenoord 285 Zwanenberg-Org. 864 Billiton Mij II 426 Alunvnlum Ltd... 2171b1 American Motors 15% Anaconda 42 Beth'ehem Steel.. 34Vj Cities Service.... 49% General Motors.. 4774 Kennecott Copper 69 Republic Steel 4074 Shell Oil 31 U.S Steel 47 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) NEW YORK: Hoger aan het slot De aandelen liepen gisteren in New York aanmerkelijk op, nadat bij de aanvang nog al wat verliezen waren geleden. De meeste winsten liepen van fracties tot ongeveer twee dollar per aarldeèl, maar sommige waren nog groter. Het Dow Jones-gemid- delde voor de industriële aandelen bleek per saldo ongeveer 4'/z punt te zijn ge stegen tot 580,82. Van de 1232 verhandelde fondsen waren er 589 hoger, 407 lager, ter wijl er 236 onveranderd sloten. Onder de hogere fondsen waren auto-, rubber-, ta baks-, chemische- en spoorwegaandelen. Staalwaarden sloten verdeeld. De omzet daalde tot 2.950.000 stuks (vrijdag 3.110.000). Het gemiddelde van spoorwegen steeg 9,37 tot 121.83, dat van openbare nutsbedrijven 0,36 tot 112,72. Desgevraagd heeft de directie van de n.v. Industriële maatschappij „Palem- l ang" in de jaarvergadering medegedeeld, dat de omvang van de werkzaamheden in het eerste halfjaar 1962 hetzelfde is ge weest vergeleken bij 1961. De omzet is praktisch stabiel gebleven, de prijzen zijn iets hoger geworden. De maatschappij kampt met een per soneelstekort. Het wegtrekken van arbei ders naar West-Duitsland vormt een groot knelpunt. Door verdere mechanisatie en modernisering wil men het tekort aan ar beidskrachten zoveel mogelijk compense ren. De ruime liquide positie van de vennoot schap wil het bestuur niet aanwenden tot versnelde aflossingen van de lening van de Herstelbank. Men blijft 25.000, per jaar betalen. De schuld bedraagt nog f 175.000. De liquide middelen wil men achter de hand houden om de vele plan nen te kunnen volvoeren. LONDEN (Reuter) Zdenek Fierlinger, voorzitter van het Tsjechoslowaakse par lement, heeft bij zijn aankomst in Londen de berichten.dat president Antonin Novotny weldra zou worden afgezet, een staaltje van „het vergaren van sensationeel nieuws" genoemd. Hij sprak ook de berichten te gen, dat Rudolf Barak, voormalig vice- premier van Tsjechoslowakije die gevan gen zit wegens activiteit tegen de commu nistische partij, spoedig vrijgelaten zou worden. „Niemand verwacht dat en nie mand steunt Barak nog, behalve enkele journalisten die altijd naar iets sensatio neels zoeken", zo zei hij. Fierlinger is leider van een Tsjechoslo waakse parlementaire delegatie, die een bezoek van tien dagen aan Groot-Brittan nië brengt op uitnodiging van de Britse sectie van de Interparlementaire Unie. Naar Fierlinger zei, geniet Novotny een goede gezondheid en is zijn positie in de communistische partij geenszins wankel.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11