Prinsessen van bezoek aan het binnenland terug in Suriname Nederlands grootste hotel in gebruik genomen l Tiende internationale landbouw conferentie Massale herhalingsoefening voor de vijfde divisie Nieuw sigaretten- onderzoek door Consumentenbond Rotterdamse jongens pleegden honderden diefstallen 1 Prins Bernhard verrichtte de opening van het Hiltonhotel Amsterdam Critiek op verhoging der vergoeding aan Kamerleden Koopvaardijpersoneel vraagt gevaren- toeslag Hoofddorpse studente maakt val in ravijn Reserve-personeel naar La Courtine G. Schipper verlaat Scheveningen-Radio DINSDAG 10 JULI 1962 Nu volgens drie ver' schillende methoden Geen rijkssubsidie voor verbetering Dedemsvaart Garanties voor ex-Nederlandse ambtenaren Bij de vaart van en naar Nieuw-Guinea PERUTZ Explosie in leegstaande villa in Bloemendaal Zandvoortse politie beproeft speedboot Kerkelijk nieuws WEEKABONNEMENTEN (Van onze speciale verslaggeefster) PARAMARIBO „Wat is het allemaal fantastisch geregeld en wat doet iedereen enorm veel voor ons". Dat zei maandag avond prinses Margriet toen zij in een vliegtuigje van de Surinaamse luchtvaart maatschappij van de bauxiet-mijnstad Moengo in Paramaribo terugkwam. Mar griet was doodmoe. Zij en Irene hadden dan ook de afgelopen week een programma afgewerkt dat velen bezorgd het hoofd deed schudden. De zaterdag op Stoelmanseiland mocht dan met slechts een bezoek aan het hos pitaal voor boslandbewoners een rustige dag zijn, zondag gingen de prinsessen per korjaal, vier uren lang varend, verder het binnenland in om daar de hulde van hon derden bosnegers in ontvangst te nemen. De korjaal van prinses Margriet bleef bij die tocht, gevaarlijk overhellend, in een der onstuimige stroomversnellingen steken. Iedereen, raakte in paniek, behalve prin ses Margriet, die lachend toekeek hoe haar boot werd rechtgetrokken. En toen er even later een andere korjaal strandde, kreeg de bemanning van de prinses een fles met een koele dronk om de tijd te korten. Maandag, bij aankomst op het vlieg veld van het aan de grens van Frans- Guyana gelegen Albina, staken de weers omstandigheden even een spaak in het wiel. Het gouverneurs-echtpaar en leden van het gevolg waren nog op Stoelmans eiland achtergebleven en ook de standaards van de prinsessen bleken er nog niet te zijn. Maar dat deed niets af aan de vreugde van de veertig soldaten van het Prinses- Margriet-kampement in Albina en van de Indianen die de vorstelijke zusters bijna onder halskettingen bedolven. De militairen demonstreerden het op slaan van een bivak in de rimboe door een verkenningspatrouille en gaven een kookdemonstratie. Als herinnering kreeg prinses Margriet een foto aangeboden van het kampement en prinses Irene een klein koperen kanonnetje. In de woning van de districtscommissa ris ontmoetten de prinsessen het opper hoofd der Paramaccaners, granman Fors- Naar alle waarschijnlijkheid zal de Ne derlandse Consumentenbond aan het eind van dit jaar opnieuw een vergelijkend on derzoek laten instellen naar het teer- en nicotinegehalte van de sigaretten, die in ons land het meest gerookt worden. Over wogen wordt, dat niet één laboratorium, zoals bij het eerste omstreden onderzoek is geschied, maar drie laboratoria onder zoekingen te laten verrichten. Deze labo ratoria één Nederlands en twee buiten landse zullen dan verschillende onder zoekingsmethoden moeten toepassen, opdat nagegaan kan worden of de resultaten on derling verschillen vertonen. Dit besluit van de Consumentenbond is een direct gevolg van een kort geding, aan hangig gemaakt door een sigarettenimpor- teur, waarbij de bond in het ongelijk werd gesteld. De president van de Haagse rechtbank, die dit geding behandelde kwam namelijk tot de conclusie dat de Consumentenbond in strijd met de vereiste zorgvuldigheid in het maatschappelijk verkeer heeft ge handeld, doordat van de zijde van de im porteur werd aangetoond dat het toepassen van verschillende onderzoekmethoden uit eenlopende resultatep oplevert. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft aan Gedeputeerde Staten van Over- ijsel bericht, dat hij geen aanleiding heeft gevonden een rijksbijdrage te verlenen in de kosten geraamd op 29 miljoen gul den van de voorgenomen verbetering van de Dedemsvaart. De minister is, na een bezoek aan de streek, tot de conclu sie gekomen dat het project een te regio naal karakter heeft. Hij zegt voorts dat het scheepvaartverkeer de route via Al melo naar Coevorden prefereert, zodat verruiming van de vaarweg via Almelo de voorkeur verdient, ook omdat de ver binding Almelo-Coevorden reeds thans voor grotere schepen bevaarbaar is, waardoor een verdergaande verruiming nog enige tijd kan worden uitgesteld. Bovendien zijn de kosten hiervan aanmerkelijk lager dan die van verbetering van de Dedemsvaart. Als de provincie het plan toch wil uit voeren, dan wil de minister voor zover de algemene waterhuishoudingsbelangen daarmee zouden worden gediend, een rijks bijdrage van ten hoogste enkele honderd duizenden guldens in overweging nemen. Gedurende de laatste weken zijn in Rot terdam-Zuid tientallen jongens van 15 tot 20 jaar gearresteerd. Vijftien zijn opgeslo ten in het Huis van Bewaring. Er worden nog meer arrestaties verwacht. Tot nu toe hebben de jongens bekend meer dan hon derd diefstallen en inbraken gepleegd te hebben. Ook namen zij bromfietsen weg. De eerste aanhoudingen werden ver richt na een inbraak bij een glashandel in Rotterdam-Zuid. In één straat werden bijna huis aan huis jongens weggehaald. Voor zover de politie heeft kunnen na gaan zijn sommige knapen reeds drie jaar geleden met hun kwalijke praktijken begonnen. Zij stalen geld uit kleedlokalen n fabrieken, op kantoren, op sportterrei nen en uit badhokjes van zwembaden. De Duit was vaak niet gering, maar er is van iet gestolen geld niets achterhaald. Het s opgemaakt aan café- en bioscoopbezoek veelal trachtten de jongens met hun ge en geld meisjes te imponeren. Som mige jongens, die drie jaar geleden reeds berig waren met stelen, waren toen niet ouder dan twaalf, dertien jaar. ter, en een aantal Indiaanse kapiteins. Bij Wonoredjo, een Indonesische nederzet ting, stond op een prachtige erepoort „Uw bezoek is onvergetelijk voor de bevolking van Wonoredjo". Daarna werd de tocht voortgezet naar Moengo, maar westelijk in het district Commewijne gelegen. Daar hadden de prinsessen enige tijd „vrij", waarvan zij gebruik hebben gemaakt om een duik te nemen in het zwembad van de Suralco, de bauxiet-onderneming. Later volgde een tocht door dit belangrijke bauxiet-centrum. Er werden geen mijnen of fabrieksinstallaties bezocht, maar wel arbeiderswoningen en de modelboerderij van de maatschappij. Ook hier gaf de be volking blijk van een hartelijke belangstel ling. Laat in de middag keerden de prin sessen per vliegtuig naar Paramaribo te rug. Van overheidswege zal worden bevor derd, dat ex-Nederlandse ambtenaren, die na hun optie voor de Indonesische nationa liteit in dienst zijn gebleven, op korte ter mijn het Nederlanderschap kunnen her krijgen. Zij zullen dan automatisch in het gehot van de garanties uit hoofde van de Garantiewet Burgerlijk Overheidsperso neel worden gesteld. Dit deelt de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, mede in antwoord op vragen van het Eerste Ka merlid 'mr. De Vos van Steenwijk (VVD;. De minister zegt, het niet billijk te ach ten aan ex-Nederlandse ambtenaren, die na de fatale datum zijn blijven door dienen, terstond na aankomst in Nederland en zo lang zij niet genaturaliseerd zijn, een maandelijkse uitkering toe te kennen tot het bedrag van het hun volgens Ne derlands-Indische bepalingen toekomend pensioen. (Van onze Amsterdamse redacteur) Prins Bernhard voldeed vanmorgen aan het verzoek van de 75-jarige Ameri kaanse hotelmagnaat Conrad N. Hilton, om als eerste het nieuwe Hiltonhotel Amsterdam te betreden. Daarmee was de officiële opening geschied van het grootste (ruim 500 bedden) en het duur ste (tussen 20 en 27 miljoen gulden) hotel, dat ooit in Nederland is gebouwd. In feite was het hotel reeds in gebruik genomen, want de afgelopen nacht heeft de heer Hilton gelogeerd in een suite op ingericht dat de prijs alleen op speciale de negende verdieping die zo luxueus is aanvrage wordt gegeven. Verdeeld over andere verdiepingen was een groot aantal gasten ondergebracht onder wie tiental len journalisten uit de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en Duitsland, die door de heer Hilton per vliegtuig naar Amster dam waren gehaald. Van de 49 Hiltonhotels, die over de hele wereld verspreid zijn, is het Amsterdamse het eerste dat door iemand van konink lijken bloede werd geopend. Op het voor plein van het zich hoog boven de statige Apollolaan verheffende gebouw gaf de Koninklijke Militaire Kapel vanmorgen een concert. Na aankomst van prins Bern hard werden de gasten welkom geheten door president-directeur Hilton. De eigenlijke plechtigheid begon met het hijsen van de Nederlandse vlag door de prins, gevolgd door het hijsen van de Stars and Stripes door de Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer John S. Rice, De heer J. M. Honig, voorzitter van de raad van com missarissen van de Amsterdam-Hilton-Ho- tel Maatschappij N.V., (de Nedérlandse npaatschappij, die het gebouw heeft ge plaatst en voor 20 jaar aan de Hilton-or- ganisatie heeft verpacht) droeg vervolgens de sleutel over en verzocht de hoofdportier de deur te ontsluiten. Nadat de prins en de heer Hilton de grote hal hadden betreden, mochten de gasten naar binnen voor de feestelijke ont vangst, die onder meer een lunch voor enkele honderden personen omvatte. Aan deze maaltijd ging een bezichtiging van het gebouw vooraf. Met name de buitenlandse gasten uitten hun grote bewondering voor de inrichting, die weliswaar door de Ame rikaanse binnenhuisarchitecten van het Hiltonconcern is ontworpen, maar voor 95 percent door Nederlandse firma's is uit gevoerd. Een indruk te geven van de omvang rijke taak van de inrichters: er zijn 1650 meubelstukken in 46 verschillende model len, 1844 in 14 typen, er is 9600 vierkante meter tapijt gebruikt in 22 variëteiten, voor de ramen hangen 8046 meter gor dijnstof in 36 verschillende dessins, er zijn 290 radio- en televisie-aansluitingen, 750 verwarmingsradiatoren en de aircon ditioningsinstallatie verplaatst 30.000 ku bieke meter verse lucht per uur door 29 kilometer pijpleiding naar alle ruimten. In het eerste nummer van het geïllu streerde tijdschrift, dat het Hilton-hotel Amsterdam voor zijn gasten uitgeeft, schrijft prins Bernhard: „De opening van het Amsterdamse Hilton-hotel is een ge beurtenis van de grootste betekenis in twee opzichten. Een Hilton-hotel in Amsterdam, korte tijd later gevolgd door een Hilton hotel in Rotterdam, zal Holland hoog op de ranglijst van landen plaatsen, die bui tenlandse bezoekers aantrekken voor za ken en voor genoegen. De Hollandse Hil ton-hotels zijn ook van grote waarde bij het versterken van de reeds hechte ban den, die Amerika en Holland al eeuwen lang verbinden". Amsterdams burgemeester, mr. Van Hall, schrijft in hetzelfde nummer. „Het schenkt zeker voldoening te weten, dat Amsterdam nu is opgenomen in de inter nationale organisatie van Hilton-hotels. Dit zal zonder twijfel meer bezoekers naar Amsterdam brengen in de toekomst". In de te Utrecht gehouden verbo.nds- vergadering van de KAB heeft de heer J. de Groot, voorzitter van- de R: K. Houtbewerkersbond St. Anthonius van Pa dua, zijn grote ongerustheid uit géspro- ken over de door de regering voorge stelde verhoging der vergoeding voor de Kamerleden met 50 percent. Hij had het gevoel, in eigen loonbeleid tekort te zijn geschoten door te grote bescheidenheid. De hoogste loon voorstellen in zijn bedrijfs tak gedaan, zijn minder dan één-tiende van de huidige regeringsvoorstellen en daarvan heeft zelfs het college van rijks bemiddelaars nog één vijfde afgeschaafd. Hij vroeg zich af wie eigenlijk de rege ringsvoorstellen gaat toetsen. „Vele dui zenden werknemers in Nederland komen nog met lonen thuis van netto 75,- per week en dat in een land waar men tien maanden van het jaar moet stoken en de aardappelprijs tot 0,50 per kilo en meer oploopt". Hij had duidelijk de indruk dat er in ons land twee soorten loonbeleid bestaan. De Amerikaanse hotelmagnaat Conrad NI Hilton was uit New York overge komen om in Amsterdam de opening Van zijn 49ste hotel bij te wonen. Het bestuur der Vereniging van Ne derlandse Koopvaardij officieren (V.N.KO.) heeft in een brief aan de minister-pre sident gevraagd of de huidige toestand de regering nog geen aanleiding heeft gege ven om voor het op Nieuw-Guinea varend koopvaardijpersoneel compensatiemaatre gelen (een gevarentoeslag) te treffen. Mocht dit nog niet gebeurd zijn dan verzoekt het bestuur dringend aan de re gering dit alsnog te doen. „Onder niet aflatende bedreiging met oorlogsgeweld van Indonesische zijde on derhouden onze Nederlandse koopvaardij schepen de vaart op Nieuw-Guinea, waar in zij mede voor het vervoer van militairen en evacuatie van burgers worden ingezet. Wij beschouwen het als een algemeen be lang dat het korps koopvaardij-officieren met de andere schepelingen, evenals het dikwijls bewonderenswaardige burgerper soneel, hun plicht doet. Zij zijn daarbij echter onderworpen aan extra risico's en hebben er recht op dat deze worden ge compenseerd," zo schrijft het bestuur. „In het verleden geschiedde dit door ge- varentoeslagen op de gages en de uitke ringen krachtens de Zee-ongevallenwet. De volledige dekking op grond van deze wet is echter beperkt tot een beneden de dagloongrens blijvend salaris. Voor offi cieren en evenzeer voor de kapiteins, wier arbeidsinkomen deze grens te boven gaat, is er dus nog meer aanleiding voor com pensatie dan voor de mindere schepelin gen," aldus het V.N.K.O.-bestuur. De 19-jarige Edith Evelyn Veere, een studente uit Hoofddorp, is maandag bij een val op de Gross Glockner ernstig ge wond geraakt. Volgens de politie werd Evelyn Veere, die met een groep toeristen daar is, ge troffen door vallend gesteente toen zij een met sneeuw bedekt ravijn wilde nemen. Zij verloor haar evenwicht en viel in de 45 m. diepe kloof. Een Oostenrijkse dokter, die juist in de buurt was, gaf het meisje eerste medische hulp, waarna zij door gendarmes en wegarbeiders naar Franz Josefs hut gedra gen werd. Vandaar is zij per auto naar het ziekenhuis in Linz vervoerd. In het ziekenhuis werd vernomen dat de schedel verwondingen ernstig zijn. Advertentie 1. Speelruimte in belichting. Door de bij» zonder grote en veilige speelruimte in belichting zorgt Perutz voor meer uitstekend geslaagde foto's op één film. 2. Kleurenfleur. Perutz is kleur-juist en kleur-constant! Elke prachtige kleur vindt U op alle Perutz kleuren films zonder het geringste nuance-verschil terug. 3. Uniek! Projectie- klare dia's. Uw prachtige dia's worden antikras gelakt en daarna gemonteerd in fantastische plastic diaraampjes. Deze diaraampjes lenen zich bijzonder goed voor automatisch projecteren. De ingeraamde dia's worden in een handige plastic opbergdoos verpakt. Deze unieke „projectie- klaar" service kost slechts, weinig extra. Voor een kleurenfilm van 20 opn. 24x36 mm f2.20 en van 36 opn. f3.95. Vraag Uw fotohandelaar om inlichtingen. Perutz 36 uur service Binnen deze tijd gaat Uw kleurenfilm ontwikkeld aan U retour. Projectie-klaar dient uiteraard iets langer. Vanmorgen heeft de directeur-generaal kingen over in de verschillende landen van de Landbouw, ir. J. W. Wellen de tiende internationale zomercursus voor landbouwvpprlichters, georganiseerd - door het Internationaal Agrarisch Céntrum.' ge opend. Deze cursus is in 1953 voor het eerst gehouden als een poging een uit wisseling van kennis en ervaring tot stand te brengen tussen deskundigen op het ge bied van de voorlichting en het onder wijs. Thans wordt over de gehele linie de grote betekenis ingezien van de uit wisseling van gegevens tijdens de discus sies na de inleidingen en tijdens de ex cursies. In 1953 waren vertegenwoordigd 28 lan den, dit aantal is nu verdrievoudigd. Meer dan duizend personen hebben in de af gelopen jaren deelgenomen aan de bespre- Ongeveer 2500 jongemannen van 23, 24 jaar hebben gisteren het oude soldaten pak uit de groene plunjezak, die ons leger zijn groot-verlofgangers mee naar huis pleegt te geven, tevoorschijn ge haald. Een maand lang moesten zij het dragen, want de gehele vijfde divisie) 15.000 man, zal deze zomer gaan oefe nen in La Courtine. Gisteren was de eerste opkomstdag voor het gros van de eerste gevechtsgroep waarvan vorige week het kader en de meer dan 500 chaffeurs onder de wapenen waren geko men. Zij waren eerder opgeroepen om even te kunnen „inschieten". In Budel, Mill en Oldebroek zijn op komstcentra ingericht waar de herhalings- plichtigen de komende twee maanden in drie grote ploegen door de molens van de administratie, de intendance en de medische dienst zullen gaan. 's Maan dags komen zij op, 's dinsdags wor'd't de militaire kennis even opgefrist, de woens dag is nodig om de reis naar Frankrijk te bespreken en de zaak klaar voor .ver trek te maken en donderdagochtend, in alle vroegte, start de colonne van' 550 auto's voor de driedaagse tocht naar -La Courtine met overnachtingen in Mourme- lon en Bourges. Niet alleen de Nederlandse, maar ook de NAVO-autoriteiten hebben voor' 'déze grootscheepse en veelomvattende herha lingsoefeningen grote belangstelling. Een dergelijke massale opkomst van re serve-personeel, binnen drie dagen gevolgd Maandagavond omstreeks half twaalf hoorde een surveillerende agent in de om geving van de hockeyvelden aan de Bre- derodelaan in Bloemendaal een geweldige klap die aan een ontploffing deed denken. Het bleek dat deze klap kwam uit een sedert geruime tijd leegstaande villa, aan de Jozef Israëlsweg. Het huis was in een nevel gehuld. Er had inderdaad een ont ploffing plaatsgehad, waardoor een vijftig tal ruiten van de villa was gesneuveld. De agent had kort te voren enige jon gens op bromfietsen in de nabijheid van de villa zien rondrijden. Vermoedelijk zijn zij de daders, aangezien deze villa al dik wijls het mikpunt is geweest van jeugdige „activiteiten". door een verplaatsing over zo grote af stand met de eigen middelen van de divisie, wordt uniek geacht. In La Courtine wacht de gevechtsgroe pen een programma van twee weken met speciale oefeningen. Deze wijken af van die voor de parate troepen, o.a. omdat de oefentijd beperkter is. Men wil de herhalingsplichtigen niet langer dan een maand uit hun werk halen. Doel van dit alles is de vaardigheid van de doorgaans „slapende" vijfde di visie te verhogen, een teamgeest te kwe ken .tussen het uit allerlei onderdelen af komstige personeel en de lagere aanvoer ders te oefenen in besluitvaardigheid. „Het gaat mij erom, dat een pelotons- of com pagniescommandant leert te velde beslui ten te nemen. Voorlopig kan het mij niet schelen of hij een verkeerd besluit neemt, als hij het maar neemt en tot uitvoering brengt", zei generaal-majoor G. H. Chris- tan, commandant van de ondersteunings strijdkrachten, waaronder de mobilisabele vijfde divisie ressorteert. sterk variërende problemen. Het jaarlijk se bezoek overschrijdt nu elke keer de honder-d •deelpemer?- Dertig percent is af komstig uit' de onrwikkélingslanden. Het verlangen van de voorlichtingsdes kundigen om problemen en denkbeelden te bespreken met collega's en functiona rissen uit andere agrarische sectoren wordt versterkt door het feit, dat in een wereld die zich in een overgangsstadium bevindt het plattelandsbevolking zich moet trach ten te handhaven in de concurrentiestrijd met de industrie. Om de concurrentiemo gelijkheden te vergroten moeten veelbelo vende resultaten van de landbouwweten- schappelijke onderzoekingsinstituten door gegeven kunnen worden aan de individue le boer. Deze taak rust op de voorlich tingsambtenaren. Gelijksoortige trainingscentra ter bevor dering van de internationale samenwerking zijn na het slagen van het Wageningse experiment op gang gekomen in Zwitser land (vakopleiding onderwijsstaf) en West- Duitsland (jeugdproblemen platteland). De Zandvoortse politie wil de vlet, die men gebruikt om wanneer dat nodig is de zee op te gaan, vervangen door een nieuw vaartuig. Zondag en maandag hebben politiemannen nu een speed boot, vervaardigd van dun, buigzaam plastic en uitgerust met een 18 pk motor, voor de Zandvoortse kust be proefd. De boot kan een snelheid halen van 40 kilometer per uur en is van Japanse makelij. Overigens moet over de vervanging van het motorvaartuig van de politie nog door het gemeente bestuur een beslissing worden ge nomen. Het komt steeds meer voor, dat bij oostelijke wind baders, die op een luchtbed in zee drijven, afdrijven. Bijvoorbeeld in die gevallen zou een speelboot uitstekende diensten kunnen bewijzen. Op het kuststation Scheveningen-Radio in IJmuiden is vanmorgen afscheid ge nomen van de heer G. K. C. Schipper, die 42 jaar op dit station werkzaam is ge weest. Na enkele lovende woorden van de als ceremoniemeester optredende waar nemend directeur, de heer B. van Eijkelen- borg, gaf de directeur, de heer C. van Geel, een overzicht van de staat van dienst van de met pensioen gaande heer Schip per, die in 1915 in Zwolle in dienst van de PTT kwam ais tijdelijk hulptelegrafist tegen een loon van 25 in de maand. In 1920 kwam de heer Schipper bij het kuststation Scheveningen-Radio, dat toen nog echt in Scheveningen gevestigd was. In 1926 hielp hij mee aan de verhuizing naar IJmuiden, waar hij het opkomen en verdwijnen van de langegolf, het komen en gaan van de peildienst, het eerste be gin van korte golf en telefonie meebe leefde. In 1940 werd het station op last van de bezetter gesloten, in juli 1945 ging het weer open. De heer Van Geel wees nog eens op de periode in de Houtman straat en het grote openingsfeest in 1951 met de zestig vlaggen. De heer Schipper werd chef seinzaal en chef verkeersafwik keling en de laatste jaren yerd ook nog zijn wensdroom vervuld, want toen werd hij bureauchef bij de afdeling administratie. De directeur prees ook het werk van de heer Schipper als nestor van de dienst commissie. Hij bood de heer Schipper ten slotte de beschikking van de directeur-ge neraal met de bronzen legpenning aan. Namens de collega's voerde de heer W. A. van der Harst het woord. Hij had de samenwerking met de heer Schipper, die al sinds 1929 bestond, altijd fijn gevonden. Opvallend noemde hij het dat ook in pe rioden van grote spanning bij dringende S.O.S.-gevallen het handschrift van de scheidende functionaris aan het toestel toch keurig bleef. „We zullen je zilveren kop op het kantoor missen" zei de heer Van der Harst. „Je was een voorbeeld voor het gehele personeel". Hij bood daar na namens het personeel een atlas en een bijzettafeltje aan. Namens de Christelijke bond van Overheidspersoneel voerde de voorzitter van de afdeling Velsen, de heer R. H. Hesse, het woord. Hij noemde de heer Schipper een steunpilaar van de or ganisatie, die altijd activiteiten ontplooide. Ook namens de technische dienst werd de heer Schipper nog toegesproken. De heer Schipper sprak tot slot een dankwoord. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Helpman M. J. C. Blok te Utreoht-NW. Geref. Gemeenten Tweetal te Utrecht C. Harinck, kand. te Goes en W. Suyker, id. te Bergambacht, van wie eerstgenoemde is beroepen. Be roepen te Elspeet W. Suyker, kand. te Bergambacht, die voor dit beroep bedank te; te Amersfoort en te Enkhuizen C. Ha rinck, kand. te Goes. Beroepen te Opheus- den Chr. v. Dam te Rotterdam-Zuid. Aan genomen naar Utrecht C. Harinck, kand. te Goes, die bedankte voor Aalst, Almelo, Amersfoort, Amsterdam-N, Benthuizen, Dordrecht, Enkhuizen, Kampen, Nieuwer- kerk, Oostkapelle, Poortugaal, Ridderkerk, Rilland-Bath, St. Annaland, Vlissingen en voor Zoetermeer. Z300000000CXX)0000000000CXXXXXXD00CD0000CX»000O0n000000000o dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ÖOOCOOOOCXXXXaX

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5