Kamuk en Tipak twee Eskimojongetjes s „Het zal niet lang meer duren AGENDA en Uitbreiding lettercombinaties voor personenauto's nodig Folie Papoea-delegatie naar vijfde Zuid-Pacific- conferentie Nederlanders op Nieuw-Guinea: Amsterdam krijgt een bestratingsmachine UPI-correspondent in Hollandia niet meer uitgesloten Meer auto's dan kentekens Sterke stijging in laatste maanden Minder buien V DONDERDAG 12 JULI 1962 JE' F* JE f5? M U M T'SUf Fabriek in Lexmond afgebrand Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Chauffeur kreeg hei palen over zich heen Kerkelijk nieuws Gaat u met vakantie? Keiler Macdonald Na elf jaar Nieuwe letters WEERRAPPORTEN Sè Is 39. „Dat is grappig, om jullie hier te treffen, en wat heerlijk dat je geen hoeden bij je hebt, om mee te groeten en te zwaaien!" „Wat heb je toch voor een verschrikkelijke omweg gemaakt Polle", zegt Pingo, „de „Mary" ligt hier toch vlak bij....!" Als er weer iemand zijn hoed voor hen af neemt, trekt Polle Pingo en Pelli mee en zeg: „Kom mee jongens, ik wil niemand meer begroeten, anders droom ik vannacht nog van hoeden. Van 18 tot 30 juli 1962 zal te Pago Pago op Amerikaans Samod de vijfde Zuid-Pa- cific-conferentie worden gehouden. Verte genwoordigers van zeventien niet-zelfbe sturende Pacificgebieden, van 't koninkrijk Tonga en van de Souvereine staat West- Samoa zullen hieraan deelnemen. De delegatie uit Nederlands Nieuw-Gui- nea naar deze conferentie is samengesteld op aanbeveling van de Nieuw-Guinearaad. Zij staat onder leiding van de heer F. Jufuway, bestuursambtenaar op Nieuw- Guinea. Verder zijn in de delegatie op genomen: mej. N. Urbinas, onderwijzeres, de heer S. Hindom, student in de sociale wetenschappen te Utrecht, de heer L. Man- dibondibo, onderwijzer, en de heer H. Wom- siwor, lid van de Nieuw-Guinearaad als adviseur. De conferentie zal ook worden bijge woond door waarnemers van de regerin gen die de zeventien niet-zelfbesturende ge bieden in de Zuid-Pacific beheren, name lijk Australië, Nieuw-Zeeland, Engeland en de Verenigde Staten, Frankrijk en Neder land. Internationale organisaties, missie en zending, universiteiten en wetenschappelij ke instellingen zullen waarnemers zenden. Op deze vijfde Zuid-Pacific-conferentie zullen onderwerpen, betrekking hebbend op de sociale ontwikkeling en de economische vooruitgang der Zuid-Pacific-gebieden wor den besproken. Aan de conferentie zijn exposities over kunstnijverheid en woning bouw verbonden. Onmiddellijk na de vijfde Zuid-Pacific- conferentie zal de Zuid-Pacific-commissie een speciale zitting houden waarop zal worden besproken in hoeverre uitvoer - kan worden gegeven aan de wensen, i op de Zuid-Pacific-conferentie zijn geu,l. Deze Zuid-Pacific-Commissie is een inter gouvernementele regionale welvaartsorga nisatie, waarin de mogendheden, die niet- zelfbesturende gebieden in de Zuid-Pacific beheren, samenwerken ter bevordering van de welvaart en het welzijn van de bevolkingen van deze gebieden. Advertentie Proef vandaag deze 25 ets. medicinale maagpepermunt blauw etiket. Mmm, zuiver, heerlijk en verfrissend De gemeenteraad van Amsterdam heeft f 100.000 beschikbaar gesteld voor het doen bouwen van een machine, die mechanisch straatklinkers en betonstenen kan leggen. De raad juichte het toe dat opnieuw een machine mensenarbeid gaat overnemen. Het aantal straatmakers in de hoofdstad is totaal ontoereikend voor de uitvoering van de zich geregeld uitbreidende hoeveel heid bestratingswerk. Technici van Publie ke Werken hebben de mogelijkheid van mechanische bestrating bestudeerd en een ontwerp voor een machine gemaakt. Am sterdam heeft op deze machine octrooi aangevraagd. B. en W. verwachten dat het apparaat ongeveer drieentwintig man personeel zal kunnen vervangen. In Lexmond is de carrosseriefabriek van de firma J. van Eek en Zonen afgebrand. Het vuur is ontstaan in een auto, waaraan laswerkzaamheden werden verricht. Van onze correspondent) HOLLANDIA. Het plan-Bunker ïlijft de gemoederen op Nieuw-Guinea bezighouden. Steeds meer Nederlanders menen dat er geen alternatief is voor Nieuw-Guinea en dat het op den duur dus wel tot uitvoering van dat plan za comen. De meesten van hen denken zelfs dat het wel niet zo lang zal duren voor het zover is ook. Een overdracht van het bestuur over West-Nieuw-Gui- nea aan de Verenigde Naties vóór 1 ja nuari 1963 wordt algemeen aannemelijk geacht. Daarom is men zich gaan oriën teren op wat er dan zal gaan gebeuren Welke Nederlanders zullen op Nieuw- Guinea mogen blijven en welke zullen er vervangen worden? Zullen de Nederland se troepen in een overgangsstadium nog blijven om de orde te handhaven? Zul len de uit Indonesië gevluchte niet-Ne- derlanders (groepen Ambonezen, Menado- nezen, Tugunezen e.d.) gelegenheid krij gen naar Nederland of bijvoorbeeld naar Suriname te gaan? Allemaal vragen die pas aan de orde zullen komen bij de ver dere uitwerking van het plan-Bunker, maar die de betrokkenen nu reeds bezig houden. Er verschijnt in Hollandia tweemaal per week een gestencild blaadje, de „Seruan Papua Barat", dat wordt uitgegeven door de Tugunese gemeenschap. Die Tugune zen zijn bij de souvereiniteitsoverdracht aan Indonesië naar Nieuw-Guinea gegaan omdat zij niet onder Soekamo wilden ko men. In Indonesië vormden zij een beslo ten christengemeenschap in de kampong Tugu, dicht bij Djakarta, en dat is in Hollandia zo gebleven. Het blad, dat zij uitgeven, is fel anti-Indonesisch, ook al zijn de schrijvers zelf Indonesiërs. Tot voor kort werd in dit blad nog de hoop uit gesproken dat West-Nieuw-Guinea 'n zelf standige staat zou kunnen worden, waar in de Tugunezen rustig zouden kunnen blijven leven. Maar nu hebben zij reeds toestemming gevraagd en gekregen om in geval van overdracht van Nieuw-Guinea naar Suriname te emigreren. En nu is de „Seruan Papua Barat" begonnen met felle critiek op Nederland en op dr. Van Hoijen. „Die gaan ons voor de tweede maal „verkopen", zo staat onder meer in het blaadje te lezen. c Nieuwe Kerk, vandaag 20 u.: Concert door het N.Ph.O. Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: Dutch Swing College Band. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: „De Comancheros", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De dief van Bagdad", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De volmaakte overval", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Eén pyjama voor twee", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Morgen zijn zij volwassen", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: Maciste contra Maciste", 14 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „From here to eternity", 14 j. Van vrijdag af 14 en 19.30 u.: „Spartacus", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Porgy en Bess", 14 j. Van vrijdag af Rembrandt, vandaag 19 en 21.15 u.: „De musketier van de koning", 14 j. Van vrij dag af 14 u.: „Muziek kent geen grenzen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Europa bij nacht", 18 j. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „De rebel van Austin", 18 j. Van vrijdag af, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tarzan en de meerminnen", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „A sum mer place", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Schep vreugde in 't leven", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag 19 en 21.15 u.: „Rose Marie", 14 j. Vrijdag 14.30 u.: „Met muziek meer mans", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Een nacht van liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Frans Halstentoonstelling, 10-17 u., zondag 13-17 u., woensdag ook 20-22 u. Tot 30 sept. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van Italiaanse tekeningen, 10-17, zondag 13-17 u. Tot 22 juli. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.: zondag 13-17 u. Tot 29 juli. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10-17 u.:"zondag 13-17 u. Tot 30 sept. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner, 9-17 u., tot 22 juli.. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand juli ex positie van tekeningen van Ives Heude, 10-22 u. DIVERSEN Teylers Museum, vrijdag 14 u.: Lezing door prof. S. Slive over Frans Hals (in het Engels). Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn" Iedere avond geopend van 8 uur af. „Adam en Eva' (Raamvest Iedere avond van 8 uur af café-chaptant. DONDERDAG 12 JULI City-theater, 20 u.: „Tussen hemel en moeras". Rex-theater, 20 u.: „De zwarte monocle". Marktplein, 20 u.: Circus Boltini. VRIJDAG 13 JULI Rex-theater, 20 u.: „Some like it hot". City-theater, 20 u.: „Freddy en de mil jonair". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, 9.30-12 en 14-16.30 uur. EEN MERKWAARDIGE GEWOONTE van deze Tugunezen is het overigens in hun blaadje te doen alsof zij Papoea's zijn en alsof men bezig is hun land te verkopen. Dat komt trouwens uit de naam van het blad „Oproep van West-Papoea reeds tot uiting. Het is een gewoonte, die ook veel Papoea's irriteert, die vinden dat zij hun eigen boontjes wel kunnen dop pen. Zo is het ook de vraag of het nu wel zo gelukkig is als in een maleis politiek ca baretprogramma van Radio-Biak iemand, wiens accent duidelijk verraadt dat hij een Nederlander is, zegt: „Wij Papoea's willen niet onder Indonesië, wij willen een vrij West-Papoea, los van Soekarno en Djoeanda". Dit alles maakt dat men zich gaat afvragen wat nu eigenlijk de me ning van de Papoea's is. Die mening is er wel, maar komt niet sterk tot uiting. Er zijn enkele weinig be tekenende gestencilde blaadjes, die door Papoea's worden uitgegeven. Maar het ge drukte weekblad „Pengantara" is een uit gave van de Nederlandse bevolkingsdienst. Daarnaast kunnen de Papoea's zich uit spreken in ingezonden stukken in bladen als de „Nieuw-Guinea Koerier", het eni ge dagblad in Hollandia, en uiteraard in de Nieuw-Guinearaad. Vóór de oorlog was Nieuw-Guinea een vrijwel vergeten gebied. Toen kwam voor een deel van Nieuw-Guinea althans de Japanse bezetting. Daarna kwamen de Amerikaanse troepen. Dat was de tijd van de opbouw. In 1945 kwamen de Ne derlanders en veel, waaraan de Ameri kanen hadden gewerkt, kon niet worden voortgezet. Wegen verdwenen weer in het oerwoud en materiaal ging verloren. Pas in 1950 volgde een verbetering. Ge leidelijk maar gestaag werd er opge bouwd op allerlei terrein. En het zijn dan ook de jaren na 1950 die Nederland zijn goodwill bij veel Papoea's hebben bezorgd. Als het plan-Bunker doorgaat komt er een periode met VN-bestuur, dan een met Indonesische periode en dan zelfbeschikking na een volksstemming. Dat referendum zal nog een moei lijke zaak worden. Van de 700.000 Papoea's in West-Nieuw-Guinea is de helft nog niet onder bestuur gebracht. Bij de rest is een belangrijk deel dat nog geen idee van de wereld buiten de eigen om geving heeft. Hoe moeten die mensen straks kiezen? Wie zal hun duidelijk ma ken waarover zij moeten stemmen? De Papoea's zullen mogen kiezen als de uit voering van het plan-Bunker doorgaat, maar voor de Nederlanders is er geen keus, op zijn hoogst over wat eerder of wat later weggaan. Maar dat zal voor de ambtenaren wel van hogerhand beslist worden. En die maken veruit het groot ste deel uit van de Nederlandse gemeen schap. De particulieren krijgen nu garan ties om te voorkomen dat zij allen weg gaan, maar velen zijn al weg. Hun ver trek en de heersende onzekerheid hebben al verschillende prijsstijgingen tot gevolg gehad. Het gaat nu uiteraard niet om zul ke grote aantallen als destijds bij de souvereiniteitsoverdracht aan Indonesië. Uit Indonesië zijn 300.000 Nederlanders naar Nederland gekomen. Op Nieuw- Guinea wonen er maar 15.000. Ook de aantallen Ambonezen, die weg willen uit Nieuw-Guinea, zullen niet groot zijn. DONDERDAG 12 JULI Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zoals zij geschapen zijn". VRIJDAG 13 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma ciste, zoon van Hercules". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De hel van smokkeleiland". W.B. Theater, 20 u.: „Ontsnapping uit de corridor". Marquette-tehater, donderdag en vrij dag: Geen voorstellingen. Het Amerikaanse persbureau U.P.I. deelt mee dat zijn correspondent in Hollandia, dr. P. J. van Doorn, ambtenaar van de Dienst van Economische Zaken aldaar, niet meer is uitgesloten van de voorziening van militair nieuws. In Den Haag is daar van nog geen officiële bevestiging ont vangen. Er is overleg over deze kwestie geweest met de directie van 't persbureau U.P.I. in New York en daarna is de kwes tie besproken tussen de gouverneur van Nieuw-Guinea en de commandant van de strijdkrachten aldaar. De uiteindelijke be slissing, zo wordt in Den Haag verklaart, ligt bij de autoriteiten in Hollandia. Men achtte in Den Haag de opheffing van de uitsluiting niet onwaarschijnlijk, „omdat, naar nu wel duidelijk is geworden, mis verstanden in deze zaak toch wel een rol van betekenis hebben gespeeld". Tijdens het lossen van houten heipalen bij een bouwwerk in Ridderkerk is een aan tal palen gaan glijden. De chauffeur van de auto, waarmee ze waren aangevoerd, de 26-jarige heer J. van der Zwaart uit Sassenheim, kreeg een aantal palen op het lichaam. Met een gecompliceerde linker beenbreuk is hij overgebracht naar een zie kenhuis in Leiden. Geref. kerken vrijgemaakt Tweetal te Bunschoten-Spakenburg (vac, G. Zomer) W. v. d. Lingen te Schildwolde en F. Mul te Hoogkerk. Chr. Geref. kerken Beroepen te De Krim en te Maassluis Zakkenrollers. In een nachtclub in G. Leendertse, kand. te Haarlem te Kra- Amsterdam heeft de politie een 24-jarige lingen F. Bakker te Driebergen te The- Mar°kkaan en een 22-jarige Tunesiër aan- singe en te Hillegom M. de Boer, kand te ?eh°uden, die van een zakenman diens Haarlem-N. Geref. gemeenten Aangenomen naar Utrecht G. Harinck, portemonnee met 1000 hadden gerold. Bij fouillering werd het geld op hen gevonden. De twee mannen zullen waarschijnlijk kand. te Goes, die bedankte voor 21 andere °Ver 2* geworden gezet. 1 Sleutel. Twee 14-jarige Haagse scho lieren waren onlangs bij een vriendje op bezoèk. Eén van hen zag de huissleutel beroepen. Bapt. gemeenten Beroepen te Deventer H. v. d. Werf te I liSgen en stak deze in zijn zak. Later, toen Emmen. Ier niemand thuis was, gingen zij het huis Aangenomen naar Hogezand J. Bouritius binnen en namen 625 weg. Een buur- te 2e Fxloermond. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE vrouw, die de knapen had gezien, waar schuwde de politie. Deze hield de jongens aan. De helft van het geld hadden zij in een matras verstopt. De rest was in het Haagse Bos begraven. Bevolking van Rotterdam. De bevol- I king van Rotterdam groeit langzaam on danks het nog voortdurend vertrek naar de randgemeenten. In mei was het bevol kingsoverschot 244 personen. Dat bracht het totaal aantal inwoners op 731.381. In de Maasstad wonen iets meer vrouwen dan mannen. Het geboorte-overschot in mei be droeg 565. Er vestigden zich 2001 personen en er vertrokken 2322. Sinds 1 januari is de bevolking toegenomen met 1156 per- sonen. Ongeluk bij sloop. In Heerenveen is tijdens de afbraak van een boerderij de 65- jarige arbeider A. van der Heiden uit Hee renveen onder een vallende muur bedol ven. In het ziekenhuis te Heerenveen is de man overleden. Hoogleraar. Dr. M. Siniscalco, assis tent-hoogleraar in de genetica aan de uni- I versiteit van Napels, is benoemd tot bui tengewoon hoogleraqr te Leiden aan de medische faculteit om onderwijs te geven in de anthropogenetica. Aan de heer H. Prinsen is eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Hekendorp, Lange Ruige Weidë en Pape- kop. Het aantal personenauto's in ons land is de laatste tijd zo sterk toegenomen, dat het aantal mogelijkheden in de voor per sonenauto's bestemde letter- en cijfercom binaties op de nummerborden vrijwel is uitgeput. Wanneer de serie J is afgewerkt, zal waarschijnlijk de letter M worden ge bruikt, die aanvankelijk wegens zijn breedte niet in een combinatie was opgenomen. Toen het huidige systeem van autoken- tekens in 1951 werd ingevoerd -zeer ver traagd want de vervanging van provincie- letters door een op de aard der voertuigen gebaseerde registratie was al voor 1940 besloten- leefde bij de Rijksdienst voor het wegverkeer de gedachte dat men met het nieuwe stelsel voorlopig wel uit de voe ten kon. Alle motorvoertuigen werden in drie categorieën ingedeeld: vracht auto's, personenauto's en scooters en mo torfietsen. Behalve door een nummer werden de auto's en motoren aangeduid door een tweetal letters, waarvan de eerste een lo pende serie van 9.999 wagens aanduidt, de tweede op de soort van het voertuig betrekking heeft. Letters voor de vracht auto's zijn A, F, J, N, S en V met de letter B voor bijzondere voertuigen; voor Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 Vanavond 7 uur Hoenson Verwarmingsshow in het Concertgebouw L. Begiinestraat 13. Haarlem 40-41. Het zag er niet erg prettig uit voor de jongens. Maar ook in het eskimodorp kwam opschudding Tipak's moeder miste haar zoontje, en het werd al laat. Toen zijn vader bij hun hut kwam, ging ze hem tegemoet. Ik ben zo ongerust! zei ze. Tipak is al uren weg met Kamuk Ze zijn met hun kajaks gaan varen en nu stormt het zo! Daar schrok-^ader ook van personenauto's D» G, K, P, T en X en voor scooters en motorfietsen E, H, L, R. U en Z. De reeks eerste letters die dus een serie van 9.999 voertuigen aan duidt heeft de volgorde: N, P, R, S, T, U, V, X, Z, A, B, D, E, F, G, H en J. Letter S die aanleiding kan geven tot on aangename combinaties zoals SS en SD is weggelaten, de W en de M vielen uit wegens hun breedte en de letter C bleef ongebruikt wegens de gerespecteerde aan- Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie, die gisteren boven de Britse eilanden lag, trekt nu over de Noordzee naar Denemarken en komt daar in verbinding met een depressie boven wagens met CD en CC. ™^JVV!Pr!T,atieke 6n ™nsul.ire| Een randstoTnï van de depressie, waarin zeer onstabiele lucht lucht voorkwam, trok vanmorgen met tal rijke buien over ons land. Een zwakke rug In 1951 begon men dus voor de perso- van hoge druk, die vanmorgen bij zuid- nenauto's met de lettercombinatie ND, bij west-Engeland lag, zal morgen ons land de vrachtauto's met NA en voor de scoo- bereiken en de buiigheid doen afnemen, ters met NE Bij de vrachtauto's is men Ten noorden van de Azoren trekt een na elf jaar thans gekomen aan de serie volgende oceaandepressie in oostelijke TN, bij de scooters bij UR. In die series richting. Deze depressie zal echter morgen is er dus nog wel enige uitbreidingsmo- nog geen invloed op het weer in ons gelijkheid. Elke combinatie met een se- land uitoefenen, rieletter is goed voor rond zestigduizend voertuigen. Wanneer men sinds een week bij de personenauto's bezig is met de serie JD nadat men in de laatste maanden met zeven-mijls-wielen door de vooraf gaande series G en H was gereden be tekent dit dat over enige maanden de I en 150 000 motorfietsen en scooters in omloop. Men gaat daarna de serie M. aansnij den, die dus opnieuw een capaciteit van zestigduizend wagens heeft. Wat daarna gaat gebeuren is nog onzeker. Men over weegt lettercombinaties die aanvankelijk voor vrachtauto's en scooters bestemd wa- Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. ■5-S a B Si m e vanging van een oude auto door een nieu we wordt namelijk een nieuw kenteken geven, daarna echter niet meer. aanwas van het autopark steeds binnen 39-23 P I. B 6 Coo«»»fcwv5*»" Den Helder zwaar bew. zw 18 1 Ypenburg regenbui zw 20 2 Vlissingen regenbui zw 19 0,6 Eelde regenbui zzw 21 3 De Bilt regenbui zw 20 1 Twente geheel bew zzw 22 0 Eindhoven zwaar bew. zw 21 15 Zd-Limburg regenbui wzw 22 4 Helsinki geheel bew no 14 0,1 Stockholm motregen n 14 6 Oslo geheel bew nno 25 2 Kopenhagen zwaar bew. w 20 0,2 Aberdeen mist nnw 21 19 Londen geheel bew. w 21 2 Amsterdam regenbui w 21 2 Brussel zwaar bew. zw 21 4 Luxemburg regenbui wzw 21 1 Parijs zwaar bew. zw 21 1 Bordeaux mist zw 22 0 Grenoble licht bew. windst. 26 0 Nice zwaar bew n 25 0 Berlijn zwaar bew z 24 1 Frankfort half bew. wzw 25 0,1 München licht bew. zw 26 3 Zurich zwaar bew. wnw 28 0,4 Genève licht bew. windst. 25 0 Locarno half bew. ono 26 45 Wenen zwaar bew w 29 2 Innsbruck regen zzw 28 9 Athene onbewolkt windst. 30 0 Rome onbewolkt windst. 33 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 26 0 Lissabon licht bew. n 29 0 Vrijdag 13 juli Zon op 4.34 uur, onder 20.56 uur. Maan op 16.49 uur, onder 1.37 uur. Maanstanden 17 juli 12.41 uur volle maan. 24 juli 5.19 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 12 juli Hoog water 11.31 en uur. Laag water 6.44 en 19.22 uur. Vrjjdag 13 juli Hoog water 0.00 en 12.34 uur. Laag water 7.50 en 20.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2