Parlementaire omhelzing in „rijks-Tweede Kamer" Tweede Kamer is bezorgd over toekomst van K.L.M. Javanen van Commewijne opgetogen over bezoek van de prinsessen Associatie van Suriname met de EEG goedgekeurd Budel voelt geen bezwaar tegen de Duitse legering Afsluitdijk in het Zuidsloe is dicht Bouwput in Harlinger haven ingestort Kamerlid Van Dis stelt vragen over processies Duitse „half-inwoners" moeten belasting betalen in Bergen (L.) Autodieven betrapt Rijksgarantie van 375 miljoen en een lening van f 50 miljoen Verzending van zeepost Amerikaanse delegatie naar Den Haag TWEE DODEN BIJ BOTSING OP WEG HAARLEM-HALFWEG DONDERDAG 12 JULI 1962 7 Amsterdamse agent om het leven gekomen bij auto botsing in Groningen „Brandend voorwerp in zee gestort": waarschijnlijk loos alarm geweest Stoffelijke resten van bezettingsslachtoffers gevonden in Doetinchem km Jaargeld Kamerleden niet al te zeer verbinden aan algemene loonmaatregelen BOM BIJ SPOORLIJN Bewaker van munitieschip in Zoutkamp verdronken Uitspraken rechtbank (Van onze parlementaire redacteur) De heer J. Pengel, volksvertegenwoor diger van Suriname" en deze week een der vijf bijzondere afgevaardigden in de „Ko- ninkrijks- Tweede Kamer" in Den Haag, heeft gisteren blijk gegeven van zijn La tijns-Amerikaanse spontanëiteit. „Wij Su- rinaniers", zei hij bij de replieken over de associatie van Suriname bij de Euro pese Economische Gemeenschap, „zijn heel anders van aard dan Nederlanders, hetgeen echter een samengaan niet in de weg hoeft te staan. Hoe zou men in Ne derland staan te kijken", zo riep hij uit, „als mannelijke en vrouwelijke Kamer leden elkaar eens zouden omhelzen? Bij ons in Suriname is dat niet zo ongebruike lijk!" De Kamer amuseerde zich kostelijk met deze gedachte. Ook minister Luns liet achter de regeringstafel duidelijk blijken dat hij in hoge mate geïnteresseerd was in het welsprekende betoog van de Su rinaamse afgevaardigde. Toen Van Meel (KVP) zijn collega met een hand druk wilde belonen vodr diens oratori sche talenten, kreeg hij van de heer Pen- gel een krachtige omhelzing. Jhr. Van, der Goes van Naters (P.v.d.A.) die nogal wat critiek had geleverd op de manier waarop de regering het ontwerp van rijkswet had ingediend, had intussen reeds zijn eigen kijk ontwikkeld op het parlementaire leven zoals dat in Neder land reilt en zeilt. In geen enkel ander parlement gaat men zo familiaar met el kaar om als hier, zei hij. Maar we moeten ertegen waken, dat hier een soort „re publiek der kameraden" zou dntstaan. Minister Luns antwoordde dat hij per soonlijk had ervaren dat de critiek in de Nederlandse volksvertegenwoordiging heus niet minder is dan in andere parlementen, Het bericht, dat in de Brabantse ge meente Budel, meer dan 3000 Duitse mili tairen blijvend zullen worden gehuisvest, is door de bevolking aldaar goed opge nomen. Het zijn vooral de neringdoenden die verheugd zijn over de komst van de Duitsers. De burgemeester van Budel (9000 in woners), de heer H. J. J. Derckx (vroe ger in de Nederlandse hockey-wereld een bekende figuur) gaf ons zijn mening als volgt weer: „Nee, ik heb geen bezwaren ontmoet bij de bevolking. Dat zal zeer zeker ook niet gebeuren wanneer de Duitsers komen. In Budel wonen wel 500 vreemdelingen van zeker 10 verschillen de nationaliteiten. Hier op de zinkwitfa- briek werken Polen, Hongaren, Engelsen, Indonesiërs^ Spanjaarden en noem maar op". Tijdens de tweede wereldoorlog zijn in Budel acht mensen gesneuveld in het ver zet tegen de Duitsers. Te hunner nage dachtenis is op een onopvallende plaats in de gemeente een monument opgericht. Een Amsterdamse politieagent is van morgen bij een autobotsing op de grens van Aduard en Hoogkerk (Gron.) ernstig gewond geraakt en in een ziekenhuis in Groningen overleden. De auto, waarin twee agenten van de gemeentepolitie van Am sterdam zaten, slipte en botste tegen een tegemoetkomende Duitse auto. De andere agent en de inzittenden van de Duitse auto, een man en een vrouw, werden ern stig gewond. Vanmorgen om kwart voor tien is de afsluitdijk, in het Zuidsloc tussen Walche ren en Zuid-Beveland definitief gedicht, waardoor een gebied van de zee is af gesloten. Het twintig meter brede sluitgat werd met mijnsteen dichtgegooid en achter de mijnsteenkade werd zand gespoten. Lang zaamaan kwam het dijklichaam boven water. Bij deze sluiting was de gehele staf van de rijkswaterstaat in Zeeland onder lei ding van hoofdingenieur-directeur Van den Burg aanwezig, evenals een rijksingenieur uit België, die bijzonder veel belangstel ling had voor deze sluitingswerkzaamhe den. waar de heer Van der Goes zo vaak pleegt te komen. De bewindsman betoogde ver der dat de tekst van het wetsontwerp niet mocht worden gezien als een poging om Suriname niet geheel onafhankelijk te laten zijn. De mogelijkheid is trouwens niet uitgesloten dat Suriname zich ook zelfstandig met de E.E.G. zal kunnen ver binden, dus buiten het koninkrijk om. Minister Korthals, die het ermee eens was dat het bestaande statuut niet naar de letter, maar naar de geest moet wor den toegepast, noemde de verbintenis van de Suriname met de E.E.G. van groot belang voor de Surinaamse export. De „Rijks-Tweede Kamer" keurde de nieuwe band van Suriname met de E.E.G. goed zonder hoofdelijke stemming. Alleen de heer Bakker (C.P.N.) vroeg aantekening dat hij geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Gisteravond om ongeveer kwart over elf meldde de kustwacht Terschelling over radio-Scheveningen, dat een brandend voorwerp in zee was gestort. Alle schepen werd verzocht uit te kijken. Drie redding boten voeren uit en van Valkenburg steeg een vliegtuig op om te zoeken. Meldin gen over vermiste vliegtuigen zijn niet ontvangen. Vanuit de lucht werd een grote olievlek op zee gezien. Het zoeken is vanmorgen niet hervat. Op de plaats van de olievlek was niets ge vonden. De autoriteiten hellen steeds meer over naar de mening, dat sprake is ge weest van loos alarm. Mogelijk heeft het waargenomen verschijnsel verband gehou den met een onweersbui. Het kan ook een meteoor zijn geweest. De olievlek be hoeft ook geen reden tot verontrusting te zijn, daar deze meer op zee worden waar genomen. De olie is dan afkomstig van schepen. De stalen damwand van een bouwput, gelegen voor de scheepswerf „Welgelegen" in de haven van Ilarlingen, is gistermid dag met een enorme klap bezweken. De vloer van de put bevond zich zeven me ter onder de waterspiegel. Meer dan 100.000 kubieke meter water stortten zich naar binnen, alles vernielend en versplinterend. De haven werd één grote draaikolk: de gemeerde schepen rukten aan hun touwen. Er werken geregeld ongeveer twintig man in deze bouwput aan de aanleg van nieuwe rails voor de scheepswerf. Deze arbeiders hadden gistermiddag juist vrij voor de jaarlijkse kermiskaatspartij. Daar door zijn zij aan een zekere dood ont snapt. Het werk was bijna gereed. Hoe groot de materiele schade is, is nog niet be kend. Het Tweede Kamerlid Van Dis (S.G.P) heeft schriftelijk aan de minister-presi dent en aan de ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken gevraagd, of het de regering bekend is, dat in enige gemeen ten, o.a. in Udcn en Veghel, op 21 juni op de openbare weg in strijd met de wettelijke bepalingen zogenaamde sa cramentsprocessies zün gehouden. Voorts dat 'eveneens in strijd met de wet op 15 juli in 's Hertogenbosch in het openbaar een zogenoemde plechtige omgang zal worden gehouden, van welke processie of openbare godsdienstoefening vaststaat, dat deze sedert 1916 driejaar lijks wordt gehouden, doch nimmer in de periode van 1800 tot 1853 plaatshad of naar de geldende wetten en reglementen was toegelaten. Kan de regering een volledig overzicht geven van de processies en andere open bare godsdienstoefeningen, die in strijd met de wet en de reglementen worden gehouden, alsook van de gemeenten, waar in die worden gehouden, zo vraagt het staatkundig gereformeerde Kamerlid. Welke maatregelen zal de regering, me de gelet op recente desbetreffende arres ten van de Hoge Raad, nemen ten einde de wet te handhaven ten aanzien van het houden van processies alwaar die met zijn toegelaten, zo vraagt de heer Van Dis. r t m*mm-- De ongeveer 130 Duitse industriëlen, die hun geld hebben belegd in onroerende goederen in de Limburgse gemeente Ber gen, zullen door een besluit van de ge meenteraad van 1 januari 1962 af verplicht zijn belasting te betalen wegens hun ver blijf in ons land. Deze kapitaalkrachtige groep Duitsers komt in de weekeinden met gezin en al van de rust genieten in de Limburgse bossen. Zij hebben enkele ja ren geleden voor weinig geld bungalows laten bouwen, die iedere week van vrij dagavond tot maandagmorgen worden be trokken. Het gemeentebestuur van Bergen stelt nu dat deze groep die een soort be volkingsgroep vormen, wèl profiteren van alle gemakken die de gemeente Bergen biedt, maar voor de instandhouding daar van geen cent betalen. Men heeft nu een woonforensenbelasting in het leven geroe pen. Verwacht wordt dat deze jaarlijks f 45.000 zal opbrengen. Het gemeentebe stuur is van oordeel dat de zich in Ber gen gevestigde Duitsers kapitaalkrachtig genoeg zijn om deze belasting te betalen. De grootte van de aanslag is afhankelijk van de huurwaarde van de bungalows. In een schuur in Best heeft de politie vijf gestolen Duitse auto's gevonden. Drie inwoners van Best zijn gearresteerd. Zij hebben gedeeltelijk bekend te zijn be trokken bij een handel in uit Duitsland ons land binnengesmokkelde gestolen auto's. De politie vermoedt, dat een grote organisatie betrokken is bij de uitvoering van deze praktijken. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren ge sproken over de moeilijke financiële po sitie van de K.L.M. Iedereen kon in stemmen met het wetsontwerp tot ver lening van steun als tijdelijke overbrug gingsmaatregel van drie jaar. De re gering wil de K.L.M. op twee manieren financieel helpen: door het verlenen van garanties tot een maximum van 375 miljoen en door leningen van totaal 50 miljoen. De vraag rees echter of na drie jaar de K.L.M. weer een gezonde en zelfstandige positie in het wereldlucht- verkeer zal kunnen innemen. Met an dere woorden: betreft het een tijdelijke inzinking of is het een structurele kwes tie die verband houdt met het karakter van een luchtvaartonderneming? Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss „Statendam" 15 juli en ss „Schiedijk" 18 juli; Argentinië: ss „Lancero" 17 juli; Australië ms „Reifen- stein" 15 juli en ms „Tornar" 17 juli; Bra zilië: ms „Kennemerland" 18 juli; Canada: ss „Statendam" 15 juli en ms „Ophelia" 18 juli; Chili: ms „Archimedes" 18 juli en ms „Tannstein" 19 juli; Ned. Antillen: ss „Ben- nekom" 18 juli; Ned. Nw.-Guinea: ss „Po- lydorus" 20 juli; Nieuw-Zeeland: ms „Tan- cred" 16 juli en ms „Middlesex" 18 juli; Suriname: ms „Chiron" 18 juli; Rep. van Zuid-Afrika en Zuidwest-Afrika: ms „Pendemis Castle" 15 juli; ms „Oranje fontein" 18 juli. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Bij grondwerkzaamheden voor de nieuw bouw van de papierfabriek Vromen te Doetinchem hebben arbeiders menselijke resten aangetroffen. Zij waarschuwden de politie, die bij verder graVen drie sche dels vond. De villa „Oldenhof", waar de admini stratie van de papierfabriek is onderge bracht, was in de oorlogsjaren een cen trum van de N.S.B. Ook was er de Orts- kommandantur gevestigd. Verondersteld wordt, dat men hier te doen heeft met overblijfselen van slachtoffers van de be zetting, te meer omdat in een van de schedels een rond gaatje werd aange troffen. De politie, die nog geen mededeling kon doen over de identiteit van de gevonden resten, zal een onderzoek instellen. De secretaris-generaal van de Organi satie van Amerikaanse Staten (OAS), Jo sé Mora Otero en een delegatie van zeven man zullen maandag in Den Haag aan komen om dinsdag met leden van de re gering vraagstukken te bespreken die voor de Latijns-Amerikaanse landen ontstaan uit de E.E.G. Mora Otero zal eerst een bezoek bren gen aan Hallstein, voorzitter van de E-.E G. commissie. De uitvoering van de werken in het Zuidsloe, het nieuwej industriegebied van Zeeland, waar de n.v. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" reeds bezig is met de bouw van een reparatie- werf, is in een belangrijk stadium ge komen. Donderdag is men be gonnen met het sluiten van de ruim twee kilometer lange afsluitdijk, waar door een gebied van 160 ha wordt in gepolderd. Op de luchtfoto de situatie van woensdag, gezien van boven de Westerschelde. (Luchtfoto A.N.P.) Een groot deel van de tekorten is ont staan door de noodzaak, bver te gaan op het gebruik van straalvliegtuigen. Hier door is tevens een ontstellende overcapa citeit ontstaan, constateerde ir. Posthumus (P.v.d.A.) Hij noemde de voorgestelde hulp aan een gemengd bedrijf als de K.L.M. betrekkelijk vérgaand. De vraag is liquideert men de K.L.M. tenslotte, of houd men deze in stand, ook wanneer de za ken geen gunstige wending nemen? Vol gens ir. Posthumus is het noodzakelijk dat de K.L.M. moet gaan deeluitmaken van een grote Europese luchtvaartcombinatie. Een „zwakke kleine" kan zich alleen hand haven door aansluiting bij een groter en sterker geheel. Van de zijde van de V.V.D. werd een dergelijke gedachte geopperd, zij het in iets andere bewoordingen dan die van ir. Posthumus. De twee liberale sprekers, mr. Van Leeuwen en prof. Korteweg, dachten in de richting van een soort kartelvor ming. Het woord „kartel" is min of meer taboe; het wekt herinneringen op aan kwa lijke economische machtsconcentraties, maar als men deze kwalijke kanten weg werkt zou een luchtvaartkartel nog niet zo verwerpelijk zijn, aldus prof. Korteweg, die nog de uitdrukkelijke toezegging van de regering vroeg om desnoods niet de termijn van drie jaar af te wachten, maar zich eventueel reeds eerder op nadere maatregëlen te bezinnen. De heren Lucas (K.V.P.), De Ruiter (CH) en Verkerk (A..R) schaarden zich even eens achter het wetsvoorstel. Was de Kamer het over de steunverle ning dus wel eens, vrij algemeen was men slecht te spreken over de late indie ning van het ontwerp, waardoor vlak voor de zomervakantie van de Kamer de leden deze gewichtige zaak onvoldoen de hadden kunnen voorbereiden, zo werd geklaagd. De heer Posthumus bracht in dit verband enige „Haagse geruchten" ter sprake, waarvan hij hoopte dat ze onjuist zouden zijn. Volgens deze geruchten zou het wetsontwerp reeds in mei de defini tieve instemming van de ministerraad heb ben gekregen. Het ontwerp is echter pas eind juni ingediend, hetgeen dus zou be tekenen dat men de Kamer een maand zou hebben laten wachten. Zijdelings wendde de heer Posthumus zich tot de minister van Verkeer en Waterstaat drs. Korthals. „In een goed deel van onze vaderlandse pers wordt de heer Korthals een fatsoenlijk man genoemd; hij zou zelfs volgend jaar lijstaanvoerder van zijn par tij worden. Ook ik waardeer de heer Kort hals'als een fatsoenlijk man", aldus ir. Posthumus, „maar het zou mij spijten als mijn vertrouwen in hem een deukje zou krijgen door de gang van zaken met dit wetsontwerp. Behalve minister Korthals zat ook zijn collega van Financien, prof. Zijlstra, ach ter de regeringstafel. Zij zullen vandaag de laatste dag voor de zomervakan tie antwoorden. Mr. Toxopeus antwoordt De minister van Binnenlandse Zaken heeft in een nota geantwoord op de op merkingen van de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer over het voorstel tot verhoging van de schadeloosstelling voor leden van de Tweede Kamer. Naar het oordeel van de minister mag er niet een te direct verband worden gelegd tus sen de thans voorgestelde verhoging van de schadeloosstelling en de maatregelen, die sedert 1958 in het vlak van lonen en salarissen in het bedrijfsleven en bij de overheid zijn getroffen. De minister schrijft, dat het wel een on oplosbaar probleem zal blijven om voor voorstellen als het onderhavige, het tijd stip te bepalen waarop er van geen enkele zijde nog bezwaren zullen worden aange voerd. Hij illustreert dit door het citeren van enerzijds enkele commissieleden die voor indiening van de voorstellen nog geen reden zagen en anderzijds het verslag te citeren, waar dat stelt dat de regering reeds eerder met voorstellen van deze aard had moeten komen. Bij een botsing op de weg Haarlem- Halfweg is vannacht een echtpaar uit Am sterdam om het leven gekomen. Hun auto kwam frontaal in botsing met een tegen ligger, die door nog niet bekende oorzaak op de andere weghelft reed. De bestuur der van deze wagen de 31-jarige ver koper W. J. R. uit Benriebroek is ern stig gewond in een ziekenhuis in Haarlem opgenomen. De omgekomenen zijn de 47-jarige kraan drijver J. W. Dieke en zijn 44-jarige echt genote. In Den Dolder is de 20-jarige dienstplich tig soldaat van de luchtmacht, H. J. van Mil uit Den Haag gelegerd te Soesterberg om het leven gekomen toen hij met zijn bromfiets op een kruispunt geen voorrang gaf aan een auto. De soldaat overleed ter plaatse. In Haelen is de 58-jarige bromfietser T. Noblesse uit Neer aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen. De man werd zwaar gewond en is later in een ziekenhuis in Roermond overleden. Hij was vader van tien kinderen. In Amsterdam is de 52-jarige D. Klein uit Amsterdam op de kruising Von Zesen- Op de weg AmsterdamDen Haag is gisteren een bestelwagen aan het slip pen geraakt en de zeer steile berm afgedoken. De wagen kwam tegen een schuur tot stilstand, waarbij twee van de drie inzittenden ernstig gewond werden, een van hen kwam in de cabine klem te zitten. Op de foto, die kort na het ongeluk werd gemaakt, zien we hoe de chauffeur eerste hulp wordt verleend, terwijl redders pro beren het tweede slachtoffer uit de cabine te bevrijden. straat-Dapperstraat onder een kantelende vrachtauto gekomen. De man is in het zie kenhuis aan de opgelopen verwondingen overleden. De vrachtauto verleende geen voorrang aan een personenauto, waardoor de twee wagens met elkaar in aanraking kwamen. Vervolgens kwam de vrachtauto in botsing met een andere auto en met een motor met zijspan. Daarbij deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Tenslotte kan telde het voertuig, hetgeen de heer Klein die juist overstak, noodlottig werd. In Enschede is de 65-jarige H. G. Kui pers om het leven gekomen toen hij plot seling de weg overstak en werd aangere den door een auto. In Rotterdam is de 36 jarige motordrij ver James Steele uit Edinburgh, opvaren de van het Britse m.s. Cumberland, van nacht toen hij plotseling overstak door een auto aangereden. In het ziekenhuis is de man vanmorgen overleden. PARAMARIBO Woensdag hebben de prins°ssen Irene en Margriet een tocht ge maakt naar het district Commewijne, dat hoofdzakelijk Indonesische bewoners heeft. Zij ontvingen de prinsessen overal met grote hartelijkheid en boden bloemen en cadeaus aan. Per auto hadden de prinsessen zich woensdagochtend begeven naar Leonsberg, waar zij met een gouvernementsboot de rivier overstaken. Bij Nieuw Amsterdam voeren vissersboten met de beide lands- vlaggen hen tegemoet. Duizenden kinderen stonden aan de rivieroever, zwaaiend met vlaggetjes. Op originele wijze werd daarna de prin sessen een bloemenhulde gebracht. Er was een bloemenstalletje ingericht, waar de prinsessen hun eigen boeket konden uit zoeken. Deze boeketten werden vervolgens overhandigd door de 93-jarige „Moeder Kajafas" De prinsessen wandelden vervolgens, ge volgd door Kotomissies, met muziek voor op naar de oude vestingwallen. Daar staan nog de oude kanonnen uit de achttiende eeuw. Een in een uniform uit die tijd ge klede „koloniaal" gaf de vorstelijke be zoeksters een uiteenzetting over de gang van zaken op deze wallen in vroeger tijden en hoe de vesting is ontstaan. Javaanse jongens op houten stokpaard jes begeleidden de prinsessen vervolgens naar het huis van de commissaris. Daar kregen zij een origineel wajangpoppenspel te zien. Een stel poppen kregen zij ten ge schenke. Vervolgens werd de suikeronderneming Marienburg van de Nederlandse Handel maatschappij bezocht. Met een treintje reed het gezelschap door de suikerriètvel- den, waar men juist is begonnen met het kappen van het riet. In de fabriek was Mannen van rijkspolitie en spoorweg recherche hebben tussen Winterswijk en Groenlo,' een kilometer van Lichtenvoor de, een bom gevonden vp 20 meter van de spoorlijn. Vandaag zou de mijnenopruimingsdienst de bom verwijderen. Tot die tijd zullen de treinen op het traject met verminder de snelheid rijden. De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van de bom. Gisteravond is uit het Reitdiep in Zout kamp het lijk opgehaald van de 56-jarige R. H. van den Berg, gepenisoneerd onder luitenant van de vaartuigendienst en be last met het toezicht op de in Zoutkamp liggende munitieschepen. De politie heeft de zaak in onderzoek. men druk bezig met het persen van de rietstengels. Voorafgegaan door een viertal kleine Ja vaanse meisjes, gekleed als Serimpi-dan- seressen, die bloemen strooiden voor de voeten van de beide prinsessen, werd de woning van de administrateur bereikt. Gamelanmuziek en Javaanse vrouwen in hun mooie klederdrachten, riepen een Oos terse sfeer op. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan een der tehuizen voor Javaanse kin deren, waarvoor de koningin in 1955 de eerste steen heeft gelegd. Bij het kinder tehuis in Alkmaar verwelkomden Hindo- staanse kleuters de vorstelijke gasten, die de prinsessen zelfgemaakte cadeaus aan boden. Bij de erepoort van de Javaanse neder zetting Tamanredjo, met het opschrift: „Selamet datang di Tamanredjo" stonden de Javaanse bevolkingsgroep en ook ver tegenwoordigers van de Bosnegers en de Indianen. Tot slot was er een huldiging op „Meer- zorg" door Hindostanen. Daarna staken de prinsessen met een motorboot de rivier over en begaven zich naar het dichtbij ge legen gouvernementshuis, waar de tocht eindigde. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen drie Haarlemse autohandelaren en een Amsterdamse garagehouder, die veertien dagen geleden terecht stond wegens heling van in Duitsland, in de omgeving van Os- nabrück, gestolen en naar Nederland ge smokkelde auto's. De rechtbank verwees de zaak tegen een 39-jarige Haarlemse autohandelaar, tegen wie de officier an derhalf jaar had geëist, voor nadere in structie naar de rechtercommissaris en stelde de man voorlopig op vrije voeten. Ook de zaak tegen een 46-jarige Haarlem se autohandelaar tegen wie een jaar was geëist, werd naar de rechter-commissaris verwezen. Zijn broer, 48 jaar oud, werd vrijgesproken. De eis luidde tegen hem een jaar met aftrek. Een 39-jarige Amsterdam se garagehouder werd bij verstek veroor deeld tot zeven maanden en 26 dagen, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen hem luidde de eis acht maanden met aftrek. Hij was al op vrije voeten gesteld. De rechtbank veroordeelde een 23-jarige kopergieter uit Leiden, die op een nach telijk uur in maart uit wraak een ruit van een café aan de Jansweg in Haarlem had ingegooid, conform de eis van de of ficier tot zes weken gevangenisstraf. Een 40-jarige metaalgieter uit Haarlem, die bo ven het café woonde had in de veronder stelling, dat zijn broer uit Haarlem-Noord de dader was geweest, uit weerwraak bij diens woning een pistool afgeschoten. Hij zag zich veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf mef* aftrek. De officier had acht maanden met aftrek geëist.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7