Voorzichtig optimisme bij Nieuw-Guinea-overleg AGENDA Kamuk en Tipak twee Eskimojongetjes h ZEISS IKON Kort en bondig^ ontharing? depilan Polle Pelli ee Twee doden in het verkeer Geen Papoea-delegatie naar Indonesië IVVV-resoIutie over Nieuw-Guinea P. de Boer procedeert tegen de staat Vergissing bij vervalsing bracht monteur in de cel Weinig zon SYMB0LICA NU f195.- SEIZOEN OPRUIMING EXCLUSIEVE HEREN KLEDING kaap él f le ZATERDAG 14 JULI 1962 WASHINGTON. - Het vooroverleg tussen Nederland en Indonesië is her vat en een heel voorzichtig optimisme is wel gerechtvaardigd. Dit optimisme komt zowel uit Nederlandse als uit In donesische en Amerikaanse bron. Men moet er inderdaad voorzichtig mee zijn, want vrijwel ieder in Washington, die enigszins bij de zaak is betrokken, hoopt ertoe bij te dragen dat het vooroverleg zal slagen. Dat kan diverse zegslieden ertoe brengen zich optimistisch uit te laten, in de hoop dat zij op die manier bijdragen tot een klimaat van vertrou wen en goede wil. Ir. G. J. Tuyn curator technische hogeschool Broers staken zagerij in brand om hun moeder de schande van faillissement te besparen Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk N.'Guinearaad verwerpt desbetreffende motie w%m Belg dupeert caféhouders camera van klasse JDCqUES Sb Mi s la 41. „Kom, Polle", zegt Pingo, als hij weer weg wil lopen, „groet nu even al deze aardige mensen!" „Goeden dag! Goeden dag!" Polle zwaait met zijn muts„Ja mooi weer vandaag, wat....? Gisteren ookp Ja, ja.... En als het zo door gaat morgen ook„Het is opmerkelijk men in dit land overal de hoed afneemt, het is een grappig gebruik. zegt Polle. hoe (Van onze correspondent) De „derde man" bij het overleg, Els- worth Bunker, heeft reeds op de eerste avond de partijen aan het discussiëren ge bracht over zijn plan. Het gevolg was dat men vrij laat naar bed ging. De Ameri kanen kenschetsten de sfeer als vriend schappelijk en serieus. In elk geval is het belangrijk dat de discussie niet meteen Is vastgelopen. De Indonesiërs wensen, zo als men weet, zo spoedig mogelijk van Nederland opheldering te krijgen over de Nederlandse houding ten aanzien van het plan-Bunker. Het gesprek daarover schijnt tot dusverre niet tot moeilijkheden te heb ben geleid, al krijgt men de indruk dat het onderwerp niet meteen was afgehan deld. Verheugend is, dat de Indonesiërs zich deze keer bij het begin minder sceptisch tonen dan in maart. Misschien hopen zij dat het klimaat nu gunstiger is. Zij schij- Advertentie Mair dan modern, veilif, snel en Mild met de prettig geparfumeerde 'n Himol produkt uit Zwitserland tube 1.50 en 2.95 In Ermelo is de 31-jarige heer F. de Lange uit Den Haag bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. Zijn vrouw werd ernstig gewond. De heer De Lange reed met zijn motorfiets met zijn vrouw op de duo achter een vracht wagen. Toen deze plotseling stopte tracht te hij links te passeren, waarbij hij tegen een tegemoetkomende vrachtauto botste. In Zaandam is het tweejarig zoontje van de familie Somp aangereden door een vrachtauto toen het kind vanachter een geparkeerde auto plotseling wilde oversteken. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is het kind overleden. nen thans wat meer waarde aan het voor overleg te hechten, omdat dit de betrok' kenen in staat zou kunnen stellen het in een ongedwongen discussie eens te wor den over de grote trekken van een oplos sing. Ook van Nederlandse kant hoopt men een flinke vordering te kunnen ma ken met een regeling, die althans in gro te trekken voor beide partijen aanvaard baar zou zijn. In een formele conferentie kan de uit werking dan nog wel de nodige tijd ver gen, maar indien men er zeker van kan worden dat aan beide kanten goede wil aanwezig is, zou een goed begin bij het geheime vooroverleg op zijn minst als het halve werk zijn. Het woord „indien" in de vorige zin is natuurlijk heel belangrijk. Wanneer de eerste indruk juist is en er inderdaad een serieus gesprek op gang is gekomen, zal men de eerstvolgende dagen waarschijnlijk heel weinig nieuws horen. De onderhandelaars willen voorkomen dat bepaalde details, uit hun verband gerukt, gemeengoed worden. Dat zou maar aanlei ding kunnen geven tot misverstand en cri- tiek, zowel in Indonesië als in Nederland. De uitdrukking „geen tijding, goede tij ding" behoeft in dit geval niet op te gaan maar het staat vast dat geen tijding is te prefereren boven het bericht dat Malik wederom zijn koffers zou hebben gepakt. Tot lid van het college van curatoren der technische hogeschool te Delft is be noemd ir. C. J. Tuyn. De heer Tuyn werd op 15 november 1901 in Haarlem ge boren en behaalde in 1927 aan de techni sche hogeschool te Delft het diploma voor civiel ingenieur. Na werkzaam te zijn ge weest bij Werkspoor in Amsterdam, trad hij in 1929 in dienst van de Koninklijke Shell. In 1935 werd hij verbonden aan de Dienst Publieke Werken in Amsterdam en in 1949 werd hij directeur van de Dienst der Havens en Handelsinrichtingen in de hoofdstad. In 1957 volgde zijn benoeming tot directeur-generaal van „Central Europe Operating Agency of Nato". Ir Tuyn is ook opgetreden als adviseur bij de haven plannen voor Assab in Ethiopië. Om hun moeder de schande van een op handen zijnd faillissement te bespa ren, hebben twee broers van 21 en 22 jaar uit Tubbergen in de nacht van 27 juni de houtzagerij-meelhandel van de familie in Tubbergen in brand gestoken. Gisteren heeft de politie hen tot deze bekentenis weten te krijgen. Een even verdachte brand in een boer derijtje in het naburige Geesteren blijkt eveneens te zijn aangestoken. De 32- jarige eigenaar, die trouwplannen had en een nieuw huis liet bouwen, nam zijn toevlucht tot de rode haan om zich finan cieel wat sterker te maken. Ook hij is in een politieverhoor tot een bekentenis ge komen. c MUZIEK Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door dr. Hans Klotz en Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en van zondag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De dief van Bagdad", a.l. Van maandag af 10 u.: „Tom en Jerry festival", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Eén pyama voor twee", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Maciste contra Maciste", 14 j. Vandaag 23.30 u.: ,,'s Nachts langs de trot toirs", 18 j. Zondag 11 u.: „Avontuur per ballon", a.l. Luxor, 14 en 19.30 u.: „Spartacus", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Diamanten bij het ontbijt", 18 j. Zon dag 14 en 16.15 u.: „Popeye festival", a.l. Van maandag af 20.15 u.: „De graaf van Luxemburg", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De kikkerkeizerin", a.l.; 14 en 16.15 u.: „Muziek kent geen gren zen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Europa bij nacht", 18 j. Zondag 11 u.: „Canada, land der zwar te beren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Tarzan en de meerminnen", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Billy the kid", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Schep vreugde in het leven", a.l. Zondag 11 u.: „Faja Lobbi" en „Prijs der Zee", a.l. Van maandag af 10.30 u.: „Sjors van de rebellenclub", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Met mu ziek meer mans", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Een nacht van liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 u. en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van Italiaanse tekeningen, 10-17, zondag 13-17 u. Tot 22 juli. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 29 juli. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 sept. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner, 9-17 u., tot 22 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand juli ex positie van tekeningen van Ives Heude, 10-22 u. DIVERSEN Openluchttheater Bloemendaal, 20.15 u.: Tsjechisch Dansensemble „Broln". Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond geopend van 8 uur af. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 juli). ZATERDAG 14 JULI City, 19 en 21.15 u.: „Freddie en de miljo nair". Rex, 20 u.: „Some like it hot". ZONDAG 15 JULI City, 14.30 u.: „De dief van Damascus"; 19 en 21.15 u.: „Freddie en de miljonair". Rex, 15 u.: „De ruiters van de Mississip pi"; 20 u.: „Some like it hot". MAANDAG 16 JULI City, 20 u.: „Een vrouw is een vrouw". Rex, 20 u.: „Some like it hot". Pieter Vcrmeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 14 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma ciste, zoon van Hercules"; 23.30 u.: „Hu welijk zonder moraal". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De hel van het smokkeleiland". W.B. Theater, 20 u.: „Ontsnapping uit de Corrigador". ZONDAG 15 JULI Kennemer Theater, 13.30 u.: „Vuurscho ten der wraak"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Ma ciste, zoon van Hercules". Luxor Theater, 14.30 u.: „Die Beine von Dolores"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De hel van het smokkeleiland". W.B. Theater, 14.30 u.: „De gevangene van Zenda"; 16.30 en 20 u.: „Jacht op de groene helm". MAANDAG 16 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma ciste, zoon van Hercules". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Jeugd zonde" W.B. Theater, 20 u.: „Jacht op de groe ne helm". HOLLANDIA (ANP) De Nieuw-Gui- nearaad heeft vrijdagavond een motie verworpen waarin voorgesteld werd nog deze maand een delegatie van de raad naar Indonesië te zenden om het stand punt van de Papoea-bevolking aan de In donesische regering kenbaar te maken. Vijftien leden van de raad stemden tegen, twaalf leden vóór de motie. De uitslag was tegen de algemene verwachting in, vooral ook omdat vóór de stemming na mens het gouvernement was verklaard dat er geen principiële bezwaren tegen het zenden van een delegatie naar Djakar ta bestonden en dat de Nederlandse re gering daar ongetwijfeld ook steun aan zou verlenen. Dat ook van de zijde van het gouvernement ernstig rekening werd gehouden met aanvaarding van de motie blijkt uit het feit dat de raad in over weging was gegeven, een delegatie op brede basis samen te stellen om bij voor baat beweringen te ontzenuwen dat de delegatie niet representatief zou zijn. De Nieuw-Guinea-raad keurde wel drie andere moties goed. De eerste daarvan was afkomstig van de heer Kaisiepo. Daar in wordt de instelling van een commissie voorgesteld die tot taak zal krijgen de voorwaarden te bestuderen waaraan de in het plan-Bunker vervatte volksstemming moet voldoen. Voorts wordt gezegd, dat „geen oplossing van het conflict om Nieuw- Guinea aanvaardbaar is die niet voldoen de waarborgen biedt voor de vrije uit oefening van het zelfbeschikkingsrecht." Deze motie werd aangenomen met 25 stem' men voor en 2 tegen. Een motie van de heer Jouwe, waarin wordt aangedrongen op het opnemen van een of meer Papoea's in de permanente Nederlandse delegatie bij de Verenigde Naties, werd met algemene stemmen goed gekeurd, nadat de regeringsgemachtigde, de heer Veldkamp, de bereidheid had uit gesproken om dit in positieve overweging te nemen. De laatste motie, ingediend door de heer Walab, een Papoea-onderwijzer uit het As- mat-gebied, werd eveneens aanvaard met 25 stemmen voor en 2 tegen. In deze mo tie wordt aangedrongen op beëindiging van de vijandelijkheden door Indonesië en terugtrekking van de Indonesische para chutisten uit Nieuw-Guinea. Het zevende wereldcongres van het In ternationaal Verbond van Vrije Vakvereni gingen, dat in West-Berlijn is gehouden, heeft een resolutie aangenomen, waarin wordt betreurd, dat Westelijk Nieuw- Guinea in de overeenkomst van 1947 was uitgesloten van de overdracht van de sou- vereiniteit door Nederland aan Indonesië. Voorts wordt verklaard „dat het voort duren van het Nederlandse koloniale ge zag over Westelijk Nieuw-Guinea het ge vaar van een militair conflict in Zuid- Oost-Azië inhoudt". In de resolutie wordt voorts gezegd, dat het congres het streven van Oe Thant en Bunker waardeert om tot een vreed zame oplossing van het geschil tussen Indonesië en Nederland te komen door het opstellen van een plan dat voorziet in de overdracht van de souvereiniteit over Westelijk Nieuw-Guinea aan Indone sië en in de behartiging van de belan gen van het volk van westelijk Nieuw- Guinea door het het recht te geven te zijner tijd over zijn eigen toekomst te beslissen door middel van een volksstem ming. Het congres stelde met voldoening vast, dat de regeringen van Indonesië en Neder land het plan-Bunker in principe hebben aanvaard en hoopte dat onderhandelingen zullen leiden tot een vreedzame oplossing en tot een beëindiging van „het Neder landse koloniale bestuur in West-Irian". Luchthaven Rotterdam. Het verkeer via de Rotterdamse luchthaven is opnieuw toegenomen. In de eerste vijf maanden van dit jaar reisden 65.706 passagiers via „Zes tienhoven" ongeveer zesduizend meer dan in de eerste vijf maanden van 1961. Er wa ren iets meer binnenkomende dan uitgaan de passagiers. Het goederenvervoer bleef van januari tot en met mei vrijwel gelijk aan dat van 1961: 2,9'miljoen ton. Een van de mooiste molens van Rot terdam, de specerijenmolen „De Ster" aan de Kralingseplas, is in vlammen opgegaan. De molen stond op de mo numentenlijst en was in 1959 geheel gerestaureerd. De heer P. de Boer te Drachten, direc teur van de stichting „De Nederlandse Soldaat", heeft tegen de staat een proces aanhangig gemaakt ten behoeve van afge keurde militairen, die invaliditeitspensioen vorderen. De heer De Boer verlangt dat de Staat de verplichting wordt opgelegd desgevraagd alle stukken zoals keurings rapporten, ziekteverslagen en dergelijke ter beschikking te stellen van belangheb bende militairen of hun gemachtigden. Namens de Staat is voor de Haagse rechtbank gesteld dat de eis van de sticht ting niet ontvankelijk kan worden ver klaard, omdat de stichting als gemachtig de van niet met name genoemde perso nen optreedt. Ook al zou de dienstplich tige zelf een recht op inzage van de stuk ken hebben, betekent dit niet dat de stich ting als gemachtigde datzelfde recht kan opeisen. De stichting noemt deze opvatting merk waardig omdat deze naar haar mening de bevoegdheid aantast om zich te doen ver tegenwoordigen en bij te staan. Zij stelt zich op het standpunt dat de betrokkenen als de meest belanghebbenden en ook hun gemachtigden recht op inzage hebben om dat er een recht op pensioen bestaat bij invaliditeit en omdat de medische rappor ten en keuringen in de eerste plaats zijn opgemaakt ten behoeve van de dienstplich tige of gewezen dienstplichtige militairen en omdat een militair pensioen een recht is en geen gunst. Naar billijkheid en recht moet een scha- devergoedingsgerechtigde in staat zijn om zijn aanspraken ten volle geldend te ma ken en moet hij kunnen beschikken over alle gegevens, aldus de stichting. De rechtbank heeft de zaak aangehou den tot 11 september. 44-45. Tipak's moeder was wanhopig. Zijn vader was al gauw omringd door de ande re mannen, die verschrikt het nieuws hoor den. We moeten gaan zoeken! zeiden ze. Kom mee naar de kajaks, we gaan de zee op! Wel zagen ze, dat het gevaarlijk zou zijn op die woeste golven, maar aan dat ge vaar dacht niemand, nu het er om ging de jongens te zoeken. Ze snelden naar de oever, zetten hun bootjes in 't water en peddelden weg. Een 32-jarige Haagse monteur, die zijn vriendin een mooi slaapkamerameuble ment cadeau wilde doen, is juist door toe doen van deze vrouw, die echter volko men te goeder trouw was, gearresteerd. Hij zit nu, verdacht van oplichting voor ruim 600,-, in de cel. De monteur kocht het ameublement voor 595,-. De meube len werden bezorgd en de vrouw kreeg de nota in handen. Om haar gerust te stellen gireerde de monteur 1,- op de rekening van de meubelzaak, veranderde dat be drag op het stortingsbewijs en liet dat aan de vrouw zien ten bewijze dat hij betaald had. De monteur had echter een fout ge maakt. Hij wist niet precies meer hoeveel het ameublement had gekost en had de ƒ1.- op het stortingsbewijs veranderd in 653,-. „Dan heeft hij 58,- teveel be taald", dacht de vrouw en met het giro strookje stapte zij naar de meubelzaak om het teveel betaalde op te eisen. Prompt kreeg zij het uitbetaald. Maar na enkele dagen kwam de boekhouder van de meubelzaak er achter, dat er iets niet klopte. De monteur werd daarna aange houden. Bij zijn verhoor bekende hij, dat hij kort geleden een radio voor 198,- had ge kocht zonder te betalen en dat hij ook een valse aangifte had gedaan, dat hem een spaarbankboekje met 4200,- was ontsto len. De politie zoekt naar een Belg, die zich niet alleen in België maar de laatste tijd ook in Nederland schuldig maakt aan op lichting van caféhouders. Hij is een 31-jari- ge man die zegt employé van een auto busonderneming in Antwerpen te zijn. Aan de caféhouders vertelt hij, ervoor te kun nen zorgen dat op een bepaalde dag een groot aantal bussen met klanten naar het het café zal komen. Voor deze dienst vraagt hij van de caféhouder dan een bepaald bedrag, dat zogenaamd voor het steunfonds van de autobuschauffeurs is. Enige caféhouders betaalden hem het ge vraagde bedrag, maar de beloofde klan ten zijn nooit verschenen. De Belg heeft in Amsterdam, Utrecht, Den Haag, Arnhem, Breda, Amersfoort en Enschede geopereerd. De Antwerpse autobusonderneming weet van niets. De man is niet bij de onder neming in dienst. Ook de Belgische politie is naar hem op zoek. Advertentie Copyright P. I. 8 6 Coponhogon Vijftien jaar Moslim-missie. De Ahma- diyya Moslim-missie in Nederland bestaat vijftien jaar. In een bijeenkomst in de mos kee aan de Haagse Oostduinlaan verklaar de iman Q. Hafiz, dat sinds 1947 driehon derd Nederlanders, merendeels katholie ken, tot de Islam zijn overgegaan. De eer ste druk van de Arabisch-Nederlandse tekst van de koran, 5000 exemplaren, is uit verkocht. Een tweede druk wordt voorbe reid, evenals een uitgave met Nederlandse tekst van de salat, het rituele gebed. De belangstelling is zo toegenomen, dat in de komende winter een speciale voorlichtings cursus van zes weken zal worden gegeven. „Onafhankelijkheidsviering". De ver tegenwoordigers van enkele buitenlandse luchtvaartmaatschappijen op Schiphol heb ben een brief ontvangen van de Nationa listische Beweging Suriname in Nederland, waarin wordt gezegd, dat deze beweging het voornemen heeft om „in verband met de vestiging van de republiek Suriname op 1 juli 1963" ongeveer tweeduizend in Euro pa verblijvende Surinamers in de gelegen heid te stellen de „onafhankelijkheidsvie ring" in Suriname bij te wonen. De N.B.S.N. vraagt of het mogelijk zou zijn hieraan medewerking te verlenen door het in charter ter beschikking stellen van vliegtuigen. Val uit toren. De 13-jarige Gerrit van der Meulen, die op 2 juni na het nationaal orgelconcours in de Martinikerk in Bols- ward de toren beklom en van een dertig meter hoogte uit een van de galmgaten naar beneden viel, heeft deze val over leefd. Na vijf weken verblijf in het zieken huis mag hij weer halve dagen naar school gaan. Advertentie BARTELJORISSTRAAT 5 BREESTRAAT 136 HAARLEM BEVERWIJK Het K.N.M.I. deelt mede: Zowel boven de Britse eilanden als het Westeuropese kust gebied daalt de barometer. Dit hangt sa men met de beweging van een oceaande pressie, die ongeveer langs de 50ste breed tegraad oostwaarts trekt en waarschijnlijk morgenochtend de ingang van het Engelse Kanaal zal bereiken. Aan de voorkant van deze depressie wordt vochtige, vrij warme lucht aangevoerd. Hierin komt veel bewol king voor, zodat morgen maar weinig op klaringen zijn te verwachten. Het binnen dringen van de vochtige lucht zal plaatse lijk met wat regen gepaard gaan. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen binnen- en buitenland. -ó Neerslag: laatste 34 uur. So Den Helder zwaar bew. nw 15 0 Ypenburg geheel bew. windst. 18 0 Vlissingen zwaar bew. wzw 19 0 Eelde motregen w 14 2 De Bilt geheel bew. windst. 19 0 Twente zwaar bew. wzw 16 2 Eindhoven mist windst. 21 0 Zd-Limburg licht bew. zzw 19 0,4 Helsinki geheel bew. ono 19 17 Stockholm geheel bew. n 15 2 Oslo regen nno 17 1 Kopenhagen half bew. w 18 2 Aberdeen motregen n 14 0,1 Londen regen O 23 4 Amsterdam zwaar bew. windst. 18 0 Brussel geheel bew. zzw 21 0 Luxemburg zwaar bew. wzw 20 0 Parijs regen z 23 4 Bordeaux half bew. windst. 22 0 Grenoble zwaar bew. windst. 26 0 Nice zwaar bew. nnw 25 0 Berlijn geheel bew. w 19 9 Frankfort half bew. zzw 20 0 München zwaar bew. zzw 20 0 Zürich half bew. nnw 22 0 Genève zwaar bew. n 23 0 Locarno licht bew. windst. 28 0 Wenen zwaar bew. wzw 23 0,4 Innsbruck onbewolkt w 24 0 Athene onbewolkt nnw 31 0 Rome onbewolkt windst. 31 0 Ajaccio half bew. no 26 0 Madrid onbewolkt windst. 35 0 Mallorca zwaar bew. nnw 30 0 Lissabon geheel bew. w 27 0 Zondag 15 juli r UU.U7 LiUI. Maan op 19.03 uur, onder 2.46 uur. Maandag 16 juli Zon op 4.38 uur, onder 20.53 uur. Maan op 20.02 uur, onder 3.34 uur. Maanstanden 17 juli 12.41 uur volle maan. 24 juli 5.19 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 14 juli Hoog water 0.57 en 13.29 uur. Laag water 8.50 en 21.25 uur. Zondag 15 juli Hoog water 1.48 en 14.17 uur. Laag water 9.44 en 22.16 uur. Maandag 16 juli Hoog water 2.29 en 15.00 uur. Laag water 10.32 en 23.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2