FRAAIE OPDRACHT UIT LONDEN VOOR HERSTELWERKPLAATS ANTIEK TEXTIEL Piet van den Broek uit Mechelen wint Beiaardconcours SUPRIMAL QQ Alkmaars aandeel in de Haarlemse Orgelmaand Arriveer net zo vertrekt Stoffelijk overschot van Louis van Gasteren verast Nederlands Blazers ensemble in Bentveld c F Wc ZATERDAG 14 JULI 1962 4 ZA Y Frans Halsmuseum thans iedere avond geopend Stuttgarter Rembrandt waarschijnlijk echt De radio geeft zondag De radio geeft maandag 7 etevisieprngramma Ou zc IN AUGUSTUS van dit jaar zal een uniek wandtapijt uit het Victoria and Albert Museum in Londen naar Haar lem worden gebracht om een restauratie beurt te ondergaan. De werkzaamheden zullen in oktober beginnen. Het wand tapijt, in 1450 geweven, behoort tot een serie van vier jachttapijten en stelt de otterjacht voor. De restauratie van dit 11.50 meter lange en 4.30 meter brede doek zal worden gedaan door de Stich ting Haarlemse Werkplaats tot herstel van antieke textiel. In de twintig jaar van haar bestaan werden door de stich ting zestig doeken gerestaureerd. De werkplaats is een der weinige waar de tapijtrestauratie op strikt wetenschappe lijke basis wordt uitgevoerd. IN 1900 EN KORT na de tweede wereld oorlog werd de „Otterjacht" onkundig ge restaureerd en ernstig beschadigd. Naar schatting zal het herstelwerk, dat door verschillende wevers wordt uitgevoerd, 25000 tot 30.000 manuren vergen. Regel matig hopen twaalf mensen aan de go belins te werken. De „Otterjacht" wordt in haar oorsponkelijke staat teruggebracht, waarbij men zo weinig mogelijk aan de fantasie wil overlaten. Bij de delen, die moeten worden gereconstrueerd zal nvn, bijvoorbeeld aan de hand van de geschie denis, trachten het doek zijn oorspronke lijke staat terug te geven. DE UIT 1450 stammende vier jacht tapijten hangen in een stille zaal van het Victoria and Albert Museum in Londen. Buiten deze tapijten is er in de zaal niets aanwezig. De tapijten stellen respectieve lijk voor: de Valkenjacht, de Otterjacht, de Herten - en Zwanenjacht en de Beren -en Zwijnenjacht. De jachttaferelen, ken merkend voor het Bourgondische tijdperk, worden gerekend tot de oudste middel eeuwse tapijten en zijn naar men aan neemt in Doornik geweven. NIET OVERAL zijn de figuren geheel afgemaakt, maar toch zó suggestief ge weven, dat de fantasie van de bewonde raar erdoor geprikkeld wordt. Hoe het voor de wevers mogelijk is geweest een zo gedetailleerd werk te vervaardigen, is voor de leek een volkomen raadsel. De meest scherpe vormen zijn op de doeken aan te treffen; zij wijzen op het onvoor stelbare geduld en de artisticiteit van de makers. ZOALS AL EERDER opgemerkt, is het niet met zekerheid te zeggen of de tapijten in Doornik zijn geweven. Het is namelijk niet onwaarschijnlijk, dat dit in Atrecht gebeurde. De Atrechtse wandta pijten met jachtvoorstellingen worden van af de veertiende eeuw in de geschiedenis vermeld. Het is ook wel voorgekomen, dat kartons (geschilderde voorstellingen van het tapijt), door Doorniks kunstenaars werden ontworpen, terwijl ze in Atrecht werden geweven; ook het omgekeerde is het geval geweest. Op stijlgebied vormen deze wandtapijten een kostbare schakel tussen een groep van Atrechts werk en de Doornikse wand tapijten. Er is echter nog geen enkel of ficieel document gevonden en men blijft bij 't opsporen van bijzonderheden uitslui tend aangewezen op gegevens, die uit het wandtapijt zelf op te maken zijn. Aan de hand van emblemen op de doeken en de viezen, die herhaaldelijk op de stukken voorkomen, probeerde men de eerste bezit ter te identificeren. Eeuwenlang behoor den de tapijten toe aan de hertogen van Devonshire. Wat er daarvoor mee is ge beurd weet men niet. Omstreeks 1890 wa ren zij, in repen gesneden en vastgespij kerd tussen de ramen van de Long Gallery in Hardwick House (midden Engeland). In 1901 liet de toenmalige hertog de frag menten opnieuw samenvoegen. Er ontbra ken toen al enkele stroken. Fragment van de Otterjacht. NA IN HARDWICK House te hebben gehangen werden de doeken, vermoedelijk wegens plaatsgebrek, overgebracht naar het kasteel van de hertog van Devonshire, Chatsworth House. In 1945 zond hij ze naar Parijs. Toen enige jaren later de hertog overleed werden de successierech ten in de vorm van kunstschatten aan de jachttaferelen een nieuw onderkomen Engelse staat vereffend en zo kregen de in het Victoria and Albert Museum in Londen. In 1959 besteedde men in de Haar lemse Werkplaats 18.000 uren aan de res tauratie van de Beren- en Zwijnenjacht. De beeldhouwer J. van Borssum Buis man legt in zijn atelier aan de Bake- nessergracht de laatste hand aan het beeld „De krachttoer", dat hij in op dracht van de gemeente Haarlem ver vaardigt voor de binnenhof van de nieuwbouw van 't Lorentzlyceum aan het Santpoorterplein in Haarlem. Hij heeft het beeld gehakt in Vaurion Franse kalksteen). Het is 1,60 mr. hoog. Het kunstwerk zal binnenkort geplaatst worden. EVENALS BEVERWIJK is ook Alkmaar betrokken bij de manifestaties van de Haarlemse Orgelmaand. Zelfs een tweetal Kaasmarkt-concerten korte bespelingen op vrijdagochtend zijn in het programma opgenomen. Zo gaf Albert de Klerk verle den week tweemaal een concert op de beide orgels van de St. Lau- - renskerk, en gisteren zat Piet Kee voor zijn ver trouwde klavieren. Be- r nevens zijn befaamde V barokorgel met het sta- V tige front van Jacob van Campen, bezit Alkmaar, als kostbaar erfdeel uit de prereformatorische tijd, een koororgel, dat door Jan van Covelen, die zo goed als zeker ook het „Vrouwenorgel" in de Haarlemse Grote Kerk (thans in de Nieuwe Kerk) leverde, in 1511 gebouwd werd. Op dit kleine instrument vertolkte Piet Kee een zeventiende eeuws variatie werk van de mij onbekende componist W. Karger, typische muziek om goed tot haar recht te komen op een speeltuig voorzien van de hoofdbestanddelen van het orgel uit de renaissancetijd: prestanten, fluit werk en mixtuurstem, die tezamen borg zijn voor een helder plenum. Een beknopte fuga van Murschhauser, (een Elsasser, die in Bach's tijd in Miin- chen werkte) deed het in dit volle werk uitstekend. Maar hoor dan het „plein jeu" van het grote barokorgel bij de aanhef van Bach's Prelude en Fuga in C (I, 2). Dat past bij de majesteit van het genie. Dan begrijpt men de keuze van de werkjes die op het koororgel gespeeld werden en om hun be scheidenheid met bescheiden middelen best gediend worden. Het grote orgel kreeg nog een zeer interessant geval te verwerken met drie typisch oud-Franse fragmenten van een compositie van Dandrieu. Hier hoorden wij ongetwijfeld de karakteristie ke timbres, die op het klassieke Franse orgel thuis horen. Piet Kee dwong verder ook het instrument stem te geven aan de moderne Franse orgelkunst van Langlais. van wie hij een donker getint „De profun- dis" en een juichend „Te Deum laudamus" vertolkte. ALS TOERIST door Nederland moet men de kaasmarkt te Alkmaar meegemaakt hebben. En wie van deze vakantiegangers „en passant" ook nog een half uur orgel muziek gaat horen, al zou het slechts zijn uit „curiositeit" en omdat dit er nu een<- maal bijhoort, komt wellicht tot de ont dekking dat de bijzaak het van de hoofd zaak wint. Wellicht, zeg ik, want het hangt af van de dispositie van de luisteraar. Is deze gunstig, dan kan zo'n toevallig mee genomen orgelconcertje als een openbaring werken. Misschien gaat hij dan een volgen de keer in de eerste plaats naar een kaas marktconcert en neemt „en passant" de kaasmarkt mee. Jos. de Klerk ALS VIJFDE mededinger van de vijf daagse beiaardwedstrijd op de Raadhuis toren te Hilversum, trad vrijdagavond op de heer André Wagemans uit Tienen in Belgisch Brabant, die zijn verleden jaar verworven wisselprijs te verdedigen had tegen de vier kandidaten die de vorige avonden van de week hun prestaties lever den. Zjjn spel maakte een treffende indruk in origineel werk van Mathias van den Ghcyn, Badings, Henry en vooral in een kapitale beiaardcompositie van Arthur Meulemans; het dynamisch effect in het expressieve middendeel van dit stuk was wel zeer opvallend. Wagemans was echter zwak in een Volksliederenfantasie van eigen maaksel en ook zijn improvisatie had weinig te betekenen. Overigens toonde hij geen tekort aan virtuoze beheersing van de techniek, waaronder begrepen de zin voor klankverscheidenheid en dynamische scha keringen. DE JURY, bestaande uit de heren Staf Nees, Gerard Boedijn en mr. Romke de Waard, kende eenstemmig de uitgeloofde wisselprijs van de Ge- - meente Hilversum toe aan de speler van de vorige avond, Piet van r den Broek, een Noord - V brabander, die als leraar van harmonie en klok- kenspel aan de Beiaard school te Mechelen ver bonden, hulpbeiaardier van deze stad is. Dit maakt, dat Wagemans zijn trofee moet afstaan aan Van den Broek en dat deze volgend jaar zijn positie zal moe ten verdedigen tegen vier mededingers. Bovendien werd aan Piet van den Broek ook de door het bestuur van het Holland Festival uitgeloofde prijs voor improvisatie toegekend. IN EEN KORTE toespraak gaf de voor zitter van de jury, Staf Nees, verantwoor ding van deze conclusie der beoordelingen, vooral nadruk leggende op het zuiver muzi kale peil van het spel van de prijswinnaar en, wat de improvisatie betreft, op de evenwichtige en weldoordachte constructie op een moeilijk thema. Intussen had Nees ook woorden van lof voor de vele goede dingen, die door de andere kandidaten ten gehore waren gebracht en wees hij op de stijgende lijn die de beiaardkunst volgt, alsmede op haar verbreiding in het buiten land, vooral in Noord-Amerika. De toekenning van de prijzen had tra ditiegetrouw plaats in de burgerzaal van het vorstelijk Raadhuis van de Radiostad. Burgemeester Boot was weer de charmante gastheer die de klokkenvrienden uit Noord en Zuid met een geestig woord verwel- Van hedenavond af tot en met 16 sep tember zal het Frans Halsmuseum ook iedere avond opengesteld zijn en daar door kan men de bijna tachtig werken van Frans Hals bij kunstlicht bewonderen. Vele stadsgenoten waren vrijdagavond al in de gelegenheid een bezoek te brengen aan de expositie. Zij waren daartoe uit genodigd door B. en W. van Haarlem en vele honderden dames en heren hadden hieraan gevolg gegeven. In een der zalen en in de grote en kleine tuin waren zit jes ingericht, waar men zich enige tijd kon verpozen. Tot de gasten behoorden zij die door hun werk of functie in relatie staan met het gemeentebestuur, verder wethouders uit omliggende gemeenten en leden van de rechterlijke macht. kornde. De voorzitter vande concourscom missie, drs. P. J. Mulder, bracht dank aan de instanties die deze manifestatie mogelijk maken en sprak de hoop uit dat het zo zal blijven doorgaan. Na de uitspraak van de jury, bij monde van Staf Nees, werd na mens'het Holland Festival het woord ge voerd door professor Reeser, die het zuiver Nederlandse karakter van het klokkenspel een dankbaar aanvaarde bijdrage aan het Holland Festival noemde. Jos. de Klerk BRUSSEL. Het mansportret van Rembrandt, dat het museum van Stutt gart enige tijd geleden voor 3,6 mil joen mark, afkomstig uit lotto- gelden, had aangekocht en waar over door een zekere, zich kunst historicus noemende Martin Porkav met veel publiciteit een vernietigend oordeel was geveld, blijkt bijna zeker echt. Het Belgische instituut voor het che misch en radiografisch onderzoek van kunstwerken, dat onder leiding van prof. J. Coremans staat, heeft in een interimrap port, waarvan de inhoud nog niet werd gepubliceerd, enige voorlopige mededelin gen gedaan, waaruit de echtheid van het schilderij zou blijken. Wel is, zo verluidt sedert enige dagen in kringen van de Brus selse handel in oude kunst, het doek in gekort en daarbij is een stuk linnen met de handtekening van de schilder verplaatst. De voorlopige conclusie, tot welke prof. Coremans is gekomen, schijnt echter de echtheid van het portret bewezen te ach ten. Het zal nog ongeveer twee maanden duren, aleer het onderzoek te Brussel definitief zal zijn voltooid. 'Advertentie tijdig ingenomen, reisziekte voorkómen. (ia de blauwe verpakking-let op de juiste dosering) In de tot chapelle ardente ingerichte hal van de Amsterdamse Stadsschouwburg hebben vrijdag velen een laatste groet ge bracht aan de maandag overleden acteur Louis van Gasteren. Naast de baar hadden twee jonge acteurs, Henk van Ulsen en Jo han Walhain, de wacht betrokken. Rond de baar lagen vele kransen, onder andere van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, het gemeente bestuur van Amsterdam, verscheidene to neelgczelschappen, de Vereniging van Schouwburgdirecteuren, het Nederlands Theatercentrum en het Toneelmuseum. Nadat de kist was uitgedragen plaatste de wethouder voor de Kunstzaken van Am sterdam, mr. A. de Roos, de krans van het stadsbestuur in de rouwauto. Als slippen- dragers fungeerden Ton Lutz, Lo Hensber- gen, Joan Remmelts, Joh^n Schmitz, Henk van Ulsen, Johan Walhain, Philip la Cha pelle en Bob Goedhart. Achter de wagen liepen als eersten de zoon en dochter van Louis van Gasteren met mr. de Roos en de directeur van de schouwburg. Evert P. Smit. Daarachter volgden tientallen acteurs en actrices. De rouwauto's reden naar de Nassaukade, waar de stoet werd ontbonden De crematie geschiedde te Westerveld. Nadat de onder bloemen bedolven baar de aula was binnengedragen, werd via een ge luidsinstallatie de symfonie in D van Franck ten gehore gebracht. Vervolgens werd het woord gevoerd door dr. J. G Hulsker namens het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen; mr. T C. van Schaick, voorzitter van het bestuur van de Nederlandse Comedie; prof. F. W S. van Thienen, namens het Toneelmuse um; Egbert van Paridon, namens de Ne derlandse Vereniging van Toneelkunste naars; mevrouw Annie Sierhuis, een leer linge van Van Gasteren en Ton Lutz als vriend. Terwijl de gitarist Carlo Mell een Gra- nadina, de lievelingsmuziek van Van Gas teren speelde, daalde de baar. Tenslotte sprak Louis van Gasteren jr. een dank woord. Het Nederlands Blazersensemble, dat door de fagottist Thom de Klerk gevormd werd met bekwame jonge Nederlandse musici, heeft actief deelgenomen aan de studieweek voor blazers, die tot vandaag in het huis van de Woodbrookers te Bent veld gehouden werd. Onder leiding van Thom de Klerk gaf het gezelschap vrijdagavond in het studie centrum een concert met werken, die voor houten blaasinstrumenten, voor een enkel werk ook gecombineerd met hoorns, waren geschreven. Men kon op het concert van het Neder lands Blazersensemble met genoegen en instemming luisteren naar de gulle mu ziek van de „Petite symphonie" van Char les Bruneau, een werk. dat merkbaar ont staan is in de joyeuze, lichtgevoelige sfeer van de Franse opera en waarvoor Bru neau 'n doeltreffende instrumentatie vond met voortreffelijke sonoriteiten. De avond was ingezet met een uitnemend geslaagde uitvoering van vier Impressies van Alex andre Tansman, die, al zoekt hij vaak aansluiting bij de muziek van Strawinsky, in deze blaasmuziek zich behoudend toon de. Verder hebben een fluitist, twee ho boïsten, twee klarinettisten en twee fagot- tisten met de vertolking van de bijzonder muzikale, aantrekkelijke „Drie Schetsen" van de Nederlandse componist Henri C. van Praag een uitnemende indruk van technische beheersing en kunstzinnig be grip getoond als reflex op de directie van Thom de Klerk. P. Zwaanswijk In de Pandplaats te Haarlem staat sinds donderdag, in voor lopige opstelling, het beeld „Concentratie kamp", van de groep die Mari Andriessen voor Enschede heeft vervaardigd. De beeldhouwer heeft de bronzen groep van drie mannen in bruik leen aan het Stadhuis afgestaan. De ge meentesecretaris mr. H. E. Phaff heeft in enkele dagen deze proefopstelling in overleg met de beeld houwer gerealiseerd. Thans moet de Com missie voor Monu mentale Kunst er nog haar fiat aan geven. Het beeld blijkt in de ze opstelling de me ditatieve atmosfeer van de Pandplaats - zoals men weet: de oude kloostergang - zo sterk voelbaar te maken, dat men zich nu temeer realiseert hoe weinig de scoo ters en fietsen, die on der de bogen plegen geparkeerd te staan, er thuis horen. A A NHOND/G/NGEN En BESCHOUWINGEN HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, postduivenberichten en so cialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, ge varieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. VPRO: 10.00 Voor de kinderen. IKOR: 10.30 Nederl. Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. AVRO: 12.00 Lichte grammofoon muziek. 13.00 Nieuws.13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammo foonmuziek 13.20 Kamerorkest en solist: moder ne muziek. 14.05 Verzoekprogramma voor de sol daten. 14.45 Licht orkest en soliste. 15.30 Gehoord, gezien, gelezen, maandelijks kunstsymposion. 16.10 Holland Festival 1962: Internationaal bei aardconcours 1962. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17 00 Van huis naar tent, lezing. 17.15 Stad en land, gesprek VARA: 17.30 Voor de jeugd 17.50 Nws., sportuitslagen en sportjournaal. 18.30 Salonorkest en zamgorkest. 19.00 U moet er eens uit, cabaret. 19.30 Spontane reacties, discussie tussen musici. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Licht ensemble met zangsolisten. 20.45 Wandelingen met Clio, klank beeld. 21.00 Eine nacht in Venedig, operette. 21.45 Lichte grammofoonmuziek. 22 00 Klassieke piano muziek (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Dansorkest en zangsolisten. 23.30 Orgel en zang: lichte muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Ge wijde muziek (gr.). 8.30 Morgenwijding. 9.15 Ge wijde muziek (gr.). KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Klas sieke grammofoonmuziek. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Gitaarspel (gr.). 11.40 Holland Festival 1962: Strijkorkest: moderne en klassieke muziek. 12.15 Lichte orkestmuziek (gr.). 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nieuws 13.05 Lichte orkestmuziek, kinderkoor en zangsolisten. 13 30 Muziekperiodiek. 14.00 Hol land Festival 1962: Zangrecital. 14.30 Grammo- foonmuziek, 14.45 Omroeporkest en piano. 15.30 Muzikale aspecten, muzikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Blijf zitten waar je zit, radio-drive-in voor jonge mensen. 17.15 We gen van het kerklied, vroeger en nu, muzikale lezing. 17.45 Mensen, lezing. 18.00 Het geladen schip, critieken. 18.30 De Kerk aan het werk, ac tualiteiten. 18 40 In gesprek met de wereld, le zing (1). NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Verzoekplaten: gewijde muziek. 19.30 De openba ring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Een avond in Joegoslavië, klankbeeld. 21 30 Do-Re-Mi, licht programma. 22.20 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws 22 40 Avondgebed 22 55 Brabants orkest en solist: opera- en moderne muziek. 23.5524.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. 9.30 d&. Q. Toornvliet van Bloemendaal. 11,00 ds. G Toornvliet - uitzending dienst voor be langstellenden. 16.00 ds. P. J. O. de Bruyne van Zandvoort. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuziek 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmuziek. 13 00 Nieuws en weerbericht 13.15 Voor de soldaten 14.00 Operaconcert. 15.30 Sportberichten. 17 00 Nieuws. 17.10 Gevarieerde muziek. 18.00 Piano recital, 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nws en weerbericht. 19.30 Gevarieerde muziek 20 00 Amusementsprogramma. 22.00 Nieuws. 22 15 Jazz muziek 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). 8 00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Klas sieke muziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 11.00 Voordracht. 11.10 Omroeporkest: klassieke en moderne muziek. 12.00 Licht ensemble en solis ten. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12 33 Voor ons platteland. 12.43 Trompet met ritmische begeleiding. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of gram mofoonmuziek. 13 25 Beursberichten. 13.30 Pro menade-orkest. 14.00 Pianorecital.: klassieke en moderne muziek. 14.30 Toneelcamera, vice versa, klankbeeld. 15.00 Kleurrijke klanken, muziek- revue. 15.55 Klassieke muziek (gr.). 17.30 Gram mofoonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Amateursprogramma. 19.00 Pianorecital: klassieke muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20 05 Jazzmuziek. 20.35 Lich te muziek (opn.). 21.05 Speuren als hobby, lezing. 21,25 Lichte muziek. 21.45 Voordracht. 22.05 Oude muziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22 40 Ac tualiteiten. 23.00 Instrumentaal trio: lichte mu ziek. 23.15 Moderne muziek (gr.)." 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.155 Radiokrant. 8.35 Jodelklanken (gr.) 8.50 Grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke grammofoon muziek. 10.20 Theologische etherleergang. 11.15 Oude muziek. 11.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Accordeonorkest. 12.53 Grammofoonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Amusements muziek (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Militaire kapel. 15.20 De zevensprong, quiz. 15.35 Klassieke kamermuziek (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Oude en moderne kamermuziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuziek (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzen ding: Proza uit Suriname, door W. S. B. Kloos ter. 18.00 Orgelspel: populaire muziek. 18.30 Met band en plaat voor u paraat (gr.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Liederen en instrumentaal ensemble. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muziek 20.10 Een koninkrijk voor een huis, hoorsp 20 45 Radio-filharmonisch orkest en solist: moderne en klassieke muziek. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Zang en instrumentaal ensemble. 22 30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking 23.05 Pianorecital. 23.35 Grammofoonmuziek. 23 5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuziek 12.30 Weerbericht 12 35 Landbouwkroniek. 12.42 Amusementsmuziek (gr.). 12.50 Beursberichten 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Kamermuziek (gr.). 14.00 Filmmuziek. 14.15 Pianorecital 15.00 Grammofoonmuziek 15.30 Fluit, hobo, viool, alt viool en cello. 16.00 Beursberichten. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Balletmuziek. 18 20 Voor de soldaten. 18.50 Ka mermuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Operamuziek. 20.00 Kamermuziek (moderne muziek). 21 00 De zeven kunsten. 21.15 Lichte muziek 22 00 Nieuws 22.15 Amusementsmuziek. 22.35 Populaire volks muziek. 22.55 Nieuws. 23 00—23 15 Voor de zee lieden. VOOR ZATERDAG 15.00 NCRVDan maar liever misdadiger, film 15.25 Frans meisjeskoor. 15.45 Documentaire film 16 10 Film. 16.35 Dier in 't vizier, programma over dieren. 17.00 Voor de kinderen. 19 30 Vader weet liet beter, filmfeuilleton. 19 55 Morgen is het zondag. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. 20.15 Reportage bezoek H.K H. Prinses Ire- e" WK.H Prinses Margriet aan de West. NCRV. 20.30 Memo. 20 40 De dertiende kwam een dag te laat, TV-spel. 22.35 Samenzang. VOOR ZONDAG IKOR: 17 0017.30 Rembrandt's weg tot het Evangelie, lezing NTS 19 30 Weekjournaal 20 00 Sport in beeld VARA - 20 30 De wereld van van daag. politieke lezing 20.40 TV-film 21 30 Ge sprek met Johan Heesters. 21.35 De Johan Hees ters Show II - Het betoverende lied. VOOR MAANDAG ?000 Journaal en weeroverzicht. AVRO- 20.20 Televizier. 20.35 TV-film 21 30—22,15 Nieu we oogst, amusementsprogramma. Medailles voor Ingrid Gothell. De jonge Bussumse pianiste Ingrid Gothell (artistennaam voor Ingrid Visscher) heeft deze week op een groot pianoconcours van de Belgische staat in Brussel twee medail les gewonnen. Een medaille „avec la plus grande distinction" voor haar techniek, de andere prijs „avec grande distinction" voor haar kunstzinnige interpretatie. De pianiste heeft om deze prijzen te behalen een aan- 1 tal werken naar vrije keuze mogen spelen naast een Belgisch werkje. Aan het con cours in Brussel werd in totaal door 20 jonge pianisten deelgenomen. Hel deski om h leien te on verkl uit, tl geste Iedi verre ben, formi stemr ker. I derha later weer ..in P leek door i derlar vaard Soe en zij bij dr Neder plan-) Neder ring kunne De gen k Indon kenne juristi te oir van c dat zi erach' Geen Mer over c klarer tig a i een a brand moet heel vaard breng Dit een c zich i in evi voorw heel 1 van h In gegev stuur ragra; waarc met d: gerinj doend beschi met ii king, kelijk plan-: leren, zelfs zoals: want waarc stuur, land zelfbe Siamt Bui Neder Siamt zelfbe Zou zijn zou b zich 1 neerli middt Hel r.k. 1 is in lukki ste sl plaat door De in he naar zitter bestu werd slech met kruit word spror De eersti BE were bond solut van de cc kern He onm< gelijl in h< solut en d in- c< De Russ sen het f wam Hc spoe verb cont on tv

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4