Twee obstakels bij Nederlands-Indonesisch vooroverleg Tekort aan bevoegde leraren wordt snel ingelopen Ministerie ziet echter geen reden voor alarmstemming WenS van Indiaans meisje werd vervuld Correspondenten van UPI en AP in Hollandia uitgesloten Biljartkalender Haags bouwbedrijf uit politieke motieven in opspraak gebracht? IJzeren plaat spatte onder heiblok uiteen IVVV veroordeelt Fidel Castro's regime Kwakzalver kreeg proces-verbaal Arbeider arm afgerukt bij ongeluk met bouwlift ZATERDAG 14 JULI 1962 5 Wantrouwen en perfectionisme kunnen het hinderen v t T*"" Openluchttheater hij Johanna-stichting Prompte reacties Geen zekerheid Moderner wiskunde Schriftelijke lessen Directeur dient klacht in tegen drie kranten Omstanders gewond door wegvliegende scherven Kwade stoffen via wichel roede in emmer water mmmssw •vix-x-.->x.vy>. Het contact tussen Nederland en Indonesië is hervat. Te Washington, waar diverse deskundigen Nederlanders, Indonesiërs en Amerikanen hun krachten inspannen om het conflict uit de wereld te helpen, verwacht men niet, dat het overleg van een leien dakje zal gaan. Allerlei obstakels zullen zich voordoen. Twee ervan zyn duidelijk te onderscheiden: nog steeds toont Indonesië zich wantrouwend tegenover Nederlands verklaring, dat het plan-Bunker in principe is aanvaard en verder ziet het ernaar uit, dat Indonesië zal trachten de termijn van twee jaar te verkorten, die het plan gesteld heeft voor de overdracht van het bestuur. De HABO heeft in Den Haag vier toren gebouwen van veertien woonlagen voor 284 flats opgetrokken, volgens een nieuw be- ton-bouwsysteem met glijdende bekisting. Ook de Euromast is volgens dit systeem gebouwd. Hierbij wordt een glijdende be kisting van de grond af langzaam hydrau lisch naar boven gebracht, waardoor een continue produktie van muren plaats vindt. De door ir. Joustra gewraakte artikelen maken melding van een mislukking van dit HABO-experiment. Het gemeentelijk bezit van deze maatschappij (de wethou der van Openbare Werken is president commissaris) is sommige politieke groe peringen een doorn in het oog Hierin ziet men in Dei Haag de oorzaak voor het feit, dat het gerucht over de mislukking van het glijbouw-project zo krachtig is verspreid. Ir. Joustra sprak dit gerucht met klem tegen, zonder overigens te ontkennen dat tegenslag en vertraging zijn opgetreden. Door het slechte weer zijn bouwtijd en bouwsom overschreden. Het verlies-bedrag van anderhalf miljoen gulden dat een van de kranten had genoemd, noemde ir. Jou stra belachelijk. Scheuren in de muren zijn niet opgetreden, zei hij. Dat dit be richt de wereld in is gekomen moet zijn te wijten aan het feit, dat men zich heeft verkeken op onbelangrijke fouten in bin- nenmuurtjes. De schat aan ervaring bij de bouw opgedaan weegt naar het oordeel van de HABO-directeur zeker op tegen de financiële gevolgen van de ondervonden tegenslag. Ieder die de gang van zaken tot dus verre goed heeft gevolgd, zal bemerkt heb ben, dat er een ontwikkeling was in de formulering, waarmede Nederland in stemming heeft betuigd met het plan-Bun ker. Eerst werd bereidheid getoond te on derhandelen „aan de hand van" dat plan, later werd het „op basis van" en nog weer later verklaarde Den Haag het plan „in principe" te aanvaarden. Oe Thant leek nog weer een stuk verder te gaan, door aan Soekarno te doen weten, dat Ne derland het plan-Bunker volledig had aan vaard. Soekarno schijnt nog steeds niet gerust en zijn afgezant heeft allereerst tot taak bij dr. Van Roijen te informeren naar de Nederlandse houding ten opzichte van het plan-Bunker. Misschien wil Indonesië van Nederland zelf een even besliste verkla ring vernemen als Oe Thant meende te kunnen verstrekken. De nuanceverschillen in de bewoordin gen kunnen ertoe hebben bijgedragen de Indonesiërs wantrouwend te maken. Zij kennen de neiging van vele Nederlandse juristen-diplomaten hun termen met gro te omzichtigheid te hanteren en zij zijn van die neiging zozeer onder de indruk, dat zij er soms meer achter zoeken, dan erachter zit. Geen enkel risico Men kan de Nederlandse terminologie over de aanvaarding van het plan wel ver klaren uit de neiging toch vooral voorzich tig aan te doen, maar eigenlijk was dit een angst om zich aan koud water te branden. Wie de zaak nuchter beziet, moet toegeven, dat het er in dit geval heel weinig toe doet, hoe men de aan vaarding van Bunkers plan onder woorden brengt. Dit plan is geen meesterstuk, maar heeft een opvallend sterke kwaliteit. Het laat zich in twee helften verdelen, die elkaar in evenwicht houden en die het plan een voorwaardelijk karakter geven. Het is heel belangrijk die voorwaardelijke kant van het plan in het oog te houden. In paragraaf twee en drie wordt aan gegeven hoe de overdracht van het be stuur zou kunnen geschieden, maar in pa ragraaf vier wordt de Nederlandse voor waarde genoemd: Nederland gaat akkoord met die overdracht mits de Nederlandse re gering, door formele onderhandelingen, vol doende garanties ontvangt betreffende de bescherming van de belangen der Papoea's met inbegrip van het recht van zelfbeschik king. Er is dus voor Nederland geen wer kelijk risico om de aanvaarding van het plan-Bunker zo stellig mogelijk te formu leren. Men kan het rustig aanvaarden, zelfs al gebruikt men de sterkste termen, zoals: tenvolle, beslist, met huid en haar. want essentieel in dit plan is de voor waarde: akkoord met overdracht van be stuur, mits voldoende garantie aan Neder land wordt gegeven over het recht van zelfbeschikking voor de Papoea's. voorwaardelijk aanvaardt Nederland de overdracht namelijk niet, zoals ook Indo nesië niet onvoorwaardelijk akkoord gaat met maatregelen tot garantie van het recht van zelfbeschikking. Indonesië zal op zijn minst als voorwaarde stellen, dat de tweede helft van het plan kan worden uit gevoerd indien en nadat het eerste deel tot een goed eind is gebracht. Het is, naar het schijnt, op dit moment niet Nederland, dat „er onderuit wil ko men" het plan-Bunker te hebben aan vaard. Juist van Indonesische zijde hoort men het betoog: die termijn van twee jaar voor overdracht van het bestuur zou den we toch eigenlijk moeten verkorten.. Liberaal denkende Nederlanders voelen zich geneigd aldus te reageren: „Akkoord, die overdracht is een moeilijke operatie en hoe sneller zulk een operatie me disch verantwoord dan altijd kan wor den afgewikkeld, des te beter". De Indo nesiërs beseffen echter nu al wel, dat zij bij dit streven ook te maken zullen krij gen met Nederlands legalisme en perfec tionisme. Op zichzelf niet zulke slechte eigenschappen, mits zij niet gebruikt wor den om de afwikkeling op de lange baan te schuiven. Of een verantwoorde overdracht van het bestuur veel sneller kan worden uitge voerd dan binnen twee jaar, blijft de vraag, ook voor hen, die zo liberaal moge lijk willen zijn en liefst zo spoedig moge lijk willen komen tot een normalisatie der betrekkingen tussen Nederland en Indone sië. Zo* schoolmeesterachtig moet men de overdracht van deze wilde streken niet gaan aanpakken. Maar er is alle reden om de leus „orde en rust" tot devies te nemen bij de overdracht en om orde en rust te handhaven is tact nodig en geleide lijkheid. Dr. P. G. J. Kortewcg In de Spaanse plaats San Sebastian heeft een merkwaardige vjedstrijd plaatsgevonden tussen twee Spanjaar den: het optillen van een blok steen van 200 kg., gedurende drie perioden van zeven minuten elk. Winnaar werd de heer Aguerre, die er in slaagde het blok maar liefst zestien keer op te tillen. Zijn tegenstander Artola behaal de dit resultaat niet. Op de foto zien we een moment tijdens de wedstrijd: Artola in actie met het steenblok op zijn rug- PARAMARIBO Vrijdagmorgen zijn de prinsessen Irene en Margriet in Wage- ningen in het Surinaamse district Nickerie aan boord gegaan van het motorjacht „Oranje" voor een reis van ongeveer 24 uur naar het district Coronie. Pas na tien uur varen in een serene rust, die weldadig aandeed na de drukte en vermoeienissen van de afgelopen da gen, werd het dorpje Kornelis Kondre aan de Coppenamerivier bereikt. Daar ston den meester Kassels met zijn 65 Indiaanse schoolkinderen opgesteld om de prinsessen toe te zingen. Na de zanghulde werden Indiaanse geschenken aangeboden door het 15-jarige meisje Cornelia Filip, die een brief aan koningin Juliana had geschre ven, waarin zij had gevraagd om de prin sessen ook een bezoek aan haar dorp te laten brengen. Tot haar grote vreugde werd nu aan dit verzoek voldaan. De prin sessen wandelden door het dorpje en sloe gen geruime tijd de bereiding van cassiri, een Indiaanse drank, gade. Na een harte lijk afscheid gingen zij weer aan boord om de reis naar Caronie, het district van de kokosnoten, voort te zetten. Zaterdag morgen zou het gezelschap, dat de nacht aan boord van de „Oranje" doorbrengt, daar arriveren. HOLLANDIA (AP) De „Nieuw-Guinea Koerier" bericht dat vandaag op een pers conferentie van schout-bij-nacht L. E. H. Reeser, zowel de UPI- als de AP-corres- pondent van de bespreking werden uitge sloten. Deze maatregel wekt temeer ver bazing daar het UPI- en AP-bericht over luchtlandingen in het Wandammengebied op juiste gegevens berustte. „Wij menen in het algemeen belang tegen deze symp tomen om de perstvrijheid en de vrije meningsuiting te onderdrukken te moeten waarschuwen", aldus de „Nieuw-Guinea Koerier". II Op het dezer dagen in San Sebastian ge houden congres van de Europese Biljart bond (CEB) is de internationale kalender voor het seizoen 1962/1963 als volgt samen gesteld: Wereldkampioenschappen: kader 71/2: Oberhausen (Did) van 1014 oktober 1962; kunststoten: Lyon (Fr.) van 30 mei2 juni 1963; driebanden: Neuss (Did) van 26 ok tober 1963. Europese kapioenschappen: kader 47/2: Huelva (Spanje) van 1013 januari 1963; kader 71/2 Den Helder (Ned.) van 28 fe bruari3 maart 1963; driebanden: Brussel (België) van 2731 maart 1963; bandstoten: Lissabon (Portugal) van 25 mei 1963; kader 47/1: San Sebastian (Spanje) van 27— 30 juni 1963. Internationale toernooien: coupe Simonis (kader 47/2): Praag op 6 en 7 oktober 1962; Europees juniorentoernooi (kader 47/2): West-Berlijn van 13,16 december 1962; Europese beker voor clubteams (drieban den) finaletoernooi in Antwerpen van 14 16 juni 1963. Op het congres werd de secretaris van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond, ir. C. P. Scheepers uit Rotterdam, gekozen tot algemeen secretaris van de CEB in de plaats van de heer L. Druart (België), die de functie van wedstrijdleider op zich heeft genomen. Reeds eerder had de Duit ser Krienen als wedstrijdleider bedankt. De heer J. van Beem, die zijn functie als penningmeester heeft neergelegd, werd benoemd tot ere-lid van de CEB. In zijn plaats werd in het bestuur gekozen de Italiaan Rossi. Dertig personen, afkomstig uit drie we relddelen, komen in Arnhem meehelpen aan de bouw van een openluchttheater bij de Johanna-stichting. Het theater is onder meer bestemd voor patiënten en perso neel van het revalisatiecentrum. Eind au gustus hoopt dit internationaal team, dat op 10 augustus door een tweede, hoofdza kelijk Nederlandse groen zal worden afge lost, het theater gereed hebben. Het werk staat onder technische lei ding van de Nederlandse Heidemaatschap pij. De Johanna-stichting ziet in het open luchttheater het begin van de realisering van een recreatieplan op haar terrein met een padvindersclubhuis, een kinderboerde rij, en een speelvijver. Men wil in de naas te toekomst een speciaal dorp bouwen voor zwaar gehandicapten, die onder de best mogelijke medische en sociale omstandig heden kunnen leven en werken. (Van onze reportageredacteur) Wie het leraarsbloed in zich heeft, ihoeft zich niet ongerust te maken dat hij niet aan de slag zal kunnen komen. Alleen moeten degenen die in november slagen voor de M.O.-akte niet verwach ten dat ze in december al een baan hebben omdat er tijdens het schooljaar liever niet wordt ingegrepen in de do centenstaf. De jonge leraren moeten echter bereid zijn in kleinere plaatsen te beginnen. Zelf heb ik in Venray en in Oldenzaal gewerkt voordat ik in Utrecht werd benoemd. Voor een teveel aan be voegde leraren behoeft men voorlopig niet al te bevreesd te zijn". Dit zei ons het hoofd van de afdeling Voorbereidend hoger en middelbaar onder wijs van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. J. A. A V e r 1 i n d e n, naar aanleiding van de hier en daar onder M.O.-kandidaten op duikende angst dat de leraarsmarkt voor sommige vakken bijvoorbeeld geschie denis reeds overvoerd is of dat althans over enige tijd zal zijn. Toegegeven wordt dat de achterstand wat betreft het aantal door bevoegde leerkrachten gegeven lessen snel wordt ingelopen. Voor geschiedenis zou het aantal door onbevoegde leerkrach ten gegeven lessen nog slechts vijftien per cent bedragen, voor Frans bedraagt het nog 43, voor Engels 30 en voor Duits 40 percent. Volgens optimistische schat tingen zal het tekort aan bevoegde lera ren omstreeks 1970 zijn ingelopen. De vraag rijst of van boven af niet wat meer leiding zou kunnen worden gegeven ter bepaling van de studiekeuze van hen die voor een middelbare akte willen gaan studeren of wetenschappelijk onderwijs willen gaan volgen. Die leiding wordt inderdaad, zij het niet al te nadrukkelijk gegeven. In de beide publikaties van het ministerie van Onder wijs „Na het eindexamen studeren" en „Uw toekomst voor hun toekomst" wordt namelijk met vet gedrukte letters verwe zen naar een uittreksel uit het in 1959 ver schenen rapport van de zogenoemde com missie-Dalmulder over de prognoses van de vraag naar én het aanbod van acade misch gevormden tot 1980. Het is een merkwaardige ervaring van het departe ment dat nog niet eens één percent van de 26.000 jaarlijkse afnemers van deze boekjes dat uittreksel uit het rapport-Dal mulder aanvraagt! Nu is men daar in sommige departe mentale kringen bepaald niet rouwig om. Een grove hantering van de cijfers in het rapport Dalmulder, dat voor de leraars functies is uitgegaan van een gelijkwaar dige vervulling der vacatures door acade misch gevormden en door bezitters van een middelbare akte zou namelijk tot even eens ongewenste consequenties leiden. Daar heeft men namelijk eveneens enige rva- ring in: „Als de minister slechts zijn voor hoofd fronst omdat er misschien wel eens teveel onderwijzers worden opgeleid, mer ken we dat al bij de eerstvolgende aan melding voor de kweekscholen", zei ons dr. Verlinden. Een in 1953 verschenen rap port van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid over een mogelijk te veel aan artsen werd in 1954 gevolgd door een kuil in de aanmelding van eerste-jaars studenten in de medicijnen. De in het rapport-Dalmulder genoemde cijfers moeten dan ook worden gezien als een indicatie, een aanwijzing voor een ze kere ontwikkeling, die door de publikatie van deze cijfers reeds wordt beïnvloed. Deze statistiek is één der elementen waar op een beleid op lange termijn kan wor den uitgestippeld; zij is niet bestemd voor een ogenblikkelijke aanwijzing welke stu dierichting de beste (financiële) kansen biedt. Het ligt in de bedoeling dat de commissie haar arbeid om de twee of drie jaar aan de hand van de jongste gege vens herziet. De werkelijke waarde van haar werk ligt juist in die opeenvolgende vergelijking der cijfers. De eerstvolgende De Spaanse P.T.T. zal binnenkort een nieuwe serie postzegels uitgeven, waarop werken van de Spaanse kun stenaar A Berruguete zijn afgebeeld. De serie bestaat uit zes zegels van verschillende waarden. herziening wacht op de verwerking van de bij de Volkstelling 1960 geregistreerde ge gevens. Voorts moet men niet vergeten, dat in het rapport van de commissie-Dal mulder uitgegaan wordt van normale, te voorziene ontwikkelingen. Bijzondere om standigheden kunnen de prognoses natuur lijk doorkruisen. Zo werd er omstreeks 1950, toen het programma van de Techni sche Hogeschool te Eindhoven werd vast gesteld, gewaarschuwd tegen uitbreiding van de opleiding voor weg- en waterbouw kundige ingenieurs. Drie jaar later moest tengevolge van de watersnood en de uit voering van het Deltaplan worden gecon stateerd dat er een tekort aan civiel-inge- nieurs moest worden geconstateerd.. Dat neemt niet weg dat de secretaris van de Academische raad, drs. R. C. K w a n t e s, de mogelijkheid niet uit sloot dat dit jonge universitaire orgaan, wanneer het eenmaal wat van de grond gekomen is, de consequenties van het rap port-Dalmulder en een eventuele sterkere beïnvloeding van de studiekeuze aan de orde zal stellen. Gezien het tekort aan intellectueel potentieel in de sector der exacte wetenschappen is men in onderwijs kringen reeds begonnen met de bestude ring van de mogelijkheden het wiskunde onderwijs op de middelbare scholen zo te moderniseren dat deze richting aantrek kelijk en bereikbaar wordt voor velen die nu aan de h.b.s.-a of het gymnasium- alpha de voorkeur geven. De onlangs ge houden „Wiskunde-Olympiade" was een uitvloeisel van dat streven. Toch houdt men het ten departemente voorlopig liever bij de uitspraak van de directeur-generaal der Wetenschappen van het ministerie, dr. A. J. P i e k a a r, dat de nadruk bij de keuze der studierichting in de eerste plaats moet vallen op de onderkenning van eigen belangstelling en intellectueel vermogen en pas daarna op het maatschappelijk perspectief dat aan een bepaalde studierichting is verbonden. Dat houdt een grotere garantie in voor het vinden van bevrediging in de gekozen werkkring en de best mogelijke dienstver lening aan de maatschappij. Wij hebben de vraag of er geen aan leiding bestaat aanstaande studerenden te waarschuwen tegen mogelijke teleurstel ling op de arbeidsmarkt eveneens voorge legd aan de Inspectie op het schriftelijk onderwijs te Utrecht, waarbij vele bona fide instellingen op dit terrein waarop heel wat kaf onder het koren schuilgaat zijn aangesloten. Vele aspirant-leraren pogen immers langs deze weg de akte middelbaar onderwijs te behalen. Nadat een enkele informatie bij een der rijksin specteurs van het middelbaar onderwijs had uitgewezen dat zich tot nu toe met name voor 't vak geschiedenis geen moei lijkheden bij de plaatsing hebben voorge daan, maar dat anderzijds er duielijk een eind begint te komen aan het tijdvak der onbevoegde docenten in dat vak, verklaar de de inspecteur van de I.S.Ó., mr. C. Kaiser, zich gaarne bereid met het da gelijks bestuur te bespreken of de inspec tie de aangesloten instituten op deze situa tie zal wijzen. Op deze opmerking of het voor ondernemingen op het gebied van het schriftelijk onderwijs niet moeilijk is om adviezen te verstrekken op het gebied van de studiekeuze antwoordde men ontken nend. Het argument dat daardoor de po sitie van de docenten en correctoren van dergelijke zaken in gevaar wordt gebracht is niet zo sterk, omdat deze medewerkers dergelijke functies meestal als nevenbe trekking of bijverdienste waarnemen. Ir. K. Joustra, directeur van de HABO n.v. een bouwbedrijf waarvan de aan delen goeddeels in handen zijn van de ge meente Den Haag wil een klacht in dienen bij de Raad voor de Journalistiek, naar aanleiding van publikaties in drie dagbladen (De Telegraaf, Het Vaderland en de Nieuwe Haagsche Courant). Op een persconferentie zei ir. Joustra: „Ik weet wel dat er bezwaren zijn tegen de HABO, maar dat mag geen reden zijn om het bedrijf en personen door ver dachtmakingen in opspraak te brengen". Een ploegje van drie man is in Ciren- sier in Engeland aan het werk gegaan om de grootste heg van Engeland te knippen. De mannen verwachten dit jaarlijkse karwei in tien dagen te kun nen klaren. De heg, die in 1720 werd geplant, heeft nu een hoogte van 12 meter en is de woonplaats van een niet te schatten aantal muizen. In de afgelopen jaren heeft men wel ge tracht om het knipwerk machinaal te doen, doch deze pogingen mislukten. Alleen handwerk leverde een goed resultaat op. Het slaan van de eerste paal voor de r.k. lagere technische school in Uithoorn is in plaats van een feestelijke, een onge lukkige gebeurtenis geworden. Bij de laat ste slag van het heiblok spat{c een ijzeren plaat uiteen Enige omstanders werden door de wegvliegende scherven getroffen. De uitvoerder van het bouwbedrijf werd in het oog geraakt. Ernstig gewond is hij naar een ziekenhuis overgebracht. De voor zitter en de secretaris van het stichtings bestuur en de burgemeester van Uithoorn werden ook door scherven geraakt, maar slechts licht gewond. Bij de laatste slagen met het heiblok is het gebruikelijk, dat kruit op een ijzeren plaat op de paal wordt gelegd. Deze plaat is uit elkaar ge sprongen. De receptie die na het slaan van de eerste paal zou worden gegeven, werd BERLIJN (Reuter/AP) Het zevende wereldcongres van het Internationaal Ver bond van Vrjje Vakverenigingen heeft re soluties aangenomen, waarin het regime van Fidel Castro, hat Britse kolonialisme, de communistische terreur en de Russische kernproeven werden veroordeeld. Het regime-Castro op Cuba wordt „een onmenselijke dictatuur" genoemd. Een ver gelijking met het regime van Batista valt in het nadeel van Castro uit, aldus de re solutie. De vakbondsvrijheid is vernietigd en duizenden bondsleden zijn vermoord of in concentratiekampen ondergebracht. De hervatting van kernproeven door de Russen wordt scherp veroordeeld. De Rus sen krijgen in de resolutie de schuld van het gebrek aan succes op de Geneefse ont wapeningsconferentie. Het congres herhaalt zijn eis voor een spoedig sluiten van een verdrag over een verbod op kernproeven onder voldoende controle als een eerste stap op weg naar ontwapening. Op een bouwwerk in Enschede is bij een ongeluk met een lift een 41-jarige opper man de linkerarm afgerukt. Een collega was bezig met het repare ren van een bouwlift. Hij riep daarbij de hulp in van de opperman. Op het plateau van de bouwlift, die op dat moment ge lijkvloers stond, trachtte deze een stang recht te buigen. Op dat ogenblik, vermoe delijk door een onvoorzichtigheid ging de lift plotseling omhoog. De opperman had op dat moment de linkerarm door het ijzeren geraamte van de hijsmast gesto ken, waardoor dit lichaamsdeel werd af gerukt. De Rotterdamse recherche heeft het „dokter B" uit Rotterdam-Zuid onmogelijk gemaakt zijn „praktijk" langer uit te oefe nen. De therapieën van deze 59-jarige land bouwer zinden de politie niet erg. De man ontpopte zich enige jaren geleden als aard- stralenbestrijder toen hij zijn vee met een zelf ontworpen wichelroede bewerkte ten einde de melkopbrengst te verhogen. Ver volgens ging hij zijn uitvinding toepassen op zieke mensen in zijn omgeving. Hij ves tigde zich met zijn wichelroede in Rotter dam-Zuid. Als hij een patiënt moest bezoeken ging hij als volgt te werk: hij bestelde een taxi, laadde daarin enige koperen stangen, dra den, klosjes en een emmer en liet zich naar het huis van zijn patiënt rijden, waar hij zijn wichelroede in elkaar zette. De kope ren stangen verbond hij met draden en de draden hing hij in een emmer welke met water was gevuld. Door met een ernstig ge zicht de koperen stangen boven het lichaam van zijn patiënt te houden verdreef hij de kwade stoffen uit het lichaam van de zieke en leidde die via stangen en draden in de emmer met water. Het water werd daarna omzichtig verwijderd. De recherche maakte proces-verbaal te gen hem op wegens het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunst, maar heeft niet de indruk dat hij zijn praktijken uitoefende om er zelf beter van te worden. De patiën ten betaalden hem slechts de taxikosten. Siamese tweeling Bunker heeft van de Indonesische en Nederlandse prelininaire voorwaarden een Siamese tweeling gemaakt: overdracht en zelfbeschikking zijn onscheidbaar verenigd Zou Soekarno nu toch weer gaan proberen zijn preliminaire voorwaarde te stellen, zou hij alléén willen weten of Nederland zich bij de overdracht van het bestuur neerlegt, dan hakt hij Bunkers plan door midden en dan gaat de tweeling dood. On-

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5