Van Waveren verhoogt dividend tot 7 percent V.S. komt in Europa lenen Inkomsten Oost-Bomeo Mij zullen nog verder dalen „Engeland mag politieke Unie niet blokkeren" Terrasvogels zet achterstand tegen HCK-honkballers in een ruime winst om Meer staalorders voor de KSG Margarine één cent goedkoper Botersmokkel kost België 50 min gulden Birma bestelt drie Friendships EEG-concessies voor Canada Recordloon voor VS arbeider Kroesjtsjev dreigde Gorbach niet EEG vergeet af en toe het bestaan van de Benelux Medezeggenschap voor de arbeiders in Spanje SCHEEPVAARTBERICHTEN De beurs DAG 16 JULI 1962 10 Ondanks kostenstijgingen beter bedrijfs resultaat Bijenmarkt in Renkum Havenstaking in Santa Cruz op de Kanarische eilanden SPAAK TEGEN GAITSKELL: Westeuropese socialisten spraken over E.E.G. Bromfietsers botsten Kort IJmondnieuws Kettingbotsing in Velser tunnel Niet teruggekeerd naar inrichting Jongetje viel in water Duitse jongens sliepen in auto Ondanks de nog steeds stijgende kosten heeft Van Waveren's Koninklijke Graan handel n.v. in 1961 haar bedrijfsresultaat kunnen verbeteren. De omzet in buiten landse en inlandse granen alsook de ex port in fijne zaden kon op het peil van 1960 worden gehandhaafd. De winst over 1961 bedraagt 220.867. Als onverdeeld winstsaldo 1960 is nog beschikbaar 89.410 totaal 310.277. Hiervan wordt 100.000 overgeboekt naar de extra reserve, die daarna 200.000 bedraagt. Voorts wordt 75.000 bestemd tot het vormen van een reserve prijs- en koersverschillen, die on der krediteuren werd opgenomen. Hierna resteert 135.277 (v.j. 199.786) Voorgesteld wordt zes percent dividend op preferente aandelen (onv.). Zes percent op prioriteitsaandelen (onv.), zeven per cent op gewone aandelen (zes pet.). De directie blijft bedacht op verbetering der installaties zowel in Rotterdam als el ders teneinde enigermate de kostenstijging op te vangen. Het silo- en veembedrijf in Rotterdam kon een bevredigend resultaat behalen. De deelnemingen binnenland ga ven als geheel een opbrengst die ten ach ter bleef bij 1960. De opbrengst der deel nemingen buitenland vertoont een lichte LUXEMBURG (AP) In de eerste helft van 1962 is het aantal orders, dat de K.S.G staalfabrieken uit het E.E.G.-gebied ont vangen hebben, 4,9 percent groter geweest dan in de overeenkomstige periode van 1961. De orders waren in totaal 27.3 mi! joen ton groot. In juni van dit jaar kwam aan orders 4.4 miljoen ton binnen wat vrijwel even veel was als in mei, maar 4.3 percent boven het peil van juni 1961 lag. In juni 1961 was het totale aantal orders 6.4 percent groter dan in 1960 en 12 percent boven het maand gemiddelde van 1961. De bond van Nederlandse margarinefa brikanten heeft bekendgemaakt, dat inver- band met een daling van de prijzen van bepaalde grondstoffen de consumentenprijs van de verpakte margarine in de prijs klasse van 36 cent per pakje van 250 gram met ingang van vandaag is verlaagd met één cent per pakje. BRUSSEL (ANP) De botersmokkel "Van Nederland naar België heeft de Bel gische overheid tot op heden reeds 625 mil joen frank (50 miljoen gulden) gekost, zo heeft de Belgische minister van landbouw, Heger, op een vergadering te Namen ver klaard. De Belgische overheid geeft subsidies om de uitvoer van Belgische boter, waarvan een overschot bestaat, mogelijk te maken. De clandestiene invoer uit Nederland heeft dit overschot zó doen toenemen, dat er een extra bedrag van 625 miljoen frank voor de uitvoersubsidies nodig is geweest. In de streek van Lommei in de Kempen is de Belgische douane er na een enerve rende achtervolging in geslaagd een smok kelauto met drie ton boter te achterhalen. De smokkelaar, die nog had geprobeerd de achtervolgers af te schudden door pak jes boter op de weg te werpen, reed zich zelf vast bij het Albertkanaal. Hij wist te ontsnappen door in het kanaal te springen en naar de overkant te zwemmen. De NV Koninklijke Nederlandse Vlieg tuigfabriek Fokker heeft van de Union Burma Aiways te Rangoon een order ge kregen voor het leveren van drie Fokker f-27 Friendships, type 200. Het eerste toe stel zal 15 september van het volgend jaar afgeleverd worden; de twee andere een maand later. Op 28 en 30 juli aanstaande wordt in Renkum de tweede internationale bijen- markt gehouden. Vorig jaar was de eerste internationale bijenmarkt reeds een groot succes: 4000 bezoekers en belangstelling zelfs van de Engelse televisie die van de ze markt een documentaire maakte die la ter ook in verkorte vorm door de Neder landse televisie werd uitgezonden. Ook op de tweede internationale bijen markt verwacht men weer grote belang stelling. Er wordt bovendien op die dagen een tentoonstelling gehouden onder het mot to „De bij in de wereld der insecten", die o.m. een zeer fraaie inzending van het Instituut van de Plantenziektekundige Dienst uit Wageningen zal omvatten. Ook prof. dr. J. de Wilde een van de bekendste entomologen in Europa, zal met een unie ke inzending in Renkum verschijnen. OTTAWA (Reuter) Naar de Cana dese minister van handel, George Hees, heeft bekendgemaakt, heeft Canada voor 75 percent van zijn uitvoer naar de lan den der Europese gemeenschap (EEG) tariefconcessies verkregen, die liggen tus sen verlagingen met 1 percent ten opzichte van het oude tarief en de rechtenvrije invoer van enkele basismetalen en mine ralen. De concessies hebben betrekking op de uitvoer van goederen, die Canada jaar lijks bijna 250 miljoen dollar oplevert. De overeenstemming over de verlagingen wer- bereikt door maanden onderhandelen in Genève krachtens de Algemene Overeen komst inzake Handel en Tarieven (GATT). stijging. Als de regering van Argentinië in haar streven slaagt het verbroken even wicht te herstellen, dan zal in de Argen tijnse ondernemingen van „Van Waveren" het ontwikkelingsproces zijn normale voortgang kunnen handhaven. De revaluatie van de gulden heeft niet geleid tot een lager prijsniveau van geïm porteerde granen op de Nederlandse markt, aangezien de daling van circa vijf percent werd tenietgedaan door een over eenkomstige verhoging van de invoerhef fing. Voor Van Waveren heeft de valuta wijziging geen koersverlies opgeleverd. NEW YORK (AP) Volgens de New York Herald Tribune wil de Amerikaanse regering door middel van een obligatie- emissie honderden miljoenen dollars bij Europese particuliere investeerders gaan aantrekken. De eerste stappen daartoe zul len worden ondernomen in Frankrijk, West-Duitsland. Italië, Nederland en Zwit serland. De obligaties zullen een rente dragen van 5'/s percent. Het blad noemt het plan de laatste zet in de campagne van de regering-Kennedy om de Amerikaanse begrotingsbalans in het reine te brengen. WASHINGTON (AP) Het aantal fa brieksarbeiders steeg in juni in de Ver enigde Staten tot het ongekend grote aan tal van 16,8 miljoen, aldus heeft het Ame rikaanse departement van arbeid bekend gemaakt. De seizoenstijging weerspiegelt echter een aanhoudend gebrek aan vaart in de economie Het gemiddelde weekloon van de fa brieksarbeider beweegt zich eveneens op een ongekend hoog peil. En voor over werk wordt meer betaald dan in de af gelopen vijf jaar het geval geweest is. De gemiddelde werkweek van de fa brieksarbeider is 40.6 uur groot, wat 6 minuten langer is dan in mei, de toena me was kleiner dan normaal is voor het seizoen. Het gemiddelde weekloon van de fa brieksarbeider steeg met 23 cent tot het recordpeil van 97.03 dollar. Dit laatste totaal was precies 4 dollar hoger dan 12 maanden geleden. MADRID (AFP) Havenarbeiders van de één na grootste havenstad op de Spaanse Kanarische eilanden, Santa Cruz, zijn reeds vijf dagen in staking. De staking heeft tot belangrijke verliezen geleid. Hon derden tonnen bananen en andere aan be derf onderhevige goederen worden opgesla gen omdat ze niet aan boord van schepen kunnen worden gebracht. De gouverneur heeft er bij de stakers op aangedrongen het werk te hervatten om te voorkomen dat hij maatregelen tegen hen moet nemen. BRUSSEL (Belga) Gisteren is in het congresgebouw te Brussel een speciale tweedaagse bijeenkomst van socialistische leiders geopend, onder voorzitterschap van de Westduitser Ollenhauer. Het doei van de bijeenkomst is het be palen van een gemeenschappelijk beleid voor de associatie en de integratie bij het Europa der zes. De Britse labourleider Hugh Gaitskell en de Belgische minister van buitenlandse zaken, Paul Henri Spaak, kwamen scherp tegenover elkaar te staan nadat de eerste een uiteenzetting had gegeven over de voorwaarden voor Engelands aansluiting bij de Europese Economische Gemeen schap (E.E.G.). In kringen van de (besloten) conferentie zei men later dat de socialisten van de zeg „ëehstèTnmig" Waren In hun reactie op de toespraak waarin vooral de nadruk werd gelegd op het handhaven van Enge lands banden met het gemenebest. In het bijzonder de „troon" had hen mishaagd. Gaitskell zei na de bijeenkomst tot ver slaggevers dat hij in zijn toespraak had verklaard, dat er enige argumenten ten gunste en andere tegen Brits lidmaatschap van de E.E.G. zijn en dat deze op hun waarde moeten worden beoordeeld. Zijn partij is het eens met de voorwaarden die de Britse regering heeft gesteld. De door Engeland gevraagde garanties zouden als een minimum moeten worden beschouwd en de landen van de E.E.G. zouden er verkeerd aan doen de Britse wensen te licht op te nemen. Wij zijn niet van mening dat het een economische ramp zou zijn, als wij ons niet bij de gemeenschappelijke markt aan sluiten of dat het een economische red ding zou zijn, als wij wel lid worden, al dus Gaitskell. Hij had vijf voorwaarden voor Britse toetreding opgesomd die hij reeds in het Lagerhuis had uiteengezet. Deze zijn: be vredigende regelingen voor het gemene best, voor Engelands deelgenoten in het Europese vrijhandelsgebied, voor de Brit se landbouw, aangaande het politieke raam van de gemeenschappelijke markt en aangaande de vrijheid der leden om op het nationale vlak economische plannen uit te voeren. Gaitskell zei voorts dat Engeland op het ogenblik niet tot een Europese politieke federatie kan toetreden. Dit zou wel bin nen tien of twintig jaar kunnen gebeuren. Spaak was helemaal niet te spreken over de toespraak van Gaitskell op de con ferentie. Volgens conferentiekringen was zijn commentaar dat de Labourleden schij nen te willen dat „wij Groot-Brittannië op onze knieën smeken tot de gemeenschap pelijke markt toe te treden. Dat zal niet gaan." Spaak zei na de bijeenkomst tot verslag gevers dat Engeland en andere landen die zich voor het lidmaatschap van de ge meenschappelijke markt kandidaat hebben gesteld, „om het zacht te zeggen geen gro te politieke wil" tonen. Zij komen allen gelijk en zij willen onze werkwijzen en wat totnogtoe in de E.E.G. tot stand is gebracht veranderen. Het aanvragen van lidmaatschap is niet alleen maar een kwestie van het stellen van voorwaarden maar van onderhandelen. Naar aanleiding van Gaitskells opmer king dat Engeland naar de mening van de Labourpartij op het ogenblik niet tot een Europese politieke federatie kan toe treden zei Spaak: „Zij vragen ons af te zien van een essentieel beginsel. Wij be vinden ons in een dilemma. Ik ben geheel en al voor Britse toetreding tot de ge meenschappelijke markt, maar niet ten koste van het blokkeren van de politieke unie." Gaitskell toonde zich verbaasd over Spaaks reactie. „Ik herhaalde slechts wat ik al in het Lagerhuis had gezegd," aldus de Labourleider. WENEN (AP) Een Oostenrijkse re geringswoordvoerder heeft het bericht te gengesproken dat premier Kroesjtsjev ge dreigd had troepen naar Oostenrijk te zen den wanneer dit land zich zou aansluiten bij de Europese Economische Gemeen schap E.E.G. Volgens berichten uit Mos kou had Kroesjtsjev dit dreigement geuit toen de Oostenrijkse bondskanselier Gor bach een bezoek aan Moskou bracht. De woordvoerder zei dat hij de gesprekken tussen beide staatslieden heeft bijgewoond en dat er van een dergelijk dreigement geen sprake was. Uit hoofde van een lopende overeen komst heeft de Oost-Bomeo Maatschappij n.v. te Den Haag in 1961 een bate geboekt van 68.697 (v.j. ƒ73.369). Dit bedrag kwam ten gunste van de resultatenreke ning over 1961. Na een kleine dotatie aan de reserve voor diverse verplichtingen res teert een winstsaldo van 61.152 70.560) waaruit voor 1961 geen voorzieningen voor belastingen behoeven te worden getroffen. Voorgesteld wordt dertien percent divi dend (15 pet.) op de cumulatief preferente aandelen en onderaandelen. Het totaal aan achterstallig cumulatief dividend is hier mee verminderd van 402.192 tot 378.672. Over de vooruitzichten voor 1962 zegt het verslag dat met verder teruglopende con tractuele inkomsten rekening moet worden gehouden. Ook in 1961 konden geen daadwerkelijke vorderingen worden gemaakt met het lood- en zinkproject in Zuid-Limburg. Over het nikkel- en cobaltproject in Nederlands Nieuw-Guinea meldt het verslag dat de voorbereidende werkzaamheden in Neder land werden voortgezet en nagenoeg kon- LUXEMBURG (ANP) De raadgeven de interparlementaire Benelux-raad (het Benelux-parlement) heeft in Luxemburg het zesde verslag van de Nederlandse, Belgische en Luxemburgse regering over de werking der Economische unie bespro ken en daarbij is de drie regeringen kri tiek, voornamelijk van Nederlandse zijde, niet gespaard. De Nederlandse afgevaar digden mr. F. G. van Dijk (V.V.D.) en J. G. Suurhoff (P.v.d.A.) verweten de drie regeringen een gebrek aan élan, waardoor de ontwikkeling stagneert. Er wordt te veel gestudeerd en te weinig gedaan, zo zeiden ze. Mr. van Dijk waarschuwde, dat Neder land, België en Luxemburg zwak zullen komen te staan in de Europese Economi sche Gemeenschap, als de Benelux in ont wikkeling achter blijft. Hij meende met enige verbazing te moeten constateren, dat men in de E.E.G. nu reeds af en toe het bestaan van de Benelux schijnt te verge ten. Bij de uitwerking van de E.E.G.-kar- telpolitiek en het heffingenstelsel voor de landbouw had men er bijvoorbeeld niet aan gedacht de Benelux als economisch geheel in het E.E.G.-stelsel in te voegen. Dit had voor wat de heffingen betreft reeds tot gevolg, dat in het vrije handels verkeer voor bepaalde produkten de Bene lux een stap terug had moeten doen. De heer Van Dijk toonde zich ook ver ontrust over gebrek aan belangstelling van de drie regeringen voor het Benelux-parle ment. Hij had het gevoel, dat ze maar weinig deden om een werkelijke discussie tussen de Benelux-parlementariërs en het ministercomité tot stand te brengen. De heer Suurhoff betreurde onder meer, dat de Benelux-regeringen niet hebben ge zorgd voor een systematische aanpak van de problemen, waarvan men jaren gele den toch had kunnen weten, dat ze in de economische unie zouden rijzen. Ook bij nieuwe vraagstukken, zoals de verkorting van de werkweek was niet naar een gelijk lopende ontwikkeling in de drie landen ge streefd. MADRID (Reuter/AFP) Het Spaanse parlement heeft een decreet goedgekeurd tot toelating van vertegenwoordigers van de arbeiders in de leiding van onderne mingen. Er waren veertien tegenstemmers. Het hoofd van het instituut' voor sociale zorg, Labadie, had tevoren gezegd, dat het decreet een nieuwe stap is naar de ves tiging van een sociale structuur, die het liberale denken teboven gaat. Generaal Alonso Vega, Spanje's minister van Binnenlandse Zaken heeft in het par lement de strafmaatregelen verdedigd, die de regering heeft genomen tegen de oppo sitieleden die deelgenomen hebben aan het congres van de Europese beweging. Vega zei dat sommige Spanjaarden die in Mün- chen waren niet een echte democratische evolutie voor Spanje op het oog hadden. Van de 52 mensen die in Spanje woon den en die naar München waren gegaan zijn er maar zes in het buitenland gebleven. Negen anderen zijn verbannen naar diver se eilanden. a den worden afgesloten. Begin 1962 werd door de vennootschap samen met anderen opgericht de Pacific Nikkel Mijnbouw- maatschappij n.v. in Den Haag. Na op richting heeft deze vennootschap een mijn- bouwovereenkomst gesloten met het gou vernement van Nederlands Nieuw-Guinea. Over het, vergunningsterrein in het Car- stenszgebergte (Nederlands Nieuw-Guinea) zegt het verslag dat in de loop van 1961 voor de verdere ontwikkeling van dit pro ject door de Oost-Borneo Maatschappij samen met haar partner werd opgericht de Zuid-Pacific Koper Maatschappij n.v. in Den Haag. De Carstensz-vergunning werd inmiddels in 1962 op de nieuwe maatschap pij overgeschreven. Hoewel zowel het nikkel-cobaltproject al het koper-goudproject in het Carstenszge- bergte op zichzelf beschouwd gunstige ver wachtingen wettigen, nopen de jongste po litieke ontwikkelingen omtrent Nederlands Nieuw-Guinea voorlopig tot terughoudend heid bij de verdere uitvoering van deze projecten. In 1961 nam de directie ver schillende andere mogelijkheden in studie om tot nieuwe aktiviteiten te komen. Een en ander heeft evenwel nog niet tot defini tieve resultaten geleid. Een bromfietster uit Wijk aan Zee die zaterdagavond op weg was naar haar woonplaats, botste tegen twee jongens die met de fiets aan de hand de Zeeweg op liepen. De vrouw viel en bleef gewond op de straat liggen. Een wielrijder die vanaf de overkant van de weg het ongeval ga desloeg werd van achteren aangereden door een bromfietser. Een driejarig meisje dat achterop de fiets zit viel en kreeg een hersenschudding. Zij is evenals de dame overgebracht naar het Rode-Kruiszieken- huis in Beverwijk. Geen vergunning. Een caféhouder in IJmuiden-Oost is door de politie bekeurd omdat hij sterke drank verkocht zonder daarvoor een vergunning te bezitten. In de westelijke tunnelbuis van de Vel- sertunnel zijn zondag drie auto's tegen el kaar gebotst en ernstig beschadigd toen een auto plotseling van de rechter naar de linkerzijde van de weg zwenkte en daar door het op de linkerbaan rijdende ver keer in moeilijkheden bracht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een 32-jarige man die aan het einde van zijn verlof niet was teruggekeerd naar de Rekkense inrichting is door de politie aan gehouden en naar de inrichting terugge bracht. Een tweejarig jongetje uit Beverwijk is vrijdagmiddag in het water tussen de Dom- melsingel en Laan der Nederlanden geval len, Omwonenden haalden het ventje op het droge en pasten met succes kunstma tige ademhaling toe. De jongen is daarna overgebracht naar het Rode-Kruis-zieken- huis in Beverwijk. BAKFIETS TEGEN BROMFIETS Een 49-jarige vrouw uit Santpoort kwam zaterdagmiddag met haar bromfiets in bot sing met een bakfiets met hulpmotor waar van de bestuurder geen voorrang verleen de. De dame werd licht gewond aan haar rechterbeen. Een 46-jarige bromfietster uit ÏJmuiden die uitweek voor een paar geparkeerde auto's werd zaterdagmiddag op de Parallel weg van de Hagelingerweg aangereden door een haar achteroprij dende bromfiet ser. De vrouw viel en werd licht gewond. De bromfietser reed direct na de aanrijding door. In een in de Ampèrestraat in ÏJmuiden geparkeerd staande auto trof de Velsense politie zaterdagnocht twee slapende Duitse jongens aan. Zij bleken weinig geld op zak te hebben en brachten de rest van de nacht door in het hoofdbureau van politie Na een tamelijk zwakke start, waarin 4 fouten en één honkslag er de oorzaak van waren dat Terrasvogels tegen HCK 2 met 3-0 achter kwam te staan, heeft de ploeg zich prachtig hersteld en werd er verder foutloos gespeeld. Werper Nico Disselköter was in uitstekende vorm en zijn harde rechte ballen en de prima curveballen wa ren een te groot struikelblok voor de an ders zo goede slagploeg van HCK. Slechts in de 7e inning kreeg hij nog een honkslag tegen en voor het overige het minimum aantal slagmensen- per inning. In de eerste slagbeurt kwam Terrasvo gels niet aan bod, daar alle drie de slag mensen weer voor nul aan de kant werden gezet. Aangezien HCK z'n team nogal ver sterkt had waren de Vogels in een nerveuze spanning gestart en dat kostte hun in de eerste innings drie punten, die door een foute aangooi op 't eerste honk en drie op eenvolgende veldfouten eigenlijk werden weggegeven. Dat hierop een honkslag volg de was normaal, daar een pitcher op zo'n moment totaal zonder vertrouwen staat. Het herstel volgde nog in dezelfde inning toen De Boer na z'n veldfout zich rehabili teerde met een beste aangooi op 't eerste honk. Pitcher Disselköter deed de rest en met 2X3 slag was het wisselen. Het even wicht was evenwel nog niet hersteld want alleen Pellemans bereikte in de volgende slagbeurt 't eerste honk met 4 wijd. De gelijkmakende beurt was voor HCK ook niets toen de eerste man drie slag kreeg de tweede weliswaar vier wijd, maar toen nummer drie door de pitcher werd uitgevangen, werd ook hij met een aangooi op één toch nog een nul. In de derde innings kwam pas de eerste honkslag van Terrasvogels en wel door een stootslag van De Boer die door snel honk- lopen en een veldfout van HCK kon scoren, HCK kwam met 1X4 wijd op het eerste honk, doch niet verder aangezien 1X3 slag, een aangooi op één en een vang in het linksveld drie nullen betekenden. De vierde slagbeurt leverde de Vogels weer één run op. Thoolen opende met een mooie drie- honkslag, dat een homerun had kunnen Abbekerk 14 290 m. n.o. Seychelles n. Aden. Abida 16 v. Norden'hamn n, Shellhaven. Acila 15 te Tunis. Aceton 13 v. Whangarei n. Sydney, Adonis 14 v. New Orleans n. Houston. Adrastus 14 50 m. n.w. Lissabon n, Port Said. Aegis 15 te Curacao verwacht. Akkrumidijk 16 te Tampa verwacht. Alca 15 te Rosaria verwacht. Alcor 15 v. Mombasa n. Aden. Aldabi 15 rede Santos. Alioth 14 te Antwerpen. Alphard 16 te Three Rivers verwacht. Alpherat 14 115 m. n.o. Villano n. Avonmouth. Aludra 15 te Rio de Janeiro. Amsteldijk 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Amsteïhoek 14 580 m. n.o. Mauritius n. Singapore. Armstelland pass. 14 Finisterer n. Buenos Aires. Angolakust 14 v. Hamburg n. Antwerpen Annenkerk 14 te L saPalmas. Area 14 te Point Fortin v. Rotterdam. Archimedes 14 te Hamburg v. Bremen Arendskerk 14 te Bugo vrewacht v. Ilo Ilo. Arnedijk 17 te Houston verwacht. Averdijk 14 v Beira n. Mtwara. Bennekom 16 te Rotterdam. Bonita 15 te La Cei-ba verwacht. Borneo 14 v. Rotterdam n. Noorwegen. Breda 16 v Carrizalbajo n. Cristobal. Burl S. Watson 80 m. n.w. Perim n. Rastanura. Calt. Arnhem 14 40 m. z. Lissabon n. Rotterdam. Caltex Delft 16 rede Suez. Caltex Madrid 14 116 m. o.n.o. Ras Fartak naar Ras Tanura. Caltex Rotterdam 14 te Port Said v. Vlissingen Camerounkust 14 50 m. n. K Verde n. Le Havre. Carrillo 16 180 m. z.z.o. Tehuantepec n. N. Orleans Ceres 14 te Anto Fagasta verwacht v. Tocopiila. Charis 13 400 m. z.w. Bermuda n. Montreal. Chiron 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Cinulia 14 750 m. w.z.w. Flores n. Thameshaven. Cities Service Valley Forge 13 v. Pta. del Palmas naar New York. Concepcion 14 dwars Malaga n. Casablanca. Congokust 15 v. Freetown n. Lagos. Diogenes 16 te Antwerpen. Dongedijk 16 te Vitoria verwacht. Dorestad 15 te Lavera verwacht. Doris 16 v. Georgetown n. La Guaira. Eemland pass. 14 Madeira n. Amsterdam. Elizab. Broere 14 300 m. w.n.w. P. Said n. P. Said. Eos 15 te Rotterdam. Esso Nederland 14 v. Yokohama n. Kobe. Esso Rottredam 15 te Rastanura verwacht. Fina Nederland 14 160 m. z.o. Socotra n Abadan. Forest Hill 14 255 m. n.w. Alexandrië n. Mena. Forest Lake 16 v. Fao n. Porto Marghera Friesland KRL 14 180 m. o. Curagao n. Kaapstad Friesland SSM 14 v Blyth n. Lubec. Gabonkust 15 te Rotterdam.- Groote Kerk 14 v. Colombo n Madras. Gulf Hansa 14 70 m. n.w. Malta n. Perz. Golf. Gulf Swede 15 te Mena Al Ahmadi verwacht. Hector 15 v. Rotterdam n. Gent. Hecuba 14 v. Santo Domingo v. Amsterdam. Hersilia 14 500 m. n.w. Finisterer n. Amsterdam. Hilversum 14 v. Savannah n. Le Havre. Hoogkerk 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Izalco 16 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Jacob Verolme 14 te Paraboinga. Jagersfont. 15 140 m. w.z.w. Monrovi. n. Tenerife. Japara 13 v. Rotterdam, 14 te Bremen. Jason 14 280 m. z.w. Lissabon n. Paramaribo. Java 14 v. Chalna n. Penang. Jos. Frering 14 180 m. z.z.w. L. Palm. n. IJmuid. Kaap Hoorn 14 te Punta Cardon verwacht. Kabylia 15 v. Teesport n. Thameshaven. Karakorum 16 te Balboa verwacht. Katsedijk 16 te New Orleans. Keizerswaard 14 te Thameshaven. Kenia 14 te Curasao. Kermemierland 14 v. Bremen n. Hamburg. Kermia 14 v. Heysham te Tranmere. Kieldrecht 16 v. Suez n. Akaba. Kloosterdijk 15 te Vera Cruz. Koningswaard 14 255 m. n.o. Belem n. Montevideo. Kopionella 15 te Bonny. Koratia 14 v. Rotterdam n. Oslo. Korendijk 14 te Antwerpen v. Rotterdam. Korenia pass. 14 Malta n. Lissabon. Kosicia 15 v. Rotterdam n. Curacao. Kreeft 14 150 m. n. Trondheim n. Rotterdam Kryptos 16 v. Punta Cardon n. Curacao. Kylix 16 v. Boston n. Aruba Laarderkerk 14 v. Bandar Abbas n. Das eiland. Ladon 15 te Paramaribo verwacht. Leersum 14 v. Chemainus n. Nanaimo. Liberty Bell 14 175 m. n.n.w. Sokotra n. Mena, Loppersum 14 v. Bremen n. Antwerpen. Maasdam 14 450 m. o. Kp. Race n. Galway. Maashaven 15 te Rotterdam. Maaslloyd 15 v. Napels n. Genua. Mainlloyd 14 v. Akaba n. Aden. Marathon 16 te Georgetown. Mariekerk 14 te Rotterdam. Maureen 14 v. Liverpool n. Savannah. Meerkerk 15 te Rotterdam. Meliskerk 15 te Rotterdam. Memnon 14 v. Bremen n. Antwerpen. Mentor 14 v. Tripoli n. Piraeus. Merseylloyd 15 te Kobe verwacht. Merwede 14 te Rotterdam. Merewlloyd 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Mississippilloyd 14 v. Penang n. Pt. Swetttenhm. Mitra 16 270 m. n.o. Martinique n. Rotterdam. Mohamied Reza Shah 15 te Rotterdam. Munttoren 16 te Falmouth. Musilloyd 14 v. New York n. Tripoli. Mijdrecht 16 te Paulsboro verwacht. Naess Lion 14 20 m. n. Algiers n. Tripoli Nanusa 14 250 m. n.w. Casablanca n. Dakar. Neder-Waal 14 32 m. z.o. Hodeida n. Port Said. Neder-Weser 14 240 m. o. Socotra n. Singapore. Nestor 14 te Barcelona. Ommenkerk 14 40 m. o. Wight n .Las Palmas. Onoba 14 30 m. w. Finisterre n. Port Said. Ootmarsum 15 te Dakar. Oranje 15 te Southampton. Oranjefontein 14 te Antwerpen. Ouwerkerk 14 v. Bremerhaven n. Amsterdam. Overijsel 14 120 m. n.o. Massawa n. Akaba Pacaya 16 te Paita verwacht. Palamedes 16 te Buena Ventura verwacht. Parkhaven 1 5te Rio de Janeiro verwacht. Peperkust pass. 14 Finisterre n. Antwerpen. P. G. Thulin 13 v. Guayacan n. Balboa. Philippia 14 180 m. z.z.o. Marseille n. La Skhirra. Prins der Nederlanden 15 te Amsterdam verw Prins Frederik Willem 15 v. Quebec n. Montreal. Prins Willem III 14 450 m. o.n.o. Belel Isle naar Londen. Prins Will. IV 14 290 m. w. Valentia n. Le Havre. Prins Willem V 15 v. Montreal n. Toronto. Prinses Margriet 14 v. Rotterdam n. Kingslynn. Purmerend 14 50 m. z. Rosario n. Curasao. Randfontein 15 te Durban v. East-London. Roebia-h 14 v Hongkong n. Hsinkang Salatiga 13 600 m. o Halifax n. Montreal. Scherpendrecht 14 220 m. o.n.o. Finist. n. El Palito. Schiedijk 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Schiekerk 16 t.e Rotterdam. Serooskerk 15 te Aden. Servaaskerk 15 te Penang v. Hongkong. Silindoeng 16 te Akaba. Sinon 16 te Carupano. Soes-tdijk 16 te New York. Solon 14 14 v. New York n. Willemstad. Sommelsdijk 16 te Antwerpen. Stad Breda 14 35 m. z.w. Lissabon n. Genua. Stad Delft 14 75 m. n.w. St. Vine. n. Vlaardingen. Stad Den Haag 14 675 m. w. Ouess. n. IJm-uiden Stad Masatricht 14 320 m. n.o. Gran Canaria naar Vitoria. Stad Rotterdam 14 20 m. n. K. Finist. n. Catania. Stad Vlaardingen 15 v. Norfolk n. ÏJmuiden. Steen-kerk 15 te East-London. Stentor 14 130 m. z. Finisterre n. Antwerpen. Steven 14 v. Antwerpen n. Bremen. Straat Banka 14 v. Santos n. Rio de Janeiro. Straat Chatham 14 v. Monrovia n. Lagos. Straat Clarence 14 v. Fremantle n. Singapore, Straat Cook 14 te Sydney. Straat Lombok 14 v. Port Johnsson n. Durban Tacana 14 v. Corpus ChrLsti n. Houston. Ta-lita 15 te Rotterdam. Tegelberg 15 te Montevideo. Tela-mon 14 te Porto Cabello verwacht. Tero 14 te Rotterdam. Thuredrecht 14 te Rio de Janeiro v. Barcelona Tjitarum 13 v. Melbourne n. Hobart. Towa 14 180 m. n.n.o. Madeira n. Rio de Janeiro. Tweelingen 14 75 m. n. Tromsö n. Kirkeness Van Heemskerck 14 v Durban n. East-London. Van Riebeeck 14 te Mombasa verw. v Berbera. Van Spilbergen 15 te Kobe. Vasum 14 te Skarama-nga. Viana 1450 m. z.w. Finisterre n. Port Said. Vivipara 15 te Le Spezia v. La Skhirra. Waingapoe 15 te Bahrein. W. A. Jones 14 800 ,m. o.n.o. Mombasa n. Ph.delph, Waterland 14 120 m. o.n.o. Madeira n. A'dam. Westerdam 15 te Le Havre. Westertoren 14 73 m. w. Punta Del Gada naar Willemstad. Willemstad 14 900 m. w. K. Verd. eil. n. Madeira. Witmarsum 14 v. Galveston n. Ne wOrleans. Wonogiri 14 10 m. o. Malta n. Lissabon. Wonosobo 14 te Rotterdam. KLEINE VAART Adm. Courbet 14 17 m. z. Ostergam n. Jacobstad. Alcetas 14 te Downsing n. Pernis. Alcetas 14 60 m. n.o. Kp. Spartivento n .Bari. Amyntas 14 90 m. z.w. Kreta n. Malta. Ank T. 14 30 m. w. Sandhammern n. Zaandam. Areas 14 30 m. z.w. Casquets n. Oporto. Ardeas 14 50 m. n.o. Ushant n. Antwerpen. Audacia 14 120 m. n.o. Kp. Villano n. Barcelona. Beekbergen 14 100 m. w. Lister n. Rathmullen. Brouwersgracht 15 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Calchas 14 te Ouessant n. Savona. Draco 14 15 m. n.o. Algiers n. Tunis. Drie Gebroed. 14 15 m. n.o. Helgoland n. Delfzijl. Eyo S. pass. 14 Longstone n. Middlesboro. Flevo 14 60 m. n. Ouessant n. Amsterdam. Frans Böhmer 14 10 m. w. Guernsey n. Hamburg. Geestsluis 14 te Smithknoll n. Maassluis. Heerengracht 14 op Thames n. Kopen-hagen. Inspecteur Mellema 14 dwars Wight. Joost 13 v. aamdam te Delfzijl; Ju-lia Mary 14 te Thameshaven n. Amsterdam. Jupiter 12 v. Bayonne n. Corcubion. Kerksingel pass. 14 Noordhinder n. Rotterdam. Leendert Broere 14 10 m. w. Weser n. Antwerp. Man-to 14 80 m. w.n.w. Esbjerg n. Gothenburg. Markab 14 150 m. z. Ouessant n. Rotterdam Merweha-ven 14 te Dyck n. Duinkerken. Merwestad 14 20 m. z. Texel n. Kopenhagen. Midas 14 10 m. z.w. Kp. Da Gata n. Malaga Nassauborg 14 dwars Oland n. Amsterdam. Nero 14 20 m. n.o. Villano n. Rotterdam. Phidias 14 35 m. z. Lissabon. Strabo 14 20 m. o. Borku-mrif n. Amsterdam. Thaletas 14 10 m. w. Goeree n. Rotterdam Tilly 12 v. S-undsvall te Hamina. Wiebold Böhmer 14 dw Galitas n. Malta. IJsselhaven 14 3 5m. z, Kp. Vine. n. Duinkerken Zaanborg 14 dwars Birku-m n. Delfzijl. zijn indien hij bij 't derde honk niet uitge gleden was. De volgende man kreeg 4 wijd. Op een harde tik van Pellemans tastte de HCK-ers mis en daarop scoorde Thoolen en kwam ook Wedemeyer binnen, maar hij werd door de scheidsrechter uitgegeven. Dit was pech voor de Vogels, want nu was het een nul inplaats van de gelijkmaker. Verder kwamen de Vogels niet in deze beurt. Meteen in de 4e innings kwamen er drie man aan slag en werden evenzovele nullen. De eerste nul was een bijzondere. De slag man kreeg 3 slag, maar de derde bal had zo'n geweldig effect dat catcher Herkemij hem liet glippen. Hij sprintte er achteraan, en toen hij naar het eerste honk wilde gooien gleed hij uit, maar half zittend half liggend zag hij toch kans om de bal nog tijdig op het eerste honk te werpen. Een en ander tot hilariteit van de toeschouwers, waaraan de Vogels meestal geen gebrek hebben; dit betekende ook een mentale steun voor de pitcher en dat is erg belang rijk. In de 5e innings kwamen er weer slechts drie HCK-ers aan slag. De eerste kreeg weliswaar een vrije loop, maar werd met een keiharde aangooi op het tweede honk uitgeschakeld toen hij dit op de pitch trachtte te stelen. Aan de andere kant ook drie man aan slag, zodat deze innings wel heel snel voorbij was. In de volgende slag beurt waren het drie aangooien op één die de nullen veroorzaakten. In de gelijkmaker zagen de Vogels eindelijk kans om gelijk te komen door toedoen van honkslagen door Thoolen en Wedemeyer. Met nog drie in nings te spelen en de stand 3-3 was er van alles mogelijk en de spanning was voel baar. De 7e innings begon voor HCK hoop vol toen de eerste slagman op de eerste bal een goede honkslag gaf. Nico Disselköter gaf geen krimp: 2X3 slag voor de volgende twee slagmensen. Toen de slagman daarop een bal kort in het veld sloeg was een streep op het eerste honk van catcher Her kemij voldoende voor de derde nul. Terrasvogels begon slecht door 2X3 slag maar dit weerhield de kop van de slag- ploeg niet om door te bijten. Van Berkel kreeg 4 wijd, Herkemij, Hoefsmit en Thoo len volgden met honkslagen, waarop twee punten werden gescoord. Toen de derde nul viel was de stand 5-3 voor Terrasvogels geworden. Werper Disselköter was verder voor HCK onbespeelbaar getuige zijn 5x3 slag en een vang 1 in de laatste twee in nings. Terrasvogels scoorde in de achtste zowel als in de negende innings nog eenmaal. In de 8e toen Nico Disselköter met een honk slag zijn neef Bert (4 wijd) over de thuis plaat bracht en in de 9e door een honkslag van Pellemans die Thoolfen (honkslag) in staat stelde te scoren. In deze wedstrijd hadden de Vogels twee uitblinkers: 1. pitcher Disselköter met 14X 3 slag, 3X4 wijd en 2 honkslagen tegen; 2. Hitter S. Thoolen met 4 honkslagen uit 5 beurten (gem. 0.800!). De HCK pitcher wierp 12-5-10. Het scoreverloop was HCK: 3-0-0-0-0-0- 0-0-0=3 Terrasvogels: 0-0-1-1-0-1-2-1-1=7. Met nog drie wedstrijden voor de boeg en drie punten voorsprong op no. 2 heeft Terrasvogels een beste kans om kampioen in de tweede klasse A te worden. De vol gende competitiewedstrijd is vanwege de Europese honkbalkampioenschappen in Amsterdam pas op 5 augustus. Wel speelt Terrasvogels zondag a.s. een oefenwed strijd tegen DIO dat in de derde klasse kampioenskandidaat is, en wel om 10 uur op Schoonenberg. VOORBEURS VAN HEDEN Slot 1ste tijdv. 2d tijdv. A.K.U376—379 Kon. Olie Philips 166,50—167,50 Unilever Hoogovens 149,80—150,90 598—602 378 132,40 166,80 150,80 505

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 10