Nederlandse herenploeg boekte eclatante zege op de Denen m Spanning volledig terug in IA na nederlaag van Rood en Wit ACC ging tegen HCC I all out voor 45 runs Landenstrijd van begin tot einde spannend Cijs won 100 km in Amsterdam Velstra nationaal kampioen springen Geen wijziging in de competitie Flamingo's door studenten ruim verslagen Hoofdklassers korfbal MAANDAG 16 JULI 1962 12 Goed begin 10.000 m J oor 't grijpen R. en W. I Eerste klasse B R. en W. II Bonsema naar Veendam J uniorenhonkbaltoernooi ging dit jaar niet door Met verbaasde gezichten hebben alle Nederlanders, die zaterdag en zondag in het vriendelijke Deense stadje Hor- sens de landenwedstrijd Denemarken— Nederland bijwoonden telkens weer naar het scorebord gekeken. De heren-atleten behaalden met 115 tegen 97 punten een eclatante zege en dat ondanks een achterstand van twee punten (54—52) op de eerste dag tegen een op papier zeker gelijkwaardige Deense ploeg. Bovendien deed het enthousiasme, waar mee de prestaties werden bereikt, wel dadig aan. A tletieb Niet alleen door de topmensen, van wie bij wijze van spreken de zege vast stond, maar op alle nummers is er gevochten en vaak was het zo dat er slechts enkele centimeters of tienden van seconden winst en daardoor natuurlijk een betere klasse ring met het laatste restje energie wer den bevochten. Voorbeelden hiervan zijn er te over. Wij denken o.a. aan Joep Del- noye, die op de 5.000 meter in een bijna uitzichtloze positie door een enorme eind sprint de zege bevocht. En aan Chris Konings, die uit derde positie met nog 100 meter te lopen demarreerde om zowel zijn ploeggenoot Harry Jansen en de bijzonder sterke Deen Kurt Christiansen op de streep te kloppen. Aan de sublieme race van Fred van Herpen op de 400 meter, die 200 meter lang was meegegaan en toen in één rush het veld oprolde. Verder waren er de dubbele sprintoverwinningen op de 100, 200 en 400 meter, waarin Hans Smit, die ook nog een grote rol speelde in de 4x400 meter estafette, zich weerde als een leeuw. Kortom, het was een wedstrijd, die van het begin tot het einde spannend was. Eindelijk weer eens 'n Nederlandse over winning, die weliswaar de slechte resul taten van de laatste jaren niet kan uit wissen toen men tegenover sterkere tegen standers stond, maar het was vooral de manlêr waarop de zege werd behaald, die nu tot verheugenis stemt. Niet minder dan dertien maal kwamen onze landgenoten als eerste uit de bus en vijfmaal waren het twee oranjebroeken, die voor de Denen finishten. Het begon al op de eerste dag, toen Nederland de min ste punten kon verzamelen, omdat twee kogelslingeraars, Jan Romani en Piet Ha mer wegens blessures verstek moesten la ten gaan, onze speerwerpers en hoogsprin gers tegen een overmachtige tegenstan ders stonden zodat op de andere nummers vijftien punten moesten worden gecompen seerd. Dat gebeurde o.a. op de 800 meter en de 5.000 meter. Wat Chris Konings deed op het laatste moment had niemand verwacht. De af- Jan Cijs Jan Cijs, de Nederlandse kampioen 50 kilometer snelwandelen, heeft zondag in Amsterdam 'n 100 kilometer wedstrijd ge wonnen. De Amsterdamse atleet legde de afstand af in 11 uur 9 min en 35 secon den. De tweede plaats was voor de Edam mer Van Dijk, die bijna zes minuten la ter finishte terwijl Simon Maas (RWV, Rotterdam) in 11.22.25 als derde eindig de. Van de 80 deelnemers bij wie zeven dames die zaterdagavond om 10 uur waren gestart liepen er 55 de wedstrijd uit. De lopers hebben praktisch de gehele wedstrijd te lijden gehad van een gestaag vallende regen, die pas tegen de morgen ophield. De eerste dame, die de finish pas seerde, was mevrouw Suze van Vliet- Kleyn, die een tijd noteerde van 13 uur en 5 minuten. Van de zeven gestarte spraak op de 800 meter was dat zowel Harry Jansen als Chris Konings om de 200 meter de kop zouden nemen en dat gelukte tot het ingaan van de laatste ron de toen Kurt Christiansen er zich mee ging bemoeien. Hij nam de leiding en behield deze ondanks de drievoudige aanval van Jansen, die Konings in zijn spoor mee trok. Op het moment dat Jansen los moest laten, ging Chris Konings tot de aanval over. Even duurde het voor hij op snel heid lag, maar de opmars was magistraal en niet te stuiten. De 1 min 51,4 sec, zijn beste prestatie, was een beloning van een intelligent gelopen race. De Maastrichtenaar Joep Delnoye lag op de 5000 meter drie ronden voor het einde vijf meter achter op de Deen Niel Nielsen terwijl de twee Thyge Toergerson de ver zwakte Klaas de Ruyter passeerde. Die af stand tussen Nielsen en Delnoye groeide tot tien meter en de kans op de overwin ning zat er niet meer in. Maar onbekende krachten hielpen Delnoye over zijn inzin king heen, zijn pas werd sterker en krach tiger en op 300 meter voor de finish be gon hij aan een opmars die de Denen met angst en vreze en de Nederlanders met bewondering van hun plaatsen deed opstaan. Tien meter inlopen op 300 me ter zou te gek zijn maar Delboye deed het en ondanks de dappere pogingen van Niel sen die zich 30 meter voor het einde toen Joep Delnoye hem passeerde, verslagen wist. Deze verrichtingen, die van onze sprin ters Hans Smit en Frits Boss, de supe rieure Jan Parlevliet op de 400 meter hor den, de 4x100 meter estafette, die op de zware kleffe baan tot 41.9 sec kwam en de eerste en derde plaats het vèrspringen door Leo de Winter en Joop Kant met respectievelijk 6.99 en 6.89 m centimeters speelden hierbij een beslissende rol heb ben op de tweede dag de stoot gegeven tot de totale overwinning. Het begon al zo goed op de 100 meter horden door Eef Kamerbeek en Peter Ne derland, die met ruim verschil hun tegen standers de baas bleven en waarin vooral de goede tijd van Kamerbeek (14,7) na zijn blessures en zijn tekort aan training op de loopnummers verheugend was. De 18-jarige Groningse student Fred van Her pen was de relevatie op de 400 meter. In baan twee gestart ging hij mee met de in hoog tempo draaiende Fred Moer man. Het was een lust om te zien hoe elegant en soepel deze nog jonge knaap 200 meter voor de finish wegliep en in de bocht het gehele lopersveld als het ware oprolde. De 48,3 sec op deze zeker niet gemakkelijke baan met vierkante hoeken was bijzonder goed. Fred Moerman, iets terug gevallen, kwam op de laatste meters sterk terug en eindigde als tweede in de zelfde tijd als zijn Deense tegenstander Kurt Jakobson. Geïnspireerd door deze suc cessen grepen onze sprinters Hans Smit en Jaap Noordenbos licht geblesseerd de eerste plaatsen op de 200 meter, zon der zich iets aan te trekken van de roep van Bjoern Palsten, di©'im-1961 tot 24,1 sec. was gekomen. Cees Koch speciaal met een vliegtuig uit Londen waar hij aan de Engelse kam pioenschappen had deelgenomen, overge komen wierp zes maal de discus over 53 meter terwijl Dick Schrieken 15 cm voorbleef op de Deense recordhouder Joer- gen Plum, die reeds eerder 50,35 m had geworpen. Dat zowel Cees Koch als Cees van Wees voor het zware geweld van de Deense 17 meter stoter Axel Thorsager. moest bui gen was te voorzien. Op de 10.000 m trok de geslepen Toer- gensen er zo hard aan dat Veldhuizen door maagpijn geplaagd afhaakte en even later bracht Charles Andersen hem de genadeslag toe. De Denen trokken daar na gezamenlijk naar de overwinning en Frans Kunen, die in zijn laatste interland- Paardesport De Groninger Tjeerd Velstra onderging zaterdag in de vroegere avonduren in Bla- ricum het lot, waartoe Jan van Tiel voor bestemd was. „Als ik kampioen word, spring ik van vreugde in 't water", had Van Tiel zich vrijdagavond laten ontvallen. De kansen om de Nederlandse titel sprin gen te grijpen, had hij toen geheel in ei gen hand. Hij had de eerste dag, waarop het jachtspringconcours en het puissance springconcours waren afgewerkt, afgeslo ten met de eerste plaats in 't klassement, Zijn aanspraken op het kampioenschap, dat titelhouder Anton Ebben vrijdagavond al had kunnen afschrijven waren dus alles zins gewettigd. In de eerste manche echter van 't spring concours MB zag Van Tiel door enkele fouten zaterdagmiddag de titel verder bui ten zijn bereik komen, daar er vier combi naties feilloos rondkwamen, waaronder die van Velstra - The Honest Man, een van zijn grootste concurrenten, die na de eerste dag derde stond met zes punten achterstand. Van Tiel had hiermee zijn troeven uit handen gegeven en was nu geheel afhan kelijk geworden van zijn concurrenten, die in de tweede manche niet in zijn kaart zouden spelen. Van Tiel mocht dan, vrij van zenuwen, in de tweede manche zon der fouten blijven, dit presteerden voor de tweede maal kolonel mr. V. Zinnicq Berg- mann met Roden, Werner Philips met Incompris en Velstra met The Honest Man, die in deze volgorde de eerste drie plaatsen van dit springconcours bezetten. Daar er bovendien drie combinaties op totaal 4 strafpunten uitkwamen - Mady Koster was hier tweemaal bij met Axel en X Bascon - viel Van Tiel slechts de zevende plaats ten deel, onvoldoende voor het begeerde kampioenschap. Dit kwam nu aan Velstra met The Honest Man. De vlucht voor het onvrijwillige had mocht hem niet baten. De deelnemers hadden, hiertoe geïnspireerd door Van Tiels uit lating, hun zinnen erop gezet de nieuwe Tijdens de AAA-kampioenschappen in het White City Stadion in Londen heeft Robbie Brightwell de 440 yards in een nieuwe recordtijd van 45,9 sec. gelopen. Hij bleef hiermede slechts 0.2 sec. boven het wereldrecord. wedstrijd uitkwam, had nog alle moeite Veldhuizen naar de finish te brengen. Een gokspelletje speelde Servee Wijsen om eerste te worden bij het polsstokhoog springen. Bij 4 m waren Chris Gelens (3.90 meter) en Ove Jensen(3,80 meter) afge vallen, zodat een tweede en derde plaats zeker waren. Maar Wijsen wilde meer. Hij sprong 4,05 meter terwijl zijn Deense te genstander, Joergen Jensen, niet sprong. De Deen ging daarna met 4,10 meter verder en dat heeft hem bijna de zege ge kost. Tweemaal sprong hij de lat eraf, zodat de laatste poging de beslissing moest brengen. Jensen haalde het, zij het net op het nippertje, Servee Wijsen miste de ze hoogte op een haar na. Henk Snepvanger, versterkt door 't ge beuren rondom hem, heeft een staaltje tactiek laten zien waarnaar wij met be wondering hebben gekeken. Op de 1500 me ter drukte hij in tweede positie lopend het tempo van de beide Denen, zodat de Amsterdammer Wim Wuersten een kleine voorsprong kon nemen. Deze bleef gehand haafd totdat Kurt Christansen, die de dag tevoren reeds de 800 meter had gelopen, Henk Snepvangers voorbij ging. De man uit Bergen op Zoom volgde het tempo met gemak en sprong prachtig gelanceerd op het laatste rechte eind langs de Deen, die op dat moment Wuersten passeerde. Oppermachtig, met een vinnige, sterke pas, liet Snepvangers zijn tegenstander geen kans en vond het na afloop alleen maar jammer dat zijn tactiek gedeeltelijk had gefaald. De samengestelde 4x4fl0 meter-estafette ploeg, waarin geen enkele 400 meter-loper te vinden was, benaderde het Nederlandse record in 3.17,9 op 0,9 seconde. Harry Jan sen kreeg weliswaar een kleine achterstand maar Jan Parlevliet en Chris Konings zetten deze om in twee meter voorsprong. En toen werd het de race van Hans Smit. Onze beste sprinter van dit weekeinde spoot als op een 100 meter naar voren en nam toen 15 meter op zijn Deense rivaal. Dat tempo is te hoog, was de mening van heel wat toeschouwers. Maar Smit ging door en een ruime overwinning was het resultaat. Wanneer Fred van Herpen en Fred Moerman in de ploegen waren opgenomen, was het Nederlandse record aan flarden gelopen. Gezond verstand weerhield de atletiekleiders ervan om een jong talent als Fred van Herpen te laten lopen. Dat was alleen gebeurd wanneer op het laatste moment de zege in gevaar zou zijn gekomen. Sport in het kort GOLF. Gerard P. de Wit heeft het op de Hilversumse Golfclub gehouden toernooi om het nationale open golfkampioensehap gewonnen. Hij toonde zich veruit superieur aan zijn concurrenten, van wie Dorresteyn en Ouderdorp de tweede plaats deelden. De beste amateur was J. P. Eschauzier, de zich als zesde klasseerde. BOKSEN. Door een puntenoverwinning op zijn landgenoot Fortunato Manca heeft de Italiaan Duilio Loi zondag in Cagliari met succes zijn Europese titel in het wel- tergewicht verdedigd. Tjeerd Veldstra met „The honest man" Waterpolo De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond heeft in Utrecht vergaderd om te komen tot een beslissing ten aanzien van de zomercompetitie voor waterpolozeventallen, die door de dit sei zoen langdurig heersende koude danig in de war gelopen is. Besloten werd de competitie normaal uit te laten spelen. Voor ploegen waarin leden van het Nederlandse zevental, dat zal deelnemen aan de Europese kampioen schappen in Leipzig (18 t/m 26 augustus a.s.) uitkomen, zal één wedstrijd per week worden vastgesteld De uitgestelde ont moetingen zullen dan na de Europese ti telstrijd worden gespeeld. Als eerste speel dag is hiervoor 30 augustus gesteld. Voor zover dat mogelijk is zullen deze wedstrij den nog in buitenbaden worden gehouden. Komt men met de afwerking van het programma niet gereed in open bassins, dan zullen nog nader data worden vastge steld waarop de wedstrijden in overdekte baden met zo groot mogelijke afmetingen van het speelveld zullen plaats hebben. Met het oog hierop wordt gedacht aan het Sportfondsenbad-Oost in Amsterdam en het Sportfondsenbad Zuid in Rotterdam. Over maatregelen ten aanzien van de overige in de zomercompetitie uitkomende waterpolo-zeventallen zal de sportcommis sie van de K.N.Z.B. zich nog beraden. HHC's topscorer Kloppenburg heeft de bal naar de leg side achter het wic ket gespeeld, waar wicketkeeper Enge lenberg een vergeefse poging doet de bal te stoppen. Rood en Wit heeft er deze zondag voor gezorgd dat de spanning in de eer ste klasse A van de cricketcompetitie weer volledig is teruggekeerd. Na een van Haarlemse zijde zeer teleurstellende match, verloor Rood en Wit van HCC I. Het tweede elftal van de Haagse won overeenkomstig de verwachtingen bij ACC, waardoor de Hagenaars in verlies- punten met Rood en Wit gelijk staan. VOC legde in het treffen tegen Quick beslag op de volle winst. In Den Haag regende het zo hard, dat de ontmoeting tussen HBS en VRA geen doorgang kon vinden. Cricket Het tweede van HCC won in Amstelveen spelenderwijs van het uiterst zwak batten de ACC. De Amsterdammers werden in één uur en 19 minuten uitgegooid voor. 45 runs! Geen enkele speler bereikte de dubbele cijfers. De bowlingcijfers waren uiteraard bijzonder fraai. Van Arkel no teerde 6-17, Vermeulen 4-12. De HCC-ers kwamen daarna op de mat met „grof ge schut" voor de dag. Het hoogtepunt van de middag werd gevormd door het su blieme batten van Peter van Arkel, die een magistrale 100 not out produceerde. Zijn innings bevatte 6 vieren en 2 zessen. Ook P. Blaisse (31), Colthoff (40) en van Staay (18 n.o.) lieten zich niet onbetuigd, met als gevolg dat de Hagenaars na twee uur sloten op een score van 202 voor 3. Van der Hurk (2-42) en Oostra (1-29) na men de wickets. Met nog drie uur aan speeltijd waagde HCC een kans om de Amsterdamse ploeg voor innings klein te krijgen. ACC stond voor een zeer moeilijke taak, maar in hun tweede beurt 'kwamen de Amsterdammers heel wat beter voor de dag. Dankzij het goede batten van Rikse (58), Feldmann (20 not out) en Bregman (12), slaagden de gastheren er in 127 runs in de boeken te brengen voor het verlies van 6 wickets, bij welke stand de speeltijd om was. De uitstekend bowlende Beekman nam 5 voor 42. Grote spanning heerste in de ontmoeting VOC-Quick, waarin de Rotterdammers een zwaar bevochten zege behaalden. Het eerst battend kwam Quick tot een score van 106 runs, waarvan Marseille 47 en Rijnders 16. In de Rotterdamse aanval was Kind (5-12) verreweg de gevaarlijkste bowler. VOC scheen daarna regelrecht op de overwin ning af te stevenen. Door toedoen van Trijzelaar (26), Madsen (14) en Wally van Weelde (19) bereikte de ploeg een totaal van 66 voor 4, maar niet lang daarna stond de telegraaf op.... 74 voor 9! In de hitte van het gevecht wist één spe ler evenwel stand te houden: Jacobsen Jensen. Met gedegen spel slaagde hij er in zijn wicket in tact te houden en onder ge weldige spanning leidde hij zijn club uit eindelijk naar de zege: 107 voor 9. Jacobsen Jensen bleef met 30 niet uit. Burki (5-37) vrouwelijke deelnemers bereikten er vijf kampioen te „dopen". Tjeerd Velstra ging, opmerkelijk fris de eindstreep. na de huldiging, de sloot in was voor Quick de succesvolste bowler. De stand is Rood en Wit HCC II HCC I VRA 11 38 10 34 10 26 9 22 VOC HBS ACC Quick (H) 10 23 10 18 10 17 10 14 Rood en Wit heeft haar aanhang giste ren wel een heel onplezierige verrassing bezorgd door op eigen veld de belangrijke wedstrijd tegen H.C.C. I volkomen onnodig te verliezen. Zowel in het veld als aan bat maakten de Haarlemmers een ongeïnte resseerde indruk, waardoor zelfs de kans op een draw die wei degelijk bestond verloren ging. Een uitzondering moet ge maakt worden voor Wijkhuizen, die in een briljante innings van een half uur 53 runs scoorde. Hij kon echter niet bewerkstelli gen, dat het Haagse totaal van 201 voor 9 'zelfs maar werd betraderd. Een kwartier voor het einde viel het laatste wicket en was Rood en Wit voor 145 all out. In de morgenuren had de regen de spe lers binnen gehouden, maar kort na één uur kon dan toch worden begonnen. HCC, dat de toss won, koos wijselijk batten en stuurde haar gastheren het doorweekte veld in. Wel zorgden Spekking (15) en Kooistra (14) voor een openingsstand van 27 runs, maar hun spel was onzeker. Bei den vielen ten offer aan een zeer goed bowlende Onstein, die in de Rood en Wit aanval een leidende rol zou spelen. Blaisse, Van Laer en De Villeneuve (12) kwamen niet los en bij een stand van 62 voor 5 zag het er voor de Haarlemmers gunstig uit. Men verzuimde echter door te zetten. Het fielden werd zienderogen minder, er werden vangkansen gemist en zelfs onoor deelkundig runnen liet men ongestraft. Wel werd Heimei (20) nog fraai door Van Baasbank gevangen, maar Kloppenburg (50) en Van der Vlugt (43) zagen kans het Haagse totaal een veel beter aanzien te ge ven. Een goede 24 n.o. van Eric Vriens tenslotte stelde aanvoerder de Villeneuve in staat om op 201 voor 9 te sluiten. Bowlingcijfers Rood en Wit: Onstein 5-65, Van Son 0-30, Wijkhuizen 1-49, Ven- ker 2-33 en Bijleveld 1-14. Rood en Wit had bijna 3 uur speeltijd over om te trachten dit totaal te bereiken. Waarlijk geen geringe opgave op de gere nommeerde Haagse aanval. Engelenberg (11) en Van Baasbank (20) begonnen al dadelijk vol goede moed, maar boekten toch reeds een achterstand op de klok. Wijkhuizen echter bleek in topvorm en met Van Son als verstandige partner scoorde hij in nauwelijks een half uur een kansloze 53, waaronder 8 vieren. Met deze prestatie, die alle lof verdient, moesten de toeschouwers het echter zondag doen, want nadat Onstein (23) in het verre veld was uitgevangen, vervloog al spoedig zelfs Op het HCC-terrein In Den Haag heeft zaterdag een onder de naam Flamingo's uitkomend bondsteam van de KNCB een nogal forse nederlaag geleden tegen het Nederlands studentenelftal. De studenten sloten op het hoge totaal van 228 voor 8, waarin Kooistra (HCC) met 103 een groot aandeel had. Samen met Van Laar (HCC) had dezelfde speler reeds voor een goede openingsstand (65) gezorgd. Met de thee was alles nog mogelijk. De Flamingo's noteerden toen 25 voor 0. maar door goed bowlen van Van Dok (Haarlem), die 7 voor 46 nam, kwamen de Flamingo's niet verder dan een totaal van 134. De stu denten wonnen dus met een verschil van 94 runs. De gedetailleerde uitslag van deze ont moeting luidt: Batting studenten: Kooistra 103, Van Laar 42, Kloppenburg 11, Leemhuis 11, Ram- baldo 16, Klarenbeek 12, Overdijkink 14. Slingenberg 10; Sillevis 1-20, Jansen Schoonhoven 1-22, Ernst Vriens 3-53, Van Meurs 1-76, Terwiel 2-42. Batting Flamingo's: Gallois 37, Meyer 11, Ernst Vriens 16, Spekking 12, Grijseels 23; Mulder 0-16. Kloppenburg 0-7, Leemhuis 1-2, Klarenbeek 0-16, Van Dok 7-46, Kooi stra 1-27, Rambaldo 1-8. de hoop op een puntenverdeling. Noch Meijers, noch De Nijs, noch Bouwman ble ken in staat hun wicket overeind te hou den. Kort voor tijd viel het laatste wicket, dat van Venker, die nog 16 runs had weten te scoren. Bowlingcijfers HCC; Kloppenburg 2-20, Blaisse 1-11, E. W. C. Vriens 5-55, De Vil leneuve 2-34, E. L. A. Vriens 0-14 een Kooi stra 0-5. In de eerste klasse B eindigen alle wed strijden in een draw. Dit was het geval bij Excelsior-Rood en Wit 2, Sparta-Her- mes en Quick-N-PW Met de Jong (34) als topscorer kwam het Nijmeegse Quick tot een totaal van 151. Baak, Leeftink, Elkink en Awcock namen elk twee wickets voor hun rekening. Na veel spanning sloeg PW 111 runs bijeen voor het verlies van 9 wickets. Bij deze stand was de speeltijd verstreken. Van der Breggen (31) nam de meeste runs voor zijn rekening. De battingsidde van Sparta kwam tegen Hermes DVS verrassend goed voor de dag. pesloten werd op 239 voor 8 waar van Meyers 68 en A. van der Linde 84. Hermes moest daarna alle zeilen bijzetten om een draw uit het vuur te slepen: 163 voor 9. Manus Stolk was met een ouder wetse 59 weer topscorer. De Bruyn nam 4 voor 39. Het tweede van Rood en Wit bracht in Schiedam een totaal bijeen van 150 runs, dat voornamelijk tot stand werd gebracht door de fraaie innings van C. van Buchem, (60) die samen met zijn broer Frans (23) lange tijd aan de wickets verbleef. Van de overige batsmen kwamen alleen nog Van Liemt (14), Van Schouwenburg (10) en Luining (12 not out) in de dubbele cijfers. In de Schiedamse aanval was Jansen met 5 voor 40 de gevaarlijkste bowler. Aanvoerder Corbeth liet Hermes DVS nog 150 min. om voor de runs te gaan. Het antwoord van de Schiedammers was ech ter teleurstellend. De batslieden trokken zich geheel in de verdediging terug, waar door de match een bijzonder saai verloop kreeg. Met een gemiddelde van ongeveer 30 runs per uur kwamen de punten op het bord, waarbij de wickets vrij regelmatig bleven vallen. Rood en Wit behield dan ook tot aan het einde van de wedstrijd zijn kans op de overwinning, maar bij een stand van 80 voor 9 was de speeltijd ver streken. De wickets werden gedeeld door Leyer 2-16, Peereboom 2-20, Luining 3-15, F. van Buchem 1-3. De stand is: Hermes DVS Haarlem Êxcelsior R W 2 4 voor 39. 10 35 9 28 9 26 10 23 SCHC PW Sparta Quick (N) 9 20 11 24 8 15 10 14 Voor het seizoen 1962/'63 zijn de hoofd klassers van de KNKB als volgt ingedeeld: Afd. A: Allen Weerbaar Archipel Blauw Wit Groen Geel HKC Luto Roda Rohda Swift Westerkwartier Wordt Kwiek Afd. B: Deetos Die Haghe HKV Ons Eibernest Quick Rigtersbleek Spangen Sportlust Vicus Orientus ZKC Het Zuiden Otto Bonsema, die veertien jaar de training van GVAV heeft verzorgd, zal het komende seizoen in dienst treden bij Veendam. Bij het Groningse Be Quick is Gerrit Vreeken als trainer aangesteld als opvol ger van Talbot, die naar DWS is ver trokken. Het zeventiende juniorenhonkbaltoer- nooi om de Adri-Blokker-Wisselbeker dat gehouden zou worden op zondag 15 juli is door de aanhoudende regenval niet door gegaan. Omdat er dit seizoen geen moge lijkheid meer is om een nieuwe datum vast te stellen zal het zeventiende junioren toernooi eerst in 1963 gehouden worden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12