Kennemerland behield fraaie promotiekans door 6-6 score tegen PSV-ploeg Holland boekte de eerste winst op Friezen in 42ste Kaagweek Felle strijd bij motorraces op het circuit van Zandvoort Koersen UVS plaatste 16 spelers op de lijst Bestuur Vitesse afgetreden Twee wereldrecords voor Ted Stickles De Vreng vijfde in Capri—Napels KNVB straft streng KNVB garandeert plaats voor Zwolle FD-kampioenschap op IJselmeer ■l r li 13 9Hp 1 ii - i WL MAANDAG 16 JULI 1962 WÈÈÊm Penningmeester verbrandde bescheiden wmm< C0TT4 803'20' P1' f 2'6°' 4,1°' Gek' 9,1°' «A-Co'v'fi,™1- lM aA Zaterdagmiddag hebben ruim duizend toeschouwers op het nieuwe honkbalveid bij de wedstrijd Kennemerland-PSV kun nen genieten van zeer spectaculair honk bal. Deze overgangsklassers speelden een van de aantrekkelijkste wedstrijden van dit seizoen en na een zeer spannend slot werd de winst gedeeld (6-6). Leider PSV had dit gelijkspel te danken aan goed veldspel, want hun werper, Mul ler, de vroegere kortestop van Volewfó- ckers, werd door de Kennemerlanders alle kanten opgeslagen: zijn werpresultaten (1-10-7) getuigen daarvan. Zwak honklo- pen van Kennemerland-zjj de voorkwam voor PSV 'n nederlaag. Met deze uitslag zjjn zowel Kenneemrland als PSV ten zeer ste gediend: de kansen op promotie naar de eerste klasse zijn voor beide teams geste gen. Een dubbelspel en homeruns heeft het talrijke publiek bij KennemerlandPSV niet gezien, maar voor 't overige was daar alles te genieten. PSV nam in de eerste innings met 2-0 de leiding door goed slag werk en een Kennemerland-foutje. Dat Honkbal Kennemerland in de gelijkmakende slag beurt niet scoorde was te danken aan ondoordacht honklopen: na een honkslag van Kees Hoek stonden er plotseling twee honklopers op het derde honk, waarvan er een sneuvelde, wat het einde beteken de van de Kennemerland-innings. Voor Kennemerland wierp de gebaarde Kick Hoek een zeer sterke wedstrijd en hij stond de Eindhovenaren tot aan de zeven de innings geen enkele punt meer toe. Ook Kennemerland bereikte de thuis plaat niet, ondanks een tweehonkslag van openingshitter Wim Siekman in de tweede innings, volledige bezetting van de honken in de derde slagbeurt. Een fraaie kans tot scoren kregen de Kennemerlanders in de vierde innings toen een tweehonkslag van werper Kick Hoek het derde en twee de honk bezet brachten met nul uit.' De daarop volgende stootslag was niet goed geplaatst, maar desondanks liep een Ken- nemerland-speler in de fuik, waarna het PSV-veld onheil voorkwam. Na de zesde PSV-slagbeurt was de stand nog steeds 2-0 waarna de Kennemerlan- der Dik Hoek met een uit op twee slag en een wijd kwam Je staan. Vijf maal sloeg Henk daarna een foutslag maar de zesde maal was het raak: een honkslag in het midveld bracht hem op het eerste honk. De midvelder wierp de bal langs het eerste honk, waarna Hoek op het twee de honk kwam. De eerstehonkman van PSV had de bal inmiddels tussen de Ken- nemerland-spelers op de bank gevonden en trachtte Hoek nog uit te maken op het tweede, maar zijn aangooi deed de bal in het verreveld verdwijnen zodat het 2-1 werd. PSV was even aangeslagen en daar van profiteerde Kick Hoek om de stand gelijk te maken (2-2). Hierna ontspon zich een spectaculaire strijd om de leiding: PSV nam in de zer ventte innings de leiding met 3-2, Kenne merland kwam in haar achtste slagbeurt met 4-3 voor, PSV sloeg in haar laat ste slagbeurt terug: door vijf honkslagen kwamen de Eindhovenaren met 6-4 voor. De laatste Kennemerland-slagbeurt bracht Kees Hoek met 4w. op de honken, waarna Wim Siekman met een tweehonkslag Ken nemerland weer kansen gaf. Pinch-hitter De Hartog zorgde voor 6-5 en werper Kick Hoek gaf met eem korte tik Kenne merland een gelijkspel. Met het derde honk bezet en twee uit kreeg de thuisclub nog Zwemmen Siekman (Kennemerland) bereikt het eerste honk, doordat PSV-eerstehonk- man Richardson van zijn honk moet om een onzuivere aangooi te stoppen. prachtige kansen op de overwinning, maar PSV-werper Muller overtrof zichzelf en wierp voor de eerste maal in de wedstrijd 3sl. PSV-werper Muller (1-10-7) en Hoek (11-2-11) deelden de winst. Bij PSV noteer den Muller, Berkel en Wijnands een slag gemiddelde van .500, bij Kennemerland waren Wim en Kees Hoek en Wim Siek man goed voor hetzelfde gemiddelde. In de tweede klasse C werd het Velsense Roos wijk zonder zelf te spelen de eerste kampioen in de landelijke competitie door dat EHS 2 SC Haarlem 2 met 13-2 ver sloeg. De honkbaluitslagen luiden: Overgangsklasse: KennemerlandPSV 66. Tweede klasse: VVGA 2Volewijckers 2 13—5;HCK 2—Terrasvogels 3—7; Spartaan TIW 0—17; Ajax 2—OVVO 2 2—2; Quick —Thor 5—0; EHS 2—SC Haarlem 2 13—2 (Rooswijk kampioen); RFCFeyenoord 62; LaakkwartierCTC 18; Pacifico UW 2 3—2; Blue Lions—Storks 2 8—13. Voeibnl Blijkens de aanvulling van de transfer- lijst van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond per 16 juli heeft UVS (Leiden)'niet minder dan zestien spelers ter overneming aangeboden. Voorts heeft VVV (Venlo) drie spelers op de lijst geplaatst, te weten Er- kens, Duda en Heynen, van wie laatstge noemde inmiddels een contract met ADO (Den Haag) heeft getekend, terwijl zes spe lers van deze Venlose vereniging: v. d. Hurk, De Meulemeester, Schatorjé, Sleven, Steegh en Swinkels op eigen verzoek op de lijst zijn geplaatst. Elinkwijk wil Kruin aan een andere vereniging overdoen, AGOVV-doelman Niezen en Fortuna Henk Angenent. Ook valt het op, dat Hanek (DOS) van vereniging wil veranderen. Aan de lijst zijn toegevoegd: op verzoek van de vereniging: AGOVV: Niezen; Elink wijk: Kruin; Ensch. Boys: Van Stuiven- berg; Fortuna: Angenent; KFC: Derks; Roda Sport; Janssen, Senden, Doverman, Wefels en Jongen; UVS: H. Breitner, Du- wel, Van Duyl, Filippo, Hak, Den Hoed, Van Kampen, Van Leeuwen, v. d. Lippe, Maaskant, Verhoeks, Verhoeven en Van Weerlee; VSV: Van Dolder en Pietersen; VVV: Erkens, Duda en Heynen. Op verzoek van de spelers: AGOW: Tem ming; Be Quick; Zoetebier; DHC: van Miert; DOS: Hanek; Elinkwijk: Hilgers; Excelsior: v. d. Buarg; Haarlem: Van Daal; KFC: Haages, Schouten, Van Vlier den en Wullems; PEC: Brouwer, Hammers en Koopman; Sittardia: Plum; Stormvo gels: N. A. de Graaf; SVV: Herwig; VVV: v. d. Hurk, De Meulemeester, Schatorjé, Sleven, Steegh, Swinkels; ZFC: v. d. Linde. Het bestuur van de Arnhemse tweede di visieclub Vitesse is tijdens de algemene ledenvergadering op twee leden na volle dig afgetreden. De oorzaak van het aftre den lag in het feit dat er ernstige kritiek op het bestuursbeleid was uitgeoefend en het niet herverkiezen van de aftredende secretaris. De 70-jarige ere-voorzitter van Vitesse, de heer H. W H. Herberts, zal nu geduren de twee maanden het bestuur van de ver eniging overnemen bijgestaan door vijf le den van het seniorenconvent. In september hoopt de heer Herberts de leiding van de vereniging over te kunnen dragen aan een zijns inziens competent bestuur. Bij de zwemwedstrijden in het 55 yards-bad van Louisville (VS), waar vrij dagavond drie wereldrecords werden verbeterd, stelde de Amerikaan Ted Stick- les zaterdag zijn beide records op de 440 yards en 400 meter wisselslag scher per. Hij zwom de 440 yards wisselslag in 4 min. 51.0 seconden. De Amerikaan verbeterde daarmee zijn eigen wereldre cord op deze afstand met 6.1 seconden (oude record 4.571. gemaakt op 24 augus tus 1961 in Fresno) en bleef tevens 0.4 seconden beneden zijn record op de 400 meter wisselslag, dat sinds 1 juli van dit jaar op zijn naam stond met 4.51.4 Ute Noack, het Oostduitse zwemstertje, dat op 1 april van dit jaar in Berlijn het Europese vlinderslag record op de 100 meter afhandig maakte aan onze land genote Marian Heemskerk, heeft tijdens de zwemlandenwedstrijd Oost-Duitsland- Hongarije in Piesteritz haar eigen record met 0.2 seconden scherper gesteld. Zij won de afstand in 1 min. 9,8 secoonden. Het wereldrecord op deze afstand is in handen van de Amerikaanse Susan Doerr met 1 min. 8.2 seconden. In Piesternitz werd nog een Europees record verbeterd. De Oostduitse meisjes Veronika Holletz, Barbara Göbel. Ute Noack en Heidi Pechtstein zwommen de 4 x 100 meter wisselslag in 4 min. 43,3 sec. en bleven daarmee 0,8 sec. beneden het reeds op naam van Oost-Duitsland staande Europese record. Dit laatste werd op 17 juni van dit jaar door dezelfde zwemsters in Maag denburg op 4.44.1 gesteld. De zwemwedstrijd van Capri naar Na pels over 18 mijl werd zondag gewon nen door de Egyptische amateurzwemmer Nabil el Shazly, die de oversteek maak te in 8 uur 14 min. 15 seconden, het geen een nieuw record voor deze wed strijd betekent. Ook de tweede en derde plaats waren voor een Egyptenaar. Abdel Gelil deed er 8. 22.48 en Abou Heif een seconde lan ger. Op de vierde plaats eindigde de Argentijn Praga in 8.30.55. Vijfde (twee de bij de amateurs achter el Shazly) werd de Amsterdamse oud zwemkam- pioen-waterski-instructeur Wim de Vreng in 8.33.25. 17" Jog»! In stromende regen is zondagmorgen het startsein gegeven voor de eerste race van de wedstrijd Holland—Friesland, de strijd in de Regenboogklasse. Vijf Hollandse en vijf Friese Regenbogen vertrokken voor een krachtmeting, die altijd het hoogtepunt van iedere Kaagweek betekent. Al in dit eerste treffen kwam vast te staan dat er voor de Friezen weinig kans op een overwinning in zal zitten. Het Hol landse team is kwalitatief beslist sterker en duidelijk kwam dit tot uiting in het re sultaat van de eerste race, waarbij Holland 33,1 en Friesland slechts 22 punten ver gaarde. Een bijzonder aspect aan deze Kaagweek geeft de deelneming van 16 Engelse zeilers in de Solo-klasse. In deze zeer elegante scheepjes toonde de ontwerper Jack Holt zich de sterkste. A. Stone gaf hem nog het beste partij, maar ook de derde en vierde plaats vielen in Engelse handen. Als eerste Nederlander kwam B. C. Fock als nummer vijf over de lijn. Stone zegevierde in de middagrace en nu werd R. W. F. Meijer tweede voor Th. Schakenbos en Fock. In de Regenboogwedstrijd voeren drie schepen met de protestvlag als gevolg van een vreemde situatie bij de start. Het re sultaat van dit protest was dat J. H. Sie- verts werd uitgesloten. De wedstrijd werd gewonnen door G. H. Bakker en de Fries J. Alberda werd tweede voer A. Gebuis. Zeilen In vele klassen waren het weer de op eerste plaatsen geabonneerden, die met de overwinningen gingen strijken. (Egon Rolf van der Baumen bij de Valken, Bouw van Wijk in de Vrijheidsklasse en D. Dudok van Heel in de Flying Junior-klasse. Bij de Finn jollen toonde Koos de Jong nog altijd tot de top te behoren. Een bij zondere voldoening moet het voor hem ge weest zijn dat zijn zoon achter hem op de tweede plaats eindigde voor H. F. van de Rest, A. de Vries en J. van Noordt. De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft de voormalige penningmeester van de vereniging „Rimburg", op grond van het feit, dat hij de statuten, reglementen en bestuursbesluiten van de bond niet stipt heeft nageleefd, desgevraagd geen volledige en juiste inlichtingen heeft ver strekt, de belangen van de bond en van de voetbalsport in het algemeen heeft ge schaad en de zich onder zijn berusting bevindende bescheiden heeft verbrand in gaande 10 juli 1962 tot 10 juli 1967 ge schorst. Tevens is hem tot 10 juli 1972 het recht ontzegd een functie te bekleden in de KNVB een van zijn afdelingen of een aangesloten vereniging. De voormalige secretaris van „Rim burg" is van 10 juli 1962 tot 10 juli 1963 geschorst, daar hij niet heeft voldaan aan de gegeven opdracht, rapport aan het bondsbestuur uit te brengen inzake de voormalige penningmeester en in gebre ke gebleven, de zich onder zijn berusting bevindende bescheiden aan het dagelijks bestuur van zijn vereniging te overhan digen. Ingaande 10 juli 1962 zijn de voorzitter en secretaris der vereniging voor twaalf maanden geschorst, waarvan zes maan den voorwaardelijk, met een proeftijd van een jaar. Een ander lid, dat niet heeft voldaan aan de in november 1961 gege ven opdracht, om aan het bondsbestuur rapport uit te brengen inzake de voor malige penningmeester, is, ingaande, 10 juli 1962, tot 10 januari 1963 geschorst, evenals de oefenmeester, die bij „Rim burg" zonder de vereiste trainerslicentie is opgetreden. De K.N.V.B. heeft de tweede divisie-clubs PEC en Zwolse Boys een plaats in het betaalde voetbal gegarandeerd, wanneer beide besturen zich onvoorwaardelijk be reid verklaren tot een fusie. De beslis sing hierover zullen de besturen uiter lijk woensdagmorgen aan de sectie be taald voetbal van de K.N.V.B. bekend hebben moeten gemaakt. Dit is zaterdag aan beide besturen meegedeeld in een bijeenkomst met de commissie van goe de diensten, die ook bijgewoond werd door de heer H. van Dalen, hoofdbe stuurslid van de K.N.V.B. De besturen en de leden van beide Zwolse clubs hebben zich reeds in principe be reid verklaard tot een fusie over te gaan. Zwolse Boys heeft hieraan evenwel de voorwaarden verbonden dat een plaats in het betaalde voetbal zeker moet zijn en dat financiële steun zal worden ont vangen van plaatselijke overheid, be drijfsleven en/of burgerij. Aan de eerste voorwaarde is inmiddels voldaan. De commissie van goede dien sten heeft Zwolse Boys laten weten dat financiële steun moeilijk gegarandeerd kan worden voordat de fusie is gereali seerd. Van maandag 6 tot en met zondag 12 augustus zullen op het IJselmeer bij Muiden de wedstrijden om het Europese kampioenschap in de Flying Dutchman- klasse worden gezeild. Elk land zal slechts door één deelnemer vertegenwoordigd zijn, maar omdat Nederland (Bart Kraan) in 1961 de titel veroverde, zullen zowel Kraan als Ben Verhagen starten. Naast de Belg Dupont, de Zwitser Gioc- ca en de Oostenrijker Christian zullen ook F.D.'s uit Zweden, Duitsland, Italië, Engeland, Hongarije en Polen naar Ne derland komen. In totaal staan er zeven races op het programma. Van elke deel nemer gelden, zoals gebruikelijk, de zes beste resultaten. Voor de internationale FD-week, die tezelfder tijd wordt gehou den, heeft de organiserende Koninklijke Zeil- en Roei Vereniging al meer dan 60 inschrijvingen ontvangen, waaronder 14 Duitsers, 10 Zwitsers, en 22 Nederlanders. Ook de Brit Jardine, derde tijdens het onlangs in Florida gehouden wereldkam pioenschap, zal dan naar Nederland ko men. De uitslagen van zondag gezeilde wed strijden waren: Holland—Friesland (teamwedstrijd in de Regenboogklasse) 1. Cadans (G. Bakker, Holl.); 2. Algri (J. Alberda, Friesl.); 3. Blikstiender (K. Tol, Holl.); 4. Waterrat 2 (A. van der Werf, Friesl.); 5. Duke (J. van der Velde, Holl.); 6. Freija (A. Gebuis, Holl.). Stand: Holland 33,1 punt, Friesland 22 punten.. 12 m2-klasse: 1. Mariandel (B. Binkhorst, Amsterdam); 2. Kimuka (C. Seret, Den Haag). Vrijheidsklasse: 1. Rakker (B. van Wijk, Woubrugge); 2. Felucca (D. van Wely, Rotterdam). Soloklasse, ochtendrace: 1. Poppycock (Jack Holt, Londen); 2. GB 333 (Stone, East Portlemouth). Middagrace: 1. GB 333; 2. Eentje (R. Meijer, Wassenaar). Pampusklasse: 1. Hinde (F. Kat, Abcoude); 2. Gouwzee (R. van Asten, Helmond). 12 Voetsjollenklasse: 1. Positron (J. van 't Hogerhuys, Baarn); 2. De Pinquin (mevr. M. PlantengaTims, Rotterdam). F.D.-klasse: 1.Brave Hendrik 2 (H. Blok, Schevenin- Voor de eerste maal zeilen scheepjes van de Solo-klasse mee in de 42ste Kaagweek. Aan deze wedstrijden in dit nieuwe type nemen 15 Engelsen deel. (Luchtfoto Nat. Fotopersbureau Stevens en Magielsen). gen); 2. FF 3 (F. ten Herkei, Utrecht). Valkenklasse: 1. Bounty 2 (E. R. van der Baumen, Den Haag); 2. 't Spul (H. Kirkenier, Heiloo). Regenboogklasse: 1. Cadans (G. Bakker, Rotterdam); 2. Al gri (J. Alberda, Sneek). Finnjollenklasse: 1. Zomerweelde (J. de Jong, Rotterdam); 2. Nicol (H. de Jong, Rotterdam). Olympiajollenklasse: 1. Zomerweelde (K. Jansen, Amsterdam); 2. The Saint (E. van Roessel, Amsterdam). 16 m2 streep-klasse: 1. Jean Bart 2 (B. Ooms, Hilversum); 2. Ssst (J. Visser, 's-Gravenland). Schakelklasse: 1. Troffel (J. Metselaar, Nederhorst den Berg); 2. Ulysses (E. van Essen, De Bilt). Flying Juniorklasse: 1. Flevo jr. 2 (A. Dudok van Heel jr. Bus- sum); 2. Watervrouwtje (H. Timmermans, Wassenaar). Voor de zesde achtereenvolgende maal organiseerde de KNMV zondagmiddag jl. op het Zandvoortse circuit de jaarlijkse wegraces met standaardmotoren die ook nu weer een bijzonder boeiend en interes sant karakter kregen. Deze races lijken wel elk jaar een grotere aantrekkings kracht op de motorrijders te gaan uitoefe nen, want een ongekend groot aantal ren ners nam aan deze wedstrijd deel. Ongeveer 2.000 personen hebben van dit boeiend sportgebeuren kunnen genieten, dat onder ideale weersomstandigheden weinig zon en weinig wind plaats had. Er was in alle klassen een bijzondere strijdlust, niet alleen om de eerste plaats, doch ook in onderlinge gevechten tussen de renners in de achterhoede. In klasse D.-qvqr 8-, ronden verschenen 8. rijders aan de start. De strijd ging hier-, tussen F. L. v.d. Burg -op Gilera 176" cc. en G. Kroeze op Maico 250 cc. Na spannende strijd wist eerstgenoemde te winnen in een totaaltijd van 20 min. 15 2 sec. d.i. 99.37.3 km.p.u. De snelste ronde werd door Kroeze gemaakt in 2 min. 28.8 sec., d.i. bijna 102 km.p.u. Klasse C over 8 ronden bracht 11 ren ners aan de startlijn. De strijd ging hier tussen H. H. R. Stade op Honda 250 cc. en J. Strijbos op Ducati 175 cc. Het werd een spel van voortdurend stuivertje wisselen en hoewel het er een ogenblik naar uit zag, dat de Ducati zou zegevieren, ging met minimum verschil de Honda als eer ste over de eindstreep, na de 8 ronden te hebben afgelegd in 19 min. 10.3 seconde, d.i. gemiddeld 103 km.p.u. Ook de snelste ronde werd door de overwinnaar geboekt met een gemiddelde snelheid van 106 km. p.u. De renner H. Ruizeveld op N.S.U. 250 cc. vloog in het bos uit de bocht en moest met een zware hersenschudding en een vermoedelijke beschadiging van de hals wervels naar het Grote Gasthuis in Haar lem worden overgebracht. In de klasse „sportmachines" 250 cc." ging de strijd over 10 ronden. Dertien rij ders verschenen hier aan de start met in begrip van de drie eerstkomenden uit de voorgaande race. Onder de deelnemers waren er niet minder dan vijf, die een Honda bereden en met een aanzienlijke voorsprong zegevierde P. P. v.d. Goor- bergh uit Breda op laatstgenoemde ma chine in een tijd van 22 min. 06.6 seconde, d.i. 113.78.5 km.p.u. In de negende ronde boekte hij een snelste rondetijd van 116.38.2 km.p.u. J. Th. M Dekker op Puch, die tweede werd arriveerde enkele seconden na de winnaar In de klasse halve liters en hoger, over tien ronden werd een interessant gevecht geleverd tussen de beide koplopers: O. J. J. Groeneveld op B.M.W. en F. van Kui lenburg op Velocette. Het werd een ware „wiel aan wiel race" met steeds wisselen de kansen, waarbij tenslotte laatstge noemde won met gering verschil in een totaaltijd van 22 min. 03.3 seconde, d.i. gemiddeld 109.21.1. km.p.u., en een snel ste ronde van 113.09 km.p.u. De strijd in klasse A., standaardmotoren in de halve literklasse en hoger, kreeg een uitermate spectaculair karakter door de verschillende valpartijen, die zich voorde den. In de bocht achter de spits, kwamen drie rijders met elkaar in botsing, waarbij slechts materiële schade ontstond en enke le lichte kwetsuren moesten worden be handeld. H. R. Spahn uit Amstelveen op B.M.W. 600 cc. wist op overtuigende wijze te winnen met een grote voorsprong. Hij legde de tien ronden af in 21 min. 44.6 seconde, d.i. 115.10.6 km.p.u. In de snelste ronde maakte hij een tijd van niet minder dan 118,29.0 km.p.u. Tweede werd A. F. van Marken op B.M.W. met meer dan vijf seconden achterstand. De strijd over tien ronden tussen sport machines 500 cc. en hoger werd het sluit stuk van deze middag. De drie eerstaan- komenden uit de vorige race, mochten hier eveneens aan de start verschijnen, zodat het veld uit tien renners bestond. W. C. Eijs op Norton, die wegens ma chinepech reeds eerder een pitstop had moeten maken, kwam daarna in de bocht bij „de Vijverhut" ten val en was het tweede slachtoffer, dal ter observatie naar het Marinehospitaal werd vervoerd, waar zijn letsel echter niet van ernstige aard bleek. B. Bruin, eveneens op Norton, De strijd in de 500 cc klasse tussen Van Kuilenburg (74) op Velocette en Groeneveld (13) op BMW. maakte een lelijke schuiver in de bocht achter de pits, doch kon op eigen gelegen heid naar het rennerskwartier teruglopen met een vrij zwaar beschadigde motor. H. R. Spahn uit Amstelveen op B.M.W. 600 cc. werd hier de held van de dag en bracht het publiek in extase door zijn vin nig volgehouden strijd, die tenslotte tot zijn overwinning leidde tegen J. Kampen op Norton 500 cc. Spahn deed zich in deze evenals in de voorgaande race ken nen als een renner van opmerkelijk for maat, die stellig nog veel van zich zal doen spreken. Hij legde de tien ronden af in 21 min. 01.3 seconde, dit is gemiddeld 119.67.6 km.p.u.,-. terwijl1 hij op zijn standaardma chine een snelste rende boekte in de for- midabele„,tijd van 2 min. 01 seconden, d.i. gemiddeld 123.32.3 km.p. Voor zijn prachtige prestatie in deze beide laatste races bracht het opgetogen publiek hem een ovatie. De uitslagen van de zondag op Mereveld gehouden draverijen luiden: Berlicum-prijs (2140 m.): 1. Art Erebus (J. Hof) 1.31.1; 2. Zany; 3. Axworthy B. Winn, f 8,—, PI. 2,60, 3,—, 5,—, Gek, 27,90, Cov. f 6,70. Best-pr(js (2140 m.) (Voor amateurrijders: 1. Albatros S (R. Bosma) 1.28,9; 2. Zilverrei ger S; 3. Xandover. Winn. 3,70, PI. 2,—, 6,40, 7,40, Gek. 17,80, Cov. t 16,20. Boxmeer-prfjs (2140 m.): 1. April Love (A. Th. Knijnenburg) 1.28,3; 2. Animo; 3. Zilla. Winn. 2,50, PI. f 2,10, 3,50, Gek. 10,30, Cov. 7,70. Sweepstakes A-prjjs (2100 m.): (met auto start) (hengsten): 1. Axkitt Hollandia (M. Ver gay) 1.27,3; 2. Amad Kinley; 3. Abdullah Ha- nover. Winn. 1,30, PI. f 1,20, 2,60, Gek. 7,90, Cov. f 7, Sweepstakes A-pr\js (2100 m.) (met auto start) (Merriën): 1. Allegando's Juweel (A G Heskes) 1.27; 2. Annemieke Hollandia; 3. Am- mettiena van IJmuiden. Winn. 1,50. PI. 1,20, 1,20, 1,50, Gek. 2,90, Cov. 2,90. Ir. J. E. Begram van Eeten-prgs (2200 m.): 1. Thoe Messidor (F. J. Eerenberg) 1.23,1; 2. Kerrwilliams 2 (buiten weddenschappen): 3. Viskuil S; 4. Umberto oW,enn- 1 2'20' P1- 1,2°' f 1'60' f 2-4°. Gek. f 9,30, c-ov. 5,40. Boxtel-prjjs (2140 m.): 1. Zampa van Papen- hoef (J. W. Hoejenbos) 1.24,6; 2. Zus van Spencer Gay; 3 Zola S. Winn. 1,60, PI. f 1,40, f 1,50, Gek. 3,60, Cov. 3,40. Dongen-prijs (1200 m.): 1. Bento Kitty (J. Wagenaar Jr.) 1 28,4; 2. Bergleeuwerik S; 3. Butch Hollandia. ,WinnA 1'90' P1' 1 1'40> f 2.30, 2,30, Gek. 4,60, Cov. 6,80. Drunen-prijs (2200 m.): 1. Yankee Maid (B de Vries) 1.25,6; 2. Zefa; 3. Yberflote r Wmini {n3'90' P1' 2,4°' 3'40' Gelc- f 30,60, COV. o,10. Dussen-prjjs (3120 m.): 1. Zilvervos (Th. H. Kooyman) 1.27,7; 2. Washington; 3. Very Nice Totalisatoromzet 206800,50, ^uitslagen van de zaterdagavond op Dumdigt gehouden draverijen en rennen luiden: ,^U„ite,n;?rUs (212° m Quicksilver S, 1.19,8, 2. Xavero; 3. Victor Emanuel Winn. 2,-, PI. 1,10, 1,50, 1,30, Gek. 11,70, Cov. f 9,70. Harten-prijs (2000 m.): 1. IJsloper, 1.23,5; 2 Xon Messidor; 3 Yostra Schoppen-prijs (2000 m.): l. Wilfield, 1 24 7- 2. IJsselmonde; 3. Y Bert D Winn. 5,90, PI. f 2,30, 1,30, Gek. f 4,50, Cov. 3,50. Rennen: Sans Atout-prijs (1800 m.): 1. Seven Sisters S, 1.54,8; 2. Stormli; 3. Susie Darlin Winn. 1,90, PI. 1,10, f 1,80, Gek./ 9 Cov. 5.40. Criterium Der Leerlingen (1900 m.): 1 Agram, 2.07,7; 2 Young Idea; 3. Sir Carston! Winn. 3,70, PI. f 1,10, 1,10, Gek. f 2,20 Cov. 3.40. Grootslem-prijs (1700 m.): Ie afdeling 1 Sexy, 1.50,3; 2 Paturion 2; 3. Electrified Winn. f 7,20, PI. 1,70, 1,20, Gek. f 6,90, Cov. 2,60. Groot slem-prijs (1700 m.): 2e afdeling, 1. Phrolic, 1 49,6; 2 Peeier; 3. Defendeur. Winn. f 4,40. PI. f 1,50, 1,30, f 1,10, Gek. f 5,10, Cov. f 3,80. Totalisator-omzet 77.648, I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13