Proefstation in Wageningen bouwt sleeptank voor hoge snelheden EXAMENS Oesterkwekers zijn ongerust GRATIS FOLDER VESPA Fa.PRUBS&Zoon VESPA Fa. Schuit Zoon Beverwijk gaat Geldermans feestelijk ontvangen Nieuwe h.t.s. in Haarlem gaat f 13 miljoen kosten Henny Schouten in de sprint sneller dan zijn vluchtmakker Verwey dender Nationaal record voor atlete Ilja Laman RONDE VAN BEVERWIJK MAANDAG 16 JULI 1962 Motorrijder onder invloed reed tegen lantaarnpaal Water blijft te koud voor broedval Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! Plannen in zeer vergevorderd stadium DAMESKAPSALON JAN SUYK STOFZUIGERS De raad van beheer van het Nederlands Scheepsbouwkundig Proefstation te Wage ningen heeft besloten over te gaan tot de bouw van een afzonderlijke sleeptank voor hoge snelheden. De toenemende orderportefeuille voor het conventionele opdrachten- werk en de sterke toeneming van het wetenschappelijke contractenwerk maken een dergelijke uitbreiding noodzakelijk, aldus het jaarverslag van het N.S.P. over 1961. De nieuwe sleeptank (afmetingen 220 bij vier bij vier meter) wordt ondergebracht in een nieuw op te trekken gebouw. De nieuwe tank zal niet alleen geschikt zijn voor het onderzoek van snelle oppervlakte- en onderwaterschepen, doch ook voor het uit voeren van conventionele opdrachten. Van de op twee miljoen gulden geraam de bouwkosten verstrekt de Koninklijke Marine, gezien haar belang bij een derge lijke faciliteit een bijdrage fonds perdu van 250.000 gulden. De centrale organisa tie T.N.O. verstrekt eenzelfde bedrag op lange termijn tegen een lage rente. De raad van beheer is ervan overtuigd dat met het bouwen van deze nieuwe faciliteit de basis var. het N.S.P. wederom wordt vergroot en de conjunctuurgevoeligheid wordt verminderd. Het complex bestaat thans uit drie tanks, een diepwatersleeptank, een binnenvaar- tank en een zeegangtank. In 1961 vertoonde het aantal vervaardig de scheeps- en schroefmodellen een daling ten opzichte van 1960. In geldswaarde uit gedrukt, nam echter de bedrijvigheid met zeven percent toe. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat meer ingewikkelde pro gramma's vooral in de vorm van contrac ten, werden opgedragen. Aan deze pro gramma's zijn meestal kostbare voorbe reidende werkzaamheden verbonden. Ook de inbedrijfstelling van het rekencentrum heeft tot verhoging van de inkomsten ge leid. De inkomsten uit buitenlandse opdrach ten (exclusief die voor te exporteren sche pen) bedroegen in 1961 rond 1.368.200 gul den (in 1960. 1.267.500 gulden) en de in komsten uit binnenlandse opdrachten (in clusief die voor te exporteren schepen) 909.640 gulden (665.605 gld. in 1960). De vooruitgang in de opdrachten uit binnen- en buitenland is dus circa 345.000 gulden. Het bestede bedrag uit het fonds voor wetenschappelijk onderzoek bedroeg 22 percent van de totale inkomsten. In 1960 was dit 33 percent en in 1959 42 percent. De vermindering van ter beschikking staande fondsen voor wetenschappelijk on derzoek kon geheel worden goedgemaakt door vermeerdering van inkomsten uit op drachten, in hoofdzaak verband houdende met contracten met Amerikaanse instan ties. Deze maakten het mogelijk het we tenschappelijke werk met kracht voort te zetten. Van de 141 scheepsmodellen werden er 71 voor het buitenland vervaardigd (50 percent) 22 modellen werden ten dienste van buitenlandse schepen door binnenland se werven opgedragen. Direct en indirect werden dus 93 modellen of 66 percent voor het buitenland onderzocht. Op de Zandvoorterweg in Aerdenhout is vannacht een motorrijder, een 30-jarige fa brieksarbeider uit IJmuideh, die naar de mening van de Bloemendaalse politie on der invloed van sterke drank verkeerde, tegen een lantaarnpaal aangereden. De man brak zijn linkerbeen en is naar het Marinehospitaal in Overveen vervoerd evenals een duopassagier, een 23-jarige straatmaker uit Haarlem, die een knie schijf brak. Een derde opzittende, een 24- jarige schilder uit Haarlem, kreeg enige schaafwonden. Het rijbewijs van de mo torrijder is ingevorderd. De ontwikkeling van het in 1960 opge richte „rekencentrum" voor scheepsbouw en scheepvaart" mag gunstig worden ge noemd. In samenwerking met de scheeps- bouwindustrie werd een aantal service programma's opgesteld, waarvan binnen- en buitenlandse scheepswerven reeds veel vuldig gebruik hebben gemaakt. Het is gebleken dat men het op prijs zou stellen de capaciteit van apparatuur en staf zo danig uit te breiden dat deze aan de be hoefte voor het verwerken van allerlei technische problemen op de computer zou kunnen voldoen. Deze ontwikkeling strookt geheel met de gedachte aan een inter nationaal centrum ten dienste van de scheepsbouw die het N.S.P. bij de oprich ting van het rekencentrum voor ogen heeft gestaan. De raad van beheer heeft dan ook besloten in principe tot uitbreiding van de capaciteit over te gaan. Intussen is naast de afdeling „rekencentrum" een afdeling „hydromechanica" opgericht, waarin de afdeling „toegepaste wiskunde' werd opgenomen. Twee medewerkers van het N.S.P. wer den tot hoogleraar benoemd. Het hoofd van het zeegangslaboratorium, ir. G. Vos- sers, aanvaardde de benoeming tot ge> woon hoogleraar in de stromingsleer aan de Technische Hogeschool te Eindhoven en dr. J. A. Sparenberg, hoofd van de wis kundige afdeling, werd benoemd tot ge woon hoogleraar in de mechanica aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Beide he ren zullen in de functie van wetenschappe lijk adviseur aan het N.S.P. verbonden blijven. De orderportefeuille bereikte op 31 de cember 1961 een recordhoogte. Optimis tische verwachtingen zijn gewettigd ten aanzien van de naaste toekomst, aldus het jaarverslag. HAARLEM. Aan de r.-k. lagere tech nische school te Haarlem zijn geslaagd voor het getuigschrift: Timmerlieden: Th. G. v. 't Hoff, G. J. Hoogkamer, H. J. B. Jansen, C. Th. F. Wor- mer, F. C. M. Klous, W. v. Rossum, A. Rij broek, H. Schavemaker, L. A. M. de Vries, H. J. M. Bergkamp, F. A. Jacobs, A. H. Jonk, M. P. Klijn, J. G. W. M. v. d. Pol, H. W. Tulen, J G J. de Wit, allen te Haarlem. Th. J. M. Edelaar, Th. Jansen (met lof), beiden te Noord wij kerhout. C. J. Hulsbosch, J. H. C. Luyben, A. J. A. Kui pers, allen te Heemstede. J. P. G. Ruijg- rok, A. v. Nieuwburg, M. A. v. Rooyen (met lof), allen te Zwanenburg. A. P. M. Stok man (met lof), te Zandvoort. J. H. Thor- borg, J. P M van Waard, te Haarlemmer- liede. B. P. M. Verstraeten te Aalsmeer. H. Jansen te Hoofddorp. C. A. M. v. Lies hout, A. M. v. Meelen, beiden te Spaam- dam. P, W. J. M. v. d. Raad te Vogelen zang. P. J. v. Rooijen te Bennebroek. Automonteurs: J. A. Beaufort, W. Bek- ker, E. J. v. Eeden, C. A. J. Elsendoom, A. v. d. Haas, P. M. H. de Kuijer, G. Melein, J. Steijnebrugh, allen te Haarlem. A G. v. Elk te Haarlemmerliede. J. C. Hageman te Hillegom. J. G. M. Tromp te IJmuiden. A. C. M. v. d. Wijst (met lof) te Beverwijk. Elektriciens: L. P. H. Blom, L. R. v Dongen, N. J. Haver, P. A. M. Heijne, J. Hogendoom, Th. A. v. Hoorik, W. P. M Kromhout, B. H. P. v. d. Lee, J. P. M. Rij broek, Th. L. v. Spanje, A. P. J. Zegwaart, allen te Haarlem. W. C. Koop te Hillegom. E. C. J. J. Kramer, J. C. L. v. d. Kruijff, B. Sluijter (met lof), allen te Heemstede. Metaalbewerken: J. F. Th. M. Beelen, B. C. Bogers, J. A. J. Dekkers, J. P. van Dijk, U. G. van Eyndhoven, P. J. Glas, P. H. E. Gooyer, C. W. M. van Leeuwen,. J. J G. v. d. Linden, J. O. M. Remkes (met lof), L. Rondema, W. F. Scheurkogel, C. A. M. Stoke, A. G. M. v. d. Broek, C. R. Damave, H. F. W. J. Heeren, H. Th. M. Hulsebosch, B. A. Jacobs, P. R. v. d. Putten, C. Breems, P. van Deyzen, H. A. M. Koster, P. C. van Schie, N. Veltman, F. F. Th. Wolvers, allen te Haarlem. R. W. A. Bakker te Aalsmeer J. F. P. van Beek te Kudelstaart. B. J. P. Boelen te Amsterdam. Th. M. Joosten te Santpoort. E. J. Bosman, A. Th. Huiberts, F. C. Jong, A. A. H. Lijnkamp, J. P. Rotte veel, A. Th. A. Schutter, C. P. B. de Wit, allen te Heemstede. R. E. F. M. Nijhof te Overveen. J. L. P. M. Verbeek te Noord- Met het vorderen van de zomer neemt ook de onrust onder de oesterkwekers in Yerseke toe. Doordat de natuur het voor jaar heeft overgeslagen is de gezinsuit breiding van de miljoenen oesters die de Oosterschelde bewonen, op het ogenblik in de war. Voor de oesterkwekers kan dit wel eens neerkomen op het verlies van een hele jaarklasse oesters en dat zou wel eens tot een schade van miljoenen guldens kunnen leiden. Door het koude voorjaar is de temperatuur van het water in de Oos terschelde nog steeds niet hoger dan vijf tien graden. Voor zo ver men dat op het visserijlaboratorium kan nagaan, is dit nog nooit voorgekomen. Uit het onderzoek in dat Visserijlabora torium in Wemeldinge blijkt dat de oes ters door deze koude de larve in hun schelpen vasthouden. Normaal is, dat om streeks 10 a 15 juni de temperatuur van het water zo hoog is (ongeveer 18 graden) dat de oesters hun larven, die zij dan reeds ontwikkeld hebben, in de zee losla ten. Miljoenen kleine oesterlarfjes zweven dan met eb en vloed in de Oosterschelde heen en weer. In het visserijlaboratorium worden te gen de tijd van de oester-broedval (zoals het vrijkomen van de larven heet) iedere dag proeven genomen met water uit de Oosterschelde. De resultaten van deze proeven worden in een dagelijks bulletin aan de oesterkwekers in Yerseke bekend gemaakt. Zodra medegedeeld wordt, dat in iedere liter onderzocht water duizend larfjes zweven, ontstaat er in Ierseke gro te bedrijvigheid. Bij duizenden worden dan per boot wit gekalkte dakpannen in zee gegooid. De kleine oesterlarfjes zetten zich op deze dakpannen vast en als tegen de winter de dakpannen opgevist worden, halen de kwe kers daarmee hun oogst van dit jaar bin nen. De oestertjes zijn dan ongeveer één centimeter groot geworden. Zij worden van de dakpannen gehaald en dan drie vier jaar in speciale oesterbassins opge kweekt. Het is dus begrijpelijk dat er in Yerseke ongerustheid heerst over de gang van za ken in de Oosterschelde. Volgens het vis serij-laboratorium zitten er op het ogen blik in iedere liter water slechts honderd oesterlarfjes, die bovendien nog slecht ont wikkeld zijn. De temperatuur van het wa ter zal spoedig drie graden moeten stij gen, anders gaat het er voor de kwekers somber uitzien. wijk. H. P. J. v. d. Voort, A. A. J. M. Beijersbergen (met lof), beiden te Hillegom. H. J. J. N. Hermans, H. J. M. v. Nobelen, beiden te Noord wij kerhout. IJ. C. J. Korte- kaas te Vogelenzang. J. M. v. Poeke, H. J. Vosse, beiden te Zandvoort. J. R. M. Rus man, L. Verhaar, beiden te Lisse. A. F. Wil- lemse te Bloemendaal. A. E. v. d. Berg te Haarlemmerliede. J. G. Hulsbosch te Vijf huizen. J. L. H. Venings te De Zilk en A. J. de Waal te Halfweg. WAGENINGEN. Geslaagd voor het pro- paedeutisch examen: H. D. Kuiper en H. Bakker (Heiloo), J. A. van Huis (Haarlem), mej. J. M. Langebaerd (Overveen), H. A. C. Ie Poole (Zandvoort), E. G. H. Stuurman (Velsen) en W. van Vuure (Driehuis). DELFT. Geslaagd voor propaedeutisch examen scheikundig ingenieur: R. Docter (Haarlem) en A. C. Piet (Aalsmeer). Kan didaatsexamen werktuigkundig ingenieur P Bakker (Santpoort), S. J. Veenstra (Haarlem) en A. F. Wickel (Haarlem). Kan didaatsexamen elektrotechnisch ingenieur: H Mulder (Driehuis). Ingenieursexamen vliegtuigbouwkunde: R. M. Lichtveld (Bad hoevedorp). HAARLEM. Aan de tweede Haarlemse huishoud- en industrieschool „Sinnevelt" zijn geslaagd voor de primaire opleiding de dames: C. van Baekel, L. van Bockhooven, E Boerrigter, J. Bruneel, R. Calandt, H. Dijker, M. Elskamp. T. Geugjes, G. de Flart, K. Franse, R. Kramer, C. Noordhoek, S. Petersen, H. Rip, M. Schreuder, N. Um- melt, H. Wentzel. HAARLEM Aan de Lagere Techni sche School in Haarlem zijn geslaagd: Diploma Metaalwerken: R. Clay, L. Dub- be, N Hamburg, J. Hart, A. v. Heukelom, J. de Jong, P. Kenbeek, C. Koper (klasse- prijs), P. v. Leen. E. Lursen, F Mande- maker, W. Noordijk, E. Peper, C. Roodbol, A. v. d. Sluis, G. v. d. Spek, C. Strijbis, C. Verhagen, R. Verzeilberg, S. de Graaf, L. de Boer. J. Dieleman, K. Drechsel, E. v. d. Eijnde, J. Heerschop, A. de Jonge, C. Koenekoop, J. Koper, G. Koster, R. Kwee, J. v. Meelen, R. Molenaar (klasse- prijs), C. Paap, F. Schuitemaker, F. Stip hout, J. v. Til, W. Vrijaldenhoven, A. Zwart, G. Zwart, J Graauwelman, J. v. Bedaf (klasseprijs), H. v. Beusichem, J. de Boer, W. Buys, Th. Duin, B. Emmer J. Epker, Ch. Hakkenberg (Conrad Storkprijs), H. "offman, P. W. Koer, E. v. d. Meulen, H. de Ridder, H. Scheepmaker, M. Schippers, G. Schuurman, D. Smink, G. Voetelink, B. Vrenegoor, C. de Vries, Z. Zandstra, B. Plaisier. Diploma Ffónbankwerken: R. Beun. F. Boekhout, A. Hamersveld, R. Kouwen- berg. H. Lieshout, A. Mienis, R. Peterse, R. Post, M. de Ruig, J. Smit (klasseprijs), R. Urbanowitz, B. Visser, F. Wijkhuizen, R. van Zanten. Diploma automonteur: H. de Jonge, M. v. d. Klok, P. Leendertse, E. Mays, A. v. d. Meij, H. Nagtegaal, J. v. d. Swaluw (klasse prijs), F. Tuning, J. Valstar, C. Voordouw, J. de Waal Malefijt. Diploma Electrotechniek: B. Boelens, E. Bol, P. Bottelier, M. Dalhuisen, W. Duyn, F. v. Gessel, J. ter Horst, O. Jacobs, L. Jansen, J. Laros, N. van 't Nederend (klasseprijs), R. Roberts, J. de Rooy, F. van Thiel, R. van Thiel, R. Tönig, H. Uyl, J. Valkenier, J. J. Veldman, F. Tervelde. Diploma Timmeren: D. v. d. Brink, J. Dekker, Ph. v. Dijk, W. Engels, C. Goed hart, D. Klaassen (N.A.P.B.-prijs), J. Klitz, J. Kuiper, L. de Lange, F. Methorst, J. Moedt, J. Vinke (klasseprijs), P. Wagener, J. Antonisse, E. Baas, J. van Kampen, H. v. Kimmenaede, R. Voetelink, C. v. d. Zalm. Diploma Meubelmaken: H. Adding, A. Bax, E. Bijster, C. Calandt (klasseprijs), E. van Dijk, J. Heeremans, H. Homring- hausen, W Meerveldt, P. Misset, J. A. Reckman, W. Schelfhout, B. Swart, R. van Wanrooy. Diploma Schilderen: R. v. d. Bogaard, A. Eggink (klasseprijs), J. v. d. Eijkhof, A. Govers, D. Kerkhoven, H. Kort, H. Leut- scher, M. Oosterling, R. Schipper, L. C. d° Vlieg. Th. de Wit, A. Bootsma. Diploma Brood-Banketbakken: W. Al- denhuysen, W. Bel. J. Blok, J. H. Broeren, C. de Dood, H. Goed, D. v. d. Heuvel, A. Kraayveld, K. Langereis, A. Lieverse (klasseprijs), J. Verburg, C. Vermeer, H. Wijnands, L. v. d. Bos. Diploma Banketbakken: S. Alsema, J. Brandt, J. v. d. Bijl, F. Derksema, C. v. Dijk, J. Griekspoor, H. G. Jansen, H. Jon kers, A. Koelemij, J. v. d. Laan, J. Mijn- ders (klasseprijs), R. Nieborg, J. Oldenhof, K v. d. Oord, H. Prinsen, J. v. d. Raad, S. Tremonti, C. Voogd, J. Willigen, J. Win kelman, H Keur, M. Marinus. Diploma VTJTO: L. Aardema, E. v. d. Berg, A. Buschman, R. Bijl, T. Doing, R. Dijkstra, H. Hageman, H. Meule, G. Heijerman, K. Hollander, R. Honkoop, A. Klaassen (klasseprijs), P. Klaassen, M. Kooren, H. Nienhuis, H. de Rooy, F. v. d. Veek, J. Verweij, B. Vosse, W. Wijdekop, C. van Tintelen. Diploma School voor Scheepswerktuig- kundigen: J. Blankwater, P. Broek, F. Ha gendoorn, E. Huybens, R. Jansen, H. Ka merling, L. v. d. Meij, R. Musch, R. Musch, H. Nieuwland, A. Scholten, A. Schuil, B. Spilker, S. Vossen, E. van Dijk. ARNHEM. Geslaagd voor het examen chemisch vakman A: J. Buter, Haarlem. Advertentie IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Telefoon 176600 Roermond Telefoon 4354 Hoofdagent IJMUIDEN en OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 - IJMUIDEN TEL. 5780 Hoofdagent BEVERWIJK en OMSTREKEN BREESTRAAT 151 - BEVERWIJK - TEL. 3327 Uit de Beverwykse burgerij is de ge dachte naar voren gekomen om plaatsge noot Ab Geldermans te huldigen voor zyn enorme prestaties in de jongste „Tour de France". Hy bereikte de vijfde plaats. Dit heeft geleid tot de vorming van een comité, dat de praktische uitvoering hiervan in handen heeft genomen. De gemeente Be verwijk, de Beverwijkse Sportraad, de Beverwijkse Middenstands Centrale, de Beverwykse Harmoniekapel en uiteraard de trotse Beverwijkse Rennersclub „Kenne- merland", alsmede enige particulieren heb ben reeds spontaan hun medewerking toe gezegd. De datum van de huldiging is nog niet bekend. Een eerste bespreking heeft geleid tot het volgende voorlopige programma: 1. Officiële ontvangst door het gemeente bestuur aan het station. 2. Feestelijke rijtoer door de stad. 3. Huldiging in Gem. Sportpark „Adri- chem". 4. Aanbieding herinneringsgeschenk na mens de burgerij. 5. Wielerwedstrijden. Gezien het feit, dat de sportprestatie van Ab Geldermans tevens afstraalt op het ge hele Beverwijkse sportleven, doet men een beroep op de Beverwijkse sportvereni gingen om deze manifestatie symbolisch door de gehele sportgemeenschap te doen dragen. Dit kan blijken, doordat zoveel mogelijk sportverenigingen met hun af vaardigingen deelnemen aan de rijtoer door de stad. Deze rijtoer kan uitgroeien tot een feestelijke demonstratie van het Bever wijkse sportleven. Voor de jonge afgevaar digden zal het gratis bijwonen van de hul diging en de wielerwedstrijden, met de bij passende tractatie, een feest apart zijn. Verenigingen kunnen zich aanmelden bij de heer J. J. Wijman, prov. consul KNWU, Oever 80, tel. 7090, Beverwijk. Daar het de bedoeling is, een herinne ringsgeschenk en in principe de gehele huldiging, aan te bieden uit naam van een zo groot mogelijk deel van de burgerij, meent men, dat ook hier de sportwereld zijn bijdrage kan geven, ook al gaat het, De plannen van de Vereeniging voor Nij verheidsonderwijs in Haarlem tot het bou wen van een nieuwe hogere technische school bij de Zijlweg, zijn thans in een zeer vergevorderd stadium. De schetsplannen zijn onder supervisie van het architectenbureau Brakel en Bu- ma met medewerking van een groot aan tal technische adviseurs uitgewerkt. Het ontwerp is reeds door de Haarlem se schoonheidscommissie goedgekeurd. Het wachten is nu op de Rijksgoedkeuring. Met de bouw van de h.t.s. is 13 mil joen gemoeid. Het project zal verrijzen op een terrein aan de grens van Bloemendaal langs de spoorbaan naar Zandvoort schuin achter het gebouw van Provinciale Waterstaat. Het gebouw zal met het voorfront, dat 85 meter breed is, staan naar de Westelijke Randweg en met de achterkant naar het Marinehospitaal. Het complex bestaat uit hoge en lagere gedeelten. Er komen drie verdiepingen en een souterrain. De hoogste afdeling zal echter lager zijn dan het ge bouw van Provinciale Waterstaat. Zoals we op 13 februari van dit jaar al berichtten, is in de nieuwe h.t.s. geen spra ke van aparte vleugels. Veeleer speelt de zogenoemde set-gedachte een rol Per af deling (elektrotechniek, werktuigbouwkun de enzovoort) zullen dié lokaliteiten wor den bijeengebracht, waarin de verwante studievakken of hun praktijk worden be oefend. Advertentie Het project bevat een groot aantal werk plaatsen. In het bijzonder noemen wij twee technische afdelingen: een luchtvaarttech nisch en een waterlooptechnisch laborato rium. Het eerste is uitgerust met een wind tunnel die alle drie verdiepingen van het gebouw beslaat. Deze windtunnel voor het beproeven van vliegtuigmodellen bij het onderwijs in vliegtuigbouw, is de derde in ons land. Haarlem is echter de eerste plaats waar deze installatie in een h.t.s. wordt aangebracht. Een unicum in dit opzicht is ook het waterlooptechnisch laboratorium dat ten dienste staat van de opleiding der water bouwkundige h.t.s.-ers. •'.ill >it#ÜO I Voor het verwezenlijken van de interne accommodatie van de nieuwe h.t.s. zullen voor de onderscheidene onderwijstakken technische adviseurs worden ingeschakeld. gezien de financiële nood van vele ver enigingen, slechts om een symbolisch be drag. De Beverwijkse Sportraad heeft, gezien de algemene sportwaarde van deze huldi ging, gaarne zijn apparaat ter beschikking gesteld van het comité, zodat de bijdrage kan worden gestort op postgirorekening no 574137 ten name van de penningmeester van de Beverwijkse Sportraad, Populieren laan 23, met de vermelding: „huldiging Geldermans". Tevens hoopt het comité met deze huldi ging, die door dr. P. v. Dijk, voorzitter van de KNWU zal geschieden, van een talentvol Beverwijks wielrenner, een gebeurtenis die ook landelijk de aandacht heeft. Beverwijk als sportstad in het middelpunt te plaat sen. Van de opbrengst van de actie wordt de helft gebruikt voor het geschenk. 50 per cent van de andere helft voor de Bever wijkse Harmoniekapel en het resterende bedrag voor de Beverwijkse wielersport. Op de Breestraat en d iPlantage worden collectebussen geplaatst. Het comité „huldiging Ab Geldermans" bestaat uit: J. Burger, bestuurslid Bever wijkse Middenstands Centrale, N. G Bunt- sma, secretaris Beverwijkse Sportraad; S. Coelingh, wethouder voor sportzaken; Jac. Davidson, voorzitter BRC „Kennemerland", J. F. J. Groffen, voorlichtingsambtenaar, A. Kooiman. Directeur Ver. Exp. Bedr., J, H. M. Rolink, arts, J. W. N. Vermeij, dir. n.v. „Met.g. „Kennemerland", P. C. Volle- bregt, pastoor, P. Westerink, ambtenaar voor Lich. Opv. en Sport, J. J. Wijman, prov. consul KNWU. Na de opmerkelijke prestaties van de beide junior-leden van de Kennemerstaten Atletiekvereniging Suomi, Ton Blok op de 800 meter en de 1500 meter in onlangs gehouden wedstrijden en die van Ilja La- man op de 600 meter is het de laatste gelukt een nationaal record op haar naam te brengen. Tijdens de jeugdkampioenschappen van het district Noordholland van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie, die zon dagmiddag op het Amsterdamse Olympia- plein zijn gehouden, liep de Suomi-atlete in de afdeling meisjes A de 600 meter in de bijzonder fraaie tijd van 1 minuut, 37,9 seconde. Door deze bijzondere prestaties blééf zij 0,9 seconde beneden de tijd van de Leeu warder jeugdatlete van Leonitas, Antje Tanja, die hierdoor haar Nederlands jeugd- record aan Ilja Laman heeft moeten af staan. Het moet voor oefenmeester W. van Gog uit Haarlem toch een grote voldoening zijn dat hij opnieuw één van zijn pupillen tot een nationaal record heeft kunnen brengen. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne NATUURPERMANENT gehad 7 Of indien u geen permanent wilt, neemt u dan eens een TEENAGER-WAVE. Wijkerstraatweg 259 - Velsen-N. - Tel 3585 De snelle Badhoevedorper Henny Schou ten is momenteel in straatkoersen en cri teria een moeilijk te kloppen tegenstan der. Dat hebben zijn concurrenten vrij dagavond in de Ronde van Beverwijk door de rennersclub „Kennemerland" op het bochtige parcours in het sportpark „Adrichem" gehouden weer eens aan de lijve ondervonden. Samen met Piet Verwey uit Gouda, die hij in het beslis sende sprintje naar de tweede plaats ver wees, was Schouten in de slotfase uit het peloton ontsnapt en ondanks een fel le tegenaanval van streekfavoriet Cees Lute uit Castricum, vorige keer winnaar in Beverwijk, aan de winnende hand ge bleven. Voor deze avondronde van Beverwijk waarin 56 amateurs en onafhankelijken van start gingen, bestond maar een ma tige belangstelling. Men schatte het aan- Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUtNWEG 173 - TELEFOON 4402 ^toTSw^op^ man^DeSOnda^ Haarlem. Aan de Hogere Technische School te Haarlem zijn geslaagd voor het examen: Afdeling bouwkunde: J. C. M. BarnhooiA, J. G. van Beek, A. Blaazer, G. I. Boot, J. G. Buisman, E. Goezinne, J. Koning, J. W. Marcus, W. B. J A. Ooms, mej. H. G. D. Paleari; H. E. C. A. Peltenburg G. R. Schroeder, J. S Smit, B. L. Snoeks, H. J. Vink (met lof), j. J. P. Wester, S. M. Wever, H. C. de Weijer, J. T. M. Wortelboer. Afgewezen: 1. Afdeling weg- en waterbouwkunde: C. E. Asjes, H. I. J. v. d. Burg, H. G. Holl, G. J. V. Hotze, P. A. Klaver, L. Kroon, B. Nijmeijer, J. Nijmeijer, W. S. Piek. J. H. Spaans, A. M. Topper, J. J. M. Verhaar, C. F. Vrijman. Afgewezen: 1. Afd. werktuigb.kunde: J. P. Barens, H. E. Bloemhard, A F. de Boer, E. J. Dekker, W. F. H. Engeis, P. J. Haverkort; W J. M. Koopman, J. Kramer Glijnis, J. C. Ruur- da, F. L. Schepers, B. van Veenendaal, H. P. F, Veldhuyzen van Zanten, N. C. Vol kers, A. M. van Wees, A. P. de Weijer (met lof), J. H. C. Witkamp, W. H. ten Wolde, H. J. A. Beelen, C. Z. Botman,, H. E. Butters Ruben, J. Hoornstra, D. Jonge- jans, F. van Kampen, T. Lauwerens, K Lont, K. Muller, B. J. Paagman, J. M. H. Roozen, W. Siero, E. J. Stokman, J. Thi- baudier, A. J. v. d. Werff, F Boevink, H. P. Dijkstra, D. Elmers, A. S. van Galen, R. van Haarlem. H. H. Hakkenberg van Gaasbeek, A. M. Handgraaf, C. von Herts- berg,R. L. Landzaat, D C. Lont, E. P. Margadant, J. Meewis, N. J. Ootes, J. A. Oud, F. A. Pfaff, J. P. Pieterse, J. Poort, W. N. M, Schotvanger, A. S. v. d. Sluys Veer, C. Verschoor, J. H. Zwart. Afgewe zen: 18 en 1 teruggetrokken. Afdeling elektrotechniek: G. W. Aal, A. H. ter Bals, J. C H. Boosman, E. J. Bos (met lof), G. W. Oorver, J. ten Kate (met lof), D. P. Koom, J. van Ladesteijn, H. Leemhuis, H. B. Mors, W. A. v. Roode, P. Rudolphie, H Schmidt, J. A. Staphorst. H J. Suurhoff. A. L. Weijmer, G. P. v d Wijk, L. P. L Zandstra. Afgewezen: 3. Afdeling scheepsbouwkunde: J. van den Berg, L. G. Ter Berg, W. A. Beukman, D. N. Dammers, H. Fleumer, W J. C. M 't Hart, K. Hollenaar, E. L. J. Odijk, J. A. Piët, T. Posthumus, J. van der Puil, P. van Rhoon, H P. J. Thiecke, H. G. van de Westeringh, H. N. Wolthuis, J. E. Zwart. Afgewezen: Geen. Afdeling vliegtuigbouwkunde: K. Bak ker, J. G. Beere, J. P. J. de Lange,, C. J. Krietsmeyer, J. J. Meijer, L. B. van Nie- rop, N. Pronk, T. Schotten, T. J. J. Tam- bach, H. C Vermey, J. H. Vernimmen, I. H Bol, M. Boronkay, M. M P van Boxtel, T. J. v. Duin, R. R. Gelsing, J. P. F. Lind- hout, I. A. M. Meertens, P. F Merts, J. A. G. Mulder, L Oosting, H. A. Overtoom, D. L. Pippolo. Afgewezen: 1. Haarlem. Aan de afdeling middelbare school voor meisjes van het eerste chris telijk lyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen: Liesje Box, Rudy Cassee, Elly Werner, Anneke van Amel- rooy, Ria van Amerom, Marijke van As, Nettie v. d. Ent Braat, Marieke Hagen, Joke de Hek, Anneke Ietswaart, Marieke Kerkhoff Marjon Ketelaar, Karen Koel, Anneke Vermeer en Ria Visser te Haar lem; Adrie van Andel, Anke Borkent, Lidy Huizenga, Marjo Sleutel, Margootje Terlouw, Miems Voors, Coby Smits, Ma rion Sparenburg en Thea de Wilde te Heemstede; Elise Berton te Zandvoort; Twirke Toxopeus te Amsterdam; Majorie Blonk en Ditty Hoekstra te IJmuiden; In- grid Kwint te Velsen; Hanneke Tanja, Els Apon cn Mieke Visser te Santpoort; Gerie v. d. Burg en Ineke Halsema te Driehuis; Ria Dekker, Christien Gijzel en Truus Kromhout te Halfweg; Hilly Slob en Line- ke Barends te Hoofddorp; Heieen van Eijk en Mariëtta van 't Land te Bloemendaal; Tootje ten Houte de Lange, Willy Vetten, Iteke Tirion en Henrike Leendertse te Aer denhout; Hennie de Graaff te Hillegom: Reina van Mourik te Zaandam: Tineke Nieuwenhuis en Ploon Tromp te Lisse. hebben de renners voor een levendige en aantrekkelijke strijd gezorgd. Vooral Van Gent, Lugtigheid, Rutte, Tel, Ver heul, Stolk en Ribbelink traden in het eerste uur van de strijd sterk op de voorgrond. Zij formeerden een kopgroep- je en konden ondanks een tegenactie van Timmer, Castricum, Bas en Fransen aanvankelijk zo'n 150 meter voorsprong behouden. Maar toen favoriet Cees Lute zich in het peloton ging roeren en het tempo opvoerde, was het spoedig met de winst van de zeven koplopers gedaan. Alles kwam weer bijeen. Onrustig Het bleef evenwel onrustig op het voor plan en nauwelijks was de slagorde her steld een tiental renners was door de toegenomen strijd uit de hoofdmacht ver dwenen of de van strijdlust blakende Verwey, ingevallen voor de gebleseerde Ko Zomer, begon aan een soloren. De lange amateur uit Gouda bracht het daar bij niet ver, want een Schouten. De Jong. Timmer en Smit sleepten het peloton weer op de demarrant. Er bleek geen ontkomen aan Ook Wim Vleesman, die in het begin van de race al in het of fensief was geweest, slaagde er niet in om de strijd met een ontsnapping in zijn voordeel te beslissen. Zijn aanval werd overgenomen door Verwey met Schouten en dit tweetal fietste snel zo'n 250 meter voorsprong bijeen. Het peloton reageerde weliswaar meteen op deze vlucht maar de tegenzetten van Lute, Kooyman, Jaap Schouten. Vleesman, Zonneveld, Rut- te, Van Lachterop, Timmer, Stolk, Rib belink en Snijder waren te invidueel van opzet om Schouten en Verwey, die een drachtig samenwerkten, te kunnen veront rusten. Pas toen Lute zeven ronden voor het einde de renners moesten er 85 af leggen aan een fel slotoffensief be gon, kregen zij het nog even benauwd. Maar de sterke Lute redde het niet. Het verschil van twintig seconden, dat hij moest overbruggen, bleek teveel. De Cas- tricummer werd zelfs nog door het voluit spurtende peloton ingelopen en kon zich in de eindsprint om de derde plaats door Wim Srhuling gewonnen niet meer doen gelden. Van de twee koplopers toonde Schouten zich in een fel betwist sprintje de snelste. Hij bleef zijn vlucht makker Verwey met 'n volle lengte ver schil de baas en mocht daarna een wel verdiende ereronde rijden. De uitslag luidde: 1. H. Schouten, Bad hoevedorp, de circa 90 kilometer in 2 uur en 9 minuten; 2. P. Verwey, Gou da; 3. W Schuling, Den Haag; 4. J. Hoogland, Aalsmeer; 5. R. de Jong Am sterdam; 6 J. Schoen, Zaandam, 7. H. van Gent, Leiden; 8. M. Snijder, Half weg; 9. W. van Smirren, Amsterdam; 10. L Lugtigheid, Zoetermeer; 11. F. Tel, Zaandam; 12. T. Greuter, Edam; 13. J. Fransen, Halfweg; 14. A. Rutte, Haar lemmerliede; 15. W. de Graaf, Amster dam.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6