Overkapping voor het Wembley-stadion Hollanders lopen verder uit op Friezen in Kaagweek Italië en Nederland favoriet voor Europese honkbaltitel Zes coureurs uit Ronde van de Toekomst in stadion gehuldigd Grote belangstelling voor Brederode-toernooi Nieuw record 4x100 meter wisselslag Rood en Wit naar Engeland Nederlands elftal tegen Oxford Onderzoek naar de vrijetijdsbesteding van de militair DWR-HZC eindigde onbeslist: 3-3 Echobardo door de KNHB geroyeerd Kans voor. Uranus in internationaal nummer Baker naar Arsenal Rod Laver pas in december prof Nieuw wedstrijdschema DINSDAG 17 JULI 1962 11 torn* Keller Macdonald OPRUIMING KOELKASTEN WEEKABONNEMENTEN Voorzitter van COVS dreigt met „besmet verklaren" Zijlstraat 56 Telefoon 11828 Op de banen van. het tennispark Brede- rode, achter de ruïne van Brederode in Santpoort, is men gisteravond begonnen met de B- en C-partyen van het Brede- rode-toemooi. Voor het B- en C-toernooi is het aantal deelnemers ongekend groot; het heren-enkelspel telt liefst 80 deelne mers en voor het dames-enkelspel C en heren-enkelspel B kon wedstrydleider D. Potharst het met 64 kandidaten nog net zonder een voorronde af. Bovendien zijn alle toonaangevende spe lers en speelsters uit het district in deze toernooien van de partij. Voor het A-toer nooi moet de loting nog plaatsvinden, maar door de grote concurrentie van an dere toernooien niet te ver buiten de om geving zal hier het „veld" bescheiden zijn. De eerste resultaten luidden: B-toernooi, H.E.: E. Verploegh Chassé versl. G. Hartman 63, 64. C-toernooi, H.E.: D. Graaff versl. H Bol- senbroek 46, 63, 62; A. Kat versl. F. de Vos 63, 64; P. Hendriks versl. C. Meiniger 64, 16, 86; F. v. Riemsdijk versl. D. Smit 6—1, 61; G. Broekers versl. B. Oerle 86, 97; H. Mayer versl. J. Poort 61, 60; H. G. Falke versl. M. Din- gemans 61, 64; J. Nanninga versl. P. Schroder 61, 6—1; K. Rijkeboer versl. J. v. Velzen 60, 60; G. Post versl. H. v. Weezenbeek 62, 62; Pokorny versl. H. Sips 6—1, 63; B. Luger versl. P. Hergar den 64, 64; H. v. d. Lee versl. H. Weg- kamp 61, 60; W. Pastoors versl. J. Apon 62, 75; J. Heulekom versl. B. Wempe 63, 36, 62; J. ten Have versl. F. Zeg waard 36. 62, 97; C. van Bragt versl. L. Jaartsveld 75, 75; K. Roozekrans versl. J. Giling 63, 63; F. Rhodius versl. W. de Weijer 6—2, 6—0; P. H. v. d. Bos versl. G. Meijer 57, 63, 61; E. Poster versl. H. Rupert 62, 60. D.E.; mevr. N. Barens versl. mej. W. Hage 7—5, 62; mej. P. Rijenga versl. mej. J. Veenstra 61, 63; mej. A. de Waard versl. mej. I. Vermeulen 64, 97; mej. B. Kauling versl. mej. N. de Bruin 60, 62; mej. Rohling versl. mej. H. Passtoors 6—0, 6—2. H.D.: B. en L. Spee versl. H. Schmidt Sr./A. v. Noort 6—1, 6—2; P. v. d. Brink./ G. Broekers versl. C. Gordijn/J. de Jager 7—5 en 6—3. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Koersen op Duindigt Voetbal Een ploeg van de Hollandse Dames Zwemclub bestaande uit Jopie Troost (rug slag), Gretta Kok (schoolslag), Ada Kok (vlinderslag) en Lidia Schaap (vrije slag) heeft maandagavond bij internationale zwemwedstrijden in de Westzweedse plaats Halmstad het Nederlands record op de 4 x 100 meter wisselslag (50 meterbaan) verbeterd met een tijd van 4 min. 54,3 sec. De limiettijd op dit nummer was sinds 1 januari 1959 gesteld op 5 minuten precies. De belangrijkste overige resultaten van deze wedstrijden waren: 100 meter vlin derslag: 1. Ada Kok 1.11.0, 2. Corrie Raamsdonk 1.18.2; 100 meter vrije slag: 1. Jopie Troost 1.05.9, 2. Annemieke van der Bom 1.07.6; 100 meter rugslag: 1. Jopie Troost 1.17.6, 2. Lidia Schaap 1.23.8; 200 meter schoolslag: 1. Gretta Kok 2.58.3. Cricket Voor de eerste maal in de geschiedenis van Rood en Wit gaat het eerste elftal een toer naar Engeland maken. Vele Rood en Witters zijn al naar de andere zijde van de Noordzee geweest om er het cricketspel te beoefenen. Wij denken hierbij aan de sportuitwisselingen Haarlem-Derby, waar uit een blijvend contact ontstaan is (elke twee jaar een jeugdtoer). Bovendien namen velen deel aan Flamingo-toeren. Echter nu, na 81 jaar, wordt een twaalfdaagse trip naar Bath gelagen in Somerset gemaakt. De reis zal via Rotterdam, Le Havre en Southampton plaats hebben. De leiding van de toer zal in handen liggen van de heren J. P. van Baasbank, mr. M. A. V. Slingenberg en E. J. Veldhoen. Het team bestaat uit de volgende spelers: C. de Nijs (Capt.), H. A. Wijkhuizen (vice-capt.), P. H. Engelenberg (wicketkeeper), P. Bouwman, C. J. de Ruig, mr. H. Meijers, R. F. On- stein, D. Bijleveld, M. H. F. Venker, H. van Son, J. C. Luining, C, J. van Schouwen burg en C. J. P. van Baasbank. Er zullen in Engeland vijf matches wor den gespeeld tegen de sterkste teams uit de omgeving van Bath; hieronder bevindt zich een tweedaagse. Onder de tegenstan ders worden vele spelers geteld dje ge regeld in minorcounty uitgekomen zijn, zodat de tegenstand groter zal zijn dan R. en W. in de competitie gewend is. Het programma luidt: 19 juli: R. en W. Chippenham C C.; 20 juli: R. en W.Lans down C.C.; 22 juli: R. en W.Knowle C.C.; 23 en 24 juli: R. en W.—Bath C.C.; 26 juli: R. en W.Trowbridge C.C. Het Nederlands cricketelftal voor de wedstrijd tegen Oxford op zaterdag 28 en zondag 29 juli op het terrein van Rood en Wit in Haarlem is als volgt samenge steld: jhr. ir. L. C. de Villeneuve (HCC). aanvoerder, R. ColJhoff (HCC) wicket keeper, P. van Arkel (HCC), A. Bakker (VOC), jhr.'\T. L. C. van de Bosch (HCC), P. Marseille (Quick Hg.), N. Spits (VRA), R. Onstein (Rood en Wit), E. W. C. Vriens (HCC), H. Wijkhuizen (Rood en Wit) en W. van Weelde (VOC). Op 25 en 26 juli zal het volgende team van de Flamingo's op het terrein van HCC in Den Haag de ploeg van Oxford ontmoeten: W. van der Vlugt, aanvoerder, G. Meyer wicketkeeper, P. Maas, J. Leem huis, P. Blaisse, J. van Staay, K. Kooistra, J. Jansen Schoonhoven, W. C. van Manen, W. Kloppenburg, H. J. van Weelde. Advertentie De minister van Defensie zal een onder zoek laten instellen naar de vrijetijdsbe steding van de dienstplichtige militair. Aan de hand van de resultaten van deze enquete zal het welzijnszorgbeleid meer gericht worden op de ontwikkeling van de ambities en de persoons- en mentaliteits vorming van de militair, waarbij, ook reke ning zal worden gehouden met de terug keer van de dienstplichtige in de burger maatschappij. Het uitwerken van deze enquete zal on geveer een jaar vergen. Het hoofd van de sectie Welzijnszorg, luitenant-kolonel K. J. Danckaerts, zal in verband met dit onder zoek met ingang van 1 augustus worden toegevoegd aan het bureau sociologie en statistiek van de directie militair perso neel van het department van Defensie. Hij zal worden belast met de coördinatie van de enquete. Als hoofd van de sectie Welzijnszorg zal luitenant-kolonel Danckaerts worden op gevolgd door luitenant-kolonel W. Meulen- dijk. In het Wembley-stadion in Londen, zo vaak het toneel van grote spanning, heerst nu grote inspanning. Met man en macht wordt er gewerkt aan de constructie van een overkapping, die over de gehele tribune zal lopen, zo dat alle toeschouwers in de toekomst droog zullen staan. Men hoopt het werk in april van het volgende jaar gereed te hebben. Nu bieden de tri bunes nog slechts uitzicht op een ver warrende hoeveelheid profielbalken. De Hollandse regenboogzeilers hebben in de teamwedstrijd Holland-Friesland, die traditiegetrouw tydens de Kaagweek wordt gehouden hun voorsprong op de tweede dag kunnen vergroten. Wederom fungeer de G. A. Bakker als koploper van het Hollandse team, van welke taak hij zich bijzonder goed kweet. In het begin van de wedstrijd lagen zijn teamgenoten, F. P. Bos en A. Gebuis, in tweede positie, waar mee de Hollanders een sterk overwicht op hun tegenstanders hadden. Later zag Alberda echter kans de gesloten Holland se formatie te doorbreken om tenslotte als derde te finishen achter ir. Bakker en Gebuis. Bij het ronden van een der merk tekens, met J. de Wilde aan de binnen kant, kwamen de jachten van De Wilde (Friesland) en Van der Velde (Holland) met elkaar in aanraking. Naar aanleiding van dit voorval trok Van der Velde zich terug, hetgeen van nadelige invloed was op de puntenwinst der Hollanders. Niette min konden de Hollanders hun voorsprong nog uitbreiden met 4.1 punt, waardoor de- klasse Egon Rolf v.d. Baumen zijn voor naamste concurrent, H. Kirkenier, niet kon bedwingen. Met elk een overwinning en een tweede plaats zal tussen Rolf v. d. Baumen en Kirkenier de strijd in de ko mende dagen nog hoog oplaaien. In de finnjollenklasse woedde er lange tijd een felle strijd tussen Wim Maarse, J. C. de Winkel, beiden in een plastic finnjol, en Koos de Jong in een conven tionele houten boot. Wat Koos de Jong met zijn enorme ervaring en wedstrijdinzicht ook deed, plastic bleek hier superieur. Achter Maarse en De Winkel ging De Jong Z eilen als derde door de finish. Ook in deze klas se is de strijd nog geheel open. Regelrecht op de hoofdprijs af gaan A. E. Dudok van Heel jr in de flying juniorklasse en Bouw van Wijk in de vrijheidsklasse. De enige Belgische deelnemer in deze Kaagweek, W. Wittoeck, is goed op weg om de hoofdprijs in de vaurienklasse in te palmen. Hij ein digde in de tweede race als eerste, waar door hij de leiding in het klassement nam. Het wedstrijdschema voor deze titelstrijd is gunstiger dan dat van 1958. Ditmaal moeten de teams in een halve competitie uitmaken, wie de sterkste is, terwijl in 1958 het Amerikaanse systeem van de „double- elimination" Italië grote nadelen bracht: om de eindstrijd te bereiken moesten de Italianen vier wedstrijden spelen tegen de Nederlanders slechts twee. Doordat Frank rijk. België en Zweden ditmaal meespelen, heeft het bestuur van de KNHB een voor stel aan de FEB gedaan, waarin wordt ge steld, dat een wedstrijd na zeven innings moet worden beëindigd als het verschil tien of meer runs bedraagt. Voor deze kampioenschappen bestaat een grote belangstelling. Het tentenkamp dat is ingericht in de naaste omgeving van het OVVO-veld, waar dit toernooi wordt ge speeld, zal ruim 100 jeugdige honkballers herbergen. Van de verenigingen Feijenoord en PSV komen zeer grote delegaties. Geheel nieuw voor deze kampioenschap pen is, dat tijdens dit toernooi de beste De waterpolocompetitie DWR heeft maandagavond in de zwem inrichting aan de Kleverlaan in Haarlem voor de zomerwaterpolocompetitie KNZB het nog ongeslagen HZC uit Hilversum op bezoek gehad en na een spannende strijd de punten gedeeld. Aanvankelijk zag het er naar uit dat DWR revanche zou ne men op de inde uitwedstrijd geleden 7-3 nederlaag. Nadat een HZC aanval door de DWR verdedigers goed was op gevangen trok geheel DWR op het HZC doel af en Jan Sint mocht het genoegen smaken de bal in het net te deponeren. In de tweede periode werd de strijd wat feller. Nadat er van iedere ploeg een speler het water was uitgezonden, werd er nog een DWR-speler de kant opge stuurd en HZC had door een speler meer in het veld enig overwicht. In gesloten formatie werd door HZC de DWR-verde- diging onder druk gezet terwijl Jan Sint geheel alleen de aanvalslinie van DWR bleef vormen. DWR sloeg de HZC-aanval af en de bal kwam bij de geheel vrij- liggende Sint, die de bal over het hoofd van de HZC-doelman wipte. (2-0). Foutief plaatsen van Sint schonk Schoon hoven later gelegenheid de HZC-achter- stand te verkleinen waarna Bouhuis ge lijk maakte. Romeijn kreeg toen nog een strafworp te nemen waarmee HZC de lei ding in handen had. In de vierde periode werd door HZC alles in het werk gesteld om de voorsprong te behouden; er ver huisde echter een HZC-speler naar de kant en DWR nam de spelersmeerder heid te baat om de balans in evenwicht te brengen. Met de stand 3-3 was de strijd gestreden. Het bestuur van de KNHB heeft na het gebeurde tijdens de wedstrijd StorksVo- lewijckers op advies van de strafcommissie besloten, de Storks-speler en ex-interna- tional Babo Echobardo te royeren als lid van de KNHB. Echobardo behoudt het recht zich te beroepen op de hoogste in stantie van de KNHB: de commissie van beroep. Ondanks het grote aantal koersen blijft de bezetting hiervan uitstekend te noemen. Ook woensdagavond op Duindigt zijn er paarden in overvloed. Het begint reeds met de tweejarigen, waarvan er twaalf achter de startauto hun geluk zullen gaan beproe ven. De goede Blido kan hierin zijn eerste zege boeken over Bento Prise en Blauwe Valk. Een mogelijk outsider is Batonnist K, die bij zijn laatste optreden zeer sterk eindigde. Het internationale nummer brengt thans Uranus op zulk een goede post, dat hij een serie ongelukkige neder lagen met een eerste plaats kan onder breken. Vita Kinley en Xuthus T zullen de plaatsen kunnen bezetten. De grote vorm, waarin Victor Hollandia loopt, maakt dit sterk verbeterde paard in dit voorname gezelschap tot een mogelijk outsider. In dien de voortekenen niet bedriegen komt er met Yonker Aster een nieuwe crack aan het draversfirmament. Hij kan zijn klasse bewijzen met een zege over Xon Messidor in het stayersnummer, waarin X Double Six evenmin kansloos is. In de eerste af deling van de Veluwe-prijs kan Antoinette haar tweede zege boeken, daar Atie van de Lente en Anastasia Hanover nog niet tegen haar zijn opgewassen. Outsider is Yelly Signac. De tweede afdeling brengt Zigeunerkoning als de favoriet aan de start, gevolgd door Acrobaat en Adua Scotch B. De 5-jarige Young Ooststar kan met zijn handicap van 60 meter bewijzen of zijn laatste recente verrichtingen geen uitschieters zijn. De voortreffelijke Zanto kan ondanks zeer goede prestaties maar niet winnen. In de Costa Brava-prijs krijgt hij nu echter een eerlijke kans om over Yolige Miss en Alphario te zegevieren. In de ren voor de twee-jarigen gaat de voorkeur naar Stal Siemens (Patalon, Ko- hinoor), vóór Georgia Brown. In de sprin- tersren is de Noordwijkse stal Frowein (Mayfair, Mingal) de favoriet, vóór Patu- rion en Mermaid. De 2500 m. lange ren, waarmee het uitgebreide programma wordt besloten brengt de revanche voor Happy Time voor zijn onverwachte neder laag tegen Flocon d'Or in de Derby. De goede Défendeur is met zijn lage gewicht een gevaarlijke outsider. De midvoor van het Engelse elftal Joe Baker, die voor Torino speelde, heeft maandag een contract getekend voor Arse nal. Het transferbedrag bedraagt ongeveer 70.000 pond (ruim 700.000 gulden), hetgeen een record-bedrag voor Arse nal is. Baker is de tweede Britse spe ler, die binnen een week Torino verlaat en naar Groot-Brittannië terugkeert. Denis Law, voor wie Manchester United 115.000 pond op tafel legde, ging hem voor. Tijdens de receptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de groep Nijme gen van de centrale organisatie van scheidsrechters (voetbal), in Nijmegen ge houden, trok de algemeen voorzitter van de COVS, de heer Th. Hogenboom jr., fel van leer tegen de huidige toestanden op de Nederlandse voetbalvelden. „De scheidsrechters, aldus de heer Ho genboom, hebben zich steeds tegen aanval len moeten verdedigen. Eerst waren het de bonden, toen de spelers en nu het publiek, dat zich tegen de scheidsrechters keert. Overal worden scheidsrechters gemoles teerd. De organisatie kan en zal niet tole reren, dat hier op de Nederlandse velden Zuidamerikaanse toestanden gaan ont staan. De COVS overweegt ernstig velden, waar scheidsrechters worden gemolesteerd „besmet te verklaren," hetgeen dan uiter aard zou inhouden, dat op deze velden geen scheidsrechters van de COVS zullen mogen opereren." De voorzitter van de afdeling Nijmegen van de KNVB, de heer G. P. Wijers, die na de heer Hogenboom het woord voerde, betreurde het ernstig dat de COVS tot het nemen van sancties zou overgaan. Hij meende, dat het besmet verklaren van speelvelden niet de juiste manier was om misverstanden uit de weg te ruimen. De scheidsrechters, die ter receptie bijeen wa ren, betuigden niettemin hun instemming met de heer Hogenboom. ze thans 15.2 punt bedraagt: 62.2 punt voor Holland tegen 47 punten voor Friesland In de soloklasse ging maandag beide ke ren de overwinning naar een Engelsman. In de ochtendrace zegevierde na een felle strijd Jack Holt, de ontwerper van deze klasse. De favoriet in de solo's, Alec Stone, ging in het begin van de wedstrijd voorop, ge volgd door mej. Tyler en Holt. In de vol gende ronde kwam Holt echter onweer staanbaar opzetten. In de middagrace re vancheerde Stone zich. Wel lag in de twee de ronde de Nederlander Schakenbos nog op kop, onmiddellijk gevolgd door de Ha genaar Fock, mej. Tyler, Stone en Allen, de een mooie overwinning. Schakenbos zich niet in zijn leidende positie handha ven. Stone nam de leiding over en behaal de een mooie overwinning. Schakenbos prot profiteerde van het kapseizen van Allen op dat moment lag de Brit in tweede po sitie door de tweede plaats voor zich op te eisen. Ondanks zijn tegenslag fi nishte Allen nog als derde. Bij de start in de open regenboogwed strijd werd Bakker teruggeroepen wegens te vroeg vertrekken. Krijn Tol nam de leiding voor John Hofland, A. Gebuis, J. Alberda en A. v. d. Werf. Kruisend slaag de Hofland erin de leiding van Tol over te nemen om deze niet meer af te staan. Tol handhaafde zich in tweede positie, on danks het felle duel, dat de Friezen Al berda en Van der Werf achter hem uit vochten met als inzet de derde plaats. Van der Werf lag bij het aanlopen van de fi nishlijn twee meter voor Alberda en in deze positie gingen zij ook door de fi nish. In de flying dutchmanklasse behaalde Blok zijn tweede overwinning in een ove rigens zwak veld, terwijl in de valken- Tenms De Australische tennisofficials zijn van een nachtmerrie bevrijd. De Australische tennisprof Frank Sedgman heeft hun bij zijn aankomst in Melbourne de verzekering gegeven, dat Wimbledonkampioen Rod La- ver in ieder geval nog voor Australië de Davis Cup zal verdedigen in de in decem ber te houden Challenge Round. Tegenover verslaggevers verklaarde Sedgman: „Wij hebben Laver 85 duizend dollar (ruim 300.000 gld) geboden op een contract van twee jaar, maar wij hebben de Australi sche tennisbond meegedeeld, dat zij er niet over behoeven in te zitten hem voor de Challenge Round te verliezen. Wij wil len hem niet voor die tijd". Sedgman voeg de eraan toe, dat de enige speler, waarin de organisatie van proftennissers op dit moment geïnteresseerd is en die zij dade lijk in hun gelederen willen opnemen, de Spanjaard Manuel Santana is. Maandagmiddag is de Italiaanse ploeg, die zal deelnemen aan het Europese honkbalkampioenschap op Schiphol aangekomen. slagman van elke wedstrijd een scheerap- paraat zal ontvangen. Dit systeem doet meer denken aan een wielerwedstrijd dan aan een honkbalevenement, maar het zal de strijdlust verhogen. Als zaterdag aanstaande de Europese honkbalkampioenschappen gaan beginnen in Amsterdam, dan zal het voor de eerste maal in de geschiedenis van de Europese honkbalbond (de FEB) zyn, dat er zeven landen vertegenwoordigd zyn. Italië, Ne derland, Spanje, België, Frankrijk, Duits land en Zweden zullen meedingen naar de Europese titel. Zweden is de debutant in dit gezelschap. By de opening van het toer nooi zullen niet alle teams vertegenwoor digd zyn. want de Duitsers die hun eer ste wedstrijd pas op maandag 23 juli spe len komen pas op zondag aan, waar schijnlijk een gevolg van de zwakke finan ciële positie van de Duitsers, die meestal moeten teren op de portemonnaie van hun manager Klaus Heling. Een massale op tocht van honkballers, die begint op de Dam, zal in Amsterdam de belangstelling wekken voor dit toernooi, waarin Neder land en Italië favoriet zyn. Voor amper duizend toeschouwers is de Nederlandse ploeg van de Ronde van de Toekomst in het Olympisch Stadion in Amsterdam gehuldigd. De ploeg, die het landenklassement won, was helaas niet compleet, daar door een niet ernstig auto- ongeluk ploegleider Sjefke Janssen en Jan Hugens niet aanwezig was. Directeur Dick Bessem van het Olympisch sta dion en dr. Van Dijk namens de KNWU huldigden de jongens voor hun prestaties waarna men de gebruike lijke ereronde met bloemen en fanfares in het stadion maakte. De ploeg reed ver volgens een wedstrijd over 5 km met vijf klassementen. Aan deze wedstrijd deed Jan Janssen, die geplaagd wordt door een steenpuist, niet mee. Henk .Nijdam won alle vijf klassementen en daarmee de wed strijd. De uitslag luidt: 1. Henk Nijdam 30 punten, 2. Lex van Kreuningen 17 punten, 3. Kees de Jongh 16 punten, 4. Leo Knops 14 punten, 5. Miel Verstraete 13 punten. Het bijprogramma van de huldiging van de tourrenners gaf de volgende resulta ten: Een afvalwedstrijd voor amateurs werd gewonnen door P. van der Touw; 2. Neesman; 3. Nomen; 4. Huenders; 5. Schuuring. De revanchewedstrijd over 50 km voor amateurs-stayers werd een revanche voor Bert Romeijn. De uitslag luidt: 1. Bert Romeijn achter Van Roeij 50 km in 38.18.0; 2. Velthoven achter Wierma op 190 meter; 3. Henk Buis achter De Graaf op 400 meter; 4. Van Campen achter Pelser, op 650 meter; 5. Van Dijk achter Van In- In het Olympisch stadion werd gister avond de Toekomstploeg gehuldigd. Op de voorgrond Nijdam, achter hem van links naar rechts Janssen, Ver straete, Van Kreuningen, De Jongh en Knops. chelghem, op 4250 meter. Huinzinga staakte de strijd 44 ronden voor het einde. Een felle strijd gaf de olympische ploeg achtervolging te zien. De ploeg Oudkerk NikkissenKoelVan der Lans verloor al na twee (van de acht) ronden, Van der Lans wegens een lekke band en hiervan profiteerden hun tegenstanders, Rasch SchuuringA. PostDen Outer, door een voorsprong te nemen. In de laatste ronde slaagde de ploeg Oudkerk er echter toch nog in deze teniet te doen om tenslotte met minimaal verschil te zegevieren in 4 min. 55,4 sec. De tijd van de ploeg Rasch was 4.55,6. In een tandemwedstrijd voor amateurs legde het paar PaulVerdoorn een grote superioriteit aan de dag het won alle drie ritten in resp 12.-, 11.6 en 11.8 sec. over de laatste 200 meter en eindigde vóór RedekerKappel, die de tweede plaats vöor zich opeisten, en het invallers- paar Koopmans—Straver. De amateurs sloten de avond af met een wedstrijd over 10 km met vier klassemen ten. Winnaar werd Piet van der Lans in 13 min. 23,4 sec. met 18 punten. De vol gende plaatsen werden ingenomen door: 2. Koel, 13 pnt, 3. Hunders 13 pnt, 4. Noo- men, 9 pnt, 5. Neesman 5 pnt, 6. Nikkissen 5 pnt.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11