Ferhat Abbas zou bemiddelen in het interne Algerijnse conflict Ook al aan de sigaar? Franse Kamer aanvaardt nationale kernmacht imm mm Vraaggesprek van Kroesjtsjev met Amerikanen verdraaid k Moskou wijst overleg in Berlijn van de hand WERELDNIEUWS Mijn vrouw pakt alles zeventien maal in en uit. Zodoende waren mijn sigaren blijven liggen in Amsterdam, toen ik mijn koffers op een hotelkamer in Matig vertrouwen voor de nieuwe regering-Adoela Artsen staken in Italië Zware bosbranden in Zuid-Frankrijk m m VAN NELLE'S Afternoontheebuiltjes Felle aanval op Washington en Bonn Oostduitsers wijzen nog 1.625 nazi's aan onder Westduitse ambtenaren ^Praatótoel DINSDAG 17 JULI 1962 3 Twee Ben Khedda-ministers dreigen met aftreden Rome binnenste buiten keerde. Zulke dingen zijn nooit bevorderlijk voor de vredige voortgang van een huwelijk. Mijn vrouw probeerde mij te troosten door mee te delen, dat m Italië niemand op straat sigaren rookt. Mijn mismoedigheid viel een Amerikaanse hotelgast op, die mij, na informatie, een enorme Amerikaanse sigaar, in de mondhoek te roken, uit zijn borst zak presenteerde. Vervolgens trok ik met deze vriend de stad in, teneinde Nederlandse sigaren op te sporen. Het bleek, dat die niet alleen te koop waren, maar ook als de beste in de wereld werden beschouwd. Mijn Amerikaanse vriend gaf grif toe, dat hij nu pas de ware sigaren rooktevol smaak, vol aroma, pikant en toch zacht. „Wat er uit tabak te halen is, dat halen jullie er uit", zo zei hij. Ook begreep ik nu, waarom Italianen op straat geen sigaren roken. Zij zijn daar in dat land te duur voor. Wat zijn wij Nederlanders dan toch gelukkig, dat de goede sigaren voor iedereen betaalbaar zijn! Communisten gearresteerd in Noordwest-Spanje Overwicht te gering voor motie van afkeuring Politie speurt naar een onbekende brandstichter Parlement gebonden mmmmm WmmMÊk. wmm wMm feasgg||§ WOp de inhoud H komt9taan! theebuiltj krachtige voor neel de familie! Bent u beperkt in uw bewegingsvrijheid in de officiële versie met ontkenning beantwoord verkeht uheim Kernproeven Berlijn (Op de Paula Spotter TLEMCEN (West-AIgerije) (Reuter-AFP) In de interne crisis die Algerije door maakt is oud-premier Ferhat Abbas, die zichzelf meermalen een man van verzoe ning heeft genoemd, weer op het tapijt verschenen. Terwijl de voorlopige Alge rijnse regering van Ben Khedda en de groep van vice-premier Ben Bella elkaar nog steeds de macht betwisten, is Ferhat Abbas naar het „hoofdkwartier" van Ben Bella in Tlemcen in West-Algerije gegaan om met de opstandige leider overleg te plegen. Ferhat Abbas sprak ook met kolonel Boumedienne, voormalig chef van het ge nerale staf van het Algerijnse nationale bevrijdingsleger, wiens ontslag door Ben Khedda de crisis uitlokte. Abbas, die ongeveer een jaar geleden als premier door Ben Khedda werd ver vangen, heeft nog steeds veel aanzien bij de Algerijnse bevolking. Hij is een der weinige leiders wiens prestige niet op re gionale overwegingen berust. Ahmed Boumendjel, de officiële woord voerder van de groep van Ben Bella, heeft met klem tegengesproken dat Ben Bella voornemens is de vredesakkoorden van Evian op te zeggen. Hij zei verder dat er in Tlemcen een militaire bijeenkomst wordt gehouden ter voorbereiding van een belangrijke confe rentie van de leiders der zes bestuursaf- delingen waarin Algerije is verdeeld. Vol gens de minister van Voorlichting Yazid zou de algemene raad van de zes Willa- Advertentie LEOPOLDSTAD (AP) De hervormde regering van premier Cyrille Adoela heeft in de Kongolese Kamer van Afgevaardig den 60 stemmen voor en 44 tegen bij zes onthoudingen gekregen. Als het vertrou wensvotum officieel was geweest had hij 69 stemmen nodig gehad. Adoela verklaarde naderhand tegen de pers dat er geen uitspraak van vertrou wen was gevraagd, maar alleen de offi ciële erkenning van de regeringswijziging. De tegenstemmers waren voornamelijk afgevaardigden van uiterst rechts en uiterst links. De leiders van deze groepen zijn vorige week uit het kabinet verdwe nen. Ook een aantal leden van de Abakoe partij, de partij van president Kasavoe- boe, stemden tegen de regering. Zij heb ben kritiek op het plan van de regering om de stad Leopoldstad een federaal dis trict te maken. De voornaamste tegen stand kwam echter van de twee Loe- moembistische partijen en van de Cona- kat-partij van president Tsjombe van Ka- tanga, die en bloc tegenstemden. ROME (AP) Aan het Italiaanse ar beidersfront dreigen nieuwe moeilijkheden. Van vandaag tot en met zaterdag zullen de artsen in de staatsziekenhuizen en -kli nieken alleen in noodgevallen bijstand ver lenen. Bij dit conflict zijn 25.000 artsen in alle delen van het land betrokken. De Italiaanse bakkers zullen op 28 en 29 juli staken. Beide groepén eisen betere arbeidsvoor waarden en hogere lonen in de collectieve arbeidsovereenkomsten, die binnenkort ver nieuwd moeten worden. De metaalbewer kers, burgerlijke ambtenaren, typografen en ander niet-journalistiek personeel van de dagbladen, alsmede de boeren beraden zich nog over een staking. ja's maandagavond nog bijeenkomen om te trachten een oplossing voor de crisis te vinden. De conferentie wordt in de buurt van Orléansville, ongeveer halfweg tussen Algiers en Tlemcen, gehouden. (AP) Minister Yazid en de minister van Buitenlandse Zaken Saad Dahlab heb ben gedreigd uit de voorlopige regering te treden als er niet snel een regeling wordt getroffen. BILBAO (AP) De civiele gouverneur van de Spaanse provincie Bilbao heeft maandagavond de arrestatie bekendge maakt van een aantal communisten, die ervan verdacht worden verantwoordelijk te zijn voor de stakingsgolf, die in april en mei in dit industriegebied gewoed heeft. Het juiste aantal arrestaties is niet bekendgemaakt. De arrestanten zijn naar Madrid overge bracht, waar zij weldra voor de rechter zullen moeten verschijnen. William Bass, de 37-jarige bankier uit Chicago die op 2 juli in Spanje tot een jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens belediging van Franco, is in vrij heid gesteld. (Van onze correspondent) PARIJS Zonder enige verrassing te verwekken, zelfs bij de initiatiefnemers, die niettemin theoretisch over een ruime meerderheid beschikken, heeft de Franse Nationale Vergadering afgelopen nacht slechts 206 van de benodigde 241 stemmen aan de motie van afkeuring gehecht, waar mee de vier Europeesgezinde partijen vo rige week de vertrouwenskwestie hadden beantwoord, die premier Georges Pompi dou toen naar aanleiding van de gecom bineerde financiering van de kernmacht en van een groot aantal sociale voorzie ningen had ingediend. Hoewel het project vanavond ook nog door de Senaat moet worden onderzocht, heeft president De Gaulle in feite toch al wel de parlemen taire toestemming gekregen zich een kernzwaard te mogen aanmeten. Ondanks het feit, dat de ondertekenaars van de motie van afkeuring, onder leiding van oud-premier Guy Mollet, kennelijk al niet zo veel zin meer hadden in een re geringscrisis, die het gevolg zou zijn ge weest van de aanvaarding, en bij monde van een kleine twintig sprekers de tekst dan ook maar tamelijk vlak verdedigd werd heeft de premier bij de replieken toch een paar stappen in hun richtipg willen doen, door de mogelijkheid te opperen van een „Europeanisatie" van de toekomstige Franse kernbewapening. Met zijn rustige „bonhomie" poogde Pom pidou de voornaamste bezwaren van de oppositie te ontzenuwen, door nogmaals te onderstrepen dat een land als Frankrijk de eigen militaire verplichtingen niet uit de weg kan gaan. De kosten van tweehon derd miljoen nieuwe franc, die de kernfa- briek zou eisen, zijn hoog, zo gaf hij toe, maar maken niettemin maar acht percent van het budget der nationale verdediging uit. Bovendien mag men niet vergeten, dat de fabriek te Pierrelatte in het Rhöne- dal ook voor civele doeleinden zou kunnen dienen en dat lang vóór de vijfde repu bliek verschillende opeenvolgende regerin gen reeds besloten hadden deze weg in te slaan. Tenslotte kwam de premier dan met zijn aantrekkelijkste argument voor de „Euro peanen" voor de dag: de overigens vage belofte met de buurlanden te zullen over leggen of het Franse kernzwaard niet on der .gemeenschappelijk beheer zou kunnen worden geplaatst. Dat overleg kan echter niet geopend worden, zo waarschuwde de minister-president, alvorens de Europese politieke unie een feit zal zijn. Onder de Kamerleden, die door deze toezegging van hun aanvankelijk afwijzende standpunt bleken te willen afstappen, bevonden zich (Van onze correspondent) PARIJS Aan alle politieposten van Zuid-Frankrijk is het signalement van een man met een witte pet, een blauw overhemd en een lichtgrijze pantalon doorgegeven, die zondag door een wandelaarster werd betrapt toen hij in een bos bij Nice een pak kranten, die hij onder een denneboom had gelegd, in brand stak. Nog geen uur later werd er in de wijde omtrek van die plek overal alarm geslagen, doch pas gister morgen zijn de brandweerlieden van de voornaamste kazernes van de zuidkust met gemeenschappelijke krachten het vuur ein delijk meester geworden. Bij La Ciotat kwam het spoorwegver keer maandagavond tot stilstand als gevolg van de bosbrand. De spoorweg autoriteiten hielden zeven treinen in de richting Marseille en een in de richting Nice vast.. De brand is over de spoorlijn heen geslagen. de oud-premiers Paul Reynaud en Pierre Pflimlin. Die laatste volksrepublikein trad enkele maanden geleden uit de regering met vijf partijgenoten, uit protest tegen de schampere opmerkingen, die De Gaulle zich toen op een persconferentie tegen de Europese integratie veroorloofde. In Parijse diplomatieke kringen wordt het niet uitgesloten geacht,dat op de eerst komende Europese topconferentie, waar toe bondskanselier Adenauer en president De Gaulle bij hun laatste ontmoeting in beginsel voor aanstaande herfst hebben besloten, die medewerking der overige lan den aan de Franse kernplannen op tafel zou kunnen komen. Of die tegemoetkomende houding de pre mier alleen door tactische overwegingen werd ingegeven, is een vraag waarop men in de wandelgangen van de Kamer ver scheidene antwoorden kon vernemen. Zeker is, dat al eerder verschuilende uit latingen van de minister van Buitenland se Zaken, Couve de Murville, en die van Oorlog, Messmer, in de richting leken te wijzen van een kentering van de orthodox nationalistische opvatting, dat de militaire verdediging van een staat, op straffe van verlies der soevereiniteit, van geen enkel ander land afhankelijk mag zijn. Door die lichte concessie, welke Pompidou de „Eu ropeanen" heeft gedaan, zal het kern zwaard in de naaste toekomst intussen ech ter tevens nog als politiek zwaard van Damocles gebruikt kunnen worden. Voor de „Europeanisering" van de kernbewape ning, een begrip dat overigens nog wel wat scherper zou mogen worden omschre ven, blijft de stichting van een Europese unie immers prealabele conditie, zodat het Franse parlement vroeg of laat ook over zijn bezwaren tegen dat project van De Gaulle zal moeten heenstappen. Advertentie MOSKOU (AP) Een groep van veer tien Amerikaanse hoofdredacteuren heeft vrijdag een onderhoud gehad met premier Kroesjtsjev als onderdeel van hun reis door de Sovjet-Unie. Op een gegeven ogen blik vroeg Kroestsjev: „bent u op eniger lei wijzen beperkt in uw bewegingsvrijheid tijdens uw reis door de Sovjet-Unie?" Als uit één mond antwoordden de redacteuren: „Ja". Maandag kregen zij de officiële le zing van het onderhoud die in de Sovjet- Unie zal worden gepubliceerd. Als ant woord op de vraag van Kroesjtsjev staat daarin gegeven „Neen". Ook klagen de re dacteuren dat hun vragen, die zij vooraf hebben opgesteld en bij het onderhoud hebben voorgelegen, onjuist zijn weerge geven. (Reuter-AFP) Kroetsjtsjev heeft in een vraaggesprek gezegd dat de Sovjet-Unie beschikt over een anti-raket-raket die „een vlieg in de ruimte" kan treffen. Hij zei 1 MOSKOU (Reuter) De Sovjet-Unie heeft de westelijke voorstellen tot het hou den van besprekingen tussen Amerikaan se, Britse en Franse en de Russische ver tegenwoordigers in Berlijn om incidenten aan de muur te voorkomen, verworpen. In een nota beschuldigt de Sovjet-Unie de Verenigde Staten en West-Duitsland van het aanmoedigen van uitdagende daden in Berlijn. De nota zegt dat deze uitdagingen „de toestand in dit gebied sterk verergeren". „De gewapende overvallen, moorden, het opblazen van grensinstallaties en andere misdaden zijn geen afzonderlijke inciden ten, maar agressieve daden tegen de Duit se Democratische Republiek en haar bond genoten, de socialistische staten, daden die van tevoren zijn beraamd, met aan moediging van Westduitse zijde", aldus de nota. WASHINGTON (Reuter) De woord voerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Lincoln White, zei het te betreuren dat de Sovjet-Unie „geen antwoord geeft" op het voorstel van 25 juni, „om een praktische oplossing van de toestand die ontstaan is door het op richten van de muur in Berlijn" te vin den. De westelijke mogendheden hadden besprekingen voorgesteld om verdere schietpartijen te vermijden, „in het bij zonder door het zoeken van middelen om het zich verplaatsen van personen en het veevoer van goederen in Berlijn te verge makkelijken". LONDEN (AFP) Ook de Britse re gering is „teleurgesteld" door de Russi sche afwijzing die in officiële Britse krin gen al werd verwacht, na de rede die Kroesjtsjev op de „Wereldvredesconferen tie" in Moskou had gehouden en de „ge zaghebbende verklaring" van het Russi sche persbureau Tass. PARIJS (AFP) Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenland se Zaken zei eveneens het te betreuren dat de opbouwende westelijke voorstellen door de Russische regering zijn verwor pen. Koning Ibn Saoed van Saoedi-Arabië is met een speciaal vliegtuig op het vliegveld van Frankfort aangekomen. De vorst zal met zijn 46 leden van het gevolg tien dagen in Bad Nauheim doorbrengen. Bewaakt door zijn lijf wacht verlaat Ibn Saoed het vlieg tuig (boven). Voor de bagage waren 2 verhuiswagens nodig (onder). BONN (Reuter) Een lid van de Oost- duitse „Commissie voor Duitse eenheid" heeft meegedeeld, dat de commissie kan be wijzen, dat in West-Duitsland zeker nog 1.625 gewezen nazi's bij de justitie, de po litie, de weermacht en de buitenlandse dienst werkzaam zijn. Mogelijk zal Bonn inzage van de docu menten vragen. Vorige week heeft het Westduitse kabinet het ontslag aanbevolen van de federale openbare aanklager Wolf gang Frankel naar aanleiding van Oost- duitse mededelingen over zijn rol in de nazi tijd. (AP) De Hamburgse senator Helmut Schmidt heeft op een persconferentie ge zegd dat nog tien politieofficieren betrok ken zijn bij de zaak tegen hoofdcommis saris Wilhelm Vestring, die geschorst is onder de verdenking van oorlogsmisdaden. tevens dat de Sovjet-Unie vorige week op het congres in Moskou een film over een in actie zijnde antiraket-raket had willen vertonen, maar dat sommige deelnemers hem hadden gewaarschuwd dat dit „mis schien verkeerd begrepen zou worden". Kroestsjev zei met voldoening kennis ge nomen te hebben van het rapport van het Amerikaanse ministerie van defensie, waarin gemeld wordt dat de Verenigde Staten instrumenten bezitten die onder grondse kernproeven kunnen waarnemen. „Wanneer deze verklaring het juiste doel dient, dan kan men hopen dat de Verenigde Staten het ontwerp-verdrag tot staken van de kernproeven zullen tekenen, waarbij ge bruik gemaakt wordt van nationale opspo ringsmiddelen ter controle", aldus de Rus sische premier. Wanneer de Verenigde Staten voortgaan met kemproeven en het opslaan en ver beteren van kernwapens „zijn wij natuur lijk gedwongen hetzelfde te doen". „Wan neer de Amerikanen echter ophouden met kernproeven en er overeenstemming wordt bereikt over algemene en volledige ontwa pening en vernietiging van kernwapens, behoeven wij onze proeven niet te ne men." In antwoord op een vraag zei Kroesjtsjev dat de Amerikaanse kern proef op grote hoogte „onze wereldraket ten op geen enkele manier beïnvloedt". Wanneer de kwestie-Berlijn wordt gere geld, zal een van de grootste hinderpalen bij het verminderen van de internationale spanning uit de weg geruimd zijn. „Wij worden bedreigd, maar wij zullen het vre desverdrag toch tekenen". „Wij hebben de hoop op redelijk begrip van de kant van de regeringen der Verenigde Staten en zijn bondgenoten nog niet verloren... deze kwes tie blijft een teek die nog niet uit het ge zonde vlees is geplukt." Kroesjtsjev zei verder dat de Sovjet-Unie een vredesver drag met Oost-Duitsland zal tekenen, maar „Ik zal daar geen enkele tijdslimiet voor vaststellen", zo voegde hij er aan toe. Hij vergeleek de oplossing van de kwestie- Berlijn ook met het trekken van een rotte kies. Kroesjtsjev is gisteren in Petrozadovsk aangekomen op weg naar Moermansk. Hij zal bezoeken brengen aan Moermansk en Archangel twee steden waar hij nog nooit geweest is. In honderd jaar Er zijn mensen die het een schande vin den als je in je vakantie het buitenland bereist zonder je eigen land behoorlijk te kennen. Ik wil u meteen vertellen, dat ook wij zo vermetel zijn geweest, te gondelen in Venetië zonder ooit in ons bloedeigen Tjeukemeer te hebben gepieremagoggeld. Als verzachtende omstandigheid moge gel den, dat we het alleen maar deden, om ons heerlijke klimaat te ontvluchten. Als jullie hier per slot allemaal op de kluit in de depressies willen zitten, moeten jullie 't zelf maar weten, zei Adri fier tegen oom Hendrik, die de Veluwe verkoos, en tante Anna, die voor de zoveelste keer naar Vlieland ging, en ons op zacht-ver- wijtende toon de schoonheid van dat eiland voorhield. Omdat Frankrijk een beetje onrustig is en Spanje idem, verkozen we Zwitserland. Laat tante Anna dan maar op dat wad verzuren temidden van de straaljagers, lepelaars en feldwebels. Oom Hendrik mag, wat óns betreft, de doorlopende pa rade van tankcolonnes afnemen op de Ve luwe wij gaan naar Zwitserland! Maar in Zwitserland sneeuwde het Wanhopig kropen we in het dorpshotel bij de kachel, en bekeken af en toe door het raam, of het kerstfeest misschien op zou houden. Maar het bleef sneeuwen. Om de bezems met bijbehorende fanatieke schoonmaakgezichten van de hotelme- vrouw en haar hulpje te ontvluchten, gin gen we uit ellende morgens de sneeuw maar in. Bij één van die door alle reisgidsen aanbevolen pogingen, contact te zoeken met de gastvrije, vriendelijke bevolking, kregen we, na veel vijandige, achterdoch tige blikken en lang, verbeten zwijgen, toch eindelijk een gesprek gaande met een vermolmd oud moedertje, dat ons met haar tandeloze bekje troostend toemum- melde, dat het in hónderd ja ar niet zo had gesneeuwd in dit jaargetijde Ten einde raad gingen we verder naar het zuiden, en belandden in Noord-Italië. Een beeldig hotelletje tussen de bergen werd ons toevluchtsoord. Nu hing er wel een wolk tussen die bergen te regenen, maar wij dachten op z'n Hollands: die wolk waait straks wel verder. Maar de wolken daar hebben de nare eigenschap, dat ze niet wegwaaien, maar gewoon al regenend blijven hangen tot ze leeggeregend zijn. En daar wachtten we twee dagen tevergeefs op, de tijd dodend met, in plastic verpakt, het dorpje door te soppen. Een wormstekig, krom getrokken opaa- tje vertelde ons, dat het sinds zijn geboor te niet zó had geregend Nóg zuidelijker gingen we 't zoeken: Venetië. In vredesnaam dan maar. Onze vakantie was bijna uitgeput, maar één weekje wilden we 't nog beleven: zon, warmte, bruin worden! Na een lange reis kwamen we aan. En wat deed het daar? REGENEN! De gondels lagen, zwart als doodkisten, tegen elkaar aan te biggen, net als de binnenschepen op de Harlinger trekvaart, en de gondeliers hingen zich onder afdakjes onledig te houden met dat geen, waarmee overal ter wereld iedere zich vervelende man zich onledig houdt: geld tellen, sigaretjes dampen en meisjes naroepen. Voor het kantoor van een busonderne ming stond met grote letters geschreven: „Nach Gita und Pisa". Allemaal nattig heid, wat hier de klok sloeg. Voor ons fatsoen hebben we ons door een verveelde en zwijgende gondelier door de grachten laten roeien. Zoiets moet je nu eenmaal beleefd hebben, nietwaar? Ja, en éven warempel, éven, kwam de spreekwoorde lijke Italiaanse zon, maar die was, net als die stakker in Holland, een zielig zaklamp- je met een uitgeputte batterij. Een fossiele Venetiaanse AOW-er mom pelde tussen z'n twee resterende bruine tanden dat hij zich niet kon herinneren, dat het hier óóit zó geregend had Terug naar Holland, bleekjes, beroofd van alle illusies. Thuis woedde nog steeds de Noordpassaat en, terwijl ik de kachel aanmaakte, sorteerde Adri de post van een paar weken: een rekening van dit, een nota van dat, een aanslagbiljet, dure, waardeloze drukwerkjes en kleurige re clamefolders, maar natuurlijk géén post wissels. Wél een stapel kranten, waaruit Adri, met een bejaarde mummel-imitatie voorlas: dat het in' hónderd jaar niet zo'n koud voorjaar was geweest in Holland Crisis. De Peruviaanse minister-president Moreyra Paz Soldan is afgetreden als gevolg van de crisis, die ontstaan is rondom de presidentsverkiezingen. Men verwacht, dat een militair kabinet de macht zal overnemen. Het kabinet zou en bloc ontslag hebben genomen nadat president Prado geweigerd had de uit slag van de presidentsverkiezing ongel dig te verklaren. De strijdkrachten zeg gen, dat de uitslag vervalst is. Nieuwe hallen. In de Franse staatscou rant van 15 juli is een besluit bekend gemaakt tot het overbrengen van de Parijse markthallen naar Rungis, ten zuidoosten van Parijs, ongeveer twintig kilometer van de huidige plaats. De ver plaatsing moet 1 januari 1966 zijn vol tooid. De nieuwe hallen zullen 50 hec tare beslaan, de oude zijn 25 hectare groot. De verplaatsing kost ongeveer 230 miljoen nieuwe franc. Eerste maal. Voor de eerste maal is de weg geëffend om communistisch China te laten deelnemen aan het werk van de UNESCO, maar het zal geen stem recht hebben in de UNO-organisatie. Een Russische resolutie, die aangenomen werd, heeft het voor elk land mogelijk gemaakt deel te nemen aan de bespre kingen van de conferentie voor de be scherming van cultuurwerken tijdens oorlog. Eenvoudig. Onder de ogen van talrijke toeristen heeft zondag een onderofficier van de Oostduitse grenswacht de weg naar de vrijheid gevolgd door bij de grens tussen Oost- en West-Duitsland eenvoudig over de prikkeldraadversper ring te springen. Even tevoren had hij een soldaat die hij bij zich had, gevraagd naar iets te zoeken dat uit zijn zak was gevallen. Bereidwillig hield hij zolang diens geweer vast. Relletjes. Maandagavond hebben in Athe ne relletjes plaats gehad tussen politie en groepen demonstranten, die na afloop van een vergadering van de Centrum partij een betoging door de stad wil den houden. Een twintigtal betogers werd gewond, terwijl er zeventig wer den aangehouden. /idvocateren. De president van de Schot se orde van advocaten, Neil Watson, heeft vandaag verklaard dat advocaten hun diensten zouden moeten adverteren. „Ik vrees dat men nog steeds kan zeg gen dat teveel mensen niet beseffen hoe zij bij problemen van persoonlijke en van zakelijke aard geholpen kunnen worden voor de diensten van goede ad vocaten", aldus Watson op een con ferentie van de Internationale LAW As sociation, die werd bijgewoond door 650 gedelegeerden uit 34 landen. „Wij heb ben natuurlijk te kampen met de moei lijkheid dat het onjuist geacht wordt wanneer advocaten voor zichzelf adver teren," zo zei hij. Misverstand. Een staking van de havenar beiders in Santa Cruz, Kanarische eilan den, die op 11 juli was begonnen, is vol gens in Madrid ontvangen berichten zon dag geëindigd. De staking zou zijn ont staan door een misverstand tussen de arbeiders en werkgevers over de werk uren. Prikkeldraad. Oostduitse grenswachten zijn begonnen rondom de kleine Britse enclave Eiskeller in Oost-Duitsland een derde prikkeldraadafzetting aan te bren gen. Er bevinden zich vier huizen van Westberlijnse burgers in de enclave en 'n gebouwtje dat de twaalf Britse militai ren die daar dienst doen als onderkomen dient. Het stuk grond is door een 350 meter lang pad met West-Berlijn verbon den.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3