Bluebird in volle training Herman Willemse verdiende in zwemmarathon 16.000 dollar Friese zeilers deden vergeefse poging zege te forceren a HHC door zege op VVGA vlak bij kampioenschap Valspar4} Zwolse Boys tegen fusie met PEC Twee kampioenen uitgeschakeld Na drie dagen staan Hollanders ruim voor Titelstrijd in Boedapest Van Torqay naar Hoek van Holland Henny Schouten zegevierde in Leimuiden Janssen prof WOENSDAG 18 JULI 1962 13 Ter Horst (L'warden) naar Sparta Klaassens speelt weer Bokser na wedstrijd overleden De eindstanden in de districtscompetitie Lakverf <=>paa? GEMBO N.V. - Winschoten Amsterdam PU-n tegen d, Frezen 2,1 Na drie Gekooide zwemmer Haarlemmer W. Metz met vier amateurs naar Luxemburg WEEKABONNEMENTEN Twee regerende vorsten in Noorse zeilraces Wereldkampioenschap voor studententeams Softbal De ledenvergadering van de tweede-di visieclub Zwolse Boys heeft dinsdagavond besloten niet in te gaan op het voorstel van de KNVB om door een onvoorwaar delijke fusie met PEC een plaats in het betaalde voetbal te verwerven. Slechts 22 leden stemden voor het voorstel van de KNVB. Uiterlijk woensdagmorgen 18 juli moeten de besturen van Zwolse Boys en PEC hun beslissing aan de sectie be taald voetbal van de KNVB bekend heb ben gemaakt. De 18-jarige uit Steenwijk afkomstige Gerrie ter Horst, linksback en jeugdin- ternational van Leeuwarden, zal het ko mende seizoen spelen voor de ere-divi- sieclub Sparta. Zaterdagavond is deze overdracht tot stand gekomen. Ook Feije- noord en PSV waren in Ter Horst ge ïnteresseerd. Leeuwarden heeft intussen ai een nieuwe linksback, namelijk de 24-ja- rige Rob Oosterhuis van Be Qiuck. De in Venlo woonachtige Feijenoord-spe- ler, Jan Klaassens, die op 2 maart, toen hij na een training in Rotterdam per auto op weg was naar Venlo, een verkeers ongeval kreeg, zei ons gisteren dat hij met ingang van de nieuwe competitie op 26 augustus weer zal mogen voetballen. Klaassens zei dat hij inmiddels is begon nen met trainen bij zijn oude club, VVV. Hij voelt zich volkomen fit, doch de be handelende geneesheer houdt hem nog steeds onder controle. De Nederlander Herman Willemse heeft voor de derde achtereenvolgende maal de Atlantic City-race, een zwemmarathon op de Atlantische Oceaan bij het in New Jer sey gelegen plaatsje Atlantic City, gewon en. Hij legde de 25 mijl rond het eiland Ab- secon af in 11 uur 35 min. 45 sec. De Canadees Cliff Lumsden werd tweede en de Amerikaan Tom Park, die met 9 uur 21 min. 42 sec. het record van deze race op zijn naam heeft staan, finishte als derde. Willemse legde met zijn zege beslag op de eerste prijs groot 5000 dollar en ontving bovendien ruim 11000 dollar aan andere prijzen. De zee was zeer ruw, maar halverwege de race had de Nederlander al een grote voorsprong op de andere 13 concurrenten, onder wie drie zwemsters. Toen hij op twee mijl van de finish was genaderd werd hij door de hevige vloedgolven tegen de pijler van een brug gesmakt. Willemse werd licht aan het hoofd gewond en liep enkele arm- en beenblessures op. Na af loop verklaarde hij dat het de zwaarste wedstrijd was geweest die hij ooit ge zwommen had. Zes zwemmers, onder wie de Argentijn Alfredo Camarero, eerste in 1957, staakten de strijd voortijdig. Greta Andersen, de vroegere Deense kampioene, eindigde op de vijfde plaats. Ze was enkele malen onzacht met rotsen in aanraking gekomen, getuige de vele snijwonden die zij had opgelopen. Overi gens hadden de meeste zwemmers, van wie er één twee voortanden kwijt was ge raakt, daar last van gehad. De Italiaanse vlieggewicht-bokser San- ny Romero heeft bij een wedstrijd zulke ernstige verwondingen aan het hoofd opge lopen dat hij een dag later in het zieken huis is overleden. Romero ging neer in de derde ronde van een wedstrijd tegen Jerry Aquino maar hij kwam overeind voordat de scheidsrech ter met tellen was begonnen. Aan het eind van de wedstrijd zakte Romero in elkaar. Hij werd in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis overgebracht en is daar overleden zonder nog bij kennis te zijn geweest. T tntttM De eindstanden van de districts-heren- competitie van het district Haarlem van de K.N.L.T.B. luidden: Advertentie Afdeling A Bloemendaal 8 13 Heemstede 8 12 Velserbeek 7 7 Velsen 8 5 Bastione 7 1 Afdeling B Velserbeek 2 6 De Gieteling Bastione 2 Velsen 2 6 8 6 6 6 2 Eindstanden jeugdcompetitie: Afdeling A H L T C Groenendaal W O C Brederode Afdeling B Bloemendaal 6 9 6 10 Alliance 5 8 66 W O C 2 57 66 HLTC2 55 6 2 Alliance 2 6 5 Groenendaal 2 5 2 Brederode 2 6 2 Eind april of begin mei volgend jaar wü Donald Campbell met zijn verbouw de Bluebirdin Australië weer een aanval doen op het wereldsnelheids record te land. Tijdens een bijeenkomst in Goodwood (Engeland), waar de race wagen werd getoond, vertelde Camp bell, dat de straalmotor van 5000 p.k. voor een snelheid van meer dan 650 km per uur zou kunnen zorgen. De grootste problemen zijn echter de zijwind en de gedragingen van de banden op de zout- vlakte van Lake Eyre. Linksboven: ip het staartvlak kan een 16 mm filmcamera worden ingebouwd om de gedragingen van de wagen vast te leggen; rechts boven: de achterzijde van de „Bluebird", waarbij de straalpijpen en het hoge staartvlak, dat voor de stabiliteit zorgt, opvallen; onder: het frontaanzicht met de luchtinlaat. Schermen Bij de wereldkampioenschappen scher men in Buenos Aires zijn in het florettoer- nooi heren in de eerste twee ronden reeds twee Olympische prijswinnaars van Rome 1960 in Rome de zilveren medaille won, werd in de eerste ronde uitgeschakeld, waarna in de tweede ronde volgde de Ameri kaan Axelrod, winnaar in Rome van de bronzen medaille. Onder de 24 florettisten, die de kwart finales bereikten, bevinden zich o.a. de Poolse wereldkampioen Parulski, de Rus Jdanovitch, de Olympische kampioen 1960, de gehele Franse afvaardiging met Rodo- canacchi, Magnan, Barrabino, Baudoux en Revenu, alsmede de wereldkampioen 1955, de Hongaar Gyuricza. Voor de kwart-finales worden de scher mers ondergebracht in vier groepen van zes. Uit elke groep gaan de drie hoogst geplaatsten over naar de halve finales, die worden geschermd in twee groepen van zes. De beste vier van elke groep plaat sen zich voor de finale. De Friese Regenboogzeilers hebben dins dag in de derde teamwedstrijd Holland- Friesland vergeefs gepoogd een overwin ning te forceren. Al direct na de start loefde Jac de Wilde (Fr.), ir. G. A. Bakker (Holl.) een goede 150 meter uit de koers, terwijl J. Alberda (Fr.) na een vrij riskante start de kop nam, gevolgd door de Hollanders Gebuis en Tol. In de tweede ronde had de si tuatie zich al zo gewijzigd, dat indien er zo gefinisht zou worden, het Holland se team een punt meer verzamelde dan hun tegenstanders. De Friese zeiler Van de Werf, die zich het gevaar voor zijn team bewust was. slaagde er kort voor het einde in, de Hollander Bos te pas seren. Jammer genoeg voor de Friezen lukte het ir. Bakker, die zich inmiddels weer in het strijdgewoel had gemengd, na een fel gevecht met Roefekamp en De Vries (beide Friesland) op de laatste 100 meter nog juist beslag te leggen op de vierde plaats. De race van dinsdag werd hierdoor be slist, want de Hollanders verzamelden Schaatsenrijden De Europese kampioenschappen kunst rijden op de schaats zullen in 1963 in Boedapest worden gehouden. De Hongaar se schaatsfederatie heeft meegedeeld dat de kampioenschappen van 5 tot 10 februari zullen worden gehouden in het moderne Kis-stadion, dat plaats biedt aan 18.000 toeschouwers. Wit (Rijswijk), 2. Lethe, J. Greevelink (Rijswijk). Vaurienklasse: 1. Jager, G. A. M. Sara- ber (Den Helder), 2. Zwarte Ruiter, A. J. Saraber (Den Helder). 12-voetsjollenklasse A: 1. Positron J. J. v. 't Hogerhuys (Baarn), 2. De Pinguin, mevr. M. E. PlantengaTims (Rotterdam). Flying Dutchmanklasse: 1. Stormy, F. H. Imhoff (Scheveningen), 2. Brave Hen drik II, H. C. Blok (Scheveningen). Valkenklasse A: 1. 't Spul, H. Kirkenier (Heilo), 2. Bounty 2, E. Rolf v. d. Baumen (Den Haag). Regenboogklasse: 1. Blikstiender, K. J. Tol (R'dam), 2. Cadans, ir. G. A. Bakker (R'dam). Finnjollenklasse A: 1. Feeling, H. F. v. d. Rest (Rijswijk), 2. Zomerweelde, J. H. H. J. de Jong (R'dam). Olympiajollenklasse: 1. Killroy, N. J. Keyzer (Maasland), 2. Komeet, D. van Veldhoven (A'dam). 16m2 Streepklasse: 1. Still Going Anna, J. de Ruyter (Capelle a. d. IJsel), 2. Crab- belcat, J. W. Bauer (Leiden). Schakelklasse: 1. Quiranto, R. Tetteroo (Leiden), 2. Rakish M. de Ruyter (Roer mond). Flying Juniorklasse A: 1. Flying She mej. A. Vunderink (Loosdrecht), 2. Flevo jr. 2, A. E. Dudok van Heel jr. (Bussum). Sternklasse A: 1. Batjevier, R. van Kra nen (A'dam), 2. Binky, J. O. v. d. Pijl (Utrecht). Op zaterdag 11 augustus zal prins Philip van Engeland, in zijn functie van be schermheer van „The Sail Training Asso ciation", aan boord van het dan voor Tor bay in Zuid-Engeland liggende koninklijke jacht „Britannia" het startschot lossen voor de grote, zeezeilwedstrijd van Torcay naar Hoek van Holland. Aan deze tweejaarlijkse internationale wedstrijden van de 'S.T.A. mogen uitslui tend zeilende schoolschepen en zeilvaar- tuigen die geheel bemand zijn met leer lingen van zeevaartscholen en soortgelijke opleidingen deelnemen. Het totaal aantal deelnemers aan de dit jaar te houden wedstrijd is groter dan ooit het geval is geweest. Op 11 augustus zul len namelijk 33 schepen door de start gaan om na afloop van deze wedstrijd in Rotterdam binnen te lopen. Tot deze deel nemers behoren onder andere de vierkant getuigde Noorse „Orlandet" en de Duitse „Gorch Fock", alsmede een zestal meer dan 50-ton metende Britse, Franse, Ita liaanse, Noorse en Nederlandse schoeners Verwacht wordt, dat deze zeilvloot in de loop van vrijdag 17 augustus in Rotterdam zal aankomen, waar de jachten ligplaats zullen krijgen in de Veerhaven, terwijl de grote schepen zullen afmeren aan de Parkkade. Aan deze kade is ook plaats gereserveerd voor enkele van de buiten landse oorlogsbodems, die Rotterdam in die dagen ter gelegenheid van deze zeil wedstrijd zullen bezoeken. De 28-jarige Britse legerkapitein Michael Nanson heeft aangekondigd, dat hij in mei van het volgend jaar Straat Malakka wil overzwemmen. Nanson, die een ervaren lange-afstand- zwemmer en lid van de „Vereniging van Kanaalzwemmers" is, meent dat hij voor de oversteek minstens zeven tien uur nodig zal hebben. Om zich tegen de krokodillen te beschermen, die naar hij zegt langs de kusten van Malakka en Sumatra in grote aantallen voorkomen, zal hij zwemmen in een kooi van staaldraad, die zal jvorden voortgetrokken door een motorboot. dagen leidt Holland met 91.2 punten, ter wijl Friesland op 73.1 punt staat In de soloklasse werd dinsdag slechts één wedstrijd gevaren en de Nederlandse zeilers deden het voortreffelijk. Ton Wes ten voerde lange tijd in een geleende solo het internationale veld aan. Hij werd echter later het slachtoffer van een schiftende wind en moest daardoor ge noegen nemen met een derde plaats ach ter de Engelsman Allen en Meijer. Voor al de laatste heeft met twee tweede plaat sen in deze Kaagweek getoond, de solo voortreffelijk te beheersen. Bij de Valken is H. Kirkenier door een nieuwe zege weer wat steviger aan de leiding gekomen en de hoofdprijs in deze klasse kan hem nu practisch niet meer ontgaan. Krijn Tol behaalde bij de Regenbogen de dagzege terwijl de Friese crack Al berda de strijd moest staken met lichte averij. In het algemeen klassement heeft nu ir. G. A. Bakker, die dinsdag tweede werd, de leiding. In de laatste race zal het vooral gaan spannen tussen Bakker, Hofland en Tol. Bouw van Wijk is door een derde zege zeker van de hoofdprijs in de Vrijheids klasse. Dudok van Heel en Heike Blok, die in resp. de Flying Junior en de Flying Dutchman klasse ook nog onge slagen waren, moesten dinsdag met een tweede plaats genoegen nemen. De jonge Rijswijker Van de Rest, die zich dit seizoen als een voortreffelijk Fin- jollenzeiler heeft ontpopt, versloeg dins dag de geroutineerde Koos de Jong op nieuw waardoor hij zijn kansen op de hoofdprijs weer aanmerkelijk vergrootte. De uitslagen van de dinsdag gezeilde races in de 42ste Kaagweek luiden: Hol land-Friesland teamwedstrijd in de Regen boogklasse: 1. Algri, J. Alberda (Friesland), 2. Freija, A. Gebuis (Holland), 3. Blikstien der, K. J. Tol (Holl.), 4. Cadans, ir. G. A. Bakker (Holl.), 5. Swan, H. Roefekamp (Friesland), 6. Flamingo H. de Vries (Friesl.). Holland 29 punten, Friesland 26.1 punten. Stand na de derde dag: 1. Hol land, 91.2 punten; 2. Friesland, 73.1 punt. 12 m2-klasse: 1. Mariandel, B. Bink horst (Amsterdam); 2. Kimuka, C. A. Seret (Den Haag). Vrijheidsklasse A: 1. Rakker, B. van Wijk (Woubrugge), 2. Boeieloeier, gebr. Korswagen (Koudekerk a. d. Rijn). Soloklasse: 1 Free, T. Allen (G.B.), 2 Eentje, R. W. F. Meijer (Wassenaar). Pampusklasse A: 1. Snor, L. J. A. de tV ielrennen Henny Schouten heeft zich in de Ronde van Leimuiden, dinsdagavond onder grote belangstelling als een clubontmoeting tus sen „De „Bataaf" (Halfweg) en „Swift (Leiden) verreden, onbetwist de sterkste getoond. De succesvolle Badhoevedorper zegevierde met een volle ronde voorsprong op het sterk met favorieten bezetten pelo ton. Alleen Jan Fransen had de schade tot driekwart ronde weten te beperken. Vóór de start werden Henk Nijdam Dick Enthoven, Gerard Wesseling en Henk Buis voor hun verschillende prestaties in grote wegkoersen en kampioenschappen door de heer H. Cuvelier namens het oranjecomité gehuldigd en in de bloe men gezet. De vier succesvolle „Bataaf- rijders reden daarna een ereronde. Er is in deze Ronde van Leimuiden, waar aan Nijdam echter niet deelnam, volop strijd geleverd. Eerst reed Kooyman zich met een solovlucht in de belangstelling en daarna nam Schouten het initiatief van hem over. Zijn clubmakkers Wesseling, Entho ven, Snijder en Boom hielden de gevaarlij ke Karstens van „Swift" in bedwang en zij lieten in de slotfase toen Schouten al 'n ronde voorsprong had behaald ook de jonge Fransen nog gaan om de tweede plaats veilig te stellen. De uitslag luidde:-l. H. Schouten (Bat.; de 70 kilometer in 1 uur 41 min. en 13 sec.; 2. J. Fransen (Bat.); 3. G. Karstens (Swift) op 1 ronde; 4. B. Boom, 5. M Snijder, 6. G. Wesseling (allen Bat.); P. Kooyman (Swift); 8. D. Enthoven, A. Jongkind, 10. P. Rinkel (allen Bat.) Ook de leidersprijs kwam in het bezit van Schouten. Hij ging tijdens de wed strijd 28 maal als eerste over de streep De Nootdorpse wielrenner Jan Janssen, die in de Ronde van de Toekomst als derde eindigde zal binnen enkele dagen een prof contract tekenen. Hjj wordt opgenomen in de ploeg van een Franse ry wielfabrick. Voor de zesde keer zal de heer W. Metz uit Haarlem met vier Nederlandse wieleramateurs naar Luxemburg gaan om daar deel te nemen aan de „Grand Prix Nickey Kneip". Deze wegwedstrijd, waar van start en finish in de stad Luxemburg zijn, gaat over een afstand van 171 kilo- mter en wordt zondag 22 juli verreden. In overleg met de bondscoach van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, de heer J. Middelink, heeft Metz de navol gende renners aangewezen: Gerrit Krabben bos (Haarlem), Henny Schouten (Badhoe vedorp), Harm Ottenbros (Alkmaar) en Sjaak Koevermans (Vlaardingen). In 1960. toen de „Grand Prix Nickey Kneip" nog als een tweedaagse gereden werd, zegevierde de Nederlander Kees de Jongh uit West Grafdijk. Ploegleider Sjefke Janssen en Jan Hu- gens, die op de terugtocht vanuit Parijs na afloop van de Kleine Tour in Noord-Frankrijk bij een auto- geluk waren betrokken, kwamen gis teren in Nederland aan. Sjefke Jans sen met zijn linkerarm in verband en Jan Hugens met enkele blauwe plekken. x«oooooo<xxworionnonooo(X)ooc)Oooooocx)OooooexxxyrYToooooooor dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De vrijheidsklasse had in een bocht juist gelegenheid om de spinaker op te zetten. Voor de fotograaf leverde dit een plaatje op. Voor de eerste maal zijn twee rege rende vorsten aan de start verschenen in het beroemde Noorse zeilcentrum in Hankoe. Koning Paul van Griekenland startte in de internationale Drakenrace, terwijl Koning Olav van Noorwegen mede- deed aan een nationale wedstrijd in de 5.5 meter klasse. Ook prinses Irene van Grie kenland nam deel aan de Draken- wedstrijd. De Drakenklasse van dinsdag werd gewon nen door de Deense boot White Lady, die eigendom is van Ole Berntsen. Op de tweede plaats finishte „Barco del Oro; van de Nederlander J. M. Jongkind. Der de werd de „Vagans Semper" van C. Groot, eveneens een Nederlander. De Ne. reus van kroonprins Konstantijn van Grie kenland werd zevende. Schaken Dinsdag is het toernooi om het wereld kampioenschap schaken voor studenten teams voortgezet met de partijen van de vijfde ronde. De uitslagen luidden: Groep A: JoegoslaviëTsjechoslowakije 2V21 VaHongarijeMongolië 31; Oost- DuitslandBulgarije 13; Roemenië Polen 2-2. Rusland was vrij. Stand na de vijfde ronde: 1. Rusland 14 pnt.; 2. Tsjechoslowakije 11 pnt. en 1 afg.; 3. Joegoslavië 91/» pnt. Groep B: Cuba Nederland 22; Dene markenSchotland 3V2Vi; ZwedenFin land 4V2y,\ EngelandIsrael 2V2IV2. België was vrij. Stand na de vijfde ronde: 1. Denemarken 1 pnt. en 1 afg.; 2/3. Nederland en Israel beide 12 pnt. en 1 afg. De weergoden zijn de competitieleider de afgelopen week bij zyn dubbele wed strijden in de eerste klasse gunstig gezind geweest. Wel was het geen ideaal softbal- weer, doch geen van de vastgestelde wed strijden verregende. HHC is nog slechts een punt van de titel verwijderd. DSS past zich steels beter aan. De overwinning op HCK bracht de ploeg buiten degradatie- gevaar. Het enthousiasme, dat de HCK-ploeg tegen HHC opbracht, was tegen De Pin- guins en DSS volkomen zoek. Beide wed strijden gingen verrassend met 64 naar de tegenstandsters. De nederlaag tegen De Pinguins was mede een gevolg van het goede werpen door Yvonne Burga. Tak- tisch hebben De Pinguins-meisjes ook ge profiteerd van gebrek aan controle bij Yvonne Immer. Het uitbuiten van de kan- sen was bovendien niet de sterkste zijde van HCK. Zo kwamen in de vierde innings drie honken bezet door drie achtereenvol gende honkslagen. De thuisplaat bleef ech ter onaangeroerd. In de laatste inning trachtte de volledige HCK-ploeg de 62 achterstand in te lopen. Goed veldwerk van De Pinguins stond echter niet meer dan twee runs toe. DSS veroverde de afgelopen Week drie kostbare punten. Tegen The Catchers werd aanvankelijk een 71 voorsprong opge bouwd. Bij het ingaan van de laatste slag beurt stonden de fanatiek spelende Am sterdamse meisjes met 119 voor. Goede slagprestaties van Janette Lacourt en Tinie Hardebelt deden op de valreep toch nog de halve winst in Haarlem blijven. Ge brek aan routine bij DSS schonk de Am sterdamse meisjes dit belangrijke punt. Tegen HCK verraste DSS met een pittig spel. De gevreesde HCK-slagploeg pres teerde weinig op het werpen van Janette Lacourt. Slechts Nel Goedhart kwam tot een homerun. De grote figuur bij DSS was opnieuw kortestop Dinie Zwanenveld. Zo wel aan slag als in het veld blonk deze speelster uit. De HCK-ploeg is momenteel volledig uit vorm. Het vertrouwen in eigen kunnen ontbreekt volkomen. Van de ge vreesde vechtlust is thans weinig meer te bemerken. HHC herstelde zich van de vorige week geleden nederlaag tegen HCK door in Am sterdam met 51 te winnen van VVGA. De Amsterdamse meisjes speelden in deze wedstrijd beslist beter dan hun plaats op de ranglijst doet denken. HHC daarentegen maakte een vermoeide indruk. In de be langrijke wedstrijd teigen De Pinguins op afgelopen maandag herstelde de ploeg zich echter voortreffelijk. De weer aanwezige Els ter Meulen inspireerde haar mede speelsters tot grote daden. Het veldspel van beide ploegen was niet vlekkeloos. Vooral de steekjes, die het Pinguinsveld in de tweede en derde innings liet vallen kostte runs. In die periode bouwde HHC mede dankzij een tweehonkslag van Paula van der Mark een 50 voorsprong. De Pin guins kwam slechts tot scoren van één run door Thea Hölsken via een tweehonkslag. Vermelding verdient nog een briljante vang van Els ter Meulen op een slag van Ilse Burger. De 61 overwinning bracht HHC tot op één punt van het kampioen schap. Donderdag 2 augustus kan in de wedstrijd tegen DSS de titel veroverd worden. Het Haarlemse TYBB beleeft sombere dagen. Mentaal speelt de ploeg zeer zwak. Tegen De Catchers werd met 141 ver loren en ook de wedstrijd tegen OVVO leverde een negatief resultaat op. Ria Sam son ontbrak in deze wedstrijd. De vijf OVVO-runs waren alle gevolg van veld- fouten. De wedstrijd VVGATYBB van deze week zal beslissen over het lot van de geel-zwarten. De stand is nu: HHC 12 22 De Pinguins 12 18 HCK 12 15 OVVO 11 13 DSS 12 9 The Catchers 11 6 TYBB 11 5 VVGA 11 4 In de bekerstrijd is de eerste finaliste bekend. HHC versloeg Bloemendaal met 40. Bloemendaal bood echter schitteren de tegenstand. Het veldwerk van de Bloe- mendaal-speelsters was bijzonder goed. Aanvallend was men echter te zwak voor een nog beter resultaat. Slechts één speel ster van Bloemendaal bereikte de honken. De vier IIHC-runs kwamen in de vierde inning tot stand. Met volle honken sloeg Emmy Hofstra een driehonkslag. Tweede klasse In de tweede klasse A werken enkele ploegen mee, Onze Gezellen zo spoedig mogelijk kampioen te maken. Runnerup Bloemendaal liet in de laatste inning tegen Terrasvogels een 41 voorsprong verloren gaan. De voorsprong van Onze Gezellen bedraagt nu vier punten. SC Haarlem staat onder aan met een achterstand van 5 pun ten op Terrasvogels. Een achterstand, die moeilijk nog te overbruggen zal zijn. In de tweede klasse B verloor EDO van DIO -et 86. De strijd om de titel is nu volkomen open geworden. De gegadigden zijn EDO, DIO en HHC 2. Rooswijk werd door een 76 nederlaag tegen De Pinguins 3 voor de titel uitgeschakeld. De positie van HCK 2 en De Meteoor werd door deze overwinning weinig benijdenswaardig. Onze Gezellen 10 18 EDO 8 14 De Pinguins 2 10 14 H C K 3 10 13 Bloemendaal 10 12 E D O 2 10 8 Lijnden 10 8 Terrasvogels 10 6 S C Haarlem 10 1 DIO 9 13 H H C 2 7 10 Rooswijk 9 10 De Pinguins 3 8 5 H C K 2 8 4 De Meteoor 9 2

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13