Kamuk en Tipak twee Eskimojongstjes 1 Ook Eerste Kamer wenst meer internationaal optreden van Surinaamse afgevaardigden AGENDA Folie, Pelli en PinMo Kort en bondig^) Husqvama ENGEL Associatie Suriname-EEG aanvaard Critiek op afwezigheid van minister Luns SENAAT BESTRIJDT BEWEERD PRIMAAT TWEEDE KAMER Boltims leeuwennummer bij A'damse première door directeur afgelast Nederlandse zeeman houdt levenslang „Geen onredelijke ranselpartij" Rotterdam in klein bestek Kajotters-vaklieden naar Afrika Rustig weer WOENSDAG 18 JULI 1962 Gevolmachtigd minister H.H. HUISEIGENAREN Schildersbedrijf Jeen Duursma Haags congresgebouw Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Bronstige dieren maaktèn het Althoff te moeilijk Etalage-rovers gegrepen Politie verweert zich: Doodgewaande missionaris uit kamp op Celebes in Nederland terug Gouden roos gaat naar Frankrijk Architect Sj. Schamhart neemt ontslag uit Haagse gemeentedienst Kerkelijk nieuws //<- v s 44. Ik heb er nooit aan gedacht dat hoeden de mensen zo'n goeie zin geven.... Maar dat heb ik nu gemerkt....!" „We zullen dit heuveltje opgaanzegt Pingo, „dan kun je het schip zien liggen, het zal blij zijn je weer te zien, Polle!" „Kijk nu eens, daar is weer een wagen vol plezier, alleen in kleiner formaat, zou mij zo'n deksel ook goed staan. Pionier van doofstommen- onderwijs nam afscheid van Gronings instituut Moeder behaalde tegelijk met zoon ulo-diploma 53 Van onze parlementaire redacteur) „Ons bekruipt de vrees, dat minister Luns door zijn veelvuldige afwezigheid zal vervreemden van het Koninkrijk en Ne derland", zei gisteravond in de Eerste Kamer prof. De Gaay Fortman (A.R.) die de minister van Buitenlandse Zaken gaar ne aanwezig had gezien bij de behande ling van het ontwerp van rijkswet tot asso ciatie van Suriname met de E.E.G. In de aanwezigheid van de vijf bijzonde re gedelegeerden van de Staten van Suri name, die de vorige week in de Tweede Kamer de behandeling van het ontwerp hebben bijgewoond, moest nu mini >r- president De Quay als minister van tenlandse Zaken ad interim, het voo el verdedigen tegen de stekelige aanva.en van de heren De Gaay Fortman (A.R.) en Kapteijn (P.v.d.A.) op de procedurele as pecten van de associatie en de voortzet ting ervan als de toepassingsovereen komst vervalt. Zij verhinderen niet, dat het ontwerp van rijkswet zonder hoofdelij ke stemming werd aangenomen. Prof. De Quay handhaafde onverkort de toezeggingen die minister Luns vorige week in de Tweede Kamer had gedaan omtrent het opnemen van Surinamers in koninkrijksdelegaties naar internationale organisaties als de E.E.G. en de Verenig de Naties. „Dan kunnen buitenlanders bin nen de Chinese muur van het Statuut kij ken", zoals de heer J, Lachmon (Verenig de Hindostaanse Partij) het pakkend for muleerde. Bij zaken tussen Suriname en de E.E.G. zou volgens de heer Kapteijn Suriname zich door een gevolmachtigd minister moeten kunnen laten vertegenwoordigen. Voor dit standpunt vond hij steun bij prof. De Gaay Fortman. De heer De Quay meende, dat in dit verband toch de vraag aan de orde komt, of de gevolmachtigd minister wel de ministriële verantwoorde lijkheid aan de Staten-Generaal kan dra gen. Het was de minister-president aan te zien, dat hij zich in deze materie minder goed thuisvoelde dan minister Luns. Dat is niet verwonderlijk bij de specialistische vragen die zo nu en dan gesteld werden. Men was het er unaniem over eens, dat de mogelijkheden van het Statuut, vooral op het stuk van eigen Surinaamse ver tegenwoordiging naar internationale orga nisaties, volledig moeten worden uitge buit. Premier De Quay was er van overtuigd, dat de voortzetting van Surinames verbin tenis in feite verzekerd is. Ook als Suri name een souvereine staat zou worden. Advertentie Overlegt u eens met ons het buitenschilderwerk van uw pan den in een z.g. meerjarenschema uit te laten voeren. Het heeft voor u vele voordelen. Pallasstraat 17, Haarlem (N.), tel. 62787 Dat dit laatste niet impliceert dat de historische banden met Nederland zouden worden verbroken, werd door de Suri naamse gedelegeerden met grote welspre kendheid benadrukt. Vooral de heer J. Pengel (Nationale Partij Suriname) beleed zijn geloof in de bestendigheid van de goede banden met Nederland op tempera mentvolle, oratorisch knappe wijze. Suriname kan volgens hem al een brug- gehoofd zijn met Latijns-Amerika, een gedachte waarin de vice-premier Korthals hem wel wilde volgen. De heer Korthals zag de mogelijkheid dat Suriname als tus senschakel tussen Euromarkt en de La tijns-Amerikaanse vrijhandelszone fun geert. Den Haag krijgt zijn Congresgebouw. Na de Tweede Kamer heeft ook de Senaat gisteren goedkeuring gehecht aan het wetsontwerp om de regering te machti gen voor vijf miljoen gulden deel te ne men in het aandelenkapitaal van de n.v. die het gebouw exploiteert, en ten behoe ve van deze n.v. de betaling te garan deren van rente en aflossing van leningen die in totaal een bedrag van dertig mil joen gulden mogen belopen. (Van onze parlementaire redacteur) Het gewijzigde ontwerp archiefwet is gisteravond door de Eerste Kamer zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Dit is het vermelden wel waard, omdat in juni 1960 de Eerste Kamer een soort gelijk wetsvoorstel heeft verworpen. Het nieuwe voorstel bevatte niet meer de stenen des aanstoots die voor de Senaat twee jaar geleden aanleiding vormden het wetsontwerp af te wijzen. Meer dan over het ontwerp zelf, is gis teren in de Senaat gesproken over de staatsrechtelijke aspecten van de behande ling ervan. Scherp kwamen de Eerste- Kamerleden in het geweer tegen de be schuldiging die in de Tweede Kamer heeft geklonken aan het adres van staatssecreta ris Scholten, namelijk dat hij door het ont werp te wijzigen de Eerste Kamer een verkapt recht van amendement had toe gekend. Het verwijt heeft geen enkele basis meenden de Eerste-Kamerleden. De Se naat oordeelt, doch poogt niet te formu leren. Als de regering een nieuwe formu lering van het ontwerp aanbiedt is dat haar zaak. Voor een te creëren gewoonte, dat de Eerste Kamer een wetsontwerp dat zij heeft verworpen, doch waaraan de Tweede Kamer voor de tweede keer haar goed keuring heeft gehecht, verplicht zou moe ten aannemen, voelden de afgevaardigden niets. Enkele gedachten hieromtrent zijn destijds in de Tweede Kamer geuit door de heren Burger en Oud. Het door deze heren bepleite „primaat" van de Tweede Kamer boven de Eerste vond felle bestrijding. „Dit primaat blijkt niet uit de grondwet", zei mr. Pollema (C.H.U.) en prof. Diepen horst (A.R.) zei: „Er is geen sprake van primaat. Elke Kamer heeft haar eigen taak. Beide Kamers vullen elkaar aan". c 3 BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Tom en Jerry festival", a.l.; 14, 16-15, 19 en 21.15 u.: „De dief van Bagdad", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Eén pyja ma voor twee", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Maciste contra Maciste", 14 j. Luxor, 14 en 19.30 u.: „Spartacus", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De graaf van Luxemburg", a.l. Donderdag: besloten voorstelling. Rembrandt, 10.30 u.: „De kikkerkeizerin" a.l.; 14 en 16.15 u.: „Muziek kent geen grenzen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Europa bij nacht", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Billy the kid", 14 Studio, 10.30 u.: „Sjors van de rebellen club", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Schep vreugde in het leven", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en don derdag 14.30 u.: „Met muziek meer mans", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Een olifant in de por- celeinkast", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Frans Halstentoonsteliing, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Teylers Museum (Spdarne 16): Tentoon stelling van Italiaanse tekeningen, 10-17, zondag 13-17 u. Tot 22 juli. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 29 juli. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner, 9-17 u„ tot 22 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur' (Nieuwe Kerksplein)Gedurende de maand juli ex positie van tekeningen van Ives Heude, 10-22 u. DIVERSEN Raadhuis Overveen, donderdag 14.15 u.; Gemeenteraadsvergadering Bloemendaal. Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond geopend van 8 uur af. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant. WOENSDAG 18 JULI City, 20 u.: „Een vrouw is een vrouw". Rex, 20 u.: „De ontwrichten". DONDERDAG 19 JULI City, 20 u.: „Morgen zal ik huilen". Rex, 20 u.: „De ontwrichten". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 18 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Char lie's tante". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Jeugd zonde". DONDERDAG 19 JULI Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het oog van de duivel". WOENSDAG 18 JULI Marquette-theater, 20 u.: „De lachende vagebond". DONDFPr .G 19 JULI Marquette-theater: Geen voorstelling. Bij de Amsterdamse première van het circus Boitini, heeft dompteur Bobby Alt- hoff gisteravond van zijn alarmpistool ge bruik moeten maken om de door de leeuw Romeo onrustig gemaakte bronstige leeu wen tot bedaren te brengen. Na twintig minuten angstige spanning werd het leeu wennummer afgelast. Toni Boitini gaf Althoff opdracht zich uit de kooi te ver wijderen. Romeo die de laatste tijd zeer onrustig is. zal voorlopig niet optreden. „Ik vind het risico te groot", zei een zenuwachtige Toni Boitini in de pauze. De sensatie begon al bij de aanvang van het nummer met de negen leeuwen. Springend kwamen ze de kooi binnen. Althoff slaagde er niet in rust in de kooi te brengen. Tenslotte waagde Althoff zich in de kooi. Hij had zich gewapend met een alarmpistool, een drietandvork, een zweep en een klapstoel, die hij voor zich uit hield. Opeens sprong de leeuw Romeo in zijn richting, waarna Althoff een paar schoten uit zijn alarmpistool loste. De dompteur trok zich daarna naar de ope ning van de kooi terug. Toen hij weer een paar passen naar voren maakte, ont stond opeens een wanorde in de leeu- wenkooi. De bronstige leeuwen sprongen over elkaar heen, gingen stoeien en ren den heen en weer. Dit door het tweedui zend koppige publiek in spanning gevolg de spel tussen dompteur en leeuwen, werd opeens door Toni Boitini verbroken. Hij greep de microfoon en gelastte: „Althoff eruit, Althoff eruit". Het publiek was het met dit besluit kennelijk eens en ging luid applaudiseren. Althoff wilde aanvankelijk niets van de ze opdracht weten. Hij bleef in de kooi en trachtte opnieuw tevergeefs de leeuwen tot bedaren te brengen, waarna Boitini zijn order moest herhalen. Tenslotte trok hij zich uit de kooi terug en werd het nummer afgelast. Het kostte nog - enige moeite de leeuwen uit de kooi te krijgen, want ze zijn dat alleen gewend wanneer de dompteur in de kooi aanwezig is. En kele leeuwen namen zelfs nog ongevraagd plaats op de postamenten, hetgeen grote hilariteit veroorzaakte. Boitini zei later dat Romeo de domp teur als een bedreiging heeft gezien voor zijn vrouwtje, want de leeuwen zijn in de bronsttijd. Althoff was de gehele avond boos omdat Boitini zijn nummer abrupt had beëin digd. „Maar ik kon echt niet anders", zei de directeur, „wij hebben de laatste tijd te veel ongelukken gehad". Hogerhuis verwerpt beroep LONDEN (Reuter) Het Brisc Hoger huis heeft in zijn kwaliteit van opperste gerechtshof het hoger beroep verwor pen van de 29-jarige Nederlandse matroos die in Engeland tot levenslange gevan genisstraf is veroordeeld wegens wurging van een 2I-jarig dienstmeisje. Het beroep was gebaseerd op de vraag of een onderschepte brief van de matroos aan zijn vrouw in Nederland, als bewijs stuk kon worden toegelaten. Het Hogerhuis heeft geoordeeld, dat dit geoorloofd moet worden geacht en heeft het beroep ver worpen. De Amsterdamse politie heeft twee broers gegrepen die er een gewoonte van maak ten 's nachts bakstenen door de etalage ruiten van radiozaken te gooien en er dan met transistor-radio's van door te gaan. Enkele dagen geleden werden de dieven door de bemanning van een 5X8 auto in gehaald, toen zij zich op bromfietsen uit de voeten maakten. Omwonenden hadden de politie gewaarschuwd nadat zij door het geluid van de brekende ruit waren gealar meerd. Van een „onredelijke brute ranselpartij" bij de ontruiming van een cafétent op het Amsterdamse Amstelveld, ingericht ter ge legenheid van het studentenlustrum, is niet gebleken, deelt de Amsterdamse politie mee. Nadat kritiek was geuit op het op treden van de politie, had de hoofdcom missaris een onderzoek gelast. „De wapenstok zit beslist niet los in de zakken bij de Amsterdamse politie", zegt de bekendmaking. Een recalcitrante stu dent maakte de hantering ervan echter no dig. Hierna ontstond een handgemeen. Bij het onderzoek heeft men niemand kunnen vinden die door het politie-optreden ge kwetst is geraakt. Het optreden van de politie was er op ge richt het publiek te verwijderen, dat zich na sluitingstijd nog in de tent ophield, onder het zingen van een sinterklaasliedje. Op het Stadhuisplein bij de Coolsingel in Rotterdam is gisteren de openlucht-ex- positie „Rotterdam in klein bestek" ge opend, die op 125 panelen een beeld geeft van de stedebouwkundige groei van Rot terdam. Tot half augustus blijft de tentoonstelling in Rotterdam te zien. De panelen blijven daarna beschikbaar om in andere steden, voornamelijk in het buitenland, voorlichting te geven over Rotterdam. In zijn ouderlijk huis in Oirschot is de thans 41-jarige pater H. Versteden terug gekeerd, van wie lange tijd werd aange nomen dat hij om het leven was gekomen De doodgewaande pater was gedurende negen jaar lang gevangene op Celebes. Hij was als missionaris sedert 1947 werkzaam en werd gevmigen genomen door een groep guerilla-ltrijders, toen hij een tocht maakte naar een kampong in de bergen. Met nog enkele andere gevangenen is hij al die tijd vastgehouden. De berichten over hem werden steeds va ger en duidden ^r ten langen leste op dat hij wel moest zijn overleden. De bejaarde ouders van de gevangen pater besloten geen enkele feestelijke bijeenkomst meer bij te wonen of te houden. „De gouden roos", prijs voor de best gekweekte roos op de internationale rozen- show in het Haagse Westbroekpark, is voor de dwergroos „Colibrie" van de heer Meil- land uit Cape d'Antibes. De roos was in gezonden door N.V. Moerheim uit Dedems vaart. Waarnemend burgemeester ir. Van Lissa Nessel heeft de prijs dinsdag in het Kurhaus uitgereikt. De gouden me daille voor de speciaal gekweekte rozen ging voor de Polyanthas naar G. de Ruiter voor zijn roos nummer 9, die nog geen naam heeft. De tweede gouden medaille bij de theehybriden was voor „Allegro' eveneens van de Fransman Meilland. De prijs voor de beste geur werd toege kend aan „Prima Ballerina" van de heer Tantau uit Duitsland. De roos was inge stuurd door de heer Buisman uit Heerde. ,x Dinsdagmiddag zijn in het kader van de door het nationaal verbond der KAJ geor ganiseerde actie „Wereld-Wijd", waarbij jonge vaklieden naar Afrika worden ge zonden om daar kerken, scholen en zie kenhuizen te bouwen, twee Kajotter-teams van Schiphol naar Afrika vertrokken. Zij maakten de reis met een 60-tal geestelij ken en nonnen. Het eerste team, bestaande uit Jan Jan maat, bankwerker uit IJmuiden, Henk van Kesteren, timmerman uit Culemborg en Cees van Vliet, metselaar uit Hilversum, gaat naar Bukoba in Tanganyika om daar een school of ziekenhuis, alsmede de re sidentie voor de eerste Afrikaanse kardi naal L. Rugamwa te bouwen. Het tweede team bestaat uit vier Ka- jotters die naar Noord-Rhodesia gaan om er een missiepost en een hospitaal te bouwen. De jongens ontvangen geen loon, wel enig zakgeld en zullen twee jaar in Afri ka blijven. De uitzending kost 5000 per man. Dit geld is bijeen gebracht door de katholieke Nederlandse arbeiders jeugd. u 50-51. Bedroefd peddelde Kamuk's vader verder. Hij twijfelde er nu niet meer aan, of Kamuk moest verongelukt zijn Op hun tocht kwamen de mannen ook langs de ijsberg, die daar statig voort dreef. Als ze geweten hadden Maar Kamuk en Tipak zaten diep in de grot, en zo kwam het, dat geen van allen er erg in had, dat ze zo dicht bij elkaar waren In Venlo kamperen 13 Engelse mili tairen op het terrein van de Frederik Hendrik Kazerne. Onder leiding van kapitein Johnson zijn de militairen met zes kana's uit Dover het Kanaal over gestoken naar Calais. Over de ver schillende binnenwateren in Frank rijk en België kwamen zij via de Maas in Venlo waar zij enige dagen blijven. Volgende week gaat de kapitein met zijn mannen deelnemen aan De Vier daagse van Nijmegen. Naar aanleiding van ernstige controverse met de directeur van gemeentewerken De heer Sjoerd Schamhart, bouwmees ter in algemene dienst bij de gemeente Den Haag. heeft zijn ontslag ingediend na een ernstige controverse met de directeur van Gemeentewerken. Hij zal zich per oktober vestigen als zelfstandig architect. Architect Schamhart acht de verwerkelij king van zijn bouwkundige inzichten te veel belemmerd door de opvattingen van de directeur van gemeentewerken. Scham hart heeft in Den Haag veel belangrijke gebouwen ontworpen, zoals middelbare scholen, een visafslag-gebouw en een ge meenteziekenhuis, waarvan de bouw op het ogenblik wordt voorbereid. Samen met de heer J. F Heyligers ontwierp hij de op 4 juli jongstleden geopende nieuwe vleu gel van het Haags Gemeentemuseum, over welke alom bijzonder lovend is geschre ven. Ned. Herv. Kerk Aangenomen de ben. tot secr. van de raad voor de catechese ds. F. H. Kuiper te Lemmer. Beroepen te Schoonrewoerd en te Zwar- tebroek A. Veldjesgraaf, kand. te Ede. Aangenomen naar Opheusden (toez.) W Catsburg te Genderen. Geref. kerken Aangenomen naar Katwijk aan Zee (vac. E. I. F. Nawijn) R. de Vries te 's-Graven- hage-Moerwijk. Beroepen te Helpman (Gron.) (2e pred. pl.) R. J. Koolstra vlootpred. met verlof te Leeuwarden. Ned. Prot. Bond Ds. H. Zuiderveld, Herv. predikant te Zuidhorn heeft tegen 1 okt. a.s. ontslag verzocht als voorganger v. d. afd. Buiten post. C^.,1. B.. Co. Onoprecht. De stichting „Door de Eeuwen Trouw" volgt met grote ongerust heid de berichten over de onderhandelin gen met Indonesië, zo heeft het bestuur van deze stichting aan de regering getele grafeerd. Het telegram zegt, dat het onop recht en onverantwoord zou zijn het leven van Nederlandse soldaten in de waagschaal te stellen als reeds vast staat, dat bij deze onderhandelingen voor buitenlandse druk zal worden gezwicht. Vriendenkring. Prinses Beatrix heeft gisteren in de Sint Michiels-kathedraal in Brussel de huwelijksvoltrekking bijge woond tussen jhr. James Alexander Lou don en gravin Agnes d'Yve. De familie Loudon hoort tot de vriendenkring van het koninklijk gezin. Advertentie Grote Houtstraat 181 HAARLEM De directeur van het Koninklijk Instituut voor Doofstommen in Groningen, drs. M. J. C. Buchli, heeft na een periode van dertig jaar directeurschap afscheid genomen tij dens een bijeenkomst in het instituut. De koningin heeft de heer Buchli benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De heer Buchli heeft in zijn dertigjarig directeurschap belangrijk pionierswerk verricht op het gebied van het doofstom menonderwijs. Zo nam hij in 1949 het ini tiatief tot het geven van hooronderwijs en gebruikmaking van het feit, dat bij een groot percentage van de als doofstommen aangegeven kinderen nog hoorresten zijn ontdekt. De Groninger school werd een voorbeeld van toepassing der moderne techniek bij de hoortraining en leerkrach ten uit vele landen zijn hier komen kijken. Mevrouw M. J. Hospes-Beute uit Leid- sendam is maandag geslaagd voor het ulo-diploma. Haar zoon behaalde verleden week dit diploma. De zoon deed het voor de eerste maal, zijn moeder behaalde het diploma voor de tweede maal, op 44-jarige leeftijd. Een kleine dertig jaar geleden wist zij daarop voor de eerste maal beslag te leg gen, doch daar zij door het overhoren van haar kinderen weer plezier in de stof be gon te krijgen, is zij eind augustus van het vorige jaar met een schriftelijke cursus voor het behalen van het diploma ulo be gonnen. Het K.N..I. deelt mee: De weersvooruitzichten voor morgen zijn gunstig. Het blijft rustig en droog weer, waarbij tijdens zonnige perioden de temperatuur tot iets hogere waarden zal oplopen dan vandaag. Een en ander hangt samen met een rug van hoge luchtdruk in onze omgeving, die maar langzaam beweegt. Restanten van een lagedrukge bied veroorzaakten de afgelopen nacht in Duitsland plaatselijk zware regens, zo viel in Hannover 30 mm. Ook op het vliegveld Twente werd vanochtend nog 6 mm regen afgetapt. Een actieve depressie midden op de oceaan breidt zijn invloed voorname lijk in de richting van IJsland uit. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen «e c fie J5B binnen- en buitenland. cL Eb Neerslag laatste 34 uur. B <D S S3 Den Helder zwaar bew n 18 0 Ypenburg zwaar bew windst. 17 0 Vlissingen licht bew. nw 17 0 Eelde zwaar bew windst. 17 0,4 De Bilt zwaar bew ono 16 0 Twente zwaar bew no 18 6 Eindhoven onbewolkt n 17 0 Zd-Limburg mist windst. 18 0,5 Helsinki onbewolkt nw 20 0 Stockholm regen windst. 22 0 Oslo zwaar bew z 22 0,2 Kopenhagen licht bew. n 19 1 Aberdeen geheel bew. windst. 12 0 Londen zwaar bew ozo 21 0 Amsterdam regen n 16 0,1 Brussel half bew windst. 15 0 Luxempurg licht 'bew no 18 0 Parijs zwaar bew ono 21 0 Bordeaux regen windst. 23 0,6 Grenoble half bew. no 23 0 Nice zwaar bew n 26 0 Berlijn regen n 22 21 Frankfort half bew. windst. 21 0 München zwaar bew. zw 18 22 Zurich mist zzo 17 2 Genève onbewolkt windst. 20 2 Locarno onbewolkt ono 28 0 Wenen regen wnw 23 5 Innsbruck regen windst. 16 3 Belgrado zwaar bew. w Athene onbewolkt w 32 0 Rome licht bew. no 28 0 Ajaccio zwaar bew. no 24 0 Madrid zwaar bew. windst. 31 0 Mallorca zwaar bew. windst 30 0 Lissabon mist windst. 28 0 Donderdag 19 juli Zon op 4.42 uur, onder 20.50 uur. Maan op 22.11 uur, onder 6.58 uur. Maanstanden 24 juli 5.19 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 18 juli Hoog water 4.00 en 16.29 uur. Laag water 12.05 en uur. Donderdag 19 juli Hoog water 4.42 en 17.12 uur. Laag water 0.26 en 12.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2