Nieuw gebouw van Haarlemse HTS aangepast aan nieuwste inzichten mm Locoburgemeester Vessies opende in Beverwijk het Astamotel EXAMEN Opleidingscentrum Hoogovens voor zevenhonderd man School krijgt een waterloopkundig laboratorium en een windtunnel Hoger dan gebouw van Prov. Waterstaat WOENSDAG 18 JULI 1962 6 Nieuwe ontwikkeling Verdere indeling Kind van tuinder overleden door drinken van vergif Kerkelijk nieuws Tussen Zijlweg en spoorbaan Haarlem-Overveen, waar het hoge gebouw van de Provinciale Waterstaat massief hoven de omgeving oprijst, zal in de komende jaren achter het in aanbouw zijnde flatgebouw „Eigen Burcht" nog een hoog gebouw verrijzen: het nieuwe gebouw "van de Haarlemse hogere technische school, die al enige jaren wegens gebrek aan ruimte in het huidige, veertig jaar oude gebouw aan de Kleverparkweg aan forse bouwplannen werkt. Het schets- plan voor het nieuwe schoolgebouw, door het architectenbureau Brakel en Buma te Overveen gemaakt, is, zoals wij deze dagen hebben gemeld, gereed gekomen en wie er kennis van neemt zal constateren, dat Haarlem er in de toe komst een indrukwekkende architectonische schepping bij krijgt, die qua vorm geving nauwkeurig zal zijn aangepast aan de omgeving. Het gebouw zal naar de moderne inzichten, zo worden ingericht, dat het hoger technisch onderwijs in Haarlem (750 leerlingen en tachtig leraren) voor tientallen jaren zeer doel matig zal zijn gehuisvest. \let de stichtingskosten (grond-, bouw- en inrichtings kosten) zal naar ruwe schatting een bedrag van dertien miljoen gulden zijn gemoeid. De nieuwe HTS zal met zijn ruim twin tig meter hoog hoofdgebouw zelf iets ho ger worden dan het gebouw van de Pro vinciale Waterstaat. Het bouwterrein, dat aan de noordzijde wordt begrensd door de spoorbaan, in het oosten door de Schoonzichtlaan, (de laan, die achter het Waterstaatsgebouw aan de Westelijke Randweg omloopt) en in het zuiden door de Veldzigtlaan, is al eigendom van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem. Het heeft een oppervlakte van 25.500 m2, waarvan 7150 m2 zal worden bebouwd. Het schoolcomplex bestaat uit een vijf entachtig meter lang hoofdgebouw van vijf bouwlagen, dat aan de Schoonzicht laan even ten noorden van en schuin achter het Waterstaatsgebouw is gepro jecteerd, een honderd meter lange werk- plaatsenvleugel van voorlopig twee ver diepingen langs de spoorbaan, en een aulavleugel langs de Veldzigtlaan, waar ook de hoofdentree tot het gebouw is. De aulavleugel (ten westen van het hoofd gebouw geprojecteerd), wordt door de entreehal (20 x x25 meter) verbonden met het hoofdgebouw en zet zich naar het oosten voort in een vleugel met directie kamer en administratieve ruimten, die met de hoofdhal onder het hoofdgebouw is doorgestoken. Bovendien komt er nog een sportge bouw op de noordwesthoek van het ter rein, waarin of twee gymnastieklokalen of één gymnastieklokaal en een sporthal zullen worden ondergebracht. Ten zuiden van het sportgebouw zal een sportterrein worden aangelegd. Voor de hoofdentree aan de Veldzigtlaan komt een verhoogd voorplein met daar naast en ook achter het hoofdgebouw par keerruimte voor 138 auto's. Bij de indeling van het gebouw is men uitgegaan van de gedachte, dat het on derwijssysteem op de HTS, in de komen de jaren geleidelijk een verandering zal ondergaan. Door de ontwikkeling van de techniek gedwongen zal het onderwijs zich, zo luidt in het algemeen het oordeel, moeten beperken in het bijbrengen van feitenkennis en handvaardigheid. Er zal naar een opleidingssysteem moeten wor den gezocht, dat de leerlingen de grond slagen bijbrengt, maar ook ruimte biedt voor eigen onderzoek. Het „passief on dergaan" wordt dan een „actief bedrij ven". Daarom zal men in het nieuwe gebouw van de HTS meer laboratoria en werkplaatsen vinden dan in het oude ge bouw aan de Kleverparkweg. Zo krijgt de afdeling bouwkunde een be- tonlaboratorium en een laboratorium voor bouwfysica, de afdeling waterbouwkunde eeri waterloopkundig laboratorium, dat door scheepsbouwkundigen ook gebruikt kan worden voor het meten van scheeps- weerstanden. De afdeling werktuigbouw kunde zal gaan beschikken over een labo ratorium voor kennis en onderzoek van materialen en de afdeling elektrotechniek over een laboratorium voor meet- en re geltechniek en voor kernfysica. Voor de vliegtuigbouwkundigen komt er een afzonderlijke werkplaats voor de ver werking van lichte metalen, een monta gehal voor vliegtuigonderdelen en een vliegtechnisch laboratorium voor onder zoek van instrumenten alsmede een wind tunnel. Bij de indeling van het gebouw, dat meer dan honderd verschillende lokali teiten en ruimten omvat, is uitgegaan van de gedachte, dat elke afdeling haar eigen plaats moet hebben. Elke afdeling is daarom gegroepeerd rondom de eigen werkplaatsen en laboratoria. De werk plaatsen zijn zoveel mogelijk bij elkaar op de begane grond van de vleugel langs de spoorbaan geprojecteerd. De entreehal (met garderobe) aan de Veldzigtlaan geeft naar rechts toegang tot het hoofdgebouw en naar links tot een aula met 450 plaatsen en een film lokaal met zestig plaatsen. De entreehal is van de centrale hal gescheiden door een afsluitbare glaspui, zodat het aula gedeelte ook „los" van de school te ge bruiken is. Achter de centrale hal, waar ook het hoofdtrappenhuis en de lift zijn, zijn ten oosten van het hoofdgebouw uit gebouwde ruimten voor de directie, de administratie en voor de schoolarts. Ver der bevinden zich op de begane grond van het hoofdgebouw de bibliotheek en een aantal theorielokalen, hoofdzakelijk bestemd voor de afdeling werktuigbouw kunde. Een gang met garderobe voor werk kleding en wasplaatsen verbindt het hoofd gebouw met de werkplaatsenvleugel. Aan de zuidzijde van de gang in deze vleu gel zijn de werkplaatsen voor de afde ling bouwkunde, aan de noordzijde de la boratoria en werkplaatsen voor de af deling werktuigbouwkunde, waarvan het machinelaboratorium en de grote vlieg tuighal het sluitstuk vormen. Deze ruimten hebben een vrije hoogte van 7.50 meter en zijn samen 53 meter lang. Zij worden gescheiden door een luchtbrug op vier meter hoogte. Aan de noordzijde van de vliegtuighal komt het aërodynamisch laboratorium, waarin over een hoogte van drie verdiepingen de wind tunnel (onder meer om de invloed van luchtstromingen op het vliegtuigmetaal na te gaan), zal worden geplaatst. In de kel derruimte van de werkplaatsenvleugel zal het waterloopkundig laboratorium worden ondergebracht. De eerste verdieping van het hoofdge bouw is geheel bestemd voor de afdelin gen bouwkunde en weg en waterbouwkun de, die een groot aantal lokalen gezamen lijk kunnen gebruiken. Op de eerste ver dieping van de werkplaatsenvleugel ko men in hoofdzaak tekenlokalen voor de afdelingen werktuigbouwkunde en vlieg- tuigbouwkunde. De tweede verdieping van 't hoofdgebouw krijgt de lokaliteiten voor natuur- en scheikunde en vijf theorieloka len. Ook komt hier de lerarenkamer. De tweede verdieping van het werkplaatsen- gebouw wordt gereserveerd voor de zoge noemde „schakelklas". Verwacht wordt, dat de instelling van deze klas een feit zal zijn, vóórdat het HTS-complex is vol tooid. De derde verdieping van het hoofdge bouw is hoofdzakelijk bestemd voor de af deling scheepsbouwkunde. Men vindt er ook zeven theorielokalen voor algemeen gebruik. De hoogste verdieping van het hoofdgebouw wordt het domein van de af deling elektrotechniek, die op het dak be schikt over een instructieterras, met anten- De foto toont in maquette het nieuwe gebouw voor de Haarlemse Hogere Technische School op een terrein tus sen Zijlweg en spoorbaan Haarlem Overveen (links bovenaan). Om de gedachten te bepalen: in de rechter benedenhoek is deels zichtbaar het ge bouw van de Provinciale Waterstaat aait de Westelijke Randweg en iets naar links het flatgebouw „Eigen Burcht", dat momenteel in aanbouw is. Het nieuwe complex van de HTS be staat uit een hoofdgebouw (rechts), een werkplaatsenvleugel (aan de zijde van de spoorbaan) en een aulavleugel (links van het hoofdgebouw), die, ver bonden aan entreehal (midden) en cen trale hal met een uitbouw (rechts van het hoofdgebouw) waarin de direc tie- en administratieve afdelingen zul len komenonder het hoofdgebouw is doorgeschoven. Geheel links het sportgebouw, dat zal bestaan uit twee gymnastieklokalen of één gymnastiek- kaal en een sporthal. ne-apparatuur enzovoorts en waar ook me tingen kunnen worden verricht. Het gehele complex, dat in betonskelet- bouw is gedacht en waarvan de gevels zo veel mogelijk uit prefabricated elementen zullen worden opgebouwd, heeft een in houd van 86.500 m3. Het schetsplan van het architectenbureau Bakel en Buma is inmiddels bij de minis ter van Onderwjjs, Kunsten en Wetenschap pen ingediend voor goedkeuring. Nadat goedkeuring zal zijn verkregen zal de ver dere uitwerking van het plan anderhalf jaar in beslag nemen. Mocht de rijksgoed keuring vlot afkomen dan zal met de bouw van het nieuwe HTS-complex naar ver wachting twee en een half jaar zijn ge moeid. Na ontruiming zal het oude gebouw van de HTS aan de Kleverparkweg beschik baar komen voor de uitbreiding van de al gemene lagere technische school, die ook dringend behoefte aan ruimte heeft. In een onbewaakt ogenblik heeft het 3- jarig zoontje van het tuindersgezin Jacobs in Venlo gedronken van een fles met Para- theon. Nog voordat medische hulp kon worden ingeroepen, overleed het jongetje. Tuinder Jacobs bewaarde het vergif al tijd achter slot en grendel. Toen hij de fles met vergif in zijn auto had gezet om mee te nemen naar de akker en daarna nog even naar binnen ging om wat te ha len, heeft het kind kans gezien om gauw wat uit de fles te drinken. Toen de vader weer bij de wagen kwam, lag de kleine op de grond te kronkelen van de pijn. Een van de aantrekkelijke kamers motel- - 1 feslllii Si 7 l.-f.l-. V- v iaÊfccS A Om kwart voor drie dinsdagmiddag maakte een wals het laatste stuk van de inrit naar de parkeerplaats glad, een kwartier later draaide locoburgemeester W. J. Vessies de sleutel om in het slot van de toegangsdeur tot het gloednieuwe Astamotel aan de Parallelweg in Bever wijk. Daarmee was dit motel geopend. Tijdens de door tientallen genodigden bijgewoonde receptie gaf de heer Vessies een overzicht van de voorgeschiedenis van het motel. Hij prees daarbij direc teur A. Stam uit IJmuiden en diens echt genote, die het gezegde dat de aan houder wint, waar hebben gemaakt. Want zes jaar geleden werden de eerste besprekingen gehouden. Grote moeilijk heden moesten worden overwonnen bij het verkrijgen van bouwterrein, de no dige financiën en de verschillende ver gunningen. De locoburgemeester voorzag een grote toekomsj voor het motel, gezien de gewel dige ontwikkeling van de industrie en de daarmee gepaard gaande bevolkingstoena me in de IJmond. Binnen afzienbare tijd wonen er in de IJmond-Noord 150.000 men sen en dan zal er een grote behoefte be staan aan hotelruimte voor de komende en gaande man. Ook de autodichtheid neemt toe. Men verwacht dat in 1970 een op elke tien Nederlanders een auto bezit. Vandaar dat de Asta Motel N.V. nu reeds uitbreidingsplannen heeft. De heer Vessies noemde het punt waar het motel is gevestigd bijzonder gunstig gekozen; dicht bij een zeer belangrijk ver keersknooppunt en aan de belangrijkste verbindingsweg, de Rijksweg 9, met het noorden van het land en zelfs met Noord- Duitsland en Skandinavië. „De stichters van het motel hebben hun vinger durven houden op de polsslag van de dynamische ontwikkeling van deze streek. En met suc ces," aldus loco-burgemeester Vessies, die zijn toespraak besloot met het aanbieden van gelukwensen namens burgemeester en wethouders, van wie ook de heer E. Ger ritsen aanwezig was, en het uitspreken van de wens dai het motel mag groeien en bloeien. Dat de directie van het Astamotel in Haarlem. Aan de Mr. A. Bruchschocl voor M U.L.O. in Haarlem zijn geslaagd: B. Auf dem Brinke, A. Harren, B. Heeren, D. Koers, H. Ludwig, A. Millet, D. Mook- hoek, L. Nieman, M. Veen, B. IJssel de Schepper, C. Zomers, H. de Bruin, F Eichenberger, E. van der Gaarden, L. van Hardeveld, J. Keuter, W. Kloprogge, J. Talboo, L. ter Bruggen, I. van den Dun- gen, L. van Dijk, L. Hotlslag, E. van Huy- stee, E. de Nieuwe, Ph. Perry, J. Rob, A. Vellinga, A. Vooren, N. Boers, W. van Dijk, M. Firing, P. de Jong, M. Jonker, E. Klaassen, M. van Kleef, M. Koelemeyer, E. Koster, Y. de Krijger, M. Kuipers, R. Michielsen, L. Oudshoorn, J. Planting, E. Riel, F. Schuitemaker, M. Teerling, R. Thuis, T. Tol, I. van Veen, T. van der Vel den, J. van der Wal, L. Weeteling, I. van de Wetering, J. Beck, K. Brink, L. Butter, Eggers, H. van Eis, M. Hoogendijk, E. Kames, S. de Kort, J. van Leeuwe, R. Lou ter, N. Matthijssen, H. van Molenbroek, W. Reynders, H. Santing, B. van der Scheur, M. Smit, G. Stelleman, E. Tijman, B. Ver dam, A. Winkler, J. de Zoete, G. Zijlstra. Haarlem Aan de Rijkskweekschool zijn bij de hoofdakte-examens geslaagd voor de hele akte: mej. I. E. Bos Verschuur Amstelveen; en de heren: A. Gomes, Scha- gen; H. Arbon, Amsterdam; A. J. Blok, Diemen; W. Schroder, Amsterdam; H. J. Harryvan, Amsterdam; J. Velthuijs, Alk maar; G. J. v. d. Idsert, Groet; J. E. Olst- hoorn, Haarlem. Voor de -A-afdeling de dames: W. L. Th. M. Duynstee, Leidschendam; M. C. H. Ver gouw, Rotterdam; H. C. M. v. d. Meys, Rot terdam; de heer C. Wiersma, Zandvoort. Voor gedeelte B de heren: J. C. M. Lar- sen, Haarlem; N. H. van Wijk, Zandvoort; J. A. A. Hottinga, Heerhugowaard. Haarlem. Voor het mulo-examen zijn op 16 juli geslaagd voor het diploma A de dames: M. Tolsma, J. Teunissen en IJ Hanskamp, Haarlem; E. Klaassen, Velsen- Santpoort; *M. E. Tiebout en *C Grapen- daal, Velsen; D. Nuyten, Haarlem; I. M Hajarg, Bennebroek; *M. F. E. pushoorn en *M. H. Mandaat, Haarlem; "A. van der Woude, Hoofddorp; M. E. de Kwaasteniet, Abbenes; G. M. van Berkum en A. Slin ger, Badhoevedorp en de heren: J. P Zwart, IJmuiden; J. J P. van der Tak, G H. de Roov en F. F. Joustra, Haarlem; P M. Koning, Velsen-Santpoort; C. S. Kroon R. H. de Roos, J. Scholten, H. G. J. van Veller en P. Vos, Haarlem; *R. van Velsen en *J. A. J. P. Boelsma, Bloemendaal; *K P. Nat, Haarlem; *R. Vis, Bennebroek; *W. C. van der Kuijlen, Rijzenhout; *A. Lagen dijk en *JVI. Middendorp, Badhoevedorp *H. J. Nap, Rijzenhout. Afgewezen 8 kandidaten. De kandidaten, bij wier namen een ster- retje staat, behaalden tevens het midden standsdiploma. Haarlem Voor het middenstands examen zijn op 16 juli geslaagd: A. M. C. Aardenburg, A. J. Admiraal, H. C. Aal berts, W. A. J. Albers, J. Alblas, H. W. Al ders, J. de Fouw, M. J. Kerkmeer, C. T. W. Timmers, L. H. H. Verburg, S. P. Admi raal, D. J. Arink, W. J. Baan, A. C. M. Baars, J. A. Baars, A. Bakker, C. J. H. Bakker, P. H. U. Bakker, F. Siebeling, H. Balder, T. F. H. Barnhorn, A. E. Bartels, J. J. G. Beersma, F. T. J. Bennebroek, E. C. Bentvelzen, J. H. H. v. d. Bergh, H. L. van Berloo, J. van Berloo, H. Bestman, M. Betlem, L. M. D. M. Bisschops, M. J. Bluys- Berg, F. E. de Boer, W. J. de Boer-Aggen- bach, A. S. I. C. Boers, J. A. Bol, H. J. Borger, J. F. P. Roovers, P. C. M. Starink, P. Borst, J. K. Bos, B. ten Bosch, R. Bosma, H. F. de Bot, W. Boudewijn-van Pruissen, J. P. Bouma, E. H. Bouterse, P. L. A. de Braai, M. C. Brandt, A. M. T. Braun-Pom- pe, M. A. Breed, T. C. Brink, P. J. M. v. d Broek, R. B. H. v. d. Broek, J. M. van Bruggen, A. J. H. v. d. Bruggen, K. de Bruyn, G. A. van Willigen, H. Buchele, N. P. van Bruggenum, M. Buitenhuis, A. E. H. Burger, L. H. J. Buys, H. W. M. Bijnsdorp, L. J. Arnaud de Calavon, M. W. van Ca- pelle, S. Claus, J, B. Commissaris, G. J. Conijn, J. F. van Dam, F. G. Damo, A. G. Das, M. S. Degen, F. G. P. Dekker, C. A. van Diepen. Afgewezen: 13 kandidaten. UTRECHT Geslaagd voor het docto raal examen diergeneeskunde: F. Borm (Velsen-Noord). Voor het doctoraal examen tandheelkunde: J. B. A. Schutter (Heem stede). OVERVEEN Geslaagd voor het eind examen van de m.m.s. ,,'t Kopje" in Over veen: M. R. Aronds, E. G. Blaauw, J. C. Bosman, H. Brans, J. Hartog, M. S. C. Houttuyn Bloemendaal, E. Y. J. Janssen, M. P. C. Jellema, C. M. de Jonge, M. C. G. van Meerten, M. J. H. van Overbeek, A. G. Pen, M. M. Schweers, L. van Splunter, R. J. Stoffelsma, A. H. Verwaal, A. Biezeno, P. M. Boer, F. H. Fuykschot. E. H. de Groot. H. H. Kemper, S. M. Landré, E. J. Möller, T. Wolf. Chr. Geref. kerken Beroepen te Lutjegast en te Zutphen M. de Boer. kand. te Haarlem-N. te Ouder kerk a. d. Amstel G. Leendertse, kand. te Haarlem te Vlaardingen F. Bakker te Driebergen. Bedankt voor Ede C. v. d. Weele te Er- melo. Beroepen te Elburg F. Bakker te Drie bergen. Bedankt voor 's-Gravenhage-Rijswijk K. J. Velema te Hoogeveen. y^oooeriooryonrrrr»Tnrrrrryx>y)oroocrYyrrrrifryYYYYY^rY>-rvvvv WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE MmixxmjujwujouxajttjQCQa' de toekomst veel vertrouwen heeft, be wijst wel de grootte van het parkeerter rein dat men heeft laten aanleggen. Het biedt plaats aan niet minder dan tachtig auto's. Het motel bevat een groot restaurant en vijf hotelkamers, elk met twee bedden, w.c. en douchegelegenheid. In iedere ka mer staat een telefoon. De top slaapcapa- citeit is dus tien personen. In het restau rant kunnen ruim honderd mensen plaats nemen. Bij de bouw van het motel is al rekening gehouden met een uitbreiding tot 45 kamers en een bioscoopzaal boven de keuken. Hiervoor zijn reeds vergunningen aangevraagd. Het nieuwe motel is ont worpen door architect Jan Wils uit Den Haag. De binnenhuisarchitectuur werd ver zorgd door de heer Kalderoni uit Mön- chen-Gladbach. Het gebouw is esthetisch zeer verantwoord. De kamers, 1 tot en met 9 genummerd, liggen aan de ene kant van een gang, aan de andere kant bevinden zich de woon ruimte van de directeur en de keuken. Het motel heeft een half miljoen gulden gekost. In september vorig jaar werd de eerste paal geheid en op 12 april legde Frank Albert Stam, zoon van de directeur, de eerste steen. Aannemersbedrijf J. Ne- lissen bouwde het motel. Het restaurant heeft een volledige ver gunning. De overnachtingsprijs is 17,50 per persoon en 20 voor twee personen. Zeventien personeelsleden, waarvan vier in de keuken, zorgen voor een vlotte gang van zaken. Chefkok is de heer H. C. Baljé, voorheen werkzaam bij de K.L.M. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: P. P. van Veen-Binkhorst, d., Kanaalstraat 58 rd„ IJmuiden; M. C. Groen-Schouten, z., Willebrordstraat 23, IJmuiden-Oost; W. van der Pias-Koster, z., Lange Nieuwstraat 281, IJmuiden; A. Vegt-Vis, d., Oranjestraat 33, IJmuiden; A. de Vries-de Vries, d., Iepenstraat 22, IJmui- den-Oost; E. van Rooij-Gomes, d., Willems- beekweg 90, IJmuiden-Oost; A. C. Lam-de Groot, d„ Broekbergenlaan 22, Santpoort; J. Hollema-van der Meer, z., Andromeda- straat 30, IJmuiden; M. R. Engelander- Groen, z., Steenbokstraat 7, IJmuiden; G. van Dansik-Mostert, z., Lijsterstraat 36, Haarlem; J. M. M. Swaalf-Teeuwisse, d., Frans Naereboutstraat 32, IJmuiden-Oost; G. B. van Dijken-Aben, d., Crijnssen- straat 4, Santpoort; M. J. B. H. Schra- meyer-Arons, z., Wolff en Dekenlaan 13, Driehuis; G. Rem-Kleijn, z., Schulpweg 15, Velsen-Noord. OVERLEDEN: G. van Schravendijk, 76 j., Duinweg- of Duivelslaan 19, Santpoort- Zuid; J. Hemmes, 77 j., e. van A. Prins, Thorbeckelaan 3, Velsen-Zuid; A. Siersema, 77 j., e. van S. Feitsma, Verlengde Frede- rikstraat 7 a, Groningen; M. M. van der Laan, 87 j., wed. van M. van der Wees, Watervlietstraat 44, Velsen-Noord; N. J. A. Schouten, 47 j., Valeriusstraat 5, Amster dam; H. H. Meinders, 67 j., e. van A. Mo lenkamp, Ranonkelstraat 2, Santpoort; G. Mannak, 69 j., e. van H. Bekker, Schulp weg 616, Velsen-Noord. Uitgaande van een personeelsbezetting van twintigduizend man in 1970, heeft Hoogovens IJmuiden de laatste voorbereidingen voltooid voor de bouw van een nieuw opleidingscentrum. Om de toekomstige groei te kunnen opvangen en tegelijk het onderwijs te centraliseren, is er besloten tot de bouw van een grote school, niet te ver van het bedrijf. Het opleidingscentrum zal worden gebouwd op Rooswjjk bij het begin van de tegenwoordige Wenckebachstraat, op de plaats waar zich vroeger het „Witte Hek", de toegang tot het park van het buiten Rooswijk, bevond. Bij het maken van een schatting is men uitgegaan van een personeelsbezetting van ca. 20.000 man, welk aantal naar verwacht wordt omstreeks 1970 zal zijn bereikt. Er moet dan ruimte zijn voor het praktisch en theoretisch onderwijs aan ruim 700 per sonen. In totaal rekent men op 21 theorie lokalen (zowel „gewone" leslokalen als vaklokalen voor tekenen, natuurkunde en scheikunde) en een aantal werkruimten voor het praktische onderwijs. Verder krijgt het opleidingscentrum een grote ingenieurs- en architectenbureau J. P. van Bruggen, G. Drexhage, J. J, Sterkenburg en A. Bodon een ontwerp gemaakt. Een indruk van het gebouw kan men krijgen uit de maquette, waarvan wij hierbij een afdruk geven. De bedoeling is de bouw in twee fasen uit te voeren. Met de eerste fase wordt binnenkort een begin gemaakt. Over twee jaar hoopt men met de bouw van dit eerste deel gereed te komen Het gehele theorieonderwijs en ook een deel kantine, een was- en kleedlokaal en ruim- van de praktijkopleiding kan dan naar het te voor de leiding en de administratie van nieuwe gebouw verhuizen. Pas als de de afdeling onderwijs. tweede fase achter de rug is, vormt het Op grond van deze gegevens heeft hetopleidingscentrum een afgerond geheel.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6