Raad van Velsen akkoord met nieuwe begroting voor raadhuis f 6.500.000 Enorme Joh. Meijer Zn EXAMENS Uitspraken Haarlemse rechtbank Sport in de IJmond zoanlandsche J0NGEJANS Kennemerlaan 36 - Telef. 4453 Suède en Lederkleding STOFZUIGERS Ambtenarensalarissen volgens richtlijnen van de minister IJmond verenigingen vandaag en morgen Verkoopster met 2300 en auto er vandoor Havenberichten GEEN OUDE ROMMEL Poeliersbedrijf P. ONRUST ZOON RESTANTEN KOOPJES voor '/2 prijzen DONDERDAG 19 JULI 1962 S maar leuke moderne schoentjes voor extra lage prijzen schoenhandel Aardbeien doorgedraaid Radarpost bij Semafoor in IJmuiden Kippepoulet heerlijk voor de soep, p. p. 2.25 Soep-Braadkippen, p. p. 2.00 Braadkuikens, per pond 2.50 Poulardes, per pond 2.50 Piepkuikens, per pond 2.50 Alles vers geslacht geen diepvries Faillissementen Wollen damespullovers 5.98 Zomerpullovers, wit2.98 Wollen damesvesten 7.98 Dameszonnepakjes 5.98 Restanten wol 0.98 ZIE DE ETALAGES met onze EXTRA VOORDEELKOOPJES PLEIN 1945 IJMUIDEN op al onze kwaliteitsartikelen. Dames- en Herenmodes Dames- en Herenkonfektie Maatkleermakers Stichting Rijnmond- Noordzeekanaal DE SPECIAALZAAK VELDHUIS BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK - TELEFOON 5629 Gemeentelijke MMS blijft zelfstandig Olie-opslagplaats onder de grond Beverwijk is actief voor dienstplichtigen in Nieuw-Guinea Met ingang van a.s. maandag zijn wij wegens vakantie GESLOTEN tot 6 augustus DE HOUTHAL i De gemeenteraad van Velsen is tijdens de gisteravond gehouden openbare ver gadering, onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. C. Bührmann. akkoord gegaan met de nieuwe begroting voor het te bouwen raadhuis aan het Plein 1945 in IJmuiden, volgens welke de kosten zeseneenhalf miljoen gulden zullen bedragen, hetgeen meer dan twee maal het bedrag is dat volgens de eerste raming van vele jaren geleden benodigd zou zijn. De raad aanvaardde eveneens het voorstel van B. en W. om de salarissen van de ambtenaren te verhogen volgens de richtlijnen van de minister van Binnenlandse Zaken. Overeenkomstig de wens van de meerderheid in de raad zal het college de minister echter dringend verzoeken het overleg met de ambtenarencentrales te heropenen en daarbij alsnog voorstellen tot verbetering van de salarissen van de lagere en middelbare ambtenaren doen. De fractievoorzitters van de K.V.P., Prot. Chr. en P.v.d.A., respectievelijk de heren J. Nuijens H. J. Lips en J. van Os van den Abeelen spraken hun twijfel uit of men er wel zou komen met de gevraagde zeseneenhalf miljoen gulden. De heer Lips rekende voor, dat men met acht miljoen wel dichter bij de werkelijkheid zou ko men te staan. Hij vroeg of het wel nodig was in dit stadium waar men alleen beschikt over de door architect Dudok ge maakte raming een besluit te nemen. Hij waarschuwde voorts tegen de intre de van een stukje paniek als straks de kosten hoger blijken te zijn. Met de heer Nuijens vroeg hij of in het vervolg reële re ramingen mogelijk zijn. De heer Van Os van den Abeelen merkte op, dat helaas alweer bewaarheid wordt dat hoe langer moet worden gewacht met voorizeningen hoe duurder het wordt. Wethouder R. Verbeek deelde mede dat Den Haag in principe de verhoging wel goedkeurt. G. S. moeten echter ook hun goedkeuring geven. Een besluit van de raad nu is nodig om nog langer wachten te voorkomen. Het is onmogelijk om nu al te weten of de begroting juist of on juist zal blijken. De architect heeft ech ter een zeer bekwaam bureau geraadpleegd voor de calculaties. Het voorstel werd met algemene stem men aangenomen. A mbtenarensalarissen De heer J. de Groot (P.v.d.A.) zei dat de richtlijnen van de minister met betrek king tot de ambtenarensalarissen neerkwa men op een bevoordeling van de hogere ambtenaren. Aanvankelijk wilde hij tegen het voorstel van B. en W. stemmen, maar hij was tot de conclusie gekomen, dat aan vaarden onder protest het enige was wat men zou kunnen doen. Hij kwam met de volgende motie, die mede ondertekend was door de heren Van Os van den Abeelen, Nuijens, Lips en Hoorn (C.P.N.); mevrouw A. S. H. Hoek-Feenstra (P.S.P.), en de V.V.D. wensten hun handtekening niet te zetten. „De raad der gemeente Velsen, in open bare vergadering bijeen op woensdag 18 juli 1962: gezien het voorstel van B. en W. om de salarissen van de ambtenaren in dienst van deze gemeente te verho gen overeenkomstig de richtlijnen, neerge- 'Advertentie 'iff,!?,''F* legd in de circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken van 20 april 1962; spreekt zijn afkeuring uit over de sterk ongelijke behandeling van de lagere en middelbare ambtenaren ten opzichte van de hogere ambtenaren; van mening, dat dit voorstel de lage re en middelbare ambtenaren onrecht doet door hun salaris met een lager percen tage te verhogen dan dat der hogere amb tenaren; van oordeel, dat de verantwoordelijkheid hiervoor ligt bij de bevoegde instanties op rijksniveau; van mening, dat met afwijzing van het voorstel noch de ambtenaren van deze ge meente, noch de gemeente zelf is gediend; besluit het voorstel te aanvaarden en no digt B. en W. uit zich tot de minister van Binnenlandse Zaken te wenden met het dringende verzoek 't overleg met de amb tenarencentrales te heropenen en daarin alsnog voorstellen tot verbetering van de salarissen van de lagere en middelbare ambtenaren te doen; en gaat over tot de orde van de dag". Mevrouw Hoek zei, dat B. en W. in het desbetreffende gemeenteblad reeds alle be zwaren hadden opgesomd. Zij wenste haar Een goede 15000 manden aardbeien pas seerden woensdagavond de veilingklok in Beverwijk. Niet voor alles kon men een ko per vinden: er zijn enkele partijtjes doorge draaid. Dit waren hoofdzakelijk de aard beien van de soort Moulin Rouge. Deze aardbeien konden de minimum prijs van 1,25 per slof niet opbrengen. Het is duidelijk merkbaar dat men over het hoogtepunt van het seizoen heen is. Niet dat de aanvoeren kleiner gaan wor- worden, maar de aardbeien worden kleiner van stuk en dit betekent voor de kweker meer plukkosten. De prijzen waren gisteren niet best. men was wat de afzet betrof geheel op de bin nenlandse markt aangewezen, al ging er dan wel wat voor export weg. Voor de eerste soort lagen de prijzen tussen de ƒ2,40 en ƒ3,— per mand met een enkel dubbeltje per mand meer als het eens iets extra betrof. De tweede sortering (en dat gaat zo zachtjesaan het grootste deel van de aanvoer worden) bracht van f 1.30 tot f 2.50 per mand op. Het gaat zodoende een laat seizoen met een financiële tegenvaller voor de tuinder worden. De noteringen waren woensdag: Aardbeien 125-320, andijvie 34-444. sla 3,7-7, bospeen 18-27, waspeen 16-23, spina zie 33-55, bloemkool 18-66, postelein 47-55, doperwten 86-108, peulen 95-220, sperzie bonen 165-250, snijbonen 180-210. komkom mer 8-22, groenekool 12-16, rodekool 26-30, aardappelen 22-43, rabarber 12-26. J. de Groot (P.v.d.A.) uitspraak daarop te baseren en niet op nevenfactoren die door het college naar voren waren gebracht. Het door het college genoemde feit, dat tal van gemeenten waaronder de grootste en de provin cies gehoor hebben gegeven aan het ver zoek van de minister om gelijke maatre gelen te treffen achtte zij een negatieve grond. Mevrouw Hoek verkiest het protest van Utrecht, hetgeen verwerping inhoudt, boven de motie welke haar ter tekening was voorgelegd. Ir. N. van der Kolk (V.V.D.) verklaar de de hem ter tekening voorgelegde mo tie vereenvoudigd te willen zien door ken baar te maken dat de raad „besluit het voorstel te aanvaarden en B. en W. uit te nodigen zich tot de minister van Bin nenlandse Zaken te wenden met het drin gende verzoek te streven naar een ver betering van het salaris van de lagere en middelbare ambtenaren met behoud van de in de richtlijnen bereikte denivellering" Zijn amendement kreeg slechts de steun van zijn fractiegenoten en werd dus ver worpen. B. en W. namen de motie van de heer De Groot (die de oorspronkelijke tekst, op aandringen van de K.V.P., reeds had gewijzigd) over. Tegen de motie stemden dus alleen me vrouw Hoek en de V.V.D.-ers. T eruggenomen De Samenwerkende Bonden van Overheid personeel (S.B.O.) richtten zich op 13 juli jongstleden in een schrijven tot de raads leden: „Ter behandeling in uw vergadering op donderdag, 19 juli a.s., is u door het col lege van Burgemeester en Wethouders een voorstel toegezonden tot wijziging van de salarisverordening voor het gemeenteper- soneel. In de toelichting is vermeld, dat dit wijzigingsvoorstel in de commissie voor georganiseerd overleg is behandeld. Wij zijn zo vrij u erop te wijzen, dat in het aan u voorgelegde voorstel enkele wijzi gingen zijn aangebracht, waardoor de com missie voor georganiseerd overleg niet is gehoord. Het betreft hier extra-salarisverhogingen door groepsverschuiving van de directeu ren reinigings- en ontsmettingsdienst en plantsoenbedrijf, sociale zaken, volkshuis vesting en gas en water. Ongeacht de vraag, of wij al dan niet met deze extra-salarisverhoging kunnen instemmen, achten wij het onjuist, dat aan u een voorstel ter behandeling wordt voor gelegd, dat afwijkt van dat. wat in de commissie voor georganiseerd overleg is behandeld en waarover noch aan u, noch aan de leden van de commissie voor ge organiseerd overleg enige mededeling is gedaan" Hierna heeft nieuw overleg plaatsgehad. Het college deelde daarop de gemeente raad per gemeenteblad, gedateerd 18 juli jongstleden, mede dat het zijn voorstel, belichaamd in het desbetreffende pread vies wijzigt in dezen zin, dat wordt voor gesteld „te aanvaarden, het salarisvoorstel zoals behandeld in de commissie voor ge organiseerd overleg, waaruit volgt, dat de hogere classificering an de directeur Gas en Water, de directeur Reinigings- en Ont smettingsdienst en het Plantsoenbedrijf, de directeur Volkshuisvesting en de directeur van Sociale Zaken, alsmede de instelling van de rang referendaris A voorlopig ter nadere behandeling worden teruggenomen. Mevrouw Hoek vond dit een wel vreem de gang van zaken. De verzekering van het college, dat het zoveel als in zijn vermogen ligt de belan gen van het lager en middelbaar perso neel zal blijven behartigen, gaf aanleiding tot verschillende vragen. Zo wilde mevr. Hoek weten, of deze verordening dan tóch nog mogelijkheden daartoe biedt. De heer Van der Kolk vroeg: en hoe doet u dan met de belangen van het hoger personeel? Of is dit maar een doekje voor het bloeden?" ,Wat heeft het college sedert 1955 ei genlijk in deze gedaan?" vroeg de heer Lips. Wethouder C. P. J. Maas antwoordde, dat er toch wel het een en ander is ge daan en dat nog wel iets kan worden gedaan. Hij wees in dit verband op wat in de loop der jaren bereikt was met bevorderingen, allerlei toelagen, toeslagen etcetera. Hij zei geen complete opsom ming te kunnen geven, maar het zou wel zijn na te gaan en dan zou geen raadslid kunnen ontkennen dat al het mogelijke is gedaan. De neer Van Os van den Abeelen zei overtuigd te zijn, dat het gemeentebestuur alles heeft gedaan wat reëel mogelijk was en dat zijn fractie alle vertrouwen heeft dat zulks ook in de toekomst het geval zal zijn. Alle overige voorstellen van B. en W. werden door de raad goedgekeurd. Nieuwe raadsleden Aan het einde der vergadering had het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwe inkomende leden van de gemeente raadsleden plaats. De geloofsbrieven wer den in orde bevonden en de voorzitter verklaarde daarop, dat de nieuwe raads leden zouden worden toegelaten. De eerstaankomende openbare vergade ring van de Velsense gemeenteraad is op woensdag 29 augustus; de raad komt dan voor het laatst in zijn oude samen stelling bijeen. Op dinsdag 4 september komt dan de nieuwe raad in openbare vergadering bijeen. In de politieke samenstelling van het college zal, zo wordt algemeen aangeno men, geen verandering komen. Wethouder Maas (K.V.P.) zal, zoals men weet, niet meer achter de collegetafel zitten. Hij zal worden opgevolgd door 'n partijgenoot en de samenstelling zal dus blijven: twee P.v.d.A.- wethouders, een K.V.P.- wethouder en een Prot. Chr. Wethouder. DONDERDAG 19 JULI Kennemer Theater, Beverwijk, 19.30 u.: diploma-uitreiking St. Eloy. Clublokaal Waterloolaan, Driehuis, 20 u.: ledenvergadering Tuinbouwstudieclub. Van Hogendorplaan, Velsen-Zuid, open- luchtconcert IJmuider Harmonie. VRIJDAG 20 JULI Van Maasdijkstraat 16, Beverwijk, 10 u.: opening modelwoning. Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 uur: opening expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Hoeksteen, Santpoort-Zuid, 20 u.: mu ziek- en zangavond. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost, 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Brulboei, Kanaalstraat, IJmuiden, 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u. Petruszaal, Venusstraat, IJmuiden, 17 tot 18 en 18.30 tot 19.30 uur. Jozefhuis, Vel- sen-noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Raadhuis Velsen, 11 tot 12 uur: Spreek uur wethouder van Financiën. Bij de Semafoor in IJmuiden zal een radarpost worden gebouwd voor rekening van het Loodswezen. De bouw is opgedra gen aan het bouwbedrijf P. Zwart te IJmuiden. Advertentie GRAHAMSTRAAT 4 - TEL. 8803 ORANJESTRAAT 94 - TEL. 5291 Een 21-jarig meisje uit Beverwijk, dat als verkoopster in de groentenwinkel van haar zwager in Haarlem werkzaam was, is dinsdagmiddag in gezelschap van een vriend uit haar woonplaats ervan doorge gaan met een bedrag van f 2300,- dat zij van haar zwager in bewaring had ge kregen. De Haarlemse groentehandelaar wilde dinsdagmorgen met fruit op het strand in Zandvoort gaan venten. Omdat hij niet te veel geld bij zich wilde hebben, gaf hij zijn schoonzuster 2300.- in bewaring, 's Middags om twee uur is het meisje met het geld in de auto van haar zwager verdwenen. Sindsdien is ook haar vriend, een 19-jarige banketbakker uit Beverwijk spoorloos. Hij had een brief achtergela ten, waarin hij mededeelde voorlopig niet thuis te zullen komen. De Haarlemse politie, die onmiddellijk in een telexbericht om opsporing van het tweetal heeft gevraagd, vermoedt dat het meisje en haar vriend naar Duitsland zijn gereden. De arrondissementsrechtbank in Haarlem heeft op dinsdag 17 juli in staat van fail lissement verklaard: A. P B. Koenen in Badhoevedorp, ge meente Haarlemmermeer, Nieuwe Meer- dijk 31. Rechter-Commissaris mr. H. G. Rambonnet. Curatrice mr. J. M. Moll van Charante in Haarlem. C. Gathier, aannemer in Heemstede, Hu- go de Grootlaan 5. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curatrice mr. J. M. Moll van Charante in Haarlem. Advertentie Advertentie REDUCTIES Naast de gemeenteraad van Velsen heb ben thans ook de raden van Amsterdam, Haarlem en Zaandam besloten aan de Stichting Rijnmond-Noordzeekanaal (in oprichting) een subsidie te verlenen, waar door de medewerking van alle daarbij be trokken gemeenten verzekerd is. GESLAAGD Van de r.-k. school voor V.G.L.O. te Heemskerk legden drieëndertig meisjes het examen af voor eenvoudige huishoudkun de. De geslaagden zijn: J. Admiraal, A. Bourgonje, J. Fatels, M. Koper, M. Nij- man, N. Werdekker, C. Zonneveld, J. Bras ser, J. Kreigsman, J. Bleyendaal, N. Butter, B. de Groot, E. Kroon, P. v. Oevelen, A. Wezepoel, F. Schuit, A. van Roon, P. Been tjes. C. Dam, J. Half, N. Nanne, M. Pekel, W. Scheerman, M. Beentjes, E. Duineveld, M. Jordens, Y. Munster, C. de Ruyter, C. Zonneveld, P. Diemer en E. v. d. Hulst. Advertentie ES Haarlem Voor het middenstands diploma zijn geslaagd: D J. Ditzel, B. J. A. Divendal, P. W. G. de Dood, G. G. Draai- sma, J. Drayer, A. J. Duivenvoorde, R. van Duyn, H. Oude Aarninkhof, S. van Duyn Cozijnsen, L. B. van Barend, R. A. G. van Dijk, W. L. H. van Dijk, W. H. Ekelschot, M. Felderhoff, J. H. Fransen, R. J. A. Franssen, W Freeke, T. P. van Galen, P. J. v. d. Geest, C. H. Gehrels, J. P. Gelderman, P. G. Geschiere, R. H. Godthelp, W. J. Glas, L E. H. Goulmij, H. J. Griffioen, A. J. Groot, N. de Groot, N de Groot. A. Haagsma, J. de Haan, J. Hart, B. ten Have, J. E. Heemskerk, P. B. J. Heeremans, B. G M. Heeren, H. Herkes, M. L. Heijligers, W T. Hoeben, C. W. Hoek, J. A. Hoetmer, E. H F. Hofstra, W. HondiusDe Dood, T. Hoogenes, E. Hoogendorp, G. P. Hoogen- stein, C. N. Hooiveld, H. L. Horselenberg, J. A. M. Janmaat, T. J C. Jansen, J. W. Jarings, I. de Jong, P. de Jong, W. de Jong, A. H. Joppe, A. B. Jutjens, G. v. d. Kaa, J. H. M. van Kampen, F. Kappelhof, I. M. Keesstra, H. M. J. Keuter, E. Kerkman, H. N. M. Kerssens, J. Keijzer. L. J. M. Kiebert, P J. van Klaveren, M. J. van Kleef, T H. de Klerk, M. J. Klinker, C. J. Kniese, N. C. S. Knijn, D. Koers, J. Koetse, J. G. Schaap. Afgewezen: 23 kandidaten. Haar lem Aan de Rijkskweekschool zijn bij de hoofdakte-examens geslaagd voor de gehele akte, de dames E. J Vos kuilen, Alkmaar; C. A. Kreyger, Alkmaar; De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 42-jarige timmerman-aannemer uit Badhoevedorp die in mei onder in vloed van sterke drank op de Nieuwe- meerdijk in de Haarlemmermeer een fiet ser aanreed, veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk, met aftrek, een proeftijd van drie jaar, ontzegging van de rijbevoegd heid voor vijf jaar en het zich onder werpen aan een ontwenningskuur. De of ficier van Justitie had een jaar met af trek en vjjf jaar ontzegging geëist. De fietser ligt nog steeds in het ziekenhuis; het herstel zal nog negen maanden ver gen. Een 20-jarige matroos uit Apeldoorn werd veroordeeld tot acht maanden, waar van drie voorwaardelijk, met aftrek en drie jaar proeftijd met toezicht. De eis was acht maanden met drie jaar proef tijd en toezicht. In maart had hij hij een ruzie met zijn kapitein met een bijl boven diens hoofd gezwaaid en geroe pen: „Ik sla je de hersens in". Daarna had de matroos de keel van de gezag voerder dichtgeknepen. Een 22-jarige los werkman uit IJmui den, die de lunchroom van zijn aanstaan de schoonouders in brand had gestoken om, naar hij zei, eens een avond met zijn meisje te kunnen uitgaan, kreeg ne gen maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek, en drie jaar proeftijd. De eis luidde tien maan den met aftrek. De jongeman stichtte de brand op de vliering boven de lunch room, waardoor voor 10.000 schade werd aangericht. De rechtbank veroordeelde een 42-jarige IJmuidense timmerman tot anderhalf jaar met aftrek. Tegen hem was twee jaar met aftrek geëist. In april brak hij in in een woning in Velsen, waar hij sieraden en 375 stal. Daarvóór pleegde hij in deze plaats nog andere inbraken, waarbij de buit totaal 1.400 bedroeg. De timmerman, die reeds een lange lijst van veroordelingen op zijn naam heeft staan, had in donker Amsterdam een vrouw leren kennen die hem veel geld kostte. Een 22-jarige los werkman uit Heem stede werd veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, door te brengen in een jeugdgevangenis. Juist ontslagen uit de gevangenis had hij met een vriend, die hij daar had leren kennen, in IJmuiden ingebroken in een groentenzaak en in Amsterdam een auto weggenomen. De Heemstedenaar werd van de tenlastegeleg- de diefstal van de auto vrijgesproken, zijn maat, een 21-jarige werkman uit Haarlem, werd voor beide feiten veroor deeld tot een jaar en drie maanden ge vangenisstraf. G. Schotanus, Nieuwendam; G. A. A. v. Dijk, Haarlem; de heren L. G. Garsten, Haarlem; J. Bouw, Enkhuizen; F. H. W. v. Haeften, Zaandam; D. Swartsenburg, Amsterdam. Verklaring A: mevr. R. H. H. Dekker Terol, Hoofddorp; mej. G. v. d. Linden, Amsterdam; mej. J. M. Th. A. v d. Broek, Amsterdam. Voor gedeelte B: mej. G. M. A. Droog, Alkmaar; mej. A. Visser, Amstelveen. Haarlem. Voor het mulo-examen van 17 juli zijn geslaagd voor het diploma A: de dames: J. v. d. Burg, Th. Ferwerda, L. H. Bakker, W. J. Eijlders, *C. Vreem, *K. Pos- tuma, *M. P. G. Rammelt en *B. P. de Leeuw, Haarlem; *0. M. Ras, Hillegom; *M. Zuiderveld, Haarlem; *W. E. A. Tref fers, Heemstede; *H. J. Motshagen, Sant poort; *M. E. Reijngoud en *E. A. K. Kluck, Heemstede; *J. B. Kneepkens, Haarlem; *IJ. D. de Graaff, Bloemendaal; *E. A. Hoogstraaten, Badhoevedorp; *J. C. Bron, *P. A. toker en *J. A. Bouwens, IJmui den; *A. J. Hesse, Velsen; *P. Grevenstuk, Badhoevedorp; en de heren: J. A. de Vos, R. Vrugt, R. J. Blaauw, H. F. R. Blom, B. Oomen, J. W. Poorta en P. Buiskool, Haar lem; M. J. Huisman, Santpoort; *C. G. van Dongen en *A. W. Groen, Badhoevedorp. Afgewezen 8 kandidaten. De geslaagden bij wier namen een staat slaagden tevens voor het middenstands diploma. Aan de Theol. School te Apeldoorn zijn geslaagd voor het tweede gedeelte van het kand.-ex. de heren G. Bijkerk, R. Toorman en J. Westerink. Voor het eerste gedeelte slaagden de heren G. Bouw, P. den Butter, J. J. de Jonge, J. v. Mulligen, J. Plantinga en P. Roos. Tot de theol. studie werden toegelaten de heren A. Broersma, J. Kruis, J. Manni en W. v. Sorge. De Raad van Velsen heeft gisteravond een krediet van 254.000 beschikbaar ge steld in verband met de huisvesting van de gemeentelijke middelbare school voor meisjes, zoals was voorgesteld door B. en W. en waarover wij onlangs bijzonderhe den hebben gemeld. Wat de plaatsbepa ling van het gebouw betreft, zei wethou der H. de Boer, dat de keus was geval len op het einde van de Tolsduinerlaan, in de nabijheid van het gymnasium Feli- senum, uit praktische overwegingen in verband met de leerkrachten die les ge ven aan beide scholen. De M.M.S. blijft echter een zelfstandige school. De oliemaatschappij Shamrock N.V., Dokweg 14 IJmuiden heeft een vergunning aangevraagd tot het oprichten en in wer king stellen van een ondergrondse olieop slaginstallatie, onder andere bestaande uit 20 tanks van 100.000 liter elk aan de Sein- postweg in IJmuiden. Schaken De jaarlijkse simultaanwedstrijd van de clubkampioen tegen de overige leden is bij de schaakclub Kijk Uit een groot succes geworden voor clubkampioen K. Steijn. Hij ontmoette 17 spelers die van verschillen de speelkracht waren. Uit alle groepen van de onderlinge competitie trof hij te genstanders aan. In snel tempo ging Steijn langs de borden en smaakte reeds zeer snel het genoegen een overwinning te boe ken op A. A. Verkooijen, een speler die een week voordien de nationale kampioen J. H. Donner in een simultaanwedstrijd had verslagen. Aan de meeste borden ont wikkelde de strijd zich ten gunste van de kampioen. Slechts tegen J. L. Wijdoogen; Tj. de Jong en G. van Alfen ging het minder goed en had hij met materiële achterstand te kampen. De grote slagvaar digheid van de titelhouder bleek echter toen hij met een taktische wending, on danks een stuk achterstand, tegen De Jong alsnog tot remise kwam en met Wijd oogen tot een zelfde resultaat besloot. Voordien had hij al met A. van Maanen een puntverdeling tot stand gebracht. Meer stond Steijn niet toe. De 14 andere spelers werden verslagen waaronder er kende krachten als J. Blok, H. van Nieu- wenhuizen, P. Lanser en M. J. Warnez. Een bijzonder fraai succes. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie W| a# p b MARKTPLIIR I 9 n t n telefoon 4262 Nu een aantal Nederlandse militairen waarvan er enkelen afkomstig zijn uit Be verwijk is genoodzaakt zijn dienst te verrichten in Nieuw-Guinea, worden alom in den lande plaatselijke commissies op gericht, welke zich ten doel stellen met deze jongens contact te onderhouden en hun in allerlei vorm de nodige morele steun te verlenen. Deze commissies vin den hun centrale punt in het Nationaal Thuisfront Nieuw-Guinea, dat onlangs door Z.K.H. Prins Bernhard werd geïnstal leerd. Ter overweging of ter plaatse een zo danige commissie tot stand moet komen, heeft de loco-burgemeester van Beverwijk een aantal vertegenwoordigers van het so ciaal-culturele leven van Beverwijk uitge nodigd voor een bespreking. Advertentie KENNEMERLAAN 159 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Roepat van Antwerpen; Niederrhein, Loniden; Henriette B. Teignemouth; Antha, Meriharvia, Havelstein, Antwerpen; Jean E., Londen; Wedlooper, Rauma; David, Par; Bennekom, Rotterdam; Dolfijn, Hel sinki; Frans van Seumeren, Brest; Democraat, Londen: Angelus, Rotterdam; Augst Leonhardt, Wabana, erts voor IJmuiden; Niagara. Xpila, hout voor ZaandamJans, Londen: Corstar, New castle; Bloemgracht, Mantyluoto, hbut voor Zaan dam; Viskan, Rotterdam; Bode! Schmidt, Rot terdam,; Pergo, Haparanda; Brouwersgracht, Man tyluoto; Heinrieh Koppelman, Great Yarmouth, ledig voor IJmuiden; Berkelstroom, Pooie; Eem- land, Cabadelo. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Nero van Rotterdam, Dido, La Pallice; Gefle, Halstavik; Eos, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Katharina Kolkman naar Ventspils; Spica, Rotterdam; Wa- saland. Xpila; Ubbergen, Klaipeda; Pajala, Nar vik, ledig van IJmuiden; Demodocus, Hamburg; Merapia, Antwerpen; Belgia, Antwerpen; Stella H-, Rotterdam: Embla, Rotterdam; Peregrine, Lowestoft; Wanda, Yarmouth, ledig van Velsen; Vale, Pepel, ledig van IJmuiden; Theano, Rotter dam: Betty Jean, Londen; Anita Adele, Rotter dam; Carl Larssen, Amoy Bay; Tromaas, Mena Ai Ahmadi; Brage, Rotterdam; Amstelstroom, Plymouth; IJstroom, Rouen, Pallas, Rotterdam; Kreor., Pemis; Beltana, Golf van Mexico; Frans van Seumeren, Varberg; Argos, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Libertas naar Rotterdam; Cornelia B„ Flensburg, walsma- teriaal van IJmuiden; Olhorn, Christineham. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). i*.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5