Eerste veiling van bloembollen bracht geen verrassingen AGE IjIGA Kamuk en Tipak twee Eskimojongetjes Kort en bondig KELTUMPLEET 36 dia's compleet in raampjes 14.25 8 mm film-briljant-korrelloos 15.15 ILF0RD NAAIMACHINES ENGEL DOUWMA Prinsessen over een woelige zee naar Saba Zeelieden beloond voor hulp aan het R.N.M.I. Prof. Rogier voltooit zijn hoek over Nijmegen Luchtlijn Eelde- Ameland-T exel- Schiphol C.H.U.-voorzitter besprak politieke kwesties Berkelse arts in cassatie Onstabiel weer Door goed gewas wordt normale handel verwacht de fftatffSeA.e kleurenfilm si VRIJDAG 20 JULI 1962 WEELDEBELASTING IS ER AF JACQ FRANK y i x kieinbeeldfilms ...en vliegensvlug terug Haarlem V eisendJ muiden Beverwijk Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 Strijd maakt plaats vöör~ samenwerking in agglo meratie Eindhoven Weldra ook van Eelde naar Rotterdam en Hamburg Onderzoek naar houding van Australische radio inzake Nieuw-Guinea De veelzijdige yoeding Krachtige Kost voor het Kind! Sportclub heeft het geld bijeen voor Nederlandse begrafenis van soldaat Standbeeld voor een bij DOUWMA VOORDEEL-TIP Gedurende de OPRUIMING 10% KORTING COSTUUMS SPORTSHIRTS 46.„Oh!", zegt Potte, „eindelijk weer aan boord van mijn lieve Mart/ wat heb ik je gemist! Jij beste schip van de wereld!" Pingo en Pelli rennen achter Potte aan en roepen: „Wacht toch Potte, we willen er ook bij zijn om als eerste aan boord te gaan!!" Ze zijn nu alle drie aan boord en Polle zegt'- „Zeerob is de beste vriend die men zich denken kan, jammer dat hij net ingeslapen is!" Is De n.v. Holland's Bloembollenhuls te Llsse heeft donderdagmiddag de eerste veiling van bloembollen in het seizoen 1962 gehouden. Over het geheel genomen is er niet veel uit de prijzen te concluderen geweest. De exporteurs nemen aan, dat de oogst voldoende zal zijn, zodat zjj zich nog niet al te zeer haasten met het inkopen. De prijzen zyn wel gemakkelijker dan de eerste veiling verleden jaar toen men zich zo vroeg mogelijk wilde dekken bij de inkoop. De directie van deze veiling verklaarde bij monde van de heer Th. Zwetsloot, dat zjj een normale handel verwacht met meer prijsdalingen dan uitschieters naar boven. Bij zo'n eerste veiling wordt altijd een welkomsttoespraak gehouden. Dit jaar herdachten de honderden aanwezigen vijf tien collega's die sinds het begin van het vorig veilseizon zijn overleden. Dat is een groot aantal mensen, die soms dagelijks in de veilingzaal te vinden waren, deel uitmakend van een vrij hechte groep, die veel meer collega's dan concurrenten zijn. Ook in de zo moeilijke laatste jaren die aan de zenuwen van de inkopers hebben gevreten door het tekort aan bloembollen. Een directeur van een veiling pleegt zich over het algemeen nogal op de vlakte te houden. Dit jaar echter zei de heer Zwets loot van mening te zijn dat de gewassen goed tot best zullen zijn. De vraag is of het aanbod niet groter zal zijn dan de voor export benodigde hoeveelheid. Hij voorzag een normale handel, met uitschie ters naar boven, maar ook naar beneden. Van de laatste geloofde hij een groter aantal te zien. Een uitschieter naar boven was er in de verpachting van de plaatsen. Een ko per had 410,- over voor een vaste plaats in de veilingzaal. Al naar gelang zijn in koop krijgt hij een gedeelte terug. Ande re plaatsen haalden de tweehonderd gul den. Eerste partij Na dit officiële gedeelte kwam de eer ste partij onder de hamer, „1815 stuks Mme. Lefeber zift 11". Koper 249 betaal de hiervoor de normale prijs van 5.45 per honderd en mocht, omdat hij de eer ste was, een kistje sigaren in ontvangst nemen. De kwekers van crocussen zullen niet veel sigaren roken. Zij hebben in de voor gaande jaren best verdiend, hebben steeds meer crocussen opgezet om nog meer te verdienen en prompt komt de reactie. De grootste maten van de beste rassen zijn moeilijk aan de man te brengen voor een prijs van ongeveer twee gulden per hon derd. De kleinere maten geeft men nog niet cadeau, maar van 0,70 voor honderd stuks kan een kweker heus geen winst tellen. Advertentie COUVERTS en CASSETTES in aanmerkelijk in prijs verlaagd Vraagt uw winkelier GROTE HOUTSTRAAT 109 De tulpen konden niet van een grootse kwaliteit zijn. Ze zijn wat laat afgerijpt en kunnen nog niet best zijn. Dat was goed te merken aan de prijzen van de darwin hybride tulpen als Apeldoorn, die met moeite de negen gulden haalde. Het fantastische rode tulpje Praestans Fusilier was wel goed en bracht 22,75 per hon derd op. Men kan hier schijnbaar niet ge noeg van telen. Cantate kwam op de nor male prijs van bijna zestien gulden. Veel verrassender was de prijs van de gele tulp Bellona, die een tientje haalde voor de grote maten. Deze werd vlot gekocht, want hij is voor de vroegbroei te gebrui ken. Dezelfde kweker kreeg 7,20 voor zijn v.d. Eerden. Ook een nette prijs. King of the Yellows haalde iets meer dan negen gulden. De Darwin hybride dr. Philips kwam op 9,35, maar aan 650 stuks kun je slecht een miskoop hebben. Narcissen Veel verrassender was de prijs van de eerste narcissen. De wat magere Scarlet Elegance bracht al 9,30 voor de „enen." op. Zou de misère van de narcissenkwe- kers van de laatste jaren ten einde zijn? Velen van hen hebben de teelt moedeloos opgegeven. Er zat niet veel winst in. Afwachten is hier de boodschap. Het kan namelijk zijn, dat er door de exporteurs op Amerika tegen flinke prijzen moet wor den gekocht. Zij verzenden de bollen het eerst en raken nu al op hun schema ach ter. Over een of twee weken is er pas een goed overzicht over de markt te geven. Dan weten kweker en exporteur of dit veil- seizoen de winst weer naar de kwekerij of eindelijk weer eens naar de kant van de export zal brengen. Ongeveer dertig percent van het aanbod wordt in de zo mer geveild. De rest wordt al in 't voor jaar voorverkocht Na een bezoek aan het Nederlandse en Franse deel van het eiland Sint Maarten zijn de prinsessen Irene en Margriet gis teren naar Saba gegaan. De overtocht werd gemaakt met het fregat „Van Ewijck". Alvorens op Saba aan land te kunnen gaan moesten de prinsessen tweemaal bij een nog al woelige zee overstappen, eerst van het fregat in een motorsloep van dit schip en vervolgens in een bootje met Sabaanse roeiers. Prinses Irene maakte Advertentie HfOCHROME Op het zeer heuvelachtige eiland werd een rondrit in jeeps gemaakt. Verder wa ren er de gebruikelijke toespraken, een zanghulde en het aanbieden van geschen ken. Prinses Irene onderbrak de rondrit om te gaan zwemmen. Bij het terugroeien naar de „Van Ewijck" namen de prin sessen gedurende enkele minuten de rie men van de Sabaanse roeiers over. c Concertgebouw, zaterdag 20.15 u.: Ope ning Harpweek door Kunstmaandorkest. Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: Nederlands Dans Theater. Zater dag 20.15 u.: Boys Big Band. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Liever lui dan moe", a.l. 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Jerry als assepoester", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De hel denbrigade", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Korporaal gaat aan de haal", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Kat op een heet zinken dak", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De vierkante rekruut", ai. Minerva, 14.30 u.: „Dik Trom in het cir cus", a.l.; vandaag 20.15 en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Zij sneuvelden niet tevergeefs", 18 j. Rembrandt, 11.30 u.: „Robur de Ver overaar", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Méricaine", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Rio Bravo", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors van de rebellen club", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Dieven hebben het wéér moeilijk", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Een gokje bij de Marine", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Meneer de gravin is niet thuis", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van Italiaanse tekeningen, 10-17 u„ zondag 13-17 u. Tot 22 juli. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 29 juli. Museum „Het Huis van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner, 9-17 u., tot 22 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand juli ex positie van tekeningen van Ives Heude, 10-22 u. L-gelijks klassiek grammofoon- platenconcert van 21-22 u. DIVERSEN Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond geopend van 8 uur af. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 20 JULI City, 20 u.: „One-Two-Three". Rex, 20 u.: „Ursus, de wreker der slaven". ZATERDAG 21 JULI City, 19 en 21.15 u.: „One-Two-Three". Rex, 20 u.: „Ursus, de wreker der slaven". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Heidestraat 45, 14 tot 17 u.: Expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. ..De VRIJDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: rimbor -hters van Birma". Luxor Theater, 19 u.: „Daar droomt elk meisje van"; 21.15 u.: „Het meisje Anna Sue". W.B. Theater, 20 u.: „Cimarron". ZATERDAG 21 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De rimboevechters van Birma". Luxor Theater, 19 u.: „Daar droomt elk meisje van"; 21.15 u.: „Het meisje Anna Sue". W.B. Theater, 20 u.: „Cimarron". Advertentie De beste Zweedse - Zwitserse en Duitse merken. Japanse Zig-Zag naaimachines electr in koffer f 350.- Aan een groot aantal zeelieden zijn be loningen uitgereikt in de vorm van een aneroïde-barometer als blijk van waar dering voor hun aandeel in de bewerking van aan het K.N.M.I. in De Bilt ingezon den meteorologische- c.q. stroom journalen. Zeventien stuurlieden kregen de barome ter voor hun bewerking van de meteoro logische journalen, elf voor het bewerken van de stroomjournalen. Zeven radiotele grafisten van de grote handelsvaart ont vingen de barometer als blijk van waar dering voor hun aa.ndeel in de prompte verzending van radiotelegrafische scheeps- weerrapporten. Voorts zijn als erkenning van langdurige en bijzondere verdiensten op het gebied der maritieme meteorologie 2 gezagvoer ders onderscheiden met de gouden en 25 gezagvoerders met de zilveren medaille, „Mijn onderzoek is nog in volle gang", aldus verklaarde ons gisteren prof. L. J, Rogier naar aanleiding van de berichten volgens welke de verschijning van het boek, dat hij op uitnodiging van het ge meentebestuur zou schrijven over „Nij megen in Oorlogstijd", zou zijn uitgesteld, omdat hij bij het bestuderen van de dos siers verscheidene feiten zou hebben aan getroffen, die een aantal Nijmeegse bur gers in opspraak zouden kunnen brengen. Op de vraag, wanneer het boek zal verschijnen antwoordde de hoogleraar, dat dit de pers niet aangaat. Hij gaf echter toe dat het boek in een of twee jaar gereed zal kunnen zijn. Prof. Rogier ver klaarde voorts, dat de berichten over deze zaak volkomen uit de lucht zijn ge grepen. „Er is nooit sprake geweest van enig uitstel, laat staan van afstel en er heeft sedert de opdracht is verleend nooit enig gesprek daarover tussen de burge tijdens deze tocht filmopnamen. J - - meester en mij plaats gevonden", aldus - - - prof. Rogier. De gemeenteraden van Geldrop en Eind hoven hebben besloten gezamenlijk het gebied tussen beide steden tot ontwikke ling te brengen. Dit houdt onder meer in dat de gebiedsuitbreiding van Eindhoven die de stad in het begin van dit jaar had voorgesteld, belangrijk minder ingrijpend wordt. Eindhoven krijgt er thans de Gel- dropse wijk „Tivoli" bij, waar 4.500 men sen wonen. Door het eendrachtige besluit komt een einde aan de strijd tussen beide gemeen ten om het „omstreden gebied", waar ook de Kroon in is gemoeid. De stede- bouwkundige adviseur van Geldrop zal een structuurplan ontwerpen voor een gedeel te van de agglomeratie Eindhoven in nauw overleg met de stedebouwkundige advi seur van Eindhoven. Zaterdagmorgen zal de n.v. Sinberg Luchtvaartbedrijf een lijndienst Eelde- Ameland-Texel-Schiphol en terug begin nen. Dit volgens een vaste dienstregeling, Gevlogen wordt met een „Jodèl Musque- tair", die plaats biedt aan vier passagiers, Plannen voor een regelmatige verbin ding Eelde-Schiphol-Zestienhoven en Eel de-Hamburg zijn nagenoeg gereed. De concessies zijn verleend. De K.L.M. verleent medewerking. Ge vlogen zal worden met een „Dehavilland Dove" (negen passagiers) en wel maan dag tweemaal retour Eelde-Schiphol, dins dag tweemaal retour Eelde-Schiphol en tweemaal retour Eelde-Hamburg en vrij dag eenmaal retour Eelde-Hamburg, een retour Eelde-Rotterdam en een retour Eelde-Schiphol. Men verwacht, dat in de beginperiode wel een beroep zal moeten worden ge daan op het garantiefonds dat gevormd is door overheid 85.000) en het noor delijk bedrijfsleven 85.000). SYDNEY (Reuter) De directeur van de Australische radio-omroep onderzoekt de beschuldigingen volgens welke radio- Australië in de kwestie-Nieuw-Guinea van partijdigheid voor Indonesië blijk geeft. De Australische minister van Posterijen heeft in deze zaak eveneens een onderzoek ge last. „Tot nu toe hebben wij nog geen aan leiding gevonden om de beschuldigingen gegrond te achten," zei de omroep-direc- teur. „Wij hebben geen officiële klacht van •*de Nederlandse arnbassade ontvangen." Over de klacht, dat de omroep Nieuw- Guinea aanduidt als Irian Barat, merkte hij op, dat deze naam reeds langer dan tien jaar wordt gebruikt. De Nederlandse regering heeft in deze kwestie enige tijd geleden haar bezwaren kenbaar gemaakt bij de Australische am bassadeur in Den Haag. Advertentie 54-55. Kamuk en Tipak zaten al die uren huiverend van de kou achter in de ijsgrot tegen elkaar aan gedrukt. Hadden ze maar geweten, dat hun vaders en de ande re mannen zo dicht langs de ijsberg ge varen waren! Maar op dat ogenblik waren ze verborgen geweest in de grot. De kajaks waren al lang weer verdwenen toen Kamuk op stond. Ik ga eens buiten kijken, of er nie mand in de buurt is! zei hij. (Vervolg van pagina 1) In zijn rede, waarmee hij de C.H.U.-zo- merconferentie h^d geopend, behandelde mr. Beernink een aantal actuele politieke kwesties. Zijn oordeel over het beleid van het ka binet-De Quay was gunstig. Met de Ka merverkiezingen van 1963 in het verschiet achtte hij het voorbarig, nu reeds te zeg gen hoe het volgende kabinet zal zijn sa mengesteld. Hij zou voor de C.H.U., even als voor de andere partijen, een minimum van twee ministers wensen. Veel zal af hangen van de vraag hoe de verkiezingen zullen verlopen en wie de fractieleiders zullen worden. De heer Burger (P.v.d.A.) wordt als fractieleider in de Tweede Ka mer opgevolgd door prof. Vondeling. Of deze zal koersen in de richting van verdere oppositie dan wel van deelneming van de P.v.d.A. aan de regering, moet nog worden afgewacht. Of de heer De Kort na 1963 weer als fractieleider van de K.V.P. zal op treden moet ook nog worden afgewacht. Sommigen zien mr. Cals als zodanig, an deren zouden gaarne zien dat mr. Cals op treedt als minister-president. Bij de V.V.D. noemde mr. Beernink de moeilijkheden het grootst. Wanneer prof. Oud zich, onder zekere dwang, gaat terug trekken is het niet eenvoudig voor deze er varen politicus een opvolger te vinden. Het is eigenlijk tragisch dat hij aan het eind van zijn politieke loopbaan te maken heeft met een teruglopen van zijn partij en moei lijkheden in eigen kring. „De heer Van der Putten en Radio-Veronica kijken dit alles met belangstelling aan", zei mr. Beernink. De C.H.U. zal zich na de verkiezingen ook ernstig moeten beraden over de vraag welke houding zij moet innemen inzake de kabinetsformatie. Veel zal afhangen van de formateur, en veel ook van de vraag wie de eventuele partners zullen zijn. Sprekend over het Nieuw-Guineabeleid van de regering zei mr. Beernink dat hij de indruk heeft, dat de laatste maanden tniet- slleeri iir de Verenigde Staten -maar ook daarbuiten al meer begrip is ontstaan voor het Nederlandse standpunt» dat de Papoea's niet in de steek mogen worden gelaten. Mr. Beernink betrok ook de woningbouw in zijn beschouwingen. Hij pleitte voor het geven van meer bevoegdheden aan de ge meentebesturen wanneer er sprake is van plaatselijke bouwcapaciteit die niet kan worden gebruikt. Over het kiesrecht zei mr. Beernink er niet voor te voelen dat een partij-instantie uitmaakt of iemand die met voorkeurstem men is gekozen een zetel kan innemen, zo als bij de K.V.P. Hij wenste een wijziging van de kieswet, waardoor twee lijsten in één kieskring zouden kunnen worden ver bonden. Dan zouden C.H.U. en A.R.P. in bepaalde gevallen hun afzonderlijke lijsten kunnen verbinden, zei hij. De1 Berkelse arts J. F. A. M. O. heeft cassatie aangetekend tegen het arrest van het Leeuwarder gerechtshof, waarbij hij wegens moord op zijn medegevangene A. Lodder tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld. Voor de Hoge Raad zal de Haagse advocaat mr. F. H. Piket in deze zaak pleiten. De deze week door de voetbalvereniging Phenix begonnen actie om het stoffelijk overschot van Willem Boelhouwer, de op Nieuw-Guinea omgekomen soldaat, naar Enschede te laten overbrengen, is nu reeds geslaagd. Het benodigde bedrag, ongeveer 4.000. is bijeengebracht door de leden van Phenix, buurtgenoten en enkele be drijven in Enschede. In Renkum zal zaterdag een standbeeld voor de bij worden onthuld. Het is een draadplastiek, voorstellende een bij in een cel. Het is met de sokkel zeven meter hoog Het standbeeld is gemaakt door mej. J. Esselman te Arnhem. De onthulling op zaterdag valt samen met de tweede Ren- kumse bijenmarkt. Zaterdag en maandag kan men in Renkum ook een tentoonstel ling over de bijenteelt zien. Hartverlamming. In zijn huis in Rot terdam heeft de politie het stoffelijk over schot aangetroffen van de 54-jarige A. H. de Boer, die zeer teruggetrokken leefde en ongeveer drie weken geleden voor het laatst was gezien. Vermoedelijk is de man aan een hartverlamming gestorven. Spek nu goedkoop. „Eet eens een stuk je spek, het smaakt heerlijk met bietjes, stamppot van rauwe andijvie of sla". Dit advies richtte de voorzitter van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees op de open bare vergadering van het produktschap in Utrecht over de hoofden van de bestuurs leden neen tot de huisvrouwen in Neder land. Door de geringe vraag naar spek is het bijzonder goedkoop. Het gevolg hier van is, dat de andere onderdelen van het varken duur moeten worden verkocht, wil het hele dier nog winst opleveren. Het doorregen lapje is dan ook meer dan de helft goedkoper dan de karbonade. Arrestatie. De Haagse politie heeft vijf jongemannen aangehouden wegens 15 diefstallen van bromfietsen en 8 gevallen van joy-riding in de afgelopen maanden. Hoogleraar. Prof. dr. P. Hoekstra, hoogleraar in de zootechniek aan de dier geneeskundige faculteit van de universiteit in Utrecht is daarnaast aangesteld tot bui tengewoon hoogleraar in de tropische vee teelt aan de landbouwhogeschool in Wage- ningen. Prof. Hoekstra heeft als veeteelt- kundige een veel-jarige tropische prak tijd achter de rug. Van Oosterhout naar Made. De ge meenteraad van Made heeft zich akkoord verklaard met de grenswijziging tussen de gemeenten Made en Oosterhout, waarbij een gebied van 190 ha met ruim 1000 in woners van Oosterhout bij Made gevoegd wordt. Dit gebied, het buurtschap Stuive- zand, ligt zeven kilometer van de stadskern van Oosterhout verwijderd. Ontslag gevraagd. Mr. J. N. van Veen heeft eervol ontslag gevraagd als lid van het Hof van Justitie der Nederlandse An tillen. Advertentie op alle in voorraad zijnde courante artikelen. Dit geldt ook voor de zojuist aange komen voor het najaar, evenals voor de nieuwste dessins Alléén op enkele MERKARTIKELEN wordt géén 10 korting gegeven. Doe thans uw voordeel bij Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Haarlem Telefoon 54679 Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie bij Schotland verander de maar weinig van plaats. Het front ervan liep vanochtend over België naar het westen van Frankrijk. Een kleine sto ring in dit front veroorzaakte in ons land regen. Een tweede oceaandepressie naderde vanochtend Ierland. Aan de flank van deze storing zal de wind in Neder land morgen zuidelijk zijn. De lucht, die dan naar Nederland stroomt, is niet koud, maar wel onsta biel Er zullen dan ook enkele buien voorkomen, waarvan sommige mogelijk met onweer. WEERRAPPORTEN CopyHaM R I Maximum-temperaturen s binnen- en buitenland •a3 Neerslag laatste 24 uur. SS <u SS S Den Helder zwaar bew zzw 17 0,3 Ypenburg regen z 18 3 Vlissingen regen windst. 18 4 Eelde zwaar bew zw 20 0,4 De Bilt regen zzw 19 0,6 Twente half bew. zw 22 0,4 Eindhoven regen windst. 19 2 Zd-Limburg zwaar bew z 20 3 Helsinki onbewolkt O 21 0 Stockholm onbewolkt z 21 0 Oslo regen nno 17 2 Kopenhagen regen zw 20 0,3 3 Aberdeen zwaar bew z 18 Londen half bew. zzw 19 0,1 Amsterdam motregen zzw 20 0,3 Brussel zwaar bew z 18 0,5 LuxemDurg zwaar bew z 19 5 Parijs zwaar bew z 27 0 Bordeaux regen O 25 0,5 Grenoble licht bew windst. 27 0 Nice onbewolkt n 25 0 Berlijn zwaar bew zw 23 0 Frankfort zwaar bew zw 23 0 München zwaar bew zzo 23 0 Zürich zwaar bew. zo 22 0 Genève onbewolkt windst 22 0 Locarno onbewolkt windst. 26 0 Wenen licht bew windst. 24 0 Innsbruck half bew windst. 24 0 Belgrado half bew. w Athene onbewolkt nw 31 0 Rome onbewolkt windst. 29 0 Ajaccio onbewolkt no 27 0 Madrid onbewolkt ozo 36 0 Maliorca onbewolkt windst. 30 0 Lissabon half bew. nnw 35 0 Zaterdag 21 juli Zon op 4.44 uur, onder 20.47 uur. Maan op 23.07 uur, onder 9.39 uur. Maanstanden 24 juli 5.19 uur laatste kwartier Hoog en laag water in Mmuiden Vrjjdag 20 juli Hoog water 5.26 -n 17.5" uur. Laag water 1.13 en 13.37 uur. Zaterdag 21 juli Hoog water 6.15 en 18.44 uur. Laag water 2.00 en 14.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2