VELO ZATERDAG COUPONS Asyl heeft een nieuwe beheerder Ruud Haak in Amerika FilmsCTie Fusia vraagt dames AVAROS COR OLY LAMBRETTA SCOOTER COR OLY linoleum balatum cocos vast tapijt loper gordijnstof vitrage flanel japonstof rokstof tinneroy katoen linnen ruitstof ■W Nederlandse sleper trok Italiaan bij Havana vlot Schepen, rederijen en werven ^Brieven aan de redactie IJmond verenigingen vandaag en morgen Medische verzorging tijdens het weekeinde Havenberichten VRIJDAG 20 JULI 1962 5 Diploma-uitreiking St. Eloy VZV-heren ongeslagen waterpolokampioen van hun afdeling ijifiuiden Het Italiaanse .vrachtschip „Roberto Pa- rodi", dat op 10 juli bij Cayo Buenavista aan de westpunt van Cuba dichtbij Havana aan de grond was gelopen, is dinsdag in de haven van Havana aangekomen na te zijn vlotgetrokken door de Nederlandse zee sleepboot „Caribische Zee" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst. De sleep boot staat onder commando van kapitein P. W. J. de Koe en heeft, behalve de of ficieren, een geheel Antilliaanse beman ning. De „Roverto Parodi" (7159 brt.) was met een lading schroot op weg van Tampa naar Japan toen het aan de grond liep. Donderdag 12 juli kwam de sleepboot „Ca ribische Zee" langszij en maakte vast aan het schip, dat 25 voet op een bank vast zat en bodemschade had opgelopen. Een bergingsdeskundige, uit Nederland overge vlogen, nam de leiding van dit karwei op zich. Een deel van de lading werd over geladen in een Cubaans schip. Ongeveer 1000 ton schroot werd overgenomen. Op maandag 16 juli was het Italiaanse schip in zoverre van de bank losgetrokken, dat het wat begon te draaien. Dinsdagmor gen had de sleepboot succes, want het schip kwam vlot. Advertentie en tóch THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 In een tot de laatste plaats be zet Kennemer Theater zijn donderdag avond aan 139 geslaagde leerlingen van de Beverwijkse r.k. L.T.S. de diploma's uit gereikt. De IJmond-bouwprijs, beschikbaar ge steld door Smits bouwbedrijf voor de bes te leerlingen van de school, werd gegeven aan A. Berkhout uit Assendelft voor de afdeling timmeren en aan E. van Rixel uit Beverwijk voor de afdeling metselen. De directeur, de heer T. W. H. Winnubst, overhandigde vooraf aan het schoolbestuur een beeld van St. Eloy. Dit komt in de hal van de school te staan, ter gelegen heid van het eerste lustrum. Verschillende sprekers boden de jon gens hun gelukwensen aan. Er zijn 21 leerlingen toegelaten tot de U.T.S. in Alk maar of Amsterdam. De schoolprijzen, boeken, werden toege kend aan J. Tervoort, J. Heus, beiden afdeling timmeren, en J. Brandjes, afde ling metselen, D. Kerssens, A. Eeltink, C. Groen, allen afdeling metaal, en J. Bak- kum, electriciens. Aan deze avond werk ten mede een knapenkoor en de school- band, onder leiding van de heer A. Lauwe. Na het officiële gedeelte keek men naar het stuk „Wat een leven". Bij de Scheepswerf Fa. S. Seymons- bergen te Amsterdam is de motortrawler Magnolia SCH. 22 gereedgekomen, welke is gebouwd in opdracht van Jaczon Re derij en Haringhandel te Scheveningen Het schip is woensdag van Amsterdam in IJmuiden gearriveerd en vertrok daarna naar Scheveningen. De inhoud bedraagt 343 bruto reg. ton, de lengte over alles 48,30 m., de breedte 7,50 m. en de holte 3,80 m. De hoofdmotor is een 8 cil. In dustrie diesel van 1000 pk. De trawllogger Floris KW. 59, die ge ruime tijd uit de vaart is geweest, ver trok maandag weer ter visserij. Het schip is uitgerust met een nieuwe Bolnes-motor van 300 pk. Er zijn wederom drie Duitse stoomtraw lers voor de sloop verkocht. De Cuxhave ner Hochseefischerei heeft afstand gedaan van de in 1937 gebouwde Pommern BX 297 groot 481 reg. ton bruto en van de PreuS' sen BX 608, welke in 1939 is gebouwd en 657 ton meet. Van de Hochseefischerei Nordstern A.G. te Bremerhaven is de Am tares BX 381 afgevoerd. Dit schip is in 1944 als onderzeeboot jager te Vlissingen gebouwd en werd na de oorlog bij See- beck voor de visserij ingericht en werd in december 1945 als stoomtrawler in de vaart gebracht. De Antares meet 556 reg. ton bruto. Advertentie de mooiste bromscooter Breestraat 108 - Beverwijk (Verkort weergegeven) Gevallenen. Als oud-marinier ben ik zelf uitgezonden geweest naar Nieuw-Guinea in '55-'56 en ik weet dus meer nog dan ve len wat daar verzet moet worden, ook al was er toen niet zo'n bedrijvigheid als nu met de infiltranten. Ook toen werd er door diverse ouders heel veel geld verspeeld aan het indienen van verzoeken en reizen naar Den Haag in verband met de onmisbaarheid van zoon in zaken, van jongens die een steun wa ren in een vaderloos gezin, enz. Is het nu te nemen dat van het belastinggeld (waar op andere manieren 'in onze sa menleving mee wordt gesmeten) niet wordt gezorgd dat de gesneuvelde militairen naar Nederland worden overgebracht? Het is een plicht tegenover de ouders, te be talen voor de tol die zij betaald hebben voor andermans vrijheid. Langs deze weg zou ik gaarne, indien de regering in gebreke zou blijven, 10.- storten in een bepaald fonds om op deze manier iets goed te maken tegenover die ouders. OUD-MARINIER VRIJDAG 20 JULI Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Opening expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Hoeksteen, Santpoort-Zuid, 20 u.: Mu ziek- en zangavond. Openbare leeszaal. Plein 1945, IJmuiden- Oost, 19 tot 21.30 u. Filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21 u. Brulboei, Kanaalstraat, IJmuiden, 19 tot 20.30 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96. IJ- muiden-jOost, 19 tot 21 u. Petruszaal, Ve- nusstraat, IJmuiden, 18.30 tot 19.30 u. Jozefhuis, Velsen-Noord, 19 tot 21 u. Bloemendaalsestraatweg, Santpoort-Z„ 20 u.: Galapremière Jeugdcircus Bas. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77. Velsen-Noord, 10 tot 12 en 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96,- IJ muiden-Oost. 14.30 tot „17.30 u. Jozefhuis, Velsen-Noord, 10 tot 12 en 14 tot'17 u. Hoewel de Haarlemse waterpoloclub Njord voor de verrassing zorgde en VZV reeds dinsdag kampioen van z(jn afdeling was, hebben de Velsenaren de wedstrijd tegen de Helderse Bruinvissen met ruim verschil gewonnen. In het begin was de tegenstand van de Bruinvissen groot en waren de ploegen ge lijkwaardig. Op de lange duur konden de Bruinvissen niet tegen het snelle en steeds wisselende spel van de Velsenaren op. De druk op de Helderse veste werd dan ook steeds groter. Doelpunten bleven de eerste tjjd uit door het goede verdedigen van de Heldenaren. Toch zou VZV vlak voor de rust 2 x doelpunten. Door goed opzwemmen van Jelle Oortwijn en het naar zich toe lokken van de directe tegenstander van Johan Vellinga kwam deze laatste speler in een vrije hoek te liggen en hij maakte geen fout (10). Een van de snelste spelers van VZV Jan Kobes ondernam weldra een rush en sloot die met een drukbal die doel trof (2—0). Direct na de rust scoorde Piet Hamers uit een goed aangegeven bal van Jelle Oortwijn (30). De combinaties bij de VZV-ers vlotten goed, iets wat niet het ge val was bij de Helderse club. De Bruinvis sen speelden slechts over twee man, de midachter en midvoor, iets wat een kolfje naar de hand van de sterke VZV-verdedi- ging was, waarin ook de doelverdediger Meindert Vellinga zijn doel bekwaam en goed verdedigde. Het is soms wel specta culair zoals hij met zijn linkervuist de bal uit de rechterhoek ranselt. De aanvallen van VZV met mooi open spel, vooral in de voorhoede, deden de Bruinvissen in de verdediging steeds paniekeriger spelen, wat resulteerde in een hoekworp. Piet Hamers plaatste goed voor zijn broer Wim Hamers, die op zijn beurt weer op de nu in goede schietpositie liggende Piet Hamers plaat ste, die 40 voor VZV op het scorebord bracht. Weldra was Johan Vellinga weer aan de beurt voor een doelpunt (50). Ten slotte scoorde Piet Hamers nummer zes. Thans staat VZV ongeslagen aan kop met 14 punten ui't 7 wedstrijden, met 48 doelpunten voor en 8 tegen. Dinsdagavond 24 juli 1962 om 19.30 uur speelt de kampioensploeg van VZV de laatste wedstrijd tegen Njord uit Haarlem in de Heerenduinen. Advertentie reeds v.a. ƒ1200.- Breestraat 108 - Tel. 4627 - Beverwijk - t I! Advertentie enz. in onze speciaalzaak Woninginrichting MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN enz. in onze speciaalzaak Textiel MARKTPLEIN 21 IJMUIDEN Profiteert van onze belachelijk lage couponprijzen. IJMUIDEN Artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mej. J. Winter, Evert- senstraat 3, tel. 5259; mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; mevr. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmui den; mej. E. W. Engelhardt, Moerberg- plantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Arts: M. M. C. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181 Haarlem-Noord, tel. 02500- 52956. VELSEN Wijkverpleging: zr. C. E. Th. Man, IJs- selstraat 23, IJmuiden, tel. 02550-8028, IJmuiden, IJmuiden-Oost; zr. M. v. d. Meulenv. Gelder, Kanaaldijk 229, IJ muiden, IJmuiden, IJmuiden-Oost; zr. Floor, Doodweg 53. Velsen-Noord, Vel sen-Noord, Velsen-Zuid, IJmuiden-Oost; zr. A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560-6054. Driehuis, IJ muiden-Oost; zr. K. Langejan. Brede- roodseweg 106, Santpoort, tel. 02560-7477, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD - BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 5300. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: A. Verburg, Prinsesselaan 5, tel. 5551. VELSEN-NOORD - BEVERWIJK EN HEEMSKERK Apotheek: De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek Kronenberg, v. d. Hoopstraat 123, tel. 6851. HEEMSKERK - UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9. Heemskerk, tel. 02512-2266. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: zr. van Stegeren. Laan van Kanaan 107. Beverwijk, tel. 4409. Kraamverzorging: zr. de Ruyter. Laan v. Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Draco van Rotterdam; Victoria, Kopenhagen; IJssel, Rotterdam; Swift, Londen; Stormam, Lowestoft; Nore, Antwerpen; Lingestroom, Londen; Heluan., Jessmgbfjord; Hontestroom, Huil; Alie, Barry; Tjoba, Londen; Tagri, Colchester, ledig voor IJmuiden; Kennemerland, Hamburg; Sirius, Lon den; Sylt, Akast; Marianne, Rotterdam; Havel- lan4, Antwerpen; Meerkerk, Rotterdam; Kulmer- land, Antwerpen; Stella Stromer, Rotterdam; Waverstroom, Dagenham; Shemakha, Lipaja. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Merwede van Rotterdam; Labotas, Gdynia; Reinhardt Dansk, Boulogne; Archimedes, Rotterdam; Bore 9, Tal- zis; Eemstroom, Grangemouth. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Briseis naar Antwerpen; Viskan, Otterbacken; Alk, Ham burg; Niederrhein, Karlstad; Privodine, Bremen, ledig van Zaandam; Strabo, Bilbao; Patria, Kemi, ledig van Velsen; Innamo, Helsinki; Victoria, Leith; Pandora, Londen; Corstar, Darlington; Martha Ahrens, Hamburg; Swift, Harlingen; IJs sel, Rotterdam; Tim S., Gothenburg; Angolakust, Bordeaux; Bolt, Ahrendal; Heinrich Koppelmann, Odense, walsmateriaal van IJmuiden; Nordica, Santa Domingo; Augst Leonardt, Tampa, ledig van IJmuiden; David, Lulea. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Tagri naar Oxelosund, walsmateriaal van IJmuiden; Heluan, Jessingfjord; Minos, Rotterdam; Aldebaran, Hel- singfors. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). „Kijk, dit is mijn afdeling", zegt de kleine donkere mevrouw Dijk, echtgenote van de nieuwe beheerder van het IJmuidense Kerbertasyl. In haar afdeling verzorgt zij vier grote zwerfkatten en zes pensionkatten. „Eigenlijk vijfeneenhalve pensionkat", zegt zij, „want die ene is nog maar zo klein'. Het betreffende diertje, een lapjeskat, loopt jammerend en snorrend tegelijkertijd door zijn ver blijf. In de kooi eronder ligt een oude zwarte poes op gerold te slapen in een warme doos. Ze opent een groot geel oog, staart ons bevreemd aan en sluit het dan weer. De zwerfkatten hebben een gemeenschappelijke kooi, de pensionkatten eenpersoons vertrekjes. „Er zit wel een hoop werk aan", zegt me vrouw Dijk. „Elke dag de kooien schoonmaken, de ver dere verzorging. Maar ik doe het werk graag, dus wat hin dert het dan". Mevrouw Dijk moet ook haar eigen huis houding doen. Zij heeft een zoontje van ruim zeven maanden dat Johan heet. Zij houdt ervan haar bees ten te vertroetelen. Onlangs had zij een Siamees te gast, die op haar schouder sprong als zij zijn kamertje opende om schoon te maken. Gezeten op die plaats volgde hij dan het hele proces. „Geef maar hier hoor", zei- Deze twee prachtige her dershonden werden een week geleden onbeheerd aangetroffen, de ene op het Umuider strand, de andere in de duinen. Zij zijn thans in het Kerbertasyl. <jen de heer en mevrouw Dijk enkele jaren geleden in Sit- tard, waar de heer Dijk in de mijnen werkte. Zij kregen dan van de een of ander een zwerfhond of -kat. „La ter hoefden we het niet meer te vragen, dan kwamen ze uit zichzelf bij ons", zeggen zij. Ruim twee jaar geleden verhuisde het echtpaar naar Beverwijk. De heer Dijk had een baan gekregen bij Hoog ovens. „Toen ik in de krant die advertentie las waarin een asielbeheerder werd ge vraagd vroeg ik voor de gein aan mijn vrouw: heb je zin om asielbeheerdster te wor den? Ze zei meteen ja. En nu zitten we dus hier". Zo werd een liefhebberij tot beroep. Vanaf 1 mei is het echtpaar Dijk in functie. „Vroeger in Sittard als ik terugkwam uit de nachtdienst struikelde ik 's ochtends bij het binnen komen over de honden. Die hadden ze bij mijn vrouw ge bracht". Thans wordt de 36- jarige heer Dijk bijna bedol ven onder de tientallen vier voeters, die tegen hem op springen als hij zich in de honden verblijven waagt. Twee en vijftig honden, waarvan een en twintig in asiel, heeft hij op het ogen blik onder zijn beheer. Per week worden er vijf tot zes zwerfhonden naar het asiel gebracht. „Dan gaat men met vakantie en dan laat men de hond maar los op straat. Het getfeurt ook wel dat zo'n beest ergens uit een auto wordt gezet. Dat vind ik zo zonde. Een dier heeft net als een mens recht op een goede verzorging", aldus mevróuw Dijk. Het Kerbertasiel, dat enige tijd gesloten is geweest, draait nu weer op volle kracht. Het aantal honden- verblijven is uitgebreid, de gebouwen zijn opgeknapt en verbeterd, een verfje heeft de buitenkant 'opgevrolijkt. Ook de ziekenbarak is weer ii^ gebruik, zodat zieke dieren kunnen worden afgezonderd. Binnenkort verschijnt ook de auto van het asiel weer op de Velsense wegen. Deze auto wordt voornamelijk gebruikt voor het halen en brengen van zieke of gewonde dieren en voor de aanvoer van de De heer en mevrouw Dijk temidden van hun gasten. grote hoeveelheden voedsel die nodig zijn; per dag ver slinden de honden een teil vol brood en een gamel met vlees. De heer Dijk, Gro ninger van geboorte, is best te spreken over zijn nieuwe baan. Hij houdt veel van dieren en hij kan knutselen naar hartelust, want knut selen is zijn grote liefhebbe rij, met harmoniumspelen. Behalve het asiel zijn er nog meer zaken, de dieren betreffende. Het zijn kwes ties waar we allemaal wat mee hebben te maken. Het belangrijkste probleem Is wel de overbevolking aan poezen. En wie heeft nooit eens een stookolieslachtoffer op het strand gevonden. Op de vragen' -wat doen we met zo'n vogel? Wat moet de hond eten? Wat doen we in de vakantie met onze dieren? Wij hebben een poes en onze nieuwe buren houden dui ven, wat nu? Het zijn alle vragen waarop de Velsense dierenbescherming een ant woord weet. De Heemskerkse journalist R. Haak, die, zoals we reeds eerder in deze rubriek schre ven, op reis is door de Ver enigde Staten, schrijft ons' Ik blijf acht weken in Ga ry. Samen met een Deense jongen. De eerste week wa ren we bij de familie Todd. die een schitterend huis be woont. gelegen in een enorm park met golfvelden. Vader, moeder en zoon bezitten elk een grote wagen. Toch moet de zoon in zijn vakantie wer ken om de 1700 dollar, die jaarlijks nodig zijn voor stu die aan de universiteit, te verdienen. Gary is een voor stad van Chicago. In Chicago woonde ik een baseballwed strijd bij. Eerst werd in hoog tempo op een hammondorgel het Amerikaanse volkslied gespeeld. Allen stonden op en ontblootten de schedel. Er waren honderden jongens en mannen met geldwisselappa- raatjes op de heup. Zij prezen hun waar, bier en dozen met com-pops aan. Een Amerikaan hee£t geen base ballwedstrijd gezien als hij in het stadion geen bier heeft gedronken. Gary is een jonge stad, nog geen zestig jaar oud, en ligt aan het Michiganmeer. De stad dankt zijn ontstaan aan ae vestiging van het hoog- ovenbedrijf; de United Steel Campany bezit er twaalf hoogovens en tal van staal fabrieken. Evenals in de IJmond heeft men er te kampen met het luchtveront- reinigingsvraagstuk. De stad ;s bijna altijd in nevelen ge huld. De ploegendienst is ge woon, alleen liggen de tijden anders. Om twaalf uur s nachts gaan de arbeiders in auto's naar hun werk. Een wielrijder is in Gary een bezienswaardigheid, evenals een scooter- of motorrijder. Er wonen in Gary 120.000 mensen, waarvan 40 percent kleurlingen. Men woont er niet in flats, de meesten be zitten een laagbouwwoning. Er zijn enkele krottenwijken. Ik ben twee dagen de gast geweest van de Illinois Bell Telephone Company. Zo'n company is particulier bezit; het publiek kan aandelen kopen. Door dit systeem is ue serviceverlening groot. De klant is inderdaad koning. Hij deelt mee in de winst. De service-verlening betreft met uitsluitend het verstrek ken van inlichtingen over telefoonaangelegenheden. De Bell Company wil daadwer kelijk meehelpen aan de ver betering van het gemeen schapsleven in de Verenigde Staten. In Gary bijvoorbeeld heeft Bell het initiatief geno men tot het aanbrengen van apparaten in schoolgebou wen om het vandalisme te bestrijden. De toestellen zijn in de scholen verdekt opge steld. Zij geven verdachte geluiden rechtstreeks door naar het politiebureau of de surveillancewagens. Enkele jaren geleden was het vanda lisme zo erg, dat men besloot in de meeste scholen van der gelijke „voice-channels" aan te brengen. Dit werd natuur lijk geheim gehouden. Dank zij dit waarschuwingssysteem heeft de politie vele daders van vernielingen kunnen aanhouden. In de Verenigde Staten zijn 3000 telefoonmaatschap pijen werkzaam. De Bell Company verzorgt 83 percent van het telefoonverkeer. In de laboratoria wordt hard gewerkt aan de plannen voor een wereldomvattend telefoonsysteem. Verwacht wordt dat in 1980 100 mil joen telefoongesprekken per jaar zullen worden gevoerd tussen de Oude en de Nieuwe Wereld. De verwachtingen met satellieten zijn wat dit betreft hoog gespannen. Zo beeft iedere man en vrouw, werkzaam bij de Bell Com pany met spanning het lan ceren van de Telstar gevolgd. De tafeltennisvereniging Fusia, in 1960 ontstaan door fusering van Champion uit Driehuis en het IJmuidense Kriemhilde, heeft ernstig te kampen met damesgebrek. Van de twintig senioren leden behoren er namelijk slechts vier tot 't „zwakke" geslacht. Over junioren be schikt de vereniging nu ook niet bepaald in groten getale. Het zijn er zes. „Dames en junioren, we kunnen ze best gebruiken", zegt secretaris W. K. Homburg. „Voorlopig zelfs in ongelimiteerde hoe veelheden. En het zal ze best bevallen bij ons want de clubsfeer is werkelijk uitstee kend." Fusia wil de komende competitie ingaan met vier junioren-, vier heren- en een damesteam. De club komt uit in de vierde klasse afdeling Kennemerland van de Neder landse Tafel Tennis Bond. Het juniorengebrek van Fusia werd vooral het afge lopen seizoen nijpend, omdat vier junioren wegens het be reiken van de zestienjarige leeftijd overgingen naar de senioren. Toch konden er nog drie teams worden gevormd. Leider van de junioren is de heer J. L. Menist, die onlangs een onderlinge juniorencom petitie órganiseeerde. Flip Homburg won die voor de rweede keer. Hij ontving een medaille. Tweede werd Her- ke Voorburg en derde Jacob Borst. De heer Menist won de door de heer W. Mooy beschikbaar gestelde wissel beker in de onderlinge se niorencompetitie. Hij ont troonde mejuffrouw G. van Beelen, die vorig seizoen de eerste plaats behaalde. Zij werd nu tweede, de heer G. van Aalst derde. Fusia heeft de beschikking over de gymzaal van de Moerbergschool aan de Kerk straat in IJmuiden. De ju nioren spelen er elke dins- Ook de filmserie die de Velser Kunstkring „Voor Al len" voor het seizoen 1962 1963 heeft samengesteld staat in het teken van het tienjarig bestaan van de kunstkring. Aan de vier filmavonden wordt aan de serie een extra voorstelling toegevoegd en wel een optreden van het Tingel Tangelcabaret van Marijke en Sieto Hoving. Het programma van de filmserie in het lustrumjaar luidt: Woensdag 12 septem ber 1962: „Come back Afri ca", de verfilming van het ieven van de inheemse Zuid- af rikaanse bevolking temid den van de blanke ingezete nen. Woensdag 17 oktober 1962: „De dame met het hondje", de Russische film naar de novelle van Anton Tsjechow. Woensdag 12 de cember 1962: „Wir Keller- kinder", een satire op het leven in Nazi-Duitsland voor, tijdens en na de oorlog. Dins dag 29 januari 1963: Het Tin- gel-Tangel-cabaret, de jubi leumvoorstelling. Woensdag 3 april 1963: „The lord, the lady and the butler", een luchtige, Britse amusements film tot besluit van het sei zoen. De voorstellingen worden gegeven in het City-theater. dagavond van zeven tot half- negen. Van half negen tot elf uur die zelfde avond spe len de senioren hun compe titiewedstrijden. Op donder dag is er dan nog een club avond. Personen ouder dan zestien jaar kunnen zich al lid van Fusia aanmelden bij W. K. Homburg, Hofdijklaan 27, Driehuis, tel. 6271; jongeren kunnen terecht bij J. L. Me nist, Zeeweg 173, tel. 4358 (winkel). Voorzitter is de heer W. W. M. Koelemij, Trompstraat 22, tel. 8402, penningmeester R. de Boer, Herculesstraat 27. Commissaris van materiaal is de heer D. Plug, Willems beekweg 15. Fusia houdt tot 21 augustus vakantie. Dan gaat men weer van start. De competitie begint in oktober

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5