igpijke deling Mededeling Sterke verdeeldheid over het rapport - Witteman Concert in „De Hoeksteen in Santpoort—Zuid STICHTING „VRIENDEN VAN VERONICA" Mensenhee mensen nieuwe musical van Mies Bouhuys en Walter Kous Wereldmuziekconcours in Kerkrade geopend Nagelaten oeuvre van John bracht bijna een miljoen op Operazangeres slaat criticus in het gezicht 4 II N.R.U.-dirigentencursus leidde 614 gegadigden op luisterviskaart RADIO VERONICA OFFICIEEL! RADIO VERONICA LEGAAL! AANKONDIGINGEN en BESCHOUWINGEN ZATERDAG 21 JULI 1962 .i - rwm 99 De radio geeft zondag De radio geeft maandag elevtstefiro gramma V-. gv v LINKS EEN HARINGKAR, rechts een antiquiteitenwinkel en de respectieve eige naars daarvan met familie een mooie diepe vetedie leidt tot het opwerpen van een muur van tonnen midden over de straat, die aan het slot van de geschie denis het toneel wordt van een even mooie en diepe verzoening. Want de liefde van de dochter links voor de zoon van rechts vereffent het leven van de straat in har monie. Dat is het verhaal van de musical, waarvoor Mies Bouhuys de tekst en Wal ter Kous de muziek schreef en die giste ren in De Kleine Komedie in Amsterdam door de Toneelgroep Centrum in première werd gebracht onder de titel „Mensen, hee mensen". MOGE DE INTRIGE dan al een herken baar stramien hebben, het gaat bij een musical om de toon en wie zich kan voor stellen wat hij zou voelen als hem in een Amsterdamse straat de kreet „Mensen, hee mensen" in de oren zou klinken, die weet ook welke toon deze musical heeft: direct aansprekend, open en vertrouwd, ge moedelijk met een kans op „heibel". Of zou het nu al zo zijn dat de uitroep „Men sen, hee mensen" voor ons de lading van de musical heeft gekregen en deze tekst en toonverklaring een interpretatie achter af is? Het zal wel een wisselwerking zijn, want deze musical heeft de Amsterdamse sfeer als inzet, zoals ook Mies Bouhuys' eersteling op dit gebied: „Alle wegen gaan naar Amsterdam." MIES BOUHUYS heeft talent voor de zo moeilijk definieerbare vorm van de muzi kale komedie. Zij heeft het verhaaltje ge bruikt als leidraad voor een veelheid van sketches, dansjes, liedjes, dialogen, „mas sa"-scènes (in totaal zeventien acteurs en actrices), waarin het gemoed van de toe schouwer op velerlei wijze wordt beroerd het spel heeft een gezellig-satirische in slag, een oprecht-sentimentele, een puur humoristische, een critische, zowaar ook een echte generatie-aanklacht, waarbij voor de jeugd wordt geopteerd. Misschien is het allemaal wel iets te „volgestopt" en kreeg de musical niet de tijd om op zijn eigen maat uit te drijven en door de mengvormen heen zijn eigen vorm te krij gen; zoals veel veldbloemen nog geen veld- boeket maken. Maar dat is meer een over weging achteraf, want de toeschouwer ver liest zich telkens opnieuw in de verrukke lijke spontaniteit waarmee de Centrum spelers „Mensen, nee mensen" een ver overende frisheid soms zelfs ademloos heid geven. IN DE EERSTE PLAATS moet dan re gisseur Walter Kous genoemd worden, die zijn mensen notabene in de vakantie periode zo'n enthousiasme heeft inge geven, dat het borg staat voor de zes weken die de musical in De Kleine Kome die zal lopen. Voorts gaf Sara Heyblom als de eigenares van de antiekzaak, een uitstekende uitbeelding van de dame, die achter de fagade van haar waardigheid De staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen mr. Y. Scholten heeft vrijdag in de concertzaal te Kerk rade het vierde wereldmuziekconcours ge opend. Dit geschiedde tijdens een plech tigheid die o.m. werd bijgewoond door de ambassadeurs en consuls van België, Luxemburg en Frankrijk, de bisschop van Roermond, de consul van Spanje, de gou verneurs van Nederlands- en Belgisch Lim burg en vertegenwoordigers van de West- duitse, de Zweedse en de Zuidslavische regeringen. Militairen van het garnizoen Maastricht hesen de vlaggen van de 21 deelnemende naties onder daverende kanonschoten, ter wijl het Wilhelmus en het Israëlische volks lied werden gespeeld. Het laatste volks lied werd uitgevoerd omdat het Nationaal Jeugdorkest van Israel, de trotse be zitter is van de W.M.C.-wisselprijs, een zil veren lier, beschikbaar gesteld door Ko ningin Juliana. De plechtigheid werd op geluisterd door een koor van 300 mannen, leden van verschillende zangkoren in Kerk rade. Hierna volgde het galaconcert door het Concertgebouworkest onder leiding van Bernard Haitink, dat werken van Berlioz, Beethoven, Henkemans en Strawinski ten gehore bracht. De nagelaten schilderijen van de Britse schilder Augustus John, die in oktober op 83-jarige leeftijd is overleden zijn thans op een veiling verkocht voor 99.540 pond of ruim een miljoen gulden. Er was een grote menigte aanwezig in de veilingzaal Christie's bij de veiling van de 70 schilderijen en 115 tekeningen die John gemaakt heeft in de jaren tussen 1900 en 1956. Al deze werken werden na zijn dood in zijn atelier aangetroffen. Een zelfportret van de schilder bracht 90.000 gulden op. Een portret van zijn vrouw uit 1911 85.000 gulden. Nell Kopen, Wim van den Brink, Simone Rooskens en Leen Jongewaard in Mies Bouhuys' musical „Mensen, hee mensen geen intrige vermijdt om de haringkar weg te krijgen. Wim van den Brink ex celleerde als de haringman, die in zijn edele verontwaardiging toch nog tijd vindt om „waardig, waardig" te roepen. Boven dien had hij een heerlijke manier van zin gen. echt goéd-slecht. Leen Jongewaard als de linke glazenwasser die van beide straatwalletjes snoept verwierf enkele open doekjes met zijn geinige typeringen en blanke-onschuldvertoon; zijn liedjes zong hij in de beste traditie van de lekker uit halende Amsterdamse straatzangers. Het jonge stel dat de volledig heersende on min in liefde doorkruist, werd door zoon van de „antiek" Piet Römer, uitstekend zingend en acterend, en dochter van de „haring" Simone Rooskens, lief en bijde hand, op echte musicalmaat gespeeld. Nell Koppen oogstte enkele open doekjes met haar héél gewoon vrouw-van-de-haring- man zijn. Decors en kostuums waren ontworpen door Herman Gordijn. Het leuke decor overwon zelfs de bezwaren van het te kleine toneel. ALBERT MOL had de choreografie die op het te kleine toneel van deze zaal nog niet helemaal tot haar recht kon komen. De licht aansprekende muziek en plezie rige liedjes van Walter Kous voldeden heel goed. Met „Mensen, hee mensen" is Am sterdam een nieuwe vorm van zomeramu- sement rijker die het tegen ons klimaat kan opnemen. Ton Neelissen BRISBANE (Australië) (AP) De 31- jarige Urugayaanse operazangeres Ana Raquel Satra heeft de 63-jarige criticus dr. William Lovelock in de foyer van het Majesty-theater in Brisbane met een leren handschoen in het gezicht geslagen. Het incident speelde zich af gedurende de pauze in een voorstelling van „Ariad ne auf Naxos", maar de aanleiding was de recensie die Lovelock had geschreven over de opvoering, de vorige avond, van „La Traviata" in een ander theater, gevat de bewegelijke obligate fluitsolo speelde. Tine van Raalte zong met opval lende zuiverheid, duidelijke dictie en met een heldere klank die op de hoogtepunten van stemglans de rijke mogelijkheden van haar zangkunst kon aantonen. Eenzelfde indruk maakte zij met Hendrik Andriessens „Fiat Domine" en met het innemend-een- voudig en verfijnd gezongen „Heer Jezus heeft een hofken" besloot Tine van Raai te haar aandeel in dit concert. Albert Mei lof heeft zich ook kunnen onderscheiden met de Fluitsonate in G van J. B. Loeillet, een vertolking, die opviel door mooie toon- vorming en een bijzonder ontwikkelde vin gertechniek. De grote belangstelling, die voor de „Hoek- steen"-concerten getoond wordt, heeft de organisatoren' daarvan doen besluiten na de zomer weer met een nieuwe reeks te beginnen. De internationale dirigentencursus 1962 van de Nederlandse Radio Unie is vrijdag avond met een afscheidsbijeenkomst in kas teel De Haar te Haarzuilens besloten. De vice-voorzitter van de N.R.U., mr. H. W. van Doorn, deelde mede, dat se dert de oprichting van de cursus 614 ge gadigden uit 37 landen, verdeeld over alle werelddelen, zich hadden aangemeld. Van hen werden 214 uit 26 landen toegelaten, van wie 47 Nederlanders (20 percent). Er werden 110 toehoorders uit 17 landen toe gelaten. Mr. van Doorn herinnerde aan de car rière van de Nederlandse oudcursisten Ber nard Haitink thans dirigent van het Con certgebouworkest, Frits Knol, assistent dirigent van het Utrechts Stedelijk Orkest, Frits Kox, Eli Poslawski en Charles de Wolff. De drie laatstgenoemden verricht ten voor Nederlandse orkesten herhaalde malen gastdirecties. Mr. Van Doorn deel de vervolgens mede dat de Nederlandse cursisten Fons Rats en Bert Esser, in het kader van het „Plan jonge dirigenten" in het komende concertseizoen stageren zullen bij de USO en bij het Symfonie orkest van Edinburgh. Aan het slot van zijn toespraak maakte mr. Van Doorn bekend dat de Italiaanse regering prof. Franco Ferrara met de zil veren medaille voor onderwijs en kunst had onderscheiden. Advertentie Dat in Nederland behoefte bestaat aan een radio- omroep, die voornamelijk lichte en prettige ontspan- ningsmuziek uitzendtwie twijfelt daar nog aan! Radio Veronica - zij het gesteund door adverteerders - streeft tot veler voldoening naar een volledige bevredi ging van deze bestaande muzikale behoefte in ons land. Teneinde Radio Veronica bij dit streven daadwerkelijk en moreel te steunen, is op 3 juli 1962 bij notariële acte opgericht: .VHI1NDEN VAN VERONICA* 4 STICHTING t* fi vp*r»virA* A. Deelnemer 1962/63 -Vt 025 Cootribotl* f 1.» per jur Pe»bej 14 Hü*ra#o Geo >140} M bum «u poenig*. C Pnnu, Hflro •OiuJergtUkené# geeft zich hierbij op «Ie deelnemer. Veem Street. Pleet# ••▼.p. in blobletter# Invullen Stichting ••Vrienden r. Teroniee" Ifd. Postbus H SILVER SUB Deze Stichting stelt zich ten doel ook bij de overheid begrip te kweken voor de door honderdduizenden, zo niet miljoenen Nederlanders erkende nuttige functie van een dergelijke omroep. U, die Radio Veronica een warm hart toedraagt, kunnen wij bij dit beroep op de overheid niet missen. Want met Uw hulp, die U kunt geven door U op te geven als deelnemer aan de Stichting „Vrienden van Veronica" willen wij dan gezamenlijk trachtén voor Radio Veronica een officiële erkenning te verkrijgen. Voor dit deelnemerschap vragen wij U f 1,- per jaar, waarvoor U behalve een foto van het populaire radio schip nevenstaande „Luisterviskaart" ontvangt. Wij verwachten deze gulden per persoon niet in zijn geheel nodig te hebben voor deelnemersadministratie en het toezenden van de „Luisterviskaart". Daar de Stichting geen enkele winst beoogt, heeft het bestuur derhalve besloten - en naar wij vertrouwen met Uw goedkeuring - het overblijvende bedrag ten goede te laten komen aan liefdadige instellingen. Een en ander geheel onder controle van een N.l.v.A. accountantskantoor. Luisteraars, die met het streven van deze Stichting sympathiseren kunnen zich op de volgende wijze als deelnemer opgeven: a) Door het zenden van een briefkaart aan de Stich ting „Vrienden van Veronica", afd. H.D.Postbus 14 te Hilversum en aan de adreszijde f 1,- aan extra postzegels bij te plakken. b) Door storting van f 1,- op de girorekening van de penningmeester der Stichting: C. Petrus, postgiro 38405, Hilversum Afd. h.D. c) Door het zenden van een postwissel ad f 1,- aan de Stichting „Vrienden van Veronica" Postbus 14 te Hilversum. Afd. 'H.D. Onmiddellijk na ontvangst zenden wij U dan onze „Luisterviskaart" en een foto van het populaire radio schip. Het Bestuur van de Stichting „Vrienden van Veronica" Maak ook Uw vrienden en kennissen deelnemer aan de Stichting „Vrienden van Veronica" tot bereik van Uw en ons ideaal: Voorgedrukte aanmeldingskaarten worden op verzoek in ieder kwantum toegezonden. Morena. De Duitse toneelspeelster Erna Morena is vrijdag te München ge storven. Zij is 77 jaar geworden. In de tijd van de „stomme" film was zij vaak de tegenspeelster van Konrad Veidt. ER HEERST STERKE verdeeldheid over het rapport-Witteman, waaruit zoals wij uitvoerig hebben bericht de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, de voorstellen heeft'overgenomen inzake herclassifi catie van de orkesten en de hogere salariëring der orkestmusici. De voorgestelde nieuwe classificatie is dus 1) Concertgebouworkest, 2) Residentie-Orkest, 3) alle overige gesubsidieerde orkesten, waaronder het N.Ph.O. In de thans nog geldende classificatie zijn er vijf klassen, namelijk ook het Utrechts Stedelijk Orkest en het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Wij publiceerden reeds dat het Concertgebouw orkest de nieuwe voorstellen met bitterheid heeft ontvangen, dat het Residentie- Orkest zéér tevreden is, dat het bestuur van het Verbond van Verenigingen van Leden der Nederlandse Symphonie-orkesten een protesttelegram naar de staats secretaris heeft gestuurd, evenals de stichting Rotterdams Philharmonisch Orkest, dat thans alle overige orkesten tot zijn niveau ziet opgetrokken. THANS HEEFT OOK de Nederlandse Toonkunstenaarsbond zijn teleurstelling over de voorstllen uitgesproken. De bond zegt bitter dat men dergelijke voorstel len had kunnen verwachten van de Com missie- tVitteman waar geen directe belang hebbenden in vertegenwoordigd waren. De bond acht het de hoogste tijd dat de staats secretaris overleg opent met de orkestbe- sturen en de drie vakorganisaties. „Al leen zulk een overlegorgaan kan voor het orkestwezen beslissingen nemen, die op de hoogte liggen van de werkelijke be hoeften van de orkesten". De Nederlandse toonkunstenaarsbond stelt zich op het standpunt dat de rijksoverheid zich garant behoort te stellen voor een sluitende ex ploitatie van de orkesten; „Het mecenaat is voorbij, spreiding en peil van de mu ziekcultuur is een overheidszaak". DE NIEUWE KLASSENINDELING wordt door de N.T.B. „niet anders dan een met een artiktiek sausje overgoten financiële aangelegenheid" genoemd. „Wel zijn de artistieke prestaties van 't Concertgebouw orkest aanleiding dit orkest tien percent hoger te honoreren dan het Residentie- Orkest, en dit laatste tien percent boven de overige orkesten, maar welke artistie ke maatstaven werden aangelegd voor de vaststelling van de loonsverlagingen van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, het Utrechts Stedelijk Orkest en alle andere orkesten verneemt men evenmin" aldus de N.T.B. (op 16 juli hebben wij gepubli ceerd dat het N.Ph.O. de uit de nieuwe classificatie voortvloeiende loonsverhoging met vreugde heeft begroet. Red.). DE OPMERKINGEN en adviezen ten aanzien van de salariëring van de orkest musici hebben de N.T.B. teleurgesteld. Een salaris van 4800 gulden (inclusief A.O.W. toeslag) voor een musicus die ze ven of meer jaren gestudeerd heeft, noemt de N.T.B. een belediging. „Dit salaris is minder dan wat een ongeschoolde arbei der in oktober 1960 in de industrie ver diende, namelijk 4940 gulden. Bovendien zouden de jonge musici, indien het voor stel van de commissie zou worden aan vaard, een loonsverlaging krijgen, ja zelfs geld terug moeten storten. Volgens de laat ste vaststelling van het College van Rijks bemiddelaars was het minimumsalaris in de vijfde klasse 4500 gulden plus de A.O.W. toeslag plus de huurcompensatie 1960 en in de meeste orkesten de 500 gulden con tracttoelage. Voor Rotterdam en Utrecht is dit nieuwe minimumloon een buitenge woon grote verlaging. Rotterdam betaalt thans minimaal 5700 gulden en moet gaan betalen 4800. Het voorstel tot verhoging van de maximumsalarissen voor de musi ci in de groep restorkesten vindt de N.T.B. niet onbelangrijk. SCHERPE PROTESTEN tegen het rap port zijn door het Rotterdams Philharmo nisch Orkest verzonden aan de staatsse cretaris van Onderwjs, Kunsten en Weten schappen, de minister van Sociale .Zaken en Volksgezondheid, de Stichting van den Arbeid, het College van Rijksbemiddelaars, het gemeentebestuur van Rotterdam en de provinciale staten van Zuid-Holland. Bij zonder gegriefd blijkt men in Rotterdam te zijn over het feit, dat het Residentie Or kest hoger geklassificeerd is dan het Rot terdams Philharmonisch Orkest. Voorzit ter mr. Wakkie zei tijdens een perscon ferentie dat in Rotterdam geen bezwaren zouden zijn gemaakt al was men hier van ook geen groot voorstander indien alle gesubsidieerde orkesten over een kam waren geschoren met uitzondering van het Concertgebouworkest. Nu er toch een uit zondering is gemaakt alleen voor het Re sidentieorkest, is dat in Rotterdam moei lijk verteerbaar. De artistieke problemen worden in het rapport van de commissie niet of nauwelijks behandeld, aldus mr. Wakkie. Wat de salarissen betreft is een politiek gevolgd die sociaal gezien niet meer van deze tijd is. Voor de gehele gevolgde werkwijze had mr. Wakkie dan ook geen goed woord over. De werkne mers zijn niet gehoord, de werkgevers nauwelijks. Van een loongesprek als zo danig is geen sprake geweest. DE VERENIGING van Leden van het Residentieorkest heeft aan het bestuur van het Orkestenverbond doen weten, dat zij per 19 juli 1962 uit het Orkestenverbond treedt. In het Orkestenverbond was volgens de Vereniging overeengekomen, dat de aan gesloten leden van de Nederlandse sym fonieorkesten zich zouden onthouden van een oordeel over de classificatie van de Nederlandse symfonie-orkesten. In een communiqué heeft het Verbond met name de status van het Concertgebouworkest on juist genoemd. Hiermede overschreed vol gens het oordeel van de Vereniging van Leden van het Residentieorkest het Orkes tenverbond als overkoepelend orgaan niet alleen zijn bevoegdheden, maar paste het tevens discriminatie toe op zijn leden. De reeks concerten, die gedurende dit seizoen in het kerkgebouw „De Hoek steen" van de Nederlands Hervormde Ge meente te Santpoort-Zuid is gege ven, werd vrijdagavond besloten met een muziekuitvoering, waarvoor de medewer king verkregen was van de sopraan Tine van Raalte, de jeugdige fluitist Albert Meilof en zijn vader Jene Meilof, die het nieuwe orgel zou bespelen bij zelfstandige vertolkingen en bij begeleidingen. Jene Meilof had voor dit concert orgel werken gekozen, die voortreffelijk pasten bij het klankkarakter van het orgel. Het instrument heeft weliswaar een beschei den register-dispositie, maar daarin zijn de toon-timbres in een voorbeeldig even wicht, ook voor wat de sterktegraad be treft, opgenomen. Het orgel kan zichzelf zijn met werken uit het begin van de Re naissance en de Barok-periode, en even on gedwongen kan het dienstbaar gemaakt worden aan hedendaagse orgelmuziek, wanneer althans de componist besef heeft gehad voor de ware orgelklank. Op dit concert kon Jene Meilof aanto nen hoe uitnemend de klankenrelatie van het orgel is met de Variaties over „Mein junges Leben hat ein End" van J. P. Sweelinck, met drie orgelkoralen en een Trio van Johann Sebastian Bach en met de Variaties over „Frisch auf, gut G'sell" van Hugo Distier, een thema dat wel lijkt afgeleid te zijn van ons „Merck toch hoe sterek". De organist gaf van deze werken gezonde, ritmisch kernachtige en duidelij ke interpretaties, met zorg voor doeltref fende registraties. In eenzelfde vertolkings sfeer hield hij ook zijn begeleidingen. Allereerst bij de voordracht van de Can tate „Hemmet den Eifer" van G. Ph. Te- lemann door Tine van Raalte,waarbij de jonge Albert Meilof kwiek en muzikaal- Satra deelde aan interviewers het vol gende mede: „Ik had Lovelock laten ver zoeken, mij in de foyer te ontmoeten. Ik voegde hem enkele Engelse woorden toe die ik heb geleerd en koos ze zorg vuldig. Toen trok ik mijn handschoen uit en gaf hem flinke klappen op beide wan gen. Ik was van plan geweest hem met mijn zware ring met turkoois een stomp op zijn neus te geven, maar besloot op het laatst hem die te besparen. Ik wilde niet dat er bloed zou vloeien". Toen men haar vertelde dat er geruch ten liepen, volgens welke zij zich „als een viswijf" had uitgedrukt, zei Satra: „Ik heb gezegd wat ik juist achtte, maar ik ben zeker geen viswijf". Lovelock, die directeur van het Staatsconservatorium voor muziek van Queensland geweest is, zei later „Ik was verbijsterd. Dit is de eerste keer, dat ik door een operaster in het gezicht werd geslagen en zulke taal moest aanhoren. Ik blijf erbij, dat zij vals heeft gezongen". Schrijvende over het eerste optreden te Brisbane van Franco Brozzesi als Alfre do in „La Traviata" had Lovelock opge merkt: „Hij heeft niet zelden de neiging, vals te zingen waarbij mevrouw Satra hem als Violetta het voorbeeld gaf. Einde. In de twaalf maanden voor 31 maart van dit jaar zijn in Engeland drie honderd bioscopen gesloten, zo heeft de filmraad in Londen in haar jaarverslag bekendgemaakt. Burgemeester. Tot burgemeester van Zwartsluis is benoemd de heer J. G. Buy- nink, thans gemeentesecretaris in Medem- blik en lid van de anti-revolutionaire partij. HLVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR 20 00—24.00 AVRO. VARA 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Holland Festival 1962: Strijkorkest: oude muziek. 10.40 Lieve ouders.., brieven van kinderen. 11.00 Lich te grammofoon muziek. AVRO: 12.00 Theater-or kest met zangsoliste. 12.30 Sportberichten 12.32 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Medede lingen of grammofoonmuziek 13.20 Verzoekpro gramma voor de soldaten. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Concertgebouw-orkest en soliste: Klassieke en moderne muziek. 15.00 Dansorkest en zangso listen. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Walsorkest. 17.30 Voor de jeugd 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Protestantse kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De Open Deur, lezingen. AVRO: 20.00 Nieuws 20 05 Traumiinsel, operette (gr.). 21.00 Een reis door jong Afrika, gesprek (I). 21.15 Muziek uit Afrika (gr.). 21.30 Lichte grammofoonmuziek 22.00 Rijk dom der welluidendheid (gr.): klassieke muziek 22.30 Nieuws. 22 40 Actualiteten 23,00 Zang en piano: lichte muziek. 23.20 Strijkkwartet (gr klassieke muziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12 15 KRO. 17 00 Convent v. Kerken. 18.30 NCRV 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Kerkorgelconcert (gr.): klassieke muziek. 8.25 Inleiding Hoogmis. 9.00 Plechtige Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en water standen. 9.45 Bariton en orgel: psalmen. IKOR: 10.00 Muziek voor de zondag. 10.15 Inleiding op de kerkdienst. 10.30 Nederlands Hervormde kerk dienst. 11 30 Vraag en antwoord 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. NCRV: 12.00 Klassieke nmuziek (gr.). KRO: 12.15 Populaire grammofoon muziek. 12.35 Instrumentaal kwartet met zang- solistenlichte muziek. 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 Studentikeus: studenten zingen. 13.40 Bariton en piano: klassie ke liederen. 14.05 Strijkkwartet: klassieke mu ziek. 14.45 Europese volksliedjes. 15.10 Voor elk wat wils (gr.), 16.00 Grammofoonmuziek. 16.15 Sport. 16.30 Koorzang Convent v. Kerken: 17 00 Gereformeerde kerkdienst NCRV: 18.30 Alt en kerkorgel. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19 05 Meis jeskoor 19 25 Grammofoonmuziek. 19.30 De open baring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nieuws 20.00 Een avond in Ierland. 21.30 Do-Re-Mr licht programma. 22.20 22.25 Het boek van de dag 22.30 Nieuws, 22.40 Avondgebed. 22.55 Brabants orkest en soliste: Moderne muziek. 23.40 Gitaar spel (gr.). 23.55—24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. 9.30 ds. P. N. Kruyswijk van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal - uitzending dienst voor belangstellenden. 16.00 ds P N Kruyswijk. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsorkest en zangso list. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten 14 00 Opera- en Belcantoconcert. 15.30 Gevarieerde muziek en sportreportages. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 18.00 Pianorecital: klassieke en moderne muziek 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Amuse mentsprogramma 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55—24.00 Nws! HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10 00 VPRO ,r„„„ 10.20—24.00 VARA. VARA. 7 00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gr.). 8.00 Nieuws en socialistisch strijd lied. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 8.35 Moder ne muziek (gr.). 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Lichte grammofoonmuziek (9 35 9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Want ieder mens draagt een naam, overdenking. VARA: 10.20 Zes tig minuten voor boven de zestig. 11.20 Voor dracht. 11.35 Altviool en piano: moderne muziek 12.00 Salonorkest en zangsolist. 12.30 Mededelin gen ten behoeve van land- en tuinbouw 12 33 Voor het platteland. 12.38 Instrumentaal kwintet- lichte muziek. 12.55 Europees honkbalkampioen- sehap in Amsterdam. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Dansorkest en zangsolisten 13.45 De gebroken zuilen van Hercules, lezing over Spanje en Portugal (III), 14.00 Alt, orgel en cello: klassieke en moderne muziek. 14.30 Voor de jeugd. 15.15 Rijnlandse muziek (gr.) 16.00 Oude liedjes. 16.15 Weerklank, muziekrevue. 17 00 Instrumentaal kwintet. 17.25 Politiekapel. 17 50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar 18 20 Instrumentaal kwintet: lichte muziek. 18.40 Jazz muziek. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Rege ringsuitzending; Herman Stok presenteert de ra- rio-zilvervloot 19.30 Holland Festival 1962: strijk kwartet: klassieke muziek. 20.00 Nieuws, 20.05 Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 20.35 Op de praatstoel. 21.00 Concertgebouw-orkest: klassieke muziek. 22.20 Actualiteiten.. 22.30 Nieuws. 22.40 Balletmuziek (gr 23.05 Woorden met stilte er om heen, poëzieprogramma (III) 23.25 Lichte grammofoonplaten. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV 7.00 Nieuws. 7.10 Te Deum laudamus (gr.). 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8 35 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Lichte grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke muziek (gr.). 10.20 Rondom het Woord: etherleergang. 1105 Twee sopranen en piano: klassieke duetten. 11.35 Elk wat wils (gr.). 12.10 Lichte grammofoonmu ziek. 12.25 Voor boer én tuinder. 12.30 Medede lingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12 33 Accordeon-ork. 12.53 Grammofoonmuziek, even tueel actualiteiten 13.00 Nieuws. 13.15 Licht en semble. 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.30 Koninklijke Miltare Kapel. 15.15 De zevensprong, vakantiewedstrijd. 15.30 Cellore- cital (gr.): moderne muziek. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Pianorecital: klassieke muziek. 17.00 Voorde kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lich te grammofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzending: Onderwijs in Suriname, door drs. G K. Lub. 18.00 Orgelrecital: amuse mentsmuziek. 18.30 Met band en plaat voor u paraat (gr.). 19 00 Nieuws en weerberichten 19 10 Licht ensemble. 19 30 Radiokrant. 19.50 Instru mentaal licht kwartet, 20.10 Wiener Festwochen 1982: Weens omroeporkest en solist: klassieke muziek. 20 55 Lichte koorzang. 21.20 Strijkorkest lgr.)lichte muziek. 21.35 Jongenssopraan en or gel. 22 00 Parlementair commentaar. 22 15 Operet temuziek. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten 22 40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking 23 05 Wiener Festwochen 1962 (vervolg). 23.55—24 00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte gramimofoonmuziek 12.30 Weerbericht 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Grammofoonmuziek. 12.50 Beursberichten. 13 00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Gypsy, Ameri kaanse musical. 15.00 Orkestconcert. 15.35 Fluit en piano. 16 00 Beursberichten. 16.06 Voor de zie ken. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Mo derne orkestmuziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Gramimofoonmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Opera muziek, 20 00 Moderne kamermuziek. In de pau ze: De zeven kunsten 21.30 Lichte muziek 22.00 Nieuws. 22 15 Amusementsorkest. 22.35 Populaire volksmuziek. 22,55 Nieuws. 23.00—23.15 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG VARA: 15.05 De Ascot Races, reportage: 15.30 Tips voor uw vakantie. 15.50 TV-film. 16.15 Do cumentair programma over de ontwikkeling van de luchtvaart. 16.35 TV-film. 17.00-17.30 Voor de kinderen. 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journaal en H.K.H. Prinses Irene en H.K.H. Prinses Mar griet in de West. VARA: 20.30 Zonder konijnen... een programma waarin niets onmogelijk is 21.05 Willens en wetens, tweekamp. 22.05 Grand Gala des Artistes, gevarieerd programma. 22.50 Achter het nieuws. VOOR ZONDAG ™30„-Week;iournaal' 20 00 sP°rt 111 ben'd. 20 30 Kunstmaandorkest en solisten' klas sieke muziek. 21.10 TV-film. 2135 Songfestival Knokke. 22 05 Documentaire film. 22.25 Epiloog. VOOR MAANDAG NTS: 20 00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo 20 30 weet het beter, feuilleton. 21 00 Tekenfilm. 21.05 Licht ensemble en zangsolisten: muziek uit de jaren '20. NTS. TV-film. 21.55 Eurovisie: Re portage Van de Royal International Horse Show te Londen. NCRV: 22 35 Dagsluiting Boeken over Ivens. Binnenkort zullen in Frankrijk twee boeken uitkomen, die beide zullen zijn gewijd aan de Nedèr- landse cineast Joris Ivens en zijn werk. Robert Crelier bereidt een boek over Ivens voor, dat zal worden opgenomen in de Franse reeks „Premier Plan" (op het eerste plan) waarin reeds werken over Orson Welles, Alfred Hitchcock, Jean Renoir, Luis Bunuel en andere filmers zijn ver schenen. Ook in de serie „Cinéma d Aujourd'hui" zal een boek over Ivens verschijnen. Joris Ivens, die vooral be kendheid heeft gekregen door zijn film over de afsluiting van de Zuiderzee, heeft de laatste jaren veel gewerkt in China, Polen, Oost-Duitsland, Italië en Cuba.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4