Een schilder op zijn motief betrapt UITGAAN IN HAARLEM® I Sleepboot stak in dichte mist dwars de Waterweg over hlC Volle maan in Venetië... Val uit raam na ruzie in motel Prof. Van der Leeuwprijs voor Oscar van Hemel Beeldhouwer Jan Verdonk te Haarlem overleden Grote knoeiboel bij raadsverkiezingen in Huissen Koop geen privé- kampeerterrein Reorganisatie Voorlich ting bij Sociale Zaken ZATERDAG 21 JULI 1962 8 HENRI DE BRAEKELEER IN HET ANTWERPSE BROUWERSHUIS <*8 Elizabeth Taylor in Egypte ongewenst Dirigent Decker verlaat Bochum Nederlandse bloemen- kwekers winnen Engelse beker Papoea-studenten tijdens tussentijds naar Nieuw-Guinea MUZIEK Statuten van het R.G.N. zijn gewijzigd LEZEN EN LATEN LEZEN DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN Onderzoek opent uitzicht op nieuwe verkiezingen ANWB waarschuwt WEEKABONNEMENTEN HET KLEINSTE MUSSEUM van Antwerpen heeft de kleinste tentoonstelling van het seizoen: in het, korte tijd geleden, gerestaureerde Brouwershuis hangen vijf schilde rijen, één tekening en één ets van Henri de Braekeleer, die alle betrekking hebben op het huis, waar men ze thans kan zien. Het Brouwershuis is oorspronkelijk een soort water machine geweest, die de omliggende brouwerijen, zestien in getal, van zuiver, althans van redelijk zuiver water heeft voorzien. Het plan ervoor was van de zestiende-eeuwse Ant werpse zakenman, grondspeculant, bouwkundige en steden bouwer Gilbert van Schoonbeke afkomstig. Zó GOED heeft het gewerkt dat nog kort voor de tweede we reldoorlog één brou werij werd bediend. Toen werd de zuiver heid van het water door een bacteriolo gische dienst niet vol doende meer bevon den. In 1933 werd het museum geopend; enige jaren geleden is het geheel gerestau reerd. Men kan onder het gebouw nog de grote vergaarbakken zien, de tredmolen, waarin door paarden werd rondgelopen en het water met pom pen naar een tussen- verdieping omhoog- gebracht, de werk plaats met de oude gereedschappen en als pièce de milieu de vergaderzaal van de orouwers, die zich be vindt op wat de Antwerpenaren „het schoon verdiep" ple gen te noemen. Het is een ruimte, die haar zeven tiende-eeuwse karakter vrijwel ge heel heeft bewaard: vloer van marmeren tegels, goudleer be hang, schouw met ge torste zuilen, een oude archiefkast, bal ken zoldering met kristallen luchter, een houten beeld van Sint Arnoldus, de Schotse patroon van de brouwers en twee grote schilderingen van de Italiaanse schil der Antonio Pellegrini, in opdracht van de brouwers in 1717 gemaakt. BIJ ELKANDER is het, met de aardige kleine gang en de houten trap misschien niet zo veel maar wie van oude dingen houdt, kan er toch wel zijn plezier aan beleven. Dat heeft namelijk ook de Ant werpse schilder Henri de Braekeleer ge daan. Hij werd in 1840 in de Scheldestad geboren. Zijn vader, Ferdinand, was er ook schilder en van hem heeft hij les gehad evenals van zijn oom, de eens befaamde historieschilder Henri Leys. De publieke waardering is voor de schilder betrekkelijk laat gekomen. De laatste jaren van zijn leven heeft hij weinig gewerkt. Hij was achtenveertig jaar oud toen hij twintig juli 1888 overleed. Hij wordt thans algemeen, met Ensor en Permeke, tot de belangrijke figuren van de moderne Vlaamse schilder kunst gerekend. Men zou hem misschien wel de Thijs Maris van die schilderkunst mogen heten wanneer men dan daarmee zou willen zeggen dat De Braekeleer een dromer is geweest, een mens, die genoeg had aan de stille beschouwelijkheid der dingen om er in fantazie op voort te bor duren. Geen hemelbestormer in zijn kunst maar wel een zoeker, een schouwer, een impressionist-op-zijn-manier, die zocht naar het licht dat straalt en omhult en verwarmt en milder maakt. IN HET BROUWERSHUIS heeft hij, eerst in 1875 toen hij er „de man in de stoel" schilderde en later, zo rondom 1885, kort voor zijn dood toen hij steeds weer zijn schilderijen placht te hernemen en bij te werken, een paar motieven gevon den. Men heeft ze thans zo opgesteld dat het is alsof de bezoeker naast de Braeke leer staat en over diens schouder schilderij en motief bekijkt. Hij kan dan twee dingen constateren: dat De Braekeleer feilloos, fotografisch juist de interieurs van het huis heeft weergegeven maar ook dat zijn schilderijen en aquarel len van het onderwerp een warmer, een zonniger, een men zou willen zeggen: har telijker en menselijker beeld geven dan de werkelijkheid van thans. Toch zal er in die bijna honderd jaar niet zo veel zijn ver anderd. Goudleer behang verkleurt niet snel, het licht, dat van buiten komt, is niet veel gewijzigd want de bebouwing in de omtrek bleef vrijwel eender. Het is dus de schilder geweest, die dat alles zó heeft ge zien en geschilderd dat de wereld van zijn doeken en vellen papier er gelukkiger uit ziet dan de realiteit. Is het niet wonderlijk dat thans te bemerken? Terwijl men juist De Braekeleer zwaarmoedigheid en beslui teloosheid, zekere geestelijke onrust en zelfs „angst en benepenheid" heeft toege rekend. De beschouwer van het jaar onzes heren 1962 vraagt zich, of het toch alle maal niet anders is geweest en of diezelfde Braekeleer niet al zijn liefde en genegen heid en wie nog welke gevoelens in zijn schilderijen heeft gelegd. De vergaderzaal in het Brouwershuis, die er thans nog net zo uitziet als in de zeventiende eeuw. WAT DE VORM BETREFT, zo kan men bijvoorbeeld aan „De man in de stoel" zien, heeft hij zich pijnlijk nauwkeurig gehouden aan wat er was en is te zien: het houten beeldje van Sint Arnoldus, de schets van Pellegrini voor het schilderij boven de schoorsteen (die schets is veel knapper dan het grote uitgewerkte figuurstuk), het goudleren behang, de betegelde vloer, de openstaande glas-in-lood-ramen, de oude zeventiende eeuwse stoel met het voetkus sen, de twee spiegelluchters. Maar dat alles heeft hij als entourage van het melancho lieke mannetje herschapen tot een wonder van warmte en licht. Zoals hij ook, een jaar of tien later, de vergaderzaal met het grote schilderij omtoverde tot een feestelijke, kleurige ruimte. Heel wat andqrs dan de nogal sombere, niet ge bruikte en levenloze zeven tiende eeuwse zaal van thans. Ook van de kleine gang met de smalle trap heeft hij een „eigen" visie gegeven: roman tischer, knusser en boeiender. MEN WEET DAT de kunst geschiedenis nog veel meer voorbeelden kent van schilders, die men zo op hun motief kan betrappen: P. T. A. Swillens weet u in iedere Utrechtse kerk te vertellen waar Saen- redam heeft gestaan, Vermeer's gezicht op Delft is er nog in werkelijkheid, ontelbare zon dagsschilders volgden Vincent te Aries of te Auvers aan de Oise, Weissenbruch's voetstap pen klinken bij wijze van spreken dan nog na in de stille straten van de stadjes j langs onze grote rivieren, Pa rijs is in al zijn hoeken en per spectieven de eeuwen door uit gebeeld, om ieder hoek van de straat in Montmartre staat ge voor een Utrillo. Canaletto ziet men nog heden ten dage met enige verbeelding ergens in Venetië tekenen. Zo zijn er nog velen meer; het zou een aardig onderwerp voor een dissertatie zijn. Ieder heeft op zijn manier de werkelijkheid weergegeven of herschapen. Het bijzondere van deze kleine tentoonstel ling in het Antwerpse Brou wershuis is wel dat men kan zien hoe de vroeggestorven, als triest gedoodverfde Henri de Braekeleer zich in zijn schilderijen en aquarellen heeft geuit als een warmvoelend, bijna blij mens, zodat men zich afvraagt of de geest zo veel heeft geëist van het lichaam, of dit laatste zo veel heeft ge geven dat het vroeg was uit geput. André Glavimans De Amerikaanse filmactrice Elizabeth Taylor wordt in Egypte als „ongewenst" beschouwd en mag het land niet binnen komen met de groep Amerikanen die dezer dagen in Egypte zal aankomen om daar de laatste opnamen voor de film „Cleopatra" te maken. Volgens het Egyptische blad „Al Achram" heeft de actrice vorig jaar deelgenomen aan een propaganda-actie voor een Isra ëlische lening en heeft zij bij haar huwe lijk met Eddy Fisher het Joodse geloof aan genomen. De gemeenteraad van Bochum heeft woensdag besloten het tot 31 augustus lo pende contract met de dirigent Franz Paul Decker voorlopig niet te hernieuwen. Hier mee geeft Bochum Decker toestemming van 1 september af de door hem bij het Rotterdams Filharmonisch Orkest aange gane verplichtingen na te komen. De mogelijkheid werd opengelaten, dat later met de heer Decker een nieuw con tract wordt gesloten, indien althans de di rigent in Rotterdam èn Bochum zou kun nen werken, zonder dat Bochum daarvan nadeel ondervindt. In Venetië heeft een Nederlandse zee man uitvoering gegeven aan het onder in vloed van een glas geestrijk vocht gegroei de verlangen in adamskostuum bij volle maan in het Canale Grande te springen voor de beroemde basiliek van Santa Ma ria della Salute. De Italiaanse politie zet te onmiddellijk een achtervolging in. Na een jacht door nauwe kanaalsteegjes en over bruggen werd de zeeman gegrepen. Hij wordt beschuldigd van openbare dron kenschap en openbare schennis der eer baarheid. Het schip waarop de zeeman als kok werkzaam was de 700 ton metende Tubal, is zonder hem naar Turkije ver trokken. De Nederlandse Vereniging van Bloe- menkwekers heeft de wisselprjjs gewonnen voor de beste inzending op de tentoonstel ling in Liverpool. Het is de eerste maal dat de wisselbeker ter waarde van 3.000 gulden Groot-Brittannië verlaat. De Nederlandse vereniging bracht bloe men ter waarde van 30.000 gulden per vliegtuig naar Liverpool. Het waren hoofd zakelijk rozen, anjers en orchideeën. Op een stuk van 90 m2 toonde zij in totaal 4.000 bloemen. De tentoonstelling van dit jaar is de grootste in de 14 jaar dat de show nu gehouden wordt. De totale expositie oppervlakte is ruim 50.000 m2. DJAKARTA (AFP) In Djakarta is woensdag vernomen, dat drie van de zes Papoea-studenten uit Nederland, die op het ogenblik een bezoek brengen aan In donesië, vrjjdag naar Nieuw-Guinea zouden vertrekken. Een van de drie, Amos Indey, zei, dat zij de plaatselijke leiders op de hoogte zou den stellen van de werkelijke situatie in Indonesië en van de houding van de In donesische regering in de kwestie Nieuw- Guinea. De drie studenten zouden slechts enkele dagen in Nieuw-Guinea blijven, waarna zij zullen terugkeren naar Djakarta om hun bezoek aan verschillende delen van Indo nesië te hervatten. Tijdens een twist is in Edam een 31-ja- rige Amerikaanse vrouw uit een raam van een motel gevallen, waar zij met een Ame rikaanse man haar intrek had genomen. Deze had 's avonds een café bezocht. Toen hij in het motel terugkwam ont spon zich tussen hem en de vrouw een heftige woordenwisseling. Kort daarop kwam de Amerikaan de hoteleigenaar vertellen dat er iets ernstigs was gebeurd. De vrouw lag met 'n bloedende hoofd wonde buiten 't motel. In 't ziekenhuis van Purmerend is zij die nacht overleden. De Amerikaan verklaarde, dat de vrouw naar een vermeend balkon had willen gaan. Hij is in hechtenis genomen. De patholoog anatoom dr. Zeldenrust stelt een onder zoek in. Zaterdag 21 juli, Openluchttheater Bloe- mendaal, 20.15 u.: Big Boys Band. Zaterdag 21 juli, Concertgebouw (Grote Zaal), 20.15 u.: Openingsconcert Interna tionale Harpweek 1962 door Kunst- maandorkest o.l.v. Anton Kersjes. Solis ten: Vera Badings (Nederland), Brigitte Deshais du Portail (Frankrijk), Lee Swin son (Ver. Staten). Het programma ver meldt werken van Handel, Brahms, Da- mase en Rossini. Zondag 22 juli, Woodbrookershuis, Bent veld, 20 u.: Harpweek: Recital door Pierre Jamet (Parijs). Maandag 23 juli, Woodbrookershuis, Bent veld, 14 u.: Recital door Joëlle Bernard (Frankrijk) en Hideko Yoneyama (Japan) 20 u.: Recital door Mireille Flour (Brus sel). Dinsdag 24 juli, Woodbrookershuis, Bent veld, 16.30 u.: Edward Witsenburg speelt, en vertelt over zijn verblijf in Amerika; 20 u.: Recital door Lynne Turner (Ver. Staten). Dinsdag 24 juli, Grote of St. Bavokerk, 2021 u.: Orgelconcert door Hans Hasel- böck op het Müllerorgel. Werken van Pachelbel, Muffat, Kerll, Romanovsky, F. Schmidt en de organist. Woensdag 25 juli, Woodbrookershuis, Bent veld, 14 u.: Recital door Vera Badings (Holland); 20 u.: Recital door Ursula Hanggi (Zwitserland) en Jenny Benha- mou (Frankrijk). Donderdag 26 juli, Woodbrookershuis, Bentveld, 17 u.: Recital door Brigitte Deshais du Portail (Frankrijk); 20 u.: „De man in de stoel", geschilderd in 1875 door Henri de Braekeleer in de grote vergaderzaal van het Antwerpse Brouwershuis De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft besloten de prof. Van der Leeuwprijs 1962 toe te kennen aan de componist Oscar van Hemel voor zijn vierde strijkkwartet. De commissie, die de staatssecretaris heeft geadviseerd, be stond uit de heren mr. Guillaume Lan- dré, Marius Flothuis, dr. Jos Wouters en E. P. Wagemans. Het ligt in de bedoeling van de staats secretaris deze prijs, tegelijk met de prof. Van der Leeuwprijs 1961, die verleend werd aan Kees van Baaren voor zijn „Va- riazioni per Orchestra", in het najaar tij dens een bijeenkomst op het departement uit te reiken. In antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Lankhorst (P.S.P.) over een statutenwijziging van het Reactor- Centrum Nederland hebben de ministers van Economische Zaken en van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen geant woord, dat bij de statutenwijziging van 25 april de aanduiding, dat de werkzaam heden van het R.C.N. zullen geschieden „ten behoeve van vredesdoeleinden" in derdaad is komen te vervallen. Een an dere omschrijving is daarvoor echter in de plaats gekomen. De wijziging is een gevolg van het feit, dat bij een ruime interpretatie van de omschrijving „ten behoeve van vredesdoeleinden", het R.N.C. werkzaamheden, waarvan de re sultaten mede voor niet-vreedzame doelein den zouden kunnen worden gebruikt hetgeen overigens bij de meeste weten schappelijke en technische ontwikkelin gen het geval is zou moeten nala ten. De huidige omschrijving dekt volle- De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, de heer J. Metz, heeft bij de behandeling voor de Raad voor de Scheepvaart van de aanvaring van het s.s. „Stad Rotter dam" door het Spaanse s.s. „Santo Do mingo" op 25 september 1961 op de Nieuwe Waterweg gezegd, dat naar zijn mening bij dichte mist een onderlinge af stand van tenminste 3.000 meter in acht dient te worden genomen. De aanvaring gebeurde bij Maassluis tij dens een zeer dichte mist. Er voeren des nachts zes schepen achter elkaar, maar door een manoeuvre van een sleepboot, die dwars overstak, moesten de voorste schepen vaart minderen. Daardoor was de dig de uitsluiting, die de oprichters van het R.C.N. in 1955 voor ogen stond, zo delen de ministers mee. Santo Domingo te dicht bij de vóór dit schip varende „Stad Rotterdam" geko men. De „Stad Rotterdam" werd langs de gehele bakboordzijde geschampt. De scheepshuid en het sloependek werden be schadigd maar het schip maakteg een wa- schadigd maar het schip maakte geen wa ter en kon doorvaren naar de Waalhaven. De heer Metz zei dat schepen zoals de sleepboot, die geen contact had met de radarpost, de veiligheid kunnen bevorde ren door bij mist de rivier zo weinig mo gelijk over te steken of dit geheel na te laten. „Als men geen contact heeft met de centrale leiding, die het verkeer regelt op de radarposten, dan is men niet alleen een gevaar voor zichzelf maar ook voor anderen," aldus de heer Metz. De raad zal later schriftelijk uitspraak doen. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf te boeken. Romans: Barlow, De onzekere idealist; Brom- field, Omnibus (mrs. Parkington - Anna Boltons carrière - Tot de dag aanbreekt); Cecil, Bruiloft bij de balie; Doyle, Het dal der verschrikking; Lampo, Hermione betrapt; van Merlet, De vogel der verbeelding; Maclean, The golden rendez vous; Martinerie, Les autres jours; Cassola, La ragazza di bube; Tomasi di Lampedusa, Racconti. OntwikkelingsboekenFlam, Verleden en toe komst van de filosofie; Pen,, Harmonie en con flict; Hage en Jonges, Daltononderwijs op de uloschool; De natuur rondom ons: De aarde en het leven bij mensen, planten en dieren; Huxley, Zonder bril leren zien; Justesen, Handschoenen en wanten. Fuchs, Het koninklijk gezin op post zegels; Meyers, Onze cultuurgewassen in het ver leden; Algemene aspecten van de grote cultuur talen; Pollmann, Van tweeërlei minne;; Fiedler, Twee en veertig tekeningen; Schuette, Alte Spit zen; Fuchts, Ontdek uw eigen land; Hoe vindt men zijn voorouders in de Nederlandse archie ven?; Nederland's adelsboek 1962, 55ste jaargang (leeszaal); Borchsenius, De pelgrimstocht van het Joodse volk, dl. 5, En het werd morgen; de Jong, De bezetting, dl. 2; Brave-Maks, Prins Bernhard in oorlogstijd; Statistiek van het we tenschappelijk onderwijs 1960/61 (leeszaal). Concert door enige van de meest pro minente deelnemers. Zaterdag 21 juli, Muziektent Raadhuis plein, Zandvoort, 20.30 u.: Concert door accordeonvereniging „Zandvoort" en uit voering volksdansen. Woensdag 25 juli, Strand voor rotonde, Zandvoort, 22 u.: Vuurwerk. Donderdag 26 juli, Muziektent Raadhuis plein, Zandvoort, 20.30 u.: Concert door Zandvoortse muziekkapel. Stadhuis, Grote Markt. Dagelijks te bezich tigen van 9 tot 12.30 u., daarna melden bij portier. Zaterdag gesloten. Grote of St Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 u. Gratis te beluisteren con certen op het Müllerorgel elke dinsdag van 20 tot 21 u. en elke donderdag van 16 tot 17 u. Waag Taverne, Damstraat/Spaarne, 20 u.: Iedere avond optreden door Cobi Schrey- er met folkloristische liederen en inter mezzo van het poppentheater Baart- mans. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest 5, 20 u.:< Iedere avond cabaret. „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein 2122 u.: Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert. Dagelijks open van 10 tot 18 en 20 tot 24 uur. Vishal, Grote Markt: Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks geopend van 1017 uur; zondag van 1317 uur. Tot 29 juli. Teylers Museum, Spaarne 16: Tentoonstel ling van Italiaanse tekeningen in Neder lands bezit. Dagelijks geopend van 1017 uur; zondag van 13—17 uur. Tot 22 juli. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Expositie van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner. Dagelijks van 9-17 uur. Tijdens concerten op maan dag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 21 juli. Van 22 juli tot 18 augustus schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim-Niemer. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Expositie van tekeningen Te Haarlem is op 75-jarig leeftijd over leden de beeldhouwer Jan Verdonk. Op 19 maart jongstleden werd hem de pause lijke onderscheiding „Pro ecclesia et pon- tifice" ter gelegenheid van zijn vijfenze ventigste verjaardag toegekend. De heer Verdonk is bekend door onder meer zijn restauratiewerk aan de Haarlemse Vlees hal en zijn kopie van het Asaph-beeld op de rechter pedaaltoren van het orgel in de Grote Kerk van Ives Heude. De hele maand juli, da gelijks geopend van 1022 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 1417 uur, behalve maandag van 10—12.30 en 13.30—17 uur. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 1017 u., zondag van 1317 u. Tot 30 september. De omvang van de onregelmatigheden bij de gemeenteraadsverkiezingen in Huis sen bij Arnhem schijnt groter te zijn dan aanvankelijk werd verondersteld. Volgens ingewijden behoren nieuwe verkiezingen er nu tot de mogelijkheden. Dit zou ech ter bij een afzonderlijke wet moeten wor den geregeld. Het onderzoek in deze zaak is nog gaan de en zal wel enkele maanden in beslag nemen. Het onderzoek werd ingesteld naar aanleiding van een door een Huissen- se ingezetene bij de justitie ingediende klacht over volmachtformulieren die van ondeugdelijke handtekeningen zouden zijn voorzien. Er is, naar verluidt, echter ook geknoeid in het kiezersregister. Hierin wa ren onder meer personen opgenomen, die vóór de dag der kandidaatstelling (17 april) reeds waren geëmigreerd of ver huisd. Bij de regeling van het stemmen bij vol macht is niet de wettelijk voorgeschreven weg bewandeld. In Huissen zijn de vol machtformulieren lukraak binnen en bui ten het gemeentehuis, ook door raadskan- didaten, aan de man gebracht (er zou mee zijn geleurd) en na invulling buiten B. en. W. pm zijn ingenomen. Het gevolg zou zijn dat alle bij volmacht uitgebrachte stemmen ongeldig zijn. Dit jaar zijn ettelijke honderden kam peerders de dupe geworden van een nieu we vorm van grondspeculatie. Dit blijkt uit een stroom van klachten die de A.N.W.B. bereikt. Er worden thans aller- wege kleine stukken grond speciaal voor het kamperen te koop aangeboden tegen prijzen die in geen verhouding staan tot de werkelijke waarde, aldus de A.N.W.B. In vrijwel alle Nederlandse gemeenten geldt echter een verordening, die o.m. het kamperen op eigen grond verbiedt, tenzij de woning van de grondeigenaar op het zelfde terrein staat. Bij de verkoop van grond aan kampeer ders wordt vaak uit onwetendheid maar meer nog uit handelsoogmerken slechts zelden gewag gemaakt van deze bepaling. Gemeentebesturen geven vrijwel nimmer een ontheffing van dit verbod. Wegens de bijzonder grote belangstel ling die thans bestaat voor „eigen" kam peerterreinen, waarschuwt de A.N.W.B. eventuele belanghebbenden geen koopakte voor kampeergrond te ondertekenen alvo rens een schriftelijk toestemming te heb ben verkregen van het desbetreffende ge meente-bestuur, waaruit blijkt dat nu en in de toekomst op het aan te schaffen ter rein mag worden gekampeerd. Minister Veldkamp heeft het plan opge vat de afdeling voorlichting van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezond heid te reorganiseren. Reeds enige maan den geleden stelde hij zich in verbinding met een particulier bureau. Het schijnt, dat, dat dit bureau de opdracht heeft ont vangen een reorganisatieplan te ontwer pen. Intussen is het reeds voorgekomen dat vertrouwelijke besprekingen, door de mi nister of de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid gevoerd, onder andere met de Stichting van de Arbeid, werden bewewoond door een vertegenwoor diger van dit bureau. Deze vertegenwoor diger was dus niet als ambtenaar aan een eed inzake geheimhouding gebonden. Hij heeft echter na zulk een vertrouwelijke conferentie de leiding gehad bij een pers conferentie. Aan het hoofd van de afdeling voorlichting van het ministerie, de heer J. C. Visser, is thans de functie aangeboden van voorzitter van de Raad van Arbeid in Dordrecht. Op korte termijn is het Konink lijk Besluit te verwachten, waarbij deze benoeming zal worden bekendgemaakt. xyjoooooooooorcvrinonooooooooooooooooooooc De plechtige uitvaartmis zal plaats heb ben op dinsdag 24 juli in de R.K.-kerk aan het Spaarne, waarna omstreeks 11.15 uur de begrafenis op het St. Adelbertus- kerkhof in Bloemendaal zal plaats hebben. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 8