Pitcher Jos Robijn reserveerde finaleplaats voor de Belgen Piet van Eysden en Maris in derde ronde internationale tenniskampioenschappen Bounty II voor de derde keer als eerste door de finish Casimir Schrauwen: de meest opvallende umpire in A'dam Vierdaagse trof da uit duizenden Duitsland met 13-3 verslagen in Europees titeltoemooi Gescharrel met scheidsrechters De vierde dag Zijlstra terug Hoofdprijs bij de FD's ging naar Bart Kraan Nederland leidt in Oostende Krishnan verloor in Stockholm Indeling van de schaakcompetitie 11 VERRASSINGEN IN HILVERSUM NIEUW LOOSDRECHTWEEK WOENSDAG 25 JULI 1962 - Rowe verbeterde zijn Europees record 99 Sport in het kort Eindelijk dan toch een verrassing tijdens de zevende Europese honkbalkampioen schappen: België versloeg dinsdagavond West-Duitsland met 13-3 na een zeer aan trekkelijke wedstrijd, die pas in de zevende innings werd beslist. De ze Belgische overwin ning was een grootse tri omf voor Jos Robijn, die voor het eerst na zes jaar op internationaal niveau weer eens een prestatie van formaat leverde. België verover de door deze zege een plaats in de finalepoule. Duitsland zal met Zwe den en Frankrijk moeten spelen om de vijfde, zes de en zevende plaats, aangenomen dat Spanje vandaag van de Franse ploeg wint. De Belg Waroux maakte furore door twee homeruns te slaan die in totaal vijf punten opleverden. Eindelijk heeft het publiek op de tri bunes van het Amsterdamse honkbalsta dion aan de Kruislaan, waar de zevende Europese titelstrijd wordt gespeeld, kun nen genieten van een aantrekkelijke wed strijd op goed niveau. Zes innings lang bleven de ploegen van Duitsland en Bel gië op gelijke hoogte. Weliswaar namen on ze zuiderburen in de zesde innings met 1-0 de leiding door een homerun van Waroux, maar duidelijk overwicht gaf dat nog niet aan. De jeugdige Duitser Oppelt en de Belg Jos Robijn, de man die in 1956 het Nederlands team de eerste nederlaag toe bracht na het behaalde Europese kampi oenschap in Rome, vochten een prachtig pitchers-duel uit, dat in de zevende innings plotseling werd beslist ten gunste van de Belg. De Duitser Oppelt kreeg een inzin king, de Duitse velders konden niet op te gen de druk die de Belgische slagploeg ging uitoefenen en toen bovendien Oppelt moest uitvallen na een onzachte aanra king met de schoen van Waroux, was het met de Duitse ploeg gedaan, want relief- pitcher Claus Heimig toonde zich een zwak velder en dat kostte nogmaals enke le runs, waardoor België met 10-0 voor kwam. Op het moment dat Oppelt uitviel, was de stand reeds 6-0 voor de Belgen en de wedstrijd reeds beslist. Honkslagen van Naesesns, Varendonck en Switsers had den voor deze stand gezorgd en de honk slagen van Robijn en Vaerendonck op re- lief-pitcher Claus Heimig, waren voldoen de voor 10-0. Duitsland kwam even terug door een hit van Claus Heimig en een verre tik van Schmid, maar de drie runs die deze tikken opleverden brachtén Bel gië niet meer in gevaar. De Belgen liepen zelfs nog uit tot 13-3 door een homerun van Waroux met twee honken bezet. Robijn werd winnende werper met 11-4- 5, terwijl Oppelt met 1-3-9 in 6 1/3 in nings verliezer werd. Claus Heimig no teerde in relief 1-2-4. De beste slagman van de wedstrijd was de Belgische tweede- honkman Waroux met drie honkslagen uit vijf beurten, waaronder twee homeruns. Voor de derde maal in drie dagen stond dinsdagochtend de Zweedse ploeg in het veld. Ditmaal moest tegen Spanje worden gespeeld. Voor de derde maal ook begon Thor Aberg op de Zweedse werpersheuvel en ditmaal hield hij het zes innings uit, want al scoorden de Spanjaarden dan 16 runs op hem, zijn werpen was toch niet dermate zwak dat Willy Wahlin hem te hulp moest komen. De Zweedse velders lieten Aberg acht maal in de steek en dat verklaart het grote verschil in de score. Spanje bezat in Eduardo Sanchez een zeer capabele star ter, die in vijf innings 0-2-1 wierp. In de zesde innings nam Malarria het werpen over en ook hij hield de Zweden op nul, al scheelde het in de zevende innings niet veel of de Zweden hadden nog een punt gescoord. De enige homerun van de wed strijd kwam van de knuppel van de Spaan se midvelder Luis Barrio. In de eerste Spaanse slagbeurt kwamen al 12 man aan slag, die tezamen voor zes runs zorgden. Drie veldfouten en honksla gen van Fernandez en Sanchez waren de oorzaken van deze runs. In de tweede in nings waren het verre tikken van Solabre en wederom Fernandez die voor 6-0 zorg den. De Spaanse linksvelder Jose Merino zorgde voor 10-0 in de derde innings met een honkslag, terwijl gebrek aan controle van werper Aberg de score in de vierde innings deed oplopen tot 15-0. In het ver dere verloop kwam alleen Luis Barrio nog over de thuisplaat door een homerun. In de laatste Zweedse slagbeurt bij Spanje was inmiddels Malarria op de plaat gekomen kreeg het publiek kans haar Zweedse favorieten aan te moedigen. Alsof het een schaatswedstrijd betrof, zo moedigde men tweedehonkman Ingvar Ekman met een gescandeerd „heya, heya" aan, toen deze met nul uit op de honken kwam door een Spaanse veldfout. Op een doorgeschoten bal bereikte hij het tweede honk en toen Malarria „schijn" maakte en Ekman met slechts één uit op het dgrde-honk belandde, werd het Am sterdamse OVVO-stadion een heksenketel. Leander en Kihlmark sneuvelden echter beiden op 3sl., zodat Spanje met 16-0 won. Sachez werd winnende werper met 10-2-1. en Malarria (twee innings) noteerde 4-1-0. Scheidsrechter Hetem De technische commissie van de FEB heeft onder andere tot taak de scheids rechters voor de diverse wedstrijden aan te wijzen. Deze commissie zal deze op dracht naar haar beste weten vervullen, maar tot nu toe geschiedt dit niet tot ieders tevredenheid. Zo stond de Neder lander Hetem reeds viermaal als veld- scheidsrechter opgesteld, terwijl de Ne derlandse reserve Hans Schotel al een wedstrijd als hoofdscheidsrechter kreeg toebedeeld. Zonder de kwaliteiten van Schotel te wil len betwisten, achten wij het onjuist dat een als reserve aangewezen scheids rechter eerder als hoofdscehidsrechter op treedt als iemand die tot de Nederland se eerste keuze behoort. Dat de Spaan se scheidsrechter Valls steeds maar weer het vertrouwen krijgt van de TC der FEB is eveneens zeer verwonderlijk, aan gezien de Spanjaard tot nu toe slechts zeer matig leidde. Willems komt voor België het vijfde punt scoren. Norbert Jager tracht hem vergeefs uit te tikken onder toe zicht van de Duitse werper Helmut Op pelt en de catcher Roland Hoffmann. De Spanjaard Fernandez werd de beste slagman van de wedstrijd met vier honk slagen uit vier beurten. Aberg noteerde in zes innings 8-8-9. Hoewel de Duitse ploeg dit jaar over een zwakke pitchersstaf beschikt, was het toch een grote verrassing dat Bel gië, dat na 1956 zo veel aan kracht ver loor, ditmaal de Duitsers versloeg en zich voor de finalepoule plaatste. Het spel van Joske Robijn was bijzonder goed en ook dat verraste. In de finale poule hebben zich nu geplaatst Neder land. Italië en België, terwijl Spanje door een overwinning op Frankrijk de vierde finaleplaats kan veroveren. De Spanjaarden versloegen Zweden in de ochtenduren moeiteloos met 16-0 in ze ven innings. De stand in poule A is nu: Nederland 3-6, Spanje en Frankrijk 2-2 en Zweden 3-0. In poule B is de eind stand: Italië 2-4, België 2-2, Duitsland 2-0. Vandaag staan de wedstrijden Spanje Frankrijk en DuitslandZweden op het programma. Geen speler zal aan dit zevende toernooi om de Europese honkbaltitel zulke tries te herinneringen overhouden als Ruud Zijlstra, in theorie de eerste vervanger van Nederlands toppitcher Herman Beidschat. Zondag werd de Haarlemmer door coach Ron Fraser buiten de ploeg gezet, omdat hij voor de tweede keer in de dug-out ontbrak, toen Fraser hem nodig had. Dinsdag kwam daar een extra straf bij: het militair verlof, voor deze titel wedstrijd verleend, werd inge trokken en Zijlstra kreeg opdracht om zich 's avonds nog te melden bij zijn onderdeel in Steenwijkerwold. De Schoten-werper heeft nog geprobeerd Fraser te vermurwen hem nog een kans te geven, maar het antwoord was kort: „neen". Zijlstra kon zijn militaire spul len pakken en verdwijnen. vti De rol van Nederland in het interna tionale tennisgebeuren is al jarenlang uitermate bescheiden en als er dan door één van onze spelers een incidenteel suc cesje wordt geboekt, is de verleiding groot de waarde hiervan buiten proporties te zien. Maar zelfs als men zich zoveel mo gelijk losmaakt van dit psychologisch ver schijnsel blijft het een feit, dat Willem Maris de tweede dag van de internationale tenniskampioenschappen van Nederland in Hilversum een prestatie leverde, die tot de verbeelding spreekt. Evenals Piet van Eysden bereikte de Haagse Davis Cup speler de derde ronde van dit internatio nale toernooi iets dat de laatste jaren al niet meer voorgekomen is. Waar Van Eysden zich tevreden stelde het spel van de Zuidafrikaan Fred Mac- millan en de Indiër Aktar Ali zoveel mo gelijk te ontregelen, zegevierde Willem Maris geheel door eigen verdiensten. Ser vice en forehand waren tenminste even goed als enkele jaren geleden, toen Ma ris op 18-jarige leeftijd kampioen van Ne derland werd, zijn backhand en zijn back- hand-volley waren zelfs duidelijk beter. Maris had overigens die topvorm brood nodig om niet in zijn eerste de beste wedstrijd uitgeschakeld te worden. Door een walk-over in de tweede ronde beland, moest hij daarin aantreden tegen de als nummer zeven geplaatste Australiër Owen Davidson, een speler die onder meer een overwinning op de geduchte Rus Lejus op zijn naam heeft staan, van wie Maris in de Davis-Cup wedstrijd op welhaast be schamende wijze verloor. Schrauwen Casimir Schrauwen de enige Belgische scheids rechter in het Europese kampioenschap honkbal is 26 jaar oud, woont in Merksem (bij Antwerpen) en werkt bij de General Motors-fabrieken. Schrau wen speelt voor zijn fabriek in het eerste negental en komt uit in de hoogste af deling van de Belgische competitie. De Belg is de meest opvallende umpire van het toernooi door de hartstochtelijke wijze, waarop hij de stand van de slagman afroept. Als de werper een moeilijke worp aflevert en er kans bestaat dat de bal doorschiet, duikt de Belg op zijn knieën en met arendsogen loert hij alle richtingen uit of er misschien een belangrijke beslissing te nemen valt. „Twaalf jaar ben ik nu al scheidsrechter", vertelt Casimir ons na de wedstrijd SpanjeZweden, waarin hij als derdehonk-umpire optrad. Onze conclusie, dat zijn debuut op 14-jarige leeftijd dan wel in de jeugdcompetitie zal hebben plaatsgehad, wuift Schrau wen achteloos terzijde „Nee, toen ik veertien was leidde ik wedstrijden in de eerste divisie. Ik leerde de spelregels uit de boekjes die ik uit Amerika kreeg toegezonden." Wij vroegen Schrauwen of hij in België, waar de competitiewedstrijden door niet meer dan 200 toeschou wers worden bijgewoond, op dezelfde energieke wijze leiding gaf aan honkbal wedstrijden als hier in Am sterdam. „Ja, ik doe niet veel, maar wat ik aanpak doe ik met mijn hele hart. Zo is het met mijn werk, zo is het ook met het scheids rechteren. Dat ik nu pas op de Europese kampioen schappen verschijn, komt omdat ik toevallig vakantie heb. Ook in 1958 en 1960 was ik kandidaat, maar toen moest ik afvallen, om dat ik geen vrij kon krij gen van de fabriek". Deze sympathieke Belg zal wel hoofdscheidsrech- ter worden van de finale van het toernooi Nederland Italië op zpndagmiddag. Er zijn misschien wel be tere scheidsrechters, maar zij bezitten allen de Neder landse of Italiaanse natio naliteit en zij zijn dus bij voorbaat uitgeschakeld voor deze wedstrijd De ijver en toewijding, waar mee Casimir Schrauwen zijn taak vervult zijn echter voldoende waarborgen voor deze eervolle taak. Op de vierde zeildag van de Nieuw Loos- drechtweek moest in diverse klassen de eindbeslissing vallen in een wedstrijd, die getypeerd werd door de weinig constante en variabele wind, welke af en toe geheel wegviel. Tocb kon men niet zeggen, dat de goede plaatsen door geluk veroverd werden. Het kwam er vooral op aan naar die plekkep te drijven, waar nog een vleugje wind verwacht kon worden en daarvan deskundig gebruik te maken. Dit gelukte bij voorbeeld Egon Rolf van den Baumen, die in een ruimschoots rak met volstaande spinaker van zijn tegenstan ders, die met slap neerhangende zeilen bleven liggen, wegliep. Daardoor voer de Bounty II voor de derde maal als eerste door de finish voor J. F. Klazinga. Bart Kraan ging in de Flying Dutch- manklasse niet van start voor de laatste race. Jan van Staveren had daardoor geen moeite om, met grote voorsprong op Fred Imhoff, als eerste te finishen. De hoofd prijs kon Van Staveren echter niet meer aan Bart Kraan ontnemen. De laatste overwinning bij de Finnjol- len was voor A. van Gelder, terwijl hoofd prijswinnaar J. C. de Winckel niet verder kwam dan de achtste plaats doordat hij in het laatste rak van de ingekorte baan zonder wind kwam te liggen. Ongeveer te gelijkertijd rukte J. A. Wuijts verrassend Dinsdag zijn in Oostende de derde en vierde race gezeild in de strijd om het Europese kampioenschap tweemans- zwaardboten. Na vier wedstrijden heeft de Nederlandse combinatie Jager-Willemse nog steeds de leiding in het klassement. In de ochtend finishten de Nederlanders als vierde achter West-Duitsland, Zweden en Belgie. 's Mid dags eindigden zij op de vijfde plaats ach ter Frankrijk, België Zweden en Engeland. In de algemene rangschikking hebben Ja ger en Willemse een voorsprong van ruim 450 punten op nummer twee, Frankrijk. op van de negende naar de tweede plaats. Lex van Tienhoven bracht de race in de Vrijheidsklasse op zijn naam voor J. H. Aarts. Hoofdprijswinnaar Cees de Haas had blijkbaar niet de door wind begunstig de plaatsen kunnen vinden, waardoor hij met de achtste plaats genoegen moest ne men. Het beste resultaat in deze 21e Nieuw Loosdrechtweek boekte ongetwijfeld de 12 m2 Sharpie-zeiler B. Binkhorst, die alle races in zijn klasse won. In de laatste wedstrijd eindigde hij met C. D. Seret, tweede in het algemeen klassement, ver voor de overige deelnemers. De familie Heineke bracht het er niet onverdienstelijk af. Vader werd winnaar in de Pampusklasse, terwijl zijn beide zoons respektievelijk beslag legden op de eerste en tweede plaats in de Flying Ju niorklasse. De resultaten waren: F.D.-klasse: 1. Adnlaan. stuurm. J. v. Staveren; 2. Stormy, G H, Imihoff. Eindklassement: 1. B. Kraan; 2. J. van Staveren. 12 m2-klasse A: 1. Mariandel, B. Binkhorst; 2. Kimukan, C. D. Seret Eindklassement: 1. B. Binkhorst; 2. C. D. Seret, Valkenklases V: 1. Bounty II, E. Rolf v. d. Bau men; 2. Grote Klaas, J F. Klazinga Eindklasse ment: 1. E. Roll v. d. Baumen; 2. E. J. Hoppe. 16 m2 streepklasse A: 1. Kris-Kras. S. Ozinga; 2. Nieo-Tine, J. N. Bodegraven. Eindklassement: I. J. Visser; 2. R. Siebrand. Flnnjollenklasse: 1 Lutine, A. van Gelder; 2 Tjoegel, J H. Wuijts jr. Eindklassement: 1. J. C. de Winckel; 2. G J. Leverland. Olympiajollenklasse: 1. Fiona, J. Saltzherr; 2 Janus, J. G Beekman Eindklassement: 1. K. Husslage; 2, G. W. Stellingwerf, Vrijheidsklasse A: 1. Cluyveduyker, L. van Tienhoven; 2. Vergeet 't Maar. J. H. Aarts. Eind klassement: 1 C. de Haas jr.; 2 P. P. de Reuver. Pampusklasse: 1. De Zilveren Leeuw, D. Hei neke; 2 Trim II, J. Proper. Eindklassement: 1. D. Heineke; 2. J. Proper 12 voetsjoUenklasse1. Padroncito, J H. de Goederen; 2 Beia, J. L. ten Berge Eindklasse ment: P. J. M Bulters; 2. J. H. de Goederen. Flying Juniorklasse A: 1 Flevo jr. II, D. Dudok van Heel; 2. Ketelbinkie, J, Bakker, Eindklasse ment: 1. M. A. Heineke; 2. H. C. Heineke. Sternklasse: I. Brommertje, R. Steensma; 2 ^Glansrijk, F Bartels. Eindklassement; 1. J. O. v. d. Pijl; 2. L. Kruijer. A tletitk De Britse atleet Arthur Rowe heeft tij dens wedstrijden in Doncaster zijn eigen Europese record kogelstoten, dat hij op 7 augustus 1961 in Mansfield op 19.57 meter stelde, verbeterd en gebracht op 19.58 me ter. De belangrijkste deelneemster op de eerste dag van de 46ste Vierdaagse van Nijmegen was de zon. Niemand had haar in deze tot dusverre barre zomer verwacht, een ongenode gast was ze echter allerminst. De regenplunje werd meteen overbodige ballast en de stoet die zingend de Betuwe doortrok, was een kleurige en fleurige zomerse optocht. Het werd een dag van opperste wandel vreugde, „een dag uit duizenden", zoals majoor b.d. Breunese, de leider van de Vierdaagse, het in het gemeentehuis in Eist uitdrukte. Maar deze milde zonneschijn mag dan de stemming op het parkoers tot vrolijke hoogtepunten hebben gebracht, helemaal te vertrouwen was ze toch niet. De opge wektheid van de wandelpas werd er dooi gestimuleerd, maar voor de niet in de wan delsport doorknede marcheerder had die zelfde zon vaak lelijke gevolgen. Er waren op deze eerste wandeldag, die heerlijk warm en droog was, 48 uitvallers. Vorig jaar waren het er, onder veel slechtere weersomstandigheden het regende toen bijna de gehele dag 33. Het is een bewijs, dat er nog heel wat wandelaars waren die de zonneschijn te optimistisch als een weldaad aanvaard den. Ze hielden er geen rekening mee dat ze hadden getraind onder verre van zon nige omstandigheden. En voorts mag de ze dag stellig niet worden geprezen vóór het ochtendkrieken van de woensdag. Deze dinsdag is sinds 1946 de „Dag van Eist". En in het gemeentehuis van dit Betuwse plaatsje werden de gebruikelijke hoffelijke toespraken gehouden. Deze keer met als uitgangspunt het parool van' de week, „Nijmegen". Niet gebruikelijk was de aanwezigheid van een deputatie van wandelaars op het gemeentehuis. Dit naar aanleiding van de ontdekking dat er steeds maar vriendelijk heden worden gezegd aan het adres van de wandelaars zonder dat dezen die ooit vernemen. Er was veel belangstelling langs het par koers, meer dan in de vorige jaren. Dit is zeer wel verklaarbaar, want toen placht de zon zich meestal te verschuilen juist op het moment dat de drommen Nijmegen vanuit dt betuwe naderden. De deelnemers in Apeldoorn konden genieten van een schitterend parcours door de bossen. vierdaagse n'jmegen Klomp HaJM Val bunj errvne* t RutWaaN Onder een stralende zon zijn dinsdag 1214 van de 1220 ingeschreven deelnemers aan de Apeldoornse Vierdaagse gestart voor de eerste etappe. De parkoersen wa ren uitgezet door de prachtige bossen en heidevelden van Hoogsoeren en het Kroon domein. Er waren op deze eerste dag geen uit vallers en de stemming onder de deelne mers was perfect. Men was vol lof over het prachtige gebied waardoor gewandeld werd. Stond er toen echter een door examen- zorgen geplaagde Willem Maris op de baan, ditmaal was het anders en Owen Davidson, die zich al in de derde ronde waande, ondervond dat tot zijn schade. Telkenmale werd hij op zijn sterkste wapen de service getroefd door de vlijmscherpe backhand-passings van de Hagenaar, die de partij waarin beide spe lers niet minder dan vijftien maal hun ser vice verloren, won met 6-3, 7-5 Ook Piet van Eysden bereikte de derde ronde, maar de manier waarop hij dat deed was veel minder indrukwekkend. Voor.het eerst sinds rug- en duimblessu- res hem maandenlang uit de running had den gehouden, kon hij weer vrijuit spelen, maar het leek wel of de Nederlandse kam pioen iets van zijn snelheid heeft ingeboet. Hij compenseerde dat echter meester lijk door een intelligente spelopvatting, waarbij hij de zwakke punten van zijn te genstanders zoveel mogelijk bestookte. Fred MacMillan, de jonge Zuidafrikaan die zowel fore- als backhand dubbelhandig speelt, was niet, zoals voor de handliggen de, kwetsbaar op een sterke spreiding, maar juist bij slagen recht door het mid den, waarbij hij het lichaam steeds net niet ver genoeg van de bal kon krijgen. Van Eysden buitte dat voortreffelijk uit en won met 6-3, 7-5. In de middaguren trof hij het, dat de kleine Indiër Aktar Ali, die 's morgens als invaller de als achtste geplaatste Noor Thorvald Moe er uit had gemanoeuvreerd, (6-4 7-9 6-3) geen beheersing meer kon op brengen. De jonge Indiër had weinig succes met zijn fijnzinnige passeerslagen en temeer daar de service van Van Eys den uitgroeide tot een machtig wapen, won deze met 6-3 8-6. In de volgende ronde komt Van Eysden te staan tegenover de Australiër Hughes, Maris stuit op de Columbiaan Alvarez. Het spel van de beide Nederlanders gaf kleur aan de tweede wedstrijddag, waar op voor het overige weinig schokkends ge beurde. Laver en Krishnan schitterden nog door afwezigheid en de overige geplaatste spelers handhaafden zich. Bij de dames heeft geen van de Neder landse vertegenwoordigsters zich kunnen plaatsen voor de kwartfinales. De Neder lands-Australische mevrouw Eva de Jong had lange tijd uitstekende kansen, maar verloor tenslotte in een marathonduel, dat meer dan twee-en een half uur duurde, met 1-6, 7-5, 9-11 van Valerie Forbes. Valerie's schoonzuster Jeanne Forbes was te sterk voor Madeleine Weurman (6-1 6-4), Jenny Ridderhof verloor na hef tige tegenstand te hebben geboden van Mary Gerson en de Nederlandse kam pioene mevrouw Baars was volkomen kansloos tegen de Australische Jane Black- man, die haar met 6-0, 6-1 van de baan veegde. Overigens is het wel duidelijk dat bij de dames de tengere Maria Esther •BuenO' en de gracieuze Sandra Price ver uit de sterksten zijn. Ze wonnen beiden gemakkelijk en het ziet er naar uit dat zij zich zonder veel moeite voor de finale zullen kwalificeren. In de finale herenenkelspel van het in ternationale tennistoernooi in Stockholm heef de Indiër Ramanathan Krishnan een 6-4 6-1 nederlaag geleden tegen de Brazi liaan Edison Mandarino. De damestitel ging naar Maria Corona- do (Spanje), die in de einlstrijd met 6-3 6-3 van de Zweedse Ingrid Loefdahl won. Rod Laver, die deze week ook aan de De Autsralische Wimbledonkampioen strijd om de internationale Nederlandse tennistitels in Hilversum zal deelnemen, komt momenteel uit in een tweedaags toer nooi in het Duitse plaatsje Poertschach. Laver versloeg op de eerste dag de West duitser Ingo Buding met 9-7 6-4. Wilhelm Bungert, die zondag de nationa le Duitse titel op zijn naam bracht, zorg de voor een verrassing. Hij versloeg met 7-5 6-3 de ex-Wimbledonkampioen Neale Fraser (Austr.). De competitieleider van de KNSB heeft de indeling bekend gemaakt voor de schaakclubs uitkomende in de landelijke competitie. En evenals vorig jaar valt daarbij op de fantasierijke indeling waar door verenigingen die elkaar vroeger praktisch nooit hebben ontmoet nu bij elkaar in de afdeling zijn geplaatst. De indeling ziet er als volgt uit: Hoofdklasse: VAS I, Philidor (Leeuwar den), Hilversum, Rotterdam, D.D., ASC, Res. SC, VAS II. Eerste klasse A: VVGA I (A'dam), ASC II (A'dam), Staunton (Gron.), LSC (Leiden), VAS III(A'dam), Bussum, VHS (Haarlem), Philidor (Leiden). Eerste klasse B: Spangen I, Eindhoven I, Moerwijk, SMB, Arnhem, HChr.SV, Utrecht, Spangen II. Tweede klasse, afd. A: Deventer, Gro ningen, Staunton II, Hengelo, Esgoo, Uni- tas, Zutphen, Apeldoorn. Afd. B: Het Oosten (Hahrlem), HChr.SV II (Den Haag), D.D. II (Den Haag), Zaan dam, VAS IV (A'dam), VVGA II (A'dam), De Pion (A'dam), Watergraafsmeer (Am sterdam). Afd. C: De Dom, Amersfoort, Delft, Rot terdam II. Charlois, NRSV, Utrecht II, Wilhelm Steinitz. Afd. D: Eindhoven 2, Wageningen, Venlo, Dordrech'., De Pion (Eindh.), Max Euwe, HSV, Eindhoven III. Wat de Haarlemse clubs aangaat zal VHS in de eerste klasse A waarschijnlijk een felle strijd tegen de degradatie moeten leveren terwijl Het Oosten in de tweede klasse B misschien een kans op het kam pioenschap zal maken. Daarbij zullen DD II en De Pion de gevaarlijkste concur renten zijn. VOETBAL. In een wedstrijd voor het internationale voetbaltoernooi van New York versloeg de Portugese club Belenen- ses het Griekse team Panathinaicos met 5-1. I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11