1 LANGS SLUIZENENHAVENS I TRAWLERS IN DE VISHAL+EN OP ZEE Denen voetballen en spelen zevenhandbal tegen ploegen uit Velsen-Noord blik zalm blik toni jn marie biskwie C0-0P ontbijtkoek Ia£é <k CO-OP verstopping J Kijk eens1 hoe verrukkelijk voordelig I whij de CO-OP'j gesneden zoetzuur ««■SSJSftftSSW iENTOSORBINEi Vrije Boeren ruziën om raadszetel Kroesjtsjev prijst het akkoord over Laos Verband tussen kanker- type en landstreek? Vijfde autonome gewest in Italië 25 ct voordelige* samen voor per rot OQ van 45 voor van 49 voor 39 mocca oploskoffie ■Bedorven maag! jj en diarree i Zoals men de man aan zijn kleren kent Woensdag 25 juli 1902 iiiftuWiiH Arie van der Veer Bretons sardine-oproer Referendum op Puerto Rico over onafhanke lijkheid Professor Werner Heyde in staat van beschuldiging Havenstaking in Triest Frankrijks ambassadeur in Moskou teruggekeerd Kankercongres in Moskou Antisemitische excessen in Montevideo (Uruguay) #1 lil voor tonijn- of zalmsla op het brood: 220 gram 198 gram nu per potje 163^ qrote pot U Q 3/4 liter "Tw CO-OP zomerdrups erupikantje CQ kersen op sap "7 Q Klaverbier gratis regenkapje DIVIDEND! i i i i i i i i i IVxAVf Duitsland is in het bezit van een mo derne trawlervloot. Gedurende de laatste jaren zijn er verscheidene grote hektraw lers bijgekomen die het bedrijf uitoefe nen op de verre visgronden. De eerste trawlers van na de oorlog zijn verkocht en vinden elders emplooi of werden ge sloopt. Het Duitse trawlerbedrijf is 75 jaar oud en van het begin af heeft men de verouderde typen tijdig afgevoerd en door nieuwe trawlers vervangen. Deze schepen werden door andere landen overgenomen en zijn nog lang als visserijschip in de vaart gebleven. Het ligt voor de hand dat het Nederlandse trawlerbedrijf eveneens tot aankoop van voormalige Duitse stoom trawlers is overgegaan hoewel men er al tijd de voorkeur aan Britse trawlers had gegeven. Niettemin hebben we in IJmui den verscheidene Duitse stoomtrawlers ge kend maar hun aantal kan niet wedijve ren met de voormalige Britse stoomtraw lers en ook niet met het aantal stoomtraw lers dat in Nederland is gebouwd. Onder de stoomtrawlers, die voorheen in Duitsland hebben thuisbehoord waren er 5, die gebouwd zijn in Wesermunde bij de Scheepswerf „Unterweser", een bekend be drijf waar ook nu nog trawlers steeds wor den gebouwd. Andere IJmuidense traw lers van Duitse afkomst waren afkomstig van de werf Seebeck. We zullen ons ech ter nu bepalen tot het vijftal dat bij „Un terweser" op de helling gestaan heeft, en die gebouwd zijn in de tijd toen de eerste wereldoorlog bijna ten einde was of kort daarna. Het werd in Duitsland een alge meen type stoomtrawler met als kenmerk een lange dunne schoorsteen. Van dit type kwam de eerste in 1922 in IJmuiden. Deze stoomtrawler kwam in 1917 als Admiral von Schroder gereed, maar viel na de oorlog in handen van de Britten. Dezen boden het vaartuig te koop aan en zodoende kwam de trawler naar IJmuiden. Het werd ingeschreven als Azalea IJM. 18. Erg gelukkig is het schip nimmer geweest en het is nog al eens van eigenaar veranderd. Na Azalea kreeg het de naam Adriatic IJM. 18. Onder die naam veranderde het schip verschillende malen van directie. De laatste naam luid de Jan Mayenland IJM. 18 en de laatste baas is de firma Groen geweest. Zelfs in de oorlog kon het schip nog van IJmuiden uit aan de visserij deelnemen maar de bezetters vorderden de trawler om dienst te doen als vrachtvaarder in de Noorse wateren. In 1945 kwam de Jan Mayenland in IJmuiden terug. Hij is daarna niet meer in de vaart gekomen. Tenslotte werd het schip in oktober 1950 voor de sloop ver kocht. De Jan Mayenland week enigszins af van de vier andere Duitse stoomtrawlers van dit type, die later naar IJmuiden zijn gekomen. De Jan Mayenland had bij voorbeeld een hogere kop. Het viertal werd aan het einde van de jaren dertig ver kocht en als eerste kwam in 1929 de „Fische- reidirektor Lübbert" in IJmuiden die was aangekocht door de Visserij Mij Roodbaars van C. Stam. Hij werd als Gerard IJM. 123 ingeschreven. Kort daarna kwam de „Assel", die daarvoor „Aue" had gehe ten. De Mij. Limburgia bracht deze traw ler in de vaart als Limburgia IJM. 54. De Mij de Riviermonden die al in het bezit was van drie vroegere Duitse stoom trawlers, kocht er twee tegelijk, die wel dra ter visserij gingen als Eemmond IJM.76 en IJsselmond IJM. 78. De Eemmond heet te oorspronkelijk Barmen, daarna Moltke en werd als Rite door de IJmuidense re derij aangekocht. De IJsselmond heette voorheen achtereenvolgens Kontreadmiral Maas, Bismarck en Edda. De trawlers hadden een inhoud van 216 tot 220 reg. ton bruto en een holte van 2.80 m. De 3 cil. triple expansie machine ontwikkelde 400 pk. Het silhouet toont het uiterlijk van deze schepen zoals zij aan de visserij hebben deelgenomen. Geen dezer vaartuigen is meer over. De Gerard is voor de oorlog al gezonken op de Noord zee. De Eemmond en de IJsselmond kwa men in 1939 bij de Mij Limburgia en wer den herdoopt in respect. Zeelandia en Hol- landia. Kort daarna kwamen zij in dienst van de Koninklijke Marine om daarna krijgsbuit gemaakt te worden door de be zetter en tenslotte zijn deze twee schepen met de Limburgia IJM. 54 in Duitse dienst verloren gegaan. LA TRINITé-SUR-MER (Bretagne-Reu- ter) De vissersbevolking van de Bre tonse havenplaats La Trinité-sur-Mer heeft zich verzet tegen de aanvoer van buiten landse sardines. Zij goot dieselolie over de 150 ton bevroren sardines die werden aan gevoerd met een Marokkaans schip. De veertig ton die al in het koelhuis was op geslagen, werd kniedik op de kaden uit gestrooid. De aanvoer van buitenlandse vis heeft vooral de woede van de vissers gewekt omdat zij hun eigen vangst moei lijk konden verkopen. In Lorient hebben de vissers uit protest tegen de onverkoopbaarheid van hun waar een vracht sardines in de straten uitge strooid. WASHINGTON (AFP) President Ken nedy heeft een voorstel aanvaard van de gouverneur van Puerto Rico om een re ferendum te doen houden over de vraag of het eiland met de Verenigde Staten ver bonden moet blijven of onafhankelijk moet worden. Dit blijkt uit een briefwisseling tussen de gouverneur en president Kenne dy, die door het Witte Huis is gepubli ceerd. FRANKFORT (DPA) De Westduitse medicus professor Werner Heyde is offi cieel beschuldigd van medeplichtigheid aan het doden van honderdduizend mensen tij dens de oorlog. Zij werden ongeneeslijk krankzinnig geacht en omgebracht. Profes sor Heyde zou hieraan hebben meegewerkt. Er is een lijvig dossier tegen hem samen gesteld. De 58-jarige neuroloog heeft na de oorlog onder de schuilnaam Sawade als arts in Kiel gewerkt. Eind 1959 is hij aangehouden. Hij verblijft sindsdien in voorlopige hechtenis. Op een soortgelijke beschuldiging zal nog een arts terechtstaan: dr. Bernhard Bohne. De lijstaanvoerder van de Boerenpartij in Ede, de heer H. Koekoek, en zijn par tijlid de heer H. Tolsma zijn het onder ling oneens over de bezetting van de ze tel in de gemeenteraad, die de Boerenpar tij bij de jongste verkiezingen heeft ver worven. De onenigheid heeft er toe geleid, dat boer Koekoek de heer Tolsma hard handig uit zijn huis heeft gezet toen deze voor een bespreking van de affaire bij hem kwam. De oorzaak van de ruzie zou zijn dat de heer Koekoek, die lijstaanvoerder was, de zetel in de raad zou willen innemen, on danks de belofte die hij aan de heer Tols ma zou hebben gedaan om dit niet te doen. De heer Tolsma was de derde kandidaat op de ranglijst. De heer Koekoek zou ge zegd hebben de zetel niet te kunnen inne men wegens zijn drukke werkzaamheden als hoofdredacteur van de „Vrije Boer", het orgaan van de Bond van Bedrijfsvrij- heid in de Landbouw, waarvan hij tevens voorzitter is, en zijn lidmaatschap van de Provinciale Staten van Gelderland. „Dit is een gemene leugen. Ik heb niets beloofd", verklaart de heer Koekoek ech ter. ROME (AP) De havenarbeiders in de Noorditaliaanse haven Triest, zijn giste ren voor 24 uur in staking gegaan, waar door dertig schepen niet gelost worden. De staking wordt gehouden om kracht bij te zetten aan looneisen. PARIJS (Reuter) Maurice Dejean, de Franse ambassadeur in de Sovjet-Unie, die in maart werd teruggeroepen, is in Moskou teruggekeerd. Dejean werd terug geroepen en de Russische ambassadeur in Parijs, Vinogradov, naar Moskou ontbo den voor overleg met zijn regering, toen de Sovjet-Unie de Algerijnse voorlopige regering de jure erkende na de totstand koming van de overeenkomsten van Evian. Algerije was toen juridisch nog Frans. In gewoonlijk welingelichte kringen in Parijs is verklaard, dat Dejeans terug keer naar Moskou duidt op hervatting van de normale betrekkingen tussen Frank rijk en de Sovjet-Unie. Omtrent de even tuele terugkeer van Vinogradov naar Parijs is niets gezegd. GENèVE (Reuter) Het neutrale Laos is maandag een feit geworden door de ondertekening van een akkoord dat de on afhankelijkheid en neutraliteit van Laos plechtig garandeert. De ondertekening op het Europese UNO-hoofdkwartier in Genève door de vertegenwoorddigers der veertien landen, die gedurende veertien maanden over dit akkoord hebben onderhandeld, nam 25 minuten in beslag. De overeenkomst werd getekend door vertegenwoordigers van Laos, Polen, Zuid-Vietnam, Thailand, de Verenigde Staten, Birma, Cambodja, Canada, China, Noord-Vietnam, Frankrijk, India, Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie. Prins Soevanna Phoema, premier van de Laotiaanse regering, verklaarde diep getroffen te zijn en bracht de dank van zijn regering en de Laotiaanse regering over. De Britse minister van Buitenlandse Za ken Lord Home, en zijn Russische ambt genoot, Gromyko, drukten elkaar na afloop hartelijk de hand. De Brit verklaarde: „Dank u zeer voor al uw medewerking". Zij waren de twee voorzitters van de con ferentie over Laos. Premier Kroesjtsjev heeft in een bood schap aan de conferentie verklaard dat het akkoord een „grote overwinning is voor de politiek van vrede en samenwer king tussen landen die tot verschillen de sociale stelsels behoren". Hij zegt in de totstandkoming een bewijs te zien dat alle internationale vraagstukken, hoe in gewikkeld ook, kunnen worden opgelost met goede wil en een gepast rekening houden met de wederzijdse belangen. Een Amerikaanse kankerdeskundige heeft op het Moskouse internationale kan kercongres meegedeeld, dat maagkanker in Amerika in de laatste tientallen jaren zo sterk afgenomen is dat de onderzoe kers in sommige grote steden moeite heb ben gevallen voor studie te vinden. Deze expert dr. John R. Heller, voormalig hoofd van het nationaal kankerinstituut in de V.S. weigerde een theorie te bevestigen van een geleerde uit Rusland waar veel maagkanker voorkomt dat het eten van gerookte levensmiddelen een belang rijke oorzaak voor de ziekte kan zijn en dat het afnemen van de ziekte in Amerika een gevolg zou zijn van het feit dat min der gerookte levensmiddelen worden gege ten, in Amerika dan in de Sovjet-Unie. Heller noemde het teruglopen van maag kanker in Amerika „een prachtig ding", maar hij voegde er aan toe, dat de long kanker in zijn land sterk toegenomen is. De Russische geleerde prof. Serebrov zei, dat verschillende soorten kanker meer voorkomen in bepaalde delen van de Sov jet-Unie, een verschijnsel dat ook in ande re landen van de wereld geconstateerd werd. In Zuid-Rusland komt veel huidkanker voor, terwijl in het Noorden de maagkan ker een groot probleem vormt. In berg achtige gebieden, waar de watertoevoer onvoldoende is, worden meer gevallen van schildklierkanker geconstateerd. Hij zei, dat klimaat en beroep de oor zaal van dergelijke verschillen kunnen zijn en dat de Russische artsen veel aan dacht besteden aan de geografische as pecten van kanker. MONTEVIDEO (Urugay) (AP) Stu denten van de universiteit van Montevideo hebben een staking afgekondigd om te protesteren tegen een nieuwe golf van terroristische aanvallen op Joden. De vei ligheidsmaatregelen in de Joodse zaken wijk en Joodse tehuizen en synagoge» werden verscherpt nadat tenminste acht joden ontvoerd werden en mishandeld. Sommige slachtoffers werden gebrandmerkt met de Davidsster of hamer en sikkel. Twee Joden werd zoutzuur in het gezicht geworpen. Maandag heeft een Jood op de chauffeur van een langzaam rijdende taxi geschoten omdat hij dacht dat deze hem wilde ontvoeren. Er zijn geen arrestaties verricht. Het parlement heeft de minister van Binnen landse Zaken uitgenodigd maandag te antwoorden op de beschuldigingen dat de politie niets doet. Het sportuitwisselingsbezoek van de Deense sportvereniging Houlbjerg bij de handbalvereniging IJmond, die gastvrouwe is deze week, heeft dinsdagavond geleid tot een voetbalwedstrijd tussen de Deen se ploeg en het eerste elftal van VVB. De dames van de gasten speelden een zevenhandbalwedstrijd tegen IJmond-da- mes, die toch wel de handen vol hadden aan hun gasten, die met enige IJmond- speelsters waren aangevuld omdat de Deense damesploeg te \Iein was. Maar voordat tot deze wedstrijduitwis seling op gisteravond kon worden overge gaan hebben de Denen, begeleid door IJmonders, een prachtige wandeling door het Heemskerkse duingebied gemaakt en enkele uren aan het strand vertoefd. De dames-handbalwedstrijd, waarbij de Deense ploeg in de rood-witte kleuren van hun land uitkwam, had een zeer spannend verloop. Scheidsrechter H. Wijers moest al zijn talenten bijeengaren om de snelle strijd goed te volgen. Vooral de Deense ploeg kreeg veel aanmoedigingen van de lijn af. waar een groot aantal jon gelui de strijd volgden. Dit aanmoedigen heeft prachtig geholpen, want tegen de routine van de IJmond-dames legden de gasten een groot enthousiasme aan de dag. De rust kwam met 22, waarna de strijd nog in felheid toenam. Op sportieve wijze kwamen na de hervatting beide teams elk nog tot vier doelpunten, waarbij de Deense doelverdedigster haar ploeg op uitstekende manier voor een nederlaag be hoedde. De eindstand werd dus 6—6, waar mede beide teams best tevreden waren. Op het naastgelegen terrein van het inmiddels tot een fraai geheel gewor den nieuwe Kennemerstaten-sportcomplex .Koningsveld" hebben VVB I en Houl bjerg de prachtige grasmat benut om het nieuwe veld dinsdagavond officieus te beproeven. Als de accommodatie nog verder kan worden uitgebreid, waarvoor men al doende is met de bouw van kleedkamers, zal het oude Watervliet-terrein spoedig zijn vergeten, hoewel een sintelbaan voor de atletiek- beoefening vooralsnog niet gerealiseerd kan worden. De Denen begonnen de wedstrijd met tien man. Pas na twintig minuten kregen zij de elfde, een speler van VVB, Altena. Al direct kon worden vastgesteld, dat de strijd eenzijdig zou worden. De gasten wa ren niet opgewassen tegen VVB, dat een kalme wedstrijd speelde. Al na twee mi nuten scoorde A. Luitjes (10), waarna de rechtsbuiten van de Denen met een fraai schot Van den Boogaard op de proef stelde. De Deense aanyal, die overigens te lang werk had, probeerde wel openin gen te vinden, maar slaagde daarin niet. Ruud Muskee sloeg na tien minuten toe (20). Direct daarna misten de Denen een droomkans voor het VVB-doel, waar na Hoogendijk bij dezelfde aanval op de doellijn moest redden. Doordat de Houl- bjerg-doelman, die eigenlijk geen doelman is, de bal liet vallen, werd het 30. Achter eenvolgens voerden A. Luitjes, (2x) en Muskee (2x) de stand op tot 70. Na de hervatting had van den Boogaard moeite met een machtig schot van de Deense linksbuiten, een van de twee uitstekende Deense spelers. A. Luitjes zorgde opnieuw voor een treffer (80) en v.d. Horst voor 90. Eerst na 23 minuten konden de gas ten de eer redden toen een hoge bal over spil Both bij midvoor Egon Mouritzen te recht kwam, die op zijn beurt over de uitlopende VVB-doelman succes had (91). Tenslotte was het Stet, die via de paal de dubbele cijfers voor VVB vol maakte (10—1) Voor het begin van de wedstrijd kreeg aanvoerder R. Luitjes van de Deense gas ten een fraaie ruiker in Deense kleuren en een mooie herinneringstegel aan deze ontmoeting aangeboden. Vandaag bezoe ken de gasten Den Haag met Madurodam, Scheveningen met pier en de Rotterdam se tunnel. Donderdag trekken de Denen naar IJmuidens sluizen en pier en maken zij een excursie naar de Hoogovens. Des avonds zijn er weer wedstrijden. Zo was het dinsdag Dinsdag werden in IJmuiden 3640 kisten vis aangevoerd, waarvan 441 tong en tar bot, 1 heilbot, 201 schol, 10 schar, 17 bot, 498 haring, 1417 makreel, 415 schelvis, 295 wijting. 312 kabeljauw en gul, 2 leng, 3 poon, 5 koolvis en 23 diversen. Prijzen In guldens, per kilogram: heilbot 4,50- 3,80; grote tong 4,10-3,60; grootmiddel tong 3,40-2,80; kleinmiddel tong 3,50-2,90; kleine tong 1 3,40-2,70; kleine tong 2 3,20-2,60; tarbot 1 4,10-3,40; zalm 4,50. Per 50 kilogram: tarbot 4 74; grote schol 30; grootmiddel schol 28; kleine schol 2 40-8; schar 23-17,50; bot 8-4.90; verse ha ring 40-15; makreel 21-11; grote schelvis 49; grootmiddel schelvis 38-34; kleinmid del schelvis 28-17; kleine schelvis 1 33-16; kleine schelvis 2 24-8; wijting 18-11; grote gul 37-31; middel gul 34-25; kleine gul 20- 14; kleine leng 20; poontjes 12; kleine kool- vis zwart 33. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 248- 72; grote koolvis zwart 110. Besommingen In guldens: KW 75 3.550; KW 168 1.450; KW 124 4.890; KW 152 5.660; KW 141 2.780; KW 80 2.970; KW 205 4.670: ,KW 49 11.930, KW 3 7.430; KW 109 1.500; IJM 67 3.960; IJM 66 3.110; VL 131 5.460; E 147 4.780. Aanvoer van woensdag Hedenmorgen werden in IJmuiden aan gevoerd 310 kisten schelvis, 160 wijting, 170 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 1520 ha- riijg, 2840 makreel, 170 schol, 5 tarbot, 140 varia, 236 haaien, 610 stijve kabeljauwen en 7000 kilogram tong. Prijzen In guldens, per kilogram: heilbot 3,80 2.50; tarbot 4,103,40, grote tong 4,30 2,70, grootmiddel tong 3,503,10, kleinmid del tong 3,70—3,30, tong I 3,40—2,90, tong II 2,50—1,60. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 94 79, middel kabeljauw 10476, grote kool vis 9080, grootmiddel koolvis 14, leng 86—90. Per 50 kilogram: grote gul 4233, middel gul 3628, kleine gul 3021, koolvis I en II 30, leng en lom 2224, haring 3427, makreel 1812, schar 2712,50, poontjes 1712. bot 10,507, grote en grootmiddel schol 29—24, zetschol 3330, schol I 4338, ROME (AFP) De Italiaanse Kamer heeft met 341 tegen 59 stemmen en één onthouding de instelling goedgekeurd van een nieuw autonoom gewest, Julisch-Friuli Venetië, waarvan Triëst het centrum is. Tegen stemden de liberale, de monarchis ten en de neofascisten. Julisch-Friuli-Vene- tië is het vijfde autonome gewest. De an dere zijn: Sicilië, Sardinië, Trento- Alto Adige, (Zuid-Tirol) en het Aostadal. Het wetsontwerp moet nu nog door de Senaat worden goedgekeurd. De rechtse partijen zijn gekant tegen de instelling van autonome gebieden, die zij als gevaarlijk beschouwen voor de een heid Van het land. Gebieden met regionale autonomie hebben bevoegdheden, die elders door de natio nale regering worden uitgeoefend, zoals het bestuur in onderwijszaken, openbare werken en toerisme. Een van de doelen van het programma tot verlening van au tonomie aan gebieden met een gemeng de bevolking is de beveiliging van de rech ten der minderheden. De Slavische inwo ners van het nieuwe gebied vormen een minderheid. Gistermorgen was in IJmuiden aan de markt de Deense kotter E. 147 Jette Marie uit Esbjerg. Het schip had een prachtige lading vis aan boord. In te genstelling tot andere Deense vissers schepen vist het met de trawl. schol II 48—38, schol III 30—12, grote schelvis 4632, grootmiddel schelvis 46 33, kleinmiddel schelvis 37—35, schelvis I 37—27, braadschelvis 3217, gestripte wij ting 2510, dichte wijting 1617, tarbot 160—74, tongschar 71—92, griet 60—54, rode poon 4223, pieterman 7479. Per 40 kilogram: haai 3629. Regels grote kabeljauw 132—104, middel kabeljauw 6137. Besommingen HD 74 18.100, KW 39 28.600, KW 87 4.190, KW 33 4.850, KW 109 490, R 25 (Deen) 10.100. Veel haaien! Vanmorgen was aan de markt de Deense kotter R 25 uit Roenne. Dit schip heeft op de meest ouderwetse manier, namelijk met de beug, op haaien gevist. Het resultaat lag vanmorgen netjes opgetast in de hal len. De totale buit bedroeg 236 stuks haai! Twaalf van de allergrootste werden ver kocht voor 122 gulden tot 84 gulden, de middelsoorten voor 58 tot 40 gulden en de kleinere van 27 tot 20 gulden, alles per stuk. De totale besomming van de Deen was 10.100. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 50 kisten schelvis, 40 wijting, 50 gul en kabeljauw, 200 noordharing, 50 makreel, 290 kantjes haring. Verder wer den er nog enkele dagvissers verwacht. Op zee De SCI! 162 Clara meldde gistermorgen aan de rederij dat de visserij moest worden afgebroken. Doordat de lage ring van de winch was kapotgedraaid en men geen kans zag met eigen middelen het euvel te verhelpen zag men zich genoodzaakt de thuisreis aan te vangen. Men nam dit be sluit met spijt, want de dag was zeer hoop vol begonnen. De eerste trek bevatte 15 kantjes en de laatste trek 30 kantjes. Het binnenhalen van het net vergde meer dan twee uren. Daardoor kwam het vast te staan dat verder vissen niet langer ver antwoord was. De Voorloper VL 16, die hedenmorgen om zes uur in Vlaardingen zou binnenlo pen, heeft op de thuisreis geneeskundige hulp moeten inroepen van het Duitse hos pitaalschip Frithjof omdat er een beman ningslid iets aan zijn hand had. Na lossing vandaag, van de gezouten haring, wordt de VL ld naar IJmuiden gevaren. Daar wordt de verse vis verkocht, ijs en drink water ingenomen en weer voor een nieuwe reis vertrokken. De Emma Wilhelmina KW 135 haalde dinsdagmiddag even benoorden 56 graden n.b. een trek scheep van 70 kantjes. De KW 122 Arie Ouwehand meldde aan de uitva rende Brittenburg dat men omstreeks zes uur 50 kantjes aan boord had. Dat beteken de wel een topdag voor de KW 122, maar als er door de andere schepen veel meer wordt gevangen is men toch nog niet te vreden. Zo zei de schipper van de Arie Ouwehand dat vele schepen trekken had den gedaan van 50 tot 70 kantjes. De schip per van de Brittenburg wist als troost te melden dat er rekening mee moet worden gehouden dat de Arie Ouwehand misschien snelheid te kort komt in vergelijking met de vangers van de haring. Haringvangsten KW 110 8 kantjes; KW 41 geen vangst; KW 175 4; KW 37 4; KW 95 4; KW 130 20; KW 163 geen vangst. Gemiddelden: Kat wijk 6 kantjes; Scheveningen 6 en Vlaar dingen eveneens 6. Mm-üm mm :m fid;?'" f;; 'n extra zomerse 179 Snijd het visvlees in stukjes en vermeng de olie met een fijngesnipperde ui, 1 eetlepel tomatenpuree en het sap geraspte schil van een halve citroen. Schep het visvlees er doorheen en garneer met plakjes hardgekookt ei of/ en tomaat, 'n Delicatesse! V' „lo"*varoakking 39 2 pakjes a 100 gram van 66 voor (zonderpit) 1/3literblik I» 3 flesjes O» bij plastic flakon shampooa_135 I f-- CA 62-30 en bovendien Ijjuiren: maa^ei^higeu-anden gedronken, kou op maag en m ingewanden en plotse- I ling „loopt u leeg", u voelt zich wee en onpasselijk: een nare maag- en darm- stoornis. ENTOSORBINE - witte, aangename tablet- ten - bevat 6 snelwerkende geneesmiddelen die de maag tot rust brengen en de in gewanden zuiveren - de diarree stopt. ENTOSORBINE helpt direct - u is zó weer in orde en doet weer normaal aanallesmee.fi U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes -2e week: el ke avond één - 3e weekom de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS pilletjes zorgen voor de gal toevoer die nodig Is om het voedsel beter te verteren en de darmen tè ontlasten; ze maken boven dien dat de Ingewanden daar na op eigen kracht regelma tig blUven werken. Zó helpen CARTERS pilletjes u van hardlijvigheid af, u ls een ander mens. Per flacon f 1.35. kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert. T

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6