Mulligan en Olvera leverden felle strijd in Hilversum Cor Schuuring de snelste in sprint van drie renners Schaduw over de Nijmeegse Vierdaagse A Jeugdig enthousiasme voor honkbal Sj Maar toen kwam de regen Regen spelbreker in Den Haag Faas zoek Jager en Willemse leiden nog Donna de Varona verbeterde een wereldrecord RCH, Haarlem en EDO spelen in één afdeling UVS amateur Spaan (RCH) gaat naar Vitesse Wesseling op de tweede plaats m Herman Beidschat is ziek VRIJDAG 27 JULI 1962 13 Ook Stormvogels en JSV bij elkaar ingedeeld biet 't beroemde blauwe micronite filter RONDE VAN HOOFDDORP N'JMEGEN-2eDAG VIERDAAGSE N'JMEGENI In Apeldoorn Hongaarse atleten te sterk voor Grieken Chris Plus de snelste in „Lichtkogel-rit" En met Rod Laver, kwam de regen en nog veel, veel meer. Donder en blik sem begeleidden de zondvloed, die de ba nen van de Hilversumse lawn tennisclub, waar deze week de internationale kam pioenschappen van Nederland worden ge houden, dreigde weg te spoelen. Was reeds bijna een uur eerder de partij van Maria Esther Bueno tegen de Zuidafri- kaanse Valerie Forbes wegens de regen voor een moment onderbroken, toen La- ver en zijn tegenstander Salas een droog heenkomen moesten zoeken, vormde de bui die zich nu ontlastte de inleiding tot een waterhoos. De banen stonden weldra blank, maar erger was de stroom van hoger gelegen plaatsen, die modder op de banen bracht. Het bleef regenen, uren lang, en Laver, Tennis die Salas in de kortst mogelijke tijd wilde overwinnen en daarvoor zijn sterkste spel in de strijd bracht, kon zijn middag ver der verdoen met een spelletje kaart, waar anderen zich allang aan hadden overgege ven. Indrukwekkend was de entree van La ver in dit toernooi, maar door zijn grote overmacht miste de partij het strijdele- ment, dat de kwartfinale tussen Mulligan en Olvera kenmerkte. Mulligan, finalist in Wimbledon, moest op papier aan Olve ra geen al te moeilijke tegenstander heb ben. Het pakte echter anders uit. De kleine vechtjas bleek geenszins beducht voor de reputatie van zijn tegenstander en ofschoon hij, door verlies van eigen service in de derde game, in de daarop volgende met 3-1 achterkwam, na 0-40 in zijn voordeel, slaagde hij erin door winst op Mulligan's service in de achtste game op 4-4 te komen. Sterk spel aan weerszijden hield de strijd geheel open. Olvera won daarna zijn eigen servicegame (4-5) maar Mulligan kwam terug en forceerde op Olvera's ser vice in de elfde game de doorbraak (6-5). Het was echter niet dan met medewer king van de scheidsrechter, die op het kar dinale moment een crossvolley van Mul ligan ingaf, ofschoon de bal duidelijk bui ten de lijn kwam, dat de Australiër de eerste set won. Mulligan kwam hiermee op setpoint (30-40) en al werd het 40-40, de morele tik bracht Olvera op de knieën. Hij werd er zelfs dermate door geknakt dat hij in de tweede set, kansloos naar een achterstand van 5-0 werd geleid. Mulligan, die zijn tegenstander in de tweede set voor een smadelijke nul wilde sparen, gaf de zesde game prijs. Dit pre sentje gaf Overa nieuwe moed. Hij her vond zijn vorm en zette nu Mulligan dermate onder druk, dat deze op zijn beurt begon te wankelen. Tot 5-4 kortte Olvera zijn achterstand in, doch toen riep Mulligan hem een halt toe en besliste de strijd in zijn voordeel Cricket De tweedaagse wedstrijd tussen De Fla mingo's en Oxford University heeft een voortijdig einde gevonden. Een paar mi nuten voor één begon het te regenen en toen om half vier de regen nog steeds uit de hemel plensde hielden de aanvoer ders Worsley en Van der Vlugt het maar voor gezien en gespeeld. Volgens de re gels van de MCC werd zodoende een draw het resultaat. De Nederlandse regels geven namelijk geen uitsluitsel voor een dergelijke situatie in een tweedaagse. Zoals men weet maakten de Engelse studenten op de eerste dag een score van 221 runs, waarna De Flamingo's ant woordden met 130 voor 9. Daar kwamen in de ochtend van de tweede dag nog acht runs bij, waarbij de Nederlandse cricketers dus een achterstand boekten 83 runs op de eerste innings. De totale achterstand bedroeg bij de lunch precies 200, aangezien de Engelsen in een bij zonder aantrekkelijk tempo 117 runs in de boeken brachten voor het verlies van vier wickets. Maar toen kwam de regen. HCC dat toch heus wel wat vocht kan verwerken stond binnen korte tijd vol plassen en om half vier besloot men de finitief niet meer te spelen. De vier gevallen wickets waren toege vallen aan Kloppenburg (1-22), Kooistra (2-30) wn Paul Maas (1-48). Van Staay (0-17) had geen succes gehad. Drie van die vier wickets waren verkregen door vangen, die Kooistra, Leemhuis en Klop penburg op hun naam mochten schrijven. Een vierde vang ook al aan de boun dary werd gemist door Blaisse. Topscorer werd de openingsbatsman Baig, die in zeer korte tijd een score van 61 bijeensloeg, waaronder zes vieren. Bij Xerxes kan het bestuur na vier spannende dagen weer rustig slapen. Wilkes is gevonden. Zaterdag was Faas, na vrijdagavond het contract met Xer xes te hebben getekend, met vakantie gegaan. Het enige wat men wist dat hij naar schoonfamilie in Zwitserland was. Maar laat men nu tot de ontdekking komen dat niet alle formulieren waren getekend. De handtekening ontbrak op het groene overschrijvingsformulier en zonder dit document is een transfer on geldig, omdat dan het contract met de oude vereniging nog niet opgezegd is. Goede raad was duur. Wilkes onvind baar. Hij zou wegblijven tot eind vol gende week en dan zou het te laat zijn. Telefoontjes gingen naar alle delen van het land, naar mensen die Wilkes ken nen en mogelijk wisten waar hij was. Maar steeds ontbrak er een schakel- Tot in Frankrijk moest men kennissen zoeken, die zijn adres zouden kunnen weten. Kort en goed: Xerxes had al leden gecharterd om Faas in Zwitser land zelf te zoeken. Maar gisteravond om 12 uur had men hem aan te tele foon. Het formulier is nu aangetekend per expresse naar Lyon verzonden, waar Wilkes het (getekend uiteraard) met even grote spoed zal terugsturen. In de kwartfinale tussen Forbes en Pi- mentel was de Zuidafrikaan oppermachtig en dat Pimentel in de tweede set van 3-0 op 3-3 kon komen, was voor Forbes geenszins erontrustend. Hij speelde het spel tot in de perfectie en was op alle wapens superieur, zo als bij de dames Maria Esther Bueno en Sandra Price te gen respectievelijk Valerie Forbes en Jane Blackman. De enige verrassing in de kwartfinales van het damesenkelspel was de zege van Mary Gerson op de geplaat ste Judy Tegart: 6-4, 6-3. Herenenkelspel kwartfinales Gordon Forbes (Zuid-Afrika) verslaat Ivo Pimen tel (Venezuela) 61 63; Martin Mulligan (Australië) verslaat Michel Olvera (Ecua dor) 7—5 6—4. Damesenkelspel kwartfinales: Jeanne Forbes (Zuid-Afrika) verslaat Gerda Haeuszlein (Duitsl.) 62 62; Sandra Price (Zuid-Afrika) verslaat Jane Black man (Australië) 61 62; Mary Gerson (Zuid-Afrika) verslaat Judy Tegart (Au stralië) 64 63. Damesenkelspel kwartfinales: Maria Es ther Bueno (Brazilië)Valerie Forbes (Z.- Afr.) 6-2, 6-1. Herenenkelspel tweede ronde: Rod Laver (Austr.)H. Salas (Col.) 6-0, 4-0 gestaakt wegens regen. Zeilen In de zevende race van de strijd om het Europese kampioenschap tweemans- zwaardboten (Flying Dutchmanklasse) in Oostende is de Nederlandse combinatie JagerWillemse als tweede geëindigd ach ter West-Duitsland. Frankrijk werd derde en Engeland vierde. Door dit resultaat heeft het Nederlandse team de leiding in het klassement behouden. De uitslag was: 1. West-Duitsland (Ka- delbachDielmann); 2. Nederland (Jager Willemse); 3. Frankrijk (H. SamuelJ. Sa muel); 4. Engeland (MustoMorgan); 5. België (J. DupontY. Dupont). Na zeven wedstrijden luidt het klasse ment: 1. Nederland 4880 pnt; 2. Frankrijk 4528 pnt.; 3. Engeland 3977 pnt.; 4. West- Duitsland 3975 pnt.; 5. Zweden (Hellmann Nielson) 2972 pnt. Zwemmen De Amerikaanse zwemster Donna de Va rona heeft donderdag tijdens de open kampioenschappen van Japan in Osaka het wereldrecord op de 400 meter wissel slag verbeterd. Zij liet -een tijd voor zich afdrukken van 5 min. 24,7 sec. waar mee zij bijna 5 seconder) onder het oude record bleef, dat sedert 19 mei van dit jaar met 5 min. 29.5 sec. op naam stond van haar landgenote Sharon Finneran. De ze laatste bleef tijdens dezelfde wedstrijd eveneens onder haar oude record met een tijd van 5 min. 27,4 sec. Het Europees record op dit nummer is met een tijd van 5 min. 36,0 sec. in handen van onze landgenote Marian Heemskerk. VeetM Naar wij vernemen, luidt de competitie indeling van het betaalde voetbal voor het komende seizoen als volgt: Eeredivisie: ADO, Ajax, Blauw Wit, DOS, Feijenoord, Fortuna, GVAV, Hera cles, MVV, NAC, PSV, Sparta, Sportclub Enschede, Volendam, De Volewijckers en Willem II. Eerste divisie: DHC, DWS, Eindhoven, Elinkwijk, Enschededese Boys, Excelsior, Fortuna (VI.), Go Ahead, Limburgia, RBC, Roda JC, Sittardia, Veendam, Velox en VVV. Tweede divisie A: AGOVV, Alkmaar, Be Quick, De Graafschap, Heerenveen, KFC, Leeuwarden, NEC, Oldenzaal, Stormvogels, Tubantia, Vitesse, VSV, Wageningen, ZFC, Zwartemeer en Zwolse Boys. Tweede divisie B: Baronie, BW, DFC, EDO, 't Gooi, Haarlem, Helmondia, Hermes DVS, Hilversum, HVC, Longa. Noad, PEC, RGH, SW, Wilhelmina en Xerxes. Reserve eerste divisie: ADO 2, Ajax 2, Blauw Wit 2, DWS 2, Excelsior 2, Feijen oord 2, Go Ahead 2, GVAV 2, NAC 2, PSV 2, Sparta 2, Sportclub Enschede 2, Veen- dam 2, Volendam 2, Willem II 2 en ZFC 2. Reserve tweede divisie A: Alkmaar 2, EDO 2, Elinkwijk 2, 't Gooi 2, Haarlem 2, Hilversum 2, HVC 2, KFC 2, RCH 2, Storm vogels 2, De Volewijckers 2, Velox 2 en VSV 2. Jeugdcompetitie A: Be Quick, Ensche- dese Boys, GVAV, Heerenveen, Heracles, Leeuwarden, Oldenzaal, Sportclub Ensche de, Tubantia, Veendam en Zwartemeer. Jeugdcompetitie B: BW, Eindhoven, Fortuna, Helmondia, Limburgia, MVV, PSV. Roda JC, Sittardia, WV en Wilhel mina. Jeugdcompetitie C: Alkmaar, DOS, DWS, EDO, Elinkwijk, Haarlem, KFC, RCH, Velox, De Volewijckers en ZFC. Jeugdcompetitie D: ADO, Ajax, Blauw Wit, DHC, Fortuna (VI.), Hermes DVS, SHS, Stormvogels, SW, Volendam en VSV. Jeugdcompetitie E: Baronie, DFC, Ex celsior, Feijenoord, Longa, NAC, NOAD, RBC, Sparta, Willem II en Xerxes Jeugdcompetitie F: AGOVV, De Graaf schap, Go Ahead, 't Gooi, Hilversum, HVC, NEC. PEC, Vitesse, Wageningen en Zwolse Boys. Het bondsbestuur van de KNVB heeft gisteren definitief besloten volgend seizoen twee tweede divisies van elk zeventien verenigingen in te stellen. Dit besluit houdt in dat UVS volgend seizoen in de ama teurcompetitie zal komen. Het bondsbe stuur heeft besloten UVS in de eerste klasse in te delen. De oud-Elinkwijk-speler Henk Spaan, die het afgelopen seizoen voor RCH uit kwam, heeft een contract bij Vitesse ge tekend. Het transferbedrag ligt rond de 8500,—. Advertentie 1N3M 1N3-X P. LO&ltLARD NEW YORK lij het honkbalsta- lion in Amsterdam- ïost is op het terrein jan de Amsterdamse tjsbaan een tenten- camp ingericht voor i eugdige honkbal- ;nthousiasten die oP leze wijze de Euro pese kampioenschap pen 1962 op goedkope wijze kunnen bijwo nen. Het tentenkamp herbergt honkbal- jeugd uit Haarlem, Den HaagjRotterdam, Eindhoven, Almelo, Drachten en Gronin gen. Hier ziet men de deelnemers aan de warme maaltijd die verstrekt wordt door de gemeente Amster dam. De sterke Amsterdammer Cor Schuu ring heeft de Ronde van Hoofddorp, don derdagavond als een clubontmoeting tus sen „De Bataaf" uit Halfweg en het hoofdstedelijke „Olympia" op een 1100 me ter lang parcours aan de Van Veenlaan gehouden, in zijn voordeel beslist door landskampioen Gerard Wesseling en Jan Fransen in de eindsprint te kloppen. Zij hadden met Henk Scharrighuizen en Tour de Francerijder Dick Enthoven, die de be slissende ontsnapping had ingeleid en in de slotfase toen hij met 150 meter voor sprong alleen aan de leiding reed zijn winstkansen door een lekke band ver speelde, het peloton een volle ronde achter stand bezorgd. schatte het aantal toeschouwers op 1500 man kwam ten goede aan het sportuit- wisselingscomité Haarlemmermeer-Cater- ham (Engeland). Het zag er in het begin overigens niet naar uit, dat Schuuring het pleit in zijn voordeel zou gaan beslechten, want ter wijl Hoogland en Enthoven Op het vootfj plan serieuze pogingen ondernamen om een afscheiding te forceren, moest Schuu ring een door pech opgelopen achterstand van 25 seconden in zijn eentje overbrug gen. En daarin is de vasthoudende Amster dammer die meteen de fiets van zijn clubmakker Fons Post had gekregen na een rondenlange jacht voortreffelijk geslaagd. De strijdvaardige Schuuring was echter nauwelijks van de geleverde krachtsin spanningen bekomen of hij moest op nieuw in actie komen om een aanval van Enthoven, Wesseling, Fransen en Schar righuizen te kunnen pareren. Ook nu weer had hij succes. Deze vijf demarranten gingen meteen hard door eh daarmee be zorgden zij het peloton, waarin favoriet Bert Boom tweemaal door een valpartij onderuit ging, de genadeslag. Twaalf ronden voor het einde het par cours moest 53 keer „genomen" worden hadden Enthoven, Wesseling, Schuuring, Fransen en Scharrighuizen hun ronde winst te pakken en konden zij zich ver der tot het onderlinge gevecht beperken. Vooral Enthoven bleek fel belust op de overwinning en toen hij dan ook met een felle demarrage zijn finishplan ontvouw de, was er voor zijn vluchtmakkers geen houden meer aan. Zij moesten hem 150 meter prijsgeven. Helaas maakte een lek ke band 'n abrupt einde aan de opmars van de Tourrijder. Hij wipte weliswaar snel op een andere fiets, maar daarmee ging zijn voorsprong toch verloren en voor dat hij de cadans weer te pakken had, wa ren Schuuring, Wesseling, Fransen en Scharrighuizen hem al voorbij gesneld. Het beslissende sprintje om de zege werd nu een prooi van Schuuring. Hij liet Wes seling een half wieltje achter zich. De uitslag luidde: 1. C. Schuuring, Am sterdam (O), de 57 kilometer in 1 uur 23 min. en 55 sec.; 2. G. Wesseling. Halfweg (B); 3. J. Fransen. Halfweg (B); 4. H. Scharrighuizen, Badhoevedorp (O); 5. D. Enthoven, Grote IJpolder (B) op 18 sec.; - 6. B. Boom, Halfweg (B; op 1 ronde; 7. J. Hoogland, Aalsmeer (B); 8. W. Grif fioen, Halfweg (B); 9. H. Koopmans, Am sterdam (O); 10. T. Boll, Nieuw Vennep (B). De leidersprijs kwam in het bezit van Gerard Wesseling en Dick Enthoven legde beslag op een klassementspremie. Bij de nieuwelingen zegevierde Cees Breed uit Nieuw Vennep. Hij had een voor sprong van 300 meter op zijn naaste con currenten. De uitslag luidde: 1. C. Breed, Nieuw Vennep (B), de 57 kilometer in 1 uur 26 min. en 2 sec.; 2. W. Kennis, Amsterdam (O); 4 J. de Jong, Halfweg (B); 5. J. Berg, Halfweg (B); 6. J. Riensema, Slo ten (B); 7. J. Zomer, Halfweg (B); 8. W. Boterman, Amsterdam (B); 9. G. Kreike, Halfweg (B). Na twee succesvolle wandeldagen is don derdag een schaduw gevallen over de Vierdaagse in Nijmegen. Een dergelijke reusachtige wandeltocht houdt nu een maal risico's in: het weer kan tegenwer ken en waar zoveel duizend meelopen is altijd de dreiging van een tragisch inci dent Vorig jaar overleed op de eerste dag een Zwitser in Eist na een hartaanval: deze donderdag bleek opnieuw een deel nemer, wederom een buitenlander, niet te gen de vermoeienissen bestand. Omstreeks twee uur zakte in Groesbeek een Engelse soldaat ineen. Medische hulp was spoedig bij de hand, maar onderweg naar het zie kenhuis is de jongen overleden. Omdat de familieleden van het slachtoffer niet tij dig gewaarschuwd konden worden, hebben de Britse legerautoritciten de naam van de overledene niet bekend gemaakt. Wel staat vast dat de jongen 23 jaar oud was en deel uitmaakte van een detachement van achttien manschappen van het regi ment York and Lancaster B.A.O.R. Toen later op de middag de overige wandelaars in Nijmegen arriveerden hingen de vlag gen daar halfstok. Op vrijwel dezelfde plaats viel later op de dag de 17-jarige burgerwandelaar Gie- seler bewusteloos neer. Hij werd in vrij ernstige toestand naar een ziekenhuis ver voerd, waar in de avond echter enige verbetering kon worden geconstateerd. Het was een dag vol beproevingen voor de wandelaars. Velen vertrokken onder on weersbuien en een trieste motregen bleef lang op het parkoers neerdalen. Tegen de middag werd Nijmegen geteisterd door he vige slagregens die eveneens gepaard gin gen met onweer. De wandelaars die zich nadien kwamen*afmelden waren drijfnat. Het regengordijn dempte het gezang, maar deed het niet verstommen. Men bleef zingen, ook zij die zo optimistisch geweest waren hun regenkleding thuis te laten en in doorweekte hemden en truien bleven doorlopen. Wanneer het zulk naargeestig weer is zijn de militairen sterk in het voordeel. Zij kunnen een regenbuitje ver dragen. Toch werd ook van hen het uiter ste gevergd en na de afmelding strompel den velen naar de meisjes-hbs om zich te onderwerpen aan medische verzorging. De derde dag wordt altijd beschouwd als de zwaarste. De heuvels rond Groesbeek vergden het uiterste en bovendien is het parkoers dan enkele kilometers langer dan op de voorgaande dagen. Als het weer dan bovendien nog met die heuvels sa menspant om het de wandelaars moeilijk te maken wordt het voor de zwakkelingen zeer aanlokkelijk uit te vallen. Dat er des ondanks slechts 58 wandelaars de derde dag niet tot een goed einde brachten, mag aanleiding geven tot hulde aan het alge mene weerstandsvermogen van het wan- delleger. In verband met het overlijden van de Britse soldaat zijn alle feestelijkheden rond de Vierdaagse voor donderdagavond er zou onder meer een concert door enkele Britse bands worden gegeven af gelast. I*"" Route t Rustploots 55 Deuren J Winsen eumngen Puyflijk Hemen Hater* 30*40* vb Wychen Het officieuze uit vallersaantal van de tweede dag, toen vele deelnemers uren la ter dan gewoonlijk de finish passeerden wegens de zeer slech te weersomstandig heden, bedroeg 58, zo dat er vandaag 11.757 wandelaars voor de laatste etappe van de Vierdaagse van Nij megen zullen starten. De Apeldoornse vier- daagselopers hebben het op de toch al moeilijke derde dag door de weersom standigheden nog zwaarder gekregen, 's Morgens vroeg be gonnen de deelne mers in een zware mist en daarna liepen zij in een broeierige hitte, zo nu en dan verfrist door regen buien. De route ging over Beekbergen en door de bossen van Loenen. Jhr. mr. M. A. Feith, voorzitter van de Ne derlandse Sportfede ratie, heeft een be zoek gebracht tijdens de grote rust in Beek bergen. In de laatste kilometers van hun dagelijkse tocht wer den de wandelaars overvallen door hevi ge regenbuien, maar de stemming bleef opperbest. Er waren op deze dag geen uit vallers. Vanmorgen zijn 1207 wandelaars er lieten er drie verstek gaan gestart voor de vierde en laatste etappe van de Apel doornse vierdaagse. Het was regenachtig weer en de temperatuur was in vergelij king met donderdag een stuk gedaald. Het parkoers van de vierde dag voert de deelnemers over Beekbergen, Hoenderlo en Ugchelen. 8W5 Ook de wandelaars in de Nijmeegse Vierdaagse zijn gisteren drijfnat ge worden. En dat maakte het er vooral voor de deelnemers aan de langste af standen bepaald niet gemakkelijker op. Maar het goede humeur ging niet verloren. JANSEN. De aanvoerder van voetbal club DHC, Karei Jansen, heeft een contract getekend voor SHS. Jansen, die 36 jaar is, heeft voordat hij in 1959 naar Delft ging vele jaren voor ADO gespeeld. Herman Beidschat heeft griep! Dat is het nieuws van de rustdag die de honkballers vandaag in Amsterdam genoten. Donder dagmorgen verscheen Beidschat ziek op de training van het Nederlands team. Arts Bergmans onderzocht them en constateerde een flinke griep. Een uur la ter lag Herman met 39,4 graden koorts in bed. Deze gebeurtenis be paalde de stemming tij dens deze (verregende) rustdag. De Italianen kregen nieuwe hoop: welke andere Neder landse werper zal in staat zijn hen aan slag te bedwingen. Het enige commentaar dat coach Ron Fraser gaf, was: „It is all in the game". Dokter Berg mans heeft echter alle hoop, dat hij Beid schat zondag weer speelklaar heeft. Beidschat De rondvaart door de Amsterdamse grachten viel letterlijk en figuurlijk in het water. Met vier boten trok het gezelschap er op uit om de „Gentleman-Canal", de Magere Brug en het Rembrandthuis te zien maar de wolkbreuk die zich toen boven Amsterdam voltrok, ontnam ieder het Uit zicht, zodat de uitleg van de werkstudent het enige positieve was, dat de deelnemers mee naar huis konden nemen. In de receptiezaal van het Stedelijk Mu seum ontving wethouder v. d. Berg de deel nemers aan de zevende Europese kampi oenschappen. Zijn vriendelijke woorden werden beantwoord door de voorzitter der FEB. de Italiaanse prins Steno de Borghe se, waarna een zêer geanimeerde receptie de vriendschapsbanden tussen de deelne mende landen nogmaals versterkte. Tijdens de vergadering der FEB. die woensdagavond werd gehouden, is besloten dat voor de laatste wedstrijd van dit toer nooi, die tussen Nederland en Italië, twee Amerikaanse scheidsrechters zullen wor den uitgenodigd. Tevens werd besloten het lidmaatschap van Tunesië als beëindigd te beschouwen door gebrek aan activiteit van Tunesische zijde. Voorts kwamen de ver tegenwoordigers van Italië en Nederland overeen dat op 7 en 8 september 1963 in Italië een landenontmoeting zal plaats vinden. In een in de Griekse hoofdstad gehou den atletiekinterland tussen de herenploe- gen van Griekenland en Hongarije heb ben de gasten met 125 tegen 85 punten gezegevierd. De beste prestatie op de tweede dag was de 20,4 sec. die de Hongaar Czaba Czuto- ras op de 200 mter liet noteren. Hij had daarbij echter veel windvoordeel. De achtste rit van de donderdagavond competitie om de „Lichtkogel"-beker, die in stromende regen door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen op het par cours in het „Van der Aartsportpark" werd verreden, heeft een overwinning op geleverd voor Chris Plus. Hij zegevier de in de eindsprint over Marcel Rutte en Serge Handgraaf. Bram Schenk, Aad Bo gaard en Rinus Stevens werden in deze rit door een valpartij uitgeschakeld.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13