7/ Levenslang geëist wegens gifmoord op echtgenote AGENDA «iel vthgeim SUNIL HALEN! Boeing 707 een Beaver wist nog net te ontwijken Autohandelaar verdacht van heling van gestolen auto's Kamuk en Tipak twee Eskimojongetjes Polle EN NU'N i Dienstmeisje bracht groenteboer tot een koelbloedige moord Fa. B. J. VAN HEMT Luciano Jarz treedt weer op Prins Bernhard naar Bergen Nieuw winkeltype op de „Roka" Telefoneren met Hollandia Passagiers sloegen tegen plafond „Is men de Vijzelflat al gaan slopen" Haarlemse Rechtbank Koel maar droog VRIJDAG 27 JULI 1962 Kerkelijk nieuws Van stoeien tot erger Aa-Be PLAIDS Zaalberg 195 x 145 100% WOL 41.75 ,lk blijf je trouw Gif in koffie Zelfmoord? Haarlem Velsen-IJ muiden NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL BIJNA EEN VLIEGRAMP BOVEN TWENTE Chaos in cabine Raadslid vraagt: Kort nieuws Beverwijk Heemskerk Contact doorverbonden Hf* MHïïïïrmi»»- Onderzoek SS s ÊLs zw 24 Advertentie Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bennekom (vac. P. D. Steeg- man) J Ewoldt te Kampen te Garderen (toez.) A. Muilwijk te Randwijk te Hein- kenzand (toez.) A. Otten, kand. te Weesp. „Een femme fatale, zo fataal, dat zij haar minnaar heeft gemanoeuvreerd naar gifmoord op zijn vrouw". Zo werd gisteren voor de rechtbank in Rotterdam in een opmerkelijke eensgezindheid door de officier van Justitie en de verdediger de figuur geschetst van de 18-jarige „Willy" uit het Betuwse, een „struise boerendochter", zoals de officier het in zijn requisitoir uitdrukte, die de sleutel figuur werd in een gifmoordzaak. Toen zij met de trieste afloop werd geconfron teerd, reageerde zij „als een overwinna- res over haar rivale", zei de officier. „Het zware verwijt, dat ik haar deed, dat om haar een medemens werd vermoord, leidde tot geen enkele reactie". De verdediger, mr. A. F. A. van Vel- zen, meende: „In deze zaak hadden eigen lijk twee verdachten terecht moeten staan. Want het meisje was moreel nog schuldi ger dan de man. Maar nu, na het dra ma, heeft zij hem laten vallen als een steen". Deze fatale invloed en een gebrek aan ouderliefde in zijn jeugd waren in feite de enige argumenten, die mr. Van Velzen tenslotte aanvoerde ten gunste van de verdachte een 32-jarige groentehande laar uit Rotterdam, vader van twee kin deren tegen wie levenslange gevange nisstraf werd geëist wegens moord op zijn 30-jarige echtgenote, een daad die op 18 oktober 1961 werd gepleegd door het toe dienen van het snel-werkende vergif acep- tion in koffie. <- Willy kwam op 1 oktober 1960 als hulp in de huishouding in het gezin van de groentehandelaar, waar de dubbele taak van moeder en winkelierster te zwaar was geworden voor verdachte's echtgenote. Het meisje had gesolliciteerd op een adverten tie in een Betuws streekblad. De situatie in het gezin was toen nog „vrij redelijk", zoals de officier het uitdrukte. Maar alles keerde definitief ten slechte na de komst van Willy. Het kwam van stoeien tot erger, constateerde-de president, en vrij spoedig ontstond dan ook een verhouding tussen de man en het .meisje, die uiteindelijk ook bekend werd aan de vrouw. Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 Willy moest het huis uit. Zij vond een betrekking in Amsterdam, waar de man haar regelmatig kwam opzoeken. Maar daarmee was hij niet tevreden en om haar terug te krijgen werd hij thuis lange tijd ongenietbaar. Tenslotte stemde de vrouw er in toe om Willy opnieuw te accepte ren. Die situatie werd echter onhoudbaar en Willy verdween naar haar ouders in Buren. Toen groeide langzaam bij de man het plan om zich van zijn vrouw te ontdoen, zoals hij ook tijdens de zitting bekende. Hij pleegde een inbraak, vervalste een cheque en stichtte brand in zijn zaak, in de hoop tot gevangenisstraf te worden ver oordeeld en in de verwachting dat zijn vrouw zich dan van hem zou afkeren. Wil ly schreef hem in een briefje: „Probeer Jannie zo gauw mogelijk weg te krijgen Dan kunnen we samen zijn. Ik blijf je trouw en zal op je wachten". Toen de vrouw van de groentehan delaar zwanger was geworden en haar man een middel vroeg om de zwanger schap te verstoren, bracht dit hem op de gedachte aan gifmoord. In een winkel van de Boerenbond in Vlaardingen kocht hij een flesje aception, een snelwerkend vergif ter verdelging van bladluizen. De volgende dag kocht hij zich ook een flesje met het door zijn vrouw gewenste middel. Dit flesje vulde hij met het gif. Willy werd in de plannen gekend. „Ik zal er wel een paar jaar gevangenisstraf voor krijgen," voorspelde hij haar tijdens een bezoek aan buren. Maar zij deed niets om hem van zijn daad af te houden. Tijdens een televisieprogramma, waar de vrouw geboeid naar keek en dus niet kon zien wat haar man uitvoerde, goot de verdachte een scheut van het vergif in de koffie van zijn vrouw. Ter zitting verklaar de hij, dat de vrouw nog had gezegd: „Het ruikt naar petroleum, je wilt me zeker weg hebben." Maar hij stelde haar gerust en zij dronk de kop leeg. Een half uur la ter werd zij onwel en nog voor een arts arriveerde was zij dood. •Óe" groentehandelaar werd drie' cfagén later gearresteerd. Ha langdurige verho llen en na confrontatie nhet-iWilly-bekend* hij. Op één punt spreken de verschillende, verklaringen, die hij bij de politie en de rechter-commissaris heeft afgelegd, el kaar tegen: of de vrouw, vermoedende dat iets in de koffie was vermengd, zelf een einde aan haar leven heeft willen maken, of niet. De officier van Justitie achtte het laat ste onwaarschijnlijk en volledige toereke ningsvatbaarheid van de verdachte con cluderend, kwam hij tot de zwaarste eis. Uitspraak op 7 augustus. c BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Watt en half-watt in de penarie", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Ja, ja, die Liebe in Wien", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Zeventien en nog nooit gekust", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Drie dolle tan tes", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Blonde meis jes voor Havanna", 18 j. Luxor, 14.30 u.: „Alleen op de wereld", a.L; 19 en 21.15 u.: „En schiep de vrouw", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „De snertsoldaat" a.l. Za terdag 14.30 u.: „Gullivers reizen", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „Paw, kind van twee werelden", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Americaine". Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met de drie Stooges de lucht in", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjort van de rebellen club", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „The ge neral", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Alles draait om Conny", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Kop op, handen thuis", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 29 juli. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim-Nie- mer, 9-17 en 18-20 u., tot 18 augustus. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand juli ex positie van tekeningen van Ives Heude, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoon- platenconcert van 21-22 u. DIVERSEN Zandvoort Zuiderstrand, zaterdag 10.50 u.: Reddingsdemonstratie. Muziektent Raadhuisplein, Zandvoort zaterdag 20.30 u.: Concert. Vleeshal: iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn. Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond geopend van 8 uur af. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 27 JULI City, 20 u.: „Hannibal". Rex, 20 u.: „De hartstocht van een 17- jarige". Heidestraat 45, 19 tot 21 u.: Expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. ZATERDAG 28 JULI City, 19 en 21.15 u.: „Hannibal". Rex, 20 u.: „De hartstocht van een 17- jarige". Heidestraat 45, 14 tot 17 u.: Expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 17.30 u. Luciano Jarz, de vlieger van de lucht- groep van het circus Toni Boltini, die zon dagavond bij het uitvoeren van een drie voudige pirouette ten val kwam en ge wond werd, is nu zo ver hersteld dat hij gistermiddag voor het eerst weer heeft geoefend. Hij zou vandaag weer optreden. Gistermiddag is prins Bernhard per vliegtuig van Soesterberg naar Bergen in Noorwegen vertrokken waar hij zich zal inschepen op de „Nieuw-Amsterdam", die een vijfdaagse tocht op de Noordzee maakt. Tijdens deze tocht wordt aan boord de internationale conferentie „Communi caties in een Verenigd Europa" gehouden waarvan de prins het laatste gedeelte pre sideert. De „Nieuw-Amsterdam" wordt zaterdag 28 juli des morgens in Rotterdam terug verwacht. Op de 13e Roka, de internationale levens- middelenbeurs, die van 3 tot en met 7 sep tember op het jaarbeursterrein aan de Croeselaan te Utrecht wordt gehouden, wordt een nieuw winkeltype geïntrodu ceerd, dat de naam „Auto-superette" heeft gekregen. Het bestaat uit een winkel waarvan het voorste gedeelte geheel, is geautomatiseerd. In dit deel is het totale assortiment aan gangbare artikelen verkrijgbaar. De haas tige huisvrouw kan daar haar inkopen doen, terwijl na sluitingstijd als het voorste gedeelte wordt afgescheiden van de rest van de winkel ieder terecht kan, die niet eerder tijd heeft gehad om te fou- rageren. Met ingang van 1 augustus zal de ra diotelefoonverbinding met Hollandia op Nieuw-Guinea van maandag tot en met zaterdag van 9.00-13.30 uur (Nederlandse tijd) voor het publiek zijn opengesteld. Tot dusver was dit slechts op maan dag, woensdag en vrijdag het geval. Advertentie Een Boeing 707-vliegtuig van Pan American World Airways met 79 passagiers aan boord is gistermiddag boven Winterswijk ternauwernood aan een botsing met een De Havilland Beaver-vliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht ontsnapt. Vrijwel alle passagiers, vooral zij die in de staart van het toestel zaten, liepen letsel op, doordat de gezagvoerder van de Boeing in een geslaagde poging om de kleine Beaver te ontwijken zijn zware viermotorige straaimachine scherp omhoog trok en de koers daarna nog scherper weer tot een horizontale corrigeerde. By die laatste manoeuvre sloegen de passagiers uit hun stoelen tegen het plafond en vielen daarna al even onzacht weer op, in of over hun stoelen terug. Drie vrouwelijke passagiers liepen daarbij vrij ernstig letsel op. De stewardess kreeg een hersenschudding, doordat zij tegen de vloer van de cabine vloog, waar zjj bewusteloos bleef liggen. Twintig minuten na het incident land de de Boeing op Schiphol. De meeste pas' sagiers konden naar de wachtkamer lo pen, maar een veertiental werd op bran cards uit het vliegtuig gedragen en met nog 12 anderen later naar het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam overgebracht. De meesten konden na verbonden te zijn huns weegs gaan, maar een aantal bleef in het ziekenhuis achter, van wie vier ter obser vatie. Vier anderen werden opgenomen, t.w. de stewardess, Mary Gillett en drie vrouwelijke passagiers, n.l. de Duitse mej Susan Müller uit Neurenberg met inwen dig letsel en de Amerikaanse dames me vrouw Padman en mevrouw Prier, die beiden een wervelfractuur hadden opgelo pen. In de wachtkamer op Schiphol, waar de overige passagiers van de eerste schrik bekwamen, vertelde de 26-jarige zaken man R. C. Heil wig uit Sint Louis: „De chaos in de cabine was verschrikkelijk. Het plafond was overal ingedeukt door de hoofden die er tegenaan zijn gebotst. Het was een verschrikkelijke klap want zelfs de stalen leuningen van de stoelen werden verbogen. De passagiers waren weliswaar Het lid van de Amsterdamse gemeen teraad de heer L. Seegers (C.P.N.) heeft het college van B. en W. gevraagd of het juist is dat, hoewel er op de vierde gn vijfde etage van het flatgebouw aan de Vijzelstraat in Amsterdam voorzie ningen worden getroffen om gevaar voor instorting te voqrkomen, toch een sloop- bevel is gegeven. „Is er reeds een bouw vergunning verstrekt voor een nieuw pand op deze plaats, op grond waarvan met het slopen van de vijzelflat kan worden begonnen?" zo vraagt het raadslid, dat voorts wil weten of, indien er een bouw vergunning is verleend, hiervoor rijksgoed keuring is verleend. „Als er geen ver gunning is verleend, op grond waarvan is men dan met het slopen begonnen?" zo vraagt de heer Seegers. Hij vraagt tenslotte of door het optreden van B. en W. niet de mogelijkheid ontstaat, dat de aansprakelijkheid voor schade, toege bracht aan de huurders, mede ten laste kan komen van de gemeente. Vijfhonderd minder. De Amsterdamse bevolking is in 1961 met 500 zielen vermin derd, en wel van 866500 tot 866000. Eind december 1961 woonden 6093 mensen in tuinstad Buitenveldert, 18921 in tuinstad Slotervaart en 19911 in tuinstad Osdorp. Voor de Haarlemse rechtbank heeft donderdagmiddag een 35-jarige Haarlemse autohandelaar terecht gestaan, aan wie tenlaste was gelegd, dat hij zich schuldig Had'jffeltta'akt aan heling''van enkele 'in Duitsland gestolen en naar Nederland g,e?ffl°kkeldey avrto Zijn, zaak. hi^ld feu nauwste verband met die, waarvoor enige weken geleden enkele Haarlemse autohandelarenen een Amsterdamse- garagehouder hebben terecht gestaan: de ingewikkelde autosmokkel, waarbij in de omgeving van Osnabrück gestolen of verduisterde auto's over de grens ver dwenen en later met een Nederlands chassisnummer op de Nederlandse wegen verschenen. In nauwe samenwerking met de politie in Osnabrück kon de Haar lemse politie deze zaak na intensief recherchewerk aan het licht brengen. De Haarlemmer die zich donderdagmid dag had te verantwoorden ontkende hard nekkig geweten te hebben dat de auto's die hij had verkocht van diefstal afkom stig waren. Op zijn dagvaarding stond on der meer dat hij een wagen had ver kocht, die was opgebouwd uit onderdelen van een auto die een inwoner van Osna brück in Duitsland had verduisterd en over de grens had gebracht. Het bleek dat de carrosserie van deze auto was geplaatst op het chassis van een auto van hetzelfde merk, die in Nederland was verongelukt en als schroot was opgekocht. Door deze „assemblage" kreeg de gestolen Duitse auto een Nederlands chassisnummer. Ruim twee uur heeft de rechtbank aan deze ingewikkelde zaak besteed, waarbij VRIJDAG 27 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jerry als huisknecht". Luxor Theater, 19.45 en 21.15 u.: „Die Fledermaus". W.B. Theater, 20 u.: „Wet in de Prairie". ZATERDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jerry als huisknecht"; 23.30 u.: „Noodlot der be geerte". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Die Fledermaus". W.B. Theater, 20 u.: „Wet in de Prairie". VRIJDAG 26 JULI Marquette-theater, 20 u.: „De vlucht van Kapitein Blood". 66-67. Opeens scheen de kapitein iets bij zonders te zien hij keerde zich om en riep een officier bij zich. Verbeeld ik het me nou, of zie ik goed? zei hij. Kijk eens, boven op de ijs berg! De ander nam de kijker over en tuurde erdoor. Warempel, kapitein! zei hij verrast. Ik geloof, dat er twee mensen boven op de berg staan; ze zwaaien! Daar moeten we meer van weten, zei de kapitein. Misschien hebben zij hulp nodig! een rechercheur van de Haarlemse poli tie en twee Haarlemse autohandelaren die onlangs ook als verdachen in deze af faire hebben terecht gestaan als getuigen werden gehoord. In zijn requisitoir kwam de officier van Justitie tot de conclusie dat verdachte moet -hebben geweten dat de auto's, die hij verkocht van diefstal afkomstig wa ren. Gebleken is, dat van een der auto's het contactsleuteltje ontbrak en dat het contact was doorverbonden. Verdachte moet toen hebben begrepen dat er met deze auto iets mis was, aldus de officier Ook het feit, dat zoals uit de getuigenver klaringen bleek verdachte aanwezig was bij de aflevering door de Duitse „leve rancier" van de auto waarvan later de carrosserie is overgebracht op een zwaar beschadigde Nederlandse auto van hetzelf de merk, bewijst, aldus de officier, dat verdachte wist hoe de vork in de steel zat. Ook de'lage prijs, waarvoor de Osna brücker de auto's leverde is een aanwij zing dat verdachte heeft geweten dat de auto's van diefstal afkomstig waren. De officier eiste tegen de autohandelaar twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De raadsman mr. O. H. van Wijk uit Heemstede merkte in' zijn pleidooi op, sterk de indruk te hebben gekregen, dat zijn cliënt in de gehele affaire maar een ondergeschikte rol heeft gespeeld. Achter de getuigenverklaringen van de beide auto handelaren kan een groot vraagteken wor den geplaatst, omdat zij zelf als verdach ten bij die affaire zijn betrokken. De raadsman kwam tot de conclusie, dat he ling niet bewezen is en dat vrijspraak zal moeten volgen. In verband daarmede vroeg hij de rechtbank zijn cliënt onmiddellijk op vrije voeten te stellen. De rechtbank wees, na in raadkamer te zijn geweest, het verzoek af. Uitspraak 9 augustus. Capyiqk» p t 8 6 Copenhoge» 2. Polle die zich ineens voelt gaan, roept tegen Pingo„Help me, ik wist niet dat ik kón vliegenKom gauw en haal me terugl" „Vertrouw maar op mij, Polle, ik haal je vlug in.... De motor werkt goed.... Houd je alleen maar rustig!" „Zo, ja, draai een beetje hierheen, dan kan ik je pakken, 't Is eigenlijk enig om te zien, dat je ineens vliegen kunt, je zit toch altijd vol verrassingen". allemaal heel erg geschrokken en de kin deren schreeuwden en huilden luid, maar van een paniek was geen sprake. Er stroomde water in de cabine uit de grote watertank die zich in de staart bevindt. Ettelijke passagiers werden dan ook klets nat." Ook de bagagerekken boven de pas sagiers werden ernstig beschadigd. Het Amerikaanse toestel was op weg van Düsseldorf via Schiphol naar New York. De machine was reeds aan de eerste daling bezig, maar toch nog zo ver van Schiphol af dat de passagiers hun veilig heidsriemen nog niet hadden vastgemaakt. Bij hen was de tweevoudige Wimbledon- tenniskampioen Rod Laver, die echter met de schrik vrij kwam en zich terstond na de landing op Schiphol naar Hilversum be gaf waar hij deelnam aan het open Neder lands tenniskampioenschap. Na het incident poogde de gezagvoerder van de Boeing de passagiers gerust te stel len. In het tumult ging zijn kalme stem bijna geheel verloren, toen hij over de boordmicrofoon zei: „Het spijt me dat dit gebeurd is, dames en heren, maar ik moest een ander vliegtuig ontwijken". Hij zei dat hij met de Boeing over de recht op hem aankomende Beaver heen was gewipt toen deze op slechts 90 meter afstand was. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst heeft inmiddels ten be hoeve van de Raad van de Luchtvaart een onderzoek gelast. Een commissie van onderzoek is hiermee terstond begonnen. De luchtmachtvoorlichtingsdienst heeft medegedeeld dat de Beaver op weg was van Ypenburg naar het vliegveld Twente. Volgens het ministerie van Verkeer en Waterstaat hoeft een vliegtuig dat met goed zicht vliegt geen melding van een vlucht te doen aan de verkeersleiding. De Boeing stond in radio-telefonisch con tact met de verkeerstoren op Schiphol en hpd instructies over de te volgen koers 'OntVan^éH.'' Ü?e fnst'ructies hielden in dat het toestel aan een langzame daling naar Schiphol kon beginnen en dat het van 5.000 tot 4.000 voet boven Har derwijk moest zakken. Daar was de ge zagvoerder mee bezig toen hij plotseling de Beaver voor zich zag opduiken. De meeste Amerikaanse passagiers heb ben na aankomst op Schiphol hun reis met een ander vliegtuig voortgezet, slechts enkelen besloten nu maar per boot de oceaan over te steken. Het K.N.M.I. deelt mede: De storing die gisteren in ons land aan leiding gaf tot zware onweersbuien trekt nu verder over Duitsland weg in ooste lijke richting. De meeste regen viel in het midden en westen van het land (30 tot 60 mm). Intussen nadert van Engeland langzaam een gebied van hogere lucht druk. Daardoor zal het morgen droog zijn met over het algemeen minder bewolking. De temperaturen blijven door het binnen stromen van koelere lucht van de Noord zee aan de lage kant. WEERRAPPORTEN Maximum -temperaturen at 5 P binnen- en buitenland "5 a g} C Neerslag laatste 34 uur. S 4) Su Den Helder regen n 18 37 Ypenburg regen nno 21 39 Vlissingen regen zzw 20 16 Eelde regen nnw 19 29 De Bilt regen no 23 26 Twente regen nno 23 10 Eindhoven regen wzw 23 15 Zd-Limburg zwaar bew. windst. 23 8 Helsinki zwaar bew. windst. Stockholm half bew. windst. 19 0 Oslo half bew. ono 20 0 Kopennagen geheel bew no 18 Aberdeen zwaar bew. windst. 15 0 Landen geheel bew. zzw 14 52 Amsterdam regen nno 22 39 Brussel geheel bew wzw 22 14 Luxemburg licht bew 0,1 Parijs half bew. w 24 3 Bordeaux zwaar bew. windst. 25 0 Grenoble onbewolkt windst. 32 0 Nice onbewolkt n 28 0 Berlijn onbewolkt wzw 27 0 Frankfort licht bew. zw 30 0 München licht bew. wnw 32 7 Zürich onbewolkt windst. 28 0 Locarno zwaar bew. windst. 29 1 Wenen onbewolkt w 31 0 Innsbruck onbewolkt w 35 1 Belgrado onbewolkt windst. 35 0 Athene onbewolkt nno 0 Rome onbewolkt windst. 36 0 Ajaccio onbewolkt ono 30 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 33 0 Zaterdag 28 juli Zon óp 4.54 uur, onder 20.38 uur. Maan op 2.05 uur, onder.18.19 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrjjdag 27 juli Hoog water 12.23 en uur. Laag water 7.39 en 20.19 uur. Zaterdag 28 juli Hoog water 0.56 en 13.35 uur. Hoog water 8.53 en 21.30 uur.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2