UITGAAN IN HAARLEM Vriendschapsgesprekken via „Telstar" zeer geslaagd EU f yd' ruimste keuze in l'! binnen-en GEERVLIET Tekeningen bij Bemhard Houthakker Inbraak in chalet van Audrey Hepburn De negen Muzen „Alie, hoe laat kotn je thuis Deelnemers aan de Zomeracademie bespeelden het Müllerorgel Internationale Harp week wordt vanavond in Laren besloten HOPEn f^HOORTOESTELLEN vrijdag 27 juli 1902 4 Bob Buys Italiaanse stadje in grote opwinding Zandvoort van 1880 tot 1960 in dia's Jos. de Klerk U een uitzondering U zelf niets wijs! ODO RO NO - ODOMATIC KüZSI De radio geeft zaterdag Harmo- 1 nnn ioar mifl KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 De zingende kerk UullLlfr 1 Ul/U JduF OU(l I (gr.). 7.45 Morgengebed en overweging. DIVERSEN MUZIEK TENTOONSTELLINGEN T elevisieprogramma LEZEN EN LATEN LEZEN Tekening van Rembrandt. TOT 31 JULI HOUDT de Amsterdamse kunsthandel Bernhard Houthakker weer een tentoonstelling van oude tekeningen. Exposities als deze behoren tot de tra ditie van deze zaak en zijn steeds weer een feest. Wat betreft oude tekeningen wer den wij deze zomer goed voorzien door verschillende musea. Zo'n kleine tentoon stelling heeft echter haar aparte bekoring. Men bepaalt gemakkelijker eigen voorkeu ren en geniet misschien nu wat rustiger, niet belemmerd door het gevoel misschien iets belangrijks voorbij te lopen.-Verschei dene Italiaanse tekeningen doen in kwali teit niet onder voor wat men in het Teyler Museum mocht ontmoeten. Ik noem werk van Fererico Baroccio (1526-1612), heerlij ke schetsen van Simone Cantarini (1612- 1648), een prachtige bijna'abstract te noe men gepenseelde tekening van Giovanni Battista- Cipriani ,(1727-17851, een knappe schets van Baldassare Franceschim, ge naamd II Volterrano (1611-1689), het als geschilderde werk van Giovanni-Antonio Pellegrini (1675-1741) en een sublieme Krabbel van Sebastiano Ricci (1659-1734) waarbij in de buurt een levendige teke ning van Salvator Rosa (1615-1673). Dit namen noemen is ten dienste van de ken ners. Voor mij waren sommige namen nieuw. Maar het genoemde kan direct vertrouwd zijn aan een ieder, die teke ningen leerde genieten. Oude tekeningen kunnen ons nader staan dan oude schil derijen, omdat de individualiteit van de maker er directer achter staat. BI.T ENIGE BEKENDHEID met de kunst geschiedenis zullen de namen van hier Ver tegenwoordigde Fransen sommigen mis schien iets meer zeggen; de uitdrukkings wijze van hen zal zeker velen vertrouwd al zijn. Ik denk nu aan Claude Michel, genaamd Clodion (1738-1814), aan Claude Woensdagavond is in het Zwitserse cha let Bürgenstock van de filmster Audrey Hepburn ingebroken en een hoeveelheid goederen van waarde gestolen. Audrey Hepburn heeft meegedeeld dat een aantal waardevolle voorwerpen is ge stolen, onder meer een schilderij van Pi casso en de gouden Oscar die zij in 1953 heeft gekregen. Zij is thans in Parijs voor de opnamen van de film „Paris when it sizzles" met William Holden. Vandaag vliegt Audrey Hepburn naar Zwitserland om een lijst van de gesto len voorwerpen op te maken. Daarna gaat ze naar Italië om een filmonder scheiding in ontvangst te nemen. Maan dagmorgen is zij in Parijs terug. c Salzburger Festspiele. De Oostenrijk se president Adolf Scharf heeft de Salz burger Festspiele geopend. Behalve de tra ditionele opera's van Mozart zal tijdens het festival Herbert von Karajan een nieuwe uituvoering van de opera „II Trovatore" van Verdi brengen. De première zal op 31 juli zijn. Het festival is geopend met „Figaro's Hochzeit" van Mozart. Nederlands Kamerokest. Op uitnodi ging van het Internationale Zomerfestival in Dubrovnik (Joegoslavië) zal het Neder lands Kamerokest daar op 30 en 31 juli concerteren. Onder leiding van Szymon Goldberg worden werken van Handel, Bach, Haydn, Mozart, Alban Berg, Bartók en Badings uitgevoerd. Szymon Goldberg en Magyar zullen solistische medewerking verlenen. Het Nederlands Kamerorkest vliegt pér KLM op de onlangs geopende route naar Dubrovnik. Restauratie in Bayreuth. Het Festival theater te Bayreuth zal worden gemoder niseerd, waarbij het toneel zal worden ver groot. De restauratie, die het volgend jaar zal beginnen, zal 2.700.000 mark kosten. Wolfgang Wagner, kleinzoon van de be roemde componist, die dit mededeelde, voegde eraan toe, dat de restauratie, die gedurende de eerstvolgende paar jaar zal worden uitgevoerd, geen belemmering zal vormen voor toekomstige festivals. Hoin (1750-1817) om de fijr»-Franse aqua rel van baadsters in een park, aan die prachtig grijze verbeelding van Narcissus door Louis-Félix de Larue (1731-1765) aan die verhalende tekening van een tuinfeest toegeschreven aan Jacques-Philippe Lebas (1707-1783), aan Charles Lebrun (1619-1690) om diens prachtige architectuur-ontwerp, en aan de meer bekende Hubert Robert (1733-1808). Pronkstuk onder de Hollandse tekenin gen is een tekening van Rembrandt. Maar ook genieten we kleine zaken van Jan Luyken (1649-1712), een plezierige tekening van Leonard Bramer (1595-1674) en een fijne „marine" van Jan van de Cappelle (1624-1674). En dan is er werk uit Spanje, Zuid-Nederland, Zweden en van een zeke re Giuseppe Valeriani, die in 1762 te St. Petersburg (Leningrad) stierf. Van de enkele schilderijen noem ik „Het schildersatelier" van Giacomo Ceruti, ge naamd II Pitocchetto en werkzaam tus sen 1720 en 1750, waaraan de wijze van werken zo duidelijk en gezond is. Stedelijke functionarissen in dertien ste den hebben woensdag telefoongesprekken gevoerd niet collega's in de Verenigde Sta ten via de satelliet „Telstar". Het laatste van dertig gesprekken moest na een half uur worden afgebroken toen de telefoniste meedeelde „Telstar" raakt buiten het be reik, wilt u het gesprek beëindigen? De burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. Hustinx ontfutselde in een gezellig praatje aan zijn ambtgenoot in de Ameri kaanse stad Albany, E. Corning de belof te spoedig met zijn echtgenote naar Euro pa te komen en dan een tijdje te logeren in het Nijmeegse burgemeestersgezin. Er waren voor dit ongedwongen „interplane taire" telefoongesprek geen redevoeringen op schrift gesteld. In plaats van de offici eel toegemeten spreektijd van vier minu ten, duurde het gesprek tien minuten en 34 seconden alvorens een Engelse telefoon juffrouw aan dit gesprek een einde maak te. „Wij hebben er maar een vriendschappe lijk babbeltje vaji gemaakt", zei burge meester Hustinx na afloop verontschuldi gend. Maar ondertussen had hij wel van de hem geboden gelegenheid gebruik ge maakt om alle luisteraars ter wereld te vertellen, dat het de vijf Amerikaanse in dustrieën die Nijmegen heeft, bijzonder goed gaat en dat Nijmegen nog meer in dustrieterrein heeft weg te geven Ook burgemeester Corning greep de ge legenheid aan om een bespiegeling te hou den over de wijze waarop het gemeente bestuur van Albany zijn industrieën koes tert. In de hal van het stadhuis waren luid sprekers opgesteld, waardoor velen in de gelegenheid waren dit unieke gesprek te volgen en er zich van te overtuigen, dat het gesprek met de Amerikaanse burge meester glashelder doorkwam. Om tien minuten voor tien kwam het telefoongesprek tot stand via „Telstar' tussen de burgemeester van Koudekerk aan de Rijn, de heer Q. Waveren en de burgemeester van Artesia in de Verenigde Staten, de heer Parker. Het gesprek was via luidsprekers ook voor belangstellenden voor het stadhuis duidelijk te volgen. Een aardig intermezzo vormde het gesprekje dat burgemeester Waverijn voerde met mevrouw Bos-Leenheer, een emigrante uit Koudekerk aan de Rijn, die eerdaags voor de 25-jarige bruiloft van haar ouders naar Koudekerk zal komen. Burgemeester Q. Waverijn vroeg haar: „Alie, hoe laat kom je thuis". Mevrouw Bos-Leenheer was door Het ongelofelijke feit doet zich voor, dat de dia-avonden, die de Zandvoortse folklo re vereniging „De Wurf" reeds vier maal organiseerde onder de titel „Oud Zand voort 1880-1960" geheel waren uitverkocht. Het bestuur heeft thans besloten voor lopig voor de laatste maal nog één avond te organiseren op donderdag 2 augus tus in het gemeenschapshuis. Na het ver tonen van de 300 dia's, die een prachtig beeld geven van Zandvoort in de laatste 80 jaar, zal nog een schouw van oud- Zandvoortse klederdrachten worden gege ven. NU DE ZOYIERACADEMIE voor organisten weer ten einde loopt, werd donderdagmiddag, naar loffelijk gebruik, de gemeentelijke orgelbespeling ver zorgd door deelnemers aan de studieweken. Het was als steeds een interessante ervaring jonge begaafde mensen van verschillende geaardheid en opleiding, uit Oost en est en Zuid tezaam gekomen in het Haarlems centrum van orgel cultuur, de reflex te horen weergeven van deze confrontatie. Zij hebben kunnen kiezen tussen de klassieke en moderne Franse en Duitse richtingen, alsmede hun licht kunnen opsteken betreffende de oude Italiaanse en Spaanse orgelkunst en de weg kunnen leren verkennen die tot succesrijk improviseren leidt. DE NAMEN van het docentenkorps: Madame Alain en de heren Klotz, Reda, Tagliavini en Cor Kee werkten als even zoveel magneten en dan was er de onder linge wisselwerking en niet te vergeten de middelpuntvliegende kracht van het Mül lerorgel met zijn eigen organisten en voorname gasterende bespelers. In het beste geval zijn de deelnemers aan de Academie bij al die invloeden zichzelf ge bleven, maar ze gaan met een verruimde kijk op geest en materie van de orgel kunst hiervandaan. Een zo veelzijdig con tact gedurende drie weken, moest uiter aard op de demonstratie van donderdag middag zijn vruchten afwerpen. EERST HOORDEN we de in Spanje ge vestigde Amerikaan James Wyly met een uiterst rustige vertolking van Bach's gro te Prelude in e, waarvan Kees van Hou ten uit Helmond vrij gedurfd de Fuga speelde. Beider spel was opmerkelijk om de verdeling van de klankvlakken, wat trouwens ook gold voor de oud Spaanse stukken van Bermudo, eveneens door Ja mes Wyly gespeeld. De Italiaanse organiste Elsa Bolzonella Zoja, uit Treviso, maakte een precieuze beurt met een Canzone van Frescobaldi en vond passende timbres op het instru ment om het oud-Franse karakter der muziek van Clérambault te kleuren. Een belangrijk werk van Arauxo (bisschop van Segovia), „Tento a modo de cancion", werd door Montserrat Torrent uit Barce lona met wisselende registraties als een kleurig klankschilderij weergegeven. Op merkelijk was daarbij het aanwenden van tongwerken. ANITA GREENLEE, een te Amsterdam gevestigde Amerikaanse, zorgde voor een verrassing met een geïmproviseerde Toc cata, die zowel van fantasie als van vorm kracht getuigde; wat zij in een rustig al ternatief aan vloeiende imitaties tot stand bracht, wees op een gezond ontwikkelde muzikaliteit. Daar kon wel eens een kan didaat voor de internationale wedstrijd uit groeien. Tom Peelen uit Amsterdam toon de een frappante „feeling" voor de orgel kunst van Siegfried Reda, van wie hij drie Psalm-inleidingen vertolkte, met gebruik making van distincte klanklijnen, die te zamen een doorzichtig weefsel vormden. Daarna hoorde men een beloftevolle im provisatie van de in Duitsland wonende Mexicaan Félipe Ramirez; en ten slotte was het een lust te luisteren naar een bij zonder knappe verklanking van Messiaens „Dieu parmi nous", door de Amsterdam mer Thijs Kramer. HET GEHEEL was een samenvatting van interpretatiekunst die er wezen mocht. Kon het nu ook zo worden, dat de Haar lemse orgeldagen een uitstraling zouden geven van wat er compositorisch in dit „orgelland" gepresteerd wordt, dan waren wij weer een ideaal rijker. burgemeester Parker in gelegenheid gesteld enige woorden te wisselen met de burger vader van Koudekerk. De burgemeester van Alba, een plaatsje in Noord-Italië, sprak via „Telstar" met zijn collega van Medford in Oregon. Na afloop bleek hij óp te zijn van opwinding. Burge meester Osvaldo Cagnasso bleek na zijn gesprek van 10 minuten met burgemeester John Snider van Medford overweldigd door de gebeurtenis. Hij schudde zijn hoofd en zei steeds weer: „Het is de opwinding, de opwinding. Wat ging alles schitterend. Het was prachtig, prachtig". Het gesprek had in Alba onvoorstelba re opwinding veroorzaakt. De plaats telt 22.000 inwoners en is de zusterstad van Medford. Het was de grootste gebeurte nis sinds jaren in Alba. Op het plein waren niet minder dan 5.000 burgers voor de gelegenheid samen gekomen. Dagenlang hebben in het plaatsje de Italiaanse en Amerikaanse vlaggen ge wapperd. De bevolking sprak over vrijwel niets anders. Op het stadhuis zal een speciale plaquette ter herdenking van het telefoongesprek aangebracht worden. De burgemeester zal voorstellen twee straten naar Medford en „Telstar" te noemen. Het staat vast, dat de gemeenteraad dit voorstel van ganser harte zal stemmen. Advertentie Ieder mens transpireert. Ook U! Zelf ruikt U niets. Maar 't pijnlijke is dat anderen 't wèl merken... Bescherm U daarom met ODORONO-ODOMATIC! De kogel rolt... en doseert precies wat nodig is voor volle 24 uur bescherming, 't Is prettig koel, verzachtend en direct droog, 't Heeft een frisse geur - stopt overmatige transpiratie en nare transpiratie-lucht onmiddellijk! £2.25 navulling f 1.65 O 1962 E DE HARPISTE Brigitte Deshais du Por- tail, met wier vertolkingscapaciteiten men heeft kennis kunnen maken op het ope ningsconcert van de internationale harp- week, heeft met het recital, dat zij don derdagmiddag in het Woodbrookershuis gegeven heeft, opnieuw haar harpkunst kunnen demonstreren. De voorwaarden daarvoor waren nu zeer veel gunstiger dan bij haar debuut te Haarlem, waar zij een weinig betekenend concertino van Da- mase speelde. Thans bracht zij met een Toccata van Jean Baptiste Loeillet, een vierdelige Suite van Maurice Franck, een Etude de Concert van Marcel Tournier en een Impromptu van Gabriel Fauré muziek van rijke inhoud. Met deze muziek kon Brigitte Deshais du Portail zichzelf zijn en in een natuurlijke, ongedwongen relatie haar uitnemende speltechniek en haar ge zonde temperamentrijke muzikaliteit in schakelen. IN DE EIGEN KLANK van de harp, die zij bespeelde, had ik gaarne een gro ter sonoriteit en een toonduur van meer bestendigheid willen horen. Maar de zin voor klankschoonheid en de geacheveer de technische beheersing van de harpiste kwamen aan dit bezwaar belangrijk tege moet. En zo werd de toonvorming een waarborg voor de verfijnde tekening van de bescheiden ornamentiek van de Toc cata van Loeillet, een compositie, waar in de waarde ook sprak in een frisse stevige klanlc en een kernachtige ritmiek. Van de Suite van Franck trof het Prelude door een rustbrengende bezonkenheid, het Scherzo in de Finale door een sprankelend- geestige voordracht, maar juist voor de Improvisatie, het derde deel van de suite, miste ik voor de melodie een warm getim- breerde uitgehouden toon, waarnaar de harpiste wel streefde, maar die door de aard van de harp niet voldoende tot stand kon komen. Met een uitstekend volgehou den muzikale spanning, speelde Brigitte du Portail virtuoos de Etude van Tour nier en een prachtig besluit van haar op treden werd de fraaie Impromptu van Fauré. De reeks muziekuitvoeringen in het Woodbrookershuis werd donderdagavond besloten met een bijzonder aantrekkelijk concert, waarvoor het programma goed deels geïmproviseerd moest worden. Dit concert was echter niet de officiële slot- muziekuitvoering van de harpweek. Deze zal vanavond in de Singer-concertzaal te Laren worden gegeven. AAN HET LAATSTE concert te Bent veld verleenden ook enkele jonge harpis tes haar medewerking, wier spel nog niet door mij in een verslag werd besproken. Aan dit spel zou ik nu in het bijzonder aandacht willen wijden. Drie van deze jeugdige kunstenaressen, de harpistes Gyde Knebusch, Annemarie Schmeiszer en Brigitte Uckel uit Duits land begonnen dit concert met de eerste uitvoering in Nederland van de „Danse des femmes" voor drie harpen uit de ope ra „La caravane du Caëre" van Grétry. Dit opera-fragment, dat Prof. Hans Zin gel ontdekte, klonk in de verzorgde vertol king charmant en liefelijk en het was om de zich telkens weer aandienende herha ling van het rondo-thema zelfs amusant. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.C3 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymna stiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lich te ochtendklanken (gr.). 8.00 Nieuws, post- duivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.19 Muzikale ochtendpost (gr.). 8.30 Voor de kinderen. 8.50 Tips voor vakantie en De Deense Sonja Dahlgaard verraste de smPPerdagen. 9.00 Ochtendgymnastiek zeer talrijke toehoorders met een verzorg- voor de vrouw- 910 Klassiek pianoconcert de, muzikale vertolking van een Sonatine 'gr,b 9 30 Waterstanden. 9.40 Amateur van Dussek en een Chaconne van Handel. Harm°nie orkest. VPRO: 10.00 Samen Niet minder verrassend werd de in medi- tbuis, interview. 10.05 Bijbeloverdenking, tatieve sfeer gehouden en door gevoelige VARA: 10.20 Licht orkest. 10.50 De wilde klank opvallende voordracht van een lm- vaart< cabaret. 11.20 Sportnieuws. 11.45 promptu van Lex van Delden door de En- Roemeens orkest. 12.15 Van de wieg tot gelse Hilary Wilson. het êraf. vragenbeantwoording. 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land- en tuin- MARIANA SCHMIDT leek wat nerveus bouw en Postduivenberichten. 12.34 Down en minder geconcentreerd op de pedaal- Town Jazzband. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- techniek van de harp. Maar toch heeft ze varia- 13 20 Voor de teenagers. 14.10 Voor op de hoogtepunten van haar vertolking de ieugd. 14.45 De toekomstige ontwikke- overtuigende indrukken omtrent haar zin 'ing van het georganiseerde speeltuinwerk voor fraaie klank en expressie kunnen in ons land. lezing. 15.00 Operaconcert (gr), schenken, vooral bij het spelen van het I 19 49 Roekenwijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. Scherzetto van Ibert. Godelieve Beirens uit België kon zich bijzonder onderschei den met een voortreffelijk in sfeer gehou den, gave uitvoering van „Trois Irqages* van Marcel Tournier. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Tango-rumba orkest en zangsolisten. 18.50 Lichte grammofoonmu ziek,, .19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Klas- Een prettig muzikaal besluit kreeg dit ?ieke muziek (gr.). 19.55 Deze week, praat concert met de uitvoering van de „Marche pe- VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Mariniers et Danse" voor vier harpen uit de opera kapel. 20-40 Licht instrumentaal trio. 20.55 „Ossian ou les Bardes" van Jean F. Le- Nederlandse cabaret-artiesten op de plaat, sueur. Het harpen-ensemble, dat deze mu- 2110 Socialistisch commentaar. 21.25 Zo- ziek knap en klankrijk speelde, werd vaar- meravondcontrasten, reportages. 22.00 Mu- dig en ritmisch-pittig geleid door de Isra- ziekmémoires. 22.20 Sportnieuws. 22.30 elische dirigent Artur Gelbrun. Nieuws. 22.40 Melodieën-Expres. 23.10 Lich te grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. P. Zwaanswijk HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s 7.00-24.00 KRO. WARSCHAU (AP) - Deze week is in Nieuws. 8.15 Pluk het weekend (gr.) Polen het duizendjarig bestaan gevierd van ff0 fVan beJaardea- 10.00 Voor de de stad Gdansk, voorheen Danzig kleuters. 10.15 Grammofoonmuziek. 11.00 De viering werd gekenmerkt door veel middeleeuwse praal en communistische leuzen De eerste-secretaris van de com munistische partij, Wladislaw Gomoelka, had de stad uitgekozen voor zijn grote rede op het jaarlijkse feest van de weder geboorte van Polen, dat op 22 juli is ge vierd. Hij noemde het het belangrijkste IzieK' ,1.ö'lu ^strumentaal feit uit de geschiedenis van Gdansk dat|zan® n' 'lchte muziek. 15.30 de stad na de tweede wereldoorlog voor-grammofoonmuziek voor de Voor de zieken. 11.45 Chansons de France. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Licht lunchconcert (gr.). 12.55 Europese honk balkampioenschappen te Amsterdam. 13.00 Nieuws 13.15 Platennieuws. 13.25 Musice rende dilettanten. 13.50 Lichte koorzang (gr.). 14.30 Viool en piano: klassieke mu ziek. 15.10 Instrumentaal kwartet met Lichte jeugd. 16.00 goed tot het moederland is teruggekeerd I Instmmentaal octet: amusementsmuziek, na 150 jaar onder de heerschappij van !HJ! Sportperiscoop. 17.00 Kunstkroniek. Teutoonse ridders te hebben geleefd 120 r leugd. 13 39 Licht trio. (in- jaar onder „Pruisische bezetting", vijf strumentaa1)- 18.50 Praatje voor politieke jaar onder de nazi's en twee maal een vrije stad te zijn geweest. Advertentie buitenlandse merken Koningstraat 7 - Haarlem Telef. 16171 Zaterdag 28 juli, Zuiderstrand Zandvoort, Bondsstranddag; 10.50 u.: Start roeiwed- strijden met reddingsvletten; 15.30 u.: Aanvang demonstraties. Zaterdag 28 juli, Muziektent Raadhuisplein, Zandvoort, 20.30 u.: Concert door de Kurkapel Rooyers-van Baekel. Zaterdag 28 juli, Grote Markt, 20-21 u.: Demonstratie vendelzwaaien en vogel schieten. Zaterdag 28 juli, Stadsdoelen, 21 u.: Schut tersmaaltijd met attracties. Woensdag 1 augustus, Openluchttheater Bloemendaal, 14.30 u.: Pipo de clown (kindervoorstelling). Woensdag 1 augustus, Openluchttheater Bloemendaal, 20.15 u.: The African Dance Company from Senegal. Woensdag 1 augustus, Strand voor Rotonde, Zandvoort, 22 u.: Vuurwerk. Donderdag 2 augustus, Muziektent Raad huisplein, Zandvoort, 20.30 u.: Concert door Kurkapel Rooyers-van Baekel. Stadhuis, Grote Markt. Dagelijks te bezich tigen van 9 tot 12.30 u„ daarna melden bij portier. Zaterdag gesloten. Grote of St. Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 u. Gratis te beluisteren con certen op het Müllerorgel elke dinsdag van 20 tot 21 u. en elke donderdag van 16 tot 17 u. Vleeshal: Kindervoorstellingen poppen theater „Merlijn". Dagelijks 14.30 u. Tot en met 25 augustus. Waag Taverne, Damstraat-Spaarne, 20 u.: Iedere avond optreden door Cobi Schrey- er met folkloristische liederen en inter mezzo van het poppentheater Baart- mans. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest 5, 20 u.: Iedere avond cabaret. „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein 21-22 u.: Dagelijks klassiek grammofoon- platenconcert. Dagelijks open van 10 tot 18 en 20 tot 24 u. Dinsdag 31 juli, Grote of St. Bavokerk 2021 u.: Orgelconcert door Piet Kee. Donderdag 2 augustus. Grote of St. Bavo- Kerk, 1617 u.: Orgelconcert door Piet Kee. Frans Halsmuseum, Eeuwfeest van het museum met portretten, groepsportretten en genrestukken van Frans Hals uit in ternationaal en particulier bezit. Dage lijks geopend van 1017 uur, zondag van 13—17 uur, woensdag van 20—22 uur. Tot 30 september. Avondopenstelling tot en met 16 september van 20.30 22.30 u. met kaarslicht, bloemen, flood light en klassieke muziek. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Expositie van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim-Nie- mer. Dagelijks van 9-17 u. Tijdens con certen op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Tot en met 18 augustus. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Expositie van tekeningen voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.55 Populaire klassieken door het Brabants kamerorkest met solist. 20.50 En nu mijn geval, vra genbeantwoording. 21.00 De platenkoffer, gevarieerd programma. 21.45 Operetteklan ken (gr.). 22.20 Reportage van het congres Kirche in Not te Koningstem. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Moderne muziek (gr.). 23.55-54.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Zigeunermuziek. 12.3 Weerbericht. 12.35 Lichte grammofoon muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Grammofoon muziek voor de teenagers. 14.00 Filmkro niek. 14.30 Vlaanderen mijn land: Vlaam se liederen. 15.30 Lichte muziék. 16.00 Operettemuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Dag klapper en liturgisch bericht. 17.20 Koor muziek. 18.00 Orgelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammofoon muziek 20.00 Amerikaanse amusementsmu ziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Grammofoonmu ziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. voor vrijdag NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VARA. 20.20 Espresso. 21.00 Voilé, een muzikaal verhaal. 21.40 Spiegel der kun- Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: AJtmatov, Dsamilja; Carmiggelt, Dag opa; Godden, Het huis van de familie Quin' Vin- „f"0??' hoogseizoen; van Vriesland, Agesilaos- Wright, Acht mannen; Sartre, De muur- Salin ger, Franoy and Zooey; Estivals, Zoubeïda- Cas- sola II taglio del bosco. Ontwikkelingsboeken: Meyer, Lieve ouders brieven van beroemde Nederlandse kinderen; Fa- ber. Abc voor het wegen-verkeer 8e dr beets i Over lichaamsbeleving en sexualiteit; de Jong' sten. NTS: 22.15-22.30 Sport in beeld k|Snvhaenl rVeMS vït Welt daX'te'Nnmeifen Vi61> Bridge), van Alphen en de Lang, Inleiding in aaagse te Nijmegen, de elektronica, dl. 2. 2e dr Vreugdenhil, Ver- VOOR ZATERDAG keersopvoeding; Cecchi, Ritrattie profili; Colijn mtc- ia no t t van Rijssele. De spiegel der minnen; van het Re- I NIS. 14.00 Internationaal tennistournooi ve, Commissaris Fennedy; Westerik, 42 tekenin- Hilversum. KRO: 16.00 Verkeer ver- ficus f^férncirMy jfatr^lad y "^musTcaf naaf S*"1 16T15 R°yal International Pygmalion van B Shaw; Franse Atletische kust Horse Show te Londen. KRO: 17.30-18.15 (A.N.W B.-gids); Balearen (A.N W.B.-gids); van Voor de jeugd. 19.30 TV-film. NTS: 20.00 Ludwl£: .FIemingi Bay°nets to Journaal en weeroverzicht. 20 15 Het be- en middetbaar onderwiise i96?/62 d h°g6r z°ek van H.K.H. prinses Irene en H.K II. Prinses Margriet aan de West. KRO: 20.30 Das war das letzte, show. 21.50 Sport. 22.10 van Ives Heude. De hele maand juli, da- I Tv"fllm 22-3a Epiloog. g?°uenJ V3n 10722 uur" Theo °lof- Theo OIof> eerste concert- Bisschoppelgk Museum, Jansstraat: Oude meester van het residentie-orkest heeft religieuze kunst, schilderijen, middel- van de Franse dirigent Jean Martinon die eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge- in september 1963 de leiding van het Chi- ?mnnrnVTo ™~17vU,o bf„halve maandag I cago Symphony Orchestre op zich neemt, h an 13'39—17 "f; de uitnodiging ontvangen concertmeester Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout- van dit orkest te worden. Olof heeft deze weg 103: Tentoonstelling van oude kunst benoeming, die eveneens in september 1963 ns HaIsmuseum. Dagelijks zou ingaan, evenwel niet aanvaard. Hij van 10-17 u., zondag van 13—17 u. Tot geeft er de voorkeur aan in Den Haag te 30 september. 1 blijven.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4