LAATSTE DAG VAN ONZE OPRUIMING! „Loonadvies van de SER: verhulde balsturigheid IN DE VISHAL+EN OP ZEE KERKELIJK LEVEN J. BIJL KLEDINGMAGAZIJN A.L.C. HH KOLEN HORLOGERIE L MEIJER Profiteer nog enige dagen van ONZE OPRUIMING Koopt in den vreemde niet wat uw eigen stad u biedt! D.A.F.-GARAGE G. v. DONGEN Professor Pen in E.S.B.: Schipper gedood door vallende laadboom De Gereformeerde Kerken EHiiSSii Fa. N. P. ZWAGER afgeprijsde ROCKET 'n efteling-dag Geen grijs haar VRIJDAG 2 7 JULI 1962 6 Zaterdag 28 juli WEES ER VLUG BIJ! Bankstellen Slaapkamers Eethoeken Fauteuils Salontafels Matrassen en dekens Laat uw kans niet voorbijgaan MARKTPLEIN Dronken automobilist veroorzaakt aanrijding Slippartij in Beverwijk Buschauffeur bestolen Geen voorrang verleend WEEKABONNEMENTEN Aanmeldingen bij de Wereldraad Bezoek aan Rusland Individueel pastoraat Slippartijen HOENSON OLIEHAARD wonder KOK van! WI3 ONTVINGEN: LANGE NIEUWSTRAAT 8 - TELEFOON 7034 Kennemerlaan 77 Telef 5607 DE LEERKONING - SANTPOORT De LAATSTE WEEK van onze SEIZOEN-OPRUIMING Profiteer nog even Lange Lederen Jassen, Jekkers en Vesten, alles met 10-20% KORTING! Suède in kort of lang, in de mooiste kleuren, f 59.00, 79.00, f 98.00, 135.00 enz. Ook Suède Herenjasjes, schitterend Vanaf 125.00 HET JUISTE ADRES RESTANTEN TEGEN SPOTPRIJZEN PLEIN 1945-52 TELEFOON 4397 Door de aanhoudende vraag naar goede gebruikte automobielen hebben wij besloten ELKE ZATERDAGMIDDAG van 3 tot 6 uur een KLEINE AUTO-SHOW te houden. Komt u eens kijken Wij nemen uw oude auto in volgens taxatieprijs, geven op uw nieuwe aanwinst de volledige Bovag-garantie en financieren wat u te kort komt. TEL. 5565 - SCHELDESTRAAT 9-11 - IJMUIDEN - TEL. 5565 Advertentie Het advies inzake de loonvorming is vol gens prof. dr. J. Pen, hoogleraar in Gro ningen, het meest opmerkelijke dat de SER tot nu toe heeft uitgebracht. Nog nimmer nam het bedrijfsleven zijns in ziens zo duidelijk stelling tegen het rege ringsbeleid, en niet alleen op het stuk van de lonen, ook tegen de institutionele opzet, zoals die in de arbeidsvoorwaardenwet is gedacht. Ook de prijspolitiek komt er slecht af. Dit schrijft de hoogleraar in een artikel „Het loonadvies - m de SER: Verhulde Balsturigheid" in „Economisch-Statisti sche Berichten." De fout van de bestaande loonpolitiek is volgens prof. Pen dat de stap van het macro-niveau naar de bedrijfstakken met te grote directheid is gemaakt. Zo ont stond een starheid die begrijpelijk was in het licht van de wens looninflatie te voor- Zo was het donderdag Aanvoer: 821 kisten tong en tarbot; 4 heilbot; 9 tongschar en schartong; 750 schol; 5 schar; 18 bot; 361 haring; 274 makreel; 300 schelvis; 240 wijting; 265 kabeljauw en gul; 3 heek; 35 poon; 35 di versen. 3120 in het totaal. Prijzen. In guldens. Per kilogram: Heil bot 42.20; gr. tong 4.203.60; grm. tong 3.402.70; kim. tong 32.40; kl. tong I 2.60—1.94; kl. tong II 1.86—1.24; tarbot I 4.20—3; zalm 6—4.90. Per 50 kilogram: Tongschar 10484; kl. tongschar 8070; gr. schol 36; grm. schol 34; kim. schol 34—32; kl. schol I 52—37; kl. schol II 488; schar 27; bot 76; verse haring 4029; makreel 2014; kl.m. schel vis 38—33; kl. schelvis I 36—29; kl. schel vis II 378; wijting 2210; gr. gul 4335; midd. gul 3928; kl. gul 2412; muilen 68; kl. rode pqon I 40; kl. rode poon II 25 16.50; kl. heek II 3015; poontjes 10; pieterman 6052. Per 125 kilogram: Gr. kabeljauw 244 94. Besommingen: KW 59 f 6510; KW 142 f 1520; IJM 7 1690; IJM 11 1820; SCH 261 17.500. Aanvoer van vrijdag Twee en zestig vaartuigen zorgden van morgen in IJmuiden voor een aanvoer van 6832 kisten vis, waarvan 640 schelvis, 380 wijting, 310 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 460 haring, 3050 makreel, 780 schol, 50 tar bot, 280 varia, 1260 stuks stijve kabeljauw en 40.000 kilogram tong. Prijzen van vrijdag In guldens, per kilogram: zalm 7-4,30; heilbot 3,90-3,20; tarbot 4,10-3,10; grote tong 4,20-4; grootmiddel tong 3,50-3,10; klein- middel tong 3,10-2,90; tong 1 2,50-2,10; tong 2 1,96-1,72. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 104- 90; middel kabeljauw 86-72; grote koolvis 85-80; grootmiddel koolvis 84-79; wolf 82. Per 50 kilogram: grote gul 38-26; middel gul 28-25; kleine gul 17-10,50; koolvis 1 en 2 29-20; haring 32-23; makreel 14-9; radio 8; schar 27-6; poontjes 27-25; grote en gr.- middel schol 30-28; zetschol 35-30; schol 1 38-28; schol 2 34-26; schol 3 15-8; grote en grootmiddel schelvis 36-28; kleinmiddel schelvis 34-21; schelvis 1 30-16; schelvis 2 21-13; wijting open 22-13; wijting dicht 17- 11; tarbot 172-67; tongschar 76-70; griet 60-40; rode poon 20-25; heilbot 128-112; wolf 45-39; pieterman 80-70; mullets 65-50. Per 40 kilogram: haai 14-11. BURGERLIJKE STAND VELSEN. BEVALLEN: S. C. Zwanenburg—Keur, d., Bothastraat 4, IJmuiden; T. G. Breur Horsman, z., Willemsbeekweg 21, IJmui- den-oost; A. van der GaagMastenbroek, d., Stephensonplein 25, IJmuiden; J. J. J. SchipperBraakman, d., Scheeperstr. 35, Haarlem; J. RillMoleman, d., Huijgens- straat 41, IJmuiden; J. F. de JongHarkes, d., Planetenweg 234, IJmuiden; B. M. Don kerde Wilde, z., Uranusstraat 21, IJmui den; G. Chr. M. van der Vegtevan der Ham, d„ Vergierdeweg 68, Haarlem; W. H. den HeijerGötte, d., J. M. van Nassau- laan 59, Santpoort; J. C de Jongden Haan, d., Velserduinweg 219, IJmuiden- oost; G. H. Th. MuijlaertMajoor, z., Billi- tonstraat 10, Haarlem. OVERLEDEN: A. Hoek, 47 j., echtgenoot van M. F. van den Bergh, Edisonplein 5, IJmuiden; A. Boon, 86 j., echtgenoot van K. Havinga, Litslaan 10, Santpoort; K. Groen, 69 j„ echtgenote van C. van der Leek, Kennemerlaan 10, IJmuiden. GEHUWD: H. W. J. Wack en O. Win- nubst, Driehuis, de Genestetlaan 7; J. H. Glorie en M. H. Voorhout, 's-Gravenhage, Weteringkade 63; L. Munnikes en J. T. van der Zee, Santpoort, Arubastraat 25; R. Bergman en G. P. Jansen, Utrecht, Julius- straat 2; D. van der Plas en M. B. Lang broek, Velsen-noord, Wijkerstraatweg 313; A. Leering en C. H. M. Polhuis, Heems kerk, Elbestraat 47; J. D. M. A. Heijkoop en M. C. Bakker, Velsen-zuid, Van Tuyll- weg 13; H. W. Bouwman en F. Volkert, 's-Gravenhage, Daguerrestraat 171. ONDERTROUWD: N. Molenkamp, Ra nonkelstraat 2, Santpoort, en A. Donker, Hoofdstraat 122, Santpoort, ta. Hoofdstr. 122, Santpoort; G. M. Jasperse, Pleiaden- plantsoen 29, IJmuiden, en B. Smit, van Wassenaerstraat 25, IJmuiden-oost; M. van Veelen, Marconistraat 12, IJmuiden, en H. Vrijhof, Tuindershofje 2, IJmuiden-oost; J. Dol, v. d. Endelaan 9, Hillegom, en H. M. Siebenlist, Lierstraat 7, IJmuiden; W. P. van den Bulck, Louisastraat 10, Terneuzen, en A. Vosse, Daltonstraat 25, IJmuiden; J. S. G. Beukman, Wilgenstraat 88, Haarlem, en E. H. Janssen, Frans Halsstraat no. 8, IJmuiden-oost, t.a. Haarlem, Ged. Volders gracht 53. Regels kabeljauw: grote 90-67; middel 42-31. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 50 kisten schelvis, 250 wij ting, 150 gul en kabeljauw. 60 haring, 250 makreel, 400 schol, 14000 kilogram tong en 270 kantjes haring. Haringvangsten KW 40 geen vangst; KW 41 geen vangst; KW 95 l; KW 22 10; KW 37 17; KW 130 22 KW 163 geen vangst. Gemiddelden: Kat wijk 8 kantjes, Scheveningen 12 en Vlaar- dingen 25. Op zee De Maria Elizabeth meldde aan de Guus dat er gisteren 60 kantjes haring waren gemaakt en dat de ochtendtrek vanmorgen 3 kantjes haring en een paar manden ma kreel had opgeleverd. Van de schepen in de noord was ook donderdag niets te horen vanwege de enor me atmosferische storingen. De bestuurder van een personenauto uit Rotterdam reed donderdagmiddag terwijl hij onder de invloed van sterke drank verkeerde op de Wijkerstraatweg in Vel- sen-Noord tegen de achterzijde van een be stelauto, die stond voorgesorteerd om linksaf te slaan. De man werd overge bracht naar het hoofdbureau van politie in IJmuiden-Oost. Het bleek dat zijn rij bewijs was verlopen. Zijn wagen werd aan de voorzijde beschadigd. Een personenauto komende uit de rich ting Uitgeest, reed donderdagmiddag met een snelheid van ongeveer 80 kilometer per uur over de Rijksweg 9 in Beverwijk en slipte bij een inhaalmanoeuvre. De wa gen kwam via de berm op de linker weg helft terecht. De bestuurder werd uit de auto geslingerd en liep een hersenschud ding en een hoofdwond op. Hij werd naar het Rode-Kruisziekenhuis in Beverwijk overgebracht en vandaar naar het Marine hospitaal in Overveen. Een buschauffeur die donderdagavond op het Stationsplein in Beverwijk zijn voertui een ogenblik verliet, merkte bij terug komst dat zijn tas met geld verdwenen was. De dader van de diefstal is nog niet opgespoord. Twee auto's botsten donderdagmiddag in de Raafstraat in IJmuiden doordat de be stuurder van de ene wagen geen voorrang gaf aan die van de andere. Beide auto's werden aan de voorzijde zwaar bescha digd. De bestuurder van een bestelauto wilde donderdagmiddag op de splitsing Sluis- plein - Amstelstraat rechtsafslaan maar verzuimde daarbij voorrang te verlenen aan een 16-jarige fietser uit IJmuiden. De wielrijder viel, werd aan zijn arm gewond en klaagde over pijn in het linkerdijbeen. Hij werd behandeld door zijn huisarts. In Harlingen is de 61-jarige schipper A. Hiemstra door een vallende laadboom ge troffen. Tijdens het vervoer naar het zie kenhuis is hij overleden. Hij was'kapitein eigenaar van een 156 ton metende motor schip „Grebbe" dat op weg was van Leeu waren naar Rotterdam. In Harlingen moest ten enkele goederen worden gelost, waar bij de ijzeren laadboom losschoot en de heer Hiemstra tegen het hoofd trof. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Burgemeester. De heer A. P. J. van Bastelaar is benoemd tot burgemeester van de gemeente Westervoort. De heer Van Bastelaar werd op 12 sep tember 1922 geboren in Alphen aan de Rijn. Hij was ambtenaar ter secretarie van Ei bergen en sinds 1 maart 1954 gemeente secretaris van Wateringen. Hij is voorzitter van de r.-k. jeugdbeweging in het West- land. De Waldenzen De Waldenzische beweging stamt uit de Middeleeuwen en is van de aanvang af gekenmerkt door een sterke binding aan de autoriteit van de bijbel. De Wal denzen in Italië zijn de nakomelingen van Petrus Waldus en zijn volgelingen wel genoemd de „armen van Lyon". Het was namelijk in die stad dat de rijke handelaar Waldus vrede vond na een geestelijke crisis door het wegge ven van al zijn bezittingen en zich te wijden aan het onderricht uit het Woord van God aan het volk. De aartsbisschop van Lyon, bevreesd voor de groei van de beweging en het grote aantal vol gelingen van Waldus, verbood hem dit werk. In 1183 stootte het concilie van Verona hen, die hoorden naar zijn pre diking uit de kerk. De Waldenzen begonnen zich hierna te verspreiden, eerst in Zuid-Frankrijk naar Elzas-Lotharingen, toen naar Lom- bardije en andere delen van Italië en tenslotte ook zelfs tot Oostenrijk en Bo- hemen. Zij kenden geen prediktambt. Hun verlangen was het zedelijk leven van de geestelijkheid te vernieuwen en en het christendom in overeenstemming te brengen met de eenvoud van het Evangelie. De Waldenzen werden ver volgd. Daarom zochten zij hun toevlucht in een deel van de Italiaanse Alpen, dichtbij Turijn, dat thans nog bekend staat als de Waldenzische valleien en waarvan de kleine stad Torre Pellice de voornaamste stad is. Toen de Hervorming kwam ontdekten de Waldenzen, dat ze niet alleen ston den in hun overtuiging. In 1532 besloten zij in tegenwoordigheid van drie Zwit serse hervormers zich bij de Hervor ming aan te sluiten. Sindsdien kennen zij ook de openbare eredienst en be gonnen zij kerken te bouwen. Zij lieten de bijbel in het Frans vertalen en van toen af stonden zij bekend als de Wal denzen kerk. In feite is deze kerk dus eigenlijk de oudste hervormde kerk en zij wordt wel Mater Reformationis, de moeder der Hervorming genoemd. De aansluiting bij de Hervorming had nieuwe kettervervolgingen onder leiding van de hertogen van Savoye ten ge volge. Ook de koning van Frankrijk liet zich daarbij niet onbetuigd. Het hoogte punt bereikten deze vervolgingen in 1655, wat de afkeuring van vele pro testanten veroorzaakte, zoals van Crom well en Milton. In 1686 werden de kerken van de Waldenzen vernietigd na de her roeping van het Edict van Nantes en de overlevenden zochten hun toevlucht in Zwitserland, waar zij als broeders werden ontvangen. Na deze ballingschap keerden zij in 1689 weer naar hun valleien terug. De hertog Victor Amadeus II, die verbon den was met Lodewijk de veertiende, bood hun toen een woonplaats aa en gebruikte hen voor grensbewaking. Maar pas in 1848 kregen de Walden zen voor het eerst gelijke politieke en wettelijke rechten met hun medeburgers. Het Emancipatie-edict was wel geen verklaring van godsdienstvrijheid, maar het bevrijdde de Waldenzen van de verdrukkingen en stelde hen in staat gemeenten op te bouwen en ook andere akties te voeren voor evangelisatie en opvoeding. Eerst inde grondwet van Ita lië in 1948 komt de uitdrukking „alge hele godsdienstvrijheid" voor. Sinds 1848 heeft de Waldenzen Kerk zich langzamerhand uitgebreid over heel Italië. Er zijn nu gemeenten vanaf Tu rijn in het noorden tot aan Messina in het zuiden, pas na 1870 ook in Rome, waar nu twee gemeenten zijn en een theologische faculteit. Op het ogenblik studeren er 24 jongelui, waarvan 18 uit Italië en vier voormalige priesters. Ook volgen toekomstige predikanten van de Methodistische kerk van Italië de lessen. De faculteit is een oecume- Vijf kerken hebben zich aangemeld voor het lidmaatschap van de Wereld raad van Kerken. Deze aanmeldingen zullen besproken worden op de zitting van het Centraal Comité van de Wereld raad in augustus in Parijs. Het betreft hier de Evengelisch Lutherse Kerk van Letland, de Armenische apostolische kerk, de Evangelisch Lutherse Kerk van Estland, de Georgische orthodoxe kerk en de Unie van Evangelische chris telijke baptisten in de Sovjet-Unie. De Armenische en de Georgische kerken zijn al heel oud, beide hebben hun ge schiedenis vanaf de vierde eeuw opge tekend. Het totale ledental van deze vijf kerken bedraagt meer dan zeven mil- lioen, waarvan het grootste deel in de Svojet-Unie woont. nische ontmoetingsplaats geworden, waar ook wel vertegenwoordigers van de rooms-katholieke universiteiten ko men. Zoals alle protestantse kerken in La tijnse landen is de Waldenzen Kerk een minderheidskerk. In Italië is het leden tal ruim 30.000. Maar er zijn ook velen geëmigreerd. In Uruguay en Argentinië zijn wel een 20.000 Waldenzen. Verder zijn er nog duizenden in Zwitserland, Zuid-Frankrijk, New York en Canada. Er zijn ongeveer 100 predikanten. De Waldenzen kerk is lid van de federale raad van protestantse kerken in Italië en van de Wereldraad van Kerken. Verschenen is he Jaarboek 1962 van de Gereformeerde Kerken in Neder land. Dit boekwerk biedt eein schat van gegevens over de huidige stand van za ken. Er komt veel statistisch materiaal in voor over de kerken en over de pre dikanten, over de collecten die gehou den zullen worden in 1962 en over de opbrengst der collecten in 1960, over de kerkelijke stand van 1960, maar ook over het ledental per 1 januari 1962, ovpr de vele depptaatschappen van de generale synode en de binnen de Gere formeerde kerken bestaande verenigin gen en andere aktiviteiten. Ook worden de samenstelling van de particuliere sy noden en van commissies vermeld. Er is een jaaroverzicht over 1961 en een necrologie zowel van 1961 afzonder lijk als van 1834 af. Er zijn gegevens over de theologische hogeschool in Kam pen en van de theologische faculteit aan de Vrije Universiteit. Kortom in dit boek is alles te vinden over de Gere formeerde Kerken, wat iemand naar zou willen weten. Wij mogen volstaan met enkele cij fers te noemen over de stand van za ken per 1 januari 1962. Op die datum waren in Nederland 824 kerken met 1048 dienstdoende predikanten. Er waren toen 179 vacatures en 173 emeriti-pre dikanten. Het zielenaantal der Gerefor meerde Kerken bedroeg toen 778.052, waarvan 412.687 belijdende leden. Een delegatie van zes leidinggeven de figuren van de Wereldraad van Ker ken heeft een bezoek van twaalf da gen gebracht aan de Russische Kerk. Na hun terugkeer in Genève hebben zij over het bezoek het volgende ge rapporteerd. De delegatie bracht be zoeken aan Moskou, Zagorsk, Tallinn en Leningrad. Het doel was nader ken nis te maken met het kerkelijk leven in Rusland en om met de leiders van de kerk daar te overleggen hoe de Russische Kerk bij kan dragen in het overleg en de doelstellingen van de Wereldraad. Er is gesproken over theo logische kwesties en over de rol van de Wereldraad met betrekking tot de vrede. Er Verden ook bezoeken ge bracht aan plaatsen van historisch, cul tureel en nationaal gewicht. De delegatie kwam onder de indruk van de inspanningen van het Russische volk om een nieuwe samenleving op te touwen. Ook bleken de leiding en de gemeenten zelf van de Russische Kerk zeer levend te zijn. Bij verschil lende gelegenheden werden ook grote en kleine gemeentevergaderingen bij gewoond. Ondanks het feit dat Canada droog gelegd heet, zijn er een groot aantal gelegenheden waar alcoholische dran ken geschonken worden. Een uit En geland afkomstige predikant van een der kerken voelde een persoonlijke verantwoordelijkheid voor de mensen, die daarvan gebruik maken. Tenslotte maakte hij zich los van zijn gemeente en ging op eigen gelegenheid zonder officieel goedvinden van de kerk on der deze mensen werken. Door zijn kleding herkenbaar als pre sident (met de omgekeerde stijve wit te boord) gaat hij naar de kroegen en bars, loopt van de ene tafel naar de andere en tracht gesprekken aan te knopen. Soms neemt hij een een zaam mens mee naar zijn flat en geeft een kostuum aan een behoeftig mens of vriendschap aan degenen die zon der vrienden waren. De United Church betaalt deze werker geen salaris. Men weet niet goed wat men moet doen. Enkele kerkvergaderingen hebben zijn werk goedgekeurd en hij leeft van de individuele giften die bij hem binnen komen. komen. Dit is trouwens niet eens gelukt. Maar de geringe mogelijkheid tot schippe ren, anders dan door de rekenkunde van de produktiviteit, heeft kwaad bloed gezet. De regering heeft de fout gemaakt het be drijfsleven door middel van een theoreti sche macro-constructie alle bewegingsvrij heid en zelfs de schijn van een bewe gingsvrijheid te ontnemen. Eén van de dingen waar de regering mee in de maag komt te zitten, als zij het advies opvolgt, is de prijspolitiek. Het is de kracht van het beleid dat prijsverho gingen slechts bij hoge uitzondering gemo tiveerd mogen worden door loonsverho gingen. Als die pijler wegvalt, wordt het systeem van de prijspolitiek enorm ver zwakt. Het georganiseerde bedrijfsleven heeft, met dit advies, zijn vertrouwen op gezegd in het huidige bestel. De regering kan geen systeem handha ven dat tegen de wensen van het bedrijfs leven ingaat. Wij moeten aannemen dat het de betrokkenen deze keer ernst is als zij zeggen de verantwoordelijkheid beter aan te kunnen dan de echte overheidsor ganen. Er zal weinig anders opzitten dan Een 46-jarige inwoner van IJmuiden- Oost slipte donderdagavond bij het veer van Donkersloot met zijn fiets op over de weg liggende rijplaten. Hij werd opge nomen in het Antoniusziekenhuis. Over de aard van zijn verwondingen is niets bekend. Een NZH-bus slipte vanmorgen omstreeks halfnegen aan de zuidzijde van de Vel- ser tunnel bij het rechtsafslaan op het Verkeersplein Zuid. Een in de berm staand paaltje werd omver gereden. De bus werd licht beschadigd en door een kraanwagen weer op de weg gebracht. Niemand werd gewond. De passagiers vervolgden de reis in een andere bus. eerlang het SER-advies althans in grote trekken, te volgen. Devaluatie Prof. Pen vervolgt: maar het kostenpeil dan? Nu, daar is raad op, het is een cynische raad, maar doorslaggevend: er bestaat ook nog zoiets als devaluatie. De ze veiligheidsklep wordt door de SER niet genoemd. Dat kan ook niet, in een zo van verantwoordelijkheid overlopend stuk. Het bedrijfsleven, dat de taal van de overheid is gaan spreken, kan niet zeggen: laat ons nu maar de lonen regelen, en als we het te bont maken mogen jullie devalue ren. Dit zegt men niet, zoals men in dit rapport een aantal wezenlijke dingen bin nensmonds houdt, aldus prof. Pen. hem zién en vooral ook voélen branden Nederlands meest verkochte met de die U nooit hoeft te ver- vernieuwen! die enorm vee! warmte geven! die gezellig roodgloeien die heerlijke vloerwarmte geven endie U véél goed koper laten stoken dan zelfs met de beste kolen haard! Dit wonder der moderne Verwarmingstechniek kunt U zién en voélen branden in de HOENSON SHOWROOMS BIJ: Kruisstraat 5. Haarlem Ook voor uw Hoenson pAM haardbrandolie Kom naar Kaatsheuvel en maak er... een zeer ruime kollektie in de nieuwste modellen LINCOLN HORLOGES zowel voor dames als voor heren in verschillende prijzen. Voor elk wat wils. Komt, ziet en overtuigt u. 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal bij f T I )9I\nSB Ijzerhandel Crème Marchal bevat het pigment van uw haar, dus miskleur uitgesloten. Gezond voor het haar. Speciaal bor steltje f 1.25, bij Drogisterü Van Leeuwen, Lange Nieuwstraat 795 30 rtfiV 1'fS 3£> O». St. Martinstraat 16 - Santpoort-D. - Tel. 02560 - 7014

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6